^Back To Top

Metryki Wołyń

XIX-wieczne metryki z Wołynia

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Księga spowiadających się parafian rzymsko-katolickiego kościoła ostrogskiego, pow. Ostróg za rok 1903

Przechowywana w archiwum parafialnym w Ostrogu

Nr

Nr

Nazwy miejscowości, Imiona i nazwiska osób

Wiek

gosp.

M

K

 

M

K

 

 

 

Tesów

 

 

1

1

 

Waśkowski Edward s. Józefa

52

 

 

 

1

       ż. Zofia z Wojciechowskich

 

42

 

2

 

           s. Józef

20

 

 

3

 

               Antoni

8

 

 

4

 

               Kazimierz

6

 

 

5

 

               Marian

3

 

 

 

2

                c. Wiktoria

 

21

 

 

3

                    Maria

 

1

2

 

4

Wendel Maria z Ziębów wdowa

 

52

3

6

 

Wojciechowski Kajetan

48

 

 

 

5

       ż. Waleria z Sieleckich

 

32

4

7

 

Drejlich Franciszek

52

 

 

 

6

       ż. Maria z Grądziuk

 

52

 

 

7

                c. Aniela

 

12

5

8

 

Żukowski Konstanty wd.

70

 

6

9

 

Kuczyński Feliks s. Leona

27

 

7

10

 

Krasiński Marian s. Feliksa

50

 

 

 

8

       ż. Zofia z Terleckich

 

40

 

11

 

           s. Wacław

3

 

 

 

9

                c. Stanisława

 

17

 

 

10

                    Dioniza

 

14

 

 

11

                    Jadwiga

 

7

 

 

12

                    Anna

 

5

8

12

 

Krasiński Stefan s. Mariana

21

 

 

 

13

       ż. Stanisława z Lewandow.

 

19

 

13

 

           s. Cezary

3

 

9

 

14

Kuriata Maria z Przybytkowsk.

 

40

10

14

 

Kulikowski Józef s. Adama

42

 

 

 

15

       ż. Jadwiga z Grygorowiczów

 

 

 

15

 

           s. Jan

12

 

 

16

 

               Władysław

5

 

 

17

 

               Roman

2

 

 

 

16

                c. Michalina

 

9

 

 

17

                    Antonina

 

5

 

 

 

                      Zofia (dopisana - DW)

 

 

11

18

 

Martynowski Ludwik s. Feliksa

50

 

 

 

18

       ż. Franciszka z Krajnek.

 

44

 

19

 

           s. Stanisław

24

 

 

 

19

                c. Ludwika

 

 

12

20

 

Partynej Wojciech s. Szymona

36

 

 

 

20

       ż. Maria z Orzechow

 

36

 

21

 

           s. Antoni

8

 

 

 

21

                c. Antonina

 

15

 

 

22

                    Zofia

 

6

 

 

23

                    Maria

 

2

13

 

24

Przybytkowska Zofia z Żab. wdowa

 

52

 

 

25

                c. Maria

 

19

 

 

26

                    Józefa

 

15

14

22

 

Przybytkowski Wincenty s. Michała

33

 

 

 

27

       ż. Antonina z Baszyńskich

 

26

 

23

 

           s. Jan

8

 

 

24

 

               Serafin

2

 

 

 

28

                c. Maria

 

3

15

25

 

Przeslak Wincenty s. Adama

25

 

16

26

 

Sielecki Franciszek s. Waleriana

37

 

 

 

29

       ż. Tekla z Kornatowskich

 

35

 

27

 

           s. Stanisław

13

 

 

 

30

                c. Maria

 

9

 

 

31

                    Józefa

 

1

 

28

 

  jego O. Walery s. Stanisława

62

 

17

29

 

Trochimowicz Celestyna z Przybyt. m.pr.

 

26

18

30

 

Terlecki Rafał s. Michała wd.

40

 

 

31

 

           s. Kazimierz

7

 

 

 

32

  jego M Maria z Chorzewsk.

 

70

19

 

33

Jusujczuk Maria ze Szlejfów m.pr.

 

35

20

32

 

Jamejkis Jan s. Tadeusza

44

 

 

 

34

       ż. Maria z Zajączkowskich

 

25

 

33

 

           s. Bonawentura

6

 

 

 

35

                c. Walentyna

 

3

 

 

 

Toczewiki

 

 

1

 

1

Bielan Dorota z Klamber m.pr.

 

49

2

1

 

Górski Apolinary s. Jana

40

 

 

 

2

       ż. Maria z Przewłockich

 

32

 

2

 

           s. Franciszek

13

 

 

3

 

               Stanisław

6

 

 

 

3

                c. Zofia

 

8

 

 

4

  jego M Katarzyna z Wergub. wd.

 

62

3

4

 

Malinowski Jan

72

 

 

 

5

       ż. Józefa z Kulińskich

 

54

4

 

6

Prokopczuk Joanna z Bender m.pr.

 

45

5

 

7

Styciuk Paulina z Kucha m.pr.

 

49

 

 

 

Chorów

 

 

1

1

 

Bartosiewicz Antoni s. Jana

28

 

 

 

1

       ż. Joanna z Węglińskich

 

27

 

 

2

                c. Aniela

 

5

 

2

 

           s.  Zygmunt (skreślony, dop. um.)

1

 

 

 

 

           s.  Zygmunt (dopisany)

 

 

2

3

 

Buczkowski Antoni s. Kazimierza

44

 

 

 

3

       ż. Agnieszka z Tyków

 

26

 

4

 

           s. Leon

3

 

 

 

4

                c. Joanna

 

2

3

5

 

Wawrzyńczyk Mikołaj s. Andrzeja

64

 

 

 

5

       ż. Agata z Zierników

 

62

 

 

6

                c. Aniela

 

16

4

6

 

Wawrzyniuk Andrzej s. Mikołaja

26

 

 

 

7

       ż. Aniela z Zielińskich

 

22

 

7

 

           s. Antoni

4

 

 

8

 

               Michał

1

 

5

9

 

Wawrzyńczyk Walenty s. Mikołaja

22

 

 

 

8

       ż. Józefa z Sochów

 

19

6

10

 

Węgier Antoni s. Michała

44

 

 

 

9

       ż. Adela z Brzezickich

 

29

 

11

 

           s. Franciszek

15

 

 

12

 

               Jan

9

 

7

13

 

Węgliński Antoni s. Sylwestra

65

 

 

 

10

       ż. Ludwika z Jack.

 

52

 

14

 

           s. Zygmunt

24

 

8

15

 

Węgliński Aleks s. Ignacego

29

 

 

 

11

       ż. Eleonora z Jezierskich

 

22

9

16

 

Waśkowski Jan s. Jana

22

 

10

17

 

Witkowski Marcin s. Szymona

31

 

 

 

12

       ż. Rozalia z Jasińskich

 

19

 

18

 

           s. Antoni

2

 

11

 

13

Gejda Antonina z Musiał

 

38

 

19

 

           s. Wacław

13

 

 

 

14

                c. Maria

 

15

 

20

 

   jej Br. Musiał Wacław

25

 

12

21

 

Gardeliński Józef s. Jana

36

 

 

 

15

       ż. Agata z Trenów

 

32

 

22

 

           s. Stanisław

13

 

 

23

 

               Bronisław

 

5

 

 

 

                 Jan    (dopisany)

 

 

 

 

16

                c. Anna

 

3

13

24

 

Gądek Jan s. Mateusza

57

 

 

 

17

       ż. Joanna z Plewanek

46

 

 

25

 

           s. Franciszek

20

 

 

26

 

               Antoni

18

 

 

27

 

               Władysław

15

 

 

28

 

               Stanisław

4

 

 

 

18

                c. Waleria

 

7

14

29

 

Gutewicz Wojciech s. Jana

51

 

 

 

19

       ż. Lucyna z Rosińskich

 

48

 

30

 

           s. Józef

26

 

 

31

 

               Aleksander

17

 

 

32

 

               Wacław

22

 

 

 

20

                c. Maria

 

14

 

 

21

                    Waleria

 

12

15

33

 

Gorbaczewski Ksawery kaw.

26

 

16

34

 

Darnoga Michał

57

 

 

 

22

       ż. Ewa z Pachów

 

37

 

35

 

           s. Stanisław

18

 

17

36

 

Dobrowolski Leon

27

 

 

 

23

         Siostra Maria

 

16

18

37

 

Żygadło Józef s. Stefana

32

 

 

 

24

       ż. Anna z Nawrockich

 

29

 

38

 

           s. Stanisław

7

 

 

 

25

                c. Maria

 

4

19

39

 

Zieliński Franciszek s. Jana

50

 

 

 

26

       ż. Antonina z Chomiczów

 

47

 

40

 

           s. Adam

21

 

 

41

 

               Tomasz

15

 

 

42

 

               Hipolit

11

 

 

43

 

               Feliks

8

 

 

44

 

               Stanisław

4

 

 

 

27

                c. Michalina

 

19

 

 

28

                    Petronela

 

3

 

 

 

                      Olimpia (dopisana)

 

 

20

45

 

Zieliński Michał

46

 

 

 

29

       ż. Sabina z Brzezickich

 

35

 

46

 

           s. Stanisław

13

 

 

47

 

               Jan

11

 

 

48

 

               Kazimierz

3

 

 

 

30

                c. Julia

 

7

 

 

31

                    Franciszka

 

5

21

49

 

Zieliński Antoni s. Wincentego

35

 

 

 

32

       ż. Julia  z Sulik

 

34

 

 

33

                c. Rozalia

 

7

 

 

34

                      Maria (skreślona, dop. um.)

 

4

 

 

 

                      Franciszka  (dopisana)

 

 

22

50

 

Zieliński Stanisław s. Wincentego

30

 

 

 

35

       ż. Ludwika z Sokołow

 

27

 

51

 

           s. Franciszek

2

 

 

 

 

                  c. Rozalia (dopisana)

 

 

 

52

 

         jego brat Józef

15

 

23

53

 

Zielonko Jan s. Ludwika (skreślony, dop. um.)

79

 

 

 

36

       ż. Maria z Krajewskich (dop. Zielonka wd.)

 

69

 

54

 

           s. Władysław

40

 

24

55

 

Indulski Tomasz s. Józefa

54

 

 

 

37

       ż. Maria z Jaworskich

 

53

 

56

 

           s. Jan

18

 

 

57

 

               Tomasz

8

 

 

 

38

                c. Anna

 

14

25

58

 

Indulski Stanisław s. Józefa

34

 

 

 

39

       ż. Maria z Jasińskich

 

21

 

59

 

           s. Franciszek

6

 

 

60

 

               Jan

3

 

26

 

40

Kracińska Klementyna z B. wd.

 

45

 

61

 

           s. Filip

13

 

 

 

41

                c. Anna

 

17

 

 

42

                    Paulina

 

15

27

62

 

Kłopotowski Wiktor

29

 

 

63

 

Klimek Michał s. Macieja

42

 

 

 

43

       ż. Marianna z Łozerów

32

 

 

64

 

           s. Andrzej

13

 

 

65

 

               Józef

6

 

28

66

 

Krasucki Marcin

29

 

 

 

44

       ż. Anna z Popławskich

 

23

29

 

45

Krawczuk Helena z Ostaszewskich Mpr.

 

28

30

 

46

Karpowa Helena z Zal. M.pr.

 

32

31

 

47

Kazimirczuk Aniela z Michał.

 

27

32

67

 

Korpucki Józef s. Michała

66

 

33

68

 

Kopaczewski Piotr

23

 

 

 

48

       ż. Maria z Żyburtów

 

22

 

 

49

                c. Marcelina

 

3

34

69

 

Korf Józef s. Antoniego

39

 

 

 

50

       ż. Julianna z Izdebskich

 

32

 

70

 

           s. Jan

15

 

 

 

51

                c. Maria

 

12

 

 

52

                    Petronela

 

4

35

71

 

Krajewski Józef s. Stefana

17

 

36

72

 

Kuczyński Aleksander s. Kajetana

48

 

 

 

53

       ż. Anna z Wamińskich

 

45

 

 

54

                c. Bronisława

 

18

37

 

55

Laszuk Magdalena z Zieli. wdowa

 

65

38

 

56

Majewska Michalina z Mysłow.

 

70

39

73

 

Macijewski Grzegorz s. Jana

56

 

40

74

 

Michałowski Stanisł. s. Winc. wd.

54

 

 

75

 

           s. Tomasz

27

 

 

 

 

       ż. Feliksa z Chmielewskich (dopisana)

 

18

 

 

57

                c. Ludwika

 

19

41

76

 

Michalewicz Józef s. Stanisława

31

 

 

 

58

       ż. Józefa z Sulikow

 

30

 

77

 

           s. Jan

6

 

 

78

 

               Bronisław

1

 

 

79

 

               Franciszek

5

 

42

 

59

Mulewicz Marcelina z Drumuwiczów

 

44

43

80

 

Mroziński Stanisław

17

 

 

 

60

       siostra Maria

 

20

44

81

 

Nawrocki Erazm s. Jakuba

80

 

 

 

61

       ż. Tekla z Nowakowskich

 

59

45

82

 

Nawrocki Kajetan s. Juliana

29

 

 

 

62

       ż. Antonina z Kokoszyns.

 

28

 

83

 

           s. Józef

5

 

 

84

 

               Franciszek

4

 

 

 

63

                c. Leontyna

 

3

 

 

 

                      Maria (dopisana - DW)

 

 

46

85

 

Nawrocki Dominik s. Jakuba

62

 

 

 

64

       ż. Józefa z Kozłowskich

 

62

47

86

 

Nawrocki Julian s. Dominika

42

 

 

 

65

       ż. Józefa z Cymbalskich

 

32

 

87

 

           s. Adam

16

 

 

88

 

               Aleksander

3

 

 

 

66

                c. Maria

 

6

 

 

67

                      Amelia (skreślona, dop. um.)

 

1

48

 

68

Niamiał Małgorzata z Chożych wd.

 

40

 

 

 

      I m. Rymanek c. Józefa

 

20

 

 

 

                    Anna

 

18

 

 

 

       II m.      Barbara

 

4

49

89

 

Okolski Adolf s. Józefa wd.

70

 

 

90

 

           s. Bolesław

21

 

50

91

 

Okolski Antoni s. Adolfa

36

 

 

 

72

       ż. Maria z Ochmanowiczów

 

30

 

92

 

           s. Tadeusz

2

 

 

 

73

                c. Felicja

 

5

 

 

74

                    Anna

 

4

51

93

 

Oleksiński Wiktor

20

 

 

 

75

       ż. Anna z Pachol

 

19

52

94

 

Piekarski Mateusz s. Franciszka

41

 

 

 

76

       ż. Anna z Chejmanów

 

29

 

95

 

           s. Antoni

8

 

 

96

 

               Bolesław

4

 

 

97

 

               Stanisław

1

 

 

 

77

                c. Zofia

 

6

53

98

 

Pączyński Zenon

47

 

 

 

78

       ż. Maria z Sakiewiczów

 

34

 

99

 

           s. Janusz

9

 

 

 

79

                c. Wanda

 

13

54

 

80

Pawłowska Aniela z Krzem.  m.pr.

 

37

55

100

 

Pozichowski Jan s. Sylwestra

66

 

 

 

81

       ż. Maria z Wiżyńskich

 

46

 

101

 

           s. Spirydion

16

 

 

102

 

               Aleksander

13

 

 

 

82

                     siostra Rozalia

 

20

56

103

 

Popławski Karol s. Celestyna

52

 

 

 

83

       ż. Emilia z Krocznickich

 

45

 

104

 

           s. Józef

12

 

 

105

 

               Stanisław

7

 

 

 

84

                c. Katarzyna

 

20

 

 

85

                    Tekla

 

18

57

106

 

Pachoł Andrzej s. Jakuba

80

 

 

 

86

       ż. Maria z Kapustków

 

66

58

107

 

Pachoł Wojciech s. Andrzeja

27

 

 

 

87

       ż. Katarzyna z Franc.

 

21

 

 

 

             s. Jan (dopisany)

 

 

 

 

88

                c. Franciszka

 

3

 

 

89

Piwniuk Małgorzata z Wysock. m.pr.

 

25

59

108

 

Ruczkowski Kazimierz s. Franciszka

42

 

 

 

90

       ż. Maria z Michalewskich

 

42

 

 

91

                c. Maria

 

13

60

 

92

Skalecka Franciszka c. Kazimierza panna

 

20

61

109

 

Skaza Wacław s. Tomasza

37

 

 

 

93

       ż. Wiktoria z Komarow.

 

38

 

 

 

                  c. Wiktoria (dopisana)

 

8

62

110

 

Skaza Jan s. Tomasza

24

 

 

 

94

       ż. Katarzyna z Wawrzyn.

 

19

 

111

 

           s. Antoni

1

 

63

 

95

Sokołowska Maria z Sumińskich wd.(skreślona, dop. umarła)

 

62

 

112

 

            s. Jan

16

 

 

 

96

                c. Ludwika

 

26

 

 

97

                    Tekla

 

20

64

113

 

Sikorski Klemens ż.pr

34

 

65

114

 

Spłoszwiński Modest kaw.

32

 

66

115

 

Filistek Andrzej s. Marcina

47

 

 

 

98

       ż. Wiktoria z Chorąż.

 

37

 

116

 

           s. Stanisław

16

 

 

117

 

               Antoni

4

 

 

118

 

                 Aleksander (skreślomy, dop. um.)

1

 

 

 

99

                c. Florianna

 

10

 

 

100

                    Maria

 

6

 

 

101

                      Aniela (skreślona, dop. um.)

 

3

67

119

 

Chmielewski Piotr s. Mikołaja

45

 

 

 

102

       ż. Maria z Abramowskich

 

23

 

120

 

           s. Grzegorz

19

 

 

121

 

               Bronisław

3

 

 

 

103

                c. Feliksa

 

17

68

122

 

Chmielewski Jan s. Mikołaja

42

 

 

 

104

       ż. Karolina z Żukowskich

 

38

 

123

 

           s. Antoni

14

 

 

124

 

               Stanisław

4

 

 

125

 

               Józef

8

 

69

126

 

Chmielewski Franciszek s. Mikołaja

38

 

 

 

105

       ż. Józefa Maria z Pietruszewskich

 

34

70

127

 

Chorąży Wincenty s. Marka wd.

73

 

70

 

106

Czebaniuk Katarzyna z Zalew. m.pr.

 

32

72

128

 

Jackiewicz Zygmunt s. Jana

49

 

 

 

107

       ż. Józefa z Lenkiewiczów

 

44

 

129

 

           s. Antoni

24

 

 

130

 

               Dionizy

21

 

 

131

 

               Stanisław

16

 

 

132

 

               Józef

9

 

 

 

108

                c. Kazimiera

 

15

 

 

109

                    Maria

 

14

 

 

110

                    Zofia

 

12

 

133

 

             jego brat Antoni kawaler

47

 

73

134

 

Jackiewicz Władysław s. Jana

47

 

 

 

111

       ż. Wiktoria z Witwińskich

 

40

 

135

 

           s. Józef

18

 

 

136

 

               Wacław

15

 

 

137

 

               Stanisław

2

 

 

 

112

                c. Maria

 

8

 

 

113

                    Joanna

 

5

74

138

 

Jackiewicz Aleksander s. Jana

40

 

 

 

114

       ż. Aniela z Maleszkiewiczów

 

47

75

139

 

Jackiewicz Julian s. Józefa

45

 

 

 

115

       ż. Petronela z Okowińskich

 

42

 

140

 

           s. Grzegorz

6

 

 

141

 

               Rafał

6

 

 

142

 

               Jan

7

 

 

143

 

               Marian

3

 

 

144

 

               Tomasz

1

 

 

 

116

                c. Rozalia

 

5

76

145

 

Jackiewicz Edward s. Józefa

32

 

 

 

117

       ż. Julia z Karpińskich

 

29

 

146

 

         jego O. Józef s. Piotra

67

 

 

147

 

         jego brat Józef

23

 

77

148

 

Jackiewicz Jan s. Józefa

30

 

 

 

118

       ż. Antonina z Bobowskich

 

27

 

149

 

           s. Józef

3

 

 

150

 

               Anastazy

2

 

 

 

119

                c. Władysława

 

6

78

 

120

Jakońska Maria z Kozołowsk. wd.

 

60

79

 

121

Jaworska Zofia Michalsk. wd.

 

62

 

 

122

                c. Maria

 

20

80

151

 

Jaworski Mikołaj s. Macieja

28

 

 

 

123

       ż. Katarzyna z Bogusław.

 

25

81

152

 

Jaworski Wincenty s. Macieja

31

 

 

 

124

       ż. Franciszka ze Szczeglewskich

 

27

 

153

 

           s. Kazimierz

 

 

82

154

 

Jaworski Bronisław s. Anieli

13

 

83

155

 

Jasiński Leon s. Jana

82

 

 

 

125

       ż. Maria z Galimskich

 

62

 

156

 

           s. Kazimierz

23

 

 

 

126

                c. Franciszka

 

19

84

157

 

Jasiński Antoni s. Karola

31

 

 

 

127

       ż. Wiktoria z Robaków

 

20

 

158

 

           s. Józef

2

 

85

159

 

Jakiewicz Aleksander s. Franciszka

32

 

 

 

128

       ż. Magdalena z Jasińskich

 

20

 

160

 

           s. Kazimierz

14

 

 

161

 

               Władysław

1

 

 

 

129

                c. Emilia

 

19

 

 

130

                    Jadwiga

 

15

 

 

131

                    Franciszka

 

11

 

 

132

                    Bronisława

 

9

 

 

133

                    Maria

 

3

 

Contribute!

COPYRIGHT 20013  Metryki Wolyn