Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 238 wyników dla: Stawski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość O zmarłym i rodzinie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
22 12 1827 Dubno Michał Osiński 62 Dubno żona Aniela z Sławskich lub Stawskich, córka Honorata 813 208R 105 AGAD 210 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20813/pages/PL_1_436_813_0210.htm
27 1 1828 Ostrówki Łukasz Kudan 55 Wola Ostrowiecka ze słabości wenerycznej, prac., wdowiec po Magdalenie z Podstawskich, od dawna potomstwa pozbawiony 545 14 3 BK, DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20545/pages/PL_1_436_545_0008.htm
23 4 1828 Białogródka Bartłomiej Stawski 2 Szarłajowka s. Ur. Jana i Magdaleny z Kuźniowskich 178-3-94 88R 50 Ż DM
4 4 1828 Teofilpol Trynitarski ur. Walenty Stawski 60 Kurowie żona ur. Anna Stawska 178-3-94 312R 36 Ż 598 KP2
4 8 1828 Połonne Stanisława Stawska 1 Połonne c. nieślubna Floriana i Tekli Stawskich 245-1-2 113R 85 R 224 DW
20 5 1830 Ostrówki Paweł Podstawski 31 Wola Ostrowiecka 545 37 18 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20545/pages/PL_1_436_545_0019.htm
8 5 1831 Ptycza Jan Krasnostawski 4 Buderaż rodzice: ur. Kasper i Klara 817 241V 24 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0249.htm
2 1 1831 Ostróg Antoni Stawski 35 Ostróg z cholery, Zostawił wdowa Leonora bez potomstwa 171-1-4 18R 3 R MZ
16 12 1831 Białogródka Julianna Jaroszuk 2 Suchorzyńce c. pr., Mikołaja i Anny Stawskiej 178-3-97 104R 108 Ż DM
21 3 1831 Kulczyny Bazyli Stawski 78 Krasiłów Ur., żona Wiktoria zd. Chwedorowicz, 2 synów: Antoni, Franciszek 178-3-97 408V 95 Ż Mg
4 2 1831 Starokonstantynów k. Dominikanó Łukasz Stawski 35 Świnna kawaler z miasta Lubaru tejże parafii 178-3-97 176R 16 Ż 334 DM
17 11 1832 Białogródka Antoni Janek 17 Suchorzyńce s. pr. Mikołaja i Anny z Stawskich 178-3-98 70R 81 Ż DM
14 2 1835 Korzec Ignacy Stawski 2/52 Koseniów syn Jerzego i Zofii 245-1-9 87 21 R PW
25 9 1836 Białogródka Jan Stawski 60 Dworzec ur., żona Magdalena z Kuznowskich, córka Marianna 178-3-106 145R 56 Ż DM
18 9 1837 Zasław św. Józefa Klemens Stawski 37 Zasław zm. nagłą śmiercią 178-3-108 103V 69 Ż 200 RG
11 12 1838 Ostrówki Maciej Podstawski 55 Wola Ostrowiecka 549 34 17 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20549/pages/PL_1_436_549_0020.htm
21 2 1838 Jampol Anastazy Stawski 32 Jampol od kilku lat w tej parafii przebywający 245-1-12 266V 9 R 263 DM
24 8 1839 Białogródka Marianna Nienadkiewicz 12 Białogródka c. ur. Michała i Marianny z Stawskich 178-3-112 143R 51 Ż DM
4 9 1839 Białogródka Aleksandra Zielińska 3 Ledzianka c. ur. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-112 143V 58 Ż DM
10 6 1839 Kulczyny Józef Stawski 1 Krasiłów s. Antoniego i Franciszki z Bobrowskich 178-3-112 375V 37 Ż 722 DM
26 3 1840 Berezdów Paweł Stawski 1 Berezdów s. szl. Jerzego i Zofii z Brodowiczów (z dziecinnej słabości) 871 297 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0154.htm
28 12 1840 Jampol Marianna Burkowska 39 Pohorylce z Stawskich, m. Michał, synowie Jakub i Stanisław 871 466 41 AGAD 244 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0244.htm
15 6 1841 Nowogród Wołyński Jan Zabłocki 70 Karolówka żona Marianna z Stawskich, syn Adam, córka Apolonia 872 100 58 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0055.htm
25 12 1842 Horyńgród Oktawian Kreciński 4 Horyńgród s. Adama i Ludwiki ekonomów zastawskich 881 234 V 23 AGAD DW
13 9 1842 Ostrówki Mikołaj Podstawski 1/52 Wola Ostrowiecka r. Jan, Anastazja Jasionek 553 41 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20553/pages/PL_1_436_553_0023.htm
8 6 1843 Ostrówki Adam Podstawski 60 Wola Ostrowiecka 554 37 47 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20554/pages/PL_1_436_554_0021.htm
26 12 1843 Ostrówki Szymon Podstawski 2/12 Wola Ostrowiecka r. Jan, Anastazja Jasionek 554 40 63 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20554/pages/PL_1_436_554_0022.htm
24 11 1844 Białogródka Stanisław Stawski 2/52 Teleżyńce s. Jana i Apolonii z Szwajdeckich 905-2-2 30R 84 W 60 DM
12 3 1845 Białogródka Jan Zarzecki (Zarzycki) Ledzinka s. 1-dw. Jędrzeja s. Jana i Marianny z Stawskich c. Józefa 178-3-113 112V 26 Ż DM
16 11 1845 Kulczyny Michał Stawski 5/365 Krasiłów s. Antoniego i Franciszki z Bobrowskich 178-3-113 391R 87 Ż 754 DM
30 6 1846 Korzec Stefan Stawski 6 Koszeniów syn Jerzego i Zofii z Brodowiczów 877 196 51 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0105.htm
16 1 1847 Korzec Wincenty Stawski 3 Koszelów syn Jerzego i Zofii z Brodowskich 16 R PW
29 10 1847 Starokonstantynów Feliks Zawadzki 58 Starokonstantynów kawaler, syn Józefa Kalasantego i Anastazji z Zastawskich 178-3-116 197V 133 Ż 393 DM
8 2 1848 Białogródka Antonina Zielińska 8 Ledzianka c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-117 157V 23 Ż DM
5 8 1848 Białogródka Antonina Szymańska 1 Smorszczki c. 1-dw. Szymona i Marianny z Stawskich 178-3-117 170V 102 Ż DM
10 9 1848 Białogródka Józef Kobylański 2 Ledzianka e. cholery, s. 1-dw. Wojciecha i Doroty z Stawskich 178-3-117 175V 132 Ż DM
20 9 1848 Białogródka Franciszka Zielińska 1 Ledzianka ospa, c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-117 178V 150 Ż DM
23 11 1848 Białogródka Tekla Dębicka 2 Ledzianka c. 1-dw. Jana i Marianny z Stawskich 178-3-117 183V 180 Ż DM
6 12 1848 Białogródka Mateusz Stawski 56 Ledzianka 1-dw., żona Zuzanna z Kasperskich, córki Stefania i Marianna 178-3-117 184V 184 Ż DM
28 7 1849 Białogródka Mikołaj Stawski 2 Ledzianka s. 1-dw. Józefa i Aleksandry z Wierzbickich 178-3-118 575V 69 Ż DM
16 5 1851 Ostrówki Stanislaw Postawski 1/52 Wola Ostrowiecka s. ch;. Jana i Agnieszki 561 40 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20561/pages/PL_1_436_561_0022.htm
1 5 1851 Białogródka Karol Zieliński 50 Ledzianka 1-dw., żona Tekla z Stawskich, syn Franciszek 178-3-120 482V 26 Ż DM
17 5 1851 Lachowce Agnieszka Baranowicz 1/12 Załuże c. Jana i Eufrozyny z Staskich [Stawskich] 171-2-1 380R 18 R 386 DM
10 4 1853 Białogródka Franciszka Szymańska 3 Białogródka c. 1-dw. Szymona i Marianny Stawskiej 178-3-121 515R 36 Ż DM
12 6 1853 Białogródka Marianna Zarzycka 38 Dworzec 1-dw., z Stawskich, wdowa po Andrzeju, syn Józef, córki Antonina, Franciszka i Aniela 178-3-121 519R 59 Ż DM
5 2 1853 Bazalia Bazyli Stawski 30 Łazuczynek Mały żona Apolonia, syn Stefan 178-3-121 125R 14 Ż 248 DM
27 8 1853 Kulczyny Franciszka Czarnecka 6/12 Salicha Mała c. Szymona i Stefanii z Stawskich 178-3-121 225R 104 Ż 436 DM
12 5 1854 Beresteczko Jan Dolinowski 35 Holatyn mieszkaniec Królestwa Polskiego miasteczka Puchaczowa pow. Krasnostawskiego, żona Pawlina z Paszkowskich, synowie Karol, Grzegorz i Szymon, córki Józefina i Filipina 16 29 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2016/pages/PL_1_436_16_0016.htm
28 3 1854 Białogródka Wojciech Kobylański 50 Kuźmińce 1-dw., żona Dorota z Stawskich, syn Dionizy, córki Franciszka i 2-ga Franciszka 178-3-122 439V 25 Ż DM
29 5 1854 Białogródka Franciszka Dębicka 5 Pokoszczówka c. 1-dw. Jana i Apolonii z Stawskich 178-3-122 442R 40 Ż DM
24 2 1855 Szumsk Katarzyna Lewandowska 2 Chodaki c. Franciszka i Elżbiety z Stawskich 172-1-41 410V 20 R / FS 413 DM
23 1 1856 Białogródka Józefa Zielińska 4 Ledzianka c. 1-dw. Karola i Tekli z Stawskich 178-3-124 604R 6 Ż DM
3 3 1859 Bazalia Jan Stawski 6 Łazuczynek Mały s. 1-dw., Bazylego i Apolonii 178-3-129 55R 30 Ż DM
10 5 1863 Lachowce Szymon Szymański 50 Kornica 1-dw., żona Marianna z Stawskich, córki Honorata i Aniela 178-3-146 34V 28 Ż DM
17 9 1864 Ostrówki Franciszek Podstawski 5 Wola Ostrowiecka r. Grzegorz, Franciszka Pronczuk 570 49 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20570/pages/PL_1_436_570_0026.htm
31 7 1864 Białogródka Antoni Stawski 4 Ledzianka s. wolno stanu Marcjanny Stawskiej z nieprawego łoża 1718-03-81 126V 36 Ż DM
5 2 1864 Bazalia Józef Stawski 63 Wolica Polowa żona Tekla i córka Aniela 17-1-9 19V 11 Ch 37 DM
2 1 1872 Białogródka Ludwika Zdarzyńska 6/12 Dworzec c. chł. Ignacego i Antoniny Stawskiej 178-3-84 289V 2 Ż DM
30 6 1873 Białogródka Józef Stawski 9 Dworzec s. 1-dw. Antoniego i Antoniny 178-3-84 435R 58 Ż DM
28 11 1874 Białogródka Józefa Zdarzyńska 12 Dworzec c. chł. Ignacego i Antoniny Stawskiej 178-3-84 522R 146 Ż DM
23 8 1895 Kowel Emilia Lambach 63 Kowel z puchliny wodnej, chł. lubelskiej gub. krasnostawskiego pow., z Dacewiczów, wdowa, syn Antoni, córki Katarzyna, Stanislawa i Julia 906 55V 49 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20906/pages/PL_1_436_906_0040.htm
23 8 1899 Kowel Marianna Lambach 9/12 Kruhel c. chł. lubelskiej gub. pow. krasnostawskiego, gm. Łopiennik Antoniego i Zofii z Grabowskich 932 70 48 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20932/pages/PL_1_436_932_0051.htm
12 4 1905 Horochów Leon Kozak 5 Zawidów s. chłopów lubelskiej gub. krasnostawskiego pow., gm. Zakrzów Michala i Marii z Kobylaków 974 50R 18 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20974/pages/PL_1_436_974_0045.htm
27 1 1913 Ołyka Mark Stawski 6 Kopytów syn NN i Antoniny Stawskiej 1063 144 9 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0152.htm
22 7 1914 Ołyka Jan Wstawski 5/52 Kopytów syn Antoniny Wstawskiej 1063 217 65 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0229.htm
5 7 1915 Kijów, św. Aleksandr Józef Król 22 Kijów żołnierz z Zabuża pow. krasnostawskiego, ojciec: Stefan 312/1/129 154R 180 m.K. JM1
10 1 1916 Ołyka Filipina Bober 16 Długoszyje Dionizego i Pauliny ze Stawskich 1081 167 2 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0093.htm
20 6 1916 Ołyka Stanisław Stawski 1 Turczyn syn Antoniny Stawskiej 1081 178 48 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0098.htm
30 11 1916 Nowy Zawod Stanisław Stawski 0,5 Zielona od gorączki, s. chł. Jana i Karoliny z Garlińskich 178-3-197 422R 257 Ż 824 DW 0

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
21 3 1728 Torczyn Marianna Masłowska Paweł Joanna Józef Stawski, Róża Kowalewska 25 b/nr Ł EH
6 3 1743 Szumsk Adam Józef Andrzej Dyderkał Dederkał Dederkały Małe Jan Marianna Michał Stawski, Anna Tomaszewska, Józef Witwicki, Franciszka Tomaszewska, Wyszpolski, Jadwiga Kołątaiowa, Karol Wyszpolski, Elżbieta Wyszpolska 297-1-180 14V Ł RK 30
7 12 1798 Białogródka Albert Stawski Ledzianka Franciszek Wiktoria chrz. 8.12., Jakub ...owicz i Apolonia Radzikowska, as. Stefan Kobylański i Marianna Kasperska 178-51-95 100V 68 Ż DM
16 1 1802 Ostróg Godfryd Anastazy Stawski Mizocz August ...lianna Polańska Andrzej Lubański, Katarzyna Oświęcimska 297-1-136 14 Ł SK
19 2 1806 Ostróg Julianna Konstancja Żurawska Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz August Stawski, Jadwiga Wrzesińska 297-1-136 56 Ł SK
29 7 1810 Ostróg Maria Magdalena ...wak Ostróg Mikołaj Anna Chocanowicz Franciszek Mastawski, Eleonora Rukiewiczowa 297-1-136 126 Ł SK
20 2 1814 Zasław św. Józefa Katarzyna Zasław IN Magdalena [chrzest 21.01] Franciszek Przestawski i Zofia Łukaszewicz 178-51-232 4V Ż 7 DM
16 10 1814 Zasław św. Józefa Jan Przestawski Zasław Franciszek Franciszka [chrzest 18.10] Sebastian Białozgórski i Barbara Jaworska 178-51-232 11V Ż 14 DM
30 8 1827 Zasław św. Józefa Michał Przestawski Zasław Franciszek Franciszka Tchorzewska 178-3-9 37 66 Ż 74 MO
31 7 1827 Jampol Helena Rudnicka Pohorylce Mikołaj Salomea Stawska ur. Mikołaj Stawski i Marianna Kaczanowska ż. Grzegorza 245-1-1 237R 45 R 465 DM1
13 5 1828 Wiszenki Jan Mazurkiewicz Stanisławówka Jakub Ewa Bernacka Ignacy Sustawski, Marianna Rylowa; ch: 13.05. Stefan Wyżewski - Kommendarz wisze 814 80 19 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0084.htm
1 5 1829 Białogródka Józef Wierzbicki Ledzianka Michał Marianna Ziankowska Mikołaj Stawski i Marianna Kobylańska 178-3-95 68V 45 Ż DM
31 8 1829 Teofilpol Grzegorz Kołomejczuk Krzywowólka prac. Wojciech Apolonia Mikołaj Stawski, Marianna Kranianka 178-3-95 329r 43 Ż 638 KP2
12 6 1830 Ostrówki Katarzyna Soroka Wola Ostrowiecka Antoni Franciszka Anczur Maciej Podstawski m. Heleny, Katarzyna Jasionek ż. Demka 845 273R 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20845/pages/PL_1_436_845_0264.htm
3 6 1830 Krasnopol Justyna Pisanko Januszpol Wawrzyniec Franciszka Obertyńska Mateusz Siechostawski, Małgorzata Mianowska 178 3 3 R239 42 Ż MP
3 11 1830 Szpanów Tekla Karolina Mojsiejczyk Żytyń Joachim Łucja Smokun Feliks Stawski,Aleksand ra Iwanowna panna 171-1-3 213R 11 R AS
9 7 1831 Sielec Jan Zenon Leber Szelwów par. Koniuchy Jan Stanisław Agnieszka Antonina Krotkiewicz dop. ch. 16. 8. 1831 r. Onufry Narodostawski, Józefa Mitonin z Jałowickich wd. 846 116R 15 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20846/pages/PL_1_436_846_0118.htm
16 5 1832 Sielec Józefa Karolina Sawelicz Czestny Krest Jan Petronela Onufry Narodostawski, Anna Komarnicka panna 847 171 8 AGAD 93 AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20847/pages/PL_1_436_847_0093.htm
9 8 1834 Ostrówki Marianna Podstawska Wola Ostrowiecka Tomasz Magdalena Walczak Maciej Podstawski m. Heleny, Marianna Smulska ż. Stanisława 849 415 29 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20849/pages/1_436_0_0_849_0230.htm
3 8 1834 Szpanów Piotr Lewicki Szpanów Paweł Salomea Grodecka ch.z wody, Feliks Stawski żon,Karolina Łuczyńska męż. 171-1-7 187V 4 R AS 0
5 7 1834 Dubno Józef Gorecka Dubno NN Klara Szymon Krasnostawski i Teresa Dabulewicz ż. Jana 820 146V 59 AGAD 151 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20820/pages/PL_1_436_820_0151.htm
10 7 1835 Białogródka Józef Winiarski Ledzianka Stefan Zuzanna Kasperska Mateusz Stawski i Agnieszka Zielińska ż. Jakuba 178-3-101 116V-117R 47 Ż DM
27 9 1835 Białogródka Marcin Stawski Ledzianka Mateusz Marianna Baranowska Jan Kobylański i Zuzanna Winiarska ż. Stefana 178-3-101 122R 86 Ż DM
1 2 1835 Korzec Ignacy Stawski Koseniów Józef Zofia 245-1-9 54 9 R PW
13 11 1835 Sielec Józef Seweryn Mijakowski Markostaw Mikołaj Anna Popławska ch. z wody. Onufry Narodostawski, Tekla Antonowicz panna 850 166 11 AGAD 92 AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20850/pages/PL_1_436_850_0092.htm
7 8 1836 Ostrówki Kajetan Palec Wola Ostrowiecka Maciej Katarzyna Bruczych Maciej Podstawski m.Heleny, Marianna Lewek ż. Wojciecha 851 445 31 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20851/pages/PL_1_436_851_0248.htm
9 11 1836 Katerburg Teodor Wnistawski Temnohajce Stanisław Marcella Ochocka 1-dw. Sylwester Gwoździejewski, Justyna Ansyon ż. Michała 199 76 30 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20199/pages/PL_1_436_199_0040.htm
16 9 1836 Aleksandria Franciszek Stawski Majdan Łażowski Tomasz Marianna Romanowska Józef Łoś i Ewa Kamińska ż. Józefa 171-1-9 173V 22 R 187 DM
2 3 1837 Białogródka Franciszek Studziński Smorszczki Andrzej Anna Wojciechowska Mateusz Stawski i Marianna Michyrzyńska ż. Andrzeja 178-3-108 148R 32 Ż DM
14 3 1837 Białogródka Józef Stawski Ledzianka Jan Apolonia Szwajdecka Andrzej Lepiński i Anna Sławecka ż. Franciszka 178-3-108 148R 34 Ż DM
20 2 1838 Ptycza Piotr Jakubowski Pełcza Bonifacy Monika Szpaczyńska Szymon Krasnostawski, Tekla Petrycka 824 202R 9 AGAD RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0203.htm
19 11 1838 Aleksandria Stanisław Stawski Majdan Łażowski Tomasz Marianna Romanowska Józef Łoś i Katarzyna Zaręba, Tomasz Jasiński i Rozalia Dem[...] 171-1-11 191V 29 R 195 DM
17 3 1839 Ostrówki Józefa Dąbrowa Wola Ostrowiecka Józef Franciszka Łysiak Jan Podstawski, Marianna Lew ż. Wojciecha 854 499 11 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20854/pages/PL_1_436_854_0287.htm
2 4 1839 Kulczyny Józef Kobylański Junaczki Michał Domicela Wierzbicka Józef Stawski i Dorota Kobylańska ż. Pawła 178-3-112 348R 33 Ż 669 DM 0
11 3 1839 Korzec Grzegorz Paweł Stawski Koseniów Jerzy Zofia Brodowicz Andrzej Bronikowski wdowiec, Klementyna Jucewicz panna 178-51-433 62R 36 Ż 67
6 7 1839 Zasław św. Józefa Antoni Przystawski Zasław Nowe Miasto Jan Marianna Wojciechowska Grzegorz Sokalski, Wiktoria Wojciechowska 178-3-112 57R 70 Ż 110 RG
6 7 1840 Szpanów Józef Kalasanty Stawski Żytyń Wielki Feliks Julia Niewiarowska 880 157 V 10 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0175.htm
14 11 1840 Ostrówki Stanisław Pioterek Wola Ostrowiecka Jędrzej Marianna Bruczak Jan Podstawski m. Anastazji, Aleksandra Jasionek wdowa 551 15 44 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20551/pages/PL_1_436_551_0008.htm
6 10 1840 Iwanków Franciszek Brun Milewski Folwark Sukacze Antoni Honorata Głębocka Karol Jurowstawski, Chirurg, Marianna Jasińska, chrz. 8.10.1840 178-51-456 11V 22 Ż BS 25
9 11 1841 Nowogród Wołyński Marcin Stawski Jaruń Paweł Eufrozyna Rużycka 872 53 208 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0030.htm
17 12 1841 Aleksandria Gracjan Stawski Majdan Łażowski Tomasz Marianna Romanowska Grzegorz Dziekoński i Rozalia Dębowska zamężna 171-1-12 176V 29 R DM
24 3 1841 Berezdów Stefan Stawski Krasnystaw Jerzy Zofia Brodowicz Franciszek Kramieński i Helena Sawicka ż. Stefana, asyst. Jan Turakiewicz i Zofia Łysogórska panna 872 294 27 AGAD 156 DW, DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0156.htm
24 9 1842 Szpanów Władysław Stawski Żytyń Feliks Julia Niewiarowska 881 255 V 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0270.htm
7 9 1842 Ostrówki Mikołaj Podstawski Wola Ostrowiecka Jan Anastazja Jasionek Michał Giedz, Katarzyna Giedz 553 13 36 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20553/pages/PL_1_436_553_0007.htm
18 4 1844 Korzec Wincenty Stawski Koseniów Jerzy Zofia Brodowicz 875 146 57 PW 0
25 4 1844 Ostrówki Wojciech Kloc Wola Ostrowiecka Jan Katarzyna Swied Jan Podstawski, Anna Bartniczuk ż. Tomasza 555 7 21 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20555/pages/PL_1_436_555_0004.htm
22 7 1844 Białogródka Krystyna Franciszka Wojnowska Suchorzyńce Jan Barbara Bogumił Jan Stawski i Łucja Wojciechowska ż. Szymona ? [Konstantego] 905-2-2 10V 78 W 21 DM 0
11 11 1844 Białogródka Stanisław Stawski Teleżyńce Jan Apolonia Szwajdecka Maciej Medwedowski i Konstancja Zajączkowska ż. Stanisława 905-2-2 15R 113 W 30 DM
13 2 1845 Aleksandria Jordan Walenty Stawski Swiatije Feliks Julia Niewiarowska 884 184 V 7 AGAD 190 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0190.htm
7 1 1845 Aleksandria Julian Stawski Majdan Łużowski Tomasz Marianna Romanowska Kajetan Łoś żonaty, Julia Duninowa mężatka 884 183 R 2 AGAD 187 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0187.htm
17 6 1845 Korzec Antoni Stawski Koseniów NN JUlia Stawska 876 156 91 PW 0
2 2 1845 Ostrówki Jan Korsak Wola Ostrowiecka Jan Anna Jasionek Jan Podstawski, Marianna Swed 556 3 8 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20556/pages/PL_1_436_556_0002.htm
16 11 1845 Piatyhory Edmund Stawski Hałajki ur. Paweł Eufrozyna Rużycka odn. Józef Rydlewicz, Marianna Jędrzejewska 685-2-1020 31v 35 Ch 62 KP2
11 11 1845 Kulczyny Michał Stawski Krasiłów Antoni Franciszka Bobrowska Andrzej Zawadowski i Pelagia Szmigielska ż. Jana 178-3-113 373R 90 Ż 720 DM
19 8 1846 Białogródka Stefan Stawski Dworzec Jan s. Józefa Apolonia c. Jana Szwaydecka Ignacy Pilawski i Marianna Kornatowska ż. Stanisława 178-3-115 135V 76 Ż DM
11 5 1847 Białogródka Mikołaj Stawski Ledzianka Józef Aleksandra Bujalska ur. Jan Kozielski i 1-dw. Marianna Dębicka ż. Jędrzeja 178-3-116 104V 44 Ż DM
4 8 1847 Białogródka Roman Kozielski Dworzec Feliks Apolonia Ciszewska 1-dw. Jan Stawski i 1-dw. Anna Pilawska ż. Ignacego 178-3-116 107V 68 Ż DM 0
19 10 1847 Klewań Aleksander Stawski Hruszwica Tomasz Marianna Romanowska Ignacy Lipski, Franciszka Gojżewska. As. Wojciech Dąbrowski, Dominika Górska ż. Ksawerego 171-1-13 154R 29 R 158 AS
15 9 1848 Białogródka Tekla Zarzycka Białogródka Tomasz Katarzyna Lewkowicz Jan Stawski i Anna Kosakowska ż. Feliksa 178-3-117 140V 96 Ż DM
11 4 1848 Aleksandria Soter Stawski Światje Feliks Julia Niewiarowska Tomasz Tylman i Weronika Słonińska zamężna 171-1-14 230V 7 R 227 DM
4 4 1849 Zasław św. Józefa Wincenty Przestawski Zasław Nowe Miasto Jan Marianna Wojciechowska Jan Szymański, Marianna Suchodolska 178-3-118 447V-448R 36 Ż 816-817 RG
10 2 1849 Krzemieniec Karol Krasnostawski Szepetyn Grzegorz Teofila Malczewska Augustyn Stefański i Franciszka Siechniewicz ż. Józefa 426-1-23 6V-7R 16 T/FS 846 DM https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9T-FQPM?i=845&cat=300453
26 9 1849 Krzemieniec Jan Praczkowski Andruha Mała Jan Tekla Krzywińska Grzegorz Krasnostawski i Joanna Denisówna panna 426-1-23 29V-30R 85 T/FS 869 DM https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9T-FQ2J?i=868&cat=300453
22 8 1850 Bazalia Stefan Stawski Łazuczynek Bazyli Apolonia Łukarzewska 1-dw. Jan Wojciechowski, Zofia Więckiewiczowa 178-3-119 84V-85R 76 Ż 166 DW
23 3 1850 Aleksandria Wincenty Tylman Aleksandria Tomasz Katarzyna Słonińska chrzest 23.03.1850, Feliks Stawski i Faustyna Jakutowicz panna, as. Jakub Szulc i Karolina Keszner panna 171-1-16 644V-645R 11 R 657 BW
28 2 1851 Białogródka Franciszka Krymska Zakrużce Jan Justyna Sławecka Jan Stawski i Józefa Zalewska ż. Karola 178-3-120 442V-443R 43 Ż DM
25 11 1851 Białogródka Franciszka Mysłowska Dworzec Stanisław Anna Kalnicka Jan Stawski i Apolonia Andrusiewicz ż. Józefa 178-3-120 465V-466R 133 Ż DM
18 9 1851 Aleksandria Eustachy Słoniński Aleksandria Maciej Franciszka Szuwarska chrzest 20.09.1851, Feliks Stawski i Katarzyna Tylman zamężna 171-2-1 117V-118R 22 R 120 BW
10 10 1852 Tajkury Alfons Kazimierz Stawski Uizdce Antoni Marianna Kutaszewicz chrzest 11.10.1852, Jan Stawiński i Waleria Kisiel 171-1-17 116V-117R 15 R 119 BW
28 12 1853 Białogródka Ewa Andrusiewicz Dworzec Józef Apolonia Rutkowska Jan Stawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-3-121 491V-492R 121 Ż DM
24 11 1853 Bazalia Jan Stawski Łazuczynek Mały IN Apolonia Stawska Józef Więckiewicz i Apolonia Kozłowska 178-3-121 103V-104R 139 Ż 208-209 DM
5 5 1853 Tuczyn Jan Stawski Tuczyn Tomasz Marianna Romanowska chrzest 6.05.1853, Władysław Chołodecki i Aleksandra Giżycka panna 171-1-33 462V-463R 11 R 457 BW
9 11 1857 Białogródka Marcin Niemirowski Dworzec Jan Franciszka Leszczyńska Jan Stawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-3-73 164V-165R 105 Ż DM
2 9 1858 Deraźne Władysław Stawski Japołot NN Antonina Stawska s. nieślubny Antoniny, chrzest 10.09.1858, Karol Rafalski i Anna Żera wdowa 650-1-1 477V-478R 27 R 528 BW
28 7 1859 Beresteczko Antoni Wiktor Stawski Lipa Antoni Marcela Kutasiewicz 21 8-9 8
17 12 1859 Ostrówki Franciszek Podstawski Wola Ostrowiecka Grzegorz Franciszka Praczuk Ignacy Klocyk, Anastazja Dąbrowa 870 402 41 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20870/pages/PL_1_436_870_0219.htm
2 6 1860 Deraźne Aleksander Stawski Japołot Feliks Józefa Nowosielecka chrzest 7.06.1860, Daniel Ostapowicz i Teresa Wabiszczewicz panna 171-3-24 237V-238R 21 R 326-327 BW
26 9 1860 Ostrówki Róża Palec Wola Ostrowiecka Józef Marianna Bródka Jan Podstawski, Magdalena Soroka ż. Jana 889 222V 27 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20889/pages/PL_1_436_889_0221.htm
4 11 1861 Grzymałów Katarzyna Maceluch Zarubińce Grzegorz Matrona Chenciszyn Piotr Stawski, Antonina Mazur 1677 1 EK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201677/pages/PL_1_301_1677_0001.htm
28 1 1861 Białogródka Franciszek Stawski Dworzec Jan Agnieszka Słomińska Ignacy Pilawski i Honorata Sławecka ż. Grzegorza 178-3-76 116V-117R 9 Ż DM
28 12 1861 Deraźne Leonard Kluczkowski Podłużne Edward Balbina Dolińska chrzest 3.01.1862, Feliks Stawski i Franciszka Brzezicka ż. Józefa 887 124-125 1 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0067.htm
10 9 1862 Deraźne Mikołaj Stawski Japołot Feliks Józefa Nowosielecka Daniel Ostapowicz i Konstancja Bogucka wdowa 887 142-143 30 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0076.htm
28 6 1866 Białogródka Marianna Piekarska Dworzec Mikołaj Emilia Zalewska Jan Stawski i Antonina Zwolińska ż. Józefa 178-3-81 212V-213R 53 Ż DM
22 9 1872 Białogródka Józef Stawski Sosnówka Antoni Antonina Kozielska Ignacy Zdarzyński i Tekla Staszewska ż. Jana 178-3-84 232V-233R 112 Ż DM
9 11 1873 Zasław św. Jana Marcin Przestawski Holiki Antoni Tekla Grodzka Tomasz Mirzwiński, Józefa Wachowska 685-6-6 278V-279R 63 Ch RG
16 5 1874 Białogródka Piotr Stawski Sosnówka Antoni Antonina Ignacy Karpiński i Antonina Oleńska ż. Jakuba 178-3-84 459V-460R 64 Ż DM
26 4 1877 Białogródka Filip Stawski Sachnowce Antoni Antonina Jakub Oleński i Klara Kobylańska ż. Dionizego 178-3-133 125V-126R 53 Ż DM
31 10 1910 Nowy Zawod Zenon Stawski Zielona Aleksander Kamila Kapeż Karol Myśliński i Aleksandra Krajewska ż. Michała 178-3-196 8V-9R 39 Ż 18-19 DM
26 11 1910 Nowy Zawod Maria Szemet Zielona Franciszek Teodozja Wojciechowska Jan Stawski i Antonina Garlińska ż. Jana 178-3-196 15V-16R 72 Ż 32-33 DM
9 6 1911 Nowy Zawod Longina Gorbacka Konstantynówka, par. Puliny Adolf Teofila Wojciechowska Władysław Stawski, Waleria Gorbacka ż. Antoniego 178-3-196 78V-79R 390 Ż 158 DW 0
23 7 1911 Nowy Zawod Józefa Paszkowska Sobolówka, par. Cudnów Sylwester Marianna Weselska Władysław Stawski, Joanna Baszyńska ż. Faustyna 178-3-196 89V-90R 450 Ż 180 DW
12 7 1911 Nowy Zawod Józef Kozłowski Zielona Paweł Marcelina Dobrowolska Aleksander Stawski, Maria Garczyńska ż. Antoniego 178-3-196 90V-91V 458 Ż 182 DW
21 6 1914 Ołyka Jan Wstawski Kopytów NN Antonina c. Jakuba 1063 176 86 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0187.htm
13 7 1916 Nowy Zawod Stanisław Stawski Zielona Jan Karolina Garlińska Józef Lewandowski, Janina Lewandowska ż. Antoniego 178-3-197 332V-333R 243 Ż 659 DW
26 12 1917 Berezne Antoni Stawski Wielkopole par. Kazimierka Ludwik Paulina Kupiec Dionizy Rudnicki i Antonina Rudnicka 740-4-8 49V-50R 149 R 50 DM
17 12 1923 Międzyrzec Janina Władysława Ryrzewska Sapożyn Feliks Leontyna Siemkowska Władysław Podstawski, Zofia Brzezińska męż. 740-4-363 115R 15 R AS

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
10 11 1792 Szumsk Wojciech Przestawski Anna Kupniewicz Ł 5 R 0
12 5 1804 Żorniszcze Marcin Franciszek Karnicki wd. Julianna Choinska Iwanka pann Teodor młody MD podchorąży ziemi rawskiej, młoda c. wojskiego krasnostawskiego; świadkowie: MD Wawrzyniec Wisłocki podkomorzy, wlm. Antoni Wisłocki podstarości ryczowolski MD Galius Consiliario, MD Michał Mianowski 178-51-195 206a b/n Ż EH
1 2 1825 Jampol Andrzej Kozłowski k Franciszka Schabikowska Pohorylce p Mikołaj Kobylański, Mikołaj Stawski, Stefan Rutkowski 178-51-184 42V Ż 86 DM
23 1 1827 Ostrówki Jakub Mazurek Wola Ostrowiecka 37 Sebastian Prakseda Pawluczuk Magdalena Hudziak Wola Ostrowiecka 30 Józef Katarzyna Jasionczak Florian Ojstawski, Michał Jasionek, Mateusz Jasionek 843 378 1 544 1 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0208.htm
6 5 1828 Białogródka Mateusz Stawski Ledzianka 35w Franciszek Wiktoria Nawrocka Marianna z d. Wodnicka Baranowska Ledzianka 25w Wojciech Anastazja Jaśkiewicz Michał Hryniewiecki i Piotr Gałęzowski 178-3-94 79R 5 Ż DM
21 5 1831 Białogródka Krzysztof Zieliński Ledzianka 26 Stanisław Magdalena Rosołowska Marianna Jankowska Ledzianka 20 Jan Katarzyna Mateusz Stawski, Łukasz Słomiński 178-3-97 84R 9 Ż DM
18 10 1831 Białogródka Antoni Jarocki Ledzianka 29w Kazimierz Rozalia Zakrzewska Magdalena Zaręba Ledzianka 28 Bartłomiej Marianna Krajewska Mateusz Stawski, Michał Jarzębski 178-3-97 86V 20 Ż DM
12 2 1833 Aleksandria Tomasz Stawski par. Aleksandria 23 Jan Marianna Chamiec Marianna Romanowska par. Aleksandria 14 Antoni Barbara Kotowska Kazimierz Łoś, Józef Dębowski 171-1-6 173V 4 R DM
2 2 1833 Szpanów Julian Stawski Szpanów 26 Jan Marianna Agata Olszewska Szpanów 26 Baltazar Antonina Kosińska G.Trofimowicz, Antoni Żuko wski, Adam Malinowski 171-1-6 186R 1 R AS
18 2 1834 Ostrówki Stanisław Kudan Wola Ostrowiecka 22 Michał Marianna Walczak Marianna Soroka Wola Ostrowiecka 21 Jakub Agnieszka Łysiak Adam Podstawski, Łukasz Jasiąk, Mateusz Jasiąk 849 430 6 544 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20849/pages/1_436_0_0_849_0238.htm
14 2 1834 Białogródka Andrzej Studziński Ledzianka 45w Antoni Teresa Jasińska Anna Wojciechowska Ledzianka 24 Józef Marianna Teodor Kalnicki i Jan Stawski 178-3-100 89R 2 Ż DM
23 9 1834 Białogródka Jan Stawski Ledzianka 23 Józef Tekla Wojciechowska Apolonia Szwajdecka Ledzianka 25 Wojciech Eufrozyna Iżewska Walerian Asłamowicz, Ksawery Karpiński 178-3-100 90R 6 Ż DM
27 10 1835 Białogródka Michał Kobylański Ledzianka 23 Jan Domicela Studzińska Domicela Wierzbicka Ledzianka 17 Michał Marianna Zainkowska Mikołaj Stawski, Julian Słomiński 178-3-101 129V 19 Ż DM
2 2 1836 Ostrówki Jan Podstawski par. Ostrówki 18 Maciej Helena Stelmach Anastazja Jasiąk Wola Ostrowiecka 19 Paweł Anna Tkaczuk Tomasz Walczak, Michał Giec, Piotr Kołtun 851 454 6 AGAD BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20851/pages/PL_1_436_851_0253.htm
15 2 1837 Międzyrzec Józef Gruszecki Kołowerta 22 Leon Anna Filip Marianna Dzieczyńska Kołowerta 18 Jan Anna Markiewicz Paweł Jucewicz, Feliks Oseńkowski, Jerzy Stawski 171-1-10 266R 3 R AS
12 5 1838 Zasław św. Józefa Jan Przystawski Zasław 20 Franciszek Marianna Tomaszewska Marianna Wojciechowska Zasław 19 Kazimierz Marianna Kozłowska Jakub Kwiatkowski, Józef Nahajewski, Antoni Zimochód 178-3-110 74R 7 Ż 144 DM
3 9 1839 Równe Feliks Stawski par. Szpanów 32 Jan Marianna Dziewiętkowska Julia Niemirowska par. Równe 19 Józef Klara Kosek 879 118 R 9 AGAD DW
17 10 1839 Krzemieniec Łukasz Krasnostawski Studzianka 20 Michał Agnieszka Katarzyna Baszot Stożek 30 Józef Tekla Józef Baszot i Jędrzej Bereżecki 01-13 30R 17 DM 307 T
5 2 1839 Żytomierz Józef Chevallier Żytomierz 37w Paweł Karolina Delpiesant Aleksandra Piotrowska Żytomierz 16 Faustyn Julia Suchaczewska Chevallier - nauczyciel Gimnazjum Żyt. Mikołaj Głowacki , Onufry Narodostawski ,Piotr Kulczycki - nauczyciel 178 3 7 57 9 Ż Ni
29 1 1839 Białogródka Józef Stawski Pohorylce par. Jampol 32 Wawrzyniec Agnieszka Świrczewska Aleksandra Wierzbicka Ledzianka 20 Adam Marianna Bujalska ur. Mikołaj Rudnicki i ur. Adam Akajewicz 178-3-112 131V 7 Ż DM
3 11 1840 Ptycza Łukasz Krasnostawski Pełcza Michał Agnieszka Jaroszyńska Franciszka Bokujemska Białogródka Józef Aniela Augustynowicz Stanisław Jakubowski, Ditkowski, Marcin Jakubowski 826 264V 6 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20826/pages/PL_1_436_826_0267.htm
11 2 1840 Leszczyn Kazimierz Stawski Leszczyn 19 Józef Anna Bereznicka Marianna Grontkowska Łuka 18 Jakub Anna Michniewicz Grzegorz Dunski , Aleksander Strzałkowski , Marcin Gołaszewski 178-3-9 1 Ż Ni
5 11 1841 Nowogród Wołyński Paweł Stawski Jaruń 27 Jan Marianna Dziewiątkowska Eufrozyna z Rożyckich Janiszewska Jaruń 23 Wojciech Teresa Boniecka 872 86 49 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0047.htm
18 11 1845 Bazalia Bazyli Stawski Łazuczynek Mały 22 Jan Marianna Jagodzińska Apolonia Łukarzewska Łazuczynek Mały 18 Jerzy Magdalena Michalska Adam Bukowski, Józef Stawski i Aleksandra Stawska 178-3-113 234R-234V 35 Ż DM
9 6 1846 Ostrówki Jan Podstawski Wola Ostrowiecka 25 Maciej Helena Helmach Agnieszka Jasiączak Wola Ostrowiecka 23 Tomasz Marianna Pogorzelska Tomasz Walczuk, Eliasz Trusiuk 861 708 4 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20861/pages/1_436_0_0_861_0328.htm
11 11 1847 Aleksandria Stanisław Słoniński Aleksandria 23 Dawid Joanna Siwik Franciszka Szuwarska Aleksandria 23 Stefan Rozalia Sawicka Feliks Stawski, Tomasz Tylman 171-1-13 196V 4 R 202 DM
22 2 1848 Białogródka Mateusz Stawski Ledzianka 53w Franciszek Jadwiga Nawrocka Zuzanna z d. Kasperska Winiarska Ledzianka 40w Bazyli Barbara Matewicz /Wachowska (wd/p Mariannie Zarzyckiej, wd/p Stefanie) Józef Faliński, Franciszek Borkowski 178-3-117 145V 4 Ż DM
2 2 1849 Białogródka Kasper Wołkowski Dworzec 40w Karol Tekla Bilecka Marianna Zarzycka Dworzec 22 Maciej Marianna Szwajdecka Jan Stawski i Józef Rutkowski 178-3-118 556R 7 Ż DM
12 2 1850 Białogródka Jan Krymski Zakrużce 30w Stefan Marianna Gałuszewska Justyna Sławecka Ledzianka 20 Franciszek Tekla Wojciechowska Jan Stawski, Michał Gałuszewski 178-3-119 496V 9 Ż DM
17 6 1851 Białogródka Szymon Stawski Salicha par. Kulczyny 20 Szymon Justyna Zabiszewska Stefania Czarnecka Ledzianka 17 Maciej Paulina Zarzycka Andrzej Pawłowski, Jan Ostrowski 178-3-120 474V 13 Ż DM 0
28 10 1851 Białogródka Stanisław Mysłowski Bisóweczka 30 Józef Marianna Grzybowska Anna Kalnicka Bisóweczka 24 Józef Tekla Rutkowska Jan Stawski, Grzegorz Szwajdecki 178-3-120 477R 18 Ż DM
28 5 1851 Kodnia Kajetan Stawski Leszczyn par. Leszczyn 21 Jan Anna Bereźnicka Marianna Petrykowska Syngury 22 Jan Klara Cecyniowska Atanazy Manastyrski, Jan Witusiewicz 178-3-31 418R 5 Ż 818 DM
7 5 1853 Białogródka Józef Kaliński Białogródka 26 Daniel Teresa Giełbutowska Domicela Kowalewska Białogródka 19 Wincenty Honorata Sosnowska Jan Stawski, Michał Dębicki 178-3-121 498V 11 Ż DM
17 5 1853 Białogródka Stefan Krymski Zakurżce 60w Tomasz Marianna Tomaszewska Domicela z d. Terpiłowska Kalińska Dworzec 48w Wojciech Marianna Janoszewska Jan Stawski, Michał Gałuszewski 178-3-121 500R 14 Ż DM
4 10 1853 Białogródka Józef Stawski Ledzianka 55w Wawrzyniec Agnieszka Świrczewska Tekla z d. Stawska Zielińska Ledzianka 33w Mateusz Marianna Tomaszewska Bazyli Zieliński, Jakub Buderacki 178-3-121 502V 19 Ż DM
18 10 1853 Białogródka Jan Stawski Dworzec 43w Józef Tekla Wojciechowska Agnieszka Słomińska Białogródka 19 Wincenty Marianna Kozielska Wincenty Kornatowski, Kazimierz Słomiński 178-3-121 504V 23 Ż DM
27 1 1857 Ostrówki Grzegorz Podstawski Wola Ostrowiecka 32w Paweł Rozalia Franciszka z Prontesczuków? Palec Wola Ostrowiecka 25w Stefan Jednarczuk, Eliasz Trusiuk 869 454 2 AGAD BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20869/pages/PL_1_436_869_0243.htm
8 2 1859 Deraźne Feliks Stawski Japołot 56w Jan Marianna Milewska Józefa Szabańska z d. Nowosielecka Japołot 38w Franciszek Konstancja Karasiewicz Karol Rafalski, Feliks Majewski 171-1-73 417V 1 R 412 BW 0
4 11 1862 Szumsk Andrzej Sinkowski Mosty 20 Wojciech Domicela Przytomska [Kopaczyńska ?] Marianna Hyblińska [Heblińska] Mosty 19 Józef Franciszka Marciniuk Jan Leszczyński, Józef Adaszyński, Mikołaj Stawski 245-1-19 183R 24 R 323 DM
10 2 1863 Deraźne Teofil Czerwiakowski Kryczylsk par. Stepań 22 Józef Ludwika Lipińska Antonina Stawska Japołot 25 Feliks Agafia Olszewska Feliks Stawski, Franciszek Michałowski, Michał Juśkiewicz 650-1-2 240R 1 R 309 BW
30 10 1867 Białogródka Antoni Stawski Dworzec 19 Jan Apolonia Szwajdecka Antonina Kozłowska Beleżyńce 17 Piotr Anastazja Piątkowska Ignacy Zdarzyński, Mikołaj Andrusiewicz 178-3-81 319V 29 Ż DM
19 1 1875 Białogródka Adolf Stawski [żołnierz] Dworzec 31 Jan Apolonia Szwajdecka Urszula Rewera Polachówka 18 Adam Teresa Zahorska [Zagorska] Roman Mierzejewski, Seweryn Mogiński 178-3-133 38V 1 Ż DM
9 11 1880 Białogródka Franciszek Stawski Dworzec 19 Jan Agnieszka Słomińska Joanna Okarska Sosnówka 18 Jan Teresa Dzwonkowska Józef Pilawski, Wincenty Andrusiewicz 178-3-133 300V 33 Ż 580 DM
8 2 1887 Białogródka Cyprian Okarski Dworzec 20 Jan Teresa Dzwonkowska Marianna Niewodzińska Polachowa 17 Franciszek Karolina Zawadzka Józef Szyszkowski, Franciszek Stawski 17-2-78 52V 6 Ch 87 DM
13 2 1900 Tuczyn Aleksander Stawski Podliski, par. Tajkury 24 Władysław Urszula Guzowska Zofia Masiewicz Tuczyn 18 Franciszek Anna Jaworska 956 57 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20956/pages/PL_1_436_956_0030.htm
4 2 1901 Cudnów Longin Stawski par. Puliny 32 Ambroży Marianna Skulska Marcelina Baszyńska Faustynówka 22 Augustyn Antonina Symon Wiktor Wyhowski, Antoni Goliński 178-3-263 276V 21 Ż 526 DM
18 9 1911 Cudnów Władysław Olszewski par. Krasnopol 24 Ludwik Marianna Kibitlewska Katarzyna Kłosowska Babuszki 19 Faustyn Tekla Borosiewicz Dominik Piotrowski, Julian Stawski 178-3-263 543R 47 Ż 1041 DM
16 2 1914 Cudnów Aleksander Stawski par. Krasnopol 23 Julian Antonina Kibitlewska Michalina Nowosielecka Korowińce 20 Michał Julia Słupska Andrzej Święcicki, Władysław Olszewski 178-3-263 591V 25 Ż 1132 DM
10 2 1919 Wiszenki Józef Rzepka par. Łuck Józef Anna Kalcowska Józefa No? Florian Aniela Leczyczka Jan ?ko, Michał Liczyczki, Adam Stawski 35-9-1359 29R 17 Ł 100023 RK 0
19 8 1934 Kąty Mikołaj Jasiński Hucisko Pikulskie 37w Piotr Maria Supińska Antonina Gadomska Hucisko Pikulskie 23 Jan Maria Zielińska Aleksander Stawski, Jan Sopiński 426-1-289 34R 33 T 68 DM
5 3 1935 Kąty Serafin Stawski Hucisko Horodyskie 31 NN Anastazja Stawska Maria Adaszyńska Hucisko Horodyskie 28 Marcin Honorata Sinkowska Józef Mińkowski, Antoni Kucharski 426-1-290 30V 15 T 60 DM
31 5 1936 Kąty Jan Stawski Iserna 25 Julian Anastazja Szewc Maria Gabruk Iserna 23 Karol Józefa Jasińska Franciszek Sikorski, Franciszek Jasiński, obaj z Kut 426-1-291 31R 18 T 60 DM
7 8 1938 Stary Wiśniowiec Anatol Steciuk Postniki gm. Malin 28 Grzegorz Antonina Jaśkiewicz Izabela Helena Łańcucka Borbin gm. Malin 32 Leopold Józef Maria Rejzer Eugeniusz Podstawski, Jerzy Sandecki obaj z Warszawy, M - nauczyciel 3.1.1910 Krzemieniec, K - nauczycielka ur. 24.12.1907 Żórawno pow. Żydaczów 426-1-163 19 V 20 T/FS 819 DW https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9R-93MB-Q?i=818&cat=834010

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
17 Jednodworzec Tomasz Stawski - rolnik 33 Aleksandria Majdan Hłażowski 1844 CDIAK DM 1045-2-234
2 7 Bratowa Elżbieta Lewandowska z Stawskich 29 Szumsk Chodaki 1857 Łuck DM 35-1-71
5 10 żona Karolina z Stawskich 29 Szumsk Obycz 1857 Łuck DM 35-1-71
12 41 żona Justyna z Stawskich 37 Szumsk Załuże 1857 Łuck DM 35-1-71
105 2 Julian Stawski 17 Równe Równe 1862 Równe DW
3756 11 Sabatyn Marianna z Stawskich, wdowa 75 Żytomierz Futor Rudnia Stara 1864 Ż DM 178-51-90
7 860 Chł. Władysław Stawski 40 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
8 866 Chł. Jordan Stawski (ż. lut.) 38 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
11 872 Chł. Lucjan Stawski 24 Aleksandria Słoboda Lubomirka 1885 Równe DW 597-1-1
19 35 Matka Elżbieta ze Stawskich 60 Aleksandria Aleksandria 1885 Równe DW 597-1-1
22 60 Chł. Serafina ze Stawskich Makowska wdowa 54 Berezdów Korytyszcza 1885 Równe DW
111 232 Feliks Stawski 89 Deraźne Japołot 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 10R 563
112 234 Aleksander Stawski 30 Deraźne Japołot 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 10R 563
12 37 Chł. Ziniewicz Wiktoria z Stawskich mąż prawosławny 28 Kodnia Kodnia 1897 Żytomierz DM 178-49-30
153 8 żona Paulina z Stawskich 49 Ołyka Długoszyje 1912 Żytomierz DM 178-49-52
203 7 żona Wiktoria z Stawskich 40 Ołyka Kopytów 1912 Żytomierz DM 178-49-52
4 7 Łucjan Stawski 51 Korzec Aleksiejówka 1914 CDIAK/FS DM 1045-2-942 21V 808
5 8 Konstanty Stawski 27 Korzec Aleksiejówka 1914 CDIAK/FS DM 1045-2-942 21V 808
61 21 Stawski Stefan 60 Zasław św. Józefa Folwark Helenów 1915 Żytomierz DM 178-49-61
78 42 Stawski Jan 28 Zasław św. Józefa Folwark Pryłuka 1915 Żytomierz DM 178-49-61


Uwaga! W spisach wyszukiwane sa tylko nazwiska. Pełne spisy sa dostępne TUTAJ

Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl