^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Księga spowiadających się parafian rzymsko-katolickiego kościoła ostrogskiego, pow. Ostróg za rok 1903

Przechowywana w archiwum parafialnym w Ostrogu

Nr

Nr

Nazwy miejscowości, Imiona i nazwiska osób

Wiek

gosp.

M

K

 

M

K

 

 

 

Bór

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

 

Błużniewski Franciszek

18

 

2

2

 

Wereszczyński Karol s. Piotra

24

 

3

3

 

Galiński Jan

20

 

4

4

 

Gągało Grzegorz wd.

78

 

 

5

 

         s. Antoni

25

 

 

 

1

                c. Maria

 

30

5

6

 

Kalinowski Michał

81

 

 

 

2

       ż. Aleksandra z Krynickich

 

61

6

7

 

Makowski Piotr s. Franciszka

 

 

7

8

 

Marcinkowski Ludwik s. Macieja

59

 

 

 

3

       ż. Olimpia z Malin.

 

41

8

9

 

Marcinkowski Franciszek s. Macieja

58

 

 

 

4

         krewna Anna Krajczyńska

 

21

 

10

 

         krewny Franciszek Mysielski

13

 

9

11

 

Marcinkowski Antoni s. Macieja

56

 

 

 

 

       ż. Petronela z Nowos.

 

45

 

12

 

         s. Franciszek

25

 

 

13

 

              Władysław

23

 

10

 

 

Marcinkowska Waleria z Prewł. wd.

 

77

 

14

 

         s. Kazimierz s. Feliksa

42

 

 

15

 

              Marcin

19

 

 

 

6

                c. Anastazja

 

20

11

16

 

Marcinkowski Franciszek s. Feliksa

21

 

 

 

7

       ż. Józefa z Nowosielskich

 

19

 

 

 

         s. Władysław

 

 

12

 

8

Marcinkowska Antonina z Gro. wd.

 

52

 

17

 

         s. Dionizy s.Józefa

32

 

 

18

 

              Stanisław

30

 

 

 

9

                c. Aniela

 

19

13

19

 

Marcinkowski Jan s. Stanisława

52

 

 

20

 

         s. Leonard

26

 

14

21

 

Marcinkowski Bronisław s. Jana

38

 

 

 

10

       ż. Michalina z Jakuszewskich

 

22

15

22

 

Maliszewski Stanisław s. Władysława

43

 

 

 

11

       ż. Konstancja z Kalinowskich

 

42

 

23

 

         krewny Józef

24

 

16

 

12

Nowosielska Paulina z Marcinowskich wd.

 

72

17

24

 

Nowosielski Piotr s. Konstantego

41

 

 

 

13

       ż. Antonina z Marcinkowskich

 

32

 

25

 

         s. Franciszek

14

 

 

26

 

              Bronisław

10

 

 

27

 

              Józef

5

 

 

 

14

                c. Jadwiga (dop. zamężna 1903)

 

16

 

 

15

                    Feliksa

 

8

 

 

 

                    Leontyna (dopisana)

 

 

18

 

16

Nowosielska Franciszka Olimpia panna

 

20

 

 

17

         siostry Jadwiga

 

18

 

 

18

                      Domicella

 

15

 

 

19

                      Bronisława

 

10

19

 

20

Ostrowska Emilia z Gronowskich wd.

 

47

 

28

 

          s. Piotr

25

 

 

29

 

              Kazimierz

23

 

 

30

 

              Franciszek

21

 

20

31

 

Porębski Czesław  s. Józefa

35

 

 

 

21

       ż. Magdalena z Juinów

 

28

 

32

 

          s. Józef

7

 

 

 

22

                c. Maria

 

2

 

 

 

                    Bronisława (dopisana)

 

1

21

33

 

Sokołowski Franciszek s. Jana

34

 

 

 

23

       ż. Maria z Marcinkowskich

 

20

 

34

 

          s. Leonard

3

 

 

 

24

                c. Apolonia

 

9

 

 

25

                    Franciszka

 

6

 

 

26

                    Leontyna

 

1

22

35

 

Trusiewicz Franciszka z Marcinkowskich m.pr.

 

44

23

36

 

Filipek Aleksander s. Jakuba

17

 

24

37

 

Chojna Jan s. Kazimierza

52

 

 

 

27

       ż. Józefa z Galimskich

 

42

 

38

 

          s. Czesław

8

 

 

 

28

                c. Antonina

 

12

 

 

29

                    Aniela

 

10

 

 

30

                    Weronika

 

18

25

39

 

Januszewski Stanisław s. Jana

47

 

 

 

31

       ż. Aniela z Marcinkowskich

 

35

 

40

 

          s. Antoni

23

 

 

 

 

       ż. Maria z Markowskich (dopisana)

 

21

 

41

 

              Marceli

15

 

 

42

 

              Józef

12

 

 

43

 

              Władysław

10

 

 

44

 

              Franciszek

8

 

 

 

32

                c. Teofila

 

18

 

 

33

                    Józefa

 

16

 

 

34

                    Franciszka

 

4

 

 

35

                    Karolina

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Białotyń

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

 

Baszyński Adolf s. Jana

57

 

 

 

1

       ż. Antonina z Ziębickich

 

58

 

 

2

                c. Ludwika

 

22

 

 

3

                jej c. Rozalia

 

1

2

2

 

Baszyński Władysław s. Adolfa

30

 

 

 

4

       ż. Teofila z Rutkowskich

 

29

 

3

 

           s. Józef

9

 

 

4

 

               Stanisław

4

 

 

 

5

                c. Regina

 

6

 

 

6

                    Maria

 

3

 

 

 

                    Antonina

 

 

3

5

 

Baszyński Jan s. Adolfa ż.pr.

35

 

4

6

 

Baszyński Józef s. Jana

44

 

 

 

7

       ż. Aniela z Winiarskich

 

27

 

7

 

           s. Antoni

11

 

 

8

 

               Ludwik

2

 

 

 

8

                c. Franciszka

 

6

 

 

 

(dopisek nieczytelny)

 

 

5

9

 

Baszyński Józef s. Jana (skreślone, dop. um.)

40

 

 

 

9

       ż. Maria z Sieniawskich (dop. Baszyńska, wd.)

 

57

 

10

 

           s. Marceli

6

 

 

11

 

               Dominik

9

 

 

 

10

                c. Bronisława

 

14

 

 

11

                    Aniela

 

12

 

 

12

                    Józefa

 

3

6

12

 

Baszyński Józef s. Wojciecha

46

 

 

 

13

       ż. Julia z Gałęzowskich

 

35

 

13

 

           s. Zygmunt

18

 

 

 

 

       ż. Michalina z Lityn. (dopisano)

 

19

 

14

 

               Władysław

14

 

 

15

 

               Witalij

8

 

 

 

14

                c. Józefa

 

17

 

 

15

                    Franciszka

 

13

 

 

16

                    Marcelina

 

5

7

16

 

Baszyński Cezary s. Józefa

28

 

 

 

17

       ż. Teofila z Petruszewskich

 

29

8

17

 

Baszyński Adolf s.Franciszka

52

 

 

 

18

       ż. Honorata z Markowskich

 

52

 

18

 

           s. Zygmunt

23

 

 

19

 

               Władysław

17

 

 

20

 

               Karol

13

 

9

21

 

Baszyński Feliks s.Franciszka

41

 

 

 

19

       ż. Antonina z Mencel

 

31

 

22

 

           s. Józef

7

 

 

23

 

               Franciszek

6

 

 

 

20

                c. Helena (skreślona, dop. um.)

 

3

10

24

 

Burkowski Stanisław s. Józefa wd.

42

 

 

 

21

                c. Cezaria

 

24

 

25

 

      Ojciec Józef wd (skreślony, dop. umarł)

67

 

11

 

22

Bublijewska Anna z Burkowskich wd.

 

47

12

 

23

Bilecka Józefa z Komarowskich wd.

 

52

 

26

 

           s. Bronisław s. Kazimierza

26

 

 

 

24

                c. Bronisława

 

20

13

27

 

Bilecki Stanisław s. Kazimierza

28

 

 

 

25

       ż. Franciszka z Raczyńskich

 

22

 

 

26

                c. Maria

 

1

14

28

 

Bilecki Jan s. Adolfa ż. pr.

36

 

15

 

27

Waśkowska Anna c. Karola

 

21

16

29

 

Wajngret Maria z Baszyńskich wd.

 

47

 

30

 

           s. Franciszek

20

 

 

31

 

               Jan

12

 

 

 

28

                c. Karolina

 

23

 

 

29

                    Ludwika

 

21

17

32

 

Wajnchret Marcin s. Feliksa

32

 

 

 

30

       ż. Anna z Popławskich

 

21

18

 

31

Winiarska Dorota z Grzybowskich wd.

 

52

 

33

 

           s. Antoni

22

 

 

34

 

               Józef

17

 

19

35

 

Winiarski Jan s. Jakuba

37

 

 

 

32

       ż. Józefa z Mierzwińskich

 

25

 

36

 

           s. Stanisław

3

 

 

37

 

               Karol

2

 

20

38

 

Gągało Piotr s. Marcina

58

 

 

 

33

       ż. Antonina z Podgórskich

 

52

 

39

 

           s. Feliks

21

 

 

 

34

                c. Adela

 

20

 

 

35

                    Petronela

 

14

21

40

 

Gągało Władysław s. Piotra

30

 

 

 

36

       ż. Kamilla z Wilczyńskich

 

21

 

 

37

                c. Maria

 

2

22

41

 

Gągało Apolinary s. Jana

38

 

 

 

38

       ż. Adela z Gawłockich

 

32

 

42

 

           s. Jan

7

 

 

43

 

               Mieczysław

1

 

 

 

39

                c. Aniela

 

9

 

 

40

                    Bronisława

 

3

23

44

 

Gągało Feliks s. Jana

34

 

 

 

41

       ż. Paulina z Choinów

 

30

 

45

 

           s. Stanisław

5

 

24

46

 

Grabowski Stanisław s. Jakuba

40

 

 

 

42

       ż. Emilia z Pinkortów

 

37

 

 

43

                c. Anna

 

7

 

 

44

                    Olimpia

 

6

 

 

45

                    Antonina

 

3

 

47

 

       jego brat Mikołaj

25

 

25

 

46

Dobrowolska Józefa z Górskich wd.

 

52

26

 

47

Zielonko Antonina z Krasowskich wd.

 

62

 

48

 

           s. Antoni s. Stanisława

30

 

27

49

 

Krasowski Jan s. Jakuba ż.pr.

42

 

28

50

 

Krasucki Piotr s. Piotra

31

 

 

 

48

       ż. Maria z Bileckich

 

31

 

51

 

           s. Stanisław

7

 

 

 

49

                c. Petronela

 

11

 

 

50

                    Ludwika

 

9

29

 

51

Kuniec Maria z Baszyńskich m.pr.

 

23

30

 

52

Lebedowska Maria z Żytnikowskich wd.

 

72

31

52

 

Lisowski Jan s. Andrzeja wd.

62

 

 

 

53

                c. Antonina

 

16

32

53

 

Lisiecki Władysław s. Jana

26

 

 

 

54

       ż. Olimpia z Burkowskich

 

24

 

54

 

           s. Stanisław

4

 

 

 

 

               Jan (dopisany)

 

 

 

 

55

                c. Maria

 

3

33

55

 

Łatyński Florian s. Stanisława

51

 

 

 

56

       ż. Tekla z Podhorodeckich

 

41

 

56

 

           s. Józef

24

 

 

57

 

               Albin

20

 

 

58

 

               Jan

18

 

 

59

 

               Marian

14

 

 

 

57

                c. Marianna

 

16

 

 

58

                    Michalina

 

9

34

60

 

Maciejewski Aleksander s. Jana

62

 

 

 

59

       ż. Waleria z d. Ładzińska

 

51

 

61

 

           s. Oktawian

26

 

 

62

 

               Wojciech

19

 

 

63

 

               Hilary

19

 

 

 

60

                c. Helena

 

21

 

 

61

                    Aniela

 

20

 

 

62

                    Maria

 

15

35

64

 

Marcinkowski Józef s. Dominika

62

 

 

 

63

       ż. Katarzyna z Nawrockich

 

62

 

65

 

           s. Stanisław

28

 

 

66

 

               Cezary

26

 

 

 

64

                c. Bronisława

 

18

36

67

 

Makarewicz Mikołaj s. Michała

52

 

 

 

65

       ż. Józefa z d. Janeczek

 

48

 

68

 

           s. Ambroży

21

 

 

 

66

                c. Kamilla

 

22

 

 

67

       Krewna Karolina Toms

 

26

37

 

68

Morawiec Franciszka c. Ignacego

 

29

38

 

69

Majdaniec Katarzyna z Bobrów m.pr.

 

62

39

 

70

Nowacka Anna c. Eliasza

 

19

40

69

 

Ostaszewski Feliks ż.pr.

62

 

41

70

 

Obodziński Szymon s. Pawła wdowiec

80

 

42

 

71

Okowińska Maria z Baszyńskich m.pr.

 

24

43

71

 

Pulkiewicz Ksawery s.Antoniego

55

 

 

 

72

       ż. Antonina z Grabowskich

 

33

 

72

 

           s. Stanisław

1

 

 

 

73

                c. Anna

 

3

44

73

 

Pulkiewicz Ludwik s.Antoniego

29

 

 

 

74

       ż. Ludwika z Kasperskich

 

27

 

74

 

           s. Bolesław

9

 

 

 

75

                c. Józefa

 

8

 

 

76

                    Maria

 

5

 

 

77

                    Domicela

 

3

45

 

78

Pulkiewicz Petronela z Baranowskich m.pr.

 

52

46

 

79

Puzurczuk Aniela z Zielonków m.pr.

 

32

47

 

80

Podhorodecka Katarzyna z Linkiewiczów wd.

 

62

48

 

81

Piotrowska Konstancja z Miałkowskich wd.

 

56

49

 

82

Podhorodecka Karolina z Baszyńskich wd.

 

43

 

75

 

           s. Mieczysław

20

 

 

 

83

                c. Aniela

 

14

 

 

84

                    Karolina

 

12

 

 

85

                    Franciszka

 

10

50

76

 

Raczyński Stanisław s. Teodora

25

 

 

 

86

       ż. Franciszka z Baszyńskich

 

23

 

 

87

                c. Maria

 

1

 

 

88

       jego matka Teresa z Baszyńskich wd.

 

50

51

 

89

Stankiewicz Antonina z Lisieckich m.pr.

 

29

52

77

 

Stankiewicz Feliks s. Jana ż.pr.

50

 

53

 

90

Tomczakowska Helena z Marcinkowskich wd.

 

24

54

 

91

Tomczakowska Karolina z Szydłow. m.pr.

 

42

55

78

 

Czesniowski Julian s. Mikołaja

51

 

 

 

92

       ż. Helena z d. Obodzińska

 

41

 

79

 

           s. Franciszek

20

 

 

80

 

               Marian

16

 

 

81

 

               Rafał

14

 

 

82

 

               Adam

4

 

 

 

93

                c. Maria

 

18

 

 

94

                    Katarzyna

 

11

 

 

95

                    Jadwiga

 

7

56

83

 

Chorąży Jan s. Wincentego

26

 

 

 

96

       ż. Aniela z Bileckich

 

27

 

84

 

           s. Stanisław

7

 

 

 

97

                c. Helena

 

3

 

 

98

                    Maria

 

1

57

86

 

Chojno Jan s. Stanisława

47

 

 

 

99

       ż. Helena z Gonczałów

 

42

 

87

 

           s. Mieczysław

11

 

 

88

 

               Stanisław

4

 

 

 

100

                c. Emilia

 

14

 

 

101

                    Bronisława

 

18

 

 

102

                    Genowefa

 

9

 

89

 

jego ojciec Stanisław

75

 

 

 

103

Chmielnicka Emilia z Sidoroe. m.pr.

 

58

 

 

104

Chmurowska Emilia z Męczyńskich m.pr.

 

59

 

90

 

Jakuszewski Jan s. Tomasza

57

 

 

 

105

       ż. Katarzyna z Ostaszewskich

 

47

 

 

 

                c. Julia

 

15

 

 

 

                    Anna

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biełaszów

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Boginiuk Aniela z Martynowskich m.pr.

 

32

2

1

 

Zalewski Mikołaj s. Aleksandra

15

 

3

2

 

Zieliński Grzegorz s. Jana

42

 

 

 

2

       ż. Wiktoria z Szeremetów

 

31

 

3

 

           s. Józef

3

 

 

4

 

               Kazimierz

7

 

 

 

 

               Władysław (dopisany - DW)

 

 

 

 

3

                c. Maria

 

4

4

 

4

Iwanicka Maria

 

 

5

 

5

Kozicka Oktawia z Jankowskich wd.

 

62

6

 

6

Kolejnyk Maria z Zielińskich m.pr

 

52

7

5

 

Oleiński Stanisław s. Józefa

53

 

 

 

7

       ż. Wiktoria z Piechtów

 

51

8

6

 

Tokarski Maciej s. Franciszka

43

 

 

 

8

       ż. Anna z Macińskich

 

21

9

7

 

Raczkowski Michał

72

 

 

 

9

       ż. Juliana z Jankowskich

 

65

10

8

 

Raczkowski Franciszek s. Michała

38

 

 

 

10

       ż. Salomea z Idalińskich

 

 

 

 

11

                c. Amelia

 

9

 

 

12

                    Stanisława

 

7

 

 

 

                    Jadwiga (dopisana-DW)

 

 

 

 

13

                    Maria (dop. um. i skreślona -DW)

 

1

11

9

 

Sabiński Florian s. Wincentego (dop. ż.pr.-DW)

70

 

 

 

14

       ż. Anastazja z Sidorowiczów (skreślona - DW)

 

55

12

 

15

Turska Maria z Jankowiczów m.pr.

 

62

13

10

 

Janowski Józef s. Narcyza kaw.

32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brodów

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Arcimowicz Aniela c. Marcina panna

 

65

2

1

 

Bernadzki Bronisław kaw.

26

 

3

2

 

Dziatkowski Michał s. Mikołaja

52

 

 

 

2

       ż. Karolina z Kokorskich

 

 

 

3

 

           s. Witalis

3

 

 

 

3

                c. Stanisława

 

15

 

 

4

                    Emilia

 

12

 

 

5

                    Bronisława

 

9

4

4

 

Kamiński Bronisław s. Wiktora

30

 

 

 

6

       ż. Rozalia z Podhorodeckich

 

28

 

5

 

           s. Stanisław

10

 

 

7

 

               Piotr

7

 

 

 

7

                c. Emilia

 

4

 

 

8

                    Helena

 

1

5

8

 

Kołtunowski Jakub s. Aleksandra

30

 

 

 

9

       ż. Kamilla z Bruscickich

 

28

 

 

10

                c. Maria

 

3

 

 

11

                    Ewelina

 

2

 

 

12

                    Zenobia

 

1

6

 

13

Laube Julia z Komarsk. m. lut.

31

 

 

9

 

           s. Franciszek

10

 

 

 

14

                c. Anna

 

9

 

 

15

                    Antonina

 

8

7

10

 

Ostaszewski Adam s. Jana

45

 

 

 

16

       ż. Celestyna z Borkowsk.

 

22

 

 

17

                c. Maria

 

3

 

 

18

                    Stanisława

 

2

8

11

 

Podhorodecki Piotr s. Jana ż.pr.

40

 

 

12

 

           s. Józef

8

 

 

13

 

               Kazimierz

1

 

9

 

19

Podhorodecka Maria c. Jana

 

36

10

 

20

Pokuszyn Wincenta z Podhorodeckich wd.

 

33

 

14

 

           s. Bronisław

15

 

 

15

 

               Józef

8

 

 

16

 

               Andrzej

 

12

 

17

 

                c. Helena

 

 

11

 

 

Czapski Grzegorz s. Antoniego kaw.

32

 

12

 

21

Szostak Albina z Krynickich m.pr.

 

31

 

Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn