Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 80 wyników dla: Twardowski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
26 5 1837 Kulczyny Roman Twardowski 6 Krasiłów s. Romana i Franciszki z Brodeckich 178-03-108 268V 28 Ż 523 DM
9 5 1838 Wieledniki Urban Twardowski 1 Małachówka syn Jana i Marianny 178-3-6 437V 19 Ż MW
17 11 1840 Nowogród Wołyński Stefan Chorążewski 8/52 Tartak s. Kazimierza i Małgorzaty z Twardowskich 871 100 104 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0054.htm
29 1 1843 Nowogród Wołyński Mikołaj Osiński 5 Kamienny Bród syn Józefa i Heleny z Twardowskich 874 138 13 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0072.htm
22 10 1846 Toporyszcze Karol Twardowski 20 Berezówka s. wolno żyjących Stefana i Anny z Tarasiewiczów 178-3-15 473R 46 Ż 107 DM
22 8 1847 Toporyszcze Aleksander Twardowski 18 Fedorówka s. Stefana i Anny z Tarasiewiczów 178-3-19 520R 58 Ż 1022 DM
15 6 1859 Toporyszcze Augustyn Twardowski 1 Fasowska Rudnia ospa; s. ur. Antoniego i Rozalii Rudnickiej 178-3-50 733R 47 Ż DM
20 2 1877 Rzyszczów Julian Bekker 1 Stare, gub Pułtawska syn Ferdynanda i Marii z Twardowskich 312-1-110 316 8 m.K KM
12 6 1901 Tuczyn Anna Soroczyńska 80 Kudranka z Twardowskich, wdowa, dzieci: Leon, Matylda i Florentyna 957 47 25 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20957/pages/PL_1_436_957_0038.htm
30 3 1915 Tbilisi Włodzimierz Twardowski 2,75 Tbilisi s. chł. Jana 209 40

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
24 10 1827 Puliny Anastazja Janicka Nowy Zawod Tomasz Jadwiga Twardowski Antoni, Borowska Agnieszka 43R 6 JZ
15 9 1828 Kulczyny Zuzanna Zofia Hryniewicz Krasiłów Symplicjusz Józefa Bilińska ch. 1828.09.16, Antoni Kościelski, Wlm. Ewa Szczucka, ass. Wlm. Franciszek Twardowski, Elżbieta Wierzbicka 178-3-94 322V 60 Ż Mg
24 4 1828 Wołoczyska Aleksander Nowakowski Friderikówka ur. Szymon Helena Romanowicz ur. Jan Twardowski, Kunegunda Łącka 178-3-94 270V 35 Ż 517 KP2
28 7 1829 Kulczyny Roman Twardowski Krasiłów Roman Franciszka Brodowska chrzest: 1829.08.04, Wlm. Jan Haynrych, kapt. Wojsk Rosyjskich, Wlm. Elżbieta Wierzbicka, wdowa 178-03-95 351V 62 Ż Mg
28 1 1830 Kulczyny Karol Sylwestrowicz Krasiłów Jan Izabella Hryniewiecka chrzest: 1830.02.07, Ur. Tomasz Twardowski, Ur. Tekla Kusławska, ż. Józefa 178-03-96 326V 6 Ż Mg
4 8 1830 Kulczyny Dominik Rudnicki Krasiłów Dymitra Marianna Sozańska chrzest: 1830.08.20, Ur. Jan Twardowski, Ur. Karolina Twardowska, panna 178-03-96 332V 53 Ż Mg
10 1 1830 Żytomierz Józef Twardowski Balarka Cudnowska Wojciech Teresa Borowska Jan Dobrowolski Julianna Skorupińska 178 3 3 V4 25 Ż MP
2 4 1831 Kulczyny Wincenty Twardowski Krasiłów Roman Franciszka Brodowska chrzest: 1831.04.12, Ur. Eustachy Szymański, porucznik WP, Ur. Tekla Kustowska, wdowa 178-03-97 376V 18 Ż Mg
25 3 1833 Kulczyny Marianna Rudnicka Krasiłów Kazimierz Anna Datun Roman Twardowski i Marianna Czołobijewska wdowa 178-03-99 318R 23 Ż 603 DM
12 7 1836 Radziwiłłów Wincenty Feliks Twardowski Buhajówka Jan Izabela Sarnawska 822 214a 36 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20822/pages/PL_1_436_822_0222.htm
6 4 1837 Kulczyny Antoni Twardowski Krasiłów Roman Franciszka Brodowska Józef Słodkowski i Regina Przesławska ż. Tomasza 178-03-108 237R 38 464 Ż DM
23 10 1838 Połonne Tadeusz Twardowski Połonne NN Marianna Jan Krzyżanowski żonaty, Elżbieta Łobaczewska ż. Pawła 245-1-12 124R 169 R DW 301
20 10 1838 Kulczyny Władysław Twardowski Krasiłów Roman Franciszka Brodowska Eustachy Szymański b.porucznik WR i Regina Przesławska ż. Tomasza 178-03-110 394V 67 756 Ż DM
4 3 1839 Wieledniki Kazimierz Twardowski Trościaniec Jan Marianna Chodorowska 178-3-8 464R 14 Ż MW
1 2 1839 Bazalia f. Terszki Bolesław Czernicki Sorokoduby Kazimierz Paulina Szuszkowska Hubert Żardecki i Katarzyna Makarewicz, asyst. Jan Twardowski i Katarzyna Laskowska 178-3-112 227V 8 Ż 440 DM
23 8 1840 Dąbrowica Bartłomiey Twardowski Wysock Józef Agata Filimowicz Kornij Karpiński, Dominika Kozłowska; as: Teodor Bałan, Apolonia Taranowska; ch: 826 119a-119 13 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20826/pages/PL_1_436_826_0120.htm
17 1 1841 Radziwiłłów Wiktor Józef Twardowski Radziwiłłów Jan Izabela Sarnowska 827 219 2 RP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20827/pages/PL_1_436_827_0222.htm
1 3 1844 Toporyszcze Konrad Twardowski Fasowa Piotr Paulina Wąsowicz Jan Budnicki i Marcjanna Miler ż. Aleksandra 178-51-514 482R 24 Ż DM
11 4 1844 Toporyszcze Leon Jabłoński Berezówka Jan Magdalena Szaciło Stefan Twardowski i Aleksandra Kotwicka ż. Adama 178-51-514 483V 31 Ż DM
13 4 1845 Toporyszcze Franciszka Teodorowicz Huta Paliowska Leon Zofia Zawadzka Feliks Twardowski i Aleksandra Kotwicka ż. Adama 178-03-12 451R 38 Ż 879 DM
12 4 1845 Toporyszcze Kornelia Malecka Huta Paliowska Jędrzej Anna Święcicka Feliks Twardowski i Aleksandra Kotwicka ż. Adama 178-03-12 451R 39 Ż 879 DM
15 4 1845 Toporyszcze Marcjanna Falińska Berezówka Teodor Katarzyna Zajączkowska Feliks Twardowski i Anna Zubkowska ż. Ludwika 178-03-12 452V 47 Ż 882 DM
8 7 1845 Koszowata Karol Twardowski Koszowata ur. Roman Franciszka Brodowska ur. Michał Nodrzewski, Petronella Gołębiowska 685-2-1020 24v 11 Ch 48 KP2
7 2 1851 Toporyszcze Franciszek Lisowski Rudnia Fassowska Jan Ewa Twardowska Antoni Twardowski i Józefa Cybulska ż. Szymona 178-03-31 548V-549R 16 Ż DM
7 12 1854 Toporyszcze Ambroży Twardowska Fasowska Rudnia Antoni Rozalia Rudnicka Feliks Twardowski i Aleksandra Micher ż. Aleksandra 178-03-38 651V-652R 100 Ż DM
3 12 1857 Toporyszcze Jan Wojciechowski Fasowa IN Paulina Wojciechowska syn panny; Antoni Twardowski i Teodozja Jasińska ż. Karola 178-3-126 734V-735R 95 Ż DM 0
26 7 1858 Toporyszcze Augustyn Twardowski Rudnia Fassowska Antoni Rozalia Rudnicka Feliks Twardowski i Karolina Mioduszewska ż. Brunona 178-3-128 109V-110R 79 Ż 217-218 DM
3 1 1859 Toporyszcze Adam Twardowski Fedorówka Feliks Tekla Chodakowska Tomasz Lisicki i Agata Czajkowska ż. Michała 178-03-50 691V-692R 1 Ż DM
29 1 1863 Żytomierz Franciszek Twardowski Mariawin ? Teodor Franciszka Borowska Konstanty Twardowski, Petronella Łonska ? 178-3-54 13 30 Ż DG
15 3 1863 Żytomierz Teofil Czerny Futor Rutkowskiego Józef Marcianna Borowska Wojciech Twardowski, Petronella Lonska 178-3-54 25 56 Ż DG
18 6 1865 Żytomierz Jakób Gorajew Futor ?jalewskiego Jan Aniela Borowska syn dw./ Wojciech Twardowski, Petronella Łonska 178-3-61 25 150 Ż DG
1 1 1866 Żytomierz Bazyli Twardowski Futor Wasilewskiego Bonifacy Antonina Kotwicka [2.01.1866] Franciszek Łonski i Waleria Rudkowska 178-3-63 2R 1 Ż 3 i 4 DG
4 4 1866 Żytomierz Feliks Twardowski Futor Wasilewskiego Wojciech Barbara Baszyńska [05.04.1866] syn mieszczan, Franciszek Łoński i Aniela Garaj 178-3-63 24 92 Ż 45 i 46 DG
23 10 1866 Żytomierz Marianna Kotwicka Futor Wasilewskiego Jan Aniela Szaciłło [23.10.1866] córka żołnierza, Wojciech Twardowski i Rozalia Żurawska 178-3-63 52 254 Ż 101 i 102 DG
30 10 1866 Żytomierz Ludwik Twardowski Futor Wasilewskiego Konstanty Karolina Antoniewska [06.11.1866] syn mieszcz., Wojciech Twardowski i Aniela Kłosowska 178-3-63 56 272 Ż 109 i 110 DG
7 1 1866 Rzyszczów Antoni Marceli Michalski gub. Połtawska Szymon Michalina Modzińska Józef Twardowski, Florentyna Rożańska, Józef Kuźniarski, Antonina Twardowska ż. Józefa 312-1-90 219 2 m.K KM
11 8 1877 Rzyszczów Maria Klara Bekker Stare Ferdynand Maria Twardowska Józef Twardowski, Joanna Wagner, ż. Augustyna, Augustyn Wagner, Paulina Kunisz, ż. Ludwika 312-1-110 304 29 m.K KM
15 10 1883 Kulczyny Marianna Twardowska Krasiłów Roman Franciszka Brodowska Jan Twardowski i Marianna Czołobijewska wdowa 178-03-99 322V 70 Ż 612 DM
7 7 1889 Krzemieniec Wincenty Twardowski Kołosowa Karol Marianna Binas 01-81B 18V-19R 71 T
9 12 1902 Żytomierz Antoni Twardowski Mariówka Franciszek Antonina Morżejko Dominik Twardowski, Józefa Twardowska ż. Feliksa 178-3-171 89V-90R 2 Ż 175 DW
5 1 1903 Żytomierz Konstanty Twardowski Chutor Wasilewskiego Jan Teofila Szkorupińska Jan Szkorupiński, Józefa Twardowska ż. Feliksa 178-3-171 89V-90R 5 Ż 175 DW
21 9 1903 Żytomierz Jan Niewisiewicz Mariówka Franciszek Maria Czernecka Dominik Twardowski, Helena Niewisiewicz panna 178-3-171 162V-163R 365 Ż 321 DW
15 10 1903 Żytomierz Antoni Twardowski Chutor Wasilewskiego Dominik Wincentyna Gergowska Feliks Twardowski, Teofila Twardowska ż. Jana 178-3-171 170V-171R 404 Ż 337 DW
23 11 1903 Żytomierz Józefa Kotwicka Chutor Wasilewskiego Dominik Anastazja Dubiniecka Dominik Twardowski, Józefa Twardowska ż. Feliksa 178-3-171 177V-178R 442 Ż 351 DW
14 11 1910 Nowy Zawod Marian Twardowski Zielona Józef Antonina Szpakowska Faustyn Garliński i Marcelina Szpakowska panna 178-3-196 14V-15R 66 Ż 30-31 DM
15 10 1911 Romanów Franciszka Czerniachowicz Braczki Franciszek Kamila Talko Serafin Twardowski i Oktawia Czernichowicz ż. Adolfa 178-3-216 43V-44R 257 Ż 87-88 DM 0
8 6 1912 Tbilisi Władysław Twardowski Tbilisi Jan s. Jana Klotylda Nastazja Stankiewicz Kazimierz Sabajtis, Pelagia Kowalewa 40V 86 Tb
17 7 1916 Tbilisi Bronisław Twardowski Tbilisi Jan s.Jana Klotylda c.Wincente Nastaj Julian Podzunas, Anna Rożanowska 138R 65 Tb
1 1 1917 Pokostówka Antoni Drozdowski Nowoszyjka IN Teofila Bańkowska Bronisław Twardowski i Ewelina Balicka ż. Jakuba 178-03-211 4V-5R 24 Ż 11-12 DM

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
31 5 1744 Szumsk Jan Twardowski Zaleśce Marianna Baran Barańska Zaleśce Marcin Mazurkiewicz, Konstancja Buśnicka 297-1-180 7V Ł RK
12 10 1828 Kulczyny Dymitr Rudnicki Krasiłów 30 Gertruda Gutowska Marianna Sukańska Krasiłów 20 Piotr Eufrozyna Piotrowska Ur. Antoni Gusławski, Roch Twardowski, 178-3-94 332R 26 Ż Mg
20 10 1835 Żytomierz Jakub Twardowski 26 Wojciech Teresa Borowska Jadwiga Rogalska 25 Bartłomiej Teresa Barwińska 178 51 3 48 Ż
23 6 1835 Kulczyny Eustachy Szymański Nowosielica par. Starokonstantynów 34 Jan Rozalia Studnicka Józefa Niepokryczycka 28 Jakub Marianna Kańska Tomasz Koryszkowski, Fortunat Woyna, Franciszek Twardowski 178-3-101 361 16 Ż SK
14 6 1836 Puliny Antoni Słowiński Nowy Zawod 23 Maciej Marianna Zielińska Joanna Borowska Nowy Zawod 18 Mikołaj Agnieszka Jurowska Twardowski Bonifacy Wąsowicz Paweł 38 JZ
2 2 1836 Kulczyny Aleksander Gorecki Pietniczany par. Orynin g. podolska 24 Mateusz Tekla Ostapowicz Katarzyna Terlecka Dubiszcze 18 Mikołaj Apolonia Zabuska Roman Twardowski, Józef Dylewski 178-03-106 247V 7 Ż 478 DM
13 2 1838 Puliny Józef Kochański Michałówka 25 Grzegorz Marianna Borowska Konstancja Sobieszczańska Stribież 20 Wojciech Julianna - Jałkowski Grzegorz Twardowski Jakub 14 JZ
18 2 1840 Żytomierz Bonifacy Twardowski 20 Wojciech Teresa Borowska Antonina Kotwicka 17 Jan Marianna NN Jakub Twardowski , Józef Kochański 178 3 10 58 13 Ż Ni
27 1 1846 Żytomierz Józef Kotwicki Słoboda Maryówka 20 Wojciech Agnieszka Omiecińska Marianna Borowska Słoboda Maryówka 16 Feliks Agnieszka Miszur Jan Żurawski , Teodor Twardowski 178 3 14 54 5 Ż Ni
2 6 1846 Toporyszcze Mikołaj Miziewicz Fassowa 35 Ignacy Anastazja Sakiewicz Honorata Sinkiewicz Fassowa 23 Kazimierz Tekla Suchodolska Maciej Twardowski, Aleksander Kulesza, Tomasz Omieciński 178-03-15 460V 10 Ż 82 DM
6 7 1847 Żytomierz Józef Jaroszyński par. Pulińska 22 Piotr Marianna Mucharska Antonina Borowska Chutor Wasilewski 19 Walenty Marianna Lisowska Wincenty Baszyński ,Teodor Twardowski 178 3 1 56 34 Ż Ni
6 7 1847 Cudnów Witalis Słowiński Nowy Zawód par. Puliny 25 Maciej Marianna Zielińska Katarzyna Kowalska Bykówka 19 Szymon Anna Makowska Antoni Twardowski, Stanisław Mielnicki 569-1-70 46R 29 Ż 91 DM
11 6 1850 Żytomierz Teodor Twardowski 27 Wojciech Teresa Burawska Franciszka Borowska 16 Mateusz Marianna Żuchowska 178 3 2 74 38 Ż Ni
16 2 1857 Żytomierz Józef Niewisiewicz 30w Stanisław Tekla Pawłowska Małgorzata Żurawska Futor Wasilewskiego 20 Jakub Dorota Łoś Jakub Twardowski, Wincenty Łagowski 178-3-44 98R 28 Ż 198 DM
14 2 1865 Żytomierz Bonifacy Twardowski Futor Wasilewskiego 52 Wojciech Teresa Borowska Franciszka Niewisiewicz Futor Wasilewskiego 25 Stanisław Apolonia Rychwalska (mieszcz., wdowiec i mieszcz) Wincenty Łonski, Cyryl Wengłowski 178-3-61 119V 42 Ż 130 DG
10 5 1881 Toporyszcze Karol Wachowski par. Toporyszcze 24 Ignacy Marianna Czepiel Karolina Klukowska par. Toporyszcze 18 Bazyli Agnieszka Grabowska Konrad Twardowski, Antoni Łaskarzewski 178-3-268 140V 13 Ż 273 DM
31 1 1912 Tbilisi Jan Twardowski pow. Nowoaleksandrowsk, kowieńska gub. 25 Jan Albina Klotylda Nastaj-Stankiewicz pow. Nowoaleksandrów, kowieńs 23 Wincenty Marianna Brunodiówna Paweł Lebied i Plipinad 274 7 Tb
27 4 1915 Kijów, św.. Aleksandra Włodzimierz Twardowski Kijów 23 Bronisław Leopold Maria Wacława Nikorowicz Jadwiga Zaremba Austria 21 Bolesław Antonina Starzyńska Wacław Nikorowicz, Stanisław Małachowski 312/1/129 93R 32 m.K. JM1
11 11 1917 Włodzimierz Władysław Łebkowski w.Werba 20 Jan Michalina Szewczuk Władysława Jaroń kol.Antoniówka 20 August Katarzyna Puzia Jan Twardowski Andrzej Pućko Michał Sudoł 1076 30-31 27 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201076/pages/1_436_0_0_1076_0016.htm
15 7 1919 Włodzimierz Józef Czubiński kol.Ulrychówka 36 Józef Eleonora Kostrzewska Marcelina Giza  z Pawełczków kol.Antoniówka 32w Grzegorz Stanisława Żuk Jan Twardowski Stanisław Zawrotniak 1076 89-90 57 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201076/pages/1_436_0_0_1076_0047.htm
23 11 1919 Włodzimierz Leon Czubiński kol.Ulrychówka 28 Józef Eleonora Kostrzewska Maryanna Graboś kol.Maryanówka 20 Wojciech Anna Kowalska Aleksander Dąbrowski Jan Twardowski 1076 116-117 109 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201076/pages/1_436_0_0_1076_0061.htm

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
257 23 Twardowski Piotr s. Macieja 42 Toporyszcze Piekarszczyzna 1853 Żytomierz DM 178-03-37
377 5 żona Apolonia z Twardowskich 50 Toporyszcze Toporyska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
411 3 Twardowski Maciej s. Szymona 61 Toporyszcze Fasowska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
411 4 Twardowski Antoni s. Macieja 25 Toporyszcze Fasowska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
411 5 Twardowski Józef s. Szymona 69 Toporyszcze Fasowska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
412 10 żona Ewa z Twardowskich 21 Toporyszcze Fasowska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
416 1 Twardowski Stefan s. Władysława 53 Toporyszcze Fedorowska Słoboda 1853 Żytomierz DM 178-03-37
416 2 Twardowski Feliks s. Stefana 28 Toporyszcze Fedorowska Słoboda 1853 Żytomierz DM 178-03-37
416 5 Zubracka Marianna z Twardowskich 21 Toporyszcze Fedorowska Słoboda 1853 Żytomierz DM 178-03-37
416 3 Twardowski Jan s. Tymoteusza 24 Toporyszcze Fedorowska Słoboda 1853 Żytomierz DM 178-03-37
1621 163 Nożewska Karolina z Twardowskich, wdowa 40 Żytomierz Żytomierz 1864 Ż DM 178-51-90
2472 211 Twardowski Jan syn Tomasza, kawaler 28 Żytomierz Żytomierz 1864 Ż DM 178-51-90
3078 64 Węgłowska Anna z Twardowskich, wdowa 57 Żytomierz Balarka 1864 Ż DM 178-51-90
3430 26 Twardowski Teodor syn Wojciecha 40 Żytomierz Marianówka 1864 Ż DM 178-51-90
3779 39 żona Petronela z Twardowskich 38 Żytomierz Futor Wasilewskiego 1864 Ż DM 178-51-90
3784 52 Twardowski Jakub syn Wojciecha 58 Żytomierz Futor Wasilewskiego 1864 Ż DM 178-51-90
3785 54 Twardowski Wojciech syn Jakuba 26 Żytomierz Futor Wasilewskiego 1864 Ż DM 178-51-90
3786 55 Twardowski Bonifacy syn Wojciecha 49 Żytomierz Futor Wasilewskiego 1864 Ż DM 178-51-90
3786 58 Twardowski Konstanty syn Jakuba 28 Żytomierz Futor Wasilewskiego 1864 Ż DM 178-51-90


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl