Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 139 wyników dla: Stawski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
23 4 1828 Białogródka Bartłomiej Stawski 2 Szarłajowka s. Ur. Jana i Magdaleny z Kuźniowskich 178-03-94 88R 50 Ż DM
4 4 1828 Teofilpol Trynitarski ur. Walenty Stawski 60 Kurowie żona ur. Anna Stawska 178-3-94 312R 36 Ż 598 KP2
20 5 1830 Ostrówki Paweł Podstawski 31 Wola Ostrowiecka 545 37 18 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20545/pages/PL_1_436_545_0019.htm
8 5 1831 Ptycza Jan Krasnostawski 4 Buderaż rodzice: ur. Kasper i Klara 817 241V 24 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0249.htm
2 1 1831 Ostróg Antoni Stawski 35 Ostróg z cholery, Zostawił wdowa Leonora bez potomstwa 1-171-4 18R 3 R MZ
16 12 1831 Białogródka Julianna Jaroszuk 2 Suchorzyńce c. pr., Mikołaja i Anny Stawskiej 178-3-97 104R 108 Ż DM
21 3 1831 Kulczyny Bazyli Stawski 78 Krasiłów Ur., żona Wiktoria zd. Chwedorowicz, 2 synów: Antoni, Franciszek 178-03-97 408V 95 Ż Mg
17 11 1832 Białogródka Antoni Janek 17 Suchorzyńce s. pr. Mikołaja i Anny z Stawskich 178-03-98 70R 81 Ż DM
25 9 1836 Białogródka Jan Stawski 60 Dworzec ur., żona Magdalena z Kuznowskich, córka Marianna 178-03-106 145R 56 Ż DM
11 12 1838 Ostrówki Maciej Podstawski 55 Wola Ostrowiecka 549 34 17 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20549/pages/PL_1_436_549_0020.htm
24 8 1839 Białogródka Marianna Nienadkiewicz 12 Białogródka c. ur. Michała i Marianny z Stawskich 178-3-112 143R 51 Ż DM
4 9 1839 Białogródka Aleksandra Zielińska 3 Ledzianka c. ur. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-112 143V 58 Ż DM
28 12 1840 Jampol Marianna Burkowska 39 Pohorylce z Stawskich, m. Michał, synowie Jakub i Stanisław 871 466 41
26 3 1840 Berezdów Paweł Stawski 1 Berezdów s. szl. Jerzego i Zofii z Brodowiczów (z dziecinnej słabości) 871 297 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0154.htm
15 6 1841 Nowogród Wołyński Jan Zabłocki 70 Karolówka żona Marianna z Stawskich, syn Adam, córka Apolonia 872 100 58 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0055.htm
25 12 1842 Horyńgród Oktawian Kreciński 4 Horyńgród s. Adama i Ludwiki ekonomów zastawskich 881 234 V 23
13 9 1842 Ostrówki Mikołaj Podstawski 1/52 Wola Ostrowiecka r. Jan, Anastazja Jasionek 553 41 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20553/pages/PL_1_436_553_0023.htm
8 6 1843 Ostrówki Adam Podstawski 60 Wola Ostrowiecka 554 37 47 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20554/pages/PL_1_436_554_0021.htm
26 12 1843 Ostrówki Szymon Podstawski 2/12 Wola Ostrowiecka r. Jan, Anastazja Jasionek 554 40 63 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20554/pages/PL_1_436_554_0022.htm
12 3 1845 Białogródka Jan Zarzecki (Zarzycki) Ledzinka s. 1-dw. Jędrzeja s. Jana i Marianny z Stawskich c. Józefa 178-03-113 112V 26 Ż DM
30 6 1846 Korzec Stefan Stawski 6 Koszeniów syn Jerzego i Zofii z Brodowiczów 877 196 51 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0105.htm
16 1 1847 Korzec Wincenty Stawski 3 Koszelów syn Jerzego i Zofii z Brodowskich 16 PW R
8 2 1848 Białogródka Antonina Zielińska 8 Ledzianka c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-117 157V 23 Ż DM
5 8 1848 Białogródka Antonina Szymańska 1 Smorszczki c. 1-dw. Szymona i Marianny z Stawskich 178-3-117 170V 102 Ż DM
10 9 1848 Białogródka Józef Kobylański 2 Ledzianka e. cholery, s. 1-dw. Wojciecha i Doroty z Stawskich 178-3-117 175V 132 Ż DM
20 9 1848 Białogródka Franciszka Zielińska 1 Ledzianka ospa, c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-117 178V 150 Ż DM
23 11 1848 Białogródka Tekla Dębicka 2 Ledzianka c. 1-dw. Jana i Marianny z Stawskich 178-3-117 183V 180 Ż DM
6 12 1848 Białogródka Mateusz Stawski 56 Ledzianka 1-dw., żona Zuzanna z Kasperskich, córki Stefania i Marianna 178-3-117 184V 184 Ż DM
28 7 1849 Białogródka Mikołaj Stawski 2 Ledzianka s. 1-dw. Józefa i Aleksandry z Wierzbickich 178-03-118 575V 69 Ż DM
16 5 1851 Ostrówki Stanislaw Postawski 1/52 Wola Ostrowiecka s. ch;. Jana i Agnieszki 561 40 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20561/pages/PL_1_436_561_0022.htm
1 5 1851 Białogródka Karol Zieliński 50 Ledzianka 1-dw., żona Tekla z Stawskich, syn Franciszek 178-03-120 482V 26 Ż DM
10 4 1853 Białogródka Franciszka Szymańska 3 Białogródka c. 1-dw. Szymona i Marianny Stawskiej 178-03-121 515R 36 Ż DM
12 6 1853 Białogródka Marianna Zarzycka 38 Dworzec 1-dw., z Stawskich, wdowa po Andrzeju, syn Józef, córki Antonina, Franciszka i Aniela 178-03-121 519R 59 Ż DM
12 5 1854 Beresteczko Jan Dolinowski 35 Holatyn mieszkaniec Królestwa Polskiego miasteczka Puchaczowa pow. Krasnostawskiego, żona Pawlina z Paszkowskich, synowie Karol, Grzegorz i Szymon, córki Józefina i Filipina 16 29 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2016/pages/PL_1_436_16_0016.htm
28 3 1854 Białogródka Wojciech Kobylański 50 Kuźmińce 1-dw., żona Dorota z Stawskich, syn Dionizy, córki Franciszka i 2-ga Franciszka 178-03-122 439V 25 Ż DM
29 5 1854 Białogródka Franciszka Dębicka 5 Pokoszczówka c. 1-dw. Jana i Apolonii z Stawskich 178-03-122 442R 40 Ż DM
23 1 1856 Białogródka Józefa Zielińska 4 Ledzianka c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-03-124 604R 6 Ż DM
3 3 1859 Bazalia Jan Stawski 6 Łazuczynek Mały s. 1-dw., Bazylego i Apolonii 178-03-129 55R 30 Ż DM
10 5 1863 Lachowce Szymon Szymański 50 Kornica 1-dw., żona Marianna z Stawskich, córki Honorata i Aniela 178-3-146 34V 28 Ż DM
17 9 1864 Ostrówki Franciszek Podstawski 5 Wola Ostrowiecka r. Grzegorz, Franciszka Pronczuk 570 49 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20570/pages/PL_1_436_570_0026.htm
31 7 1864 Białogródka Antoni Stawski 4 Ledzianka s. wolno stanu Marcjanny Stawskiej z nieprawego łoża 1718-03-81 126V 36 Ż DM
2 1 1872 Białogródka Ludwika Zdarzyńska 6/12 Dworzec c. chł. Ignacego i Antoniny Stawskiej 178-3-84 289V 2 Ż DM
30 6 1873 Białogródka Józef Stawski 9 Dworzec s. 1-dw. Antoniego i Antoniny 178-03-84 435R 58 Ż DM
28 11 1874 Białogródka Józefa Zdarzyńska 12 Dworzec c. chł. Ignacego i Antoniny Stawskiej 178-03-84 522R 146 Ż DM
23 8 1899 Kowel Marianna Lambach 9/12 Kruhel c. chł. lubelskiej gub. pow. krasnostawskiego, gm. Łopiennik Antoniego i Zofii z Grabowskich 932 70 48 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20932/pages/PL_1_436_932_0051.htm
12 4 1905 Horochów Leon Kozak 5 Zawidów s. chłopów lubelskiej gub. krasnostawskiego pow., gm. Zakrzów Michala i Marii z Kobylaków 974 50R 18 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20974/pages/PL_1_436_974_0045.htm
27 1 1913 Ołyka Mark Stawski 6 Kopytów syn NN i Antoniny Stawskiej 1063 144 9 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0152.htm
22 7 1914 Ołyka Jan Wstawski 5/52 Kopytów syn Antoniny Wstawskiej 1063 217 65 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0229.htm
5 7 1915 Kijów, św. Aleksandr Józef Król 22 Kijów żołnierz z Zabuża pow. krasnostawskiego, ojciec: Stefan 312/1/129 154R 180 m.K. JM1
10 1 1916 Ołyka Filipina Bober 16 Długoszyje Dionizego i Pauliny ze Stawskich 1081 167 2 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0093.htm
20 6 1916 Ołyka Stanisław Stawski 1 Turczyn syn Antoniny Stawskiej 1081 178 48 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0098.htm

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
21 3 1728 Torczyn Marianna Masłowska Paweł Joanna Józef Stawski, Róża Kowalewska 25 b/nr Ł EH
6 3 1743 Szumsk Adam Józef Andrzej Dyderkał Dederkał Dederkały Małe Jan Marianna Michał Stawski, Anna Tomaszewska, Józef Witwicki, Franciszka Tomaszewska, Wyszpolski, Jadwiga Kołątaiowa, Karol Wyszpolski, Elżbieta Wyszpolska 297-1-180 14V Ł RK 30
7 12 1798 Białogródka Albert Stawski Ledzianka Franciszek Wiktoria chrz. 8.12., Jakub ...owicz i Apolonia Radzikowska, as. Stefan Kobylański i Marianna Kasperska 178-51-95 100V 68 Ż DM
16 1 1802 Ostróg Godfryd Anastazy Stawski Mizocz August ...lianna Polańska Andrzej Lubański, Katarzyna Oświęcimska 297-1-136 14 Ł SK
19 2 1806 Ostróg Julianna Konstancja Żurawska Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz August Stawski, Jadwiga Wrzesińska 297-1-136 56 Ł SK
29 7 1810 Ostróg Maria Magdalena ...wak Ostróg Mikołaj Anna Chocanowicz Franciszek Mastawski, Eleonora Rukiewiczowa 297-1-136 126 Ł SK
30 8 1827 Zasław św. Józefa Michał Przestawski Zasław Franciszek Franciszka Tchorzewska 178-03-009 37 66 Ż MO 74
13 5 1828 Wiszenki Jan Mazurkiewicz Stanisławówka Jakub Ewa Bernacka Ignacy Sustawski, Marianna Rylowa; ch: 13.05. Stefan Wyżewski - Kommendarz wisze 814 80 19 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0084.htm
1 5 1829 Białogródka Józef Wierzbicki Ledzianka Michał Marianna Ziankowska Mikołaj Stawski i Marianna Kobylańska 178-03-95 68V 45 Ż DM
12 6 1830 Ostrówki Katarzyna Soroka Wola Ostrowiecka Antoni Franciszka Anczur Maciej Podstawski m. Heleny, Katarzyna Jasionek ż. Demka 845 273R 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20845/pages/PL_1_436_845_0264.htm
3 6 1830 Krasnopol Justyna Pisanko Januszpol Wawrzyniec Franciszka Obertyńska Mateusz Siechostawski, Małgorzata Mianowska 178 3 3 R239 42 Ż MP
9 8 1834 Ostrówki Marianna Podstawska Wola Ostrowiecka Tomasz Magdalena Walczak Maciej Podstawski m. Heleny, Marianna Smulska ż. Stanisława 849 415 29 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20849/pages/1_436_0_0_849_0230.htm
10 7 1835 Białogródka Józef Winiarski Ledzianka Stefan Zuzanna Kasperska Mateusz Stawski i Agnieszka Zielińska ż. Jakuba 178-03-101 116V-117R 47 Ż DM
27 9 1835 Białogródka Marcin Stawski Ledzianka Mateusz Marianna Baranowska Jan Kobylański i Zuzanna Winiarska ż. Stefana 178-03-101 122R 86 Ż DM
7 8 1836 Ostrówki Kajetan Palec Wola Ostrowiecka Maciej Katarzyna Bruczych Maciej Podstawski m.Heleny, Marianna Lewek ż. Wojciecha 851 445 31 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20851/pages/PL_1_436_851_0248.htm
9 11 1836 Katerburg Teodor Wnistawski Temnohajce Stanisław Marcella Ochocka 1-dw. Sylwester Gwoździejewski, Justyna Ansyon ż. Michała 199 76 30 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20199/pages/PL_1_436_199_0040.htm
2 3 1837 Białogródka Franciszek Studziński Smorszczki Andrzej Anna Wojciechowska Mateusz Stawski i Marianna Michyrzyńska ż. Andrzeja 178-03-108 148R 32 Ż DM
14 3 1837 Białogródka Józef Stawski Ledzianka Jan Apolonia Szwajdecka Andrzej Lepiński i Anna Sławecka ż. Franciszka 178-03-108 148R 34 Ż DM
20 2 1838 Ptycza Piotr Jakubowski Pełcza Bonifacy Monika Szpaczyńska Szymon Krasnostawski, Tekla Petrycka 824 202R 9 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0203.htm
17 3 1839 Ostrówki Józefa Dąbrowa Wola Ostrowiecka Józef Franciszka Łysiak Jan Podstawski, Marianna Lew ż. Wojciecha 854 499 11 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20854/pages/PL_1_436_854_0287.htm
6 7 1840 Szpanów Józef Kalasanty Stawski Żytyń Wielki Feliks Julia Niewiarowska 880 157 V 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0175.htm
14 11 1840 Ostrówki Stanisław Pioterek Wola Ostrowiecka Jędrzej Marianna Bruczak Jan Podstawski m. Anastazji, Aleksandra Jasionek wdowa 551 15 44 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20551/pages/PL_1_436_551_0008.htm
6 10 1840 Iwanków Franciszek Brun Milewski Folwark Sukacze Antoni Honorata Głębocka Karol Jurowstawski, Chirurg, Marianna Jasińska, chrz. 8.10.1840 178-51-456 11V 22 Ż BS 25
24 3 1841 Berezdów Stefan Stawski Krasnystaw Jerzy Zofia Brodowicz 872 294 27 0
9 11 1841 Nowogród Wołyński Marcin Stawski Jaruń Paweł Eufrozyna Rużycka 872 53 208 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0030.htm
17 12 1841 Aleksandria Gracjan Stawski Majdan Łażowski Tomasz Marianna Romanowska Grzegorz Dziekoński i Rozalia Dębowska zamężna 171-1-12 176V 29 R DM
24 9 1842 Szpanów Władysław Stawski Żytyń Feliks Julia Niewiarowska 881 255 V 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0270.htm
7 9 1842 Ostrówki Mikołaj Podstawski Wola Ostrowiecka Jan Anastazja Jasionek Michał Giedz, Katarzyna Giedz 553 13 36 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20553/pages/PL_1_436_553_0007.htm
18 4 1844 Korzec Wincenty Stawski Koseniów Jerzy Zofia Brodowicz 875 146 57 PW 0
25 4 1844 Ostrówki Wojciech Kloc Wola Ostrowiecka Jan Katarzyna Swied Jan Podstawski, Anna Bartniczuk ż. Tomasza 555 7 21 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20555/pages/PL_1_436_555_0004.htm
13 2 1845 Aleksandria Jordan Walenty Stawski Swiatije Feliks Julia Niewiarowska 884 184 V 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0190.htm
7 1 1845 Aleksandria Julian Stawski Majdan Łużowski Tomasz Marianna Romanowska Kajetan Łoś żonaty, Julia Duninowa mężatka 884 183 R 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0187.htm
17 6 1845 Korzec Antoni Stawski Koseniów NN JUlia Stawska 876 156 91 PW 0
2 2 1845 Ostrówki Jan Korsak Wola Ostrowiecka Jan Anna Jasionek Jan Podstawski, Marianna Swed 556 3 8 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20556/pages/PL_1_436_556_0002.htm
19 8 1846 Białogródka Stefan Stawski Dworzec Jan s. Józefa Apolonia c. Jana Szwaydecka Ignacy Pilawski i Marianna Kornatowska ż. Stanisława 178-03-115 135V 76 Ż DM
11 5 1847 Białogródka Mikołaj Stawski Ledzianka Józef Aleksandra Bujalska ur. Jan Kozielski i 1-dw. Marianna Dębicka ż. Jędrzeja 178-3-116 104V 44 Ż DM
4 8 1847 Białogródka Roman Kozielski Dworzec Feliks Apolonia Ciszewska 1-dw. Jan Stawski i 1-dw. Anna Pilawska ż. Ignacego 178-3-116 107V 68 Ż DM 0
15 9 1848 Białogródka Tekla Zarzycka Białogródka Tomasz Katarzyna Lewkowicz Jan Stawski i Anna Kosakowska ż. Feliksa 178-3-117 140V 96 Ż DM
10 2 1849 Krzemieniec Karol Krasnostawski Szepetyn Grzegorz Teofila Malczewska Augustyn Stefański i Franciszka Siechniewicz ż. Józefa 01-23 6V-7R 16 T DM
26 9 1849 Krzemieniec Jan Praczkowski Andruha Mała Jan Tekla Krzywińska Grzegorz Krasnostawski i Joanna Denisówna panna 01-23 29V-30R 85 T DM
28 2 1851 Białogródka Franciszka Krymska Zakrużce Jan Justyna Sławecka Jan Stawski i Józefa Zalewska ż. Karola 178-03-120 442V-443R 43 Ż DM
25 11 1851 Białogródka Franciszka Mysłowska Dworzec Stanisław Anna Kalnicka Jan Stawski i Apolonia Andrusiewicz ż. Józefa 178-03-120 465V-466R 133 Ż DM
28 12 1853 Białogródka Ewa Andrusiewicz Dworzec Józef Apolonia Rutkowska Jan Stawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-03-121 491V-492R 121 Ż DM
9 11 1857 Białogródka Marcin Niemirowski Dworzec Jan Franciszka Leszczyńska Jan Stawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-3-73 164V-165R 105 Ż DM
28 7 1859 Beresteczko Antoni Wiktor Stawski Lipa Antoni Marcela Kutasiewicz 21 8-9 8
17 12 1859 Ostrówki Franciszek Podstawski Wola Ostrowiecka Grzegorz Franciszka Praczuk Ignacy Klocyk, Anastazja Dąbrowa 870 402 41 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20870/pages/PL_1_436_870_0219.htm
26 9 1860 Ostrówki Róża Palec Wola Ostrowiecka Józef Marianna Bródka Jan Podstawski, Magdalena Soroka ż. Jana 889 222V 27 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20889/pages/PL_1_436_889_0221.htm
4 11 1861 Grzymałów Katarzyna Maceluch Zarubińce Grzegorz Matrona Chenciszyn Piotr Stawski, Antonina Mazur 1677 1 EK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201677/pages/PL_1_301_1677_0001.htm
28 1 1861 Białogródka Franciszek Stawski Dworzec Jan Agnieszka Słomińska Ignacy Pilawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-03-76 116V-117R 9 Ż DM
28 6 1866 Białogródka Marianna Piekarska Dworzec Mikołaj Emilia Zalewska Jan Stawski i Antonina Zwolińska ż. Józefa 178-03-81 212V-213R 53 Ż DM
22 9 1872 Białogródka Józef Stawski Sosnówka Antoni Antonina Kozielska Ignacy Zdarzyński i Tekla Staszewska ż. Jana 178-3-84 232V-233R 112 Ż DM
16 5 1874 Białogródka Piotr Stawski Sosnówka Antoni Antonina Ignacy Karpiński i Antonina Oleńska ż. Jakuba 178-03-84 459V-460R 64 Ż DM
26 4 1877 Białogródka Filip Stawski Sachnowce Antoni Antonina Jakub Oleński i Klara Kobylańska ż. Dionizego 178-03-133 125V-126R 53 Ż DM
21 6 1914 Ołyka Jan Wstawski Kopytów NN Antonina c. Jakuba 1063 176 86 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0187.htm

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
10 11 1792 Szumsk Wojciech Przestawski Anna Kupniewicz Ł 5 R 0
12 5 1804 Żorniszcze Marcin Franciszek Karnicki wd. Julianna Choinska Iwanka pann Teodor młody MD podchorąży ziemi rawskiej, młoda c. wojskiego krasnostawskiego; świadkowie: MD Wawrzyniec Wisłocki podkomorzy, wlm. Antoni Wisłocki podstarości ryczowolski MD Galius Consiliario, MD Michał Mianowski 178-51-195 206a b/n Ż EH
23 1 1827 Ostrówki Jakub Mazurek Wola Ostrowiecka 37 Sebastian Prakseda Pawluczuk Magdalena Hudziak Wola Ostrowiecka 30 Józef Katarzyna Jasionczak Florian Ojstawski, Michał Jasionek, Mateusz Jasionek 843 378 1 544 1 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0208.htm
6 5 1828 Białogródka Mateusz Stawski Ledzianka 35w Franciszek Wiktoria Nawrocka Marianna z d. Wodnicka Baranowska Ledzianka 25w Wojciech Anastazja Jaśkiewicz Michał Hryniewiecki i Piotr Gałęzowski 178-03-94 79R 5 Ż DM
21 5 1831 Białogródka Krzysztof Zieliński Ledzianka 26 Stanisław Magdalena Rosołowska Marianna Jankowska Ledzianka 20 Jan Katarzyna Mateusz Stawski, Łukasz Słomiński 178-3-97 84R 9 Ż DM
18 10 1831 Białogródka Antoni Jarocki Ledzianka 29w Kazimierz Rozalia Zakrzewska Magdalena Zaręba Ledzianka 28 Bartłomiej Marianna Krajewska Mateusz Stawski, Michał Jarzębski 178-3-97 86V 20 Ż DM
12 2 1833 Aleksandria Tomasz Stawski par. Aleksandria 23 Jan Marianna Chamiec Marianna Romanowska par. Aleksandria 14 Antoni Barbara Kotowska Kazimierz Łoś, Józef Dębowski 171-1-6 173V 4 R DM
18 2 1834 Ostrówki Stanisław Kudan Wola Ostrowiecka 22 Michał Marianna Walczak Marianna Soroka Wola Ostrowiecka 21 Jakub Agnieszka Łysiak Adam Podstawski, Łukasz Jasiąk, Mateusz Jasiąk 849 430 6 544 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20849/pages/1_436_0_0_849_0238.htm
14 2 1834 Białogródka Andrzej Studziński Ledzianka 45w Antoni Teresa Jasińska Anna Wojciechowska Ledzianka 24 Józef Marianna Teodor Kalnicki i Jan Stawski 178-3-100 89R 2 Ż DM
23 9 1834 Białogródka Jan Stawski Ledzianka 23 Józef Tekla Wojciechowska Apolonia Szwajdecka Ledzianka 25 Wojciech Eufrozyna Iżewska Walerian Asłamowicz, Ksawery Karpiński 178-3-100 90R 6 Ż DM
27 10 1835 Białogródka Michał Kobylański Ledzianka 23 Jan Domicela Studzińska Domicela Wierzbicka Ledzianka 17 Michał Marianna Zainkowska Mikołaj Stawski, Julian Słomiński 178-3-101 129V 19 Ż DM
2 2 1836 Ostrówki Jan Podstawski par. Ostrówki 18 Maciej Helena Stelmach Anastazja Jasiąk Wola Ostrowiecka 19 Paweł Anna Tkaczuk Tomasz Walczak, Michał Giec, Piotr Kołtun 851 454 6 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20851/pages/PL_1_436_851_0253.htm
3 9 1839 Równe Feliks Stawski par. Szpanów 32 Jan Marianna Dziewiętkowska Julia Niemirowska par. Równe 19 Józef Klara Kosek 879 118 R 9 DW
17 10 1839 Krzemieniec Łukasz Krasnostawski Studzianka 20 Michał Agnieszka Katarzyna Baszot Stożek 30 Józef Tekla Józef Baszot i Jędrzej Bereżecki 01-13 30R 17 DM 307 T
5 2 1839 Żytomierz Józef Chevallier Żytomierz 37w Paweł Karolina Delpiesant Aleksandra Piotrowska Żytomierz 16 Faustyn Julia Suchaczewska Chevallier - nauczyciel Gimnazjum Żyt. Mikołaj Głowacki , Onufry Narodostawski ,Piotr Kulczycki - nauczyciel 178 3 7 57 9 Ż Ni
29 1 1839 Białogródka Józef Stawski Pohorylce par. Jampol 32 Wawrzyniec Agnieszka Świrczewska Aleksandra Wierzbicka Ledzianka 20 Adam Marianna Bujalska ur. Mikołaj Rudnicki i ur. Adam Akajewicz 178-03-112 131V 7 Ż DM
3 11 1840 Ptycza Łukasz Krasnostawski Pełcza Michał Agnieszka Jaroszyńska Franciszka Bokujemska Białogródka Józef Aniela Augustynowicz Stanisław Jakubowski, Ditkowski, Marcin Jakubowski 826 264V 6 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20826/pages/PL_1_436_826_0267.htm
11 2 1840 Leszczyn Kazimierz Stawski Leszczyn 19 Józef Anna Bereznicka Marianna Grontkowska Łuka 18 Jakub Anna Michniewicz Grzegorz Dunski , Aleksander Strzałkowski , Marcin Gołaszewski 178-3-9 1 Ż Ni
5 11 1841 Nowogród Wołyński Paweł Stawski Jaruń 27 Jan Marianna Dziewiątkowska Eufrozyna z Rożyckich Janiszewska Jaruń 23 Wojciech Teresa Boniecka 872 86 49 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0047.htm
18 11 1845 Bazalia Bazyli Stawski Łazuczynek Mały 22 Jan Marianna Jagodzińska Apolonia Łukarzewska Łazuczynek Mały 18 Jerzy Magdalena Michalska Adam Bukowski, Józef Stawski i Aleksandra Stawska 178-03-113 234R-234V 35 Ż DM
9 6 1846 Ostrówki Jan Podstawski Wola Ostrowiecka 25 Maciej Helena Helmach Agnieszka Jasiączak Wola Ostrowiecka 23 Tomasz Marianna Pogorzelska Tomasz Walczuk, Eliasz Trusiuk 861 708 4 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20861/pages/1_436_0_0_861_0328.htm
22 2 1848 Białogródka Mateusz Stawski Ledzianka 53w Franciszek Jadwiga Nawrocka Zuzanna z d. Kasperska Winiarska Ledzianka 40w Bazyli Barbara Matewicz /Wachowska (wd/p Mariannie Zarzyckiej, wd/p Stefanie) Józef Faliński, Franciszek Borkowski 178-3-117 145V 4 Ż DM
2 2 1849 Białogródka Kasper Wołkowski Dworzec 40w Karol Tekla Bilecka Marianna Zarzycka Dworzec 22 Maciej Marianna Szwajdecka Jan Stawski i Józef Rutkowski 178-03-118 556R 7 Ż DM
12 2 1850 Białogródka Jan Krymski Zakrużce 30w Stefan Marianna Gałuszewska Justyna Sławecka Ledzianka 20 Franciszek Tekla Wojciechowska Jan Stawski, Michał Gałuszewski 178-03-119 496V 9 Ż DM
17 6 1851 Białogródka Szymon Stawski Salicha par. Kulczyny 20 Szymon Justyna Zabiszewska Stefania Czarnecka Ledzianka 17 Maciej Paulina Zarzycka Andrzej Pawłowski, Jan Ostrowski 178-03-120 474V 13 Ż DM 0
28 10 1851 Białogródka Stanisław Mysłowski Bisóweczka 30 Józef Marianna Grzybowska Anna Kalnicka Bisóweczka 24 Józef Tekla Rutkowska Jan Stawski, Grzegorz Szwajdecki 178-03-120 477R 18 Ż DM
7 5 1853 Białogródka Józef Kaliński Białogródka 26 Daniel Teresa Giełbutowska Domicela Kowalewska Białogródka 19 Wincenty Honorata Sosnowska Jan Stawski, Michał Dębicki 178-03-121 498V 11 Ż DM
17 5 1853 Białogródka Stefan Krymski Zakurżce 60w Tomasz Marianna Tomaszewska Domicela z d. Terpiłowska Kalińska Dworzec 48w Wojciech Marianna Janoszewska Jan Stawski, Michał Gałuszewski 178-03-121 500R 14 Ż DM
4 10 1853 Białogródka Józef Stawski Ledzianka 55w Wawrzyniec Agnieszka Świrczewska Tekla z d. Stawska Zielińska Ledzianka 33w Mateusz Marianna Tomaszewska Bazyli Zieliński, Jakub Buderacki 178-03-121 502V 19 Ż DM
18 10 1853 Białogródka Jan Stawski Dworzec 43w Józef Tekla Wojciechowska Agnieszka Słomińska Białogródka 19 Wincenty Marianna Kozielska Wincenty Kornatowski, Kazimierz Słomiński 178-03-121 504V 23 Ż DM
27 1 1857 Ostrówki Grzegorz Podstawski Wola Ostrowiecka 32w Paweł Rozalia Franciszka z Prontesczuków? Palec Wola Ostrowiecka 25w Stefan Jednarczuk, Eliasz Trusiuk 869 454 2 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20869/pages/PL_1_436_869_0243.htm
30 10 1867 Białogródka Antoni Stawski Dworzec 19 Jan Apolonia Szwajdecka Antonina Kozłowska Beleżyńce 17 Piotr Anastazja Piątkowska Ignacy Zdarzyński, Mikołaj Andrusiewicz 178-03-81 319V 29 Ż DM
19 1 1875 Białogródka Adolf Stawski [żołnierz] Dworzec 31 Jan Apolonia Szwajdecka Urszula Rewera Polachówka 18 Adam Teresa Zahorska [Zagorska] Roman Mierzejewski, Seweryn Mogiński 178-03-133 38V 1 Ż DM
13 2 1900 Tuczyn Aleksander Stawski Podliski, par. Tajkury 24 Władysław Urszula Guzowska Zofia Masiewicz Tuczyn 18 Franciszek Anna Jaworska 956 57 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20956/pages/PL_1_436_956_0030.htm

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
17 Jednodworzec Tomasz Stawski - rolnik 33 Aleksandria Majdan Hłażowski 1844 CDIAK DM 1045-2-234
2 7 Bratowa Elżbieta Lewandowska z Stawskich 29 Szumsk Chodaki 1857 Łuck DM 35-1-71
5 10 żona Karolina z Stawskich 29 Szumsk Obycz 1857 Łuck DM 35-1-71
12 41 żona Justyna z Stawskich 37 Szumsk Załuże 1857 Łuck DM 35-1-71
105 2 Julian Stawski 17 Równe Równe 1862 Równe DW
7 860 Chł. Władysław Stawski 40 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
8 866 Chł. Jordan Stawski (ż. lut.) 38 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
11 872 Chł. Lucjan Stawski 24 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
19 35 Matka Elżbieta ze Stawskich 60 Aleksandria Aleksandria 1885 Równe DW 597-1-1
22 60 Chł. Serafina ze Stawskich Makowska wdowa 54 Berezdów Korytyszcza 1885 Równe DW
12 37 Chł. Ziniewicz Wiktoria z Stawskich mąż prawosławny 28 Kodnia Kodnia 1897 Żytomierz DM 178-49-30
153 8 żona Paulina z Stawskich 49 Ołyka Długoszyje 1912 Żytomierz DM 178-49-52
203 7 żona Wiktoria z Stawskich 40 Ołyka Kopytów 1912 Żytomierz DM 178-49-52


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl