^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Duchowni pracujący w diecezji łuckiej

     
Imię Nazwisko Funkcja-parafia i rok
     
Augustyn   kapucyn klasztoru Włodzimierskiego - Turzysk 1827
Dydak   kaznodzieja kapucyński - Kuniów 1801, Włodzimierz 1831
Hieronim   kapucyn, wikary - Włodzimierz 1829
Hipolit   kaznodzieja kapucyński - Włodzimierz 1829
Kazimierz   kapucyn, gwardian klasztoru włodzimierskiego - Włodzimierz 1824-1826
Roch   kaznodzieja kapucyński, wikary - Włodzimierz 1829
Witalis   kapucyn, definitor zakonu, rządca parafii - Uściług 1835
Teodor  Abrahamowicz Paroch Cerkwi G-U - Sitnica 1827
Adam Abramowicz zastępujący wikarego - Hulewicze 1827
Jan Abramowicz dziekan obrz. greko-unickiego - 1838 (Horochów)
Meliton Adamowicz administrator - Sokul 1830, komendarz - Sokul 1832-1837, Wiszenki 1833, 1839-1840, 1842
Nepomucen Adamowicz reformat gwardian - Dederkały 1839, administrator - Łanowce 1841-1842
Stefan Adamowicz (1893-1965) proboszcz - Annowola 1938-1943
Hieronim Aleksandrowicz wikary - Horochów 1838
Michał Aleksandrowicz wikary - Łuck 1831
Józef Andrulewicz proboszcz - Białozórka 1840-1843
Piotr Andruszkiewicz kierujący kościołem - Ołyka 1883-1888
Władysław Andruszkiewicz trynitarz - Łuck 1845
Piotr Andryka Ostróg 1939
Hygin Antonowicz bernardyn - Dubno 1831
  Artemiuk ksiądz - Dąbrowica - 1832
  Awdykowicz paroch unicki - Turia 1832
Rafał Babiański proboszcz - Niewirków 1906-1909
Artur Babiński proboszcz - Klewań 1883-1888
Jan Baczyński zakonu kaznodziejskiego, kapelan - Mokowicze 1837, zm. 10.5.1837 (l. 70)
Józef Bagiński proboszcz - Ptycza 1860
Grzegorz Bałandowicz paroch unicki - Mała Hłusza 1827
Makary Bałkowski wikary - Horochów 1850 (f. Drużkopol)
Apolinary Baner wikary - Włodzimierz 1884
Kleofas Barszczewski wikary - Szumsk 1840-1841, administrator - Szumsk 1841-1846, 1860-1861
Stefan Bartkiewicz administrator - Międzyrzec i Tuczyn - 1898
Augustyn Bartoszewski wikary - Maciejów 1835
Antoni Bączkowski SP rektor - Międzyrzec 1835-1839, proboszcz - Międzyrzec 1839, proboszcz - Korzec 1840-1845, dziekan - Równe 1845
Józef Bętkowski wikary - Nieświcz 1838-1839
Stanisław Bętkowski administrator - Szumbar 1845, proboszcz - Stary Oleksiniec 1859
Józef Białobłocki asesor konsystorza, kanonik żytomierski, proboszcz - Berdyczów 1842
Jerzy Bielecki przełożony klasztoru trynitarzy - Łuck 1839, minister klasztoru trynitarzy - Łuck 1840, definitor trynitarzy - Młynów 1847-1848
Józef Bielecki dominikanin - Czartorysk 1831-1832
Józef Bielecki trynitarz - Łuck 1844
Marianna Bilska Przeorysza Klasztoru Brygidek łuckich, zm. 26.12.1834 (l. 78)
Kasper Bobrowicz komendarz - Aleksandria 1839, proboszcz - Aleksandria 1842-1845
Soter Bobrowicz wikary - Berezne 1845
Ludwik Bociorowski wikary Łuck 1834-1836, wikary - Ostróg 1839-1840
Tadeusz  Boczkowski administrator - Ołyka 1911
Leon Bogatko Swojczów 1860, kanonik - Ostrówki 1862
Julian  Bogdański wikary - Łuck 1835, wikary - Przewały 1835-1838, proboszcz - Opalin 1866
Gracjan Bogusz reformat - Szumbar 1873, proboszcz - Dederkały 1873-1889, p.o. proboszcza - Szumsk 1890, administrator - Szumbar 1891, administrator - Szumsk 1895, proboszcz - Szumbar 1892-1895
Sylwan Bohusz Gwardian Łucki - Kołki 1830
Dominik Bojanowski proboszcz - Dorohusk 1914
Innocenty Bojanowski dominikanin, dr teologii - Czartorysk 1831-1832, zm. w Łucku 14.4.1835 r. (l. 56)
Jan Boksułnin proboszcz - Połonne 1878
Ignacy Bondini wikary - Horochów 1864, wikary - Włodzimierz 1866
Apolinary Boner wikary - Włodzimierz 1885
Tadeusz  Bońkowski administrator - Ołyka 1912
Benedykt Boratyński z Zakonu św. Franciszka Ojców Bernardynów, kommendarz (administrator)  - Sokul 1826-1830; 
Michał Boratyński s. Franciszka i Antoniny z Zarębów, proboszcz - Horyńgród 1839-1845, proboszcz - Kowel 1850-1864, dziekan - Kowel 1855-1864, zm. 3.2.1864 w Kowlu (l. 76)
Gabryel Borecki Paroch - Czetwertnia 1842
Józef(at) Boroń wikary - Łuck 1858
Franciszek Borowski Predykator Kościoła Parafialnego Czartoryskiego Ojców Dominikanów - Czarorysk 1825-1828, dominikanin - Połonne 1842
Antoni Boryczewski wikary - Krzywin 1843
Ignacy Boryczewski wikary - Krzywin 1841, 
Franciszek Borzym Krzemieniec 1824-1825
Kazimierz de Bouillon ksiądz SP - Międzyrzec 1843
Stanisław Brajczewski administrator - Rymacze 1933-1941
Konstanty Brandt wikary - Krzemieniec 1859-1861, wikary - Klewań 1862
Paweł Bratkowski paroch unicki - Kotów 1828
Mikołaj Brodecki 1995-1949, Zaturce 1923, proboszcz - Torczyn 1921, Kowel 1927, Radziwiłłów 1943
Atanazy Brodnicki wikary - Krzemieniec 1857-1859
Maciej  Brodowicz pijar, administrator - Dąbrowica 1827-1831
Jakub Brzeźniakiewicz bernardyn , kapelan kaplicy w Rożyszczach - 1833-1840, wikary - Nieświcz 1840
Jan Brzeźniakiewicz wikary - Poryck 1825
Tomasz Brzeźniakiewicz wikary - Poryck 1836
Jan Brzeźniekiewicz paroch unicki - Krymne 1825 (Nabrzuska 1830)
  Buczylewicz Proboszcz Cerkwi Kochocko Wolskiej 1831 (Czartorysk)
Wincenty Budrewicz wikary - Targowica 1843
Antoni Bujalski wikary - Włodzimierz 1906-1908
Stanisław Byszkowski bernardyn - zm. 31.7.1837 w Łucku (58 lat, 34 lata kapłaństwa)
Gabriel Centelewicz Zakonu Bernardynów, proboszcz L.. - 1827, kaznodziej dubieńskiego kościoła bernardynów 1829 (Koblin), kustosz zasławskiego zakonu bernardynów - 1835 (Ptycza)
Wiktor Centelewicz prowincjał zakonu trynitarzy 1827
Jan Centołowicz wikary - Łokacze 1815
Cyryl Charkiewicz paroch unicki - Olble 1827
Kazimierz Chaszczyński pronoszcz - Wyszogródek 1859
Julian  Chądzyński mansjonarz - Łuck 1842
Jan Chevallier dziekan - Włodzimierz 1835-1836
Jan Chewalkis proboszcz - Poryck 1836
Józef Chlebowski prezbiter obrz. unickiego - Ludwiszcze 1823
Karol Chmielewski wikary - Włodzimierz 1911
Justyn Chodykiewicz prałat, kanclerz kolegiaty ołyckiej - Ołyka  1842, proboszcz - Poryck 1855
Hieronim Chojnacki administrator - Włodzimierz 1821
Jan Chomicki bazylian klasztoru - Werchy 1829-1830 (Nabrzuska 1830)
Bazyli Chomikowski unita, kapelan - Rublówka 1797 (Nabrzuska 1829)
Jan Chomiński bazylian klasztoru - Werchy 1831 (Nabrzuska 1833)
Antoni Choroszyński kanonik ołycki, proboszcz - Stepań 1839-1842, administrator - Klewań 1843
Kazimierz Chrościewicz ksiądz, nauczyciel prawa w 2-m gimnazjum w Kijowie - Rzyszczów  1883
Ignacy Chyliński franciszkanin - Drużkopol 1827,  Ostróg 1834
Stanisław Chyżewski wikary - Łuck 1835
Ambroży Cichanowski proboszcz - Kołki 1911
  Ciechanowski proboszcz - Kołki 1885
Kasper Cieciszowski biskup ordynariusz - Łuck i Żytomierz 1809
Stanisław Cieśliński ksiądz - Horochów 1913
Ireneusz Ciszewski bernardyn - Dubno 1828
Wojciech Ciszewski nauczyciel szkoły parafialnej łuckiej trynitarzów - Łuck 1827
Edward  Cwirko komendarz, Predykator Generalny i Przeor Klasztoru Czartoryskiego - Czartorysk 1827-1832
Adrian  Cybulski zakonnik - Krzemieniec 1879, administrator - Torczyn 1889-1893, proboszcz - Białogródka 1905
Ignacy Czaczkowski wikary - Kołki 1837-1838, administrator - Kołki 1839 -1850, wicedziekan łuckiej katedry - 1866, proboszcz - Torczyn 1853-1881
Franciszek Czaja wikary - Łuck 1937-1938
Dominik Czajkowski proboszcz - Krzywin 1844, dziekan - Ostróg 1845
Jan Czajkowski kapelan rożyski - Wiszenki 1827-1830
Michał Czajkowski ksiądz - Horochów 1821 
Franciszek Czarkowski wikary - Maciejów 1853, proboszcz - Zabłotce 1857-1859
Konstanty Czarnołuski wikary - Ołyka 1847; proboszcz - Torczyn 1848-1851
Jan Czechowski proboszcz - Łanowce 1853-1874
Maksymilian Czekierski trynitarz - Łuck 1834
Kazimierz Czemerowski profesor seminarium diec., wikary - Łuck 1824, poddziekan - Łuck 1827-1839, kanonik - 1828-1841, prałat scholastyk żytomierski 1841
Teodor Czernicki paroch - Mecherzyńce Wołoskie 1797
Klemens Czerniewski wikary - Horochów 1833-1838
Andrzej Czerwiakowski paroch - Żydyczyn 1831
Jozefat Czerwiński wikary - Deraźne 1825, rządca - Hołoby 1829, proboszcz - Hołoby 1830, rządca - Wiszenki 1830-1832,  wikary - Ołyka 1840, wikary - Łuck 1845, wikary - Horochów 1845-1846, administrator - Ostrówki 1847-1848, proboszcz - Ostrówki 1850, wikary - Kowel 1851, proboszcz - Katerburg 1854, wikary - Horochów 1865-1872, kapelan - Drużkopol 1867
Józef Czerwiński proboszcz - Katerburg 1857
Leon Czerwiński kapłan unicki - Worotniów 1815
Paweł Czerwiński kooperator cerkwi unickiej - Smordwa 1828
Teodor Lubicz-Czerwiński paroch wojnicki unicki 1829
Dymytr Czetwertyński w zastępstwie wikarego - Kołki  1829
Ludwik Czołowski proboszcz - Szumsk 1902-1903, proboszcz - Złoczówka 1912
Narcyz Czopowski proboszcz - Ostrówki 1862-1875
  Czuczewicki paroch unicki 1827
Paweł Czudynowicz paroch unicki - Żołkinie 1828 (Dąbrowica)
Edward Ćwirko przełozony klasztoru, komendarz - Czartorysk 1827, zakonu kaznodziejskiego, rządca - Włodzimierzec 1834 
Józef  Ćwirko dominikanin, wikary - Włodzimierz 1840
Julian  Dałkiewicz  
Kwiryn Danielewicz kaznodzieja - Kozin 1831, dominikanin - Włodzimierz 1833, Kołki 1841, wikary - Włodzimierz 1841, wikary - Stepań 1843
Bartłomiej Daniłowicz zakonnik SBM - Poczajów 1828
Kornel Dargiewicz bernardyn, gwardyan janowicki - Sokul 1828, 1831,  Kołki 1831
Rufin Dargiewicz wikary - Dubno 1852
Jan Daszkiewicz paroch unicki - Szczytyń 1827
Joachim Daszkiewicz paroch - Radoszyn 1821
Teodozy Daszkiewicz paroch unicki - Radoszyn 1833 (Nabrzuska 1835)
Antoni Dąbrowski wikariusz Katedry Łuckiej - Łuck 1827
Ignacy Dąbrowski wikary - Łuck 1827-1828, proboszcz - Skórcze 1836-1842
Mateusz Dąbrowski ksiądz unicki latynizowany, komendarz, proboszcz - Nabrzuska 1827-1840, zm. 27.10.1840 (86 l.), żona Agata z Bobułowiczów, synowie Teofil, Wincenty i Michał, córka Eufrozyna
Stanisław Dąbrowski minsionarz - Łuck 1841, wikary - Łuck 1842
Gerwazy Dedyński franciszkanin, wikary - Stary Oleksiniec 1840-1843
Hilary (Hilarion) Delinkiewicz karmelita - Kisielin 1831-1835, wikary - Swojczów 1833 (Kisielin), zarządzający parafią - Kisielin 1837, zm. 1.10.1837 (l. 37)
Alojzy  Derkaczewski dominikanin - Lachowce 1841 -1845
Joachim Dębiński  ksiądz - Dąbrowica 1831
Kazimierz Diamentowicz wikary - Skórcze 1828-1847
Stanisław Dmochowski dominikanin - Targowica 1837
Rufin Dobrogowski wikary - Ostróg 1840, franciszkanin - Ostróg 1840-1844, Krzywin 1844
Franciszek Dobrogowski wikary - Dubno 1850
Rufin Dobrogowski franciszkanin - Ostróg 1840, franciszkanin - Krzywin 1844
Rufin Dobrogórski wikary - Dubno 1860
Teodor Doktorowicz Mensjonarz Anielista Katedralny łucki, kanonik honoralny Ołycki - zm. 13.10.1833 w Łucku (l. 81)
Ignacy Dolibowski administrator - Dąbrowica 1860, Szumbar 1880, kierujący parafią - Katerburg 1883, wikary - Krzemieniec 1888-1892, zm. 10.6.1892
Konstanty Doliński paroch - Micherzyńce 1840
Leon Doliński kanonik żytomierski, dziekan pow. starokonstantynowskiego, proboszcz - Butowce 1840
Edmund Domański Stara Huta 1939
Konrad Domański berbardyn - 1832 (Przewały)
Hieronim Domaracki wikary - Łuck 1835, administrator - Jampol 1840-1841, zm. 12.8.1841 (36 l)
Antoni Dowgiełło mansionarz katedry łuckiej - Łuck 1827-1834, zm. 4.4.1834 (l. 40)
Bonawentura Dowgintowicz Franciszkanin - Ostróg 1844
Stanisław Dowiakowski wikary - Łuck 1870
Wincenty Draguniewicz proboszcz - Krzemieniec 1901-1902
Piotr Drejs proboszcz - Złoczówka 1850-1860
Leon Drozdowski reformat - Łanowce 1840, reformat - Dederkały 1843
Wojciech Dunajewski proboszcz - Miropol 1840-1845
Władysław Duszczyk p.o. administrator - Ołyka 1911
Baltazar Dworzański proboszcz - Klewań 1839-1840, zm. 20.12.1840 (l. 43)
Salezy Dworzycki rządca - Koblin 1828, Komendarz - Nieświcz 1828, proboszcz - Połonne 1841-1842
Zygmunt Dybowski proboszcz - Łokacze 1911-1914
Julian  Dziakiewicz wikary - Ołyka 1873-1874; proboszcz - Luboml 1886-1899
Barnaba Dziandoletto dominikanin - Targowica 1830
Michał Dziądziakowski bernardyn janowicki - Padałówka, par.Sokul 1823
Michał Dziekoński pijar - Dąbrowica 1831-1832
Józef Dziemidowicz wikary - Luboml 1871
Jacek Dzienniszkiewicz zakonnik zakonu kaznodziejskiego - Kozin 1829, kapelan wojskowy Radziwiłłów 1829-1830
Piotr Dzierzkowski wikary - Łuck 1827
Agaton Dziobiński ks. ZSBW, paroch - Poddębce 1828
Leopold Ejsmont wikary - Łuck 1869
Jan Ellaszewicz wikary - Ostróg 1833, ksiądz - Tajkury 1840
Chryzanty Eytutowicz bernardyn, wikary - Łuck 1829-1841
Aleksander Falkowski reformat, wikary - Dubno 1835, reformat - Dederkały 1839, 1843,1847,  reformat - Łanowce 1840, reformat - Krzemieniec 1855-1861
Hugolin Fedorowicz bernardyn w zastępstwie wikarego - Kołki 1829,  Ptycza 1834, kapelan - Ostrożec 1834 (Młynów)
Tomasz Feliński karmelita, wikary - Dąbrowica 1839-1840, karmelita - Nieświcz 1841, karmelita klasztoru łuckiego 1846 (Wiszenki)
Łukasz Filipkowski pijar, rektor klasztoru, proboszcz - Dąbrowica 1827-1829
Doroteusz  Filipowicz bazylian klasztoru tuminskiego, w zastępstwie wikarego - Kołki 1827, 1829-1831
Ferdynand Fołcyk augustynian - Radziechów 1827
Teodor  Gachowski wikary - Wiszenki 1827
Bonifacy Galewski dominikanin, wikary - Włodzimierzec 1840
Maswet Gajewski proboszcz - Jałowicze 1849
Brunon Galiński karmelita - Nieświcz 1828
Mikołaj Galiński przeor klasztoru dominikanów i komendarz - Kozin 1827, przeor zakonu kaznodziejskiego targowickiego 1834 (Wiszenki), komendarz - Niewirków 1842-1844, proboszcz - Newirków 1851
Ludwik Gan proboszcz - Koniuchy 1888, czasowo kierujący parafią - Horochów 1888
Jan Gaudziński wikary - Torczyn 1811-1817
Roman Gawerecki wikary - Radziwiłłów 1820
Kazimierz Gaworski wikary - Łuck 1936, Berezne 1938
Stefan Gawroński wikary - Ołyka 1888-1892
  Gągalski ksiądz - Łuck 1812
Józef Gieburowski ksiądz - Zdołbunów 1922
Klemens Gierdziej wikary - Kowel 1839-1841, proboszcz - Sielec 1835-1866
Benedykt Gieryk ksiądz zakonu Bonifratrów, zm. w Łucku 11.1.1841 (75 l.)
Jakub Gimbutt ksiądz - Łuck 1840
Stanisław Girdwojń dominikanin - Lachowce 1839-1840, wikary - Szpanów 1842-1845, dominikanin - Jałowicze 1848, wikary - Młynów 1848, 
Filip Giżewski Krzemieniec 1823, kaznodzieja - Drużkopol 1827
Andrzej Gładysiewicz ksiądz - Włodzimierz 1941-1943
Antoni Głębocki rządca - Łokacze 1838-1839, proboszcz - Łokacze 1843-1854, zm. 15.12.1854 (l. 64)
Ludwik Głębocki wikary - Łuck 1868
Placyd Głowacki Dubno 1813
Walerian Głowacz wikary - Łuck 1935-1936
  Głowaczewski wikariusz unicki - Żydyczyn 1834
Florian Godlewski kapelan szkoły łuckiej - Łuck 1839, kanonik katedry łuckiej - Łuck 1849, 1851, wikary - Łuck 1851
Józef Godlewski wikary - Dubno 1812, komendarz - Dubno 1813-1814, kanonik łucki, proboszcz - Tajkury 1840-1845
Tadeusz  Godlewski wikary - Łuck 1831
Rafał Godziński wikary - Włodzimierz 1914-1915
Józef Gołkowski wikary - Łuck 1830-1831, komendarz - Łokacze 1835, proboszcz - Litowiż 1851-1857
Ludwik Gon proboszcz - Koniuchy 1890
Klemens Gordziej wikary - Maciejów 1844, proboszcz - Sielec 1856-1861
Szczepan Gościniński dominikanin 1840 (Kołki)
Feliks Gozdowski bernardyn 1842-1843 (Kołki)
Stanisław Grabiarz proboszcz - Szumsk 1872, proboszcz - Radziwiłłów 1873, +27.1.1873 (l. 36)
Leopold Grabowski administrator - Szumbar 1861-1872
Ludwik Grass proboszcz - Kisielin 1913-1914
Michał Grodzicki *29.9.1902r.,  wyświęcony 5.04.1930 w Łucku, najpierw wikariusz w Kowlu, następnie proboszcz w parafii Radów , po napadzie UPA kilka miesięcy był w Dubnie, potem w diec. przemyskiej, umarł 26.7.1944r.w Przeworsku. (Informacje od p. Magdaleny Jędrzejewskiej)
Walenty Grodzki trynitarz - Sokul 1815
Dominik Grothuz Maciejów 1843, dominikanin - Lachowce 1844-1845
Leopold Grontkowski wikary - Kowel 1863, p.o. proboszcza - Kowel 1865-1867, proboszcz - Kowel 1868-1878, dziekan - Kowel 1874-1878, zm. 13.4.1878 (l. 41)
Marcin Gruszecki bernardyn, wikary  - Kołki 1832-1836
Ignacy Gruszczyński kanonik ołycki - Łuck 1828
Franciszek Grygałowski wikary - Łuck 1827-1831, wikary - Stepań 1839-1842,  proboszcz - Stepań 1860
Berard Grygowicz komendarz - Wiszenki 1833, komendarz - Łokacze 1838, zakonnik - Dubno 1850
Franciszek Aleksander Gryllewicz wikary - Bereźnica 1832-1834, komendarz - Wiszenki 1837-1838, mansjonarz - Łuck 1839
Jan Nepomucen Gryllewicz kanonik ołycki, proboszcz - Bereźnica 1828-1835, administrator - Dąbrowica 1831-1835
Zefiryn  Gudowicz franciszkanin - Krzemieniec 1823
Franciszek Gun kapelan sióstr miłosierdzia - Łuck 1839
Bronislaw Halicki kierujący kościołem - Ołyka 1909
Karol Haas wikary - Łuck 1837
Salezy Harczyński ksiądz - Berezdów 1829
Franciszek Hetminowicz bernardyn, wikary - Dubno 1835, bernardyn - Radziwiłłów 1841
Józef Hołubecki administrator - Tuczyn 1895-1897
Egidy Horbaczewski kaznodzieja - Jałowicze 1830, wikary - Beresteczko 1838-1842, proboszcz - Beresteczko 1848-1860
Idzi Horbaczewski administrator  - Beresteczko 1848
Jan Horyszowski mansionarz katedry łuckiej - Łuck 1835, wikary - Maciejów 1837
Seweryn Hrykiewicz wikary - Dubno 1813
Zachary Hulewicz zakonnik - Szumsk 1885
Aurelian Hulicki dr. teologii zakonu Dominikanów w Łucku, zm. 3.1.1834 (l. 64)
Michał Hurkowski wikary - Klewań 1801
Grzegorz Scibor Hurkowski prezbiter unicki - Ludwiszcze 1824-1826
Edward Ihnatowicz Krzemieniec 1824
Stefan Iwanicki  ksiądz prefekt. - Krzemieniec 1939
Józef Izbiński administrator - Tajkury 1910
Bonifacy Izdebski karmelita - Dubno 1831, wikary - Kazimierka 1845
Erazm Jabłecki promotor Różańca Świętego - Kamień Koszyrski 1827
Inocenty Jabłonowski reformat - Łanowce 1892
Krzysztof Jabłoński wikary - Łuck 1845
Bonifacy Jadowski wikary - Kazimierka 1844
Cyryl Jahołkowski dominikanin, wikary - Młynów 1852-1860, administrator - Koblin-Młynów 1860
Kalikst Jakubowicz proboszcz - Opalin 1863-1864
Roman Jakubowski wikariusz - Żytomierz 1837
Wiktor Jakubowski trynitarz, wikary - Luboml 1839
Edward Janczarski wikary - Łuck 1832-1837
Austym Janiewicz ksiądz unicki (Nabrzuska 1827, 1829)
Paweł Janiewicz paroch unicki - Jajno i Huta Borowieńska 1832 (Nabrzuska 1832)
Jan Jankiewicz paroch cerkwi G-U - Sielec 1826 (Nabrzuska 1830), paroch cerkwi G-U jabłoneckiej, bernardyn - Kołki 1832, 1838 
Ksystus Jankiewicz bernardyn, wikary - Sokul 1831, kapelan - Świszczów i Ostrożec 1833-1835, bernardyn łucki - Bucyń 1834, wikary - Nieświcz 1836
Ludwik Jankiewicz paroch cerkwi G-U jabłoneckiej, w zastępstwie wikarego - Kołki 1829, 1830, 1837
Maximilian Jankiewicz paroch cerkwi G-U jabłoneckiej, w zastępstwie wikarego - Kołki 1827, 1830, 1832 - 1833, Czartorysk 1831
Marcin Jankowski pijar - Dąbrowica 1827-1828
Rafał Jankowski karmelita - Nieświcz 1836
Serapion Janowski Klewań 1809
Szymon  Janowski administrator - Stary Oleksiniec 1933-1935
Franciszek Januszewicz administrator - Szumbar 1875-1876
Felicjan Januszewski lektor konwentu bernardynów - Łuck 1831
Andrzej Januszkiewicz  proboszcz - Deraźne 1832 (Kołki)
Jan Jarmołowicz paroch unicki - Obzyr 1830 (Nabrzuska 1834)
Teodor Jarmołowicz paroch unicki - Gródek 1828 (Nabrzuska 1830)
Piotr Jarocki proboszcz - Kołodno 1842
Maciej  Jaroszewicz wikary - Ołyka 1828-1829 (w Kołkach zastępowal komendarza), wikary - Ołyka 1833,  kanonik ołycki 1840-1850
Antoni Jasienas proboszcz - Jałowicze 1903-1907
Andrzej Jasiński wikary - Dąbrowica 1833, administrator - Olewsk 1842
Ludwik Jasiński p.o. wikary - Łuck 1839-1841, proboszcz - Torczyn 1842-1848
Wincenty Jasiński administrator - Włodzimierzec 1843, rządca - Włodzimierzec 1845. proboszcz - Włodzimierzec 1848
Tadeusz  Jaskołd wikary - Równe 1836-1845
Aleksander Jastrzębski wikary - Wiśniowiec 1835
Adrian  Jawgiełło bernardyn, kapelan - Hulewicze 1838 (Kołki), wikary - Kazimierka 1839-1840, wikary -  Ptycza 1843-1844
Fabian Jawgiello Krzemieniec 1823, franciszkanin - Międzyrzec 1833-1834, wikary - Ptycza 1837, franciszkanin - Ostróg 1839 
Possidiusz Jawgiełło (Jagiełło) augustianin - Opalin 1829, augustianin klasztoru radziechowskiego - 1831 (Przewaly), komendarz - Opalin 1832-1836, administrator - Luboml 1851, proboszcz - Opalin 1850-1856
Kajetan Jaworowicz proboszcz - Radziwiłłów 1896
Piotr Jaworski kaznodzieja - Szumbar 1827-1829
Michał Jełowicki wikary - Sokul, zm. 6.2.1830r. w Kopylach (l. 74)
Ludwik Jerzykowicz pijar, vicerektor - Dąbrowica 1827-1831
Adrian  Jodko pijar - Dąbrowica 1827
Zenon Jodzewicz (Judzewicz) wikary - Ptycza 1844-1845, Radziwiłłów 1846
Onufry Józefowicz wikary - Ostróg 1820, Kazimierka 1842
Kajetan Justycki Litowiż 1851
Czesław Juzwik wikary - Maciejów 1853
Marcialis Kacperski reformat, zastępca komendarza - Szumbar 1838, reformat - Dederkaly 1839
Antoni Kaczanowski wikary - Krzemieniec 1862-1875
Roman Kaczanowski administrator - Młynów 1844-1860, kandydat filozofii zakonu trynitarskiego, zm. 5.2.1860 (l. 78)
Jan Chryzostom Kaczkowski sufragan łucki 1811-1814, proboszcz - Dubno 1811, biskup lwowski 1814
Jakub Kaczyński proboszcz - Luboml 1827
Adrian  Kaliszkowski Krzemieniec 1825-1826
Tomasz Kamiński prebendarz - Horochów 1835-1846, wikary - Horochów 1845-1859
Wojciech Kamiński proboszcz - Szpanów 1933-1943
Chryzostom Kaniowski wikary - Luboml 1875-1878
Feliks Kapłoński wikary - Łuck 1866
Leon Kapturkiewicz Ostróg 1940
Adolf Kapuściński administrator - Aleksandria 1895 (Tuczyn)
  Karpiński Ksiądz Greko-Unicki - Dąbrowica 1830
Stefan Melchior Kasperowicz wikary - Opalin 1858, Luboml 1864
Alojzy  Kasperski dominikanin - Łuck 1827
Marcjalis Kasperski reformat, zastępca wikarego - Katerburg 1842, reformat - Katerburg 1844
Franc Kaszpar s.Franca, kapłan husycki - Hulcza Czeska 1879, żona Teresa
Gorgoniusz Kawszewicz bernardyn 1841 (Kołki),  wikary - Horochów 1838-1840, wikary - Torczyn 1848
Jakub Kędzierski przeor klasztoru łuckiego dominikanów - Jałowicze 1839, dominikanin, dr teologii  - Lachowce 1842-1844
Kajetan Kędzierski dziekan - Równe 1862
Alojzy  Kibort augustynian, zastępca komendarza - Opalin 1828, augustianin - Opalin 1829
Zenon Kiełczewski bernardyn - Ptycza 1835
Dominik Kiwierowski wikary - Dorohostaje 1828
Maciej  Klepacki wikary - Łuck 1832 (Kołki), wikary - Nowogród Wołyński 1840-1842
Jan Klonowski wikary - Jampol 1818
Antoni Kluk bernardyn, wikary - Krzemieniec 1836-1842
Roman Kmiecik proboszcz - Stary Oleksiniec 1940
Bazyli Kniaziński paroch cerkwi G-U jabłoneckiej 1832 (Kołki)
Franciszek Kobyliński administrator - Dąbrowica 1834, administrator - Bereżnica 1835, proboszcz - Dąbrowica 1835 - 1843
Grzegorz Kobyliński doktor teologii, gwardian konwentu krzemienieckiego, zastępca generała powiatowego - Krzemieniec 1824-1826, Radziwiłłów 1827-1828
Jerzy Kobyliński ksiądz, pijar - Międzyrzec 1842-1843
  Kobyłecki ksiądz, profesor seminarium - Krzemieniec 1938
Klemens Kochanowski wikary - Luboml 1870, ksiądz - Kowel 1878
Bernard Koncewicz komendarz - Ostróg 1840
Franciszek Kondracki proboszcz - Nabrzuska 1886
Józef Kondratowicz unita - Murawica 1828
Damian Konszto administrator - Ostrówki 1886
Wincenty Korabowicz wikary - Bereżnica, Dąbrowica 1827-1830
Kornel Kordynowicz przeor zakonu karmelitów - Uszomierz 1822 (Kisielin 1841)
Feliks Korkuć bernardyn, wikary - Ptycza 1832-1840
Józef Koryzna wikary - Łuck 1837
Gasper Korzeniowski wikary - Berezne 1843
Franciszek Korzeniowski subprzeor klasztoru XX Dominikanów - Wiszenki 1827, Łuck 1829-1834, dyrektor generalny zakonu kaznodziejskiego, zm. 3.10.1834 (l. 36) 
Cyprian Kosiński kapucyn - Stary Konstantynów 1859
Jakub Kosiński profess. zak. kaznodz., exprowincjał, zm 1839 (l. 79)
Jan Kosiński mansjonarz - Łuck 1839, proboszcz - Nabrzuska 1842
Mikołaj Kossakowski paroch unicki - Rajmiasto 1830-1831
Władysław Kossowski proboszcz - Horochów 1888-1893
Bernard Kostkowski wikary - Młynów 1852
Stanisław Koszarek wikary - Krzemieniec 1939
Wincenty Koszko lektor dubieńskiego klasztoru bernardynów, profesor literatury - 1829 (Koblin)
Franciszek Kottak proboszcz - Szumbar 1914-1915
Mikołaj Kowalewski proboszcz - Radziwiłłów 1877-1879
Jan Kowalski ksiądz - Szumbar 1832
Jan Kowalski proboszcz - Włodzimierz 1888-1904
Joachim Kowalski kaznodzieja - Szumbar 1832, trynitarz, wikary - Nieświcz 1834
Brokard Kownacki karmelita - Nieświcz 1828, wikary - Koblin 1829
Benedykt  Kozakiewicz ksiądz zakonu Świętego Bazylego Wielkiego - Rokinie 1828
Franciszek Kozakowski subprzeor dominikanów - Kozin 1828-1829, dominikanikanin w zast. plebana - Ptycza 1828-1829, zakonu kaznodziejskiego - Włodzimierz 1841, dominikanin - Korytnica 1843
Klemens Kozanowski ksiądz - Kowel 1878 
Rajmund Kozicz Drużkopol 1925
Antoni Kozmiński Komendarz - Dubno 1824, proboszcz i dziekan - Nowogród Wołyński 1841-1842, dziekan - Nowogród Wołyński 1844
Hipolit Koźmiński nauczyciel szkoły powiatowej - Połonne 1841-1842, wikary - Krzemieniec 1853-1861
Karol Kożuchowski wikary - Szumsk 1853
Lucjan Krajewski proboszcz - Krzemieniec 1902-1903
Teodor Krajewski kapłan unicki - Bujany 1827, żona Antonina z d. Zyrycka
Remigiusz Kranz Ostróg  1940
Paweł Krasuski komendarz - Dubno 1811
Otton Kretowicz proboszcz - Tetyjów 1889
Jan Krotkiewicz (~1746-1844) latynizowany ksiądz, proboszcz - Sielec 1840-1844, żona Marta (~1778-1840) z d. Szyprykiewicz, synowie Józef i Adam, córki Agnieszka, Wiktoria i Tekla
Gerwazy Krokos przełożony kościoła WWOO Dominikanów - Lachowce 1820
Abakum Krynicki  dominikanin - Radziwiłłów 1844-1845, wikary - Młynów 1846, wikary - Dubno 1847-1850, proboszcz - Szumbar 1851
Piotr Kryński kaznodzieja - Berezdów 1829
Roch Kryński dominikanin supprzeor - Jałowicze 1838, dominikanin - Jałowicze 1842 (Młynów)
Władysław Krzemiński proboszcz - Jałowicze 1912
Gedeon Krzywicki promotor dominikanin - Lachowce 1842, dominikanin - Ostróg 1843-1844
Marcin Krzyżanowski vice-oficjał, prałat, scholastyk - Łuck 1827-1835
Modest Krzyżanowski zgromadzenia XX marianów, wikary - Przewały 1832
Roman Kuczanowski administrator - Młynów 1842
Grzegorz Kuczyński administratow - Katerburg 1842-1846
Wilhelm Kuczyński komendarz - Szumbar 1827-1829
Marian  Kuksza dominikanin, wikary - Kamień Koszyrski 1835-1837
  Kukuruziński ksiądz - Krzemieniec 1939
Wincenty Kulesza administrator - Deraźne 1877-1880
Antoni Kulikowski ksiądz, mieszkaniec klasztoru czatoryskiego - Czartorysk 1828
Ignacy (Ludwik?) Kulikowski proboszcz - Luboml 1864
Józef Kulikowski wikary - Białogródka 1843
Seweryn Kulikowski pijar, rektor i komendarz - Dąbrowica 1829-1831
Józef Kunicki unita, dziekan - Kozin 1828, paroch - Berehy 1828
Ignacy Kurylowicz komendarz - Kuniów 1829-1832
Egidiusz Kuszell bernardyn, wikary - Klewań 1842-1843
Glicery  Kuziewicz ks. Zakonu SBW, paroch  - Poddębce 1828-1832
Marcin Kuźmiński paroch unicki - Wieluń 1827-1830
Ludwik Kweselewicz wikary - Ostróg 1839-1840
Jan Kwiatkowski rezydent - Sielec 1861
Mikołaj Kwiatkowski prof. teologii dogmatycznej i historii kościelnej zakonu św. Trójcy, trynitarz - Łuck 1830-1831, Komendarz - Szumbar 1832, wikary - Szumbar 1833
Władysław Lachowicz dziekan - Równe 1903
Edward Landeburski paroch, proboszcz - Wiszenki 1829-1850
Henryk Laskowski wikary - Korzec 1840-1843, kapelan kaplicy - Horodnica 1840-1843
Czesław Lasowski administrator - Torczyn 1852, proboszcz - Torczyn 1853
Marian  Lech wikary - Krzemieniec 1939
Polikarp Legowicz wikary - Łuck 1827-1828, proboszcz - St. Wiśniowiec 1830
Grzegorz Lelawski wikary - Ołyka 1828-1842, proboszcz - Torczyn 1837, administrator - Kisielin 1837, dziekan pow. łuckiego 1837-1840,  zm. 27.10.1842 w Ołyce (39 l.)
Krzysztof Lemnicki wikary - Radziwiłłów 1873-1874
Franciszek Lenartowicz pijar - Dąbrowica 1827
Kazimierz Lenartowicz pijar - Dąbrowica 1827-1830
Kazimierz Lenczewski ksiądz, rektor kościoła św. Antoniego - Krzemieniec 1939.
Franciszek Lengwinos proboszcz - Niewirków 1909-1910
Ludwik Leonowicz kaznodzieja - Jałowicze 1829
Piotr Lesiewicki przeor klasztoru dominikanów - Kozin 1813, przeor, komendarz - Kozin 1828-1831, predykator generalny - Kozin 1831, komendarz - Krupiec 1837,
Bolesław Leszczyński proboszcz - Białogródka 1912
Jan Leszczyński kapelan - Drużkopol 1844-1845 (Łokacze 1851)
Paweł Leszczyński franciszkanin - Drużkopol 1827-1847, wikary - Horochów 1844
Telesfor  Leszczyński proboszcz - Korzec 1885
Tomasz Leszczyński wikary - Radziwiłłów 1876-1877, proboszcz - Łanowce 1901
Witalis Leśnobrodzki wikary - Włodzimierz 1863-1864
Donat Lewicki vice-przeor zakonu bazylianów - Rokinie 1825
Grzegorz Lewicki paroch G-R - Hrywa 1831 (Nabrzuska)
Narcyz Lewiecki proboszcz - Szumbar 1838
Teodor Lichtański wikary - Torczyn 1865-1866, administrator - Zabłotce 1868
Jakub Lipowski reformat - Szumbar 1834, reformat - Dederkały 1847
Antoni Lipski bernardyn - Łuck 1839, bernardyn - Romanów, par. Cudnów 1845 (Miropol)
Bolesław Lisiecki wikary - Krzemieniec 1879
Piotr Lisiewiecki dominikanin - Krupiec 1837
Bazyli Lisowicz unita - Dąbrowica 1827
Mikołaj Lisowski kaznodzieja - Warkowicze 1811-1814
Jakub Lissowski reformat gwardian - Dederkały 1848-1853
Ferdynand Liszewski wikary - Korzec, filia Horodnica 1909
Aleksander Litwinowicz wikary - Łuck 1828-1830
Justyn Litwinowicz proboszcz - Bucyń 1834-1851, zm. 1851 (59 lat)
Maksymilian Litwinowicz unita - 1823
Rajmund Lityński dominikanin - Lachowce 1839-1843
Franciszek Lubowicki proboszcz - Łokacze 1863
Bazyli Lwowicz paroch unicki - Dąbrowica 1827-1832
Eustachy  Lwowicz paroch bakorzyński unicki  1828
Tomasz Lwowicz paroch unicki - Malin 1827
Marian  Łabędzki bernardyn, wikary konwentu janowieckiego - 1821, w zastępstwie wikarego - Kołki 1829, 1830, 1839
Antoni Łabudziński wikary - Łuck 1860 - 1870
Antoni Łabudziński ojciec - Torczyn 1864
Zenon Łapiński wikary - Kowel 1851, obserwator - Bucyń 1851, proboszcz - Ostrowki 1853, administrator - Ostrówki 1855, proboszcz - Ostrówki 1858-1862, zm. 18.1.1862 w Ostrówkach (41 l.)
Antoni Łaszkiewicz wikary - Luboml 1827, proboszcz - Luboml 1839-1860
Jan Łaszkiewicz były przełożony Domu X.Pijarów w Sankt Petersburgu, Kandydat Filozofii i Prawa, zm. w Łucku 12.7.1835 (l.42)
Wincenty Łatwiński proboszcz - Kuniów 1839-1844
Krzysztof Łempicki wikary - Radziwiłłów 1875
Wincenty Łempicki dominikanin - Miropol 1840
Mateusz Łochwiński paroch unicki - Rajmiasto 1827, kapelan - Dorosin 1820-1835
Leopold Łojko kaznodzieja - Kamień Koszyrski 1827, Czartorysk 1827-1828, Targowica 1828-1829
Wiktor Łosiński wikary - Horochów 1871-1872
Stanisław Łowackiewicz oficjał katedry łuckiej - 1842 (Kołki)
Antoni Łowecki kanonik i wikary - Łuck 1818, wikary - Łuck 1828-1829
Stanisław Łowecki kanonik łucki, proboszcz - Berezne 1824, prałat katedry i wiceoficjał - Łuck1839
Franciszek Łoziński wikary katedry - Żytomierz 1849, proboszcz - Białogródka 1857-1894
Pankracy Łoziński bazylian, paroch unicki - Milcza Mała 1829-1833
Teodor Łuczyński paroch unicki - Bokujma 1829-1830
Dionizy Ługowski reformat - Krzemieniec 1863, zakonnik - Szumbar 1875, kierujący parafią - Torczyn 1882, proboszcz - Zaturce 1883,  reformat - Dederkały 1887 (Szumsk)
Filip Ługowski reformat - Dederkały 1873, zakonnik - Dederkały 1875-1876, wikary - Dederkały 1877-1878,.proboszcz - Szumbar 1896
Jan Łukowicz  wikary - Torczyn 1863-1864
Kazimierz Łukowicz proboszcz - Litowiż 1829
Jan Łutonowicz paroch cerkwi G-U berystyańskiej - 1837 (Wiszenki)
Dominik Łyszewski proboszcz, kanonik kolegiaty ołyckiej, wicedziekan powiatu - Ostróg 1839-1844
Franciszek  Mackiewicz wikary - Kazimierka 1842, bernardyn - Radziwiłów 1846-1847, wikary - Dubno 1850-1860
Maksymilian Majewski dominikanin - Ptycza 1837, Lachowce 1839-1843, subprzeor - Lachowce 1842
Jan Makarewicz wikary unicki - Trojanówka 1830 (Nabrzuska 1832)
Stanisław Malecki kierujący parafią - Ołyka 1905-1909
Witalis Malewicz mansjonariusz - Łuck 1840, wikary - Horochów 1841-1850, proboszcz - Horochów 1864-1867, zm. 30.6.1867 (l.50)
Gundyzalw v. Gądyzal Malicki v. Malecki dominikanin, wikary - Krupiec 1837, dominikanin - Torczyn 1842-1845,  zm. 21.5.1845 w Torczynie (l.52)
Cezary Malinowski administrator - Torczyn 1894 -1906
Faustyn  Malinowski kommendarz - Horochów 1840, proboszcz - Koniuchy 1855
Xawery Maliszewski ksiądz łucki (zast.kommendarza), dziekan powiatu łuckiego, pleban - Torczyn 1832 (Kołki, Wiszenki)
Stanisław Małachowski wikary - Kowel 1867, proboszcz - Tuczyn 1869-1874
Franciszek Mankiewicz bernardyn - Ptycza 1840
Karol Marchilewicz wikary - Kowel 1842-1844
Alojzy  Marcinkiewicz wikary - Deraźne 1825, komendarz, administrator - Deraźne 1826, proboszcz - Deraźne 1840 -1877
Antoni Marczewski proboszcz - Hulewicze 1827-1828
Niceta Marhajewski paroch unicki - Porsk Wielki 1829
Franciszek Borgia Markowski wikary - Łuck 1818
Florian Wojciech Marynowski wikary - Kowel 1832, wikary - Dubno 1836, proboszcz - Stary Wiśniowiec 1839-1844, administrator - St. Oleksiniec 1844, dziekan - Krzemieniec 1844-1848
Aleksander Martynowski wikary - Łuck 1839-1843, 1846
Michał Masiukiewicz unita, administrator - Dobratyń 1830
Maciej  Massewicz prokurator klasztoru - Zaturce 1829, wikary - Przewały 1839-1846, wikary - Swojczów 1849, wikary - Włodzimierz 1853, zm. 25.12.1853 (l.60)
Wacław Maszewski proboszcz - Horochów 1903-1910
  Mądrzycki wikary  - Turzysk 1825
Wenanty Medyński wikary - Korzec 1840-1845
Władysław Michalak ksiądz, prefekt szkól powszechnych - Krzemieniec 1939. 
Dominik Michalewicz paroch unicki - Boholuby 1828-1831
Filip Michalewicz paroch unicki - Wielick 1827
Jan Michalewicz paroch - Łyczyn 1830
Protazy Michalewicz administrator unicki - Kruhel 1832
Antoni Michalewski pijar - 1829-1830
Franciszek Mickiewicz wikary - Dubno 1852
Wincenty Mickiewicz wikary - Ołyka 1828-1830 , podkustosz kolegiaty ołyckiej 1830 (Kołki),  kanonik i podkustosz  Ołyka 1840-1852, zm.12.6.1852  (l.53)
Eliasz Miełeszkiewicz paroch unicki - Borowno 1829 (Nabrzuska 1829)
Jakub Mierzwiński promotor - Przewały 1827-1830
Tomasz Mierzwiński paroch unicki - Ozdeniż 1829-1832
Jan Mieszkowski kanonik żytomierski 1811, proboszcz - Białogródka 1824
Salwator Migiewicz bernardyn - 1837 (Kołki)
Mieczysław Mijakowski wikary - Włodzimierz 1851-1853, proboszcz - Zaturce 1865 (Torczyn)
Piotr Miklaszewski proboszcz - Koniuchy 1890
Piotr Milanowski wikary - Ołyka 1892-1896, kierujący - Ołyka 1901, proboszcz - Włodzimierz 1907-1911
Dominik Milewicz Ostróg 1940
Witalis Milewicz wikary - Horochów 1848-1850, proboszcz - Horochów 1865
Jan Milewski proboszcz - Miropol 1863-1868
Michał Minkowski wikary - Łuck 1840-1842, administrator - Nieświcz 1841, proboszcz - Nieświcz 1842-1867
Tomasz Minkowski ksiądz - Dederkały 1877-1878
Feliks Minor Przeor Klasztoru Karmelitów Łuckich 1846 (Wiszenki)
Władysław Minstrala ksiądz - Krzemieniec 1939
Ignacy Misiński wikary - Kowel 1826-1832, proboszcz - Bereżnica 1837-1860
Hiacynt Miszewicz staly kaznodzieja - Krzemieniec  1824
Celestyn Mizgert dominikanin - Ptycza 1838,  Lachowce - 1839-1840, wikary - Miropol 1843-1845
Hipolit Mnichowski proboszcz - Tuczyn 1867
Stanisław Moczulski proboszcz - Horochów 1871-1887
Tymoteusz Moczydłowski wikary - Ostróg 1833-1834, komendarz - Ostróg 1842-1844
Ludwik Modzelewski proboszcz - Klewań 1890
Grzegorz Moraczewski bazylian Klasztoru Tumińskiego 1827 (Kołki)
Stanisław Moroz proboszcz - Stepań 1820, proboszcz - Równe 1839
Jan Mosiewicz wikary - Łuck 1840-1841, proboszcz - Jałowicze 1863, zm. 11.4.1863 (l. 48)
August Mossakowski trynitarz, komendarz - Tuczyn 1842
Konrad Moszkowski proboszcz - Radziwiłłów 1922, Kołki 1939
  Moszok kanonik, proboszcz - Mohylów 1824
Witalis Mulewicz komendarz - Horochów 1847
Dionizy Murzycki bernardyn, wikary - Katerburg 1845-1847
Piotr Myszkowski wikary - Krzemieniec 1862
Franciszek Nagórny reformat - Jampol 1841-1842
Ambroży Nahujewski rządca, proboszcz - Korytnica 1845-1865
Józef Napiórkowski franciszkanin - Ostróg 1839
Maciej  Narkiewicz proboszcz - Zasław św. Józefa 1844
Jan Niebytowski wikary - Dubno 1837
Juwenalis Niecki Zakrystian ZJB Konwentu Tumińskiego 1828 (Kołki)
Bazyli  Nielipowicz komendarz - Klewań 1801
Ignacy Nienadkiewicz ksiądz - Dąbrowica 1824, dziekan rówieński, paroch unicki - Dąbrowica 1830-1832
Jan Nienadkiewicz unita  - Czartorysk 1829
Konstanty Nienadkiewicz unita, kapelan - Serechowicze 1827-1828 (Czartorysk)
Eliasz Niewiarowski rektor SP - Międzyrzec 1843, proboszcz - Międzyrzec 1862
Franciszek Niewiarowski Krzemieniec 1824-1826, wikary - Ostróg 1834-1839
Kazimierz Niewiarowski komendarz - Mielnica 1845, komendarz - Hulewicze 1844-1846, proboszcz - Hulewicze 1862-1863
Tomasz Niewiarowski administrator - Sokul 1860, proboszcz - Sokul 1872, wikary - Ołyka 1879-1880, proboszcz - Torczyn 1883-1884
Szymon  Niewiński kanonik kolegiaty ołyckiej, proboszcz - Kołki 1827-1828, wicedziekan pow.łuckiego, zm. 18.5.1828 (59 l.)
Ignacy Niwiński (Niewiński) wikary - Łuck 1835, wikary - Nowogród Wołyński 1840, proboszcz - Krupiec 1847-1852, proboszcz, kanonik łucki - Krupiec 1860
Jan Niwiński (Niewiński) wikary - Maciejów 1834-1837, Swojczów 1838, administrator - Swojczów 1844, rządca - Swojczów 1846; proboszcz - Swojczów 1848-1863
Ludwik Normont wikary - Kołodno 1842
Józef Nosalski wikary - Łuck 1839-1840, wikary - Dąbrowica 1841-1844, administrator - Dąbrowica 1845-1847
Jan Nowak proboszcz - Drużkopol 1936-1941
Jarosław Nowicki wikary - Radziwiłłów 1833, wikary - Kołki 1835, kanonik - Ołyka 1850-1855, zm. 5.9.1855 (53 l.)
  Nowodworski kapelan unicki - Zaborol 1826
Anatoni Ochrymowski zakonnik SBM - Poczajów 1828
Mikołaj Odrzewski dominikanin 1836
Kajetan Oleski augustianin - Zaturce 1829
Jan Oleszczuk proboszcz - Tuczyn 
Marcin Olędzki Proboszcz - Katerburg 1839
Wiktor Olędzki proboszcz - Klewań 1906
Bazyli  Olszewski paroch - Sokul 1827
Jan Olszewski wikary - Ołyka 1844-1846, proboszcz - Kamień Koszyrski 1851-1864, kanonik - 1963
Kajetan Omieciński profesor teologii moralnej w seminarium diecezjalnym - Łuck 1828
Wiktor Oraczewski kanonik, proboszcz - St. Oleksiniec 1937
Antoni Orchowski wikary - Łuck 1810, wikariusz Senior Kolegiaty Ołyckiej - 1827-1828
Apolinary Orłowski proboszcz - Miropol 1877-1879, proboszcz - Luboml 1902
Marian Orłowski wikary - Szumsk 1860-1861
Piotr Orynt p.o. proboszcza - Szumbar 1913, proboszcz - Łanowce 1915
Klemens Orzechowski dziekan bazalijski, kanonik latyczowski, curatus łanowiecki - Łanowce 1896
Alojzy  Osiński biskup sufragan łucki - zmarł w Ołyce 10.6.1842
Jan Osmolski wikary - Luboml 1839, administrator - Sielec 1844, proboszcz - Sielec 1847-1851, administrator - Sielec 1852-1855
Wacław Osmolski wikary - Włodzimierzec 1858-1860, proboszcz - Włodzimierzec 1864
Józef Osmólski promotor - Berezdów 1827-1829, zast. wikarego - Berezdów 1840, kapelan kaplicy - Słobódka Czernicka 1840-1844, proboszcz - Sielec 1848
Stanisław Osmulski wikary - Horochów 1867
Dymitr Ossowski paroch unicki - Czekno 1829
  Ostankiewicz przeor klasztoru - Lachowce 1833
Teodor Ostaszewski wikary - Dubno 1814
Pius Otroszkiewicz predykator generalny zakonu kaznodziejskiego, przeor, proboszcz - Lachowce 1844
Karol Ostrowski Ołtarysta - Kołki  1839
Szymon  Ostrożyński proboszcz - Łokacze 1824-1830
Wiktor Ożarowski Łuck 1842 (Młynów)
Festus Pajewski Krzemieniec 1824
Anastazy Pakołowski Kisielin 1799
Dominik Palczewski dominikanin - Lachowce 1844
Jan Adam Palkiewicz Połonne 1820
Julian  Pałygowski karmelita - Kisielin 1832, 1837
Franciszek Beat Pasenkiewicz (Pasynkiewicz) kaznodzieja - Czartorysk 1812
Jan Pasławski Wikaryusz  - Ołyka 1835 (Wiszenki)
Cyprian Paszkiewicz Z Zakonu św. Franciszka, w zastępstwie wikarego - Kołki 1829
Józef Paszkiewicz wikary - Ołyka 1837-1840, wikary - Łuck 1842, wikary - Horochów 1850-1853
Franciszek Paszkowski wikary - Łuck 1853
Bolesław Pawłowicz Ołyka 1907
Jan Pawłowicz wikary - Łuck 1835-1837, proboszcz - Kisielin 1839
Aleksy Pawłowski Łuck 1827
Elekt Pawłowski wikary - Równe 1840
Florian Pawłowski Bazylian Klasztoru Tuminskiego, w zastępstwie wikarego - Kołki 1827
Metody Pawłowski bazylian, paroch - Żydyczyn 1827-1829
Piotr Pelewicz Beresteczko 1838
Telesfor  Perehuda 9.1.1892-23.7.1975 (+Jarosław), Torczyn 1917
Nicefor Perchorowicz karmelita - Klewań 1810
Eugeniusz Perkowicz proboszcz - Niewirków 1914
Wincenty Permin wikary - Tuczyn 1842
Michał Petrycki paroch unicki - Pełcza 1835
Józef Janusz Junosza Piaskowski kanonik scholastyk kolegiaty ołyckiej, regens seminarium ołyckiego, proboszcz  - Kazimierka 1828-1844, prałat archidiakon kolegiaty ołyckiej - 1836, prałat i dziekan 1840
Jan Pienkiewicz ksiądz unicki - Arszyczyn 1809
Władysław Pieniążek kapelan - Ostróg 1920
Jakub Pietrawski pleban, proboszcz - Ptycza 1827-1835, zm.22.5.1835 (l. 85)
Michał Pilecki wikary - Krzemieniec 1875-1876
Piotr Pilewicz dominikanin - Nieświcz 1841
Aleksander Piłaszewicz wikary - Kowel 1865
Feliks Pioruński wikary - Kowel 1832-1839
Feliks Piotrawski administrator - Kołki 1860
Jan Piotrowski wikary - Krzywin 1843-1844, wikary - Włodzimierz 1849-1850, proboszcz - Łokacze 1851, dziekan - Włodzimierz 1853-1867, proboszcz - Włodzimierz 1853-1885
Jakub Piotrowski wicedziekan (?) Krzemieniec 1824
Onufry Piotrowski wikary - Włodzimierz 1859-1861, proboszcz - Opalin 1863
Reces Piotrowski wikary - Horochów 1873-1875
Stanisław Piotrowski mnich, zm. Dederkałach 1870 (l. 62)
Jan Piwnicki paroch unicki - Niesuchoiże 1831-1832
Jan Michał Piwnicki biskup łucki i żytomierski - 1833-1844
Michał Piwnicki kapelan - Świnarzyn, par, Horochów 1832
Bazyli  Piżecki kapelan - Rafałówka 1811
Maurycy Płochocki wikary - Włodzimierz 1838-1841, zm. 10.10.1851 w Lubomlu (44 l.)
Jan Poczętowski dziekan powiatowy - Dubno 1892
Dominik Podgórski administrator - Kisielin 1843-1846, proboszcz - Kisielin 1847- 1850
Jan Kanty Bożydar Podhorodeński  archidiakon i wikariusz - Łuck 1779, oficjał łucki 1811-1827, sufragan, biskup polemoński - Łuck 1827
Piotr Podlewski pijar - Dąbrowica 1830, proboszcz - Maciejów 1858-1863, zm. 11.9.1873 w Godowiczach (l. 69)
Marian Pogorzelski proboszcz - Niewirków 1904
Regidon Pogorzelski wikary - Równe 1777
Cyprian Polakowski wikary - Korzec 1840-1842
Witalis Polakowski kapucyn  - Luboml 1839, rządca - Korytnica 1843
Jakub Polikowski wikary - Turzysk 1841, dominikanin - Swojczów 1851
Michał Polikowski administrator - Nabrzuska 1843-1861
Gerwazy Polużyński dominikanin - Radziwiłłów 1838
Wincenty Połujan wikary - Międzyrzec 1862
Wojciech Ponosiewicz (Panasiewicz) wikary - Ołyka 1824-1846, wikary Łuck 1842, 1845, 1849-1853
Antoni Popiel proboszcz - Tajkury 1917-1918
Elekt Popławski dominikanin - Radziwiłłów 1837, wikary - Równe 1839-1840, Luboml 1851
Paweł Popławski bernardyn - Toporzyszcze 1837
  Popławski kapelan kaplicy - Ostrożec 1860
  Porębski wikary - Łuck 1858
Feliks Porębski komendarz - Szumbar 1829
Joachim Porębski wikary - Maciejów 1854
Wincenty Porwaniecki przeor - Targowica 1827
Leon Potocki wikary - Żytomierz 1859
Piotr Prawosudowicz paroch unicki - Zaleszany 1827 (Dąbrowica)
Józef Prawozusowicz bazylian klasztoru włodzimierskiego - 1832 (Przewały)
Bazyli Proniewicz paroch unicki - Obzyr 1827 (Nabrzuska 1834)
Jan Proniewski wikary - Klewań 1838-1843
Antoni Pruszyński wikary - Kołki  1830-1832, wikary - Ołyka 1842
Jan Nepomucen Przegaliński kanonik, proboszcz - Przewały 1827-1834, kanonik żytomierski, dziekan kowelski, proboszcz - Maciejów 1835-1851
Spirydion Puchalski reformat - Krzemieniec 1874-1877, zakonnik - Radziwiłłów 1879
Szymon  Puchalski wikary - Łuck 1853
Aleksander Puciłowski proboszcz - Luboml 1875-1886
Jakub Pulikowski Dominikanin - Kołki 1839
Jan Putan wikary - Włodzimierz 1911
Marek Puzynowski Horochów 1898, proboszcz - Horochów 1900
Hipolit Pydebrowicz bernardyn - Skurcze 1828
Wincenty Radzikowski wikary - Nowogród Woł. 1842-1844
Stanisław Rajko wikary - Ołyka 1914
Oktawian Mikołaj Rakucki karmelita - Koblin 1830, Szpanów 1842
Mikołaj Rakucki wikary - Ptycza 1832
Marcin Rastowicz dominikanin - Włodzimierz 1849
Mikołaj  Ratyński Łuck 1779
Wincenty Ratyński wikary - Łuck 1850-1852, proboszcz - Łokacze 1856-1857
Dominik Razutowicz wicedziekan  Włodzimierz 1827-1829, komendarz, rządca - Włodzimierz 1829, kanonik, dziekan - Kowel 1829-1838, proboszcz - Turzysk 1836
Henryk Reczyński franciszkanin - Ostróg 1842
Ludwik Reszczyński Ostróg 1814
Eugeniusz Robakiewicz wikary - Klewań 1839
Ignacy Rodziewicz kaznodzieja, trynitarz - Szumbar 1827
Zenon Roguski administrator - Tajkury 1894
Kazimierz Romanowski staly kaznodzieja - Krzemieniec 1823
Konstanty Romanowski administrator - Korytnica 1891
Eustachy  Romaszkiewicz bernardyn, wikary - Ostróg 1842-1843, bernardyn, wikary - Nowogród Woł. 1844
Józef Rommel administrator - Szumsk 1899-1902
Franciszek Rosiński wikary - Ostróg 1833, kapelan kaplicy - Mizocz 1834, kommendarz - Ptycza 1835-1836, proboszcz - Ptycza 1838-1848, wikary - Beresteczko 1849, wikary - Poryck 1855
Michał Rossowiecki administrator cerkwi - Rokinie 1827, paroch - Rokinie 1828, paroch - Serniki 1830
Mieczysław Rossowski proboszcz - Berezne 1939-1941
Marcin  Rostowicz dominikanin, wikary - Hołoby 1841-1842, wikary - Korytnica 1845
Maksymilian Roszkowski kanonik i poddziekan katedry łuckiej - Łuck 1837-1848, kanonik dziekan - Łuck 1852, prałat - Łuck 1858-1860
Michał Rożnowski Wikary - Nowogród Wołyński 1842, franciszkanin - Ostróg 1839-1844
Rajmund Różewski zakonu kaznodziejskiego - Włodzimierz 1841, kapelan kaplicy - Horodnica 1869
Eugeniusz Rubazewicz kapelan JWP Ruczyńskiego - Podhorodło 1834-1836, wikary - Klewań 1839, bernardyn - Horochów 1840
Leon Rubażewicz kapelan kaplicy - Podłużne 1839-1845 (Aleksandria, Deraźne)
Wincenty Rubikas proboszcz - Tuczyn 1898
Gracjan Rudnicki Zaturce 1940-1943
Bazyli  Rudzki franciszkanin, gwardian,  komendarz - Drużkopol 1827, wikary - Zasław 1833, administrator - Szumbar 1841-1844, franciszkanin - Ostróg 1844
Leon  Rukiewicz augustianin - Zaturce 1829
Michał  Rusowiecki Unita - Wiszenki 1827, 1830
Aleksander Ruszlewicz wikary - Dubno 1813-1814
Tomasz Rutkowski wikary - Łuck 1830-1831, poddziekan - Łuck 1834-1835, kanonik kat.łucki - 1835-1842
Szymon  Ryńcki wikary - Turzysk 1827 zm. 8.9.1827 (l.28), s. Jędrzeja i Tekli z Giermińskich
Antoni Rzepka wikary - Turzysk 1853
Bernardyn Sadowski reformat - Białozórka 1840, gwardian i Komendarz - Dederkały 1846, reformat - Krzemieniec 1856, reformat, proboszcz - Dederkały 1857-1862, zm. 1868 (l. 60)
Daniel Sadowski franciszkanin - Ostróg 1839-1844
Stanisław Sagatowski administrator - Radziwiłłów 1827-1834, proboszcz Radziwiłłów 1833-1846, zm. 24.8.1846 (l. 56)
Antoni Sajkowicz wikary - Koblin 1834
Jan Saturski kierujący kościołem - Ołyka 1914
Bazyli  Sawicki proboszcz - Dunajowce 1890
Jakub Sawicki karmelita - Kisielin 1832
Teodor Scheller kaznodzieja - Kisielin 1799
Józef Sczasny ksiądz - Szpanów 1935
Ludwik Serejko proboszcz - Jalowicze 1874-1894
Szymon  Serejko administrator - Kamień koszyrski 1837, proboszcz - Ratno 1837
Aleksander Siedlecki kapelan dworu wlm. Ignacego Byczkowskiego -  1825
Kazimierz Siedlecki trynitarz b. Definiatora Prowincjała - Kołki - 1835, 1839
Kazimierz Siedlecki proboszcz - Torczyn 1912-1915
Emilian Siedlnicki administrator - Torczyn 1893-1894
Aleksander  Sielecki Kapłan Greko-Unicki - Kołki 1827, 1829-1832
Julian  Sieleński Kanonik Ołycki 1837 (Kołki)
Aleksander Sienicki wikary - Horochów 1912
Władysław Sierakowski wikary - Beresteczko 1860, proboszcz - Połonne 1881
Jan Sierociński asesor konsystorza unickiego, kanonik katedry unickiej - Łuck 1827, kanonik żydyczyński - 1828
Łukasz Sierżanowski zakonnik - Radziwiłłów 1873, reformat - Szumbar 1873, zakonnik - Dederkały 1875
Kacper Siestrzewitowski Mag. S. Teologii, wikary - Łuck 1827-1839, kanonik - 1837-1845
Józef Sikorski ojciec - Torczyn 1864
Michał Silkiewicz kapelan - Szelwów 1835
Cypryan Skacznirowolny dominikanin 1837 (Kołki)
Józef Skalski mnich, em. żolnierz, zm. w Dederkałach 1870 (l. 62)
  Skalski proboszcz - Kijów- św. Aleksandra 1914
Cyprian Skazimirowski wikary - Targowica 1827, dominikanin - 1842 Torczyn
Antoni Skiparowicz proboszcz - Krupiec 1835
Michał  Skirniewski prałat i rektor łucki - Klewań 1809, prałat łucki, proboszcz - Klewań 1820, prałat, dziekan katedralny łucki i kolegiaty ołyckiej, dr teologii - Łuck 1829-1835, proboszcz - Klewań 1829
Marcin Skruhy paroch unicki - Udry 1827 (Dąbrowica)
Antoni Skrzypkowski proboszcz - Szumbar 1934
Michał  Skulski kapelan - Swinarzyn, par. Turzysk 1827,  par. Horochów 1832-1834
Florian Skumkowski rządca - Radziwiłłów 1846
Paweł Słodkiewicz paroch unicki - Pełcza 1829-1836
  Słowikowski ksiądz unicki 1815 (Dąbrowica)
Klemens Słowikowski proboszcz - Jalowicze 1913-1914
Cyriak Sobczyński reformat - Luboml 1839
Serafin Sobański administrator - Jałowicze 1907-1912, proboszcz - Nieświcz 1907
Adolf Sobiczewski proboszcz - Horochów 1911-1912
Wojciech Sobiech kommendarz - St. Oleksiniec 1827-1829, proboszcz - Wyszogródek 1840-1853, rządca - Wyszogródek 1857, zm. w Dederkałach 1873 (l. 76) 
Tadeusz  Sobolewski administrator - Kołki 1838-1839, kanonik ołycki 1838-1842, zmarł 27.4.1842 (38 l.) w Ołyce
Jan Nepomucen Sobotnicki rządca - Zawalijki 1841, s. Wincentego i Marianny z Lewińskich, zm. 25.4.1841 w Pańkowcach w par. Jampol (l. 31)
Teodor  Sochowski wikary - Wiśniowiec 1830 (Wiszenki)
Bonawentura Sokołowski administrator - Kisielin 1891-1894, proboszcz - Zaturce 1899
Józef Sowiński proboszcz - Radziwiłłów 1875-1876
Klemens Stadenicki wikary - Korzec 1840
Antoni Staniszewski proboszcz i dziekan - Krzemieniec 1937-1939
Nerej Stankiewicz pijar, wikary - Międzyrzec 1862, zm. 13.1.1862 (l. 82)
Wincenty Stańkiewicz dominikanin - Krupiec 1837, Radziwiłłów 1832-1838
Henryk Stański Krzemieniec 1825-1826
Józef Starożewski paroch unicki - Poddębce 1831-1832
Bolesław Stasiewicz proboszcz - Zaturce 1932-1933, Złoczówka 1943
Cezary Staszkiewicz proboszcz - Bucyń 1855-1860
Antoni Stawiński proboszcz - Krzemieniec 1887-1892, proboszcz i dziekan powiatowy - Krzemieniec 1895
Kazimierz Stawiński prałat, proboszcz - Ołyka 1912-1914
Kazimierz Stelmacki komendarz - Dubno 1811-1813
Bazyli  Stokowski wikary - Łuck 1837-1846, proboszcz - Kulczyny, dziekan - Stary Konstantynów 1871
Wiktor Strączyński wikary - Ołyka 1892, administrator - Białogródka 1897
Julijan Strzelbicki karmelita, wikary kościoła derezeńskiego 1839, 1841 (Kołki)
Salwin Strzelbicki wikary - Dorohostaje 1832, wikary - Derażne 1840-1844
Klemens Strzelnicki (~1790-1845) zast. wikarego - Berezdów 1840, wikary - Korzec 1840-1845
Edward Studziński proboszcz - Krzemieniec 1937
  Suchostawski wikary - Bucyń (?) 1813
Józef Suchodolski wikary - Włodzimierz 1885, proboszcz - Łokacze 1887
Jan Sulkiewicz prepozyt - Równe 1813
  Suszczyński Ksiądz Greko-Unitski - Dąbrowica 1827
Aleksander Suzin Deraźne 1857, wikary - Ołyka 1874
Antoni Szwederski wikary - Turzysk 1827, kommendarz - Nieświcz 1828, proboszcz - Nieświcz 1835-1841, administrator - Jampol 1841, proboszcz - Jampol 1842-1853
Gerard Swiderski L. Teologii, lektor, mieszkaniec klasztoru - Czartorysk 1830
Józef Swiderski ojciec - Torczyn 1864
Hieronim Sydabrowicz gwardian zgromadzenia księży bernardynów - Dubno 1829-1831
Michał Sylwestrowicz dr teologii, kanonik i asesor łucki, proboszcz - Koblin 1828, kanonik łucki, profesor i asesor - Łuck 1829-1831, prałat kadedry i asesor konsystorza - Łuck 1839
Jan Szafrański proboszcz - Radziwiłłów 1902
Tomasz Szałkowski komendarz - Luboml 1827
Albin Szandyński kapelan - Musurowce 1840, wikary - Wyszogródek 1841
Jan Szaniawski proboszcz - Radziwiłłów 1822
Jan Szankowski unita, pleban - Ołyka 1830
Jan Szaturyński ksiądz, zm. w 1835 r. w Chorostowie par. Swojczów
Ferdynand Szarniewski wikary - Luboml 1859-1861, wikary - Włodzimierz 1861
Albin Szawdyński bernardyn - Białozórka 1843
Józef Szczepanowski dziekan i proboszcz - Krzemieniec 1853-1859, administrator, proboszcz - Krzemieniec 1860-1879
Hieronim Szczerbicki wikary - Łuck 1936
Aleksander Szczerbiński paroch - Zaczarnecz 1837, żona Julianna
Dionizy Szembel dominikanin - Nieświcz 1838
Eliasz Szemetyłło paroch unicki - Chojno 1823-1830 (Dąbrowica)
Spirydon Szemiot wikary - Luboml 1859
Franciszek Szepietowski Krzemieniec 1824
Stanisław Szeptycki administrator - Międzyrzec 1898
Salwin Szerpiłowski bernardyn - Dubno 1831
Tomasz Szołkowski komendarz - Ostrówki 1827, rządca - Opalin 1829, proboszcz - Ostrówki 1840
Władysław Szpaczyński Ostróg 1921
Stefan Szpilewski wikary - Krzemieniec 1877-1879
Mieczysław Sztejner nauczyciel religii - Łuck 1845, wikary - Łuck 1853-1866, wicedziekan - Łuck 1869
Albin Szudyński wikary - Wyszogródek 1842
Jan Szugajski wikary - Kowel 1869-1874, proboszcz - Kowel 1878-1914, wicedziekan - Kowel 1895-1899, dziekan - Kowel 1913-1914
Bonawentura Szulc rządca - Włodzimierzec 1838-1840, dominikanin, kom. - Kowel 1844, wikary - Włodzimierz 1849
Tomasz Szułkowski proboszcz - Ostrówki 1835
Leopold Szuman administrator - Niewirków 1895, proboszcz - Niewirków 1900-1905, kanonik - Łuck 1936-1938
Florian Szumkowski SP - Międzyrzec 1839, kommendarz - Dubno 1842-1846, dziekan - Dubno 1846, rządca kościoła - Radziwiłłów 1847, proboszcz - Radziwiłłów 1848
Leon Szumkowski rządca - Dubno 1836, Ptycza 1845, kanonik, proboszcz - Dubno 1848-1860, dziekan - Dubno 1842-1860
Paweł Szumowski ksiądz - Berezdów 1829
Józef Szumowski kapłan - Berezdów 1827, wikary - Berezdów 1833-1835
Jan Szumski administrator, kaznodzieja - Klewań 1801
Błażej Szuszkiewicz wikary unicki - Żydyczyn 1831
Grzegorz Szuszkowski kapelan kaplicy - Kosmaczów 1839
Jan Szuszkowski kapelan kaplicy - Kurczyk 1833 (par. Berezdów)
Tomasz Szutkowski proboszcz - Ostrówki 1836-1837
Eustachy  Szydłowski pijar - Dąbrowica 1831
Gundyzalw  Szydłowski dominikanin - Lachowce 1842-1844
January Szydłowski reformat - Dederkały 1829, administrator - Łanowce 1840-1841
Antoni Szymański reformat - Krzemieniec 1855-1856
Rudolf Szymański wikary - Kowel 1863-1864
Melit Szymborski reformat - Krzemieniec 1862
Ludwik Szyszkiewicz reformat - Krzemieniec 1854-1858
Jan Nepomucen Szyszkowski trynitarz - Szumbar 1831, wikary - Koblin-Młynów 1833-1836, trynitarz - Kisielin 1837
Wincenty Ferrary  Ostoja-Szyszkowski kanonik ołycki, proboszcz - Stary Oleksiniec 1842-1843, dziekan - Krzemieniec 1832-1842
Tadeusz  Świrtun prefekt Liceum Krzemienieckiego - Krzemieniec 1939.
Józef Taranowicz paroch unicki - Zaprudzie 1829-1831 (Nabrzuska 1832)
Andrzej Tararanowski paroch unicki - Wysock  1829
Onufry Tararanowski paroch unicki - Wysock  1827-1833
Michał Tarczanowski wikary - Koblin 1829
Mikołaj Targiewski wikary - Kowel 1902
Julian  Tarnawski wikary - Młynów 1844-1845
Apolinary Tarnogórski proboszcz - Włodzimierz 1913-1915
Apolinary Tatur pijar - Dąbrowica 1830
Józef Teleżyński wikary - Nieświcz 1866
Teodor  Teodorowicz paroch cerkwi G-U  - Kopyle 1827 (Kołki)
Michał Teodorowicz paroch cerkwi G-U  - Gródek 1827-1831 (Nabrzuska)
Władysław Terlikowski Krzemieniec 1938
Marian Tokarzewski administrator - Niewirków 1905, proboszcz - Niewirków 1906
Ferdynand Tołejko augustianin - Radziechów 1827
Dymitr Tomaszewicz pijar - Dąbrowica 1829-1832
Józef Tomaszewicz franciszkanin, kapelan - Dąbrowica 1832, wikary - Dąbrowica 1833-1835, administrator (komendarz) - Wiszenki 1838-1847, proboszcz - Wiszenki 1850
Juwenalis Tomaszewicz ksiądz - Dąbrowica 1828
Józef Tomkowicz proboszcz, prałat - Ołyka 1860-1892
Jan Topolnicki kapelan unicki - Podłuże 1804, kapelan unicki - Dąbrowica 1836
Cyriak Truszkowski proboszcz - Stary Konstantynów 1900
Michał Trzeszczkowski wikary - Łuck 1831, wikary - Berezne 1840 (Dąbrowica), wikary - Berezne 1842-1843
Szymon  Tumulewicz (Tomolewicz) wikary - Koblin 1813, wikary - Mielnica 1827, wikary - Bereżnica 1839-1852
Hipolit Turewicz z Zakonu św. Franciszka Konwentu Janowieckiego, Kaznodzieja Dworu Czartoryskich, kapelan, w zastępstwie wikarego - Kołki 1829, kapelan - Ostrożec 1837
Marceli Turkowski franciszkanin - Ostróg 1839-1842
Marceli Turkowski franciszkanin - Ostróg 1839-1844
P. Tuszyński dziekan - Łuck 1921
Leon (Leopold) Tuzinkiewicz wikary - Beresteczko 1873, proboszcz - Beresteczko 1888-1912
Paweł Tymiński ksiądz - Dąbrowica 1831
Walentyn Tymiński proboszcz - Tuczyn 1878 -1901
Stanisław Tyborowski administrator - Dąbrowica 1860
Józef Tyszkiewicz ksiądz - Szumbar 1832
Chryzant Tytułowicz bernardyn - Łuck 1839
Szymon  Ułłowicz kanonik penitencjarz kolegiaty ołyckiej - zmarł w Dederkałach 8.3.1828 (53 l.)
Władysław Urban kapelan 12.p.ułanów - Krzemieniec 1939
Feliks Ustrzycki prałat, archidiakon - Ołyka 1844
Joasaf Urniaż proboszcz - Szumsk 1895, zm. 6.9.1895 (80 l.)
Filip  Walentynowicz Krzemieniec 1824-1826, franciszkanin - Krzemieniec 1828, wikary - Ostróg 1833-1834
Stanisław Wańczyk wikary - Łuck 1937
Józef Warchocki proboszcz - Przewały 1846, kanonik łucki, dziekan powiatowy - Kowel 1864
Józef Warchowski wikary - Łuck 1829, proboszcz - Przewały 1836-1842
Ludwik Warpechowski ksiądz - Torczyn 1940
Sebastian Wartecki wikary - Włodzimierzec 1842-1851
Teodor Warzaba (Warsaba) prokurator klasztoru - Żydyczyn 1827, bazylian 1830 (Kołki)
Ludwik Wasiukiewicz dominikanin - Jałowicze 1843
Józef Waśkowski wikary - Łuck 1827-1837, proboszcz - Włodzimierz 1839-1850
Franciszek Wątróbka kanonik kolegiaty ołyckiej, kaznodzieja niedzielny, proboszcz - St.Oleksiniec 1825
Bernard Wencewicz (Węcewicz) kaznodziej dorohowski (Koblin 1829), komendarz - Annopol 1839
Witalis Werezumski komendarz, administrator - Ptycza 1833-1835
Augustyn Wesołowski reformat - Dederkały 1855, reformat - Krzemieniec 1857-1858
Edward Węcewicz wikary - Annopol 1834
Fortunat Widmont Administrator - Katerburg 1880-1883
Franciszek Wiechecki p.o. proboszcza - Ołyka 1914
Tadeusz  Wiechecki proboszcz - Katerburg 1922
Jan Wieczurka kapelan - Sołpa Wielka 1823
Roman Wielobycki kanonik ołycki, proboszcz - Hołoby 1830-1862, administrator - Mielnica 1843
Piotr Wierzchowski administrator, proboszcz - Bucyń 1851-1854, zm. 1854 (l. 40)
Józef Więckiewicz proboszcz - Szumsk 1872
Tomasz Więckowski wikary - Turzysk 1830, rządca - Włodzimierz 1832, administrator - Włodzimierz 1835-1841
Ferdynand Wigura trynitarz - Horochów 1833
Piotr Wiliński przeor klasztoru - Lachowce 1839
Hieronim Wiskont augustianin - Luboml 1827, augustianin - Kisielin 1835
Lucjusz Wiszniewski bernardyn, wikary - Ptycza 1833, bernardyn - Dubno 1837 
Anzelm Witanowski kaznodzieja - Targowica 1828, kaznodzieja, mieszkaniec klasztoru - Czartorysk 1828-1830, zakonu kaznodziejskiego, wikary - Włodzimierzec 1834, dominikanin - Radziwiłłów 1838-1839, wikary - Mielnica 1842-1844, wikary - Maciejów 1848-1849
Anioł Witgindt Ksiądz ze Zgromadzenia Dominikanów Łuckich 1837 (Wiszenki)
Polikarp Witkowski wikary - Dorohostaje 1828, karmelita - Łuck 1852-1853
Wincenty Witkowski wikary - Łuck 1858-1860
Kazimierz Witwiński Kisielin 1799
Julian  Władyka reformat - Luboml 1860
Benedykt  Włodzianicz  prezbiter unicki - Łozowa 1777
Paweł Włodzimirski administrator par. unickiej - Kozin 1828-1834
Adam Wojcicki reformat - Łanowce 1840
Anzelm Wojciechowski Koblin 1828, rządca - Dorohostaje 1832
Bazyli  Wojciechowski przeor dominikanów - Starokonstantynów 1827
Mateusz Wojciechowski franciszkanin - Ostróg 1842-1844
Paweł Wojciechowski pleban - Chabne 1780
Piotr Wojciechowski wikary - Łuck 1866-1868
Serafin Wojciukowski kommendarz, przeor - Targowica 1827-1828
Wiktor Wojnicz wikary - Łuck 1839-1841
Antoni Wojniłowicz wikary - Białogródka 1895, administrator - Tuczyn 1898-1901, proboszcz - Tuczyn 1907-1931
Józef Wojszyłło administrator - Nabrzuska 1862
Jan Wojtkowski proboszcz - Poryck 1878-1890
Bolesław Wojtuń administrator - Ludwipol 1940-1941
Jozafat Wojtwiłło administrator - Nabrzuska 1863
Leonard Wolanowski wikary - Szpanów
Leonard Wolański wikary - Swojczów 1840-1850
Alojzy  Woliński ksiądz - Łuck 1842, zm. 2.10.1842 (l. 28)
Franciszek Woliński kapelan kaplicy w Sławucie - Krzywin 1843
Gaspar Wolborski ksiądz - Maciejów 1928
  Wołkoski unita, kapelan - Policzyńce 1824
Jan Wołowski magister św. teologii, prałat kantor katedry łuckiej, kanonik katedralny żytomierski, proboszcz - Horochów 1828-1844
Hieronim Wośkont augustianin - Luboml 1827
Stanisław Wroczyński kanonik łucki 1824, prałat, dziekan katedralny, dr teologii 1837 zm. 25.8.1837 w Łucku (l. 60)
Kazimierz Wróblewski wikary - Luboml 1861
Anzelm  Wstanowski Kaznodzieja Konwentu Czartoryskiego Dominikanów 1829 (Kołki)
Henryk Wyszyński s. Apolinarego, administrator - Szumsk 1885, proboszcz - Szumsk 1887
Maciej  Wyzewski wikary - Połonne 1825
Stefan Wyżewski komendarz - Wiszenki 1825-1834
Mirosław Zacharczyk wikary - Włodzimierz 1856-1858
Anzelm Zagórski ksiądz prałat - Krzemieniec 1939
Fortunat Zagórski wikary - Łuck 1839-1842, administrator - Skórcze 1858, proboszcz - Skórcze 1859-1860
Jan Zagórski ksiądz - Ostróg 1940
  Zahorowski unita - Michałówka k/Owrucza 1819
Edward Zajączkowski wikary - Kowel 1907
Ambroży Zakrzewski trynitarz - Szumbar 1831, Łuck 1839
Marcin Zakrzewski podproboszcz - Klewań 1820
Stanisław Zakrzewski przeor klasztoru - Kozin 1813
Leon Zaleski wikary - Maciejów 1848-1849
Leon Załęski p.o. proboszcza - Horochów 1890
Nazary Zaltcher ZSBM, profesor szkoły powiatowej poczajowskiej 1824-1827
Jan Zankiewicz paroch - Borowicze 1827
Mikołaj Zaperecki prebendarz - Horochów 1825
Feliks Zarębiński dziekan powiatowy - Krzemieniec 1883
Mikołaj Zarzycki franciszkanin - Drużkopol 1827, wikary - Sielec 1839-1843. kommendarz - Sielec 1844, zm. 13.9.1844 (53 l.)
Dominik Zawadzki komendarz - Łysin 1828, proboszcz - Łysin 1837-1948
Felicjan Zawadzki wikary - Łysin 1836-1841, wikary - Ptycza 1845-1846, wikary - Łysin 1849-1850, administrator - Łysin 1860
Łukasz Zawadzki kanonik łucki, wicedziekan - Łuck 1810-1812, kanonik łucki senior - Łuck 1826, b. poddziekan - Łuck 1929, zm. 2.5.1829 (73 l.)
Antoni Zawiła wikary - Krzemieniec 1938
Jakub Zdaniewicz proboszcz - Poryck 1911
Elizeusz Zdorowiecki karmelita, kapelan mińskiego pułku piechoty - 1827
Kazimierz Zdrojkowski franciszkanin, proboszcz - Turzysk 1889-1892, zm. 2.11.1892 r. (63 l.)
H. Ziarnko (Ziarnek) Ostróg 1921
Dionizy Zieliński karmelita, wikary - Maciejów 1836-1837, wikary - Berezdów 1840-1842
Dominik Zieliński kaznodzieja - Czartorysk 1830-1832, w zastępstwie wikarego, wikary - Kołki 1831-1832, wikary - Maciejów 1843
Julian  Zieliński kanonik ołycki, administrator - Aleksandria 1820, administrator, a później proboszcz  - Kołki 1828-1838, kapelan kaplicy - Godomicze 1864
Michał Zieliński administrator - Wiszenki 1858, proboszcz -Wiszenki 1859-1860, administrator - Wiszenki 1861-1864, proboszcz - Horochów 1867
Tomasz Zienkiewicz proboszcz - Włodzimierzec 1817-1829
Franciszek Zosiński wikary - Poryck 1855
Ignacy Zossynowicz wikary - Turzysk 1827, wikary - Łuck 1829-1831
Eliasz Zurachowski paroch cerkwi pod tytułem Zmartwychwstania Chrystusowego - Prazów 1781
Teodor Zyhalski kapłan unicki - Radziwiłłów 1827, administrator cerkwi - Radziwiłłów 1829
Stanisław Żelski dominikanin - Jałowicze 1838
Grzegorz Żera kanonik kolegiaty ołyckiej, proboszcz - Szpanów 1839-1844
Jakub Żero proboszcz - Katerburg 1873, administrator - Katerburg 1875-1876, proboszcz - Katerburg 1877, franciszkanin - Krzemieniec 1879, proboszcz - Turzysk 1882
Hieronim Żebrowski ksiądz, zm 7.6.1839 w Międzyrzecu (l. 77)
Leon Żelechowski wikary - Turzysk 1844-1845, komendarz - Turzysk 1844, 
Leon Żemłowski proboszcz - Katerburg 1860
Ludwik Żmikowski kapelan KOP - Szpanów 1934
Józef Żmudowski wikary - Kowel 1898
Augustyn Żuczkowski dominikanin - Włodzimierz 1829, wikary - Młynów 1836-1844, wikary - Korzec 1844-1845
Euzebiusz Żukowski wikary - Dubno 1813
Stanisław Żukowski czasowo kierujący - Torczyn 1894
Sylwester Żukowski augustianin - 1832-1835 (Przewały), wikary - Kamień Koszyrski 1837, administrator - Kamień Koszyrski 1842-1846, administrator - Katerburg 1852
Michał Żulski Turzysk 1814
Bolesław Żyliński Ludwipol 1939
Aleksander Żyrycki wikary - Koblin 1827-1828, proboszcz - Koblin-Młynów 1833-1842, zm. 7.4.1842 w Młynowie (42 l.)
Jan Żyrycki magister teologii, proboszcz - Hołoby 1827, proboszcz - Mielnica 1839, kanonik, proboszcz - Luboml 1862, proboszcz - Kołki 1879
Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn