^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Księga spowiadających się parafian rzymsko-katolickiego kościoła ostrogskiego, pow. Ostróg za rok 1903

Przechowywana w archiwum parafialnym w Ostrogu

Nr

Nr

Nazwy miejscowości, Imiona i nazwiska osób

Wiek

gosp.

M

K

 

M

K

 

 

 

Zawidów Chutor

 

 

1

1

 

Zabłocki Jan s. Tomasza

77

 

 

 

1

       ż. Julia z Gągałów

 

67

2

2

 

Zabłocki Stefan s. Michala

29

 

 

 

2

       ż. Maria z Latyńskich

 

28

 

3

 

           s. Franciszek

6

 

 

 

3

                c. Aniela

 

3

3

4

 

Kamiński Mikołaj s. Józefa ż. pr.

73

 

4

5

 

Kamiński Ludwik wd.

58

 

5

6

 

Kamiński Ludwik s. Ludwika

45

 

 

 

4

       ż. Anna z Gąseckich

 

 

 

7

 

           s. Franciszek

1

 

 

 

5

                c. Zofia

 

9

 

 

 

                    Karolina (dopisana - DW)

 

 

 

8

 

Kamiński Antoni s. Ludwika

26

 

 

 

6

       ż. Maria z Węglińskich

 

25

 

9

 

           s. Józef

3

 

 

 

7

                c. Feliksa

 

5

 

 

8

Tylicka Antonina c. Mikołaja

 

20

 

 

 

Kamiński (dopisany - DW)

 

 

 

 

 

Zawidów (Płoska)

 

 

1

1

 

Orzech Paweł s. Anzelma

28

 

 

 

1

       ż. Rozalia z Zauchów

 

27

 

2

 

           s. Józef

3

 

 

 

2

                c. Marianna

 

5

 

3

 

   jego o. Anzelm s. Jana

 

 

2

4

 

Parszyński Wojciech

36

 

 

 

3

       ż. Maria z Orzechów

 

36

 

5

 

           s. Antoni

8

 

 

 

4

                c. Antonina

 

15

 

 

5

                    Zofia

 

5

 

 

6

                    Maria

 

2

3

6

 

Podhorodecki Szymon

42

 

 

 

 

Kurhany

 

 

1

1

 

Antecki Aleksander s. Walentego

33

 

 

 

1

       ż. Olimpia z Pileckich

 

25

 

2

 

           s. Stefan

8

 

 

3

 

               Aleksander

2

 

 

 

2

                c. Zofia

 

5

2

4

 

Baszyński Mikołaj s. Alojzego

48

 

 

 

3

       ż. Rozalia z Krzemińskich

 

35

 

5

 

           s. Ludwik

18

 

 

6

 

               Wiktor

1

 

 

 

4

                c. Kazimiera

 

20

 

 

5

                    Stanisława

 

14

 

 

6

                    Helena

 

10

 

 

7

                    Jadwiga

 

6

 

 

8

                    Joanna

 

3

3

7

 

Bułajewski Ignacy s. Hieronima

28

 

 

 

9

       ż. Anna z Jaksińskich

 

23

 

 

 

                    c. Helena (dopisana - DW)

 

 

 

 

10

                c. Maria

 

3

4

 

11

Ozirska Maria z Rucińskich m.pr.

 

37

5

8

 

Kraciński Stanisław

23

 

 

 

12

       ż. Wiktoria z Jaksińskich

 

23

 

9

 

           s. Władysław

3

 

6

10

 

Oleksiński Franciszek s. Józefa

54

 

 

 

13

       ż. Aniela z Bułajewskich

 

42

 

11

 

           s. jej Bronisław Kucharski

13

 

 

12

 

Romanowski Władysław s. Ignacego

23

 

 

 

 

Klonowiec

 

 

1

 

1

Piotrowska Franciszka z Piotrowskich wd.

 

58

 

1

 

            s. Marcin s. Marcina

34

 

 

2

 

               Zygmunt

25

 

 

 

2

                c. Gertruda

 

21

 

 

 

Klonowiec Borysowski

 

 

1

1

 

Baszyński Bronisław s. Jakuba

42

 

 

 

1

       ż. Zofia z Krasuckich

 

37

 

 

2

                c. Apolonia

 

16

2

2

 

Gągało Grzegorz s. Michała

82

 

 

 

3

       ż. Anna z Kokorskich

 

57

 

 

4

                c. Aniela

 

32

 

 

5

                    Antonina

 

22

 

 

6

                    Stanisława

 

16

 

 

7

                    Adela

 

13

3

3

 

Gągało Władysław s. Grzegorza

32

 

 

 

8

       ż. Maria z Kotołowsk.

 

30

 

 

9

                c. Maria

 

3

4

4

 

Karpiński Jan s. Marcina

24

 

 

 

10

       ż. Bronisława z Gągałów

 

23

5

5

 

Kokorski Paweł s. Mikołaja

46

 

 

 

11

       ż. Antonina z Karpińskich

 

32

 

5

 

           s. Stanisław

15

 

 

6

 

               Zygmunt

12

 

 

7

 

               Kazimierz

8

 

 

 

7

                c. Teofila

 

2

6

8

 

Kokorski Marcin s. Mikołaja

42

 

 

 

8

       ż. Paulina z Jasińskich

 

32

 

9

 

           s. Michał

12

 

 

10

 

               Jan

5

 

 

 

9

                c. Maria

 

16

 

 

10

                    Rozalia

 

14

 

 

11

                    Anna

 

8

8

11

 

Kokorski Jan s. Mikołaja

40

 

 

 

12

       ż. Jadwiga z Waśkowskich

 

28

 

 

 

                  Mikołaj (dopisany - DW)

 

 

 

 

13

                c. Adela

 

8

 

 

14

                    Celestyna

 

6

9

12

 

Kokorski Franciszek s. Mikołaja

30

 

 

 

15

       ż. Maria z Rutkowskich

 

27

 

13

 

           s. Antoni

4

 

 

 

 

                  Roman (dopisany - DW)

 

 

 

 

16

                c. Olimpia

 

1

10

 

17

Kokorska Sabina z Kulikowskich wd.

 

52

 

14

 

           s. Władysław

21

 

 

15

 

               Roman

18

 

 

16

 

               Karol

12

 

 

 

18

                c. Leontyna

 

19

11

 

19

Kokorska Katarzyna z Kozlan. wd.

 

47

 

17

 

           s. Józef

32

 

 

18

 

               Bronisław

20

 

 

19

 

               Kazimierz

12

 

 

20

 

               Wacław

10

 

 

 

20

                c. Salomea (?)

 

18

12

21

 

Kokorski Stanisław s. Antoniego

27

 

 

 

21

       ż. Magdalena z Krasowskich

 

26

 

 

22

                c. Adela

 

 

13

22

 

Krasucki Grzegorz s. Adama wd.

57

 

 

 

23

       ż. Liberta z Piotrowskich (skreślona, dop.: umarła 1904 - DW)

 

52

14

23

 

Krasucki Stanisław s.Grzegorza

37

 

 

 

24

       ż. Helena z Orędów

 

32

 

24

 

               Tomasz

3

 

 

25

 

               Leon

4

 

 

26

 

               Stefan

1

 

 

 

25

                c. Zuzanna

 

7

15

27

 

Piotrowski Aleksander s. Mikołaja

52

 

 

 

26

       ż. Sabina z Felińskich

 

52

 

 

 

                c. Helena

22

 

 

 

 

                    Jadwiga

20

 

 

 

 

                    Maria

12

 

 

 

 

Lebiedzie

 

 

1

 

1

Zdaniuk Anna panna

 

37

2

1

 

Każyński Bernard s. Anasija

54

 

 

 

2

       ż. Kornelia z Jakubowskich

 

 

 

3

 

           s. Leon

24

 

 

 

 

       ż. Maria z Jaworskich (dopisana - DW)

 

22

 

4

 

               Stanisław

 

 

 

5

 

               Piotr

 

 

 

 

 

Luczyn

 

 

1

1

 

Wilczyński Konstanty s. Michała

71

 

 

 

1

       ż. Marcelina z Krzemińskich

 

41

 

 

2

                c. Klementyna

17

 

 

 

3

                    Anastazja

10

 

 

 

4

                    Tekla

3

 

 

 

 

                    Antonina (dopisana - DW)

 

 

2

2

 

Krzemiński Ignacy s. Stanisława

14

 

 

 

5

        siostry Klementyna

 

17

 

 

6

                    Anastazja

 

11

3

3

 

Lisowski Bartłomiej s. Pawła

26

 

 

 

7

       ż. Sabina z Krzemińskich

 

25

 

4

 

           s. Marian

3

 

 

 

8

                c. Bronisława

 

5

 

 

9

Poleszczuk Maria z Cymbalskich Mpraw.

 

26

4

5

 

Sokołowski Wincenty s. Bartłomieja

44

 

 

 

10

       ż. Maria z Wilczyńskich

 

37

 

6

 

           s. Antoni

17

 

 

7

 

               Stefan

14

 

 

8

 

               Józef

8

 

 

 

11

                c. Paulina

 

3

5

 

12

Fridrich Maria z Górskich m.pr.

 

45

6

9

 

Cymbalski Antoni s. Ksawerego

38

 

 

 

13

       ż. Wiktoria z Wojciech.

 

31

 

 

14

                c. Waleria

 

3

 

 

15

                     Rozalia (skreslona, dop. um. - DW)

 

1

 

 

 

                     Aniela  (dopisana - DW)

 

 

 

 

16

   Jego S. Marcelina (skreslona, dop. zamężna - DW)

 

19

 

10

 

   Jego O. Ksawery wd.

57

 

7

11

 

Cymbalski Paweł s. Ksawerego

28

 

 

 

17

       ż. Maria z Sabińskich

 

28

 

12

 

           s. Zygmunt

1

 

 

 

 

Majówka

 

 

1

1

 

Abramowski Wacław s. Michała

41

 

 

 

1

       ż. Antonina z Ciskowskich

 

40

 

2

 

           s. Wacław

21

 

 

3

 

               Piotr

10

 

 

 

2

                c. Bronisława

 

13

 

 

3

                    Romania

 

6

2

4

 

Abramowski Michał s. Michała

31

 

 

 

4

       ż. Konstancja z Rosimowiczów

 

29

 

5

 

           s. Piotr

8

 

 

6

 

               Edward

2

 

 

 

7

                c. Antonina

 

5

 

 

8

Aponiuk Maria z Samułowiczów M pr.

 

31

3

7

 

Bak Kasper s. Jakuba

57

 

 

 

9

       ż. Zofia z Krzemianowskich

 

57

 

 

10

                c. Waleria

 

17

4

8

 

Bak Antoni s. Kaspra

23

 

 

 

11

       ż. Rozalia z Tuków

 

 

 

9

 

           s. Franciszek

5

 

 

10

 

               Antoni

2

 

 

11

 

               Józef

1

 

5

12

 

Buczkowski Karol s. Kazimierza

52

 

 

 

12

       ż. Maria z Krzemińskich

 

 

 

13

 

           s. Antoni

20

 

 

14

 

               Józef

13

 

 

 

13

                c. Ewelina

 

17

6

15

 

Buczkowski Jan s. Karola

32

 

 

 

14

       ż. Karolina z Żytnikowskich

 

32

 

16

 

           s. Antoni

6

 

 

17

 

               Leon

2

 

 

 

15

                c. Józefa

 

 

 

 

16

                    Konstancja

 

 

 

18

 

   Jego O. Karol s. Cypriana

74

 

7

19

 

Bilecki Jakub s. Antoniego

50

 

 

 

17

       ż. Paulina z Ziębów

 

33

 

20

 

           s. Julian

25

 

 

21

 

               Józef

17

 

 

 

18

                c. Anna

 

7

 

 

19

                    Maria

 

16

 

 

20

                    Rozalia

 

4

8

22

 

Wierzbicki Antoni s. Mikołaja

42

 

 

 

21

       ż. Maria z Robaków

 

37

 

23

 

           s. Wacław

16

 

 

24

 

               Antoni

15

 

 

25

 

               Konstanty

5

 

 

 

22

                c. Bronisława

 

9

 

 

23

                    Józefa

 

4

 

 

24

                    Anna

 

3

 

 

25

                    Ludwika

 

1

9

26

 

Głowacki Stefan s. Grzegorza

34

 

 

 

26

       ż. Rozalia z Robaków

 

35

 

 

27

                c. Antonina

 

12

 

 

28

                    Józefa

 

11

10

27

 

Dąbal Rajmund

40

 

 

 

29

       ż. Maria z Koryszków

 

19

 

 

 

                 c. Anna (dopisana - DW)

 

 

11

28

 

Drągiewicz Michał

62

 

 

 

30

       ż. Maria z Świstaków

 

57

 

29

 

           s. Józef

23

 

12

30

 

Zieliński Józef s. Joachima

38

 

 

 

31

       ż. Lucyna z Kamińskich

 

37

 

31

 

           s. Zygmunt

13

 

 

32

 

               Tomasz

11

 

 

33

 

               Bronisław

9

 

 

34

 

               Stanisław

4

 

 

35

 

               Antoni

3

 

13

36

 

Zieliński Stanisław

38

 

 

 

32

       ż. Elżbieta z Prysów

 

37

 

37

 

           s. Konstanty

12

 

14

 

33

Zwierzchowska Barbara z Gerasin. wd.

 

37

 

38

 

           s. Antoni

12

 

 

39

 

               Stanisław

9

 

15

40

 

Kandzior Wojciech s. Wawrzyńca

42

 

 

 

34

       ż. Maria z Tenorusów

 

 

 

41

 

           s. Franciszek

10

 

 

 

35

                c. Anna

 

16

 

 

36

                    Marianna

 

4

 

 

37

                    Wiktoria

 

12

 

 

38

                    Adela

 

6

 

 

39

                    Rozalia

 

1

16

42

 

Korytko Wojciech

70

 

 

 

40

       ż. Marcelina z Pędziwiatrów

 

69

 

43

 

           s. Jan

23

 

 

44

 

               Marcin

17

 

17

45

 

Korytko Michał s. Wojciecha

26

 

 

 

41

       ż. Emilia z Tuhich

 

22

 

 

 

                 s. Feliks (dopisany - DW)

 

 

 

 

42

                c. Józefa

 

3

18

46

 

Krzemiński Jan s. Jana

52

 

 

 

43

       ż. Maria z Ziębów

 

47

 

47

 

           s. Władysław

23

 

 

48

 

               Józef

21

 

 

49

 

               Kazimierz

14

 

 

50

 

               Aleksander

11

 

 

51

 

               Tomasz

7

 

19

 

44

Krzemińska Rozalia z Boczkowskich wd.

 

47

 

52

 

            s. Józef s. Stefana

21

 

 

53

 

               Franciszek

8

 

 

 

45

                c. Michalina

 

18

 

 

46

                    Kazimiera

 

17

20

 

47

Klenowska Prakseda z Klimow. wd.

 

47

 

 

48

                c. Maria

 

24

 

 

49

                    Aniela

 

21

21

54

 

Kłopotowski Wiktor s. Józefa

28

 

 

 

50

       ż. Maria z Czapek

 

20

22

55

 

Leżąński Franciszek s. Jana

52

 

 

 

51

       ż. Honorata ze Sterleckich

 

48

 

56

 

           s. Rafał

16

 

 

57

 

               Kazimierz

13

 

 

 

 

               Franciszek

 

 

 

 

52

                c. Katarzyna

 

20

 

 

53

                    Maria

 

18

 

 

54

                    Józefa

 

6

 

 

55

                    Anna

 

3

23

58

 

Mierzwiński Antoni s. Andrzeja

52

 

 

 

56

       ż. Aniela z Małchrewiczów

 

52

 

 

57

                c. Kazimiera

 

22

24

59

 

Mierzwiński Franciszek s. Andrzeja

38

 

 

 

58

       ż. Barbara z Gajewskich

 

36

 

60

 

           s. Aleksander

9

 

 

61

 

               Antoni

4

 

 

62

 

                Piotr (skreślony, dop. "umarł" - DW)

2

 

 

 

 

                Józef (dopisany - DW)

 

 

 

 

59

                c. Maria

 

6

25

63

 

Mierzwiński Stanisław s. Andrzeja

34

 

 

 

60

       ż. Anna z Sejbał

 

32

 

64

 

           s. Józef

8

 

 

65

 

               Antoni

6

 

 

66

 

               Władyslaw

4

 

26

67

 

Maleszkiewicz Franciszek s. Teodora

35

 

 

 

61

    II ż. Barbara z Tuhich

 

36

 

68

 

           s. Bolesław

14

 

 

69

 

               Antoni

8

 

 

70

 

               Franciszek

6

 

 

71

 

               Feliks

3

 

 

 

 

                 c. Zofia (dopisana - DW)

 

 

 

72

 

   Czapek  s. Franciszek

16

 

 

 

62

                c. Karolina

 

15

27

73

 

Marcinek Michał s. Wojciecha

51

 

 

 

63

       ż. Franciszka z Chładków

 

26

 

74

 

           s.  Jan (skreślony, dop. "umarł" - DW)

4

 

28

75

 

Okowiński Józef s. Jana

28

 

 

 

64

       ż. Franciszka z Cielątkowskich

 

 

 

76

 

           s.  Antoni (skreślony, dop. nieczytelny - DW)

 

 

 

 

65

                c. Teofila

 

 

 

 

66

                    Bronisława

 

 

 

 

67

jego M Adamińska Apolonia z Szydłowskich

 

64

29

77

 

Prys Adam s. Piotra

39

 

 

 

68

       ż. Faustyna z Żytnikowskich

 

37

 

78

 

           s. Wojciech

17

 

 

79

 

               Franciszek

12

 

 

80

 

               Ludwik

8

 

 

81

 

               Antoni

5

 

 

82

 

               Józef

4

 

 

 

69

                c. Teofila

 

15

 

 

70

                    Stanisława

 

19

 

 

71

                    Bronisława

 

7

30

83

 

Woskotyński Wincenty

47

 

 

 

72

       ż. Karolina z Zalewskich

 

37

 

84

 

           s. Cezary

20

 

 

85

 

               Albin

16

 

 

86

 

               Karol

14

 

 

87

 

               Jan

7

 

 

 

73

                c. Franciszka

 

21

 

 

74

                    Józefa

 

19

 

 

75

                    Walentyna

 

17

 

 

76

                    Stanisława

 

13

 

 

77

                    Lucyna

 

8

 

 

78

                    Maria

 

4

31

88

 

Robak Filip s. Antoniego

51

 

 

 

79

       ż. Franciszka z Baranów

 

41

 

89

 

           s. Jakub

21

 

 

90

 

               Michał

13

 

32

91

 

Samołowicz Ludwik s. Antoniego

52

 

 

 

80

       ż. Anna z Majewskich

 

42

 

92

 

           s. Stanisław

7

 

 

 

81

                c. Józefa

 

19

 

 

82

                    Petronela

 

15

 

 

83

                    Bronisława

 

11

33

93

 

Samołowicz Karol s. Ludwika

28

 

 

 

84

       ż. Aniela z Mierzwińskich

 

29

 

94

 

           s. Bronisław

9

 

 

95

 

               Kazimierz

4

 

 

 

85

                c. Franciszka

 

6

 

 

86

                    Józefa

 

1

34

96

 

Sejbal Franciszek s. Wincentego

32

 

 

 

87

       ż. Barbara z Boczek

 

32

 

 

88

                jego M. Maria

 

82

 

 

 

                     Ludwik (dopisany - DW)

45

 

35

 

89

Tyszkowska Paulina z Buczkow.

 

37

 

 

90

                c. Julia

 

16

36

97

 

Tuhi Wacław s. Jana

67

 

 

 

91

       ż. Elżbieta z Fijałów (skreślona, dop. "um." - DW)

 

67

37

98

 

Tuhi Franciszek s. Wacława

42

 

 

 

92

       ż. Franciszka z Sejbalów

 

42

 

99

 

           s. Józef

18

 

 

 

 

       ż. Kazimiera z Boczkowskich (dopisana - DW)

 

17

 

100

 

               Wacław

14

 

 

101

 

               Antoni

15

 

 

102

 

               Franciszek

12

 

 

103

 

               Karol

8

 

 

104

 

               Jarosław

6

 

 

105

 

               Stanisław

3

 

 

106

 

               Władyslaw

1

 

38

107

 

Cieszkowski Ludwik

37

 

 

 

93

       ż. Paulina z Buczkowsk.

 

32

 

 

94

                c. Julia

 

16

 

 

95

                    Kazimiera

 

17

39

108

 

Ciecierski Apolin s. Augusta

62

 

 

 

96

       ż. Anna z ...

 

55

40

109

 

Ciecierski Piotr s. Hipolita

32

 

 

 

97

       ż. Antonina z Okowińskich

 

32

 

110

 

           s. Ludwik

5

 

 

 

98

                c. Julia

 

10

 

 

99

                    Salomea

 

8

 

 

100

                    Maria

 

2

41

111

 

Ciecierski Wiktor s. Hipolita

37

 

 

 

101

       ż. Wiktoria z Ulrych

 

27

 

 

102

                c. Józefa

 

 

42

112

 

Ciecierski Antoni s. Hipolita

31

 

 

 

103

       ż. Agnieszka z Robaków

 

29

 

113

 

           s. Franciszek

9

 

 

114

 

               Konstanty

3

 

 

 

104

                c. Maria

 

6

 

 

105

                    Józefa

 

4

 

 

106

                    Bronisława

 

1

43

 

107

Czapek Barbara z Sztrajtów Austr. p.

 

72

44

115

 

Jasiński Paweł s. Gabriela (skreślony, dop. um. - DW)

51

 

 

 

107

       ż. Wincentyna z Sokołow (dop. Jasińska wd. - DW)

 

41

 

116

 

           s. Adam

24

 

 

117

 

               Zygmunt

18

 

 

 

108

                c. Magdalena

 

19

45

118

 

Jasiński Ignacy s. Pawła

27

 

 

 

109

       ż. Michalina z Zielińsk.

 

19

 

Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn