Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 252 wyników dla: Adamski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość O zmarłym i rodzinie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
8 5 1815 Nowogród Wołyński Antoni Adamski 40 Fedorówka żona Barbara, dz. Piotr, Tomasz, Jan, Agnieszka, Józefa, Magdalena 1045-2-195 9R CDIAK 15 MO https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GGY4-B2J?i=14&cat=989324
28 7 1828 Ostropol ur. Ewa Adamska z d. Czarnecka 26 Ostropol mąż ur. Franciszek Adamski, dzieci: Antonina, Marianna, na suchoty 178-3-94 214V 71 Ż 411 KP2
6 9 1828 Ostropol Marianna Adamska 2 Ostropol ojciec ur. Franciszek Adamski wdowiec, na suchoty 178-3-94 215V 80 Ż 413 KP2
29 4 1830 Ostropol Hilary Adamski 3/12 Ostropol s. szlachetnego Franciszka i Marianny 178-3-96 248V 15 Ż 462 DM
15 8 1831 Ostropol Michał Adamski 45 Ostropol żona Agnieszka z Malinowskich, syn Jan, córki Franciszka, Elżbieta i Marianna 178-3-97 280R 64 Ż 524 DM
30 10 1831 Butowce Jan Adamski 33 par. Butowce kawaler 178-3-97 225V 32 Ż 430 DM
13 2 1831 Starokonstantynów k. Dominikanó Franciszek Gręgielowski 50 z cholery, żona Urszula z Adamskich, syn Mikołaj, córki Agnieszka i Tekla 178-3-97 176V 20 Ż 335 DM
20 2 1833 Ostropol Bartłomiej Adamski 11/12 Ostropol s. Mateusza i Józefy z Michałowskich 178-3-99 232R 11 Ż 441 DM
27 1 1835 Ostropol Paweł Adamski 3 Ostropol Rodzice: Jan, Helena Michałowska 178-3-101 276V 5 Ż 516 SK
3 3 1837 Butowce Łukasz Adamski 32 Butowce kawaler 178-3-108 260R 8 Ż 507 DM
6 2 1838 Maciejów Tomasz Piątkowski 35 Maciejów sław., żona Tekla z Adamskich, synowie Franciszek i Paweł 404 9 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20404/pages/PL_1_436_404_0006.htm
25 2 1838 Deraźne Marcin Adamski 70 Widymir wolno żyjący, żona Lucyna z Szczepkowskich, synowie Teodor, Jędrzej, Wincenty, Józef, Mikołaj i Ludwik, córka Wiktoria 171-1-11 215V 5 R DM
20 10 1839 Berdyczów Jan Adamski 14 Berdyczów zmarł w lazarecie, z 1-dw. 178-3-08 190R 168 Ż 360 DM
23 4 1842 Katerburg Leon Gadamski 60 Kuszlin żona Marianna, syn Jan 200 218 3 873 849 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0114.htm
6 6 1842 Beresteczko Piotr Adamski 48 Beresteczko żona Tekla, synowie Tomasz i Bazyli, córki Chima i Maryanna 4 23 14 AGAD DW, EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%204/pages/PL_1_436_4_0014.htm
28 7 1848 Ostropol Jan Adamski 12 Ostropol e. cholery, s. Jana i Aleksandry z Michałowskich 178-3-117 369R 43 Ż 724 DM
6 1 1850 Starokonstantynów Stefan Adamski 3 Starokonstantynów od koru, s. 1-dw. Adama i Marcjanny z Semenów 178-3-119 44V 10 Ż 87 DW
7 9 1850 Starokonstantynów Bonawentura Mężyński 2/12 Łaszki od epilepsji, s. 1-dw. Wojciecha i Elżbiety z Adamskich 178-3-119 57R 109 Ż 112 DW
23 8 1851 Deraźne Mikołaj Adamski 20 Zuzanka kawaler 171-2-1 141V 14 R 144 BW
14 11 1853 Ostropol Teofil Drozdowski 2 Ostropol s. Krzysztofa i Agnieszki z Adamskich 178-3-121 810R 69 Ż 1526 DM
19 6 1857 Ostropol Krzysztof Drozdowski 70 Ostropol żona Agnieszka z Adamskich, pozostawił po sobie z I-małżeństwa synów Józefa i Aleksandra oraz córkę Annę, z II-małżeństwa syna Hilarego, córki Ludwikę, Izabelę i Rafalinę 178-3-73 333V 18 Ż 630 DM
10 12 1858 Łuck Jan Adamski 3 Siekirycze s. Teodora i Walerii z Grochowskich 394 111 46 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20394/pages/PL_1_436_394_0059.htm
29 5 1860 Ostropol Roman Adamski 2,5 Ostropol s. Jana i Antoniny z Bojemskich 178-3-75 296V 25 Ż 529 DM
2 8 1863 Ostropol Wojciech Zieliński 3/12 Ostropol s. Wojciecha i Antoniny z Adamskich 17-1-325 4R 23 Ch 7 DM
19 7 1875 Białogródka Wacław Zieńkiewicz 5 Białogródka s. Leona i Heleny Adamskiej (za paszportem z Polski) 178-3-133 66V 83 Ż DM
19 1 1885 Berezne Józef Żarnowski 56 Alfredówka z gorączki, kolonista z guberni płockiej, żona Marianna z Adamskich synowie Stanisław, Władysław, Julian i Florian, córka Helena 740-2-6 35V 3 R 34 AD1
30 6 1901 Ostropol Jan Adamski 73 Ostropol były organista, żona Antonina z Bojemskich, synowie - akt nie dokończony 17-1-325 195R 21 Ch 371 DM
5 9 1903 Horochów Paweł Skawiński 56 Podliski pozostawił żonę Karolinę z Adamskich, dzieci: Mikołaj, Stanisław, Jan, Piotr, Maria, Bronisława 961 54R 54 MJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20961/pages/PL_1_436_961_0045.htm
5 8 1903 Ostropol Bronisław Adamski 5/12 Ostropol s. Stanisława i Leontyny z Łapińskich 17-1-325 207R 24 Ch 395 DM
23 2 1905 Ostropol Antoni Kurowski 4 Ostropol s. Józefa i Jadwigi z Adamskich 17-1-325 212R 4 Ch 404 DM
22 4 1907 Ostropol Stefania Mosiewicz 1,5 Ostropol c. Jana i Anieli z Adamskich 17-1-325 232R 6 Ch 441 DM
14 9 1909 Tbilisi Michał Adamski 35 Tbilisi s. Jana, chłop kaliskiej gub. 82 108 Tb DW
30 9 1910 Tbilisi Antoni Adamski 24 Tbilisi szeregowy 17 niżegorodzkiego pułku dragonów 109 96 Tb
28 12 1910 Ostropol Czesław Dowhalski 1 Kalinówka s. Andrzeja i Agnieszki z Adamskich 17-2-93 175V 37 Ch 92 DM
21 1 1911 Ostropol Apolonia Misiewicz 12 Ostropol c. Jana i Anieli z Adamskich 17-2-93 176V 3 Ch 124 DM
21 5 1911 Ostropol Maria Mosiewicz 4 Ostropol c. Jana i Anieli z Adamskich 17-2-93 178V 15 Ch 128 DM
8 6 1913 Tbilisi Andrzej Adamski 84 Tbilisi s. Bartłomieja, chłop kaliskiej gub. 168 45 Tb
9 11 1918 Włodzimierz Marcella Boreczkowa 76 m.Włodzimierz z Adamskich, wdowa po śp. Franciszku Boreczek, zos. s.Tomasza-Wincentego Konstantego i c.Maryannę 1077 98-99 126 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201077/pages/1_436_0_0_1077_0050.htm
28 4 1919 Tajkury Piotr Adamski 66 Stadniki ż. Helena z d. Tetter, s. Jan, Stefan, Władysław, c. Katarzyna 740-4-698 15R 16 R 16 BW
16 5 1936 Ostróg Katarzyna Jackiewicz Chorów ur. 25.11.1926, córka Jana i Stanisławy z Adamskich 654-1-183 99R 23 R Mg
31 1 1938 Włodzimierz Wołyński NSJ Stanisław Adamski 13 Włodzimierz Woł. syn Antoniego i Marianny z Piwkowskich 1089 3 8 AGAD 3 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201089/album/index.html#img=1_436_0_0_1089_0003.jpg

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
5 9 1789 Szumsk Ludwik Michał Adamski Sadeczki Ludwik Antonina Baraniecki, Katarzyna Zielińska 297-1-181 99R Ł 17 RK 0
13 12 1815 Strusów Jan Galewicz Strusów 5 Jan Antonina Wiltenbarm Franciszek Adamski, Cecylia Zalewska 1275L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201275/pages/PL_1_301_1275_0002.htm
27 2 1827 Nowogród Wołyński Józef Łaziński Fedorówka Franciszek Małgorzata Usakowska Adamski Piotr, Zapolska Małgorzata 47 JZ
18 10 1827 Ostropol Teresa Obuchowicz Ostropol Józef Agnieszka Sieniawska Siekańska Jan Adamski, Urszula Kosowska 178-3-93 207V 71 Ż 402 KP2, DM
22 9 1828 Butowce Mateusz Witwicki Wierzbówka ur. Jan Anna Zarzecka ur. Jan Adamski, ur. Helena Bobrzecka 178-3-94 246V 49 Ż 472 KP2
16 3 1828 Ostropol Katarzyna Grzeszczuk Wisznopol prac. Mikołaj Marianna Jaśków Jan Adamski, Urszula Kosowska 178-3-94 195R 17 Ż 373 KP2
28 3 1828 Ostropol Agata Tomaszewska Pyszki ur. Jan Marianna brak Jan Adamski, Urszula Kosowska 178-3-94 195R 18 Ż 373 KP2
30 5 1829 Butowce Jan Myszczuk Butowce prac. Grzegorz Marianna Rudkowska ur. Jan Adamski, Helena Majorska 178-3-95 251V 22 Ż 486 KP2
9 1 1830 Ostropol Hilary Adamski Ostropol Franciszek Marianna Martyńska Franciszek Zabłocki i Józefa Adamska ż. Mateusza, asyst. Franciszek Pruszyński i Rozalia Chodorowska ż. Jana 178-3-96 235R 3 Ż 435 DM
26 12 1830 Ostropol Jan Ewangelista Szczepan Adamski Ostropol Mateusz Józefa Michałowska Teodor Bąkowski i Antonina Galińska wdowa, asyst. Florian Maliszewski i Franciszka Jaworska panna 178-3-96 242V 67 Ż 450 DM
5 4 1831 Nowogród Wołyński Grzegorz Waziński Majdan Fedorówka Franciszek Małgorzata Puchalska ur. Piotr Adamski, Tekla Holakowska mężatka 245-1-5 7R 1115 R 138 DW
19 5 1831 Nowogród Wołyński Katarzyna Zapolska Fedorówka Paweł Małgorzata Husakowska ur. Piotr Adamski, Franciszka Husakowska 245-1-5 9R 1133 R 300 DW
20 5 1831 Ostropol Grzegorz Adamski Ostropol Franciszek Marianna Feliks Kuczyński i Józefa Adamska zamężna, asyst. Celestyn Łuczycki i Wiktoria Kuczyńska panna 178-3-97 261R 18 Ż 492 DM 0
24 8 1832 Deraźne Ludwik Adamski Chołoniewicze Marcin Lucyna Szczepkowska Jan Chodorowski i Anna Garbalińska 171-1-5 194R 26 R DM
1 3 1832 Ostropol Paweł Adamski Ostropol Jan Aleksandra Michałowska Tomasz Dowhalski i Urszula Kosowska wdowa 178-3-98 216V 11 Ż 411 DM
21 3 1832 Ostropol Bartłomiej Adamski Ostropol Mateusz Józefa Michałowska Mateusz Garliński i Teresa Laudańska zamężna 178-3-98 217V 16 Ż 413 DM
29 12 1833 Ostropol Lucjan Tomasz Mochnacki Lewkowce Benedykt Józefa Szaszkiewicz chrzest 6.01.1834 z samej wody; Mateusz Adamski i Franciszka Puzdrowska ż. Ignacego 178-3-100 234R 2 Ż 452 DM
23 1 1833 Ostropol Ludwika Chocianowska Ostropol Karol Marianna Oblichowicz Ucz. Franciszek Adamski i Anastazja Murawska 178-3-99 215R 14 Ż 410 DM
27 1 1834 Ostropol Jan Przeorski Pasieczna Stefan Marianna Miliniewska Jan Adamski i Julianna Rożakowa, asyst. Aksenty Harasymczuk i Aniela Moszkowska panna 178-3-100 234V 4 Ż 453 DM
25 6 1835 Ostropol Jakub Jan Adamski Ostropol Jan Aleksandra Michałowska Józef Brzeziński, Genowefa Skulbaszewska 178-3-101 267R 24 Ż 497 SK
24 7 1836 Butowce Magdalena Kobylańska Czerniatyn Wielki Jan Katarzyna Masłowska pr. Łukasz Adamski kawaler, ur. Julianna Popławska panna, as. ur. Józef Kudyński wdowiec, Franciszka Piotrowska z. Norberta 178-3-106 221R 23 Ż 427 DW
4 4 1836 Ostropol Mikołaj Chocianowski Futor Ostropolski Karol Marianna Franciszek Adamski i Justyna Urawska, asyst. Kazimierz Kasperski i Rozalia Jędrzejowa zamężna 178-3-106 303R 19 Ż 584 DM 0
1 8 1836 Ostropol Józefa Adamska Ostropol Franciszek Marianna Martynowska Kazimierz Kaszperski i Józefa Adamska, asyst. Mateusz Adamski i Urszula Kosońska 178-3-106 305R-305V 30 Ż 588-589 DM
9 2 1839 Ostropol Apolonia Paprocka Ostropol Aleksander Marianna Sehen Mateusz Adamski i Duklana Wierzejska, asyst. Adam Naborowski i Rozalia Andruszkowa, Wincenty Kozarski i Petronela Paprocka 178-3-112 248aR-248aV 7 Ż 477-478 DM 0
21 2 1839 Ostropol Piotr Adamski Ostropol Franciszek Marianna Martynowska Mateusz Adamski i Wiktoria Kiliewicz ż. Jana, asyst. Jan Pogorzelski i Marianna Łozicka ż. Jakuba 178-3-112 248aV 9 Ż 478 DM
4 11 1839 Ostropol Karolina Chocianowska Ostropol Karol Marianna Obuchowicz Franciszek Adamski i Anastazja Krzysztofowicz ż. Ignacego, asyst. Jan Tarczyński i Marta Niemelańska ż. Julianna 178-3-112 258V 63 Ż 500 DM
12 11 1839 Nowogród Wołyński Marcin Adamski Majdan Fedorówka Piotr Apolonia Mordas Stefan Gajdamowicz i Teresa Holak ż. Piotra 178-3-72 24V 188 Ż 49 DM
8 6 1842 Krzemieniec Wincenty Stradamski 873 466 60
28 5 1842 Nowogród Wołyński Jan Adamski Fedorowka Piotr Apolonia Mordas 873 25 98 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0014.htm
03 2 1844 Nowogród Wołyński Józef Adamski Fedorowka Tomasz Lucja Wazińska Holak Piotr, Adamska Apolonia, ż.Piotra 44 JZ 0
31 10 1845 Nowogród Wołyński Michalina Tetera Huta Kuka Walenty Marianna Srokowska Adamski Piotr, Konopacka Tekla, ż.Antoniego 198 JZ 0
30 3 1846 Ostropol Józef Chocianowski Ostropol Karol Marianna Obuchowicz Franciszek Adamski i Rozalia Tereszko ż. Andrzeja 178-3-115 273V 15 Ż 537 DM
11 7 1846 Ostropol Joanna Misiewicz Ostropol Franciszek Marcjanna Tankowska Franciszek Adamski i Marianna Kisielewicz ż. Konstantego 178-3-115 275R 23 Ż 540 DM
10 9 1847 Deraźne Felicjan Kopiej Widymir Ignacy Anna Skarlińska Józef Adamski i Agata Chorążyczewska mężatka 171-1-13 211R 30 R 218 BW
24 12 1847 Starokonstantynów Szczepan Adamski Starokonstantynów Adam Marta Semeniuk Walenty Srzedziński i Karolina Srzedzińska panna 178-3-116 176R 140 Ż 350 DM
14 3 1848 Ostropol Izabella Drozdowska Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-117 350R 13 Ż 686 DM
15 5 1848 Deraźne Ludwik Adamski Widymir Teodor Waleria Grochowska chrzest 20.05.1848, Józef Chodorowski i Wiktora Adamska panna 171-1-14 246V 15 R 243 BW
24 11 1848 Deraźne Józef Adamski Zauholce Wincenty Helena Sawicka chrzest 25.11.1848, Jakub Sawicki i Franciszka Sawicka mężatka 171-1-14 249R 36 R 246 BW
30 12 1849 Ostropol Hilary Drozdowski Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-118 205V-206R 34 Ż 383-386 DM
30 5 1850 Ostropol Antoni Baczyński Worobijówka Wojciech Marianna Jastrzębska Jan Adamski i Marianna Górska ż. Tomasza 178-3-119 247V-248R 24 Ż 484-485 DM
25 12 1850 Ostropol Adam Korzycki Kalinówka IN Karolina Korzycka s. panny, Jan Adamski i Katarzyna Popławska panna 178-3-119 251V-252R 44 Ż 492-493 DM
6 1 1850 Deraźne Julian Kopiej Widymir Ignacy Anna Skarlińska chrzest 8.01.1850, Józef Adamski i Agata Chorążyczewska mężatka 171-1-16 674V-675R 5 R 687 BW
29 11 1851 Ostropol Andrzej Bieniakowski Ostropol Włodzimierz Tekla Wiszniewska chrzest 24.09.1856; Jan Adamski i Seweryna Szpett panna 178-3-124 641V-642R 40 Ż 1219-1220 DM
28 1 1851 Deraźne Stanisław Adamski Zauholce Wincenty Helena Sawicka chrzest 29.01.1851, Józef Dębołęcki i Rozalia Sawicka panna 171-2-1 126V-127R 6 R 129 BW
10 6 1853 Horochów Karol Adamski Ochłopów Zamel Anna N... 91 8-9 11 0
22 7 1854 Włodzimierz Jakub Adamski Owadno Wincenty Anna Budzińska Piotr Szywczuk, maria Mrozowska panna 895 30V-31R 30 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20895/pages/PL_1_436_895_0032.htm
19 6 1854 Ostropol Paulina Chocianowska Ostropol IN Marcelina Chocianowska c. panny, Jan Adamski i Anastazja Baczyńska ż. Aleksandra 178-3-122 555V-556R 22 Ż 1081-1082 DM
4 8 1854 Ostropol Dominik Lipiński Ostropol IN Paulina s. rekrutki, Jan Adamski i Anna Dowhalska ż. Jana 178-3-122 557V-558R 29 Ż 1085-1086 DM 0
13 9 1854 Ostropol Izydor Gorecki Ostropol IN Franciszka Gorecka s. panny, Jan Adamski i Anna Drozdowska panna 178-3-122 558V-559R 32 Ż 1087-1088 DM
13 10 1854 Ostropol Rafalina Drozdowska Ostropol Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-122 560V-561R 38 Ż 1091-1092 DM
24 3 1854 Deraźne Stanisław Kopiej Zahułek Konstanty Magdalena Żukowska chrzest 30.03.1854, Józef Adamski i Krystyna Burzyńska panna 171-1-37 340V-341R 9 R 336 BW
17 9 1854 Deraźne Franciszek Adamski Zuzanka Józef Joanna Bielawska chrzest 19.09.1854, Stanisław Domalewski i Marianna Bielawska ż. Franciszka 171-1-37 344V-345R 25 R 340 BW
31 1 1855 Ostropol Marianna Baczyńska Jaremicze Jan Aleksandra Saryńska [Skrzyńska] Jan Adamski i Emilia Baczyńska panna 178-3-123 680V-681R 1 Ż 1340-1341 DM 0
3 4 1855 Ostropol Franciszek Baczyński Ostropol Aleksander Anna Gorecka Jan Adamski i Antonina Adamska panna 178-3-123 681V-682R 8 Ż 1342-1343 DM
6 8 1855 Ostropol Marianna Kurowska Hubin Dominik Eleonora Kretowicz Jan Adamski i Anastazja Strutyńska wdowa 178-3-123 684V-685R 20 Ż 1348-1349 DM
5 2 1856 Ostropol Romuald Polański Ostropol IN Paulina s. z nieprawego łoża; Jan Adamski i Seweryna Szpett panna 178-3-124 632V-633R 8 Ż 1201-1202 DM
25 5 1856 Ostropol Filip Dowhalski Ostropol Bazyli Aleksandra Pogorzelska Franciszek Adamski i Anna Mińkowska ż. Antoniego 178-3-124 637V-638R 27 Ż 1211-1212 DM
11 8 1856 Ostropol Klara Jaguszewska Jaremicze Antoni Anastazja Matuszewska Jan Adamski i Salomea Strutyńska panna 178-3-124 640V-641R 35 Ż 1217-1218 DM
8 6 1856 Ostropol Medard Doniecki Ostropol Antoni Tekla Witkiewicz Jan Adamski i Marcelina Adamska panna 178-3-124 640V-641R 38 Ż 1217-1218 DM
26 9 1856 Ostropol Jozafat Trzciński Ostropol Marcin Salomea Zdzitowiecka Jan Adamski i Domicela Kozakiewicz ż. Antoniego 178-3-124 642V-643R 43 Ż 1221-1222 DM
31 5 1857 Ostropol Petronela Borowska Czarna Stanisław Julia Lubikowska Jan Adamski i Tekla Lubikowska wdowa 178-3-73 318V-319R 13 Ż 602-603 DM 0
20 7 1857 Sławuta Emilia Piotrowska Sławuta Jan Magdalena Kukłowska cudzoz. Jan Adamski, chł. Franciszka Wyrzykowska wdowa 178-3-73 435V-436R 36 Ż 820
19 9 1857 Ostropol Konstantyn Antonowicz Worobijówka Tomasz Apolonia Żydkowska Jan Adamski i Franciszka Wierszowiecka wdowa 178-3-73 322V-323R 31 Ż 610-611 DM
24 9 1857 Ostropol Wincenty Kropielnicki Ostropol IN Apolonia Kropielnicka c. nieœlubna panny, Jan Adamski i Domicela Kozakiewicz ż. Antoniego 178-3-73 322V-323R 33 Ż 610-611 DM
12 12 1858 Łokacze Antoni Adamski Rohowicze Kazimierz Rozalia Błędowska Piotr Kotowski, Marianna Osińkowska ż. Józefa 362 16-17 22 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20362/pages/PL_1_436_362_0009.htm
12 4 1858 Ostropol Klementyna Rączkowska Ostropol Tadeusz Marianna Kiejl Jan Adamski i Marcelina Adamska panna, asyst. Maciej Sadłowski i Antonina Adamska ż. Jana 178-3-74 290V-291R 11 Ż 552-554 DM
4 6 1858 Ostropol Roman Zenon Adamski Ostropol Jan Antonina Bojemska Piotr Szpett i Marcelina Adamska panna, asyst. Józef Bojemski i Wiktoria Szpett ż. Piotra 178-3-74 292V-293R 23 Ż 556-561 DM
11 11 1858 Ostropol Marcin Drozdowski Ostropol Mikołaj Antonina Konoplicka Jan Adamski i Julia Samborska panna 178-3-74 297V-298R 43 Ż 566-570 DM
21 12 1858 Ostropol Adam Gorecki Ostropol IN Franciszka s. panny, Jan Adamski i Marcelina Adamska panna 178-3-74 299V-300R 49 Ż 569-571 DM 0
9 3 1858 Deraźne Paulina Kopiej Zahułek Konstanty Magdalena Żukowska chrzest 11.03.1858, Józef Adamski i Marianna Burzyńska panna 650-1-1 473V-474R 13 R 524 BW
24 12 1858 Deraźne Ludwik Adamski Zauholce Wincenty Helena Sawicka chrzest 25.12.1858, Piotr Dębołęcki i Franciszka Sawicka ż. Józefa 650-1-1 480V-481R 35 R 531 BW
23 12 1858 Deraźne Ludwik Sawicki Zauholce Jan Bogumiła Dawidowicz chrzest 28.12.1858, Ludwik Adamski i Aniela Sulikowska panna 650-1-1 481V-482R 37 R 532 BW
3 8 1860 Deraźne Ewa Żołędziewska Zahułek Bazyli Karolina Burzyńska chrzest 6.08.1860, Ludwik Adamski i Zofia Kopiej ż. Bartłomieja 171-3-24 239V-240R 25 R 330-331 BW
3 8 1860 Deraźne Adam Żołędziewski Zahułek Bazyli Karolina Burzyńska chrzest 6.08.1860, Ludwik Adamski i Zofia Kopiej ż. Bartłomieja 171-3-24 238V-239R 24 R 328-329 BW
8 5 1860 Deraźne Felicja Kopiej Wowcze Benedykt Ewa Bober chrzest 12.05.1860, Józef Adamski i Józefa Chodorowska ż. Józefa 171-3-24 236V-237R 16 R 324-325 BW
9 4 1860 Deraźne Adam Kopiej Zahułek Bartłomiej Zofia Burzyńska chrzest 10.04.1860, Ludwik Adamski i Magdalena Kopiej ż. Konstantego 171-3-24 233V-234R 9 R 318-319 BW
19 4 1860 Ostropol Wiktor Suchaniewicz Wisznopol Antoni Katarzyna Radecka Eliasz Pawski i Teresa Skrzyńska ż. Jana, asyst. Jan Adamski i Marianna Jankiewicz ż. Stanisława 178-3-75 275V-276R 12 Ż 495-497 DM
22 10 1860 Starokonstantynów Marianna Malinowska Starokonstantynów Michał Anastazja Albik Baltazar Adamski i Franciszka Kowalińska ż. Jana 178-3-130 297V-298R 131 Ż 559-560 DM
28 1 1860 Kołki Ignacy Adamski Majdan Czornyżski Andrzej Elżbieta Chorążyczewska 841 477-478 4 AGAD 264 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0264.htm
29 12 1862 Deraźne Lucjan Adamski Zuzanka Józef Tekla Kopiej chrzest 7.01.1863, Bartłomiej Kopiej i Katarzyna Adamska ż. Andrzeja 650-1-2 226V-227R 6 R 296 BW
28 8 1863 Deraźne Franciszek Burzyński Nerucze Adam Kamila Bober chrzest 1.09.1863, Ludwik Adamski i Magdalena Kopiej ż. Konstantego 650-1-2 235V-236R 32 R 305 BW
12 3 1863 Łokacze Grzegorz Siatecki Rohowicze Franciszek Paulina Raczyńska Kazimierz Adamski, Marianna Dmuchowska ż. Franciszka 366 4-5 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20366/pages/PL_1_436_366_0003.htm
5 5 1863 Deraźne Adolf Kopiej Zahułek Konstanty Magdalena Żukowska chrzest 12.05.1863, Józef Adamski i Józefa Bielawska panna 650-1-2 231V-232R 21 R 301 BW
6 1 1863 Ostropol Julian Adamski Ostropol Piotr Anastazja Statkiewicz Albin Bojemski i Antonina Adamska panna 17-1-323 1V-2R 1 Ch 2-3 DM
19 12 1864 Ostropol Wiktor Adamski Ostropol Piotr Anastazja Maciej Sadłowski i Joanna Wysoczyńska 17-1-323 26V-27R 54 Ch 51-52 DM
23 11 1864 Deraźne Paulina Adamska Zahułek Józef Tekla Kopiej chrzest 29.11.1864, Ludwik Adamski i Elżbieta Adamska ż. Andrzeja 171-1-83 250V-251R 33 R 274 BW
6 12 1864 Deraźne Adolf Burzyński Zahułek Adam Teofila Bober chrzest 8.12.1864, Józef Adamski i Krystyna Adamska ż. Ludwika 171-1-83 251V-252R 34 R 275 BW
24 3 1865 Ostropol Szymon Gorecki Józefówka Józef Marianna Cyntkiewicz Piotr Adamski i Helena Berezowska 17-1-323 30V-31R 12 Ch 59-60 DM
16 12 1870 Białogródka Wacław Zieńkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska rodzice na paszporcie, Karol Adamski i Maria Pacewicz ż. Leona 178-3-84 46V-47R 169 Ż DM
8 4 1872 Nowogród Wołyński Stanisław Ostrowski Huta Użaczyńska Antoni Gertruda Lewandowska Jan Adamski, Wiktoria Kulikowska panna 178-3-156 237V-238R 88 Ż 472 DW
27 4 1872 Nowogród Wołyński Tomasz Adamski Fedorówka Józef Zofia Buczyńska Wincenty Malinowski, Elżbieta Gołębiowska 178-3-156 241V-242R 104 Ż 480 DW
15 11 1872 Nowogród Wołyński Ludwik Ostrogski Fedorówka Antoni Karolina Borecka Józef Adamski, Paulina Malinowska 178-3-156 288V-289R 309 Ż 574 DW
21 2 1874 Kulczyny Tadeusz Romański Kremenczuki Karol Tekla Adamska Stanisław Rylski i Karolina Szajc, asyst. Konstanty Adamski i Stefania Rylska 17-1-235 674V-675R 48 Ch 1319-1320 DM
30 1 1875 Białogródka Maria Karolina Zieńkiewicz Białogródka Leon Helena Adamska rodzice na paszporcie z Królewstwa Polskiego, Antoni Adamski i Karolina Szejc 178-3-133 12V-13R 52 Ż DM
23 12 1902 Ostropol Bronisław Adamski Ostropol Stanisław Leontyna Łapińska chrzest 7.01.1903, Robert Łotocki i Ludwika Kurowska 17-1-323 409V-410R 4 Ch 799-800 DM 0
16 7 1904 Ostropol Karol Adamski Ostropol Stanisław Leontyna Łapińska Erazm Łapiński i Anna Chamska 17-1-323 434V-435R 31 Ch 848-849 DM
29 7 1905 Ostropol Anna Adamska Ostropol Antoni Ewelina Łotocka Mikołaj Adamski i Anna Łotocka panna 17-1-323 453V-454R 32 Ch 885-886 DM
21 6 1906 Ostropol Piotr Adamski Ostropol Lucjan Stanisława Kamińska Stefan Bednarski i Tekla Korzeniewska ż. Romana 17-1-323 468V-469R 26 Ch 914-915 DM
3 8 1906 Ostropol Bronisław Adamski Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Erazm Łapiński i Ewelina Adamska ż. Antoniego 17-1-323 470V-471R 31 Ch 918-919 DM
10 1 1906 Nowogród Wołyński Józef Popławski Fedorówka Bazyli Petronela Adamska Franciszek Adamski, Anna Popławska 178-3-202 3V-4R 15 Ż 7 DW 0
15 6 1906 Nowogród Wołyński Antoni Adamski Fedorówka Bazyli Maria Osińska Stanisław Osiński i Elżbieta Adamska 178-3-202 44V-45R 302 Ż 89 DW
29 6 1906 Nowogród Wołyński Paweł Szymański Cwila Stanisław Stanislawa Politowska Jan Adamski i Józefa Dregler 178-3-202 51V-52R 342 Ż 103 DW
8 7 1906 Nowogród Wołyński Bolesław Adamski Fedorówka Andrzej Barbara Dobrowolska Stanisław Weselski i Adela Dobrowolska 178-3-202 54V-55R 359 Ż 109 DW
13 11 1906 Nowogród Wołyński Bronisław Adamski Chmeryn Antoni Paulina Borecka Andrzej Borecki i Ludwika Sadowska 178-3-202 105V-106R 611 Ż 211 DW
9 12 1906 Nowogród Wołyński Witali Adamski Fedorówka Franciszek Anna Weselska Paweł Ostrowski i Teofila Zapolska 178-3-202 112V-113R 648 Ż 225 DW
13 12 1906 Nowogród Wołyński Aleksander Ostrowski Fedorówka Piotr Paulina Korycka Jan Adamski i Maria Kozakiewicz 178-3-202 114V-115R 656 Ż 229 DW
15 3 1907 Luboml Józef Koszeluk Binduga Antoni Józefa Szymańska Antoni Adamski, Józefa Kostecka ż. Władysława 1009 531 59 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201009/pages/1_436_0_0_1009_0283.htm
19 9 1907 Luboml Marianna Kitaszewska Binduga Jan Krystyna Bajkiewicz Antoni Adamski, Józefa Kużelewska ż. Antoniego 1009 582 158 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201009/pages/1_436_0_0_1009_0309.htm
4 3 1909 Ostropol Paweł Adamski Ostropol Julian Stanisława Kamińska Franciszek Adamski i Agnieszka Dowhalska z,. Andrzeja 17-2-93 3V-4R 9 Ch 6-7 DM 0
20 2 1911 Tbilisi Henryk Januszyc v. Januszewski Tbilisi NN Weronika c. Józefa Januszyc v. Januszewska Teofil Adamski, Aksenia Grabowska 1V-2R 35 Tb
18 5 1912 Ostropol Feliks Strutyński Józefówka Mikołaj Anna Łotocka Antoni Adamski i Katarzyna Przeorska panna 17-2-93 57V-58R 17 Ch 94-95 DM
22 5 1912 Ostropol Helena Adamska Ostropol Julian Stanisława Kamińska Franciszek Adamski i Seweryna Zielińska ż. Jana 17-2-93 58V-59R 20 Ch 96-97 DM
3 6 1912 Ostropol Władysław Adamski Ostropol Antoni Ewelina Łotocka Mikołaj Łotocki i Maria Łotocka ż. Macieja 17-2-93 59V-60R 24 Ch 98-99 DM
10 4 1914 Ostropol Czesław Adamski Ostropol Franciszek Maria Korzeniewska Zenobiusz Kamiński i Antonina Chamska ż. Mikołaja 17-2-93 94V-95R 15 Ch 159-160 DM
25 5 1915 Ostropol Jan Adamski Ostropol Julian Stanisława Kamińska Józef Chamski i Agnieszka Dowhalska ż. Andrzeja 17-2-93 118V-119R 26 Ch 207-208 DM
27 12 1915 Ostropol Władysław Adamski Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Adolf Zieliński i Józefa Kapuścińska ż. Hieronima 17-2-93 123V-124R 42 Ch 217-218 DM
27 12 1915 Ostropol Jan Adamski Ostropol Franciszek Maria Korzeniowska Zenon Kamiński i Michalina Zielińska ż. Franciszka 17-2-93 124V-125R 43 Ch 219-220 DM
10 11 1920 Ostróg Tadeusz Jackiewicz Chorów Jan Stanisława Adamska Jan Adamski, Katarzyna Adamska 30 170 O DW

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
19 6 1827 Ostropol Stanisław Majdanowicz Charkowce 40 Maciej Agnieszka Kamieńska Anna Sadłowska Charkowce 25 Jan Agnieszka Koszewska/Kaszewska Stefan Szadkowski, Mateusz Adamski, Józef Mężyński 178-3-93 213R 13 Ż 413 KP2
14 10 1828 Ostropol ur. Franciszek Adamski Ostropol W ur. Jan Teresa Stadnicka ur. Marianna Martynowska Ostropol ur. Dominik Marianna Kowalska ur. Paweł Jaworski, Adam Gutkowski, Aleksandra Czarniecka 178-3-94 202R/202V 11 Ż 387/388 KP2
4 11 1828 Ostropol prac. Jan Głowacki Czarna 20 prac. Jakub Agnieszka Teresa Pakomkowna Czarna 18 Benedykt Agnieszka Michał Pokojuk, Mateusz Adamski 178-3-94 203V 15 Ż 390 KP2
19 5 1829 Ostropol ur. Tomasz Czarnecki/ Czarkowski Józefówka 40 Wawrzyniec Marianna Boryzowska ur. Anastazja Tomaszewska Józefówka 23 Jan Katarzyna Lechowska ur. Antoni Gorecki, Mateusz Adamski 178-3-95 202r 11 Ż 389 KP2
26 5 1829 Ostropol ur. Tomasz Wesołowski Ostropol 23 Franciszek Anna Grzebawska ur. Marianna Markowska Ostropol 22 Bazyl Apolonia Żukowska ur. Franciszek Mężyński, Jan Adamski 178-3-95 202r 12 Ż 389 KP2
17 11 1829 Ostropol ur. Andrzej Kaszperski Józefówka 28 Paweł Anna Kowalska ur. Katarzyna Kurowska Józefówka 18 Andrzej Marianna Statkiewicz ur. Ignacy Leniewicz, Mateusz Adamski 178-3-95 204v 27 Ż 394 KP2
6 7 1830 Puliny Tomasz Adamski par Puliny 20 Antoni Barbara Osińska Lucyna Husakowska par Puliny 18 Michał Elżbieta Łozińska? Kuklinowski Stanisław Kuklinowski Marcel 17 JZ
20 2 1832 Ostropol Jan Adamski Ostropol 50w Bartłomiej Petronela Aleksandra Michałowska Ostropol 30 Aleksander Marcjanna Palimowska Tomasz Douhalski, Mateusz Adamski 178-3-98 228R 8 Ż 432 DM
4 9 1832 Ostropol Tomasz Douhalski Ostropol 53w Jędrzej Marianna Stebulewicz Anna Obuchowicz Ostropol 43w Jakub Rozalia Tadeusz Zdaniewicz, Mateusz Adamski 178-3-98 229R 12 Ż 434 DM
22 1 1833 Nowogród Wołyński Jan Waziński Majdan Fedorowiecki 22 Michał Elżbieta Husakowska Teresa Wojciechowska Nemylnia 17 Marcin Marcjanna Gilewska Stanisław Gadomowicz, Piotr Adamski 245-1-7 36V 227 R 41 DM
27 11 1834 Ostropol Józef Miłkowski Kisiele 34 Ignacy Marianna Mieleniewska Franciszka z d. Konczewska Żołyńska Kisiele 26w Joachim Teresa Sinkiewicz Ignacy Jurkowski, Mateusz Adamski 178-3-100 248R 13 Ż 480 DM
24 1 1837 Nowogród Wołyński Mikołaj Osiński Fedorówka 18 Karol Marianna Metel Marianna Felińska Susły 18 Jan Scholastyka Lewicka Osiński Gabryel, Adamski Piotr 3 JZ
10 10 1837 Deraźne Józef Kopiej Widymer 19 Maciej Marianna Kownacka Julianna Bober Wowcze 19 Kasper Magdalena Chorążyczewska Józef Kopiej, Franciszek Bober, Teodor Adamski 171-1-10 211R 9 R DM
13 7 1839 Ostropol Filip Piasecki Mszaniec 22 Tomasz Katarzyna Zarzycka Anna Lublińska Maszaniec 18 Jan Anna Jędrzej Jędrzejewski, Mateusz Adamski 178-3-112 263R 10 Ż 509 DM
22 1 1839 Nowogród Wołyński Franciszek Osiński Majdan Fedorówka 18 Karol Marianna Meteli Anna Popławska Majdan Fedorówka 17 Jan Petronela Kondracka Gabriel Osiński, Piotr Adamski 178-3-72 30R 2 Ż 58 DM
8 9 1841 Nowogród Wołyński Jan Zapolski Fedorówka 21 Paweł Małgorzata Hussakowska Aplonia Lewicka Użaczyn 18 Mateusz Franciszka Kułakowska Zapolski Kasper, Adamski Piotr 872 82 41 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0045.htm
23 1 1844 Deraźne Teodor Adamski Widymir 26 Marcin Łucja Oszczepkowska Waleria Grochowska Zabrody 20 Michał Katarzyna Nowicka Michał Kopiej, Ludwik Żołędziewski, Klemens Grochowski 883 177 R 1 AGAD 187 B, BW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0187.htm
14 2 1846 Ostropol Józef Stankiewicz par. Ostropol 50k Bartłomiej Aleksandra Kościelska Honorata z d. Kaleńska Piasecka Ostropol 28w Kajetan Marianna Szeręgowska Franciszek Mysiewicz i Franciszek Adamski 178-3-115 283V 5 Ż 557 DM
23 11 1847 Deraźne Wincenty Adamski Widymir 20 Marian Łucja Oszczepkowska Helena Sawicka Zauholce 20 Grzegorz Marianna Krzywińska Józef Chodorowski i Bazyli Żołędziewski 171-1-13 215R 3 R 222 BW
21 11 1848 Deraźne Józef Adamski Widymir 23 Marcin Łucja Oszczepkowska Joanna Bielawska Tuchirz 23 Mikołaj Marcelina Żukowska Bazyli Żołędziewski, Franciszek Bielawski 171-1-14 256V 12 R 253 BW
21 11 1848 Deraźne Wiktor Szpryngiel Majdan Czornyżski 29 Władysław Agata Cebulska Wiktoria Adamska Widymir 19 Marcin Łucja Oszczepkowska Józef Sulikowski, Franciszek Kownacki, Wincenty Adamski 171-1-14 256R 13 R 253 BW
14 2 1854 Łokacze Ludwik Moturzyński Rohowicze 22 Aleksander Teresa Tebelska Marianna Osuczyńska Rohowicze 27 Michał Anna Kobylińska szl. Jan Dąbrowski, Rafał Rudnicki, 1dw. Kazimierz Adamski 358 17 1 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20358/pages/PL_1_436_358_0010.htm
13 6 1854 Ostropol Franciszek Adamski Ostropol 63w Jan Teresa Apolonia z d. Pogorzelska Dederkał Ostropol 40w Andrzej Urszula Mateusz Sadłowski, Stefan Zieliński 178-3-122 567R 5 Ż 1104 DM
26 10 1855 Ostropol Jan Adamski par. Ostropol 24 Maciej Józefa Michałowska Antonina Bojemska par. Ostropol 18 Jan Franciszka Lewandowska Franciszek Adamski, Maciej Sadłowski 178-3-123 690V-691R 6 Ż 1358 DM
7 7 1857 Deraźne Antoni Badowski Rudniki par. Kołki 18 Dymitr Marianna Kondracka Petronela Domalewska Zahułek 18 Stanisław Rozalia Kowalska Franciszek Bielawski, Ludwik Adamski, Antoni Drzewiecki 171-1-72 342R 6 R 468 BW
4 2 1858 Deraźne Bartłomiej Kopiej Zahułek 20 Gabriel Konstancja Burzyńska Zofia Burzyńska Zahułek 20 Wojciech Rozalia Domalewska Michał Kopiej, Ludwik Adamski, Adam Burzyński 650-1-1 485V 5 R 538 BW
31 5 1859 Deraźne Ludwik Adamski Zuzanka 26 Marcin Łucja Szczepkowska Krystyna Burzyńska Zahułek 24 Wojciech Rozalia Domalewska Michał Kopiej, Jan Błażejewski, Konstanty Kopiej 171-1-73 419R 4 R 413 BW
26 2 1861 Ostropol Piotr Adamski par. Ostropol 23 Franciszek Marianna Martynowska Antonina Statkiewicz Pasieczna 17 Aleksander Honorata Mieleniewska Maciej Sadłowski, Jan Adamski 178-3-76 319R 2 Ż 602 DM
29 10 1861 Ostropol Piotr Gorecki par. Ostropol 20 Jan Brygida Statkiewicz Marianna Orańska Wisznopol 23 Marcin Domicela Kalinowska Piotr Adamski, Jan Ty[...] 178-3-76 322V 9 Ż 609 DM
4 2 1862 Deraźne Józef Adamski Zuzanka 30w Marcin Lucyna Szczepkowska Tekla Kopiej Zahułek 23 Gabriel Konstancja Burzyńska 887 151 1 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0081.htm
11 2 1862 Deraźne Kasper Sawicki Łażowa, par. Aleksandria 22 Michał Justyna Jasińska Marianna Burzyńska Zahułek 24 Wojciech Rozalia Domalewska Adam Żołędziewski, Kasper Sawicki, Józef Adamski 887 152 2 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0082.htm
19 1 1864 Deraźne Ludwik Kopiej Zahułek 23 Gabriel Tekla Sulikowska Teofila Żołędziewska Nerucze 20 Adam Franciszka Burzyńska Józef Adamski, Karol Żołędziewski, Bartłomiej Kopiej 171-1-83 255R 2 R 279 BW
24 1 1865 Ostropol Paweł Adamski Ostropol 25 Franciszek Marianna Martynowska Marianna Centkiewicz Józefówka 17 IN Franciszka Centkiewicz Maciej Sadłowski, Piotr Adamski 17-1-324 7V 1 Ch 13 DM 0
30 5 1865 Ostropol Florian Piratowski Juwki par. Stara Sieniawa, gub. Podolska 30 Wawrzyniec Marcelina Wąsowicz Anastazja Statkiewicz Charkowce 20 Józef Marianna Pawłowska Aleksander Statkiewicz, Piotr Adamski 17-1-324 9V 5 Ch 17 DM
13 11 1866 Nowogród Wołyński Karol Adamski Fedorówka 20 Tomasz Łucja Wazińska Tekla Gołembiowska Fedorówka 19 Kasper Emilia Borecka 178-3-152 81 57 Ż 162 MO
7 11 1866 Ostropol Adam Konoplicki Pyszki 25 Franciszek Franciszka Malinowska Ludwika Mazur Ostropol 28 IN Wiktoria Mazur Piotr Adamski, Ludwik Konoplicki 17-1-324 16V 7 Ch 31 DM
2 7 1867 Nowogród Wołyński Józef Adamski Fedorówka 36 Tomasz Łucja Wozińska Emilia Bagińska z Moszyńskich Huta Kuka 20 Onufry Ewa Teter 178-3-152 98 26 Ż 194 MO
22 10 1867 Nowogród Wołyński Jan Adamski Fedorówka 20 Piotr Apolonia Kardas Karolina Ostrowska Huta Użaczyńska 18 Kasper Krystyna Garbowska 178-3-152 105 40 Ż 208 MO
28 5 1867 Ostropol Łukasz Sadłowski Ostropol 20 Mateusz Franciszka Adamska Sabina Gołębiowska Ostropol 18 Michał Karolina Kalinowska Franciszek Adamski, Stanisław Janicki 17-1-324 19V 3 Ch 36 DM
21 6 1870 Nowogród Wołyński Tomasz Adamski Klarówka 25 Piotr Apolonia Mordas Elżbieta Ostrowska Fedorówka 20 Franciszek Anna Gajdamowicz 178-3-152 181 39 Ż 358 MO
8 2 1870 Ostropol Antoni Zieliński Charkowce 23 Feliks Justyna Strutyńska Marianna Orłowska Charkowce 18 Walenty Justyna Poniatowska Maciej Sadłowski, Piotr Adamski 17-1-324 33V 1 Ch 62 DM
20 9 1870 Ostropol Karol Gęsiorowski Worobijówka 23 Leopold Teresa Łozińska Izabela Drozdowska Worobijówka 19 Krzysztof Agnieszka Adamska Jan Adamski, Maciej Sadłowski 17-1-324 36R 6 Ch 67 DM
15 11 1870 Ostropol Antoni Gorczyński Ostropol 23 Dominik Domicela Łozicka Emilia Mężyńska Ostropol 20 Wojciech Elżbieta Adamska Teodor Kurowski, Piotr Adamski 17-1-324 36V 7 Ch 68 DM
20 6 1871 Zasław św. Jana Gustaw Wasilewski Kłębówka par. Zasław św. Józef 38w Walenty Małgorzata Grabowska Maria Medyńska Kaletyńce 25 Onufry Teofila Śleżyńska Antoni Adamski, Michał Lewicki 685-6-6 230V 6 Ch RG
26 6 1877 Białogródka Antoni Stanisław Adamski Kłębówka par. Zasław św. Józefa 35 Karol Hipolita Bogucka Aleksandra Staszewska Czyżówka 19 Jakub Emilia Wrodzińska Kazimierz Ostrowski, Leon Wrodziński 178-3-133 148R 20 Ż DM
23 1 1900 Ostropol Andrzej Dowhalski Ostropol 21 Adam Joanna Tomaszewska Agnieszka Adamska Ostropol 22 Piotr Anastazja Statkiewicz Karol Chłodziński, Julian Adamski 17-1-324 128V 2 Ch 242 DM
9 5 1904 Ostropol Antoni Adamski Ostropol 19 Piotr Anastazja Statkiewicz Ewelina Łotocka Pyszki 19 Stanisław Julia Staszewska Jan Sokołowski, Mikołaj Adamski 17-1-324 141V 1 Ch 267 DM
24 1 1906 Nowogród Wołyński Jan Sokołowski Chmeryn 27 Erazm Marianna Myszkiewicz Aniela Chmielnicka Chmeryn 20 Stanisław Józefa Ziębicka Piotr Adamski, Wiktor Chmielnicki 178-3-202 128R 15 Ż 255 DW
6 2 1906 Nowogród Wołyński Hipolit Adamski Fedorówka 22 Jan Karolina Ostrowska Bronisława Malinowska Fedorówka 19 Antoni Antonina Skokowska Wojciech Mordas, Wincenty Malinowski 178-3-202 136V 49 Ż 272 DW 0
13 6 1906 Nowogród Wołyński Adam Ostrowski Fedorówka 36w Franciszek Anna Malinowska Magdalena Gojko Fedorówka 22 Kasper Anna Borecka Jan Adamski, Adam Kotwicki 178-3-202 147V 94 Ż 294 DW
17 2 1908 Luboml Karol Marciniuk Binduga 25 Stefan Józefa Dec Bronisława Stasiuk Binduga 22 Jan Rozalia Stolarczuk Antoni Nieczaj, Antoni Adamski 1010 65V 17 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201010/pages/1_436_0_0_1010_0065.htm
23 8 1909 Ostropol Jan Jarosz par. Ostropol 38w Jan Katarzyna Żigak Anna Zielińska par. Ostropol 23 Bartłomiej Marcelina Paprocka Franciszek Zieliński, Julian Adamski 17-2-93 128V 5 Ch 27 DM
21 11 1911 Tbilisi Teofil Adamski pow. Łęczyca, kaliska gub. 27 Andrzej Katarzyna Gałąska Weronika Januszewska Wilno 20 Józef Wiktoria Misiewicz Józef Gonczar, Kazimierz Bałtuszko 270 47 Tb
14 5 1916 Włodzimierz Antoni Adamski w.Żelinów 38w Jan Emilia Kujawska Marya Piwkowska w.Owadno 25 Józef Michalina Piwkowska Leon Rogowski Stanisław Naszyński 1076 6-7 12 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201076/pages/1_436_0_0_1076_0004.htm
28 7 1918 Tbilisi Wiktor Adamski 19 Józef Eugenia Sajanowa Barbara Anochina Tbilisi (prawosławna) 19 Jakub Natalia Tarasowa Mikołaj Kryłow, Jerzy Kołodziejczyk 443 78 Tb
15 2 1919 Włodzimierz Antoni Jaciuk w.Werba 26 Maksym Józefa Sadlej Stanisława Piwkowska w.Werba 24 Józef Michalina Piwkowska Ksawery Piwkowski Antoni Adamski 1076 66-67 15 AGAD CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201076/pages/1_436_0_0_1076_0035.htm
30 1 1921 Tajkury Kazimierz Piechno Zdołbunów 36 Ignacy Marcelina Basener Katarzyna Adamska Stadniki 23 Piotr Helena Teter [Tetter] Stanisław Bruszewski, Jan Adamski 740-4-698 39R 4 R 40 BW
18 5 1922 Międzyrzec Aleksander Adamski 30 Antoni Franciszka Wodraszko Adela Leonowicz 19 Stanisław Rozalia Wodraszko Michał Klimczuk, Aleks.Kapuściński 740-4-363 75V 13 R AS
27 4 1924 Tajkury Ludwik Koralnik- Różalski 26 Antoni Anna Golaska Anna Skrobecka 26 Henryk Elżbieta Sułkowska Władysław Szmigielski, Jan Adamski 740-4-698 95V 10 R 96 BW
30 10 1938 Tajkury Józef Mieczysław Adamski Helena Malinowska Zdołbunów 27 Jan Maria Pawłowska dopisek 740-4-695 2V-3R 5 R 4 BW

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowość Rok Archiwum Spisane przez Sygnatura Strona Nr Skanu Uwagi 2
1 Ur.Piotr Adamski 44 Nowogród Wołyński Majdan Fedorówka 1844 CDIAK AS 1045-2-235 75R 502 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GGYC-9R5N?i=501&cat=989324
1 Teodor Adamski 26 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
1 Jędrzej Adamski 22 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
1 Wincenty Adamski 18 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
1 Józef Adamski 16 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
1 Mikołaj Adamski 12 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
1 Ludwik Adamski 8 Deraźne Widymir 1844 CDIAK DM 1045-2-236
2 Tomasz Adamski 34 Nowogród Wołyński Majdan Fedorówka 1844 CDIAK AS 1045-2-235
2 Piotr Adamski kawaler 32 Nowogród Wołyński 73.Majdan Katerynowka 1844 CDIAK AS 1045-2-235
22 Piotr Adamski żonaty 31 Nowogród Wołyński 77.Huta Kuka 1844 CDIAK AS 1045-2-235
218 273 Adamski Piotr, kawaler 14 Nowogród Wołyński Apolonówka 1885 Równe EH
15 32 Adamski Paweł 43 Ostropol Ostropol 1888 Żytomierz DM 178-49-23
40 89 Adamski Piotr 51 Ostropol Ostropol 1888 Żytomierz DM 178-49-23
40 91 Adamski Julian 25 Ostropol Ostropol 1888 Żytomierz DM 178-49-23
46 100 Adamski Jan 58 Ostropol Ostropol 1888 Żytomierz DM 178-49-23
132 347 Adamski Baltazar 56 Starokonstantynów Starokonstantynów 1888 Żytomierz DM 178-49-24
146 403 żona Paulina z Adamskich 25 Deraźne Chołoniewicze 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 12V 566
149 321 Ludwik Adamski 54 Deraźne Zahułek 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 13R 566 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9GYZ-8KW?i=565&cat=989331
151 326 Józef Adamski 63 Deraźne Zahułek 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 13R 566
168 457 żona Teofila z Adamskich 46 Deraźne Balarka 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 14V 568
185 425 Józef Adamski 43 Deraźne Balarka 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 15V 569
233 552 Wincenty Adamski 63 Deraźne Zauholce 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 19V 573 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9GYZ-8DP?i=572&cat=989331
246 581 Stanisław Adamski 36 Deraźne Hłuboczek 1888 CDIAK / FS BW 1045-2-709 20R 573
1 317 Adamski Wincenty 32 Krzemieniec Rybcza 1903 Tarnopol DW
10 22 Klemens Adamski 54 Kołki Kołki 1905 Łuck DM 22-1-314 470V 3 10
152 21 Kazimierz Adamski 13 Kołki Łamane 1905 Łuck DM 22-1-314 480R 12
5 14 Chł. Zdzisław Adamski 30 Międzyrzec Boczanica 1912 CDIAK DW 1045-2-928
5 8 ż. Jadwiga z Adamskich 35 Miropol Kołodeżno 1912 ES
5 13 Julia Steciuk z Adamskich mąż prawosł. 30 Miropol Miasto Miropol 1912 CDIAK/FS ES 1045-2-935 31V 165 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9GYW-9713?i=164&cat=990100
161 4 Adamski Baltazar s. Adama 84 Łabuń Kośków 1915 Żytomierz DM 178-49-62
161 5 Adamski Jan s. Jana 56 Łabuń Kośków 1915 Żytomierz DM 178-49-62
789 108 żona Stanisława z Adamskich 28 Ostróg Chorów 1915 Żytomierz DM 178-49-63
1250 73 Adamski Kazimierz 29 Ostróg Mizocz 1915 Żytomierz DM 178-49-63


Uwaga! W spisach wyszukiwane sa tylko nazwiska. Pełne spisy sa dostępne TUTAJ

Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl