Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 265 wyników dla: Adamska

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość O zmarłym i rodzinie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
14 3 1808 Olewsk Marianna Adamska Połonisz wdowa, pozostawiła dwóch synówi jedną córkę 178-3-128 31R Ż Na
13 2 1813 Olewsk Marianna Adamska 45 Balarka Radowelska pozostawiła męża i jednego syna 178-3-128 38R Ż Na
28 7 1828 Ostropol ur. Ewa Adamska z d. Czarnecka 26 Ostropol mąż ur. Franciszek Adamski, dzieci: Antonina, Marianna, na suchoty 178-3-94 214V 71 Ż 411 KP2
6 9 1828 Ostropol Marianna Adamska 2 Ostropol ojciec ur. Franciszek Adamski wdowiec, na suchoty 178-3-94 215V 80 Ż 413 KP2
5 1 1838 Butowce Aleksandra Popiel 29 Kapustyn z d. Adamska, mąż Jan, bez potomna 178-3-110 227R 1 Ż 431 DM
1 5 1843 Deraźne Łucja Adamska 56 Widymir z Oszczepków, wdowa, synowie Teodor, Jędrzej, Wincenty, Józef, Mikołaj i Ludwik, córka Wiktoria 882 189 V 12 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0191.htm
2 12 1844 Deraźne Józefa Adamska wrz.52 Widymir rodzice- Teodor, Waleria z Grochowskich 883 184 V 23 AGAD B, EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0195.htm
16 12 1845 Nowogród Wołyński Aleksandra Adamska 5/12 Fedorowka Piotr i Apolonia Mordas 135 JZ
20 12 1851 Łokacze Krystyna Adamska 3 Rohowicze c. 1-dw. Kazimierza i Rozalii 355 29-30 12 AGAD 16 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20355/pages/PL_1_436_355_0016.htm
20 8 1851 Deraźne Karolina Adamska 2 Zuzanka c. Józefa i Joanny z Bielawskich 171-2-1 141V 13 R 144 BW
30 4 1854 Ostropol Marianna Adamska 40 Ostropol mąż Franciszek, synowie Piotr i Paweł, córki Rozalia, Józefa, Teresa i Adela 178-3-122 572V 13 Ż 1114 DM
8 2 1858 Łokacze Józefa Adamska 1,5 Rohowicze c.1-dw. Józefa i Rozalii z Błędowskich 362 23 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20362/pages/PL_1_436_362_0013.htm
4 2 1859 Beresteczko Zofia Adamska 38 Beresteczko panna, c. Piotra i Teresy 21 22 3 AGAD DW, EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2021/pages/PL_1_436_21_0014.htm
13 5 1860 Ostropol Józefa Adamska 3,5 Ostropol c. Jana i Antoniny z Bojemskich 178-3-75 296R 23 Ż 528 DM
10 10 1861 Ostropol Aleksandra Adamska 60 Ostropol pozostawiła córkę Antoninę 178-3-76 330V 25 Ż 621 DM
30 11 1867 Szumbar Jan Pacewicz 63 Borki od astmy, 1-dw., żona Katarzyna, synowie Marian, Sylwester, Karol i Edward, córki Ludwika Stradamska i Rozalia Staszkiewicz 426-1-41 96R 16 T 561
7 2 1902 Ostropol Marcelina Gregorowicz 84 Ostropol z d. Adamska, wdowa 17-1-325 199R 5 Ch 379 DM
25 4 1905 Ostropol Antonina Adamska 78 Ostropol z d. Bojemska, wdowa 17-1-325 219V 14 Ch 417 DM
19 11 1908 Ostropol Tekla Korzeniowska 36 Ostropol z d. Adamska, mąż Roman, synowie Konstanty, Feliks i Władysław, córka Zofia 17-1-325 240V 26 Ch 456 DM
2 7 1909 Ostropol Maria Adamska 60 Ostropol wdowa, synowie Stanisław, Franciszek, Jan Mikołaj, córka Ludwika 17-2-93 162R 16 Ch 35 DM
9 5 1915 Ostropol Józefa Berezowska 40 Pasieczna z d. Adamska 17-2-93 212R 11 Ch 349 DM
24 8 1923 Tajkury Jadwiga Adamska 2 Stadniki c. Jana i Adeli z Demskich 740-4-698 75R 14 R 76 BW

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
12 8 1792 Szumsk Klara Adamska Szumsk Aleksander Antonina 7V Ł 0
28 9 1806 Ostróg Tekla Adamska Ostróg NN Antonina Adamska Jan K...ki, Eleonora Hermanowa 297-1-136 60 Ł SK
23 1 1827 Zaturce Karolina Adamska Wólka Sadowska Marcin Jagnieszka Olkiewicz data chrztu 843 255 1 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0138.htm
27 3 1827 Ostropol Marianna Czarnecka Ostropol Franciszek Ewa Czarnecka Stefan Kulbaszewski, Józefa Adamska 178-3-93 199V 16 Ż 386 KP2 0
7 9 1827 Ostropol Marianna Kaczanowska Ostropol Karol Marianna Obminowicz Obuchowicz Maciej Klimuntowicz, Józefa Adamska 178-3-93 206R 60 Ż 399 KP2, DM
5 5 1827 Butowce Jan Gawłowski Butowce Józef Marianna Krzeszniowska Ludwik Sapalski, Aleksandra Adamska 178-3-93 263R 7 Ż 508 KP2
30 5 1827 Starokonstantynów Dominikanie Jakub Korwicz Starokonstantynów Kasper Katarzyna Adamska Piotr Jasiński (wielmożny), Teresa Krzyżanowska 178-3-93 140V 46 Ż 270 KP2
20 1 1829 Łuck Katarzyna Nowosad Łuck Łukasz Agnieszka Adamska Jan Lubarski, Anna Kopczyńska 368 73 6 815 2 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0037.htm
20 1 1829 Ostropol Fabian Feliks Jaworski Ostropol ur. Paweł Józefa Bernadzka ur. Józef Zieliński, Józefa Adamska 178-3-95 192v 6 Ż 370 KP2
20 3 1829 Ostropol Józefa Adamska Ostropol ur. Jan Aleksandra Michałowska ur. Franciszek Zabłocki, Katarzyna Zielińska 178-3-95 193v 19 Ż 372 KP2
9 1 1830 Ostropol Hilary Adamski Ostropol Franciszek Marianna Martyńska Franciszek Zabłocki i Józefa Adamska ż. Mateusza, asyst. Franciszek Pruszyński i Rozalia Chodorowska ż. Jana 178-3-96 235R 3 Ż 435 DM
20 5 1831 Ostropol Grzegorz Adamski Ostropol Franciszek Marianna Feliks Kuczyński i Józefa Adamska zamężna, asyst. Celestyn Łuczycki i Wiktoria Kuczyńska panna 178-3-97 261R 18 Ż 492 DM 0
19 10 1832 Nowogród Wołyński Anna Adamska Majdan Fedorówka Piotr Apolonia Mordos ur. Karol Osiński, Tekla Holakowa ż. Piotra 245-1-6 20V 1383 R 1229 DW
24 9 1833 Ostropol Rozalia Adamska Ostropol Franciszek Marianna Martynowska Feliks Kuczyński i Salomea Laudańska zamężna 178-3-99 222R 57 Ż 424 DM 0
2 12 1834 Ołyka Leopold Maciurkowski Chorłupy Antoni Antonina Adamska 821 125 7 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0126.htm
13 1 1834 Ostropol Honorata Adamska Ostropol Mateusz Józefa Michałowska Stanisław Porzeziński i Marianna Malawska wdowa 178-3-100 234R 3 Ż 452 DM
16 10 1834 Ostropol Łukasz Laudański Chiżniki Michał Agnieszka Jabłońska Gabriel Hucewicz i Marianna Domańska ż. Piotra, asyst. Stanisław Porzeziński i Józefa Adamska 178-3-100 241R 43 Ż 466 DM
13 11 1834 Ostropol Dydak Oszczapowski Ostropol Franciszek Teresa Jaworska Stanisław Porzeziński i Józefa Adamska 178-3-100 242R 49 Ż 468 DM
15 3 1835 Kijów Marianna Adamska Kijów Wojciech Tekla Sobocka Józef Głażewski, 10 Klassy, Anna Stefanowicz, wdowa, chrz. 21.03.1835. Rodzice dziecka- Czynownicy 9 Klassy. 178-51-372 26R 15 Ż BS 54 0
17 1 1835 Ostropol Antoni Kurowski Pyszki Piotr Teresa Filipowa Michał Dworzański, Józefa Adamska 178-3-101 263R 2 Ż 489 SK
3 7 1835 Ostropol Joanna Sadłowska Ostropol Andrzej Anna Niedzielska Józef Wierzeyski, Józefa Adamska 178-3-101 267V 26 Ż 498 SK
20 10 1835 Ostropol Joanna Paprocka Ostropol Tomasz Helena Domańska Kazimierz Kasperski, Józefa Adamska 178-3-101 270V 43 Ż 504 SK
23 12 1835 Ostropol Wiktor Kilijewicz Ostropol Jan Wiktoria Pogorzelska Kazimierz Kaszperski, Józefa Adamska 178-3-101 271R 47 Ż 505 SK
2 3 1836 Ostróg Benedykt Maciorkowski Mizocz Antoni Antonina Adamska s. Porucznika WR, Wlm Aleksander Staniewicz i Wlm Nikonowiczowa wdowa 171-1-9 6R 30 R DM
15 2 1836 Ostropol Katarzyna Jaworska Ostropol Jan Katarzyna Tuczyńska Feliks Kuczyński i uczciwa Józefa Adamska ż. Mateusza 178-3-106 301V 11 Ż 581 DM
1 8 1836 Ostropol Józefa Adamska Ostropol Franciszek Marianna Martynowska Kazimierz Kaszperski i Józefa Adamska, asyst. Mateusz Adamski i Urszula Kosońska 178-3-106 305R-305V 30 Ż 588-589 DM
19 8 1836 Ostropol Józefa Koressendowicz Ładyhy Bartłomiej Barbara Minkowska Grzegorz Wąsowicz i Franciszka Ojzanowska ż. Franciszka, asyst. Karol Dobrzański i Józefa Adamska 178-3-106 306R 34 Ż 590 DM
12 2 1837 Nowogród Wołyński Julianna Mordas Fedorówka Antoni Franciszka Żółnowska Żołnowski Kazimierz, Adamska Łucja, ż. Tomasza 12 JZ
22 1 1837 Ostropol Wincenty Olszewski Ostropol Maciej Marianna Kaniewska Bartłomiej Statkiewicz i Józefa Adamska ż. Mateusza, asyst. Adam Naborowski i Anna Statkiewicz 178-3-108 317R 6 Ż 615 DM
15 8 1837 Ostropol Marianna Paprocka Ostropol Piotr Dorota Pogorzelska Łukasz Szlik i Elżbieta Adamska panna 178-3-108 322V 28 Ż 626 DM 0
17 9 1837 Ostropol Franciszka Stryjewska Futor Ostropolski Dominik Aleksandra Niedaszkowska Bonifacy Kiliewicz i Józefa Adamska ż. Mateusza, asyst. Eliasz Stryjewski i Justyna Kiliewicz panna 178-3-108 323V 32 Ż 628 DM
11 2 1838 Ostropol Julian Kiliewicz Ostropol Jan Wiktoria Pogorzelska Józef Bedliński i Anna Adamska panna, asyst. Jan Pogorzelski i Anna Demiajanowa sołdatka 178-3-110 278R 14 Ż 546 DM
24 8 1839 Nowogród Wołyński Marianna Adamska Majdan Fedorówka Tomasz Łucja Wazińska Karol Osiński i Marianna Gajdamowicz ż. Stanisława 178-3-72 18R 139 Ż 36 DM
6 10 1839 Nowogród Wołyński Franciszek Zapolski Majdan Fedorówka Michał Justyna Zawadzka Józef Ostrowski i Lucyna Adamska ż. Tomasza 178-3-72 22R 169 Ż 44 DM
18 10 1839 Nowogród Wołyński Urszula Adamska Majdan Fedorówka Jan Małgorzata Husakowska Piotr Holak i Katarzyna Gajdamowicz panna 178-3-72 23V 180 Ż 47 DM
27 1 1842 Nowogród Wołyński Franciszka Adamska Majdan Fedorówka Tomasz Łucja Wazińska 873 7 25 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0005.htm
03 2 1844 Nowogród Wołyński Józef Adamski Fedorowka Tomasz Lucja Wazińska Holak Piotr, Adamska Apolonia, ż.Piotra 44 JZ 0
03 8 1844 Nowogród Wołyński Stefan Osiński Fedorowka Franciszek Marcyanna Husakowska Holak Piotr, Adamska Małgorzata, ż.Jana 154 JZ 0
7 9 1844 Deraźne Józefa Adamska Widymir Teodor Waleria Grochowska Klemens Grochowski, Józefa Chodorowska 883 175 V 43 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0186.htm
12 9 1844 Maciejów Katarzyna Pacowska Maciejów Franciszek Juliana Sadowska Mikołaj Podlaszaniec i Aleksandra Sadowska, asyst. Roman Potochtowicz i Apolonia Doroszuk ż. Tomasza, Karol Piątkowski i Tekla Adamska ż. Feliksa 410 7 15 AGAD 4 JI http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20410/pages/PL_1_436_410_0004.htm
16 11 1845 Deraźne Katarzyna Adamska Widymir Adam Waleria Grochowska 884 207 R 43 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0213.htm
24 8 1845 Ostropol Ludwik Łączyński Ładyhy Konstanty Anna Adamska Wlm Ignacy Obniski i Wlm Tekla Jurkowska ż. Konstantego 178-3-113 256R 25 Ż 512 DM
31 8 1845 Ostropol Stefania Zielińska Ostropol Wojciech Antonina Adamska Aleksander Baczyński i Marianna Iwańska ż. Jana 178-3-113 256R 26 Ż 512 DM
29 8 1846 Łokacze Marianna Adamska Rohowicze Kazimierz Rozalia Błędowska 351 6 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20351/pages/PL_1_436_351_0004.htm
31 12 1846 Ostropol Ewa Adamska Ostropol Franciszek Marianna Martynowska Franciszek Mysiewicz i Marianna Łozicka ż. Jakuba 178-3-115 281R 59 Ż 552 DM
4 11 1846 Ostropol Karol Szpet Pasieczna Piotr Szymon Wiktoria Białkowska chrzest 28.08.1849, Bazyli Siedleczyński i Domicela Szymańska ż. Ksawerego, Karol Torczyński i Marcelina Adamska panna 178-3-118 203V-204R 21 Ż 377-378 DM
3 2 1847 Ostropol Ludwika Drozdowska Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Rafał Kaliński i Emilia Kalińska panna 178-3-116 271V 5 Ż 535 DM
10 5 1847 Ostropol Antoni Gorecki Ostropol IN Franciszka Gorecka s. panny, Wojciech Zieliński i Antonina Adamska panna 178-3-116 272V 11 Ż 537 DM
23 11 1847 Ostropol Klementyna Zielińska Ostropol Wojciech Antonina Adamska Michał Jadłowski i Honorata Zielińska panna 178-3-116 276V 33 Ż 545 DM
29 1 1848 Nowogród Wołyński Marianna Olszewska Fedorówka Antoni Konstancja Gągało Korycki Jan, Adamska Łucja, ż. Tomasza 19 JZ
23 3 1848 Ostropol Zenon Fidyk Ostropol IN Cecylia Fidyk s. nieślubny wdowy, Dominik Kowaliński i Agnieszka Adamska wdowa 178-3-117 349V 10 Ż 685 DM
14 3 1848 Ostropol Izabella Drozdowska Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-117 350R 13 Ż 686 DM
15 5 1848 Deraźne Ludwik Adamski Widymir Teodor Waleria Grochowska chrzest 20.05.1848, Józef Chodorowski i Wiktora Adamska panna 171-1-14 246V 15 R 243 BW
16 4 1849 Łokacze Krystyna Adamska Rohowicze Kazimierz Rozalia Błędowska Rafał Rudnicki, Anna Janiszewska z. Leona 353 9-10 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20353/pages/PL_1_436_353_0006.htm
30 12 1849 Ostropol Hilary Drozdowski Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-118 205V-206R 34 Ż 383-386 DM
28 8 1849 Deraźne Karolina Adamska Widymir Józef Joanna Bielawska chrzest 29.08.1849, Klemens Grochowski i Franciszka Fedorowska panna 171-1-15 336 29 R 337 BW
7 12 1850 Kołki Marianna Adela Adamska Majdan Czornyżski Teodor Waleria Grochowska Jan Szpringer, Tekla Trusiewicz panna 835 238-239 36 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20835/pages/PL_1_436_835_0124.htm
14 7 1850 Starokonstantynów Bonawentura Mężyński Łaszki Wojciech Elżbieta Adamska chł. Mateusz Stankiewicz, Apolonia Lisiczuk ż. Grzegorza 178-3-119 17V-18R 76 Ż 34 DW
22 2 1850 Ostropol Konstancja Zielińska Ostropol Wojciech Antonina Adamska Michał Jadłowski i Honorata Grocholska ż. Antoniego 178-3-119 243V-244R 9 Ż 456-477 DM
1 10 1851 Starokonstantynów Edward Mężyński Semerynki Wojciech Elżbieta Adamska szl. Franciszek Jezierski,1-dw. Julianna Dunajewska ż. Jana 178-3-120 55V-56R 153 Ż 108 DW
12 2 1851 Deraźne Anastazy Żołędziewski Widymir Bazyli Karolina Burzyńska chrzest 15.02.1851, Ignacy Kopiej i Joanna Adamska mężatka 171-2-1 127V-128R 9 R 130 BW
7 1 1852 Deraźne Aniela Adamska Zuzanka Józef Joanna Bielawska chrzest 13.01.1852, Stanisław Domalewski i Magdalena Kopiej ż. Konstantego 171-1-17 448V-449R 1 R 452 BW
14 2 1853 Ostropol Petronela Zielińska Ostropol Wojciech Antonina Adamska Mateusz Sadłowski i Honorata Grocholska ż. Antoniego 178-3-121 786V-787R 8 Ż 1481-1482 DM
13 10 1854 Ostropol Rafalina Drozdowska Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-122 560V-561R 38 Ż 1091-1092 DM
3 12 1854 Ostropol Franciszek Wojciechowski Ostropol Jakub Honorata Morzenko [Murzenko] Stefan Rzemowski (Rzymowski) i Antonina Adamska panna 178-3-122 562V-563R 45 Ż 1095-1096 DM 0
1 4 1854 Deraźne Teofila Adamska Zauholce Wincenty Helena Sawicka chrzest 15.04.1854, Jan Sawicki i Rozalia Sawicka panna 171-1-37 340V-341R 12 R 336 BW
27 3 1854 Deraźne Józef Szpryngiel Zuzanka Wiktor Wiktoria Adamska chrzest 21.04.1854, Antoni Żukowski i Rozalia Domalewska ż. Stanisława 171-1-37 341V-342R 14 R 337 BW
3 4 1855 Ostropol Franciszek Baczyński Ostropol Aleksander Anna Gorecka Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-123 681V-682R 8 Ż 1342-1343 DM
26 9 1855 Ostropol Michalina Klementowska Ostropol Paweł Wiktoria Starzyńska Maciej Sadłowski i Apolonia Adamska ż. Franciszka 178-3-123 685V-686R 27 Ż 1350-1351 DM
27 12 1855 Ostropol Stefania Szpett Ostropol Piotr Wiktoria Białecka chrzest 26.02.1856; Seweryn Nosalski i Anna Flincz wdowa, asyst. Julian Czapski i Marcelina Adamska panna 178-3-124 633V-634R 11 Ż 1203-1204 DM
4 11 1856 Kołki Ludwik Szpryngiel Majdan Czornyzki Wiktor Wiktoria Adamska 22-1-160 76 26 Ł MO
8 6 1856 Ostropol Medard Doniecki Ostropol Antoni Tekla Witkiewicz Jan Adamski i Marcelina Adamska panna 178-3-124 640V-641R 38 Ż 1217-1218 DM
24 9 1856 Ostropol Józefa Adamska Ostropol Jan Antonina Bojemska Albin Bojemski i Teresa Skrzyńska ż. Jana 178-3-124 641V-642R 42 Ż 1219-1220 DM
7 3 1857 Ostropol Honorata Zielińska Ostropol Wojciech Antonina Adamska Wawrzyniec Dšbrowski i Honorata Grocholska ż. Antoniego 178-3-73 315V-317R 7 Ż 598-599 DM
3 8 1857 Ostropol Cezary Drozdowski Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Eliasz Bojemski i Antonina Adamska ż. Jana 178-3-73 320V-321R 24 Ż 606-607 DM
12 4 1858 Ostropol Klementyna Rączkowska Ostropol Tadeusz Marianna Kiejl Jan Adamski i Marcelina Adamska panna, asyst. Maciej Sadłowski i Antonina Adamska ż. Jana 178-3-74 290V-291R 11 Ż 552-554 DM
27 6 1858 Ostropol Petronela Zielińska Charkowce Feliks Józefa Adamska Julian Stryjewski i Julianna Mańkowska ż. Józefa, asyst. Maciej Sadłowski i Antonina Adamska ż. Jana 178-3-74 292V-293R 21 Ż 556-559 DM
4 6 1858 Ostropol Roman Zenon Adamski Ostropol Jan Antonina Bojemska Piotr Szpett i Marcelina Adamska panna, asyst. Józef Bojemski i Wiktoria Szpett ż. Piotra 178-3-74 292V-293R 23 Ż 556-561 DM
21 12 1858 Ostropol Adam Gorecki Ostropol IN Franciszka s. panny, Jan Adamski i Marcelina Adamska panna 178-3-74 299V-300R 49 Ż 569-571 DM 0
19 11 1858 Kulczyny Feliks Zagórski Wolica Tatarska Mikołaj Józefa Adamska Józef Gadomski i Justyna Pińczuk ż. Onyśka 178-3-127 133V-134R 114 Ż 266-267 DM
29 8 1859 Deraźne Ewa Dębołęcka Zauholce Piotr Agnieszka Śledziewska chrzest 30.08.1859, Antoni Zaręba i Helena Adamska ż. Wincentego 171-1-73 410V-411R 24 R 396 BW
6 3 1860 Ostropol Teofil Zieliński Ostropol Wojciech Antonina Adamska Feliks Zieliński i Rozalia Łotocka wdowa, asyst. Michał Jadłowski i Justyna Koszerska wdowa 178-3-75 272V-273R 2 Ż 489-490 DM 0
5 3 1860 Ostropol Tomasz Gątkiewicz Wisznopol Mikołaj Rozalia Ostrowska Wiktor Pawski i Antonina Adamska ż. Jana, asyst. Franciszek Skrzyński i Marcelina Przegorska ż. Jana 178-3-75 272V-273R 3 Ż 489-490 DM
28 12 1861 Białogródka Gracjan Traczewski Nowa Wieś Eustachy Celestyna Topolnicka Józef Sobieszczański i Hipolita Adamska ż. Karola, Leon Zinkiewicz i Emilia Sobieszczańska ż. Józefa 178-3-76 145V-146R 127 Ż DM
11 12 1861 Ostropol Marianna Zielińska Charkowce Feliks Józefa Adamska Michał Sehen i Józefa Sehen ż. Jakuba 178-3-76 315V-316R 52 Ż 597-598 DM
29 12 1862 Deraźne Lucjan Adamski Zuzanka Józef Tekla Kopiej chrzest 7.01.1863, Bartłomiej Kopiej i Katarzyna Adamska ż. Andrzeja 650-1-2 226V-227R 6 R 296 BW
14 5 1862 Deraźne Karolina Adamska Zauholce Wincenty Helena Sawicka Władysław Roskowiński i Peresa Skibicka ż. Mikołaja 887 134-135 18 AGAD DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0072.htm
14 1 1862 Ostropol Józefa Adamska Ostropol Jan Antonina Bochemska Piotr Szpelt i Antonina Adamska 178-3-77 298V-299R 3 Ż 592-593 DM
15 10 1863 Deraźne Ludwik Sawicki Zahułek Jan Bogumiła Dawidowicz chrzest 20.10.1863, Władysław Roskowiński i Aleksandra Adamska ż. Wincentego 650-1-2 236V-237R 34 R 306 BW
6 5 1863 Deraźne Rozalia Adamska Zahułek Ludwik Krystyna Burzyńska chrzest 12.05.1863, Jan Chodorowski i Joanna Żarczyńska ż. Grzegorza 650-1-2 232V-233R 22 R 302 BW
6 1 1863 Ostropol Julian Adamski Ostropol Piotr Anastazja Statkiewicz Albin Bojemski i Antonina Adamska panna 17-1-323 1V-2R 1 Ch 2-3 DM
25 4 1863 Ostropol Wojciech Zieliński Ostropol Wojciech Antonina Adamska Feliks Przeorski i Marianna Jadłowska 17-1-323 4V-5R 17 Ch 8-9 DM
25 4 1863 Ostropol Stanisław Zieliński Ostropol Wojciech Antonina Adamska Antoni Grocholski i Anna Stryjewska 17-1-323 4V-5R 18 Ch 8-9 DM
16 6 1863 Ostropol Jan Antonowicz Worobijówka Tomasz Apolonia Żytkowska Antoni Ostrowski i Antonina Adamska panna 17-1-323 6V-7R 26 Ch 12-13 DM
17 10 1863 Ostropol Łukasz Jadłowski Ostropol Michał Marianna Korzeniowska Kazimierz Dowhalski i Apolonia Adamska 17-1-323 8V-9R 38 Ch 16-17 DM
20 1 1863 Kulczyny Agnieszka Mościcka Wolica Tatarska Grzegorz Anna Adamska Jan Owczarski i Tekla Łatyńska 17-1-235 2V-3R 5 Ch 5-6 DM
15 3 1864 Białogródka Longin Traczewski Nowa Wieś Eustachy Celestyna Topolnicka Aleksander Tatomir i Hipolita Adamska ż. Karola 178-3-81 72V-73R 32 Ż DM
16 10 1864 Bazalia Marianna Lipska Wasylówka Józef Lucyna Adamska Jan Stanisławski i Julia Popławska 17-1-7 79V-80R 146 Ch 158-159 DM
1 3 1864 Ostropol Albin Płochowski Ostropol Władysław Joanna Piątkowska Piotr Szpett i Marcelina Adamska panna 17-1-323 16V-17R 14 Ch 31-32 DM
23 11 1864 Deraźne Paulina Adamska Zahułek Józef Tekla Kopiej chrzest 29.11.1864, Ludwik Adamski i Elżbieta Adamska ż. Andrzeja 171-1-83 250V-251R 33 R 274 BW
6 12 1864 Deraźne Adolf Burzyński Zahułek Adam Teofila Bober chrzest 8.12.1864, Józef Adamski i Krystyna Adamska ż. Ludwika 171-1-83 251V-252R 34 R 275 BW
8 7 1865 Ostropol Elżbieta Zielińska Charkowce Feliks Józefa Adamska Marcin Stryjewski i Anastazja Karpińska 17-1-323 34V-35R 25 Ch 67-68 DM
26 7 1868 Białogródka Jan Paweł Zienkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska Hipolit Dobkiewicz i Helena Kamińska ż. Prota 178-3-81 362V-363R 79 Ż DM
16 12 1870 Białogródka Wacław Zieńkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska rodzice na paszporcie, Karol Adamski i Maria Pacewicz ż. Leona 178-3-84 46V-47R 169 Ż DM
23 8 1872 Białogródka Ludwik Zienkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska Wilhelm Machczyński Karolina Szajc ż. Jana 178-3-84 230V-231R 108 Ż DM
23 8 1872 Białogródka Konstanty Zienkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska Kazimierz Jakubowski i Hipolita Adamska ż. Karola 178-3-84 231V-232R 109 Ż DM
9 1 1872 Nowogród Wołyński Karol Ważyński Fedorówka Józef Justyna Wojciechowska Tomasz ostrowski, Franciszka Adamska 178-3-156 228V-229R 40 Ż 454 DW
31 10 1872 Nowogród Wołyński Walerian Gołębiowski Fedorówka Tomasz Marcjanna Grabowska Wawrzyniec Olszewski, Tekla Adamska 178-3-156 282V-283R 288 Ż 562 DW
12 11 1872 Nowogród Wołyński Marianna Adamska Fedorówka Józef Elżbieta Ostrowska Adam Popławski, Magdalena Kajdanowicz 178-3-156 287V-288R 305 Ż 572 DW
17 5 1872 Kulczyny Franciszka Traczewska Kremenczuki Karol Tekla Adamska Hugo Picz i Stefania Bronikowska 17-1-235 524V-524R 54 Ch 1021-1022 OY
21 2 1874 Kulczyny Tadeusz Romański Kremenczuki Karol Tekla Adamska Stanisław Rylski i Karolina Szajc, asyst. Konstanty Adamski i Stefania Rylska 17-1-235 674V-675R 48 Ch 1319-1320 DM
30 1 1875 Białogródka Maria Karolina Zieńkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska rodzice na paszporcie z Królewstwa Polskiego, Antoni Adamski i Karolina Szejc 178-3-133 12V-13R 52 Ż DM
16 7 1876 Szumsk Marianna Kokurowska Waśkowce Jan Anna Tomczuk chrz. 18.07 Mikołaj Jasiński, Antonina Adamska ż. Marcelego 1-228 21V-22R 82 T DM 604
29 10 1887 Horochów Marianna Skawińska Skobełka Paweł Karolina Adamska 123 46-47 86 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20123/pages/PL_1_436_123_0026.htm
8 12 1889 Lwów-bazylika Wiktoria Ewa Adamska Lwów, Ruska 8 Antoni Magdalena Sikorska 1671L 2 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201671/pages/PL_1_301_1671_0002.htm
11 4 1890 Horochów Stanisław Skawiński Horochów Paweł Karolina Adamska Michał Sawicki, Karolina Szafrańska ż. Szymona 126 22-23 41 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20126/pages/PL_1_436_126_0012.htm
15 3 1893 Horochów Aleksander Skawiński Podliski Paweł Karolina Adamska 129 14-15 32 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20129/pages/PL_1_436_129_0008.htm
2 6 1893 Brody Maria Antonina Adamska Marcin Bolesława Maria Jastrzębska L 34
28 6 1898 Torczyn Helena Krzysztofowicz Siedmiarki Konstantyn Aniela Adamska 935 10V-11R 39 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20935/pages/PL_1_436_935_0011.htm
14 1 1899 Horochów Jan Skawiński Horochów Paweł Karolina Adamska Hipolit Szostakowski, Józefa Tyszkiewicz z. Stanisława 928 4-5 6 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20928/pages/PL_1_436_928_0003.htm
19 7 1899 Tbilisi Grzegorz Murawski Chamury Józef s.Feliksa Pelagia c. Mikołaja Sajaniszwili (wpis w 1920 r.) Józef Chmielewski s.Stanislawa, Eugenia Adamska c.Melkona 236R 42 Tb
9 6 1901 Torczyn Feliks Krzysztofowicz Siedmiarki Konstantyn Aniela Adamska 955 18-19 42 AGAD DW
29 1 1901 Kowel Walenty Łaskarzewski Kowel Hipolit Bolesława Adamska 948 3 V-3 R 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20948/pages/PL_1_436_948_0004.htm
15 4 1901 Horochów Piotr Skawiński Podliski Paweł Karolina Adamska 944 8 27 MJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20944/pages/PL_1_436_944_0008.htm
18 7 1901 Ostropol Augustyna Adamska Ostropol Stanisław Leontyna Łapińska Erazm Łapiński i Jadwiga Kurowska 17-1-323 387V-388R 29 Ch 757-758 DM
21 6 1901 Ostropol Pelagia Mosiewicz Ostropol Jan Aniela Adamska Walerian Lubicki i Teofila Kisielewska panna 17-1-323 386V-387R 27 Ch 755-756 DM
22 3 1901 Ostropol Janina Adamska Ostropol Julian Stanisława Kamińska Andrzej Dowhalski i Józefa Berezowska 17-1-323 383V-384R 16 Ch 749-750 DM 0
16 2 1901 Ostropol Bronisław Dederko Chiżniki Antoni Stanisława Adamska Jan Mosiewicz i Maria Jastrzębska 17-1-323 383V-384R 15 Ch 749-750 DM
6 1 1901 Ostropol Adam Dowhalski Ostropol Andrzej Agnieszka Adamska Jan Sokołowski i Agnieszka Kołodzińska 17-1-323 381V-382R 5 Ch 745-746 DM
6 5 1903 Żytomierz Janina Adamska Żytomierz Jan Wiktoria Perehuda Władysław leżański, Emilia Porzycka ż. Piotra 178-3-171 129V-130R 200 Ż 255 DW 0
10 12 1903 Ostropol Edward Dederko Chiżniki Antoni Stanisława Adamska chrzest 2.01.1904, Jan Gawiński i Tekla Janicka panna 17-1-323 424V-425R 1 Ch 828-829 DM
17 10 1904 Torczyn Józef Krysztofowicz Siedmiarki Konstanty Aniela Adamska Witali Czyżewski, Bronisława Łaskarzewska ż. Stefana 986 17 V-18 R 84
22 1 1904 Ostropol Tekla Adamska Ostropol Julian Stanisława Kamińska Jan Sokołowski i Klementyna Adamska panna 17-1-323 425V-426R 4 Ch 830-831 DM
26 1 1904 Ostropol Marian Mosiewicz Ostropol Jan Aniela Adamska Aleksander Olton i Teofila Kisielewska panna 17-1-323 426V-427R 8 Ch 832-833 DM
25 4 1904 Ostropol Paulina Jastrzębska Ostropol Piotr Maria Adamska Jan Mosiewicz i Stanisława Dederko ż. Antoniego 17-1-323 430V-431R 19 Ch 840-841 DM
29 7 1905 Ostropol Anna Adamska Ostropol Antoni Ewelina Łotocka Mikołaj Adamski i Anna Łotocka panna 17-1-323 453V-454R 32 Ch 885-886 DM
4 9 1905 Ostropol Stefania Mosiewicz Ostropol Jan Aniela Adamska Aleksander Olton i Stanisław Dederko ż. Antoniego 17-1-323 455V-456R 39 Ch 889-890 DM
16 5 1906 Ostropol Witold Jastrzębski Piotr Maria Adamska Mieczysław Jastrzębski i Justyna Pałamarczuk panna 17-1-323 466V-467R 19 Ch 910-911 DM
3 8 1906 Ostropol Bronisław Adamski Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Erazm Łapiński i Ewelina Adamska ż. Antoniego 17-1-323 470V-471R 31 Ch 918-919 DM
10 1 1906 Nowogród Wołyński Józef Popławski Fedorówka Bazyli Petronela Adamska Franciszek Adamski, Anna Popławska 178-3-202 3V-4R 15 Ż 7 DW 0
25 2 1906 Nowogród Wołyński Józef Borecki Cwila Andrzej maria Peklik Albin Bałdyga, Paulina Adamska 178-3-202 16V-17R 109 Ż 33 DW
27 2 1906 Nowogród Wołyński Maria Czerniachowicz Stara Huta Józef Helena Bąkowska Feliks Uścinowski, Zofia Adamska 178-3-202 17V-18R 113 Ż 35 DW
31 3 1906 Nowogród Wołyński Julia Jadamska Chmieryn Piotr Maria Chmielnicka Jan So-Sokołowski, Matrona Stanowska 178-3-202 29V-30R 197 Ż 59 DW
28 5 1906 Nowogród Wołyński Antoni Boczkowski Fedorówka Stanisław Wiktoria Szatkowska Dominik Bartnicki i Franciszka Adamska 178-3-202 39V-40R 270 Ż 79 DW
5 6 1906 Nowogród Wołyński Stanisława Adamska Fedorówka Florian Antonina Borowska Jan Korycki i Anna Popławska 178-3-202 41V-42R 281 Ż 83 DW
15 6 1906 Nowogród Wołyński Antoni Adamski Fedorówka Bazyli Maria Osińska Stanisław Osiński i Elżbieta Adamska 178-3-202 44V-45R 302 Ż 89 DW
2 7 1906 Nowogród Wołyński Maria Skokowska Cwila NN Rozalia c. Jana Ludwik Stępkowski i Paulina Adamska 178-3-202 52V-53R 347 Ż 105 DW
8 7 1906 Nowogród Wołyński Franciszek Zmijewski Fedorówka Mikołaj Maria Ośnicka Jan Sakowski i Tekla Adamska 178-3-202 54V-55R 358 Ż 109 DW
21 10 1906 Nowogród Wołyński Antoni Osiński Fedorówka Franciszek Anna Żołnowska Jan Holak i Maria Adamska 178-3-202 87V-88R 523 Ż 175 DW
11 11 1906 Nowogród Wołyński Marcelina Majewska Karpiłówka Piotr Franciszka Adamska Stefan Kotwicki i Petronela Budiaszewska 178-3-202 104V-105R 609 Ż 209 DW
1 12 1906 Nowogród Wołyński Józefa Suchodolska Fedorówka Bazyli Aniela Kotwicka Karol Osiński i Marianna Adamska 178-3-202 111V-112R 644 Ż 223 DW
12 12 1906 Nowogród Wołyński Józefa Kajdanowicz Wierówka Jan Kamila Adamska Konstanty Bielawski i Anna Adamska 178-3-202 122V-123R 696 Ż 245 DW
2 2 1907 Ostropol Maria Mosiewicz Ostropol Jan Aniela Adamska Roman Michalczewski i Filomena Smolna ż. Leopolda 17-1-323 481V-482R 9 Ch 939-940 DM
2 2 1907 Ostropol Apollon Dowhalski Kalinówka Andrzej Agnieszka Adamska Antoni Tarnawski i Ewelina Adamska ż. Antoniego 17-1-323 483V-484R 14 Ch 943-944 DM
7 7 1908 Ostropol Weronika Jastrzębska Ostropol Piotr Maria Adamska Karol Tomaszewski i Aniela Mysiewicz ż. Jana 17-1-323 508V-509R 31 Ch 992-993 DM
1 1 1909 Ostropol Bronisława Adamska Ostropol Stanisław Leontyna Łapińska Franciszek Zieliński i Justyna Kamińska ż. Zenona 17-2-93 1V-2R 2 Ch 2-3 DM
26 4 1910 Ostropol Cezary Dowhalski Kalinówka Andrzej Agnieszka Adamska Franciszek Dowhalski i Klementyna Tarnawska ż. Antoniego 17-2-93 24V-25R 20 Ch 49-50 DM
23 6 1910 Ostropol Helena Adamska Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Franciszek Zieliński i Emilia Adamska ż. Antoniego 17-2-93 26V-27R 26 Ch 53-54 DM
29 7 1910 Tajkury Michalina Adamska Stadniki Piotr Helena Bejger chrzest 8.01.1911, Antoni Kożelnik i Anna Soler ż. Wacława 740-4-695 1V-2R 2 R 3 BW
14 4 1911 Tbilisi Stanisława Rajska Tbilisi Antoni s. Józefa Maria Filonczuk Jan , Weronika Adamska 12R 91 Tb
20 6 1911 Ostropol Bolesław Mosiewicz Ostropol Jan Aniela Adamska Józef Torczyński i Stanisława Dederko 17-2-93 45V-46R 29 Ch 108-109 DM
17 6 1912 Tbilisi Emilia Adamska Tbilisi Teofil s. Andrzeja Weronika Januszewska Józef Robaszewski, Albina Żygzbrin 35R-V 60 Tb
4 3 1912 Ostropol Zygmunt Grzebieniewski Żytyńce Władysław Antonina Adamska Franciszek Krzysztof i Maria Grzebieniewska panna 17-2-93 54V-55R 7 Ch 88-89 DM
22 5 1912 Ostropol Helena Adamska Ostropol Julian Stanisława Kamińska Franciszek Adamski i Seweryna Zielińska ż. Jana 17-2-93 58V-59R 20 Ch 96-97 DM
24 6 1912 Ostropol Emilia Adamska Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Franciszek Zieliński i Ewelina Adamska ż. Antoniego 17-2-93 61V-62R 28 Ch 102-103 DM
14 11 1913 Ostropol Filomena Dowhalska Józefówka Andrzej Agnieszka Adamska Franciszek Dowhalski i Agnieszka Chłodzińska ż. Karola 17-2-93 85V-86R 40 Ch 148-149 DM
18 6 1914 Ostropol Maria Adamska Ostropol Antoni Ewelina Łotocka Andrzej Dowhalski i Klementyna Tarnawska wdowa 17-2-93 98V-99R 27 Ch 167-168 DM
2 3 1915 Kijów Św. Aleksandra Józef Longin Abramek Wiaźma Józef Kazimiera Adamska Antoni Dybicki i Helena Abramska, Antoni Jastrzębiec Porczyński i Zofia Dybicka 312/1/129 52V-53R 205 m.K JM1
7 4 1915 Ostropol Mieczysław Grzebieniewski Żytyńce Władysław Antonina Adamska Leon Markowski i Maria Si(e)raczyńska panna 17-2-93 115V-116R 16 Ch 201-202 DM
22 12 1915 Ostropol Julia Dowhalska Józefówka Andrzej Jadwiga Adamska Antoni Swarczewski i Klementyna Tarnawska wdowa 17-2-93 122V-123R 39 Ch 215-216 DM
6 10 1916 Młynów Stefan Grabowski Dorohostaje Kazimierz Tekla Kozakiewicz Dubno, Ludwik Szuberski, Stefania Adamska panna 740-4-446 22V-23R 7 R 496 RK
19 5 1918 Tbilisi Maria Adamska Tbilisi Teofil s.Andrzeja Weronika c.Józefa Januszys-Januszewska Wiktor Kaczkan, Anna Januszyc-Januszewska 197R 59 Tb
24 12 1918 Kołki Aniela Adamska Taraż Zygmunt Antonina Żołędziowska Mieczysław Sawicki, Klementyna Kozłowska, 30.05.1990 USC Więcbork 1085 46 134 AGAD MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201085/album/index.html#img=1_436_0_0_1085_0047.jpg
10 11 1920 Ostróg Tadeusz Jackiewicz Chorów Jan Stanisława Adamska Jan Adamski, Katarzyna Adamska 30 170 O DW
24 11 1921 Starokonstantynów Edward Radzimiński Starokonstantynów Andrzej Honorata Wolska Antoni Wolski i Anna Adamska ż. Franciszka 17-2-91 cz.2 244V-245R 181 Ch 92-93 DM
24 8 1921 Tajkury Jadwiga Adamska Stadniki Jan Maria Dębska chrzest 25.09.1921, Ludwik Koralnik i Regina Killi [Kitli?] panna 740-4-698 35R 21 R 36 BW 0
8 7 1922 Międzyrzec Jerzy Wyrwał Hoszcza Stefan Maria Adamska Witold Skraiński, Helena Brachowska ż.Stefana 740-4-363 65R 47 R AS
8 3 1924 Międzyrzec Helena Stanislawa Adamska Majków Stanisław Helena Głowacka Józef Kuciapa, Helena Jędrzejczyk panna 740-4-363 116V 21 R AS

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
23 9 1764 Szumsk ??? Wirkoski Wirkowski Szumsk Helena Adamska Szumsk p Józef Brzyski, Kazimierz Olszewski 297-1-180 43V Ł RK
26 1 1783 Szczurowice Aleksander Korczugowski Leszniów Zofia Adamska Leszniów Stefan Andrzej Sadowski,Tomasz Biłkowski 1310L 74 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0053.htm
23 1 1827 Nowogród Wołyński Łukasz Bojarski Majdan Elizawet 22 Aleksander Marianna Anna z d. Gregol Adamska Majdan Elizawet 30w Jan Apolonia Jan Józefowski, Józef Hlinkiewicz 1045-2-296 1V 3 CDIAK/FS 24 DM https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GGY4-YR2?i=23&cc=1503045&cat=989324
24 4 1828 Butowce ur. Jan Popiel Butowce 27 ur. Stanisław Ewa Przeniatyńska ur. Aleksandra Adamska Butowce 22 ur. Michał Konstancja Wasilewska ur. Wincenty Sitkiewicz, ur. Grzegorz Wróblewski 178-3-94 248V 18 Ż 476 KP2
9 2 1830 Horodyszcze Bazyli Zawalicz Sudyłków 30 Teodor Rozalia Tchorzewska Agnieszka Laudańska Białokrynicze 17 Maciej Julianna Adamska Mikołaj Zubrzycki, Antoni Szatkowski 178-3-96 98R 6 Ż 177 DM
5 11 1833 Ostropol Michał Laudański Chiżniki 20 Maciej Julianna Adamska Agnieszka Jabłońska Chiżniki 17 Aleksander Helena Jan Skoczyński, Michał Odynecki, Mikołaj Jarzębski 178-3-99 229R 15 Ż 436 DM
11 2 1845 Ostropol Konstanty Łączyński Ostropol 35 Michał Rozalia Krynicka Anna Adamska Ostropol 21 Józef Józefa Michałowska Aleksander Baczyński , Franciszek Krzesiński 178-3-113 259R-259V 2 Ż 518-519 DM
25 2 1845 Ostropol Wojciech Zieliński Ostropol Szymon Helena Balbuz Antonina Adamska Ostropol 18 Franciszek Ewa Czarnecka Franciszek Mysiewicz, Stefan Młynarski 178-3-113 260R-260V 5 Ż 520-521 DM
12 5 1846 Ostropol Krzysztof Drozdowski par. Ostropol 46w Sebastian Magdalena Sawicka Agnieszka Adamska Ostropol 19 Mateusz Józefa Michałowska Józef Wybranowski, Kalikst Polański 178-3-115 284R-284V 7 Ż 558-559 DM
14 7 1846 Ostropol Mateusz Sadłowski par. Ostropol 25 Andrzej Marianna Zielińska Franciszka Adamska Ostropol 25 Michał Agnieszka Malinowska Franciszek Mysiewicz, Tomasz Skrzyński 178-3-115 287R 13 Ż 563 DM
24 10 1848 Bazalia Mikołaj Zagórski Zozulińczyki 32w Jan Marianna Sośnicka Józefa Adamska Zozulińczyki 26 Józef Marianna Sosnowska Józef Zdanowicz, Józef Bystrzycki, Antonina Bystrzycka 178-3-117 319V 17 Ż 626 DM
21 11 1848 Deraźne Wiktor Szpryngiel Majdan Czornyżski 29 Władysław Agata Cebulska Wiktoria Adamska Widymir 19 Marcin Łucja Oszczepkowska Józef Sulikowski, Franciszek Kownacki, Wincenty Adamski 171-1-14 256R 13 R 253 BW
19 5 1857 Ostropol Feliks Zieliński Charkowce 36w Klemens Józefa Mężyńska Józefa Adamska Ostropol 19 Franciszek Marianna Martynowska Stefan Szatkowski i Stefan Zieliński 178-3-73 327V-328R 2 Ż 618-619 DM
7 2 1865 Łokacze Dionizy Łaskarzewski Rogowicze 23 Paweł Katarzyna Jaworska Marianna Adamska Rogowicze 18 Kazimierz Rozalia Błędowska 367 23 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20367/pages/PL_1_436_367_0013.htm
28 5 1867 Ostropol Łukasz Sadłowski Ostropol 20 Mateusz Franciszka Adamska Sabina Gołębiowska Ostropol 18 Michał Karolina Kalinowska Franciszek Adamski, Stanisław Janicki 17-1-324 19V 3 Ch 36 DM
12 11 1867 Ostropol Dominik Strybulewicz Wisznopol 20 Andrzej Franciszka Zabarańska Stefania Zielińska Ostropol 20 Wojciech Antonina Adamska Wojciech Gątkiewicz, Józef Zieliński 17-1-324 22V 9 Ch 42 DM
28 4 1868 Ostropol Klemens Sehen Ostropol 20 Konstanty Marianna Gorecka Ewelina Adamska Ostropol 19 Franciszek Marianna Martyńska Józef Gorecki, Michał Sehen 17-1-324 27R 4 Ch 50 DM
20 9 1870 Ostropol Karol Gęsiorowski Worobijówka 23 Leopold Teresa Łozińska Izabela Drozdowska Worobijówka 19 Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski, Maciej Sadłowski 17-1-324 36R 6 Ch 67 DM
15 11 1870 Ostropol Antoni Gorczyński Ostropol 23 Dominik Domicela Łozicka Emilia Mężyńska Ostropol 20 Wojciech Elżbieta Adamska Teodor Kurowski, Piotr Adamski 17-1-324 36V 7 Ch 68 DM
4 11 1879 Horochów Paweł Skawiński par. Horochów 30 Piotr Franciszka Izanicka Karolina Adamska par. Horochów 18 Franciszek Marianna Manfor 115 71 24 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20115/pages/PL_1_436_115_0037.htm
8 7 1879 Rzyszczów Ludwik Mężyński kawaler 34 Wojciech? Elżbieta? Adamska Anna Worakowska? panna 20 Antoni Bronisława Kowalska skan słabo czytelny 312-1-112 12 4 m.K KM
25 9 1887 Brody Franciszek Mikołajewicz Sydynówka 30 Jan Pelagia Adamska Agnieszka Hużarska Sydynówka 18 Kajetan Honorata Moralewicz L 4
24 9 1895 Kowel Stefan Dymek Biełaszów 50w Mateusz Marianna Lipska Rozalia Gawryszewska Biełaszów 37 Michał Wiktoria Adamska Józef Kędziorek, Franciszek Ambroziak 906 36R 20 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20906/pages/PL_1_436_906_0028.htm
13 7 1897 Kowel Hipolit Łaskarzewski Kowel 34 Adam Teofila Marcinkowska Boleslawa Adamska Kowel 20 Franciszek Marianna Witkowska Adam Szaniawski, Atanazy Dylewski 908 34V 14 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20908/pages/PL_1_436_908_0034.htm
1 2 1898 Włodzimierz Dionizy Kornicki Władysławówka, par. Swojczów 25 Jan Anna Moroziuk Wincentyna Łaskarzewska Falemicze 23 Dionizy Marianna Adamska Michał Miaskowski, August Szwarc 941 57 9 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20941/pages/PL_1_436_941_0058.htm
11 10 1898 Tbilisi Wiktoryn Rogowski Łuknin, kowieńska gub. 30 Kazimierz Anna Możejko Antonina Adamska Wrocław, warszawska gub. 23 Marcin Anna Kwiatkowska Franciszek Jazbutowicz, Mieczysław Kozłowski 109 30 Tb
23 1 1900 Ostropol Andrzej Dowhalski Ostropol 21 Adam Joanna Tomaszewska Agnieszka Adamska Ostropol 22 Piotr Anastazja Statkiewicz Karol Chłodziński, Julian Adamski 17-1-324 128V 2 Ch 242 DM
10 9 1900 Ostropol Antoni Łukaszewicz Zapadyńce par. Starokonstantynów 33w Marcin Józefa Kowalska Baltazara z d. Adamska Swaryczewska Ostropol 30w Jan Antonina Bujemska Jan Mosiewicz, Piotr Jastrzębski 17-1-324 130R 8 Ch 245 DM
15 6 1903 Ostropol Jan Zieliński Ostropol 35w Wojciech Antonina Adamska Katarzyna Zielińska Ostropol 23 Bartłomiej Marcelina Paprocka Tomasz Paprocki, Maciej Paprocki 17-1-324 139R 8 Ch 262 DM
24 10 1906 Nowogród Wołyński Jan Chmielnicki Chmieryn 33 Stanisław Józefa Ziębicka Julia Adamska Chmieryn 20 Stefan Eudokia Szkad Andrzej Suchowiecki, Stanisław Galiński 178-3-202 161R 148 Ż 321 DW
26 9 1906 Nowogród Wołyński Jan Korycki Fedorówka 24 Piotr Klara Przygodzka Antonina Adamska Fedorówka 18 Jan Emilia Babińska Jan Popławski, Tomasz Korycki 178-3-202 156V 129 Ż 312 DW
5 11 1906 Nowogród Wołyński Wacław Dobrowolski Krasna Słoboda 28 Grzegorz Katarzyna Bielawska Zofia Adamska z d. Żyżko Krasna Słoboda 27w Józef Maria Garlińska Andrzej Adamski, Jan Bołsunowski 178-3-202 163V 157 Ż 326 DW
7 11 1906 Nowogród Wołyński Jan Cal-Całko Fedorówka 29 Antoni Paulina Zapolska Kamila Popławska Fedorówka 19 Bazyli Petronela Adamska Franciszek Adamski, Stanisław Cieślak 178-3-202 164V 162 Ż 328 DW
3 2 1908 Horochów Piotr Wiernicki par. Nieświcz 22 Jan Karolina Cholińska Marianna Skawińska Skobełka 21 Paweł Karolina Adamska 994 32 2 MJ http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20994/pages/1_436_0_0_994_0042.htm
11 9 1908 Ołyka Zygmunt Romański Parafia Żytomierz 27 Karol Tekla Adamska Jadwiga Anzelma Szejtc Cumań 20 Alfred Michalina Bratyńska 1019 642 41 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0340.htm
13 9 1909 Ostropol Władysław Grzebieniewski par. Ostropol 23 Tadeusz Anna Rabini Antonina Adamska par. Ostropol 17 Julian Józefa Kunowska Ignacy Grebenczuk, Jan Grzebieniewski 17-2-93 128V 6 Ch 27 DM
8 7 1910 Horochów Mikołaj Skawiński Podliski 25 Paweł Karolina Adamska Antonina Prychodko Podliski 24 Józef Katarzyna 996 35 14 MJ http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20996/pages/1_436_0_0_996_0037.htm
17 5 1911 Ostropol Jan Zieliński Ostropol 44w Wojciech Antonina Adamska Anna z d. Kacznowska Swaryczewska Ostropol 24 Franciszek Maria Antoni Zieliński, Piotr Wardziński 17-2-93 136R 4 Ch 120 DM
15 6 1912 Horochów Stanisław Kuszyński Oszczów 55 Jakub Anna Skawińska Karolina Adamska Horochów 50 Franciszek Maria 1039 34 10 MJ http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201039/pages/1_436_0_0_1039_0038.htm
30 6 1913 Ostropol Franciszek Pietraszczuk Chrobuźna par. Łabuń 34 Jan Marianna Jackiewicz Anna Adamska Ostropol 22 Stanisław Leontyna Łotocka Edward Siedlarz 17-2-93 149V 9 Ch 254 DM
12 11 1913 Ostropol Jan Zieliński Ostropol 45w Wojciech Antonina Adamska Maria Zielińska Ostropol 25 Bartłomiej Marcelina Paprocka Jan Jarosz 17-2-93 149V 10 Ch 254 DM
5 10 1914 Tajkury Jan Jackiewicz Chorów par. Ostróg 42w Józef Katarzyna Bębnowska Stanisława Adamska Stadniki 23 Piotr Helena Feter Wiktor Bagiński, Józef Murawicz 740-4-697 88V 18 R 84 DM
30 1 1921 Tajkury Kazimierz Piechno Zdołbunów 36 Ignacy Marcelina Basener Katarzyna Adamska Stadniki 23 Piotr Helena Teter [Tetter] Stanisław Bruszewski, Jan Adamski 740-4-698 39R 4 R 40 BW
24 6 1929 Horochów Jan Skawiński Horochów 30 Paweł Karolina Adamska Lida Roszczyna 928 4-5 6 dopisek
5 7 1930 Kowel Walenty Łaskarzewski Kowel 29 Hipolit Bolesława Adamska Helena Gołowska dopisek 948 3V-3R 9 AGAD DW
28 7 1939 Kołki Władysław Zalewski Aniela Adamska parafia Kołki 21 Zygmunt Antonina Żołędziowska dopisek 1085 46 134 AGAD MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201085/album/index.html#img=1_436_0_0_1085_0047.jpg

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
1 Wiktoria Adamska 13 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
17 Małgorzata z Usakowskich Adamska rekrutka 29 Nowogród Wołyński Majdan Fedorówka 1844 CDIAK AS 1045-2-235
6 19 żona Marianna z d. Adamska 32 Stawiszcze Farma Wyszkowska 1880 CDIAK DM 1042-1-16
5 11 żona Antonina z d. Adamska 59 Ostropol Ostropol 1888 Żytomierz DM 178-49-23
150 413 Katarzyna Adamska 47 Deraźne Zahułek 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 13R 566
153 7 jego żona Marianna z d. Adamska 19 Ostropol Charkowce 1888 Żytomierz DM 178-49-23
298 41 żona Elżbieta Adamska [Adamek] 52 Stepań Dworzec 1889 CDIAK DM 1045-2-707
13 24 żona Karolina z d. Adamska 40 Horochów Podliski 1902 Łuck DM 193-1-161 6R 12
4 10 Aniela Adamska krewna 10 Deraźne Zauholce 1903 Równe BW 171-1-199 304R
4 11 Franciszka Adamska krewna 1 Deraźne Zauholce 1903 Równe BW 171-1-199 304R
126 19 żona Joanna z d. Adamska 36 Kołki Kolonia Neszest (Niesześć) 1905 Łuck DM 22-1-314 478V 11
158 9 żona Aniela z d. Adamska 47 Kołki Majdan Rudnicki 1905 Łuck DM 22-1-314 480V 13
91 .. 26 ż. Aniela ur. Adamska .. 36 Torczyn Siedmiarki 1910 Łuck EH
5 14 Stefania Adamska z Morzejków wdowa 53 Miropol Miasto Miropol 1912 ES
39 1 Adamska Adela, mąż prawosławny 40 Beresteczko Piaski 1912 Żytomierz DM 178-49-48
49 15 żona Maria z d. Adamska 28 Włodzimierzec Annopol kolonia 1913 Żytomierz DM 178-49-55
95 47 żona Walentyna z d. Adamska 25 Włodzimierzec Wyrobki 1913 Żytomierz DM 178-49-55
410 1 żona Anna z d. Adamska 49 Włodzimierzec Optowa 1913 Żytomierz DM 178-49-55
196 87 żona Janina Adamska 30 Łabuń Kośków 1915 Żytomierz DM 178-49-62


Uwaga! W spisach wyszukiwane sa tylko nazwiska. Pełne spisy sa dostępne TUTAJ

Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl