Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 86 wyników dla: Remsza

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
18 2 1827 Bazalia Apolonia Remsza 3/365 Bazalia c. ur. Wojciecha i Marianny 178-3-93 251R 21 Ż DM
1 1 1830 Białogródka Hieronim Remsza 30 Ledzianka s. ur. Jana i Marianny (w opisie zapisany wiek zgonu 34 lata) 178-03-96 76R 1 Ż DM
19 1 1830 Białogródka Anna Remsza 9 Szarłajówka c. ur. Macieja i Katarzyny z Hryniowieckich 178-03-96 76R 4 Ż DM
24 7 1837 Białogródka Sabina Remsza 3 Szarłajówka c. ur. Jana i Teresy z Piotrowskich 178-03-108 174V 78 Ż DM
10 2 1845 Teofilpol Mikołaja Remsza 3/12 Wolica Lachowiecka s. 1-dw. Jana i Teresy z Piotrowskich 178-3-113 410R 14 Ż DM
12 3 1848 Białogródka Michalina Remsza 7 Szarłajówka c. 1-dw. Andrzeja i Marianny z Betlejemskich 178-3-117 160V 41 Ż DM
22 11 1855 Bazalia Marianna Remsza 70 Lutarówka mąż Wojciech, synowie Gabriel i Konstanty, córka Antonina 178-03-123 139V 195 Ż DM
30 8 1863 Bazalia Gabriel Remsza 45 Bazalia wolnego stanu parafianin 17-1-9 12R 83 Ch 22 DM
28 9 1871 Białogródka Marianna Remsza 50 Szarłajówka z Betlejemskich, wdowa po zołnierzu, synowie Kazimierz i Antoni, córka Michalina 178-03-84 186V 80 Ż DM
11 7 1895 Kuniów Justyna Remsza 85 Siwir pozostawiła córkę Michalinę 178-3-86 587R 39 Ż DM

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
6 4 1798 Białogródka Marianna Remsza Ledzianka Antoni Anna g. Tomasz Wierzbicki i g. Anastazja Kapserska 178-51-95 95V 14 Ż DM
19 12 1827 Białogródka Józef Kozłowski Szarłajówka Jan Marianna Remsza Idzi Żukowski i Teresa Krzemińska ż. Jana 178-03-93 62V 86 Ż DM
10 2 1827 Bazalia Apolonia Remsza Bazalia Wojciech Marianna Józef Lwowicki i Tekla Motylewska ż. Ignacego 178-3-93 228V 22 Ż DM
12 4 1828 Białogródka Ignacy Zaręba Kuźmińce Mikołaj Marianna Czerniawska Michał Wierzbicki i Anna Remsza ż. Feliksa 178-03-94 69R 31 Ż DM
18 9 1828 Białogródka Andrzej Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza Jakub Bujalski i Marianna Teleżyńska 178-03-94 74R 66 Ż DM
30 3 1828 Bazalia Leon Remsza Bazalia Wojciech Marianna Ulanicka ur. Wincenty Krzesikowski i ur. Teresa Wyszyńska 178-3-94 222R 28 Ż DM
30 3 1832 Białogródka Aleksander Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza Jan Bujalski i Ewa Zaręba ż. Józefa 178-03-98 42R 41 Ż DM
5 5 1832 Białogródka Jan Stanisław Zieliński Ledzianka Jakub Agnieszka Remsza Stefan Kobylański i Barbara żona Bazylego 178-03-98 42V 47 Ż DM
5 3 1834 Białogródka Franciszka Zaręba Ledzianka Mikołaj Marianna Zielińska Grzegorz Zaręba i Anna Z Jastrzębskich Remsza ż. Antoniego 178-03-100 77V 30 Ż DM
10 6 1834 Białogródka Jan Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza Jakub Zieliński i Marianna Gęsicka ż. Jędrzeja 178-03-100 79V 48 Ż DM
29 8 1834 Białogródka Marianna Czarnecka Szarłajówka IN Katarzyna Ignacy Remsza i Anna Czarnecka ż. Piotra 178-03-100 82V 71 Ż DM
11 9 1834 Białogródka Kazimierz Zieliński Ledzianka Jakub Agnieszka Remsza Stefan Kobylański i Marianna Falińska ż. Józefa 178-03-100 83V 77 Ż DM
25 10 1834 Białogródka Malwina Remsza Szarłajówka Jan Teresa Piotrowska Jan Makadewicz i Marianna Hurkowska ż. Andrzeja 178-03-100 85R 91 Ż DM
23 6 1835 Białogródka Marianna Zahorska Krzyworudka Piotr Honorata Remsza Michał Dębicki i Agata Remsza wdowa 178-03-101 116R 43 Ż DM
25 12 1836 Białogródka Szczepan Zieliński Ledzianka Jakub Agnieszka Remsza Sebastian Kobylański i Zuzanna Winiarska ż. Stefana 178-03-106 128R 111 Ż DM
27 1 1837 Białogródka Joanna Kozłowska Czyżówka Jan Marianna Remsza Maciej Medwedowski i Marianna Jakubowska wdowa 178-3-108 146R 16 Ż DM
28 6 1837 Białogródka Marianna Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza Jakub Zieliński i Marianna Zielińska ż. Wincentego 178-03-108 152V 71 Ż DM
10 12 1837 Białogródka Łukasz Zahorski Krzyworudka Piotr Honorata Remsza Maciej Brzyski i Agnieszka Sławecka ż. Benedykta 178-03-108 159R 119 Ż DM
10 8 1838 Białogródka Agnieszka Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza Józef Faliński i Marianna Gęsicka ż. Jędrzeja 178-3-110 142R 92 Ż DM
6 2 1839 Białogródka Józefa Remsza Szarłajówka Jędrzej Marianna Betlejemska ur. Gabriel Siecichowski i ur. Joanna Siecichowska ż. Sylwestra 178-3-112 116V 21 Ż DM
14 1 1839 Białogródka Apolonia Zielińska Ledzianka Jakub Agnieszka Remsza ur. Wincenty Zieliński i ur. Domicela Białokur ż. Jana 178-3-112 114V 6 Ż DM
9 11 1845 Teofilpol Michalina Remsza Wolica Lachowiecka Jan Teresa Piotrowska Antoni Sinicki i Apolonia Czarnecka ż. Cyryla 178-3-113 402V 69 Ż DM
8 7 1847 Białogródka Agnieszka Podgórska Szarłajówka Tomasz Józefa Noniewicz 1-dw. Michał Łukarzewski i ur. Marianna Remsza ż. Jędrzeja 178-3-116 106R 58 Ż DM
29 9 1847 Białogródka Antonina Białokur Ledzianka Karol Domicela Remsza 1-dw. Wincenty Zieliński i 1-dw. Franciszka Wojciechowska ż. Jana 178-3-116 110V 93 Ż DM
8 1 1849 Białogródka Józefa Remsza Szarłajówka Andrzej Marianna Betlejemska Andrzej Zawadzki i Marianna Burkowska ż. Bazylego 178-03-118 504V-505R 13 Ż DM
17 5 1857 Teofilpol Franciszka Krzywicka Woliczka Józef Józefa Remsza Michał Czarnecki i Magdalena Fedkowa 178-03-125 215V-216R 20 Ż 414-418 DM
16 8 1862 Bazalia Roch Remsza Tereszki Konstanty Anastazja Horochowska Jan Karpiński i Rozalia Ostrowska 178-03-131 85V-86R 95 Ż DM
29 7 1863 Lachowce Karol Gutewicz Hulowce Kazimierz Antonina Remsza Wojciech Bieliński i Tekla Kamińska ż. Wincentego 178-3-146 7V-8R 28 Ż DM
7 1 1863 Bazalia Józef Śniatkowski Wolica Polowa Dionizy Karolina Korzeniowska Bonifacy Metelski i Teresa Remsza 17-1-7 1V-2R 4 Ch 3-4 DM
10 7 1863 Bazalia Józef Iskra Bazalia Aleksander Antonina Remsza Paweł Tomaszewski i Anastazja Gałęzowska 17-1-7 19V-20R 76 Ch 39-40 DM
22 7 1864 Bazalia Maria Remsza Tereszki Konstanty Anastazja Horbuszewska Józef Krepniewicz i Anna Karpińska 17-1-7 66V-67R 103 Ch 132-133 DM
31 7 1865 Lachowce Aniela Gutewicz Hulowce Kazimierz Antonina Rymsza (Remsza) szl. Wincenty Kamiński i Leontyna Kalińska ż. Franciszka 178-3-146 96V-97R 41 Ż DM
25 1 1866 Bazalia Paweł Remsza Tereszki Konstanty Anastazja Horochowska Józef Krepniewicz i Józefa Mołodecka 17-1-7 144V-145R 18 Ch 192-193 DM 0
5 9 1866 Bazalia Jozafat Mołodecki Tereszki Ignacy Józefa Środowska Teodor Wierzbicki i Anastazja Remsza 17-1-7 171V-172R 125 Ch 246-247 DM
1 6 1867 Lachowce Franciszek Gutewicz Hulowce Kazimierz Antonina Remsza Wojciech Galiński i Tekla Kamińska ż. Wincentego 178-3-146 168V-169R 21 Ż DM
22 10 1867 Bazalia Sabina Jabłońska Tereszki Franciszek Franciszka Szymańska Eustachy Judycki i Anastazja Remsza 17-1-7 215V-216R 153 Ch 334-335 DM
8 8 1870 Białogródka Jan Ciecierski Hulowce Józef Anna Remsza Kazimierz Gutewicz i Leontyna Kamińska 178-3-84 29V-30R 103 Ż DM
21 3 1872 Białogródka Józef Remsza Szarłajówka Kazimierz Wiktoria Łukarzewska Tomasz Kozłowski i Józefa Maciewicz ż. Stanisława 178-3-84 206V-207R 36 Ż DM
30 6 1872 Białogródka Marianna Betlejemska Polachowa Michał Tekla Winiarska Kazimierz Remsza i Marianna Piotrowska ż. Andrzeja 178-3-84 218V-219R 71 Ż DM
20 10 1874 Białogródka Karolina Remsza Szarłajówka Kazimierz Wiktoria Łukarzewska Feliks Siecichocki i Michalina Szyszkowska ż. Pawła 178-03-84 472V-473R 136 Ż DM
2 11 1874 Białogródka Marianna Brzezińska Polachowa Wincenty Michalina Remsza Ignacy Królikowski i Helena Kustowska ż. Jana 178-03-84 473V-474R 142 Ż DM
16 3 1875 Białogródka Marianna Gutewicz Hulowce Kazimierz Antonina Remsza Wojciech Wiliński i Teresa Baranecka ż. Józefa 178-03-133 9V-10R 40 Ż DM
28 7 1875 Białogródka Karolina Ulanicka Hulowce Kazimierz Anna Remsza Augustyn Jakubowski i Katarzyna Nowicka ż. Pawła 178-03-133 21V-22R 103 Ż DM
8 4 1877 Białogródka Michalina Remsza Szarłajówka Kazimierz Wiktoria Łukarzewska Feliks Cichocki i Michalina Brzezińska 178-03-133 125V-126R 48 Ż DM, DW
17 6 1877 Białogródka Antoni Gutewicz Hulowce Kazimierz Katarzyna Remsza Wojciech Biliński i Lucyna Gutewicz ż. Wojciecha 178-03-133 128V-129R 70 Ż DM
25 9 1881 Białogródka Jan Remsza Szarłajówka Antoni Franciszka Popławska Jan Zalewski, Wiktoria Remsza ż. Kazimieza 17-2-76 19V-20R 114 Ch
3 8 1894 Białogródka Józef Zaleski Szarłajówka Stanisław Klementyna Iwerska Kazimierz Remsza, Petronela Zaręba ż. Stefana 17-2-81 26V-27R 125 Ch
6 1 1895 Białogródka Kozłowski Szarłajówka Józef Maria Fidik Antoni Remsza, Teofila Fidik ż. Franciszka 17-2-82 1R Ch
15 6 1899 Kuniów Stanisław Krzemiński Ilaszówka Jan Petronela Paszkowska Michał Wilczyński i Bronisława Remsza 178-3-86 773V-774R 89 Ż DM
19 6 1905 Białogródka Roman Łukarzewski Szarłajówka Jan Michalina Remsza Władysław Łukarzewski, Teofila Ratyńska ż. Wincentego 17-2-84 135V-136R 85 Ch
1 8 1912 Białogródka Wincenty Łukarzewski Szarłajówka Jan Michalina Remsza Franciszek Remsza, Aniela Remsza panna

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
6 11 1799 Białogródka Gabriel Łukaszuk k Tekla Krzyworudka p Jan Remsza, Jan Iżewski 178-49-5 47V Ż DM 0
29 1 1828 Bazalia Kaleński Wolica 22 Mateusz Zofia Sokołowska Wiktoria Wojciechowska Wolica 14 Jakub Katarzyna Ignacy Remsza i Kazimierz Brzeziński 178-3-94 230R 1 Ż DM
15 11 1831 Białogródka Jan Remsza Szarłajówka 22 Jan Katarzyna Granowiecka Teresa Piotrowska Szarłajówka 18 Piotr Anna Strzemecka Ignacy Remsza, Jan Hryniowiecki 178-3-97 88V 29 Ż DM
21 10 1845 Bazalia Jan Wolski Czuchele 21 Józef Katarzyna Ostaszewska Anastazja Remsza Żerebki Wielkie 18 Wojciech Marianna Wolęcka Ludwik Niewiński, Dominik Niewiński, Rozalia Biernadzka 178-03-113 233R 26 Ż DM
26 10 1847 Białogródka Ignacy Iwerski Szarłajówka 24 Michał s. Pawła Aleksandra c. Wawrzyńca Dmuchowska Anna Zielińska Ledzianka 20 Jakub s. Stanisława Agnieszka c. Antoniego Remsza Jan Zawadzki, Teodor Zawadzki, Jan Łukarzewski 178-3-116 117V 16 Ż DM
13 2 1848 Białogródka Wawrzyniec Jastrzębski Ledzianka 30w Józef Dorota Remsza Domicela Wolska Ledzianka 18 Andrzej Joanna Turska Karol Białokur, Jan Kwiatkowski, Jan Brzeziński 178-03-118 557V 14 Ż DM
7 2 1860 Białogródka Łukasz Zagorski Krzyworudka 21 Piotr Honorata Rymsza [Remsza] Agnieszka Kozielska Ledzianka 19 Piotr Aleksandra Miedzianowska Józef Faliński, Jan Majewski 178-03-75 133R 5 Ż DM
12 2 1861 Białogródka Józef Kozłowski Szarłajówka 40 Jan Marianna Remsza Agnieszka z d. Korzeniowska? Zaręba 37w Marcin Marianna Andrzej Kozłowski, Antoni Podgórski 178-03-76 150V 5 Ż DM
2 7 1861 Białogródka Kazimierz Zieliński Ledzianka 26 Jakub Agnieszka Remsza Antonina Wierzbicka Ledzianka 18 Franciszek Teresa Słomińska Andrzej Białokur, Jan Kozielski 178-03-76 161R 26 Ż DM
10 6 1862 Bazalia Aleksander Iskra Czuchele 27 Marcin Franciszka Szyngier Antonina Remsza Łazuczynek Mały 20 Wojciech Marianna Lubieniecka Ignacy Niwiński, Andrzej Niwiński, Marianna Jagnicka 178-03-131 106R 18 Ż DM 0
23 2 1864 Białogródka Michał Zalewski Bisówka Wielka par. Lachowce 25 Bazyli Kunegunda Dłużniewska Józefa Zielińska Ledzianka 18 Jakub Agnieszka Remsza Jan Czyż i Grzegorz Niemirowski 178-03-81 104V 8 Ż DM
21 9 1868 Białogródka Szczepan Zieliński Ledzianka 30 Jakub Agnieszka Rymsza (Remsza) Marianna Kozielska Ledzianka 19 Piotr Aleksandra Miedziachowska Grzegorz Kobierski, Franciszek Białokur 178-03-81 388V 23 Ż DM
15 2 1870 Białogródka Jan Białokur Ledzianka 28 Karol Domicela Remsza Marcjanna Kobylańska Ledzianka 18 Maciej Marianna Zielińska Ignacy Iwerski, Józef Kobylański 178-03-84 58V 15 Ż DM
12 5 1871 Białogródka Wojciech Zieliński Ledzianka 45w Jakub Agnieszka Remsza Anna z d. Winiarska Bogusławska Bisówka Wielka 30w Jan Franciszka Leszczyńska Michał Zalewski, Grzegorz Szwajdecki 178-3-84 161V 21 Ż DM
4 6 1872 Białogródka Wincenty Brzeziński Polachowa 26 Kazimierz Franciszka Gęsicka Michalina Remsza Szarłajówka 17 Mikołaj [Andrzej] Marianna Betlejemska Stefan Czyż, Wincenty Królikowski 178-03-84 271R 40 Ż DM
12 11 1872 Białogródka Kazimierz Ulanicki Hulowce 23 Piotr Franciszka Górska Anna z d. Remsza Ciecierska Hulowce 21w Jan Teresa Piotrowska Marcin Krymski, Kazimierz Gutewicz 178-03-84 285R 68 Ż DM
23 11 1880 Białogródka Michał Gutewicz Hulowce 22 Kazimierz Antonina Remsza Marianna Nagórna Hulowce 17 Jan Tekla Krymska Józef Baraniecki, Franciszek Ruczyński 178-03-133 302R 38 Ż 582 DM
13 2 1883 Białogródka Karol Jaśkiewicz Hulowce 22 Baltazar Anna Jakubowska Ludwika Gutewicz Hulowce 19 Kazimierz Antonina Remsza Piotr Lejman, Franciszek Ciecierski 178-3-133 476R 15 Ż DW 920
29 10 1895 Białogródka Augustyn Musiewicz Książęcin 28 Hipolit Anna Piotrowska Marianna Gutewicz Hulowce 18 Kazimierz Antonina Remsza Wincenty Piotrowski, Karol Gutewicz 17-2-82 46 Ch
29 1 1895 Kuniów Julian Rybicki 25 Franciszek Antonina Olitalska Apolonia Orzechowska Siwir 18 Dominik Michalina Remsza Władysław Orzechowski i Feliks Sobowski, Antoni Bublewski 178-3-86 574V 1 Ż DM
20 6 1904 Bazalia Jakub Rakowski Łazuczyn Mały 37w Jan Katarzyna Zalewska Michalina Małecka Łazuczyn Mały 18 Jan Ludwika Remsza Maciej Żukowski, Ludwik Zalewski 17-1-8 517V 30 Ch 1008 DM
23 1 1905 Białogródka Jan Remsza Szarłajówka 24 Kazimierz Wiktoria Łukarzewska Antonina Zaręba Szarłajówka 16 Aleksander Marianna Żukowska Feliks Remsza, Andrzej Łukarzewski 17-2-84 3 Ch
25 5 1908 Bazalia Franciszek Czerniawski Łazuczynek Mały 43w Franciszek Maria Szyngier Michalina z d. Małecka Rakowska Łazuczynek Mały 23w Jan Ludwika Remsza Stanisław Sokołowski, Zygmunt Sokołowski 17-1-8 568V 37 Ch 1108 DM
25 1 1909 Bazalia Piotr Kozłowski Szarłajówka par. Białogródka 23 Jan Wiktoria Sławecka Feliksa Witkowska Wasylówka 18 Jan Józefa Żytkiewicz Andrzej Łukarzewski, Feliks Remża (Remsza) 17-1-8 574V 6 Ch 1119 DM
11 5 1914 Białogródka Karol Winiarski Polachowka 19 Wawrzyniec Marianna Szyszkowska Bronisława Podgórska Polachowa 17 Karol Marianna Remsza Ignacy Zagajewski Marianna Rutkowska 19 JZ 0

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
424 39 Remsza Antoni 66 Białogródka Szarłajówka 1915 Żytomierz DM 178-49-60
425 41 Remsza Kazimierz, wdowiec 67 Białogródka Szarłajówka 1915 Żytomierz DM 178-49-60
426 44 Remsza Józef 41 Białogródka Szarłajówka 1915 Żytomierz DM 178-49-60
428 55 Remsza Kazimierz 37 Białogródka Szarłajówka 1915 Żytomierz DM 178-49-60
429 56 Remsza Jan 35 Białogródka Szarłajówka 1915 Żytomierz DM 178-49-60


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl