^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Księga spowiadających się parafian rzymsko-katolickiego kościoła ostrogskiego, pow. Ostróg za rok 1903

Przechowywana w archiwum parafialnym w Ostrogu

Nr

Nr

Nazwy miejscowości, Imiona i nazwiska osób

Wiek

gosp.

M

K

 

M

K

 

 

 

Grozów

 

 

1

1

 

Bezymski Piotr s. Marcina

25

 

 

 

1

       ż. Józefa z Barkowskich

 

24

 

2

 

           s. Bronisław

5

 

 

 

2

                c. Franciszka

 

1

 

 

3

Jego M. Józefa z Krzemińskich

 

51

2

3

 

Bilecki Bazyli (?)

87

 

 

 

4

       ż. Emilia z Mydkowskich

 

77

3

 

5

Wojciechowska Maria z Nawrockich wd.

 

70

 

4

 

           s. Michał

11

 

 

5

 

               Jan

7

 

4

6

 

Igliński Józef s. Karola

42

 

 

 

6

       ż. Paulina z Jakuszewskich

 

40

 

7

 

           s. Feliks

20

 

 

8

 

               Jan

18

 

 

9

 

               Michał

16

 

 

10

 

               Stanisław

9

 

 

11

 

               Franciszek

7

 

 

12

 

               Aleksander

5

 

5

 

7

Tumołowska Maria z Jasińskich

 

22

6

13

 

Nawrocki Antoni s. Stefana

23

 

 

 

 

       ż. Paulina z Cielińskich

 

21

 

14

 

           s. Stanisław (skreślony, dop. um. - DW)

1

 

 

 

 

Grozowski Korczunek

 

 

1

1

 

Burkowski Karol s. Andrzeja

55

 

 

 

1

       ż. Antonina z Picdorów

 

44

 

2

 

           s. Romuald

29

 

 

 

 

       ż. Aniela z Marcinkowskich  (dopisano - DW)

 

18

 

3

 

               Adolf

14

 

 

4

 

               Antoni

1

 

2

 

2

Bronowicka Maria z Kwiatkowskich mp

 

44

3

5

 

Wisznicki Michał s. Ludwika wd.

52

 

 

6

 

           s. Stanisław

13

 

 

 

3

                c. Apolonia

 

25

 

 

4

                    Jadwiga

 

17

 

 

5

                    Maria

 

12

4

7

 

Wisznicki Ludwik s. Michała

27

 

 

 

6

       ż. Olimpia z Kracińskich

 

26

 

 

7

                c. Helena

 

1

5

8

 

Węgliński Hipolit s. Antoniego

42

 

 

 

8

       ż. Klementyna z Makowskich

 

30

 

9

 

           s. Bronisław

3

 

 

 

9

                c. Maria

 

14

 

 

10

                    Anna

 

7

6

10

 

Gęsiorowski Jan s. Józefa

42

 

 

 

11

       ż. Maria z Kowalskich

 

 

 

11

 

           s. Michał

14

 

 

12

 

               Józef

5

 

 

13

 

               Bronisław

2

 

 

 

12

                c. Anna

 

13

7

14

 

Galimski Piotr s. Wojciecha

 

 

 

 

13

       ż. Paulina z Zielińskich

 

 

 

15

 

           s. Władysław

 

 

 

 

 

           s. Roman (dopisany - DW)

 

 

 

 

14

                c. Rozalia

 

17

 

 

15

                    Stanisława

 

13

 

 

16

                    Anna

 

10

 

 

17

                    Józefa

 

8

 

 

18

                    Bronisława

 

5

8

16

 

Galimski Tomasz s. Wojciecha

36

 

 

 

19

       ż. Józefa z Masłowskich

 

29

 

17

 

           s. Stanisław

3

 

 

 

20

                c. Helena

 

7

 

 

21

                    Maria

 

9

 

 

22

                    Stanisława

 

6

 

 

23

    jej M. Jadwiga z Piaseckich wd.

 

77

9

18

 

Zwierzchowski Michał s. Feliksa

34

 

 

 

24

       ż. Bronisława z Michalewskich

 

26

 

19

 

           s. Bolesław

6

 

 

20

 

               Witalis

7

 

 

 

25

                c. Józefa

 

4

10

21

 

Kuliński Franciszek s. Grzegorza

51

 

 

 

26

       ż. Anna z Jakuszewskich

 

49

 

22

 

           s. Bonifacy

24

 

 

23

 

               Karol

18

 

 

24

 

               Jakub

14

 

 

 

27

                c. Rozalia

 

22

11

25

 

Łukomski Józef s. Mikołaja

34

 

 

 

28

       ż. Józefa z Słomczyńskich

 

32

 

26

 

           s. Ludwik

7

 

 

 

29

                c. Karolina

 

4

 

 

30

                    Olimpia

 

3

12

27

 

Makowski Wincenty s. Stefana

28

 

 

 

31

       ż. Antonina z Oryszewskich

 

26

 

28

 

           s. Władysław

5

 

 

 

32

                c. Miroslawa

 

3

13

29

 

Michalewski Jan s. Jana

57

 

 

 

33

       ż. Józefa z Danczewskich

 

57

 

30

 

           s. Cezary

11

 

 

31

 

               Feliks

7

 

 

 

34

                c. Leontyna

 

16

14

32

 

Majborski Franciszek s. Józefa ( dop. wdowiec - DW)

52

 

 

 

35

       ż. Klementyna z Krzyżan. (skreślona, dop. umarla - DW)

 

42

 

33

 

           s. Hipolit

11

 

 

 

36

                c. Leontyna  (skreślona, dop. zam. - DW)

 

24

 

 

37

                    Józefa

 

 

 

 

38

                    Bronisława

 

 

 

 

39

                    Apolonia

 

 

 

 

40

                    Feliksa

 

 

15

34

 

Oryszewski Piotr

82

 

 

 

41

       ż. Maria z Iwerskich

 

82

 

35

 

           s. Karol

20

 

 

36

 

               Franciszek

17

 

16

37

 

Oryszewski Dominik s. Piotra

28

 

 

 

42

       ż. Bronisława z Jasińskich

 

23

 

38

 

           s. Karol

1

 

 

 

 

               Gracjan (dopisany - DW)

 

 

17

 

43

Romanowska Paulina z Kulińskich

 

25

 

39

 

           s. Józef

7

 

18

40

 

Sobolewski Antoni s. Józefa

42

 

 

 

44

       ż. Anna z Hryniewieckich

 

42

 

41

 

           s. Józef

15

 

 

42

 

               Adolf

13

 

19

43

 

Jasiński Dominik s. Jana

65

 

 

 

45

       ż. Katarzyna z Iwerskich

 

60

 

44

 

           s. Karol

19

 

 

 

46

                c. Józefa

 

 

20

45

 

Jasiński Jan s. Dominika

33

 

 

 

47

       ż. Justyna

 

28

21

46

 

Jasiński Jan s. Karola

57

 

 

 

48

       ż. Józefa z Kalińskich

 

50

 

47

 

           s. Antoni

22

 

 

48

 

               Stanisław

19

 

 

49

 

               Wacław

16

 

 

50

 

               Marian

12

 

 

51

 

               Stefan

10

 

 

 

 

Grabowiec Chutor

 

 

1

 

1

Kulczycka Eufrozyna z Kulczyckich

 

55

 

1

 

           s. Ludwik s. Piotra

21

 

 

 

 

                c. Maria

 

24

 

 

 

Długi Bród

 

 

1

 

1

Święcka Agata z Gęsiorowskich

 

75

 

 

 

Derewiańcze

 

 

1

 

1

Anastasiuk Maria  z Marcink. Mpr.

 

31

2

1

 

Adaszyńska Joanna

 

 

3

2

 

Wisznicki Piotr s. Michała

48

 

 

 

2

       ż. Anna z Wierzbickich

 

42

 

3

 

           s. Antoni

29

 

 

4

 

               Józef

19

 

 

5

 

               Mieczysław

15

 

 

6

 

               Franciszek

5

 

 

 

3

                c. Michalina

 

24

 

 

4

                    Teofila

 

18

 

 

5

                    Maria

 

13

 

 

6

                    Helena

 

17

4

7

 

Wierzbcki Franciszek s. Antoniego

67

 

 

 

7

       ż. Karolina z Fidyków

 

64

5

8

 

Wolaizki Franciszek ż.pr.

23

 

6

9

 

Głębocki Franciszek s. Jana

61

 

 

 

8

       ż. Karolina z Matkowskich

 

62

 

 

9

                c. Kazimiera

 

22

7

10

 

Głębocki Józef s. Franciszka

34

 

 

 

10

       ż. Faustyna z Bernadzkich

 

21

 

 

11

                c. Teofila

 

2

 

 

12

                    Maria

 

1

8

11

 

Głębocki Walery s. Franciszka

31

 

 

 

13

       ż. Olimpia z Gostałów

 

27

9

12

 

Zieliński Adam s. Jana

43

 

 

 

14

       ż. Rozalia z Podhorodeckich

 

38

 

13

 

           s. Piotr

17

 

 

14

 

               Jan

9

 

 

15

 

               Karol

2

 

 

 

15

                c. Maria

 

11

10

16

 

Idliński Zygmunt s. Michała

38

 

 

 

16

       ż. Tekla z Skolimowskich

 

38

 

 

17

                c. Maria

 

3

11

17

 

Lichtański Michał s. Fabiana

49

 

 

 

18

       ż. Franciszka z Falkowskich

 

36

 

18

 

           s. Jan

15

 

 

19

 

               Ludwik

13

 

 

20

 

               Władyslaw

10

 

 

21

 

               Antoni

6

 

 

 

19

                c. Maria

 

20

 

 

20

                    Anna

 

18

 

 

21

                    Bronisława

 

5

 

 

22

                    Franciszka

 

4

 

 

23

                    Aniela

 

2

 

 

 

                      Zofia (dopisana - DW)

 

 

12

22

 

Lichtański Antoni s. Fabiana

39

 

 

 

24

       ż. Antonina z Falkowskich

 

32

 

23

 

           s. Kazimierz

 

 

 

24

 

               Ludwik

 

 

 

25

 

               Jan

 

 

13

26

 

Łukomski Mieczysław s. Józefa

29

 

 

 

25

       ż. Jadwiga z Oryszewskich

 

19

14

27

 

Pietruszewski Franciszek s. Jana

18

 

15

28

 

Przewłocki Jan s. Kazimierza

34

 

 

 

26

       ż. Mariana z Jasińskich

 

 

 

29

 

           s. Adam

6

 

 

 

27

                c. Bronisława

 

4

 

 

28

                    Antonina

 

2

16

30

 

Skolimowski Franciszek s. Dionizego

61

 

 

 

29

       ż. Eleonora z Kosteckich

 

51

17

31

 

Jasiński Jan s. Sylwestra

52

 

 

 

30

       ż. Helena z Wierzbickich

 

42

 

32

 

           s. Stanisław

18

 

 

33

 

               Antoni

15

 

 

34

 

               Franciszek

11

 

 

 

31

                c. Rozalia (skreślona, dop. zamężna - DW)

 

22

 

 

 

Dorohoszcza

 

 

1

1

 

Baszyński Józef sierota

20

 

2

2

 

Biedakowski Kazimierz s. Konstantego wd.

82

 

3

3

 

Biedakowski Antoni s.Kazimierza

52

 

 

 

1

       ż. Michalina z Szczygłowskich

 

40

 

4

 

           s. Stanisław

21

 

 

5

 

               Bronisław

20

 

 

6

 

               Antoni

17

 

 

 

2

                c. Bronisława

 

13

 

 

3

                    Antonina

 

10

 

 

4

                    Józefa

 

5

4

7

 

Bielewicz Jan

19

 

5

8

 

Wereszczyński Władysław s. Łukasza

72

 

 

 

5

       ż. Józefa z Gągałów

 

72

6

9

 

Wyszatycki Antoni kaw.

66

 

7

 

6

Gągało Józefa

18

 

8

10

 

Galimski Jan s. Wojciecha

52

 

 

 

7

       ż. Elżbieta z Brodeckich

 

37

 

11

 

           s. Zygmunt

18

 

 

12

 

               Adolf

16

 

 

13

 

               Bronisław

13

 

 

14

 

               Stanisław

7

 

 

 

8

                c. Olimpia

 

10

 

15

 

       jego O. Wojciech

82

 

9

16

 

Galimski Stanisław s. Jana

29

 

 

 

9

       ż. Zofia z Jakuszewskich

 

22

 

 

10

            siostra Franciszka

 

21

10

17

 

Giżycki Józef s. Wincentego

56

 

 

 

11

       ż. Paulina z Biedokowskich

 

53

 

18

 

           s. Jan

18

 

 

19

 

               Antoni

13

 

 

20

 

               Feliks

9

 

11

21

 

Zieliński Marcin s. Szymona

59

 

 

 

12

       ż. Katarzyna z Ulińskich

 

50

 

22

 

           s. Jan

3

 

 

23

 

               Wojciech

1

 

 

 

13

                c. Antonina

 

19

 

 

 

                        s. Jan (dopisany - DW)

 

 

 

24

 

                        jej s. Józef

1

 

12

25

 

Górecki Mieczysław s. Józefa

18

 

13

26

 

Kozłowski Florian s. Dominika

22

 

14

27

 

Krynicki Ludwik

27

 

 

 

14

       ż. Olimpia z Makowskich

 

22

 

 

15

                c. Maria

 

3

15

28

 

Krynicki Wawrzyniec s. Józefa ż.praw.

25

 

16

29

 

Marciżkowski Józef s. Feliksa

32

 

 

 

16

       ż. Maria z Soroczyńskich

 

24

 

 

17

                c. Marcelina

1

 

17

30

 

Mysłowski Paweł s. Jana

30

 

 

 

18

       ż. Klementyna z Benrac.

 

29

18

31

 

Matuszewicz Antoni kaw.

22

 

19

32

 

Nowicki Mieczysław s. Sylwestra

18

 

20

33

 

Ostrowski Roch s. Romana

18

 

21

34

 

Pulkiewicz Paweł

52

 

 

 

19

       ż. Franciszka z Krauzów

 

42

 

35

 

           s. Piotr

23

 

 

36

 

               Roman

18

 

 

37

 

               Jan

12

 

 

 

20

                c. Józefa

 

21

 

 

21

                    Wiktoria

 

20

22

38

 

Pietruszewski Franciszek

19

 

23

39

 

Soroczyński Franciszek s. Onufrego

52

 

 

 

22

       ż. Józefa z Rucińskich

 

52

 

40

 

           s. Marian

20

 

 

41

 

               Bronisław

18

 

 

42

 

               Feliks

7

 

 

 

23

                c. Apolonia

 

19

 

 

24

                    Emilia

 

14

 

 

25

                    Józefa

 

12

 

 

26

                    Antonina

 

10

 

 

27

                    Katarzyna

 

6

 

 

28

                    Klementyna

 

4

 

 

29

                    Zofia

 

3

24

43

 

Skolimowski Józef kaw.

23

 

25

 

30

Ślepowrońska Paulina z Doman. mpr.

 

41

26

44

 

Omyka Karol

57

 

 

 

31

       ż. Magdalena z Pietanów

 

58

 

45

 

           s. Władysław

23

 

 

46

 

               Ludwik

16

 

 

47

 

               Adolf

10

 

 

 

32

                c. Marianna

 

19

 

 

33

                    Antonina

 

14

27

48

 

Frankowski Michał s. Antoniego

18

 

28

 

34

Cholecka Bronislawa z Rombuld mpr.

 

20

29

49

 

Szmigielski Wladyslaw wd.

65

 

30

50

 

Szmigielski Karol s. Kazimierza

50

 

 

 

 

       ż.                  Lut

 

 

31

51

 

Szmigielski Erazm

42

 

 

 

35

       ż. Józefa z Jakuszew.

 

39

 

 

36

                c. Katarzyna

11

 

 

 

37

                    Anna

 

7

 

 

38

                    Zofia

 

4

 

 

 

                    Bronisława (dopisana - DW)

 

 

32

52

 

Jakuszewski Grzegorz s. Piotra

52

 

 

 

39

       ż. Aniela z Lipczyńskich

 

52

 

53

 

           s. Marceli

22

 

 

54

 

               Władyslaw

19

 

 

55

 

               Aleksander

17

 

 

 

40

                c. Jadwiga

 

13

 

 

41

                    Franciszka

 

3

33

56

 

Jarocki Jan

18

 

 

 

 

Ozera

 

 

 

Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn