Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 286 wyników dla: Gurski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość O zmarłym i rodzinie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
31 3 1772 Szumsk Karol Zagurski Zagórski 1,5 Potutorów 297-1-184 78R Ł RK
11 6 1772 Szumsk Wojciech Zagurski Zagórski 37 Potutorów kapitan 297-1-184 78V Ł RK
8 4 1779 Szumsk Wojciech Zagurski Zagórski 50 Ludowiszcze 297-1-184 92V Ł RK
5 8 1788 Olewsk Jan Podgurski 6 Buda Sobiczyńska syn Tomasza i śp. Rozalii 178-3-128 Ż Na
13 8 1789 Olewsk Jan Gurski 2 Buda Sobiczyńska syn Wawrzyńca i Agnieszki 178-3-128 Ż Na
4 9 1801 Olewsk Tomasz Podgurski 80 Netreba 178-3-128 21V Ż Na
20 7 1827 Łabuń Marianna Zagurska 87 Macewicze Małe wdowa po Franciszku Zagurskim, od dawna potomstwa pozbawiona, przyczyna zgonu: starość 178-3-93 125R 37 Ż 243 KP2
25 2 1828 Lachowce Bazyli Gurski 62w Kaszczyńce wdowiec po Rozalii, zost. 2c. Katarzynę i Magdalenę (obie zamężne) 171-1-1 124V 26 R Mg
23 11 1828 Starokonstantynów Dominikanie wielm. Marianna Gurska 70 Woronkowce mąż ur. Bazyli Gurski, dzieci: Marianna, Aleksandra, Katarzyna, ze starości 178-3-94 177V 132 Ż 342 KP2
28 8 1828 Ostropol Julian Gurski 18/12 Ostropol rodzice szlach. Filip Gurski, Rozalia Bernacka, z ospy 178-3-94 215V 78 Ż 413 KP2
18 11 1828 Ostropol Antoni Gurski 6 Ostropol rodzice ur. Filip i Rozalia Gurscy, z konwulsji 178-3-94 217R 94 Ż 416 KP2
6 11 1829 Nabrzuska Anastazya Zgurska 45 Leśniowka Z Bobołowiczów żona Kazimierza Zgurskiego, zostawiła syna Atanazego i córkę Salomeę 844 454 6 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20844/pages/PL_1_436_844_0253.htm
10 12 1829 Nabrzuska Kazimierz Zgurski 63 Leśniowka wdowiec po Anastazyi Zgurskiej, pozostawił syna Atanazego i córkę Salomeę 844 455 7 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20844/pages/PL_1_436_844_0253.htm
27 5 1829 Wołoczyska Marianna Gurska 30 Manaczyn prac., mąż Jakub Gurski, córki Franciszka i Eudokia, z wewnętrznej słabości 178-3-95 287r 33 Ż 556 KP2 0
25 11 1829 Hulewicze Piotr Gurski 2 Gaszówka s. sł.Józefa i Tekli z Niceckich 131 17 23 AGAD EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20131/pages/PL_1_436_131_0009.htm
21 2 1830 Białogródka Jan Podgurski 46 Kuźmińce ur., wdowiec po Mariannie z Odyńskich 178-3-96 77V 13 Ż DM
27 5 1830 Białogródka Jan Zieliński 40 Polachowa ur., żona Agnieszka z Podgurskich, synowie Franciszek i Piotr oraz 3 córki 178-3-96 81R 41 Ż DM
9 10 1830 Białogródka Jan Gurski (Górski) 31 Polachowa ur., żona Agnieszka z Rogulskich, synowie Jan i Józef 178-3-96 83V 64 Ż DM
10 1 1830 Berezne Wojciech Zgurski 58 Rudnia Potaszeńska z bólu piersi, żona Marianna, dwaj synowie 171-1-3 250R 1 R Na 0
29 1 1831 Nabrzuska Agnieszka Zgurska 78 Obzyr Mały wdowa po Janie Zgurskim 846 298V-299R 7 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20846/pages/PL_1_436_846_0293.htm
14 2 1831 Ostróg Szymon Zagurski 70 Ostróg z cholery, rodzice niewiadomi 171-1-4 20R 24 R MZ
20 1 1831 Ostropol Jan Gurski (Górski) 6 Jaremicze s. Teodora i Honoraty z Kulczyckich 178-3-97 273V 8 Ż 511 DM
2 12 1831 Gródek Maciej Zagórski 47 Gródek Sławetny, kawaler, w akcie nazwisko Zagurski, zmarł z gorączki 685-4-5 1280R 202 Ch 708 MN
14 2 1831 Klewań Sabina Sokołowska 1 5/12 Klewań c.Józefa i Feliksy z Tarnogurskich 171-1-4 157V 6 R 168 AS
7 3 1831 Klewań Józef Mikołaj Sokołowski 31 Klewań ż.Feliksa z Tarnogurskich 171-1-4 157V 8 R 168 AS
30 6 1831 Klewań Helena Sokołowska 2/12 Hołyszów c.Józefa i Feliksy z Tarnogurskich 171-1-4 160V 30 R 171 AS
7 7 1831 Łanowce Marianna Borucka 9 Grzybowa panna, siostrzenica Marcina Bogurskiego 245-1-5 351V 149 R 652 DM
25 2 1834 Białogródka Jan Gałęzki 25 Sosnoweczka ur., żona Marianna z Podgurskich 171-1-100 94V 10 Ż DM
13 12 1834 Korzec Bartłomiej Zagurski 30 Deraźnia z suchot, kawaler 245-1-8 102v 84 R Na
30 4 1835 Kuniów Anna Jakuszewska 60 Martyń z Gurskich, urodzona, wdowa, synowie Jakub, Antoni i Onufry, córki Marianna i Agnieszka 171-1-8 102 R 24 R 0
22 7 1835 Radziwiłłów Łukasz Podgurski 59 Leduchów żona Agnieszka Grabowska, synowie; Józef, Hipolit, córki; Aniela, Poliana, Faustyna, Anastazja, Sabina, Balbina, Marianna 821 242a 16 RP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0244.htm
2 7 1835 Starokonstantynów Aleksander Podgurski 3/12 Starokonstantynów Rodzice: NN, Józefa Podgurska 178-3-101 207 109 Ż SK
1 8 1835 Starokonstantynów Joachim Zagurski 50 Połowinniki , 178-3-101 208 118 Ż SK
11 10 1836 Kuniów Alojzy Gurski 5/12 Zakoty s. Michała i Tekli Podgruszeckiej 171-1-9 94 V 31 R ZP
2 9 1836 Dederkały Erazm Gurski 30 Dederkały Wielkie bezżenny 54 252 15 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0134.htm
20 2 1836 Luboml Karol Gurski 2 Ziemlica r. Alojzy, Teofila Orańska 851 557 17 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20851/pages/PL_1_436_851_0307.htm
9 1 1836 Krzywin Marcin Zagurski 90 Komarówka Wiel., żona Zuzanna zd. Boj, 171-1-9 70R 1 R Mg
18 8 1836 Międzyrzec Romuald Hackiewicz 19 Międzyrzec s.Ignacego i Domiceli z Podgurskich 171-1-9 258R 19 R AS
29 9 1836 Łanowce Wojciech Bogurski 60 Domaninka żona Helena z Lanckorońskich 245-1-10 408V 16 R 401 DM
26 12 1837 Turzysk Stanisław Wielogurski 85 Klusk Wlm., ż.Józefa Wądełkowska, potomstwa nie zostawił 713 24 18 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20713/pages/PL_1_436_713_0014.htm
8 4 1838 Lachowce Antonina Kamińska 16/52 Dzwonki c. Franciszka i Teodory Podgurskiej 116 R 17 ZP 0
9 11 1838 Kołki Józef Podgurski 68 Kołki poz. ż. Mariannę z Bohunów, s. Seweryna, c. Zuzannę -ż. kapitana Leontowicza; poch: 12.11. 824 70 28 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0071.htm
23 5 1839 Ostróg Wincenty Gurski 16 Biełaszów s. Józefa i Felicjanny z Justyckich, młodzian 879 23 V 50 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0025.htm
12 2 1839 Łuck Grzegorz Gurski (Górski) 19 Łuck Szlachcic 375 61 14 AGAD 33 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20375/pages/PL_1_436_375_0033.htm
23 4 1840 Lachowce Tomasz Zagurski 82 Dzwonki chorąży wojsk polskich, wdowiec po Annie Zuzannie z Rowińskich, syn Józef, córka Antonina 880 83 R 25 AGAD DW
8 10 1840 Lachowce Teodora Kamińska 43 Dzwonki z Podgurskich, synowie Mateusz i Władysław, córki Tekla i Pawlina 880 86 R 46
28 11 1840 Nowogród Wołyński Helena Chomicz 60 Balarka Aleksandrówka z Gurskich, mąż Michał, syn Felicjan 871 105 129 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0056.htm
3 6 1841 Nowogród Wołyński Stanisław Łysogurski 50 Słobódka Kniazka wdowiec 872 99 54 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0054.htm
10 7 1841 Korzec Ludwik Lewicki 1,5 Piszczów s. Józefa i Izabelli z Zagurskich 872 274 78 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0146.htm
24 6 1841 Jampol Józef Gurski 13 Moskalówka s.Jana i Agnieszki z Rogulskich 872 520 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0274.htm
12 7 1841 Jampol Michał Gurski 33 Olszanica s.Teodora i Eufrozyny z Merczyńskich 872 521 30 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0275.htm
2 5 1842 Lachowce Paulina Kamińska 10 Dzwonki c. Franciszka i Teodozji z Podgurskich 881 107 R 40 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0115.htm
14 3 1842 Łanowce Tekla Bartocha 8 Kuśkowce Małe c. pr. Jakuba i Marianny zGurskich 873 786 5 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0411.htm
2 6 1843 Równe Leonard Gurski 9 Równe s. Jana i Marianny z Tomaszewskich 882 131 R 13
28 9 1844 Międzyrzec Adam Gurski 11 Międzyrzec s.Dymitra i Marianny 883 235V 30 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0242.htm
24 6 1845 Łabuń Kajetan Gurski 40 Łabuń utopił się z wypadku, żona Antonina z Rybczyńskich, synowie Michał i Mikołaj, córka Anna 178-3-113 140V 36 Ż DM
11 7 1845 Owrucz Mikołaj Podgurski 2/12 Owrucz z konwulsji, s. ur. Michała i Teresy z Topolskich 178-3-12 389V 8 Ż 765 MW, DW
8 3 1846 Korzec Magdalena Piasecka 23 Rzeczki córka Pawła i Doroty z Zagurskich, Zagórskich 877 190 27 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0102.htm
18 5 1846 Łanowce Marcin Bogurski 71 Grzybowa ur., Chorąży WP, żona Franciszka z Kaweckich 877 746 15 AGAD DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0385.htm
15 8 1847 Szumbar Grzegorz Miałkowski 70 Cecyniówka 1-dw., żona Julianna z Zagurskich, synowie Stanisław, Mateusz i Jan, córki Marianna, Wiktoria i Tekla 625 201 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0106.htm
15 9 1848 Gródek Piotr Słobodzian 0,5 Gródek s. Franciszka i Heleny Śniegurskiej 357 JZ
4 1 1853 Łanowce Adam Lenczowski 4 Bereżanka s. Erazma i Ludwiki z Bogurskich 878 546 2 AGAD 290 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20878/pages/PL_1_436_878_0290.htm
20 8 1853 Korytnica Rozalia Syrynow 35 Trościanka z Figurskich, mąż Justyn, córki Marianna i Joanna 225 22 29 0
20 8 1853 Korytnica Tekla Syrynow 4 Trościanka c. Justyna i Rozalii z Figurskich 225 22 30 0
20 8 1853 Korytnica Szymon Figurski 70 Trościanka żona Marianna z Buraczyńskich, syn Bazyli 225 22 28
1 5 1860 Nieświcz Stanisław Gurski 7/52 Horodyszcze s. wolnożyjących Zenona i Petroneli z Domańskich 841 545 12 0
20 1 1879 Kuniów Ignacy Zagurski 6/12 Kamionka s. chł. Wojciecha i Marii Jancz 178-3-78 578R 8 Ż DM
27 3 1883 Katerburg Mikołaj Gurski 1/52 Piszczatyńce s. Adama i Feliksy z Sawickich 204 278 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20204/pages/PL_1_436_204_0158.htm
21 7 1887 Katerburg Stanisław Gurski 7/52 Piszczatyńce s. Adama i Feliksy z Sawickich 204 156 14 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20204/pages/PL_1_436_204_0090.htm
20 10 1887 Gródek Łukasz Śniegurski 1/52 Gródek s. Bartłomea i Marianny Smiertelnej 149 JZ
20 11 1905 Gródek Stanisław Zagórowski 1 9/12 Gródek s. Grzegorza (s. Mateusza) i Petroneli Śniegurskiej 212 JZ

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
21 3 1723 Torczyn Józef Okorski Józef Joanna Michał Zagurski, Magdalena Piotrowska de Okorsk 13a b/nr Ł EH
1 11 1727 Torczyn Józef Jerzy Kwiatkowski Marcin Krystyna Gurska Tomasz Gurski, Anna Tomicka 24a b/nr Ł EH
1 1739 Szumsk Agnieszka Tchórzewska Tomasz Franciszka? ? Gurski, Marianna Dederkałowa 297-1-180 2R Ł RK 4
19 4 1739 Szumsk Józef Rogowski Huta Rachmanowska Jan? Agnieszka Franciszek Podgurski, Marianna Grenczuczka 297-1-180 3R Ł RK 6
28 2 1740 Szumsk Maciej Podgurski Podgórski Huta Rachmanowska Franciszek Katarzyna Bartłomiej Jadaszek, Katarzyna Halurczuk? 297-1-180 5V Ł RK 11
3 7 1748 Szumsk Józef Ołycki konwertyta, Michał Podhorski, Anna Zagurska, Zagurski, Anna Podhorska, Michał Blendowski, Konstancja Podhorska 297-1-180 32V Ł RK 67
2 3 1754 Szumsk Kazimierz Jarysz Kruholec Krzysztof Zofia Damian Gurski, Anna Iwanicha 297-1-180 56R Ł RK 136
20 8 1758 Szumsk Michał Izdebski Izdębski Waśkowce Stefan Marianna Tomasz Gurski, Julia Bielicka 297-1-180 80V Ł 204 RK
13 4 1769 Szumsk Helena Żuzelska Żużelska Borki Jan Anna Wojciech Zagurski, Petronela Podhorska, Barbara Zagurska, Baltazar Podhorski 297-1-180 146R Ł RK 4528
15 5 1769 Szumsk Zofia Deodata Antonina Petronela Justyna Józefa Kolumbina Szczeniowska Żołobki Ignacy Anna Mikołaj Turski, Franciszka Dzwonowska, Franciszek Zagurski, Anna Szczeniewska, Antoni Szpakowski, Teresa Dzwownowska 297-1-180 146V Ł RK 4529
28 1 1771 Szumsk Karol Ignacy Franciszek Zagurski Zagórski Wojciech Barbara chrzest 09.04.1772, Michał Thorzewski, Justyna Masłowska 297-1-180 159R Ł RK 4555
24 1 1771 Szumsk Antoni Szymanski Szymański Szumsk Jan Józef Katarzyna chrzest 10.10.1772, Michał Gurski, Ewa Turska 297-1-180 161R Ł RK 4560
29 11 1774 Szumsk Katarzyna Garlińska Huta Szumska Aleksander Marcjanna Wojciech Podgurski, Elżbieta Borkowsa 297-1-181 10V Ł 11 RK
12 6 1776 Szumsk Antoni Janicki Huta Stanisława Wojciech Anna Wojciech Podgurski, Anna Barszczewska 297-1-181 16R Ł 016a RK
2 3 1777 Szumsk Kazimierz Gurski Górski Huta Szumska Wojciech Marianna Wincenty Zielinski, Regina Bernacka 297-1-181 19V Ł 20 RK
7 1 1778 Szumsk Agnieszka Garbińska Darbińska Huta Szumska Aleksander Marcjanna Podgórska bliźniaczka, Wojciech Podgurski, Anna Barszczewska 297-1-181 24R Ł 024a RK
1 6 1778 Szumsk Antoni Suchodolski Huta Szumska Franciszek Marianna Wojciech Podgurski, Marianna Biernacka 297-1-181 29R Ł 029a RK
10 2 1779 Szumsk Maciej Fedorowicz Fedorowski Iserna Maciej Agnieszka Wojciech Podgurski, Rozalia Cimbalisczykowa 297-1-181 32V Ł 33 RK
23 3 1779 Szumsk Feliks Zawadzki Hucisko Michał Helena Jan Strzelecki, Marianna Zagurska, Wojciech Zagurski, Marianna Cugalinska 297-1-181 33V Ł 34 RK
26 7 1779 Szumsk Anna Borki Tomasz Regina Wojciech Podgurski, Tacka Ganczarka 297-1-181 34V Ł 35 RK
6 8 1779 Szumsk Klara Weresczynska Wereszczyńska Huta Szumska Józef Agnieszka Tadeusz Grzybowski, Ludwika Rucka, Stanisław Gurski, Barbara Jakusiewiczowa 297-1-181 35R Ł 035a RK
14 3 1780 Szumsk Marianna Białobrzyska Huta Stanisława Bartłomiej Rozalia Wojciech Podgurski, Magdalena Biernacka, Józef Lachowiecki, Franciszka Weresczynska 297-1-181 38V Ł 39 RK
23 3 1780 Szumsk Marianna Gizycka Giżycka Hucisko Szumskie Szymon Teofila Wojciec Podgurski, Anna Jakusiewiczowa, Maciej Obrocki, Katarzyna Jadaszynska 297-1-181 39R Ł 039a RK
2 6 1782 Szumsk Marcjanna Podgurska Podgórska Podhorsk Szumsk Wojciech Katarzyna Stanisław Podgurski, Zofia Rowinska, Andrzej Dąbrowski, Zofia Bielecka 297-1-181 55R Ł 055a RK
7 11 1782 Szumsk Marianna Elżbieta Pasiecznik Bryków Józef Franciszka Stanisław Podgurski, Marianna Iwanowna, Jakub Kryz, Zofia Piteszycha 297-1-181 58V Ł 59 RK
6 10 1783 Szumsk Teresa Kotlunek Szumsk Bazyli Rozalia Jan Ruwinski, Magdalena Wolanska, Wojciech Pudgurski, Anna Kędzierska 297-1-181 63V Ł 64 RK
2 5 1784 Czernielów Mazowiecki Stanisław Gurski Stupki 45 Grzegorz Jadwiga Ożga 226L 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20226/pages/PL_1_301_226_0002.htm
16 3 1784 Szumsk Karolina Franciszka Stępkoska Stępkowska Zahajce Jan Marcjanna Konstanty Nowowieyski, Wiktoria Zielenczyna, Mikołaj Zagurski, Magdalena Błędowska panna, Erazm Kossowski, Elżbieta Lityńska panna 297-1-181 66V Ł 67 RK
13 4 1784 Szumsk Józef Gabriel Ulanowski Zahajce Adam Marianna Dominik Błędowski, Tadeusz Błędoski, Wiktoria Zieleńczyna, Mikołaj Zagurski, Julianna Błędoska, Konstanty Prossoski, Magdalena Błędoska, Michał Błędoski, Magdalena Zielonżyna, Tomasz Jasoski, Kunegunda Borowska, Erazm Kososki, Marianna Mysliborska 297-1-181 67R Ł 067a RK
9 12 1784 Szumsk Tomasz Szydłowski Szumsk Wawrzyniec Katarzyna chrzest 28.03.1785, Jan Rowinski, Anna Molakiewiczowa, Wojciech Podgurski, Teresa Podgurska 297-1-181 72V Ł 73 RK
14 12 1786 Szumsk Kotarski Zahajce Kasper Krystyna Andrzej Podgurski, Katarzyna Kossowska, Erazm Kossowski, Rozalia Ortynska, Łukasz Kowalski, Katarzyna Kossowska, Józef Białoskorski, Tekla Kossowska 297-1-181 81V Ł 82 RK
22 2 1798 Lubar Piotr Białkowski Berezówka Maciej Marianna łacina, data chrztu, Mikołaj Gurski, Marianna Swibodzka 178-49-3 597V Ż Mg 0
6 3 1798 Lubar Koleta Mertwet Berezówka Antoni Teodora łacina, data chrztu, Józef Gurski, Marianna Gurska 178-49-3 598R Ż Mg
6 3 1798 Lubar Tomasz Mertwet Berezówka Antoni łacina, data chrztu, Józef Gurski, Marianna Gurska 178-49-3 598R Ż Mg
21 8 1798 Lubar Zuzanna Białkowska Berezówka Ludwik Marianna łacina, data chrztu, Józef Gurski, Teofila Sokołowska 178-49-3 605V Ż Mg
20 4 1800 Lubar Antoni Gurski Bratałów Stefan Gertruda łacina, data chrztu, Paweł Myszkowski, Anatolia Sznaydrowa 178-51-174 22V Ż Mg
26 11 1802 Lubar Katarzyna Małgorzata Sabuszewska Lubar Gabriel Marianna Walicka łacina, data chrztu, Prokop Markiewicz, Małgorzata Kacperska, ass. Michał Malinowski, Marianna Miller, Piotr Lewandowski, Apolonia Jędrzejowska, Piotr Gurski, Julianna Dankowska, Jan Pawłowski, Tekla Markiewiczowa 178-51-174 46V Ż Mg
13 4 1802 Łanowce Erazm Lenczowski Domaninka Kazimierz Róża Polanowska dopełnienie chrztu 11.11.1832, asyst. Marcin Bogurski i Agnieszka Białostocka, Wincenty Skąpski i Zuzanna Białostocka, Dominik Zozuliński i Marianna Michałowska 245-1-6 357V 22 R 358 DM
15 12 1803 Ostróg Barbara Sangurska Toczewiki Franciszek Marianna Michał Sangurski, Franciszka Urbanowska 297-1-136 38 Ł SK
15 1 1804 Ostróg Paweł Eremita Sangurski Toczewiki Michał Agnieszka Jan Sakowicz, Eudokia Wakulukowa 297-1-136 39 Ł SK
26 7 1804 Ostróg Jakub Gurski Płużne Jan Marianna Tomasz ...rowski, Marcjanna Podgórska 297-1-136 44 Ł SK
25 12 1805 Ostróg Jan Sangurski Toczewiki Michał Magdalena Jan Sakiewicz, Anastazja Borowska 297-1-136 55 Ł SK
5 12 1805 Lubar Karol Gurski (Górski) Michałówka Wincenty Marianna Danielewicz łacina, chrzest 6.12.1805, Mikołaj Aleksandrowicz, Helena Dąbrowska 178-51-174 76R Ż Mg 179
21 2 1806 Ostróg Kazimierz Antoni Gurski Ostróg NN Tekla Gurska Fabian Kromberg, Petronela Stefanowska 297-1-136 56 Ł SK
11 12 1807 Lubar Ignacy Zagurski (Zagórski) Motowidłówka Kazimierz Magdalena polski, świadectwo z 5.01.1824, chrzestni: Kazimierz Gurski, Priska żona Stepana Opałczyka, w tekście informacja: Magalena Zagórska ż. Kazimierza zmarła 16.12.1807, wszywka 2, po karcie nr 97 178-51-174 Ż Mg 240
12 12 1812 Dederkały Mikołaj Gurski Radoszówka Teodor Eufrozyna 42 R 0
15 1 1815 Nowogród Wołyński Karol Marcin Podgurski Pawłowicze, par. Łokacze Jan Konstancja Durafiewicz dopełnienie 873 34 132 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0019.htm
9 9 1817 Torczyn Dionizy Wierszchowski Okorksk Franciszek Apolonia Lewicka wpis 09/1818; Józef Gurski, Anna Groszkowska 45 b/nr EH
9 9 1817 Torczyn Brygida Wierszchowska Okorksk Franciszek Apolonia Lewicka wpis 09/1818; Józef Gurski, Anna Groszkowska 45 b/nr EH
10 7 1827 Łabuń Jan Gurski (Górski) Tadeuszpol NN Katarzyna Gurska (Górska) Antoni Zajączkowski, Dorota Kobierska 178-3-93 108V 32 Ż 212 KP2
9 9 1827 Łabuń Mikołaj Gurski (Górski) Tadeuszpol Kajetan Katarzyna Poniatowska Antoni Ostrowski, Anna Czułowska 178-3-93 110R 43 Ż 215 KP2
29 12 1827 Ostropol Stefan Tomaszewski Samczyki Feliks Agnieszka Jagłowska Antoni Gurski kawaler, Franciszka Kurowska (wdowa) 178-3-93 209V 84 Ż 406 KP2, DM
2 3 1827 Sielec Paweł Gurski Rusnów Ignacy Marianna Jędrzej Golinowski, Barbara Czypurowska 843 150- 151 6 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0082.htm
8 3 1827 Sielec Jan Gurski Biskupicze Ruskie Jan Marianna Pawłowska Feliks Czacki, Konstancja Szeptycka 843 151 8 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0082.htm
3 11 1827 Jampol Karolina Jasińska Olszanica NN Marianna Jasińska prac. Metym Tymoszuk z Katarzyną małż. Parchoma Chweszczuka, asyst. Michał Gurski z Matrą małż..... Sycza 245-1-1 239V 65 R 470 DM1
11 2 1827 Wyszogródek Feliksa Emilia Szczepanowska Sokołówka Feliks Marianna Gelner Marcin Bogurski, Lucja Horotyska, asys. Jan Zieńkowicz, Józefa Górska ż. Aleksandra, Antoni Milewicz, Katarzyna Bogurska ż. Marcina 245-1-1 331 10 R 624 DM1 0
19 7 1828 Gródek Jakub Śniegurski Gródek Wojciech Anna Wnukowska Szaniawski Jakub Kochmanowicz Krzysztof, Wnukowska Marianna Mroziuk Apolonia 123 JZ
15 2 1828 Gródek Franciszka Śniegurska Gródek Jan Łucja Kroczak Kroczak Józef Śniegurski Jakub, Kroczak Teresa Sułowska Katarzyna 36 JZ
6 1 1828 Gródek Kacper Śniegurski Gródek Jan Tekla Sadowska Koszałko Michał Koszałko Kacper, Kucharska Magdalena Rudnicka Ewa 9 JZ
3 9 1828 Kołki Róża Izabela Narolska Kołki Feliks Aleksandra Dackiewicz ch: 12.09. Józef Podgurski, Karolina Zielińska 814 94 31 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0098.htm
21 4 1828 Kulczyny Wojciech Samborski Kulczynki Michał Anna Boynołowska ch. 1828.04.21, Ur. Tomasz Rostowski, Wiktoria Pawłowska, ż. Andrzeja, ass. Jakub Zagurski, Marianna Trębecka, ż. Macieja 178-3-94 319R 32 Ż Mg
0 1828 Kulczyny Lucjan Gurski dziecko 6 miesięczne, dopeł. 1828.05.03, chrz.z wody Ur. Piotr Ptaszkowski, Helena Malinowska, wdowa, dopeł. ch. Ur. Stanisław Markowski, Marianna Bekierska, ż. Mikołaja, ass. Wojciech Chmielnicki, Ur. Pelagia Komarowska, panna, w rubryce o rodzicac 178-3-94 319V 36 Ż Mg
13 6 1828 Kulczyny Bazyli Lisowski Dubiszcze Jakub Prakseda Rzepecka ch. 1828.06.14, Ur. Jan Gurski, Anastazja Zielińska, panna, ass. Ur. Jan Bobrowski, Pawlina Gurska, panna 178-3-94 320V 46 Ż Mg
28 9 1828 Kulczyny Michał Jędruski Jaworowce Ignacy Tekla Kossowska ch. 1828.09.29, Ur. Mikołaj Karczewski, Franciszka Gurska, ass. Ignacy Gurski, Marianna Ilnicka 178-3-94 322V 62 Ż Mg
5 2 1828 Zasław św. Józefa Józef Białogurski Zasław prac. Tadeusz Petronella Żółtowska Mikolaj Grudziński, Apolonia Mazurkiewicz 178-3-94 27V 16 Ż 51 KP2
11 3 1828 Teofilpol Trynitarski Grzegorz Sokołowski Teofilpol ur. Tomasz Rozalia brak ur. Antoni Zagurski, Marianna Pietraszewska 178-3-94 301V 9 Ż 578 KP2
13 5 1828 Połonne Stanisław Gurski (Górski) Nowosielica Mikołaj Anna Czułowska W.P. Michał Petryczyn, ur. Józefa Kieleżyńska 245-1-2 92R 72 R 2673 DW
2 6 1829 Gródek Bazyli Śniegurski Gródek Adam Agnieszka Kotlarz Galant Jan Kotlarczuk Michał, Dawidowa Marianna Śniegurska Marianna 100 JZ
12 8 1829 Radziwiłłów Hipolit Kasjan Podgurski Leduchów Łukasz Jagnieszka Grabowska 815 283a 47 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0288.htm
26 2 1829 Klewań Eleonora Szumska Karajewicze Franciszek Elżbieta Korościuk ur. Filip Wigurski, Katarzyna Świętosławska, as. Leon Lewicki, Julia Kucharska 171-1-2 151V 6 R 163 DW
24 12 1830 Białogródka Adam Podgurski Kuźmińce Stefan Salomea Podolska Antoni Podgurski i Marianna Podgurska zamężna 178-3-96 66V 96 Ż DM
5 4 1830 Ostróg Grzegorz Szydłowski Chorów Stefan Elżbieta Gajewska Satnisław Sangurski, Anna Maciejewska panna 171-1-3 5R 32 R MZ
8 6 1830 Ostróg Anna Sangurska Toczewiki Paweł Magdalena Jan Sangurski, Anna Kochcińska żona Mikołaja 171-1-3 7V 55 R MZ
5 8 1830 Kulczyny Marianna Lipska Zastawki Jan Aleksandra Ziekowska chrzest: 1830.08.06, Ur. Jakub Zagurski, Ur. Agnieszka Papiel, wdowa 178-3-96 332R 50 Ż Mg
29 6 1830 Berdyczów Piotr Gurski Berdyczów Leon Agnieszka Radecka Ignacy Żerdzicki, Franciszka Liszewska 178-3-3 127V 122 Ż MP
9 7 1831 Ostróg Władysław Wielów Toczewiki Tomasz Tekla Pogorzelska Antoni Gurski, Anna Piasecka 171-1-4 8V 57 R MZ 779
17 7 1831 Białogródka Aleksander Rużycki Polachowa Maciej Marianna Pawłowska Jan Podgurski i Franciszka Szpalińska 178-3-97 75V 39 Ż DM
21 6 1831 Szumsk Paweł Ostrowski Żołobki Jan Anna Tomasz Gurski, Marianna Kupińska ż. Grzegorza 245-1-5 370V 30 R 1875 RK
20 3 1831 Kulczyny Joanna Miednicka Krasiłów Marcin Marianna Dzikowska chrzest: 1831.04.26, Ur. Jakub Zagurski, Ur. Domicella Nowicka, panna 178-3-97 377V 23 Ż Mg
28 6 1831 Kulczyny Petronella Lesniewicz Zastawki Stanisław Teresa Bogusławska chrzest: 1831.06.30, Ur. Jakub Zagurski, Ur. Anna Czerniawska, ż. Rocha 178-3-97 379V 34 Ż Mg
1 5 1832 Białogródka Jan Mondzelowski Kuźmińce Wojciech Honorata Antoni Podgurski i Marianna Makowska ż. Jana 178-3-98 51R 115 Ż DM
14 3 1832 Korzec Grzegorz Gurski Majdan Michiejowiecki Dominik Prakseda Niczyporowska Andrzej Jankowski i Marianna Cyrklewicz mężatka 245-1-6 61r 30 R Na
5 11 1833 Luboml Karol Leonard Gurski Ziemlica Alojzy Teofila Orańska Józef Błaszczuk, Marianna Błaszczukowa 848 519 95 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20848/pages/PL_1_436_848_0296.htm
3 10 1833 Międzyrzec Franciszka Migucka przysiółek Cegielnia NN Aleksandra Migucka Sł.Dymitr Gurski,Agnieszka Urbańska 171-1-6 243R 36 R AS
12 12 1833 Międzyrzec Adam Gurski Międzyrzec Dymitr Marianna Paszkowska Piotr Migucki, Anna Bociorowska 171-1-6 244V 46 R AS 0
12 11 1833 Szpanów Teodor Tarnogurski [Tarnogorski] Horodyszcze Kazimierz Katarzyna ...Rukicz,...Czernowska męż. 171-1-6 184V 11 R AS
16 3 1834 Skurcze Aleksander Podgurski Leniów Jan Wiktoria Pawłowska Maciej Mocarski, Petronela Piasecka ż. Macieja 820 25V 3 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20820/pages/PL_1_436_820_0026.htm
8 1 1834 Zasław św. Józefa Seweryna Elżbieta Turowska Zasław Majdan Antoni Helena Burdziakowska Jan Zagurski (ppłk wojsk. ros. i horodniczy m. Zasław.), Teresa Popławska 178-3-100 19R 6 Ż 40 RG
7 11 1835 Gródek Katarzyna Kurek Gródek Wojciech Wiktoria Gorczyca Śniegurski Jakub Buczacki Wojciech, Ciechońska Joanna, ż. Wojciecha Jańczuła Ter 219 JZ
10 3 1835 Gródek Józef Śniegurski Gródek Sebastian Magdalena Pietrag Śniegurski Jakub, Koluda Anna, ż. Stanisława 45 JZ
28 1 1835 Gródek Marianna Słobodzian Gródek Wawrzyniec Katarzyna Switan Śniegurski Jakub, Romaniewicz Marianna, ż. Jana 17 JZ
6 6 1835 Gródek Antoni Śniegurski Gródek Jan Łucja Kroczak Kapitan Tomasz, Sulowska Katarzyna, ż. Michała 101 JZ
23 7 1835 Krzywin Apolinary Emilian Szankowski Komarówka Antoni Salomea Wkryńska ch. 4.08.1835, Ur. Marcin Zagurski, Ur. Cecylia Wisznicka ż. Sotera, asys. Ur. Soter Wisznicki, Ur. 171-1-8 69V 22 R Mg
27 12 1835 Butowce Franciszek Gurski Orzechówka Michał Marcjanna Goralewicz Józef Dubielewski, Franciszka Biskupska 178-3-101 221R 44 Ż 408 SK
14 3 1835 Starokonstantynów Hippolit Zarzycki Karaimowce Teodor Marianna Kowalska Deonizy Zagurski, Franciszka Brzozowska 178-3-101 167R 36 Ż 324 CK
26 6 1835 Międzyrzec Aleksander Podgurski Sapożyn Jan Domicela po Dionizym ? Ur.Franciszek Ks. Kościuszkiewicz, Ag.Kondracka żona Szymona.As.Szym. Łobaszewski,Szym. Krzesiewicz,Antonina ........? 171-1-8 226V 18 R AS
20 6 1836 Kuniów Alojzy Gurski (Górski) Zakoty Michał Tekla Podgruszecka ur. Jan Podgruszecki, Marianna Dzwonkowska ż. Stanisława 171-1-9 85 R 38 R 9703 DW
5 8 1836 Białogródka Kajetan Iwerski Kuźmińce Michał Aleksandra Dmuchowska Stefan Podgurski i Agata Singielewiczowa ż. Aleksandra 178-3-106 122V 68 Ż DM
6 12 1836 Lubar Julia Sabina Wagotowicz Kiryjówka Jan Julia Pogurska Kajetan Pogurski i Tekla Tołpiszkiewicz ż. Benedykta, asyst. Benedykt Tołpiszkiewicz i Kamila Pogurska panna 178-51-386 411V 115 Ż 415 DM
4 2 1837 Luboml Andrzej Józef Gurski Ziemlica Alojzy Teofila Orańska Adam Przesmycki, Filipina Zielińska ż. Antoniego 852 508 20 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20852/pages/PL_1_436_852_0268.htm
9 7 1838 Kuniów Piotr Rosiński Radohoszcz Mała Jan Agnieszka Jasińska Karol Gurski, Anna Oziemkowska ż. Pawła 171-1-11 80 R 41 ZP 0
6 11 1838 Nieświcz Honorata Makarewicz Czaruków Aleksander Katarzyna Radziewicz u. Julian Zagurski młodzian, Katarzyna Buszczyńska panna 433 12 26 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20433/pages/PL_1_436_433_0007.htm
6 1 1838 Kołki Gabryel Sulikowski Dołżyca Maciej Marianna Sobek Seweryn Gurski, Walerya Kulczan - "p"; ch: 23.01. 824 58a 5 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0059.htm
23 10 1838 Żytomierz Ignacy Garbaczewski Żytomierz Michał Apolonia Mandzikowska Aleksander Masłow generał i Elżbieta Tabias panna, asyst. Łukasz Wigurski i Eleonora Michałowska 178-3-6 33R 316 Ż 67 DM
28 3 1839 Wiszenki Eustachy Kaniewski Futor Czebenie Maurycy Marianna Wilczewska Konstanty Jasnogurski, Franciszka Zasimowska - mężatka; ch: 05.04. 825 50a 16 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20825/pages/PL_1_436_825_0052.htm
23 2 1840 Jampol Maciej Akajewicz Dołhalówka Kasper Elżbieta Sierakowska ur. Maciej Gurski, Elżbieta Narymowska 871 439 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0230.htm
17 12 1841 Jampol Franciszek Gurski Moskalówka Maciej Agata Jarkowska 872 495 42 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0261.htm
28 4 1841 Katerburg Witalis Achyles Ilnicki Wilja Ignacy Michalina Wigura Wlm. Jan Dobrzyński i Katarzyna Pontiałowa wdowa, as. marcin Bogurski i Eugenia Ilnicka panna 199 98 21 872 796 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20199/pages/PL_1_436_199_0052.htm
22 4 1842 Łanowce Józef Gurski (Górski) Napadówka Szymon Marianna Ansion Wawrzyniec Suluk, Katarzyna Dembowska ż. Kazimierza 873 777 13 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0405.htm
9 5 1842 Krzemieniec Grzegorz Zagurski 873 461 45
19 5 1842 Krzemieniec Antoni Gurski Józef Urszula Bańkowska 873 461 46
10 10 1843 Korzec Franciszek Piasecki Rzeczki Paweł Dorota Zagurski 874 212 134 AGAD PW
26 3 1843 Łuck Tekla Bańkowska Sapohów Jan Katarzyna Maciej Trębicki, Anna Gurska, Henryk Gurski, Eleonora Trębicka 379 5 12 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20379/pages/PL_1_436_379_0003.htm
2 6 1844 Ostróg Jan Gurski Wierzchów Franciszek Karolina Terlecka Stanisław Martynowski, Marianna Szczyglewska ż. Teodora 883 7 V 54 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0011.htm
28 2 1844 Ostróg Alfred Podgurski Mohylany Wincenty Józefa Szutkowska 883 4 V 28 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0006.htm
4 5 1844 Kisielin Anioł Grodzki Majdan Osmihowicki Michał Agnieszka Piotrowska Leon Gurski, Marianna Zalewska - "p"; ch: 05.05. 859 170 17 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20859/pages/PL_1_436_859_0089.htm
18 3 1844 Kisielin Józef Bolesław Marian Wirski Kisielin Jan Anna Wereszczyńska dop.ch: 06.01.1845 As: Antoni Podgurski - "k", Katarzyna Gutkowska - ż. Józefa, 860 317 1 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20860/pages/PL_1_436_860_0167.htm
29 7 1844 Łanowce Ignacy Marcin Lenczowski Bereżanka Erazm Ludwika Borucka Wlm Marcin Bogurski -Deputat i Wlm Aleksandra Radzimińska panna 875 938 21 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0499.htm
15 7 1845 Katerburg Ignacy Domański Piszczatyńce Józef Franciszka Malawska ur. Gabriel Gurski, Rozalia Malawska ż. Jana 200 17 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0010.htm
28 12 1845 Ostróg Pawlina Wiązowska Toczewiki Marcin Marianna Wierzbicka chrzest 4 syczen 1846, Odnodworcy Jan Gurski, Marianna Galińska żona Ignacego 885 2R 6 AGAD MZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0003.htm
20 4 1845 Owrucz Mikołaj Podgurski Owrucz Michał Józefa Topolska 178-3-12 384R 23 Ż MW
1 1 1846 Luboml Erazm Lucjan Bęklewski Maszów Maksymilian Karolina Tyczyńska Wiktor Podgurski, Julia Czechowska ż. Józefa 861 452 1 AGAD BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20861/pages/1_436_0_0_861_0192.htm
3 5 1846 Międzyrzec Florian Stanisław Gurski Międzyrzec Dymitr Marianna Paszkowska Feliks Rabicki,Helena Wilczyńska 885 260R 9 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0270.htm
12 11 1846 Międzyrzec Elżbieta Pilecka Rusywel Jędrzej Barbara Zenon Markiewicz, Marianna Gurska wd.As. Adolf Gurski,Aniela Mackiewiczowa 885 264R 33 AGAD AS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0274.htm
29 10 1847 Owrucz Włodzimierz Podgurski Owrucz Michał Józefa Topolska 178-3-19 440R 38 Ż MW
12 3 1847 Starokonstantynów Kazimierz Gurski [Górski] Weremijówka Józef Aleksandra Radziszewska Ignacy Ostrowski i Marianna Markowska ż. Wawrzyńca 178-3-116 163R 24 Ż 324 DM
7 4 1849 Lachowce Józef Gurski Bisówka Jacek Tekla Czapska Stanisław Zagajewski i Helena Olszewska ż. Franciszka 171-1-15 140V-141R 16 R DM
13 3 1860 Nieświcz Stanisław Gurski Horodyszcze Zenon Petronela Domańska 841 527-528 14 0
18 8 1860 Starokonstantynów Jan Czesław Wigurski Starokonstantynów Łukasz Joanna Kaszperowska Jan Jarosiewicz i Katarzyna Wagner wdowa 178-3-130 293V-294R 114 Ż 551-552 DM
21 7 1864 Białogródka Hieronim Gurski Sosnoweczka Andrzej Tekla Ziobrowska Mikołaj Grzybowski i Marianna Goryszewska ż. Jana 178-3-81 80V-81R 62 Ż DM
16 10 1865 Żytomierz Piotr Bartoszewski Żytomierz Ignacy Marianna Kaszpierowska syn sekr.gub./ Marek Wigurski, Bronisława Wigurska 178-3-61 48 313 Ż DG
16 2 1866 Żytomierz Julia Paderewska Futor Wasilewskiego Wincenty Teofila Dzikowska [17.05.1866] córka dw., Adam Jasnogurski i Antonina Tokarska 178-3-63 29 123 Ż 55 i 56 DG
17 7 1866 Żytomierz Wincenty Zieniewicz Żytomierz Hieronim Teresa Tarnowiecka [21.07.1866] syn dw., Adam Jasnogurski i Honorata Lisowska 178-3-63 37 167 Ż 71 i 72 DG
6 10 1866 Żytomierz Józef Lachowicz Żytomierz Ludwik Aniela Świderska [23.10.1866] syn dw., sekr.gub.Adam Jasnogurski i Konstancja Krukowska, asyst.: Franciszek Wróblewsk 178-3-63 53 256 Ż 103 i 104 DG
4 12 1866 Żytomierz Antoni Niewirowski Żytomierz Paweł Julia Osłowska [8.12.1866] syn 1-dw., Adam Jasnogurski i Teresa Popczyńska, asyst.: Józef Iwanicki i Zuzanna Kurows 178-3-63 61 295 Ż 119 i 120 DG
29 12 1873 Ostróg Karol Filarowski Choteń Jan Marianna Frankowska Anastazy Gurski, Antonina Frankowska panna 654-1-56 68R 3 R MZ
3 10 1876 Rzyszczów Kazimierz Gracjan Magurskiewicz Rzyszczów Gracjan Wiktor Ewelina Gryniewiecka Filip Wiszniewski, Maria Kaczyńska, Jan Juszkiewicz, Helena Wojciechowska 312-1-110 295 1 m.K KM
2 3 1883 Katerburg Mikoła Gurski Piszczatyńce Adam Feliksa Grządkowska 204 259-260 14 0
5 6 1887 Katerburg Stanisław Gurski Piszczatyńce Adam Feliksa Sawicka 204 137-138 20
5 1 1887 Grzymałów Maria Czajkowska Bucyki Marcin Franciszka Szpigiel Józef Wigurski, Michalina Gorczyńska 1614 46 1 EK 0
9 1 1887 Gródek Julian Śniegurski Gródek - Katarzyna c. Wojcie Śniegurska Buduś Bartłomej, Czernecka Wiktoria, ż. Jana 17 JZ
2 8 1902 Gródek Antoni Śniegurski Gródek Jan s. Józefa Franciszka Draczkowska Juszczyszyn Błażej Miliniecki Piotr, Draczkowska Marcelina, ż. Franciszka Czyrsk 208 JZ
18 9 1903 Gródek Bronisław Śniegurski Gródek Ludwik s. Mateusza Anna Kokowska Zagórski Grzegorz Cisielski Jan, Śniegurska Magdalena, ż. Jana Śniegurska Franci 262 JZ
12 9 1904 Gródek Bronisław Śniegurski Gródek Jan s. Andrzeja Franciszka Bukowska Lenga Jan Bukowski Tomasz, Falkiewicz Franciszka, ż. Konstantegp Śniegurska Anto 219 JZ
26 9 1908 Gródek Stanisław Zagórski Gródek Grzegorz Petronela Śniegurska Śniegurski Jan, Śniegurska Katarzyna, ż. Wincentego 367 JZ
23 3 1915 Gródek Augustyn Śniegurski Gródek Bartłomej s. Łukasza Antonina Zagórska Mielnik Dmitrij, Śniegurska Magdalena, ż. Jana 100 JZ

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
15 2 1722 Torczyn Józef Gurski Antonina Kordiszowna Michał Bałaban, Antonina Gorska 43 b/nr EH
2 2 1723 Torczyn Jakub Paszkowski Agata Stanisławowna Szepel Michał Zagurski, Marianna Tomaszowa 44 b/nr EH
21 2 1740 Szumsk Jan Podgurski Podgórski Suraż Marianna Szymecka Szymczuk Suraż w Maciej Golaszewicz, Małgorzata Czmeryha 297-1-180 3R Ł RK
2 1772 Szumsk Jan Mochelski Bryków Franciszka Poniatowska Bryków p Wojciech i Barbara Zagurski 297-1-180 59R Ł RK
1 8 1773 Szumsk Wojciech Podgurski Podgórski Szumsk k Marianna Śliwińska Szumsk p Piotr Piotrowski, Łukasz Jadaszewski 297-1-180 61V Ł RK
1773 Czartorysk Franciszek Zagurski Anna Czajkowska Jan Trzciński, Kazimierz Zawadzki, Franciszek Butwilewski 297-1-185 206r Ł 7853 Na
20 5 1788 Czartorysk Andrzej Gurski Serchów Anna Grabowska Serchów Szymon Metliński, Rozalia Grabowska, Elżbieta Metlińska, Aleksander Czerniawski, Anna Bielińska 297-1-185 217v-218r Ł 7874-7875 Na
20 5 1791 Czartorysk Antoni Dymicki Czartorysk Anna Bilińska Czartorysk w Franciszek Ksawery Lubicz Gostyński, Teofila z Rohozińskich Gostyńska, Kazimierz Sudkiewicz, Wiktor Jarząbkowski, Józef Gurski, Zofia z Gostyńskich Kaszowska, Tekla ze Sławusewskich Trzebuchowska 297-1-185 219r Ł 7877 Na
13 2 1799 Meżyrów Jan Wisłocki Zofia Kondracka Rażepy szl. Wincenty Bogurski, Józef Siedlecki, Ignacy Nowicki 31V 8 Ch
26 4 1825 Kuniów Jan Zagurski Martyń 22 Wincenty Marianna Katarzyna Grabowska Martyń 18 Jan Teresa 50 R
1 12 1828 Stepań Tymoteusz Magurski par. Stepań 30 Bazyli Julianna Koszatałowicz Wiktoria Smulska Warszawa, par. Św. Jana 18 Onufry Marianna Weniger W. Stanisław Graff Worcell, Bazyli Zmijewski, W. Stanisław K., ...? 171-1-1 212R 6 R Mg 7104
29 6 1828 Kulczyny Jędrzej Żółkiewski Zozulińce, par Bazalia 40w Jan Marianna Trucińska Józefa Romanowska Czepelówka 30w Wiktor Rozalia Rodziewicz Ur. Bartłomiej Zagurski, Anna Skrzeszewska 178-3-94 331R 22 Ż Mg
7 7 1829 Wołoczyska prac. Jakub Górski/Gurski Łozów 30 Kazimierz Anna prac. Anna Capek Wołoczkowce 33 W Andrzej Marianna prac. Jan Kubik, Horpyna Pietruk 178-3-95 283v 21 Ż 550 KP2
4 2 1829 Teofilpol prac. Semen Zeleniuk Korowie (praw.) Andrzej Apolonia prac. Marianna Burmistrzuk Korowie Ignacy Marianna Michał Bogurski, Ilia Pilipiuk 178-3-95 332v 4 Ż 645 KP2
1 6 1830 Krzywin Teodor Fedorowski Krzywin 29 Bazyli Prakseda Markiewicz Helena Fal Krzywin 18 Józef Franciszka Konopka Ur. Jan Wilchelm, Ur. Dominik Gurski, Ur. Józef Lippi 171-1-3 41V 4 R Mg
29 6 1830 Kulczyny Michał Walczycki Kulczyny 24 Stefan Marianna Markiewicz Aleksandra Piotrowska Kulczyny 11 Wojciech Weronika Piwowar On - sławetny, Ona - pracowita, świad: Ur Jakub Zagurski, Grzegorz Rutkowski 178-3-96 342R 17 Ż Mg
3 2 1830 Mielnica Stefan Kornijczuk par. Mielnica G-U Michał Marianna Kornijczuk Tekla Namonczuk par. Mielnica 19 Jakub Marianna Żukowska prac. Jan Kozakiewicz, Paweł Soroczuk, Stefan Zagurski 845 246V-247R 4 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20845/pages/PL_1_436_845_0235.htm
3 2 1830 Mielnica Dominik Zagurski (Zagórski) Mielnica 20 Stefan Marianna Kasian Agnieszka Jakobiec Mielnica 17 Stefan Anastazja Żardecka prac. Jan Kasian, Tomasz Panasiuk, Tomasz Rymarczuk 845 247R-V 5 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20845/pages/PL_1_436_845_0235.htm
31 5 1831 Korzec Stanisław Gurski 27 Kacper Elżbieta Ryżkowska Helena Czajkowska 20 Jędrzej Domicela Podolska 245-1-5 73 5 R PW
22 2 1831 Ostropol Antoni Gurski Korzówka 24 Józef Anna Elżbieta Krzyżanowska Korzówka 18 Jan Elżbieta Hilary Kunicki, Mikołaj Dolanowski 178-3-97 268R-268V 6 Ż 502-503 DM
16 11 1831 Lubar Tomasz Gurski Czartoria Nowa 45w Michał Joanna Kosk Marianna z d. Kudelska Dubanowska Futor Lubarski 44w Jakub Zofia Kuczyńska Feliks Hebnerowski, Joachim Łabęcki 178-3-4 339R 21 Ż 668 MP
6 11 1832 Ostróg Wojciech Zadarnowski Podobanka 30w Jan Franciszka Petronela Piasecka z d. Łukowska Podobanka 45w Kondrat Marianna Józef Gurski, Nestor Ordyczuk 171-1-5 21R 26 R MZ
10 1 1832 Zasław św. Józefa Michał Łosiński 48w Jan Anna Niewiadomska Katarzyna Białogurska 25 Sebastian Marianna Dobrowolska Stanisław Białogurski, Karol Łosiński 178-3-98 25R 2 Ż 49 RG
9 2 1833 Białogródka Jan Podgurski Polachowa 30 Szymon Marianna Wolska Bazylida Libczyńska Polachowa 20w Józef Marianna Rajewska Maciej Rużycki, Kasper Mikołajewski 178-3-99 57R 12 Ż DM
29 1 1833 Ostróg Antoni Jakuszewski Stójło 24 Maciej Anna Górska Tekla Baszyńska Stójło 18 Jakub Agnieszka Sulkiewicz Maciej Gurski, Franciszek Zahurski, Bazyli Czychowski 171-1-6 21V22R 4 R 8408 MZ
25 2 1834 Kuniów Michał Gurski (Górski) Zakoty 46 Jan Wiktoria Szaniawska Tekla Podgruszecka Zakoty 18 Józef Tekla Zabłocka 171-1-7 78 V 3 R DW
9 9 1834 Butowce Michał Gurski (Górski) Orzechówka 20 Kazimierz Anna Dzięgielowska Marianna Guralewicz Czerniatyn Mały 19 Franciszek Marianna Michał Krzeszniowski, Michał Dzięgielowski 178-3-100 197R 7 Ż 384 DM
4 8 1834 Łanowce Marcin Bogurski 57w Andrzej Joanna Franciszka Kawecka Grzybowa 24 Tadeusz Róża Wincenty Skąpski, Ludwik Ziębicki, Ignacy Skąpski, Erazm Kurcewicz 245-1-8 333R-333V 6 R 339-340 DM
3 2 1835 Ostróg Ignacy Kochański Toczewiki 20 Jan Marianna Sakiewicz Rozalia Piasecka Toczewiki 18 Jakub Katarzyna Okowińska Paweł Sangurski Piotr Sangurski 171-1-8 19V 3 R 9010 MZ
26 5 1835 Kupiel Grzegorz Grochowski Sobkowce 28w Jan Marianna Dąbrowska Marianna Ochryniewiczóna Sobkowce 25 Michał Teresa Mirzwińska Błażej Ochrenewicz, Piotr Gurski, Mateusz Jabłoński 178-3-101 330 12 Ż 614 SK
21 2 1837 Kuniów Józef Podgruszecki wd. Zakoty 50 Antoni Agnieszka Jakuszewska Petronela z Kondrackich Telicka Podczapki 33 Paweł Agnieszka Barska Michal Gurski, Petronela Żuchowska 171-1-10 90 V 5 ZP R
15 10 1839 Korzec Roman Gurski par. Korzec 21 Jan Ewa Trybulska Joanna Kraczkowska par. Korzec 20 Antoni Agnieszka Wierzbicka Wojciech Zabłocki, Franciszek Sawicki 178-51-433 87R 19 Ż 93
10 11 1840 Łanowce Cyprian Wojtkowski Napadówka 24 Bazyli Tekla Marianna Gurska (Górska) Napadówka 18 Marcin Marianna Rusiecka Kandyd Raduski, Gabriel Gurski 871 679-680 3 AGAD DW, EH
6 2 1841 Żytomierz Łukasz Wigurski 37 Filip Anna Lwowicz Joanna Kaszperowska 17 Stanisław Marianna Portianko 178-51-465 15 Ż Ni
15 6 1841 Żytomierz Filip Gurski 21 Jan Marianna Kowalska Tekla Rutkowska 16 Adam Rozalia Krucicka 178-51-465 34 Ż Ni
1 3 1842 Ostróg Wincenty Podgurski Mohylany 30 Jan Marianna Hoszczkowska Józefa Szatkowska Mohylany 26 Franciszek Anna Kuczewska 881 23V 8 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0031.htm
31 1 1843 Wiszenki Mikołaj Engelhard Załobowa 28 Tomasz Julianna Gierch Justyna Esz Topulno 22 Piotr Ewa Tesłowska Piotr Esz, Konstanty Jasnogurski 829 203R 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20829/pages/PL_1_436_829_0217.htm
27 5 1845 Krzemieniec Konstanty Wolański Krzemieniec 25 Jan Anna Wilnicka Antonina Majewska Krzemieniec 18 IN Katarzyna Majewska Stefan Gurski i Jan Bernacki 426-1-18 27R 15 DM 561 T
29 9 1845 Deraźne Karol Podgurski Zwiahel, par. Zwiahel 31 Jan Konstancja Darasiewicz Aleksandra Buszkiewicz Podłuzne 18 Karol Tekla Lewicka 884 214 R 9 AGAD DW, EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0220.htm
10 2 1846 Gródek prac. Jan Rohulak Oleksiniec-Podleśny 22 Jan Tekla prac. Domicella Łukaszowa Oleksiniec-Podleśny 19 Paweł Tekla prac. Wojciech Grabowy, Michał Gałagurski 685-4-157 16 Ch 10 KP2
22 4 1847 Żytomierz Antoni Wigurski Żytomierz 39 Feliks Anna Lwowicz Rozalia Sudziłowska Żytomierz 18 Tadeusz Marianna Baranowska Konstanty Gliński ,Andrzej Wachowski 178-3-16 54V 25 Ż 109 Ni, DM
31 5 1864 Dederkały Jan Walczuk Dederkaly Wielkie 20 Jan Barbara Rudczuk Justyna Kaczaniuk Dederkały Wielkie 18 Franciszek Flora Rogowska Aleksander Kotarski i Jan Gurski 1-168 4R-4V 4 T 362-363 DM
7 2 1865 Korytnica Bazyli Figurski Trościanka 25 Szymon Marianna Buraczyńska Anna Zimlicka Trościanka 17 Paweł Klara Kiełczeska 236 15 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20236/pages/PL_1_436_236_0009.htm
11 7 1866 Żytomierz Mikołaj Zieniewicz Żytomierz 27 Grzegorz Brygida Białkowska Adela Borycka Żytomierz 24 Józef Julia Grecka (dw., i dw.) Adam Jasnogurskii Hieronim Zieniewicz 178-3-63 90R 35 Ż DG 147
11 9 1866 Żytomierz Józef Kłosowski Oljanówka par.Trojanów 45 Adam Franciszka Malinowska Karolina Bagińska z d.Wyhowska Albinówka 34 ` (1-dw i 1-dw.) Wojciech Gurski i Jakób Misiuna 178-3-63 92V 45 Ż DG 152
18 10 1866 Żytomierz Marian Wereszczak Żytomierz 46 Sylwester Tekla Daszkiewicz Lucyna Zalewska Żytomierz 31 Ksawery Tekla Grochowiecka (sekr.gub.wdowiec I dw.) sekr.kol Celestyn Gilewicz, sekr.gub.Adam Jasnogurski i sekr.kol.August Czarnecki 178-3-63 95V 57 Ż DG 158
4 2 1868 Białogródka Stanisław Podgurski Kuźmińce 23 Antoni Józefa Sławecka Marianna Łukarzewska Szarłajówka 17 Jan Honorata Wilińska Jan Kobierski, Franciszek Faliński 178-3-81 381R 8 Ż DM
5 10 1880 Kuniów Jan Żukowski Zakoty 19 Piotr Helena Gałaszyńska Antonina Nawrocka Siekierzyńce 18 Karol Katarzyna Jakuszewska Józef Gurski i Antoni Dzwonkowski 178-3-78 607V 9 Ż DM
13 2 1888 Grzymałów Jan Lenkiewicz Hlibów 28 Franciszek Tekla Łozińska Petronela Korejba Hlibów 29 Jan Franciszka Lenkiewicz Józef Wigurski,Antonina Hańkiewicz 1614 1614 147 1 LJ 0
5 6 1897 Kowel Józef Bejn Jagodno 50w Michał Marianna Krasnodybska Małgorzata Sygent z Sesików Jagodno 35w Mateusz Agnieszka Bardadga Jan Marczyk, Aleksander Figurski 908 34V 13 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20908/pages/PL_1_436_908_0034.htm
2 10 1902 Kowel Stanisław Figurski Zielona 24 NN Katarzyna Marianna Dunaj Kowel 19 Stefan Łucja Korowidzka 963 45V 26 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20963/pages/PL_1_436_963_0047.htm
10 7 1911 Gródek Antoni Słobodzian Gródek 20 Jan Franciszka Komorska Anastazja Milecka Biedrikowcy 22 Mateusz Lucyna Szender Mazurowicz Kacper Śniegurski Paweł 49 JZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20813/pages/PL_1_436_813_0107.htm
27 4 1914 Włodzimierz Wołyński Ludwik Figurski Trościanka par. Korytnica 22w Dominik Marianna Siedlecka Anna Kostkiewicz Anusin 20 Michał Marianna Wrona 1058 61 16 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201058/pages/1_436_0_0_1058_0061.htm

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
156 919 Jozef Gurski 21 Ostróg Wierzchów 1813 Ostróg par. DW
200 112 Michał Gurski 34 Ostróg Brodów 1813 Ostróg par. DW
1 Józef Gurski - żonaty 45 Ostróg Stujło 1837 Równe Mg 654-1-8
1 Józef Gurski 59 Ostróg Stojło 1848 Równe SK 654-1-19
3 Andrzej Gurski 47 Ostróg Luczyn 1848 Równe SK 654-1-19
3 Maciej Gurski 56 Ostróg Wierzchów 1848 Równe SK 654-1-19
3 Franciszek Gurski 27 Ostróg Wierzchów 1848 Równe SK 654-1-19
4 Jan Gurski 36 Ostróg Luczyn 1848 Równe SK 654-1-19
4 Józef Gurski 61 Ostróg Wierzchów 1848 Równe SK 654-1-19
5 Józef Gurski 66 Ostróg Międzyrzecz Ostrogski 1848 Równe SK 654-1-19
8 Antoni Gurski 44 Ostróg Toczewiki 1848 Równe SK 654-1-19
3 4 Pracowity Gabriel Gurski 72 Łanowce Napadówka 1857 AGAD DM 433-26
3 6 2 syn Gabriela - Józef Gurski 41 Łanowce Napadówka 1857 AGAD DM 433-26
7 10 Pracowity Jan Gurski 47 Łanowce Napadówka 1857 AGAD DM 433-26
9 16 Pracowity Szymon Gurski 39 Łanowce Napadówka 1857 AGAD DM 433-26
11 21 Pracowity Jan Gurski 36 Łanowce Napadówka 1857 AGAD DM 433-26


Uwaga! W spisach wyszukiwane sa tylko nazwiska. Pełne spisy sa dostępne TUTAJ

Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl