^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

 

Księga spowiadających się parafian rzymsko-katolickiego kościoła ostrogskiego, pow. Ostróg za rok 1903

 

Przechowywana w archiwum parafialnym w Ostrogu

 

Nr

Nr

Nazwy miejscowości, Imiona i nazwiska osób

Wiek

gosp.

M

K

 

M

K

 

 

 

Michałówka

 

 

1

1

 

Budiakowski Antoni s. Antoniego

26

 

 

 

1

       ż. Katarzyna z Kraft (skreślina, dop. um. - DW)

 

24

 

 

2

      jego Matka Franciszka panna

 

52

2

2

 

Góralski Jan s. Józefa

42

 

 

 

3

       ż. Zofia z Budiakowskich

 

39

 

3

 

           s. Zygmunt

20

 

 

4

 

               Wacław

10

 

 

5

 

               Piotr

5

 

 

6

 

               Edward

1

 

 

 

4

                c. Helena

 

19

 

 

5

                    Jadwiga

 

14

3

7

 

Kraft Jan s. Sebastiana

67

 

 

 

6

       ż. Krystyna z Andreas

 

72

4

8

 

Kraft Marcin s. Sebastiana

50

 

 

 

7

       ż. Małgorzata z Klapiurt

 

50

 

9

 

           s. Jan

21

 

 

10

 

               Jakub

16

 

 

11

 

               Edward

10

 

 

12

 

               Antoni

8

 

 

13

 

               Józef

6

 

 

 

8

                c. Anna

 

13

5

14

 

Kraft Marcin s. Marcina

28

 

 

 

9

       ż. Amelia z Hubertów Lut.

 

26

 

15

 

           s. Władysław

 

 

 

16

 

               Edward

 

 

6

17

 

Maszka Ignacy s. Franciszka

60

 

 

 

10

       ż. Józefa z Lubertów Lut.

 

 

 

18

 

Maszka Jan s. Ignacego

 

 

 

 

11

       ż. Anna z Szulców

 

 

 

19

 

           s. Jarosław

11

 

 

20

 

               Franciszek

19

 

 

21

 

               Jan

2

 

 

 

12

                c. Maria

 

15

 

 

13

                    Karolina

 

13

 

 

14

                    Anna

 

7

 

 

15

                    Błażenna

 

5

7

22

 

Pulkiewicz Mikołaj s. Stanislawa

38

 

 

 

16

       ż. Emilia z Blutów lut.

 

38

 

23

 

           s. Mikołaj

15

 

 

24

 

               Karol

9

 

8

25

 

Roskoszyński Wincenty

82

 

 

 

17

       ż. Karolina z Zalasieckich

 

50

 

26

 

           s. Cezary

29

 

 

27

 

               Albin

14

 

 

28

 

               Karol

9

 

 

29

 

               Jan

6

 

 

 

18

                c. Józefa

 

22

 

 

19

                    Franciszka

 

19

 

 

20

                    Waleria

 

18

 

 

21

                    Stanisława

 

8

 

 

22

                    Ludwika

 

7

 

 

23

                    Maria

 

4

 

 

 

Michałkowce

 

 

1

1

 

Dobrowolski Władysław s. Antoniego wd.

51

 

2

2

 

Żukowski Jan s. Dominika

32

 

 

 

1

       ż. Katarzyna z Żurek

 

25

 

3

 

           s. Piotr

6

 

 

4

 

               Franciszek

4

 

 

5

 

               Robert

2

 

 

 

 

                Witold (dopisany - DW)

 

 

3

 

2

Żołtowska Agnieszka z Wagnerów wd.

 

58

4

7

 

Żurek Michał s. Michała

62

 

 

 

3

       ż. Maria z Kocik

 

43

 

8

 

           s. Jan

19

 

 

 

4

                c. Józefa

 

16

5

9

 

Zbrożek Wincenty s. Wojciecha wd.

50

 

 

10

 

           s. Henryk

13

 

 

11

 

               Witold

3

 

 

 

5

                c. Klementyna

 

16

 

 

6

                    Leontyna

 

8

 

 

7

                    Stanisława

 

6

6

 

8

Iwaszkiewicz Maria z Sokołowsk. m.pr.

 

25

7

12

 

Lisowski Michał s. Franciszka wd.

 

 

8

13

 

Medyński Błażej s. Dominika

40

 

 

 

9

       ż. Maria z Denisewiczów

 

40

 

14

 

            s. Teofil (skreślony, dop.: um. - DW)

2

 

 

 

11

                c. Honorata

 

4

 

 

 

                     Marianna (dopisana - DW)

 

 

9

15

 

Medyński Jan s. Dominika

32

 

 

 

12

       ż. Maria z Grodnick.

 

30

 

16

 

           s. Franciszek

3

 

 

17

 

               Piotr

5

 

 

 

13

                c. Antonina

 

12

 

 

14

                    Katarzyna

 

9

10

18

 

Medyński Michał s. Dominika

27

 

 

 

15

       ż. Tekla z Wojciechowsk.

 

28

 

19

 

           s. Józef

6

 

 

 

16

                c. Anastazja

 

1

11

20

 

Skimin Adalbert s. Sebastiana

24

 

 

 

17

       ż. Katarzyna z Nykas

 

25

 

21

 

           s. Kazimierz

6

 

 

22

 

               Aleksander

1

 

 

 

18

                c. Julia

 

11

 

 

19

                    Maria

 

4

12

23

 

Sokołowski Łukasz s. Marcina

35

 

 

 

20

       ż. Maria z Żurek

 

32

 

24

 

           s. Władysław

14

 

 

25

 

               Jan

7

 

 

 

21

                c. Franciszka

 

12

13

26

 

Teodorowicz Józef s. Franciszka

23

 

 

 

22

       ż. Antonina z Bułajewsk.

 

19

 

 

23

                c. Maria

 

2

 

 

 

Mohylany

 

 

1

1

 

Bułajewski Włodzimierz s. Hieronima

47

 

 

 

1

       ż. Petronela z Markiewicz

 

42

 

2

 

           s. Franciszek

16

 

 

3

 

               Stanisław

12

 

 

4

 

               Jan

5

 

 

 

2

                c. Maria

 

15

 

 

3

                    Józefa

 

8

2

5

 

Danilewicz Maciej wd.

72

 

 

6

 

           s. Kazimierz

23

 

 

 

4

                c. Adela

 

40

 

 

5

                    Józefa

 

19

3

 

6

Karczewska Zofia z Krymsk. m.pr.

 

25

4

7

 

Karasiewicz Tomasz s. Grzegorza

79

 

 

 

7

       ż. Karolina z Romanowsk.

 

59

 

 

8

                c. Jadwiga

 

20

5

 

9

Krymska Maria z Kasznowsk. wd.

 

45

 

8

 

           s. Bronisław

12

 

 

 

 

                c. Franciszka

 

19

6

9

 

Krymski Karol s. Marcina

24

 

 

 

10

       ż. Jadwiga z Karasiewiczów

 

20

7

10

 

Leszczyński Adam s. Rafała

33

 

 

 

11

       ż. Konstancja z Cieszkowsk.

 

24

 

 

12

                c. Anna

 

6

 

 

13

                    Józefa

 

3

8

11

 

Sińkowaki Konstanty s. Jakuba kaw.

32

 

9

12

 

Sarnecki Apolinary s. Jana

42

 

 

13

 

           s. Zygmunt

 

32

 

 

14

                c. Krystyna

 

10

 

 

15

                    Aniela

 

5

 

 

16

                    Maria

 

3

10

14

 

Sokołowski Celestyn s. Franciszka

37

 

 

 

17

       ż. Antonina z Ładzińskich

 

29

 

15

 

           s. Jan

1

 

 

 

18

    Jego s. Michalina

 

33

11

16

 

Urban Stanisław s. Jakuba

47

 

 

 

19

       ż. Marianna z Sierepko ?

 

37

 

17

 

           s. Józef

15

 

 

18

 

               Ludwik

6

 

 

19

 

               Mikołaj

1

 

 

 

20

                c. Zofia

 

11

 

 

21

                    Bronisława

 

5

12

20

 

Jasiński Karol s. Leona

30

 

 

 

22

       ż. Emilia z Krymskich

 

25

 

21

 

           s. Jan

7

 

 

22

 

               Stanisław

9

 

13

23

 

Janczyński Ludwik s. Józefa

43

 

 

 

23

       ż. Konstancja z Proniew.

 

42

 

24

 

           s. Stanisław

15

 

 

25

 

               Jan

11

 

 

26

 

               Nikodem

7

 

 

27

 

               Michał

5

 

14

28

 

Janczyński Jan s. Józefa

36

 

 

 

24

       ż. Anna z Krzemińskich

 

34

 

29

 

         Jego br. Władysław

26

 

 

 

25

         Jego M. Brygida z Bogusz.

 

67

 

 

 

Monastyrek

 

 

 

 

 

Moszczanica

 

 

1

1

 

Wodochowicz Faustyn s. Antoniego Ż.pr.

67

 

2

 

1

Wojciechowska Alojza z Żebrowskich wd.

 

55

3

2

 

Ganowicz Antoni s. Wacł. Lut.

43

 

 

 

2

       ż. Antonina z Ulrychów

 

31

 

3

 

           s.  Antoni (skreślony, dop. um. - DW)

2

 

 

 

4

                c. Marianna

 

10

 

 

5

                     Anna (skreślona, dop. um. - DW)

 

5

4

4

 

Żygadło Michał s. Łukasza

42

 

 

 

6

       ż. Honorata z Polichowskich

 

37

 

5

 

           s. Antoni

16

 

5

6

 

Sinicki Aleksander s. Piotra

59

 

 

 

7

       ż. Julia z Krzyżanowskich

 

60

 

7

 

           s. Wiktor

33

 

 

 

8

                c.  Katarzyna (skreślona, dop. zamężna - DW)

 

20

 

 

9

                    Petronela

 

19

6

 

10

Tyszczenko Maria z Janczyńskich m.p.

 

27

7

8

 

Czermak Franciszek wd.

78

 

 

9

 

           s. Michał

24

 

 

10

 

               Antoni

21

 

 

 

11

                c. Anna

 

24

 

 

12

                    Katarzyna

 

16

8

 

13

Janczyńska Anastazja panna

 

30

 

 

 

Nowomalin

 

 

1

1

 

Badbin Sylwester s. Ignacego

52

 

 

 

1

       ż. Karolina z Beketupów

 

42

2

2

 

Bielecki Faustyn s. Adama

42

 

 

 

2

       ż. Marcelina z Dobrzańsk.

 

37

 

3

 

           s. Jan

6

 

 

4

 

               Adam

9

 

 

 

3

                c. Józefa

 

13

 

 

4

                    Stanisława

 

12

 

 

5

                    Rozalia

 

1

 

 

6

                    Paulina

 

7

3

5

 

Benderski Józef s. Stefana

62

 

 

 

7

       ż. Anna z Góralskich

 

62

 

6

 

           s. Gabriel

24

 

4

7

 

Benderski Michał s. Józefa

42

 

 

 

8

       ż. Helena z Wierzbickich

 

32

 

 

9

                c. Aniela

 

10

5

8

 

Benderski Maciej s. Józefa

33

 

 

 

10

       ż. Anna z Wojciechowskich

 

32

 

9

 

           s. Józef

7

 

 

10

 

               Adam

4

 

 

 

11

                c. Antonina

 

9

6

11

 

Benderski Franciszek s. Józefa

32

 

 

 

12

       ż. Joanna z Telickich

 

25

 

12

 

           s. Piotr

4

 

7

13

 

Butkiewicz Jan s. Kazimierza

38

 

 

 

13

       ż. Anna z Downarowiczów

 

23

 

14

 

           s. Zygmunt

3

 

8

15

 

Wierzbicki Stanisław s. Ludwika

27

 

 

 

14

       ż. Julia z Hartmanów

 

20

9

16

 

Wierzbicki Józef s. Kaspra

42

 

 

 

15

       ż. Antonina z Dobrzan.

 

32

 

17

 

           s. Zygmunt

3

 

 

 

16

                c. Jadwiga

 

17

 

 

17

                    Oktawia

 

15

 

 

18

                    Joanna

 

12

 

 

19

   M jej Apolonia z Wierzbickich

 

72

10

 

20

Wierzbicka Rozalia z Kamińskich wd.

 

53

 

18

 

           s. Walery

30

 

11

 

21

Wierzbicka Zofia z Gwozdeckich

55

 

 

19

 

           s. Marceli

20

 

12

20

 

Wąsowicz Stanisław s. Wincentego

41

 

 

21

 

            br. Aleksander

18

 

13

22

 

Dobrzański Piotr s. Jana

62

 

 

 

22

       ż. Maria z Grabowskich

 

62

 

23

 

           s. Ludwik

22

 

14

24

 

Dobrzański Jan s. Piotra

37

 

 

 

23

       ż. Salomea z Baszyńskich

 

34

 

25

 

           s. Marceli

15

 

 

26

 

               Antoni

7

 

 

 

24

                c. Anna

 

12

 

 

25

                    Weronika

 

9

 

 

26

                    Bronisława

 

3

15

27

 

Dobrzański Józef s. Piotra

29

 

 

 

27

       ż. Ewelina z Podgruszeckich

 

23

 

28

 

           s. Jan

4

 

 

29

 

               Marian

3

 

 

 

 

                Zygmunt (dopisany)

 

 

16

30

 

Dobrzański Stanisław s. Piotra

28

 

 

 

28

       ż. Kornelia z Sokołowskich

 

26

 

31

 

           s. Bronisław

 

 

17

32

 

Dobrzański Kajetan s. Józefa

52

 

 

 

29

       ż. Honorata z Gorzkowskich

 

47

 

 

30

                c. Bronisława

 

12

 

 

31

                    Stanisława

 

8

18

33

 

Dobrzański Jakub s. Eliasza

32

 

 

 

32

       ż. Ewelina z Bileckich

 

30

 

34

 

           s. Michał

 

 

 

35

 

               Adam

7

 

 

 

33

                c. Maria

 

3

 

 

34

                    Antonina

 

5

 

 

35

  jego M. Maria z Okowin.

 

67

 

36

 

  jego brat Józef

26

 

19

 

36

Dorengowa Helena z Szal wd.

 

72

20

 

37

Diaczuk Katarzyna z Wedler mpr.

 

42

21

 

38

Dobryńska Franciszka z Mink mpr.

 

27

22

37

 

Zabłocki Jan s. Józefa

26

 

 

 

39

       ż. Anna z Pietruszewsk.

 

26

 

38

 

           s. Antoni

7

 

 

39

 

               Franciszek

5

 

 

40

 

               Stanisław

3

 

 

 

 

                Bronisław (dopisany)

 

 

 

 

40

                c. Apolonia

 

4

 

 

41

                    Aniela

 

2

23

41

 

Zabłocki Piotr s. Józefa

35

 

 

 

42

       ż. Ludwika z Ozimkow.

 

29

24

42

 

Zieliński Władyslaw s. Franciszka

62

 

 

 

43

       ż. Magdalena z Czerwińsk.

 

52

 

 

44

                c. Salomea

 

27

 

 

45

                    Teodora

 

20

 

 

46

                    Antonina

 

18

25

43

 

Kaczanowski Józef s. Franciszka

17

 

26

44

 

Krzemiński Jakub s. Jana  ż.pr.

57

 

27

45

 

Kaliński Michał wd.

91

 

28

 

47

Kowalska Paulina z Krzemin. wd.

 

67

 

46

 

           s. Józef

27

 

 

47

 

               Antoni

17

 

 

 

48

                c. Maria

 

12

29

48

 

Kowalski Michał s. Wikt.

42

 

 

 

49

       ż. Anastazja z Jasińskich

 

40

 

49

 

           s. Marian

3

 

30

50

 

Kowalski Tomasz s. Stanislawa

27

 

 

 

 

       ż. Kazimiera z Markowskich (dopisana)

 

26

31

51

 

Liszański Antoni

52

 

 

 

50

       ż. Katarzyna z Droszczyków

 

64

32

52

 

Łukomski Antoni s. Mikołaja

42

 

 

 

51

       ż. Helena z Dobrzańskich

 

42

 

53

 

           s. Franciszek

17

 

 

54

 

               Piotr

8

 

 

55

 

               Józef

5

 

 

 

52

                c. Joanna

 

15

 

 

53

                    Michalina

 

14

 

 

54

                    Klementyna

 

8

 

 

55

                    Maria

 

3

33

 

56

Łukaszczuk Michalina z Won. m pr.

 

44

34

 

57

Mejer Efrozynia panna

 

20

35

56

 

Oborski Bronisław s. Ignacego

24

 

 

 

58

       ż. Karolina z Jakuszewskich

 

27

 

 

59

                c. Ludwika

 

7

 

 

60

                    Antonina

 

4

 

57

 

 jego br. Piotr

11

 

 

58

 

               Stanisław

9

 

 

59

 

               Jan

13

 

 

 

61

 jego siostra Helena

 

16

36

 

62

Oczertowicz Aniela z Sabec. m pr.

 

44

37

60

 

Ołoszański Józef s. Teodora

40

 

 

 

63

       ż. Faustyna z Wereszczyńskich

 

37

 

61

 

           s. Józef

29

 

 

62

 

               Stanisław

18

 

 

63

 

               Antoni

14

 

 

64

 

               Marceli

10

 

 

65

 

               Władysław

1

 

 

 

64

                c. Oktawia

 

15

 

 

65

                    Maria

 

8

 

 

66

                     Olimpia (skreślona, dop. um.)

 

3

38

66

 

Przewłocki Antoni s. Stanislawa

44

 

 

 

67

       ż. Karolina z Gęsiorowsk.

 

34

 

67

 

           s. Józef

16

 

 

68

 

               Franciszek

12

 

 

69

 

               Marian

5

 

 

70

 

               Fabian

1

 

 

 

68

                c. Rozalia

 

3

39

71

 

Przewłocki Franciszek s. Stanislawa ż.pr.

42

 

40

72

 

Przewłocki Bazyli s. Piotra

35

 

 

 

69

       ż. Ludwika z Wierzbick.

 

32

 

73

 

           s. Bolesław

7

 

 

74

 

               Bronisław

4

 

 

 

70

                c. Rozalia

 

5

 

 

71

                    Zofia

 

4

 

 

72

                    Krystyna

 

 

41

 

73

Przewłocka Zofia z Dobrzan. m.pr.

 

57

42

75

 

Pietruszewski Ludwik s. Justyna

36

 

43

76

 

Piotrowski Julian s. Feliksa

31

 

 

 

74

       ż. Bronisława z Bartosiewicz.

 

31

 

77

 

           s. Piotr

8

 

 

78

 

               Aleksander

14

 

 

 

75

                c. Aniela

 

13

 

 

76

                    Ewelina

 

5

 

 

77

                    Anna

 

2

47

79

 

Roliński Ewaryst s. Józefa kaw.

30

 

48

80

 

Rudkowski Franciszek s. Kazimierza

68

 

 

 

78

       ż. Katarzyna z Gębarow.

 

62

 

 

79

                wych. Maria Masterkow.

 

9

46

81

 

Siekierzyński Walery s. Marcelego

27

 

47

 

80

Stychańska Paulina panna

 

72

48

 

81

Sobańska Katarzyna c. Kaspra panna

 

47

49

82

 

Telicki Kazimierz s. Franciszka

50

 

 

 

82

       ż. Teresa z Kozińskich

 

55

 

83

 

           s. Adolf

25

 

50

84

 

Fidyk Józef s. Gabriela

47

 

 

 

83

       ż. Kamila z Dobrzańskich

 

37

 

85

 

           s. Dionizy

18

 

 

86

 

               Witold

1

 

 

 

84

                c. Wilhelmina

 

18

 

 

85

                    Bronisława

 

13

 

 

86

                    Marcelina

 

10

 

 

87

                    Antonina

 

5

 

 

88

                    Jadwiga

 

3

51

 

89

Celińska Agata z Grabowsk. wd.

 

52

 

87

 

           s. Karol s. Jakuba

29

 

 

 

 

       ż. Maria z Sokołowskich (dopisana - DW)

 

 

 

 

 

                        s. Stanisław (dopisany - DW)

 

 

 

88

 

               Marceli

23

 

 

 

90

                c. Paulina

 

22

 

 

 

Celiński Józef s. Jakuba

33

 

 

 

91

       ż. Anna z Dobrowolsk.

 

25

 

 

92

Jarmuszewska Maria z Szal wd.

 

72

 

 

 

Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn