Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 957 wyników dla: Kurowski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość O zmarłym i rodzinie Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
16 10 1760 Szumsk Franciszek Kuroski Kurowski 3 Sadeczki rodzice: Antoni i Marianna 297-1-184 44V Ł 102 RK
14 8 1764 Szumsk Stefan Kukur Kokurowski 50 Rudnia Antonowiecka 297-1-184 64V Ł RK
17 10 1775 Szumsk Piotr Kokorczuk Kokurowski 1/52 Szumsk rodzice: Wojciech i Barbara 297-1-184 84R Ł RK
4 10 1777 Szumsk Wojciech Kokorowski Kokurowski 33 Szumsk 297-1-184 89R Ł RK
7 6 1777 Szumsk Łukasz Kokorowski Kokurowski 1,5 Szumsk rodzice: Wojciech i Barbara 297-1-184 88R Ł RK
22 5 1781 Szumsk Wojciech Kokorczuk Kokurowski 60 Iserna 297-1-184 96V Ł RK
26 6 1781 Szumsk Jan Kukuroski Kokurowski 6/12 Kordyszów rodzice: Paweł i Agnieszka 297-1-184 97R Ł RK
27 12 1811 Krzemieniec Tadeusz Kurowski 80 Andruha wdowiec 299 7 31 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0005.htm
21 12 1827 Łabuń Piotr Dybowski 40 Łabuń ojciec Jan Dybowski, matka Marianna z Piaskurowskich, zostawił żonę Ewę z Boczkowskich, przyczyna zgonu: z suchot 178-3-93 131R 74 Ż 255 KP2
4 4 1828 Starokonstantynów Dominikanie Jan Kurowski 2 Starokonstantynów rodzice ur. Kazimierz Kurowski, Helena Wolska, z konwulsji 178-3-94 172R 64 Ż 331 KP2
10 2 1828 Ostropol ur. Marianna Kurowska 50 Józefówka mąż ur. Jędrzej Kurowski, na suchoty 178-3-94 207V 15 Ż 397 KP2
20 6 1828 Ostropol ur. Jan Kurowski 30 Józefówka żona Marianna Kurowska, z gorączki 178-3-94 214R 65 Ż 410 KP2
30 3 1829 Szumsk Franciszka Sikorska 2/52 Kąty c. prac. Franciszka i Julianny z Kokurowskich 245-1-3 404R 153 R
21 3 1829 Poryck Marceli Kurowski 33 Poryck były regent Sądu Ziemskiego Ostrogskiego, żona Katarzyna Kasylda z Kotkowskich, syn Mikołaj {Marceli ?], córki Marcelina i Pulcheria 844 79 3 AGAD 46 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20844/pages/1_436_0_0_844_0046.htm
24 5 1830 Lachowce Małgorzata Nawrocka 6/12 Lachowce c. ur. Marcina i Teresy z Kurowskich 171-1-3 118R 31 R DM
19 6 1830 Lachowce Teresa Nawrocka 32 Lachowce ur., z Kurowskich, mąż Marcin, syn Dominik i córka Joanna 171-1-3 118V 39 R DM
30 7 1830 Lachowce Dominik Nawrocki 6/12 Lachowce s. ur. Marcina i Teresy z Kurowskich 171-1-3 119R 41 R DM
24 7 1830 Ostropol Jakub Kurowski 80 Pyszki ur., żona Anna z Grocholskich, syn Franciszek 178-3-96 249V 26 Ż 464 DM 0
14 6 1830 Krzemieniec Jan Dworan 14 Krzemieniec s. sł., Piotra i Leonardy z Kurowskich 426-1-7 82V 630 T/FS 951 DM https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9R-9975-D?i=950&cat=300453
20 3 1831 Lachowce Marcin Nawrocki 42 Lachowce ur., wdowiec po Teresie z Kurowskich, córka Joanna 171-1-4 107V 36 R DM
4 7 1831 Lachowce Joanna Nawrocka 4 Lachowce c. po zmarłych rodzicach ur. Marcina i Teresy z Kurowskich 171-1-4 112V 88 R DM
13 3 1831 Ostropol Stefan Kurowski 25 Ostropol kawaler 178-3-97 276R 26 Ż 516 DM
18 11 1831 Ostropol Bazyli Załuski 45 Józefówka żona Balbina z Kurowskich, synowie Jan, Roman i Kajetan 178-3-97 281V 76 Ż 527 DM
26 8 1832 Szumsk Paweł Kurowski 2 Hucisko Horodyskie z żołądka, pr., rodz. Mikołaj i Marianna zd. Głowacka 245-1-6 418R 76 R RK
1 12 1832 Ostropol Apolonia Grocholska 1 Ostropol c. Andrzeja i Heleny z Kurowskich 178-3-98 236R 34 Ż 447 DM
3 2 1833 Szumsk Ludwik Kokorowski Kokurowski 50 Hucisko Mykiczkowe ze słabości nerwowej, pr., żona Marianna 245-1-7 396V 7 R RK
31 7 1833 Ostropol Aleksander Kurowski 20 Pyszki pozostawił żonę Katarzynę 178-3-99 234V 31 Ż 446 DM
14 8 1833 Ostropol Jan Kasperski 4 Korzówka s. Teodora i Rozalii z Kurowskich 178-3-99 234V 33 Ż 446 DM
10 11 1835 Ostróg Maciej Kurowski 75 Ostróg ze starości, wdowa Tekla zd Bukowska, córka Honorata 171-1-8 44R 93 R
2 4 1835 Ostropol Balbina Załuska 45 Józefówka wdowa z Kurowskich, synowie: Jan, Roman, Kajetan 178-3-101 280R 33 Ż 523 SK
21 8 1835 Ożohowce Bazyli Kotkurowski 50 Ożohowce z Polan , nauczyciel 178-3-101 294V 36 Ż 548 SK
4 9 1836 Krzemieniec Faustyn Kurowski 50 Krzemieniec z paraliżu, emeryt. Rotmistrz i Kawaler Wojsk Rosyjskich, syn Cezar 426-1-10 58V 78 T 119 DM https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9T-FQJX?i=118&cat=300453
30 4 1836 Ostropol Szymon Kurowski 30 Hubin s. ur. Grzegorza i Ewy z Juźkowskich 178-3-106 316V 17 Ż 610 DM
4 5 1836 Lubar Ignacy Lebiedziewicz 86 Lubar wdowiec po I-żonie Annie z Kurowskich, po II-żonie Annie z Leszczyńskich, synowie Sylwester, Marcin, Antoni, Wincenty i Tadeusz, córka Teresa 178-51-386 430V 35 Ż 434 DM
3 3 1837 Ostropol Wincentyna Kasperska 1,5 Józefówka c. Andrzeja i Katarzyny z Kurowskich 178-3-108 339V 13 Ż 659 DM
1 4 1837 Stepań Anna Burzyńska 8 Siedlisko c. Aleksandra i Tekli z Kurowskich 171-1-10 230R 18 R 232 DM
24 5 1837 Klewań Bernard Kukurowski 1 Zarzyck s. Franciszka i Marianny z Rogalskich 171-1-10 158V 14 R 161 AS
22 1 1837 Miropol Jakub Skrzyński 70 Miropol żona Salomea z Glińskich, syn Fortunat i córka Kamila, po I-żonie Helenie Kurowskiej syn Kazimierz, córki Joanna i Katarzyna 245-1-11 242V 6 R 240 DM
7 11 1838 Szumbar Grzegorz Kurowski 46 Szumbar żona Zofia z Łozickich, syn Michał, córki Marianna, Tekla, Elżbieta, Anna i Agata 201 46 10 54 231 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0123.htm
21 11 1838 Żytomierz Antoni Kurowski 6 Futor Bieleckiego s. Jana i Barbary z Jabłońskich 178-3-6 83V 295 Ż 161 DM 0
26 11 1839 Łuck Jakub Kurowski 54 Żona Antonina, synowie: Stanisław, Dionizy, Piotr, córki: Franciszka, Józefa 375 74 55 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20375/pages/PL_1_436_375_0040.htm
9 3 1839 Ostropol Hilary Karpiński 2/52 Charkowce s. Wawrzyńca i Justyny z Kurowskich 178-3-112 266R 11 Ż 515 DM
8 5 1839 Ostropol Apolonia Karpińska 12/52 Charkowce c. Wawrzyńca i Justyny z Kurowskich 178-3-112 267V 21 Ż 518 DM
8 9 1839 Nowogród Wołyński Elżbieta Winogrodzka 5/52 Tartak Ostrożecki c. Jana i Ewy z Kurowskich 178-3-72 52V 99 Ż 102 DM
12 2 1839 Klewań Piotr Kukurowski 1/4 Zarzeck s. Franciszka i Marianny z Mogulskich 879 137 V 5 AGAD 139 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0139.htm
25 4 1841 Jampol Jan Nepomucen Sobotnicki 31 Pańkowce ksiądz, syn uczciwych Wincentego i Marianny z Lewińskich, rządca kościoła zawalijskiego w diecezji podolskiej w pow. proskurowskim 872 519 26 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0274.htm
4 7 1841 Szumsk Piotr Kucharski 23 Kąty żona Małgorzata z Kukurowskich, syn Łukasz 872 572 31 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0303.htm
11 5 1842 Szumsk Marcin Kukurowski 60 Waśkowce żona Krystyna z Kowskich, synowie Ludwik, Szymon i Kazimierz 873 607 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0315.htm
12 5 1842 Klewań Piotr Kukurowski 2 Zarzyck s. Franciszka i Marianny z Rogalskich 881 159 R 17 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0167.htm
14 1 1843 Szumsk Franciszek Kukurowski 80 Huta Szumska wdowiec po Agnieszce z Listowskich, synowie Michał, Kazimierz i Antoni 874 761 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0386.htm
17 8 1843 Szumsk Franciszek Kukurowski 1 Waśkowce s. Szymona i Malgorzaty z Błaszczuków 874 771 42 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0391.htm
16 11 1843 Szumsk Feliks Błaszczuk 1 Załuże s. Stanisława i Jadwigi z Kukurowskich 874 778 69 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0395.htm
2 6 1843 Ostróg Piotr Kurowski 2 Bielmaż s. Tekli nieprawego łoża 882 28 V 46 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0030.htm
15 7 1843 Nowogród Wołyński Iwan Kurowski 25 Niepoznanicze żona Anna, syn Michał 874 153 73 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0079.htm
6 2 1844 Szumsk Szymon Kukurowski 4 Huta Szumska s. Michała i Marianny z Głowackich 875 700 18 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0370.htm
25 8 1844 Ostróg Szymon Kurowski 10/12 Międzyrzecz Ostrogski s. Maryanny 883 29 V 52 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0033.htm
13 11 1844 Stepań Mikołaj Nicewski 3,5 Wyrka s. Stanisława i Marianny z Kurowskich 883 198R 12 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0208.htm
10 12 1844 Lubar Grzegorz Kurowski 45 Lubar żona Marianna, synowie Antoni, Ferdynand, Feliks, Marceli i Adam, córki Eleonora, Konstancja i Marianna 178-51-514 347V 85 Ż 74 DM
18 12 1844 Dubno Jan Grzyzowski [Gryzowski] 45 Dubno żona Anastazja z Kurowskich, potomstwa nie pozostawił 830 143V 70 AGAD 145 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0145.htm
1 2 1845 Ostróg Hilary Tadeusz Kurowski 3/52 Ostróg z konwulsji, Urodzony, r. Ludwik, Brygida zd Kozicka 884 43R 7 MZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0044.htm
31 1 1846 Starokonstantynów Józef Kurowski 3 Świnna s. ur. Kazimierza i Marianny z Centomirskich 178-3-114 42R 13 Ż 67 DM
17 1 1846 Szumsk Antoni Jastrzębski 60 Huta Stara Szumska żona Marianna z Kukurowskich, synowie Feliks, Jan i Franciszek 877 874 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0452.htm
28 12 1846 Ostropol Grzegorz Kurowski 78 Hubin żona Ewa, syn Dominik i córka Justyna 178-3-115 294V 39 Ż 579 DM
17 9 1846 Lubar Władysław Kurowski 1 Semenówka s. Aleksandra i Anieli z Żołędziowskich 178-3-15 288V 53 Ż 43 DM
1 12 1847 Lubar Józef Świbowski 3 Lubar s. Jana i Antoniny z Kurowskich 178-3-19 318V 87 Ż 629 DM
2 4 1847 Starokonstantynów Agnieszka Woroniecka 3 Świnna c. Stanisława i Anastazji z Kurowskich 178-3-116 188V 34 Ż 375 DM
9 4 1847 Starokonstantynów Karol Kurowski 5/12 Świnna s. Antoniego i Wiktorii z Krotewiczów 178-3-116 189V 39 Ż 377 DM
10 4 1847 Starokonstantynów Mikołaj Kurowski 2 Świnna s. Teodora i Anastazji z Łozickich 178-3-116 189V 41 Ż 377 DM
1 12 1847 Klewań Stanisław Bzowski 2/52 Rohacze s. Antoniego i Zofii z Kurowskich 171-1-13 166V 31 R 170 AS
3 1 1848 Ostróg Ludwik Kurowski 40 Ostróg ur., żona Brygida z Kozickich, synowie Oktawian i Roman 171-1-14 30V 7 R DM
19 7 1848 Ostróg Roman Kurowski 2 Ostróg s. ur., Ludwika i Brygidy z Kozickich 171-1-14 40V 87 R DM
25 9 1848 Stepań Aniela Myczewska 3 Wyrka c. Stanisława i Marianny z Kurowskich 171-1-14 285V 45 R 283 DM 0
19 4 1848 Szumsk Małgorzata Listowska 2 Waśkowce c. Sylwestra i Agnieszki z Kokurowskich 245-1-14 217V 54 R 417 DM
18 8 1848 Szumsk Stefan Listowski 15 Waśkowce s. Wawrzyńca i Doroty z Kokurowskich 245-1-14 226R 119 R 434 DM
27 5 1849 Starokonstantynów Anna Misiewicz 42 Swinna od puchliny, z Kurowskich, mąż kantonista Benedykt, synowie Jan, Tomasz i Leon, córka Marianna 178-3-118 49R 79 Ż 93 DW
18 6 1849 Starokonstantynów Konstanty Korkowski 3 Starokonstantynów od koru, s. w.ż. Wincentego i Marianny z Kurowskich 178-3-118 51V 97 Ż 98 DW
31 8 1849 Starokonstantynów Marianna Misiewicz 11/12 Swinna od suchot. c. kantonisty Benedykta i Anny z Kurowskich 178-3-118 58R 150 Ż 111 DW
22 10 1849 Starokonstantynów Anastazja Dobrzańska 60 Swinna od gorączki, z Kurowskich, 1-dw., mąż Jan, synowie Rajmund i Augustyn 178-3-118 59V 161 Ż 114 DW
13 3 1849 Ostróg Wincenty Sitkowski 60 Mizocz żona Józefa z Kurowskich, syn Julian 171-1-15 45V 39 R 48 DM
26 8 1849 Dederkały Karolina Ulanicka 4 Radyszówka c. Jana i Anastazji z Kurowskich 245-1-15 336R 16 R 462 DM
28 8 1850 Starokonstantynów Franciszka Woroniecka 4/12 Swinna od kaszlu, c. 1-dw. Stanisława i Anastazji z Kurowskich 178-3-119 57R 106 Ż 112 DW
12 11 1850 Starokonstantynów Jan Majewski 22 Ohyjowce od choroby opłucnej, 1-dw., żona Marianna z Kurowskich, potomstwa nie zostawił 178-3-119 60R 132 Ż 118 DW
17 12 1850 Klewań Michalina Wiszniowska 7/52 Zarzeck c. Jana i Tekli z Kukurowskich 171-1-16 534R 45 R 548 BW
13 4 1850 Stepań Jan Myczewski [Micewski] 3/12 Wyrka s. Stanisława i Marianny z Kurowskich 171-1-16 714R 6 R 726 BW
17 4 1850 Stepań Ewa Myczewska [Micewska] 7 Wyrka c. Stanisława i Marianny z Kurowskich 171-1-16 714R 7 R 726 BW
8 4 1850 Dederkały Marianna Ulanicka 7 Radyszówka c. Jana i Anastazji z Kurowskich 426-1-239 311V 8 T 322 DM 0
10 1 1851 Toporyszcze Tadeusz Kurowski 3 Toporyszcze s. ur. Franciszki Kurowskiej z Kaleńskich wdowy po Antonim 178-3-31 579V 2 Ż DM
4 1 1851 Starokonstantynów Jan Dobrzański 90 Swinna od suchot, 1-dw., wdowiec po Anastazji z Kurowskich, synowie Bartłomiej i Rajmund, córka Marcelina 178-3-120 65V 4 Ż 127 DW
14 4 1851 Starokonstantynów Jan Majewski 2 Swinna od suchot, s. 1-dw Jana i Marianny z Kurowskich 178-3-120 72V 57 Ż 141 DW
31 10 1852 Ostróg Florian Krassowski 2 Białotyn s. Michała i Julii z Kurowskich 171-1-17 56R 104 R 57 BW
28 4 1854 Łuck Jan Kurowski 2 Serniki s. Stanisława i Julii 838 66 26 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20838/pages/PL_1_436_838_0036.htm
20 7 1854 Szumsk Anna Kondratiuk 3 Kruholec c. Mikołaja i Anastazji z Kokurowskich 172-1-30 396V 43 R / FS 398 DM
13 7 1855 Szumsk Michał Kondratiuk 4 Kruholec s. Mikołaja i Anastazji z Kokurowskich 172-1-41 418R 64 R / FS 420 DM
27 11 1855 Szumsk Kajetan Sikorski 14 Kąty s. Franciszka i Julianny z Kokurowskich 172-1-41 432R 150 R / FS 434 DM
11 4 1856 Łabuń Rozalia Biernacka 50 Kurhanówka 1-dw., z Kurowskich, mąż Teodor, syn Józef i córka Michalina 178-3-124 681V 19 Ż DM
15 10 1856 Łabuń Józef Kurowski 47 Futor Łabuński 1-dw., żona Agnieszka z Zawadzkich, synowie Jan i Aleksander, córki Marianna, Rozalia, Zuzanna, Katarzyna i Izydora 178-3-124 684V 46 Ż DM
22 11 1856 Równe Franciszek Kurowski 22 Równe s. Jana i Honoraty z Kuleszów 171-1-67 173V 40 R 175 DM
7 1 1856 Szumsk Łukasz Hornicki 7 Mosty s. Jana i Anny z Kokurowskich 172-1-51 391V 3 R / FS 397 DM
14 1 1856 Szumsk Apolonia Hornicka 4 Mosty c. Jana i Anny z Kokurowskich 172-1-51 392R 7 R / FS 397 DM
22 1 1856 Szumsk Karolina Kucharska 5 Kąty c. Wincentego i Katarzyny z Kokurowskich 172-1-51 392V 9 R / FS 398 DM
27 1 1856 Szumsk Agnieszka Kucharska 3 Kąty c. Wincentego i Katarzyny z Kokurowskich 172-1-51 393R 14 R / FS 398 DM
11 3 1856 Szumsk Marianna Kucharska 10 Kąty c. Wincentego i Katarzyny z Kokurowskich 172-1-51 395V 34 R / FS 401 DM
9 12 1856 Szumsk Michał Kokurowski 54 Huta Nowa żona Marianna z Głowackich, synowie Wawrzyniec, Paweł i Antoni, córka Anna 172-1-51 401V 77 R / FS 407 DM
24 12 1858 Lubar Feliks Kurowski 45 Gizowszczyzna ż. Katarzyna z d. Marcinkiewicz, s. Jan, Kazimierz, Gracjan, c. Józefa, Klementyna, Emilia 641-1-18 47V 84 Ż MP
8 7 1858 Ostropol Ignacy Kurowski 60 Józefówka żona Anna z Łotockich 178-3-74 309V 11 Ż 588 DM
30 5 1859 Puliny Stanisław Kurowski 52 Popławka ż. Teresa Husakowska 47 JZ
28 9 1860 Beresteczko Michał Dzińgiel 18 Beresteczko ze wsi Glezki pow. Proskurowskiego gub. Podolskiej, s. Mikołaja i Marii 22 34 17 841 140 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0077.htm
20 2 1860 Łabuń Teodor Biernacki 75 Kurhanówka 1-dw., wdowiec po Rozalii Kurowskiej, pozostawił syna i córkę Michalinę 178-3-75 327R 12 Ż DM
2 12 1860 Łabuń Aleksander Kurowski 5 Fut. Łabuński s. 1-dw. Józefa i Agnieszki Zawadzkiej 178-3-75 331V 58 Ż DM
24 7 1860 Starokonstantynów Joanna Wolska 9/12 Świnna c. Jakuba i Brygidy z Kurowskich 178-3-130 322V 94 Ż 607 DM
21 2 1861 Szumbar Stanisław Goliszewski 50 Sosnówka 1-dw., żona Maria z Kurowskich, synowie: Seweryn, Józef i Piotr, córki Józefa, Marianna, Antonina, ... 626 309 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0159.htm
20 9 1861 Szumbar Petronela Goliszewska 1 Sosnówka c.wdowy Marii z Kurowskich 626 311 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0160.htm
18 4 1861 Szumsk Franciszek Sikorski 55 Kąty chłop, wdowiec po Juliannie z Kokurowskich, synwie Kazimierz, Grzegorz, Lucjan i Paweł, córka Franciszka 245-1-17 206V 20 R
18 11 1861 Szumsk Karol Kondratiuk 1,5/12 Kruholec s. chł. Mikołaja i Anastazji z Kokurowskich 245-1-17 210V 44 R
6 1 1862 Starokonstantynów Julian Niewęgłowski 6/12 Werborodyńce s. Piotra i Petroneli i Kurowskich 178-3-131 46V 3 Ż 94 DM
25 11 1862 Starokonstantynów Feliks Kurowski 10/12 Świnna s. Jana i Joanny z Niezbrzyckich 178-3-131 58R 94 Ż 117 DM
3 3 1863 Żytomierz Emilia Dubrawska 4 Żytomierz z przeziębienia, córka Stefana i Anieli Kurowskiej 178-3-54 128R 70 Ż DG
23 8 1863 Żytomierz Piotr Omieciński 6m Żytomierz z kaszlu, syn Józefa i Franciszki z Kurowskich 178-3-54 138R 214 Ż DG
25 9 1863 Szumsk Karol Kokurowski 2,5 Huta Nowa rodz. Paweł i Marianna zd. Libczuk 245-1-21 224R 46 R RK
16 7 1863 Ostropol Medard Ciszewski 1 Macewicze Wielkie s. Franciszka i Katarzyny z Kurowskich 17-1-325 4R 22 Ch 7 DM
28 12 1864 Ostropol Piotr Kurowski 46 Mecherzyńce wdowiec, synowie Antoni i Józef 17-1-325 15R 48 Ch 29 DM
29 1 1866 Żytomierz Stefan Dubrawski 42 Dubowiec z cholery, 1-dw.,zostawił żonę Anielę z Kurowskich, synów: Stanisława, Antoniego, Jana, Mikołaja oraz córki:Sabinę i Franciszkę 178-3-63 116R 46 Ż 179 DG
20 5 1868 Szumbar Franciszek Kurowski 1 Borki s. zmarłej Agaty 626 181 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0093.htm
23 12 1869 Ostróg Jan Kurowski 68 Choteń wdowiec po Juliannie zd Karpińska, s. Aleksander, Antoni, c. Małgorzata 654-1-56 100 L 2 R 102 MZ
1 2 1872 Szumsk Franciszek Tomczuk 1 Załuże z odry, s. chł. Jana i Antoniny Kukurowskiej 426-1-226 49V 21 T DM 367
23 2 1872 Szumsk Antoni Kokurowski 65 Marynki żona Katarzyna z Sikorskich, syn Józef, córka Agnieszka 426-1-226 50V 32 T DM 368
27 7 1872 Szumsk Seweryn Kukurowski 2 Waśkowce s. chł. Jana i Anny Tomczuk 426-1-226 55V 74 T DM 373
3 9 1872 Szumsk Marianna Kucharska 15 Kąty z cholery, c. chł. Wincentego i Katarzyny Kukurowskiej 426-1-226 60V 103 T DM 378
25 9 1872 Szumsk Agnieszka Listowska 60 Waśkowce z cholery, z Kukurowskich, wdowa po Sylwestrze, synowie Jakub, Piotr i Jan, córka Aniela 426-1-226 62V 117 T DM 380
29 9 1872 Szumsk Jan Listowski 20 Waśkowce z cholery, s. chł. Sylwestra i Agnieszki Kukurowskiej 426-1-226 63R 119 T DM 380
4 2 1874 Szumsk Józef Mokosiński 8 Marynki s. Stefana i Anny Kokurowskiej 1-227 51V 8 T DM 556
16 6 1874 Szumsk Marcin Jasiński 8 Kąty s. chł. Franciszka i Franciszki Kokurowskiej 1-227 58V 37 T DM 564
1 9 1874 Szumsk Feliks Kukurowski 1 Waśkowce ospa, s. chł. Sylwestra i Heleny Burkowskiej 1-227 63V 68 T DM 569
11 2 1877 Szumsk Szymon Kokurowski 96 Waśkowce chł. wodowiec po Małgorzacie, syn Piotr, c. Marianna 1-229 52V 7 T DM 699
7 3 1881 Szumsk Stefan Kokurowski 25 Waśkowce żołnierz, s. Kazimierza i Antoniny Jarmolińskiej 426-1-231 54V 33 T DM 846
11 5 1881 Krzemieniec Kazimierz Adolf Edward Młodzianowski 72 Krzemieniec od zapalenia płuc, szl. Podolskiej gub., proskurowskiego powiatu, wdowiec, dzieci nie zostawił 426-1-75 35R 57 T 43 DW https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9T-F94Y?i=42&cat=834010
4 9 1885 Szumsk Józef Kukurowski 2,5 Waśkowce s. chł. Jana i Anny z Tomczuków 426-1-232 221V 82 T
19 6 1887 Szumbar Anna Wojciszewska 60 Borki z Kurowskich, mąż Wiktor, synowie: Jakub, Zachariasz i Filip, córki Franciszka i Joanna 627 117 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20627/pages/PL_1_436_627_0069.htm
21 10 1887 Grzymałów Michał Kurowski 8/12 Wolica s.Jakuba i Marii 1614 99 3 LJ 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201614/pages/PL_1_301_1614_0051.htm
3 3 1887 Szumsk Wawrzyniec Kukurowski 6 Kąty s. Sylwestra i Michaliny z Borkowskich 426-1-232 149V 13 T
11 8 1887 Szumsk Jan Kukurowski 2/12 Waśkowce s. chł. Franciszka i Marceliny z Kucharskich 426-1-232 155R 47 T DW
14 11 1887 Szumsk Karol Kukurowski 2,5 Waśkowce s. chł. Sylwestra i Michaliny z Borkowskich 426-1-232 158R 67 T
1 12 1887 Szumsk Jan Kukurowski 9 Waśkowce s. chł. Michała i Marianny z Jasińskich 426-1-232 158V 70 T
14 12 1891 Brody Stefan Gałęzowski 56 Suchowola 113 wdowiec po Marii Kukurowskiej L 4
18 10 1891 Szumsk Tymoteusz Kokurowski 26 Waśkowce chłop, żona Maria z Listowskich, syn Franciszek 01-233 81R 96 T
2 11 1891 Szumsk Szymon Kokurowski 75 Waśkowce chłop, żona Rozalia z Listowskich 01-233 82V 105 T
7 12 1893 Młynów Karol Tomczak 42 Moszków od suchot, chł., żona Józefa z Kurowskich, synowie Aleksander, Paweł i Andrzej 740-7-94 48R 80 R 163 DW
7 2 1894 Szumsk Antoni Kokurowski 25 Marynki chłop, żona Lucyna z Smolińskich 01-233 336V 26 T
26 2 1894 Szumsk Kazimierz Kokurowski 75 Waśkowce chłop, wdowiec, synowie Stanislaw i Franciszek, córki Aniela i Marianna 01-233 338V 41 T
10 3 1894 Szumsk Piotr Kokurowski 7 Marynki s. chł. Józefa i Karoliny z Adaszyńskich 01-233 339R 47 T
3 4 1894 Szumsk Józef Barański 2/52 Kąty s. chł. Macieja i Lucyny z Kokurowskich 01-233 340V 59 T
2 5 1895 Szumsk Mikołaj Kokurowski 4/12 Waśkowce s. chł. Piotra i Pauliny z Jasińskich 01-233 253V 37 T
15 2 1899 Szumsk Aleksander Jasiński 3 Antonowce s. chł. Józefa i Magdaleny z Kokurowskich 01-235 67R 11 T
25 9 1899 Szumsk Marianna Jasińska 1/52 Kąty c. chł. Piotra i Karoliny z Kokurowskich 01-235 76R 62 T
17 12 1899 Szumsk Maciej Barański 60 Kąty chłop, żona Lucyna z Kokurowskich, synowie Franciszek, Karol i Grzegorz, córki Emilia, Adela, Marianna, Antonina i Stefanina 01-235 79V 83 T
30 3 1901 Szumsk Mikołaj Kokurowski 0,5 Kąty s. chł. Józefa i Anieli z Kucharskich 0.1-236 423R 41 T
5 12 1901 Szumsk Mikołaj Jasiński 37 Kąty chłop, żona Anna z Kokurowskich, synowie Józef i Antoni, córka Maria 0.1-236 436V 120 T DW
3 2 1902 Niewirków Domicella Gilewska 80 Huta Bystrzecka z Nikurowskich, mieszczanka tuczyńska, mąż Antoni 965 75 R 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20965/pages/PL_1_436_965_0069.htm
3 7 1903 Szumsk Elżbieta Chruszczewska 7/12 Marynki c. chł. Józefa i Marii z Kokurowskich 0.1-237 93V 55 T
27 7 1903 Ostropol Julian Ognicki 14 Hubin s. Aleksandra i Agnieszki z Kurowskich 17-1-325 207R 22 Ch 395 DM
16 2 1904 Szumsk Paulina Krajewska 3 Marynki c. chł. Mikołaja i Ludwiki z Kokurowskich 0.1-238 66V 27 T
5 3 1904 Szumsk Anna Krajewska 6 Marynki c. chł. Mikołaja i Ludwiki z Kokurowskich 0.1-238 67R 34 T
21 12 1904 Ostropol Eliasz Kurowski 18 Hubin s. Romana i Michaliny z Klementowskich 17-1-325 216R 28 Ch 412 DM
17 1 1905 Szumsk Celestyn Kokurowski 70 Waśkowce chłop, żona Michalina, córki Franciszka i Maria 426-1-236 208R 17 T
13 3 1905 Szumsk Józef Bilewicz 5 Waśkowce s. chł. Stanisława i Marianny z Kokurowskich 426-1-236 212V 64 T
24 4 1905 Szumsk Franciszek Bilewicz 1 Waśkowce s. ch Stanislawa i Marii z Kokurowskich 426-1-236 214V 81 T
4 8 1905 Szumsk Władysław Kokurowski 2 Waśkowce s. chł. Stanisława i Józefy z Jasińskich 426-1-236 217V 113 T
10 8 1905 Szumsk Marcin Kokurowski 7 Waśkowce s. chł. Piotra i Karoliny z Jasińskich 426-1-236 218R 117 T
11 8 1905 Szumsk Karol Kokurowski 8 Waśkowce s. chł. Stanisława i Józefy z Jasińskich 426-1-236 218R 119 T
18 8 1905 Szumsk Wincenty Kokurowski 1 Waśkowce s. chł. Piotra i Karoliny z Jasińskich 426-1-236 219R 126 T
5 8 1905 Ostropol Franciszek Kurowski 7 Hubin s. Romana i Michaliny z Klimentowskich 17-1-325 221V 26 Ch 421 DM 0
23 2 1905 Ostropol Antoni Kurowski 4 Ostropol s. Józefa i Jadwigi z Adamskich 17-1-325 212R 4 Ch 404 DM
8 11 1906 Szumsk Agnieszka Kucharska 80 Kąty z Kokurowskich, chł., wdowa, synowie Stanisław i Wincenty, córki Anna, Marianna, Marcelina, Karolina i Petronela 426-1-236 154R 80 T
14 7 1908 Tbilisi Wojciech Kurowski 30 Tbilisi chłop warszawskiej gub., żona Waleria z d. Dioniziak, córka Janina l. 2 44 60 Tb
5 7 1908 Starokonstantynów Feliks Butwiński 6 Świnna s. Michała i Apolonii z Kurowskich 17-2-88 73R 51 Ch 145 DM
29 11 1912 Starokonstantynów Marian Jurkowski 10/52 Samczyki s. Ksawerego i Józefy Kurowskich 17-2-89 75R 106 Ch 132 DM
23 9 1912 Starokonstantynów Bronisława Wesołowska 1 Świnna c. Antoniego i Stanisławy z Kurowskich 17-2-89 72R 88 Ch 126 DM
1 7 1912 Romanów Julia Metelska 4 Niwna c. Władysława i Teofili z Kurowskich 178-3-216 172R 49 Ż 331 DM
11 3 1913 Starokonstantynów Waleria Zbytiuk 13 Nowosielica c. Franciszka i Marii z Kurowskich 17-2-89 134R 30 Ch 248 DM
19 7 1913 Starokonstantynów Genowefa Oleksiewicz 5 Starokonstantynów c. Ignacego i Franciszki z Kurowskich 17-2-89 142R 78 Ch 264 DM
29 7 1913 Starokonstantynów Feliks Kurowski 8/12 Świnna s. Leona i Marii z Radziszewskich 17-2-89 142V 80 Ch 265 DM
2 9 1913 Starokonstantynów Bronisław Piątkowski 7/12 Futor Stepek s. Jakuba i Józefy z Kurowskich 17-2-89 145V 97 Ch 271 DM
26 6 1915 Kijów, św. Aleksandr Józef Polczuk 21 Kijów Żołnierz z Taszczańca felsztyńskiej gm. proskurowskiego pow., ojciec: Antoni 312/1/129 153R 172 m.K. JM1
26 2 1915 Ostropol Alojzy Skrzyński 75 Zarubanka żona Maria z Kurowskich, synowie Józef, Sylwester i Jan 17-2-93 211V 7 Ch 348 DM
15 4 1917 Starokonstantynów Józefa Borowska 83 Starokonstantynów z d. Kurowskich, wdowa, syn Wincenty na wojnie, córki Franciszka i Honorata 17-2-90 166V 51 Ch 306 DM
31 8 1917 Szumsk Stanisława Wereszczyńska 2/12 Hucisko Janowe c. Franciszka i Marianny z d. Kokurowskiej 426-1-257 78V 65 T 86 RK 0
18 1 1919 Szumsk Stanisław Jasiński 22 Załuże s. Antoniego i Marii z d. Kokurowskiej 426-1-258 56V 5 T 59 RK
7 3 1919 Szumsk Antonina Listowska 4 Waśkowce c. Wincentego i Rozalii z d. Kokurowskiej 426-1-258 60R 37 T 62 RK
20 6 1919 Szumsk Paweł Kokurowski 95 Marynki żona Michalina z d. Tomczuk, syn Stanisław 426-1-258 64aV 95 T 68 RK
3 8 1919 Szumsk Władysław Jasiński 2 Załuże s. Antoniego i Marii z d. Kokurowskiej 426-1-258 66R 107 T 69 RK
29 1 1920 Starokonstantynów Mikołaj Kurowski 24 Woronkowce z tyfusu, włościanin, syn Romana, kawaler 17-2-91 165R 52 Ch 290 DM
21 8 1920 Starokonstantynów Maria Ostaszewska 2 Rasztówka z choroby żołądka, c. włościan Tadeusza i Ludwiki z Kurowskich 17-2-91 192R 215 Ch 344 DM
8 3 1920 Szumsk Franciszek Kokorowski [Kokurowski] 90 Kąty dzieci: Antoni, Jan, Anna, Maria 426-1-259 29R 64 T 48 RK
27 3 1920 Szumsk Michał Kokurowski 70 Waśkowce żona Antonina z d. Giżycka, dzieci: Antoni, Józef, Bronisław, Anna, Marcelina, Wiktoria, Aniela, Józefa, Paulina, Antonina 426-1-259 32R 86 T 54 RK
13 9 1920 Szumsk Feliks Baranowski 12 Kąty s. Wincentego i Marii z d. Kokurowskiej 426-1-259 40R 151 T 70 RK 0
27 10 1920 Szumsk Piotr Kokorowski [Kokurowski] 100 Waśkowce dzieci: Piotr, Paulina, Karolina, Marianna 426-1-259 43R 173 T 76 RK
27 10 1920 Szumsk Jan Kokorowski [Kokurowski] 25 Waśkowce żona Emilia z d. Girzycka [Giżycka], syn Antoni 426-1-259 43R 174 T 76 RK
16 11 1920 Szumsk Franciszek Kokorowski [Kokurowski] 3 Waśkowce s. Mariana i Antoniny z d. Chruszczewskiej 426-1-259 44V 187 T 79 RK
9 12 1921 Starokonstantynów Kazimierz Kurowski 1 Wierzchniaki z ospy, s. mieszczan Stanisława i Marii z Gilewskich 17-2-91 cz.2 295R 96 Ch 183 DM
13 1 1921 Szumsk Piotr Kokurowski 55 Waśkowce żona Karolina z d. Jasińska, dzieci: Marian, Antoni, Józef, Karol, Franciszka, Joanna 426-1-259 100R 7 T 149 RK
23 1 1921 Szumsk Stanisław Kokurowski 60 Waśkowce żona Maria z d. Kucharska, dzieci: Franciszek, Kajetan, Józef, Jan, Anna, Maria, Franciszka 426-1-259 101R 13 T 151 RK
19 1 1923 Szumsk Stanisław Kokurowski 4 Suraż s. Piotra i Antoniny z d. Gordzielewskiej 426-1-260 46R 8 T 93 RK
20 10 1923 Szumsk Franciszek Kokurowski 60 Suraż żona Magdalena z d. Wereszczyńska, dzieci: Piotr, Marian, Maria, Stanisława, Marcelina 426-1-260 56R 89 T 113 RK
2 4 1924 Szumsk Stanisław Kokurowski 5/12 Marynki s. Franciszka i Aleksandry z d. Oborskiej 426-1-261 57R 29 T 110 RK 0
25 8 1924 Szumsk Władysław Tomczuk 4/12 Załuże s. Stanisława i Pauliny z d. Kokurowskiej 426-1-261 64V 74 T 125 RK
17 12 1924 Szumsk Anna Leszczyńska 2/52 Waśkowce c. Piotra i Antoniny z d. Kokurowskiej 426-1-261 71V 115 T 139 RK
11 9 1934 Kąty Władysław Kukurowski 6/52 Marynki data ur. 2.08.1934, s. Jana i Janiny z Listowskich 426-1-289 46R 44 T 90 DM
5 12 1934 Kąty Ludwika Krajewska 73 Marynki z d. Kukurowskich c. Daniela i Agnieszki, mąż Mikołaj, synowie Aleksander i Franciszek, córka Karolina 426-1-289 48V 61 T 95 DM
12 5 1935 Kąty Franciszek Sinkowski 1/12 Hucisko Horodyskie data ur. 10.04.1935, s. Józefa i Joanny z Kukurowskich 426-1-290 43V 23 T 85 DM
15 5 1935 Kąty Leon Sinkowski 1/12 Hucisko Horodyskie data ur. 10.04.1935, s. Józefa i Joanny z Kukurowskich 426-1-290 43V 24 T 85 DM
9 11 1935 Kąty Jan Naumowicz 7/12 Marynki data ur. 19.03.1935, s. Jana i Anny z Kokurowskich 426-1-290 46V 48 T 91 DM
29 10 1936 Kąty Eugeniusz Naumowicz 7/12 Marynki data ur. 15.03.1936, zmarł w szpitalu w Szumsku, s. Bronisława i Franciszki z Kokurowskich 426-1-291 44R 50 T 85 DM
6 12 1937 Kąty Danuta Pestrowicz 2/12 Hucisko Piaseczne data ur. 16.09.1937, c. Franciszka i Heleny z Kokurowskich 426-1-292 54V 56 T 91 DM
14 3 1938 Włodzimierz Wołyński NSJ Zygmunt Jan Sawicki 6/365 Smolarnia s. Władysława i Władysławy z Kurowskich 1089 4 19 AGAD 4 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201089/album/index.html#img=1_436_0_0_1089_0004.jpg
19 3 1939 Włodzimierz Wołyński NSJ Michał Kurowski 71 Włodzimierz s. Stanisława i Marii z Białkawskich, zostawił żonę Katarzynę i córki: Genowefę i Kazimierę 1089 14 20 AGAD 14 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201089/album/index.html#img=1_436_0_0_1089_0014.jpg
16 3 1940 Włodzimierz Wołyński NSJ Stefan Kurowski 56 Włodzimierz zostawił żonę Martę 1089 26 38 AGAD 26 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201089/album/index.html#img=1_436_0_0_1089_0026.jpg

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
17 7 1758 Szumsk Jakub Kokur Kokurowski Sadeczki Wojciech Jadwiga Szymon Bednarz, Eudochia Pasieczniczka 297-1-180 80R Ł 203 RK 0
29 6 1760 Szumsk Paweł Kurowski Sadeczki Antoni Marianna Katarzyna Wilowa, Stanisław Rozeski 297-1-180 93V Ł RK 4415
2 9 1774 Szumsk Mikołaj z Tolentino Kokorczuk Kokurowski Kąty Kazimierz Marianna Józef Derkacz, Marianna Mikiczkowa 297-1-181 8V Ł 9 RK
7 10 1774 Szumsk Marianna Domanska Domańska Hucisko Maciej Rozalia Jan Rasiewicz, Anna Jakusiewiczowa, Wojciech Kokurowski, Agnieszka Jędruszewska 297-1-181 9V Ł 10 RK
15 10 1775 Szumsk Łukasz Kokorczuk Kokurowski Szumsk Wojciech Barbara bliźniak, Antoni Stepkowski, Angela Dębicka panna 297-1-181 13V Ł 14 RK
15 10 1775 Szumsk Piotr Kokorczuk Kokurowski Szumsk Wojciech Barbara bliźniak, Joachim Mielnik, Regina Bernacka, Marianna Wirkowska, Stanisław Dębicki 297-1-181 13V Ł 14 RK
7 7 1776 Szumsk Jan z Dukli Kokorowski Kokurowski Kordyszów Paweł Agnieszka Wojciech Kokurowski, Apolonia Staunicza, Jan Klasztorny, Marianna Sałacka 297-1-181 16R Ł 016a RK
18 11 1776 Szumsk Andrzej Maciej Marianna Wojciech Kukurowski, Paraskawia Mielnikowa 297-1-181 18R Ł 018a RK
13 9 1778 Szumsk Franciszek Kokorczuk Kokurowski Kąty Kazimierz Marianna Józef Derkacz, Rozalia Obarowiczowa 297-1-181 31R Ł 031a RK
7 3 1779 Szumsk Piotr Domanski Domański Kruholec Antoni Teresa Paweł Kukurowski, Agnieszka Kokurowska 297-1-181 33R Ł 033a RK
26 1 1781 Szumsk Paweł Kokos Kokurowski Kąty Kazimierz Marianna Andrzej Białobrzycki, Regina Mekiczkowa 297-1-181 45R Ł 045a RK
2 2 1781 Szumsk Jan Kukuroski Kokurowski Kordyszów Paweł Agnieszka Kazimierz Kukuroski, Agnieszka Woycieszczukowa 297-1-181 45R Ł 045a RK
20 5 1782 Szumsk Anna Siwal Siwało? Kąty Maciej Marianna Andrzej Mekieczko, Marianna Kukurow, Kazimierz Kukurowski, Rozalia Kozłowska 297-1-181 54V Ł 55 RK
28 8 1782 Szumsk Roch Kordyszów Maciej Kowalewski, Marianna Kukurowska, Kazimierz Kukurowski, Salomea Kwiatkowska 297-1-181 57R Ł 057a RK
3 12 1782 Szumsk Stanisław Domański Kąty Maciej Rozalia Kazimierz Kukurowski, Magdalena Domanska, Aleksander Domanski, Marianna Leszczynska 297-1-181 58V Ł 59 RK
1 6 1783 Szumsk Antoni Kukurowski Kokurowski Kąty Kazimierz Marianna Jakub Domagalski, Regina Mikujczukowa, Andrzej Białobrzyki, Regina Oborowiczowa 297-1-181 62R Ł 062a RK
18 9 1783 Szumsk Franciszek Dumanski Domański Kąty Piotr Magdalena Kazimierz Kukurowski, Agnieszka Białobrzyska 297-1-181 63V Ł 64 RK
18 5 1784 Szumsk Kazimierz Rafał Tomaszeski Tomaszewski Kąty Jan Katarzyna Kazimierz Kokurowski, Magdalena Domańska, Wojciech Rogoski, Agnieszka Jasinska 297-1-181 67V Ł 68 RK
13 8 1786 Szumsk Wawrzyniec Hipolit Biliński Szumsk Hiacynt Karolina Antoni Trazany, Zofia Zmudzińska, Ignacy Kurowski, Marcjanna Głębocka 297-1-181 80V Ł 81 RK
15 3 1789 Szumsk Gabriel Kokorowski Kokurowski Kordyszów Paweł Agnieszka Szymon Jakubowski, Marianna Antonowa 297-1-181 95V Ł 7 RK
17 8 1790 Luboml Józef Kurowski Antoni Antonina Lublin ASP https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/ebd34677dd9ee13ffce9eec273e101fe7a73fc66d9b9b9578aae01dce29aa10e
9 8 1793 Szumsk Ludwik kukurowski Huta Mekieczkowa Franciszek Agneta 12 V Ł 0
7 5 1799 Lubar Domicella Lewicka Wolica Aleksander Aleksandra Łuszczewska łacina, chrzest 12.05.1799, Łukasz Kurowski, Anna Buszczyńska, ass. Franciszek Jankowski, Tekla Fukiet 178-51-174 9R Ż Mg
7 10 1800 Lubar Dionizy Ludwik Rogowski Lubar Piotr Elżbieta łacina, data chrztu, Tomasz Kurowski, Anna Pohorecka, ass. Piotr Sulikowski, Apolonia Wysoczańska 178-51-174 26V Ż Mg
2 9 1801 Ostróg Joanna Niedzielska Ostróg Jakub Antonina dop. chrztu 8.9.1801,Tomasz Kurowski, Marianna Wieśnicka 297-1-136 9 Ł SK
6 4 1803 Ostróg Wincenty Ferencjusz Kurowski Ostróg Tomasz Marianna Kacper Gromnicki, Teresa Lindowa 297-1-136 31 Ł SK
29 12 1803 Lubar Katarzyna Pomiernikowska Wolica Władysław Justyna łacina, data chrztu, Łukasz Kurowski, Zuzanna Bogucka 178-51-174 56R Ż Mg
18 2 1804 Ostróg Feliks Woyciechowski Toczewiki Kazimierz Anna Tomasz Kurowski, Anna Krzemińska 297-1-136 40 Ł SK
10 7 1804 Ostróg Elżbieta Porada Zezulińce Jan Zofia Tomasz Kurowski, Petronela Stefanowska 297-1-136 43 Ł SK
29 12 1804 Ostróg Teofila Maćkowska Nowomalin Antoni Agata Tomasz Kurowski, Anna Grabowska 297-1-136 47 Ł SK
8 10 1805 Ostróg Franciszek Borgia Kurowski Ostróg Tomasz Marianna Jan Nekapow, Agnieszka Łozińska 297-1-136 53 Ł SK
31 1 1806 Ostróg Jan Kotyłowski Białotyn Piotr Wiktoria Tomasz Kurowski, Katarzyna Garbcowa 297-1-136 56 Ł SK
1 2 1806 Ostróg Ludwik Ignacy Kurowski Ostróg Ignacy Marianna Radwańska Michał Ochicimski, Zofia Nowicka 297-1-136 56 Ł SK
11 2 1806 Ostróg Jan Kozłowski Ostróg Wincenty Marianna Tomasz Kurowski, Marianna Pietrowiczowa 297-1-136 56 Ł SK
3 6 1806 Ostróg Ferdynand Piątkowski Ostróg Jan Barbara Ignacy Kurowski, Zofia ? 297-1-136 58 Ł SK
10 7 1806 Ostróg Aleksy Baszyński Dorochoszcza Józef Anna Tomasz Kurowski, Motra Baszyńska 297-1-136 58 Ł SK
26 2 1807 Ostróg Franciszka Lewińska Luczyn Leon Natalia ? Kurowski, Brygida Perzowska 297-1-136 62 Ł SK
8 5 1807 Ostróg Wiktor Stanisław Kurowski Ostróg Ignacy Anna Radwańska Karol Jabłonowski, Dominika Ludwika Lisiecka 297-1-136 64 Ł SK
19 9 1807 Ostróg Mateusz Kowalewski Międzyrzecz Wawrzyniec Katarzyna Tomasz Kurowski, Marianna Karwaszewska 297-1-136 68 Ł 1103 SK
22 12 1807 Ostróg Tomasz Jasiński Białotyn Wojciech Marianna Tomasz Kurowski, Agnieszka Polkiewiczowa 297-1-136 70 Ł SK
1 3 1808 Ostróg Kazimierz Polkiewicz Białotyn Błażej Anna Tomasz Kurowski, Konstancja Łukowska 297-1-136 73 Ł 1111 SK
24 8 1808 Ostróg Bartłomiej Karol Kurowski Ostróg Ignacy Marianna Radwańska Fabian Kromberg, Brygida Serednicka 297-1-136 81 Ł 1123 SK
25 10 1808 Ostróg Jan Zadarnowski Hucisko Nowomalińskie Wojciech Katarzyna Tomasz Kurowski, Matrona Jarecka 297-1-136 87 Ł 1130 SK
? 11 1808 Ostróg Karol Tarkowski Międzyrzecz Franciszek Tekla Tomasz Kurowski, Agnieszka Ziemianowska 297-1-136 88 Ł 1131 SK
28 9 1809 Ostróg Michał Podolski Nowomalin Wojciech Tekla Kruszczyńska Łukasz Kurowski, Katarzyna Bielecka 297-1-136 105 Ł 1155 SK
13 12 1810 Ostróg Marian Ignacy Makowiecki Ostróg Konstanty Joanna Mateusz Kurowski, Małgorzata Zułkowska 297-1-136 136 Ł SK
13 8 1816 Ostróg Dominika Justyna Dobieszewska Ostróg Stanisław Anna Radwańska Ignacy Kurowski, Brygida Serednicka 297-1-136 257 Ł SK 0
23 12 1817 Ostróg Wiktoria Skibińska Płoska NN Marianna Skibińska Mateusz Kurowski, Tekla Skibińska 297-1-136 279 Ł 1009 SK
26 3 1818 Szumsk Antoni Kokorowski [Kukurowski] Waśkowce Szymon Rozalia Listowska Wojciech Listowski i Antonina Korzeniowska wdowa 245-1-14 190R 19 R 365 DM
21 4 1827 Szumbar Katarzyna Mirecka Zahajce Jan Dorota Więckowska Józef Stanisławski, ...ona Miałkowska, Grzegorz Kurowski, Regina Zarzycka 200 43 7 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0024.htm
20 5 1827 Szumbar Julianna Szumbar NN Marianna Grzegorz Kurowski, Marianna Czarnocka ż.Witalisa 200 43 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0024.htm
22 8 1827 Szumsk Wawrzyniec Kurowski Hucisko Mykiczkowe Michał Marianna Jan Woyda, Apolonia Kozłowska, Józef Listowski, Rozalia Trojanowska 245-1-1 383V 64 R RK
24 10 1827 Zasław św. Jana Marianna Worona Zasław Gabriel Antonina Galinowska ur. Nicefor Linczewski, Salomea Butyńska, as. Kokurowski, Zofia Łozińska 178-3-93 10 53 Ż 21 MO
17 11 1827 Bereźnica Edmund Leopold Kurowski Zulnia Jan Honorata Kulesza dopełnienie chrztu 2.10.1832, Michał Górski i Pruszyńska z Kaszowskich wdowa, Gracjan Górski i Salezja Kaszowska panna 818 69R 23 AGAD 75 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0075.htm
11 6 1827 Poryck Justyna Eugenia Brzeźniakiewicz Poryck Justyn Teofila Czekońska Marceli Kurowski i Karolina [...], asyst. Michał Pełczewski i Katarzyna Grudzińska, Piotr Bystrzycki i Eleonora Piasecka 843 65 14 AGAD 36 DM
27 12 1828 Krzemieniec Ludwika Waleria Zajęczkowska Andruha Jan Bona Ziembicka Faustyn Kurowski i Brygida Lewicka 426-1-3 76V-77R 247 T 577 DM
28 12 1828 Ostróg Jan Chodakowski Ostróg Feliks Marianna Martusiewicz chrzest 30.12.1828, Maciej Kurowski, Marianna Jakusz ? ż. Karola 171-1-1 16R 65 R Mg
11 2 1828 Starokonstantynów Dominikanie Jan Kurowski Swinny ur. Kazimierz Helena Wolska ur. Jan Marszałowski, ur. Petronella (zamazane nazwisko) 178-3-94 154V 24 Ż 298 KP2
8 4 1828 Ostropol Józef Biernacki Kozówka ? ur. Teodor Rozalia Kurowska Jan Kurowski, Gertruda Konoplicka 178-3-94 195R 20 Ż 373 KP2
30 5 1828 Ostropol Nepomucen Murawski Hubin ur. Eliasz Katarzyna Ognicka Szymon Kurowski, Anastazja Korzeniowska 178-3-94 195V 24 Ż 374 KP2
28 1 1828 Połonne Karol Franciszek Salezy Kurowski Połonne Józef Kalesanty Marianna Jaworska Wlm. Michał Petryczyn, JW Józefa de Witt Commes 245-1-2 89V 29 R 2668 DW
22 8 1828 Połonne Symforiana Ludwika Dolanowska Połonne Mikołaj Krystyna Fischer ur. Grzegorz Kurowski i Anna Bojarowa 245-1-2 95V 124 R 2680 DW 0
15 5 1829 Szumbar Tarpert Krajewski Szumbar Michał Aleksandra Olszewska ur. Grzegorz Kurowski, Tekla Moszyńska panna, Jakub Karnkowski, Wiktoria Juchkiew 200 52 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0028.htm
12 6 1829 Krzemieniec Antoni Onufry Piotrowski Białokrynica Konstanty Paulina Makowska ur. Faustyn Kurowski i Joanna Siatecka 426-1-3 93R 90 T 593 DM
25 6 1829 Ostróg Marceli Kurowski Ostróg Marceli Katarzyna Kotkowska Paweł Gorliński, Róża z Jasickich Kutkowska 171-1-2 8R 57 R MZ 718
25 1 1829 Ostropol Jan Polikarp Kurowski Józefówka ur. Jan Marianna Kosińska ur. Wiktor Ciecierski, Anna Statkiewicz 178-3-95 192v 7 Ż 370 KP2
3 12 1830 Krzemieniec Barbara NN Tuniki IN Julianna NN Bazyli Kurowski i Chinka Wojciechowska 426-1-3 142V 212 T 645 DM
30 7 1830 Szumsk Paweł Kokurowski Huta Szumska Michał Marianna Głowacka Bazyli Marcinkiewicz, Katarzyna Hornicka ż. Jakuba 245-1-4 375V 704 R 2135 RK
24 5 1830 Lubar Szymon Makowski Czartoryja Nowa Walenty Honorata Buczyńska Hilary Kurowski Barbara Dańkiewicz as:Onufry Buczyński Marianna Kurowska 178 3 3 V362 46 Ż MP 0
17 8 1830 Żytomierz Władysław Dziekoński Wysokie Piotr Małgorzata Listopadzka Ignacy Kurowski Emilia Horodyńska 178 3 3 R32 226 Ż MP
14 4 1830 Ostropol Piotr Czernicki Józefówka Tomasz Anastazja Tomaszewska Jan Górecki i Franciszka Statkiewicz ż. Jana, asyst. Ignacy Kurowski i Tomaszewska panna 178-3-96 237R 19 Ż 439 DM
12 7 1830 Ostropol Joanna Kośmińska Józefówka Jan Marianna Michał Krzyżanowski i Katarzyna Statkiewicz ż. Marcina, asyst. Ignacy Kurowski i Rozalia Mokrzycka ż. Karola 178-3-96 239R 37 Ż 443 DM
24 5 1830 Bazalia Aleksandra Kucharska Szmyrki Wojciech Tekla Bilska Franciszek Kurowski i Franciszka Niwińska 178-3-96 191V 53 Ż 354 DM
28 5 1831 Białogródka Feliks Wilhelm Kurowski Białogródka Grzegorz Marianna Szeręgowska Michał Kijowski i Karolina Popławska panna 178-3-97 74V 30 Ż DM
15 6 1831 Nowogród Wołyński Justyna Adamowicz Majdan Niepoznanicze Łukasz Marianna Domańska ur. Gabriel Kurowski, Anastazja Święcicka 245-1-5 11R 1148 R 355 DW
4 3 1831 Międzyrzec Olimpia Kozicka Żawrów Antoni Teodozja Ur.Wincenty Kotkowski, Ur.Anna Brzozowska.As. Ur.Ludwik Kurowski, Eufrozyna Wrońska panna Alojzy Jakubowski, Apolonia Wrońska panna 171-1-4 269R 5 R AS
6 8 1831 Ostropol Kajetan Załuski Józefówka Bazyli Balbina Kurowska Michał Krzyżanowski i Agnieszka Łotocka, asyst. Mateusz Dobrzański i Anna Krzyżanowska, Ignacy Kurowski i Brygida Gorecka zamężna 178-3-97 262V 30 Ż 495 DM
16 8 1831 Ostropol Jacenty Gątkiewicz Charkowce Aleksander Katarzyna Grzybowska Dominik Kurowski i Justyna Czerniawska zamężna, asyst. Paweł Karpiński i Anna Statkiewicz zamężna 178-3-97 263R 32 Ż 496 DM
26 1 1831 Horodyszcze Jan Franciszek Mierzwiński Słoboda Widła Piotr Katarzyna Łozińska chrzest 29.01.1831, Władysław Kurowski kawaler i Marianna Mośnicka ż. Franciszka 178-3-97 111R (II)41 Ż 211 DM
6 10 1831 Łabuń Michał Kurowski Sawerce Feliks Marianna Cwilichowska Kazimierz Sokołowski i Konstancja Mieliniewska, asyst. Piotr Kunicki i Marianna Janiszewska 178-3-97 135V 45 Ż 258 DM
1 2 1832 Białogródka Ignacy Szymański Białogródka Maciej Marianna Czajkowska Antoni Kurowski i i Katarzyna Zielińska 178-3-98 38V 13 Ż DM
3 9 1832 Ostropol Stefan Woniecki Hubin Aleksander Rozalia Ognicka Szymon Kurowski i Anastazja Korzeniowska, asyst. Andrzej Obuchowicz i Marianna Lewicka zamężna 178-3-98 221V 40 Ż 421 DM
2 12 1833 Bereźnica Franciszek Seweryn Mikołaj Kurowski Salomejówka Jan Honorata Kulesza Antoni Żyłok i Salezja Kaszowska panna, asyst. Emeryk Dworzański i Franciszka Nowicka 819 113R 23 AGAD 119 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0119.htm
22 10 1833 Ostropol Karolina Żarska Hubin Romuald Anna Grabowska Jan Ognicki i Anastazja Korzeniowska, asyst. Szymon Kurowski i Marianna Swaryczewska panna 178-3-99 223R 63 Ż 426 DM
18 2 1834 Szumsk Józef Kokorowski Kokurowski Huta Szumska Kazimierz Katarzyna Kocharska Kucharska Mikołaj Listowski, Aleksandra Łukomska ż. Franciszka 245-1-8 370V 12 R 1993 RK
6 4 1834 Ostropol Michał Oliszewski Józefówka Paweł Marcjanna Kosińska Ignacy Kurowski i Anna Dederkał 178-3-100 237R 19 Ż 458 DM
12 2 1835 Ostróg Pawlina Magdalena Kozicka Ostróg Franciszek Kamila Wołoszanowska Andrzej Skalski Katarzyna Kurowska, Ludwik Kurowski Marianna Koziejewska 171-1-8 14R 79 R 900
22 10 1835 Połonne Jan Niekurowski Łodzianówka Stanisław Anastazja Piotr Tarasiewicz żonaty, Teresa Bagińska ż. Jana 245-1-9 154V 102 R DW
10 7 1835 Biała Cerkiew Elżbieta Stefańska Biała Cerkiew Aleksander Barbara Kurowska Wincenty Ogiński, Aniela Rakowska, ż. Rafała, as. Jan Kurowski, Balbina Jagminowicz, ż. Mateusza, chrz. 11.07.1835 178-51-372 5R 24 Ż BS 12
9 2 1835 Zasław św. Józefa Marceli Kurowski Sławuta Grzegorz Marianna Szeregowska Franciszek Przyszychowski, Konstancja Białokurowa 178-3-101 27 23 Ż SK
23 3 1835 Bazalia Józef Bilski Szmyrki Marcin Anna Borewicz Franciszek Kurowski i Marianna Kalińska 178-3-101 234R 33 Ż DM
17 1 1835 Ostropol Antoni Kurowski Pyszki Piotr Teresa Filipowa Michał Dworzański, Józefa Adamska 178-3-101 263R 2 Ż 489 SK
19 3 1836 Szumbar Józef Goliszewski Sosnówka Roch Petronela Biernacka Grzegorz Kurowski organista, Teresa Wiszniowska z. Macieja 54 257 3 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0137.htm
14 10 1836 Szumsk Daniel Kukunowski Kokurowski Huta Szumska Kazimierz Katarzyna Michał Listowski, Aleksandra Sikorska mężatka 245-1-10 456R 58 R 2220 RK
3 8 1836 Bazalia Marianna Bilska Szmyrki Marcin Anna Borewicz Franciszek Kurowski i Agata Guzowska 178-3-106 268V 75 Ż DM
10 10 1836 Toporyszcze Edward Polanowski Rudnia Styrteńska Franciszek Marianna Kaleńska Antoni Kurowski i [...], Leon Kaleński i Felicjana Polanowska panna 178-51-386 128V 97 Ż 132 DM 0
8 12 1836 Zasław św. Józefa Konstanty Kurowski Sławuta Grzegorz Marianna Szeręgowska Ferdynand Bakinowski, Dorota Białokur 178-3-108 47V 3 Ż 91 RG
9 9 1837 Ostróg Wacław Cyryl Franciszek Wroński Sadki Antoni Józefa Michałowska Ludwik Kurowski i Rozyna ..., asyt. Wincenty Kotkowski i Teodozja Kozicka 171-1-10 16V 94 R DM
20 7 1837 Klewań Bernard Kukurowski Klewań Franciszek Marianna Rogalska Jan Rogalski, Marianna Buczyńska 171-1-10 152V 17 R 155 AS
0 8 1837 Żytomierz Józefa Piątkowska Ośniki Klemens Agnieszka dopełnienie chrztu 8.10.1838, asyst. Jan Kurowski i Zuzanna, Adolf Suryn i Kamila Wachowska panna 178-3-6 31V 305 Ż 64 DM 0
24 7 1838 Puliny Anna Kurowska Popławka Stanisław Teresa Husakowska Kurowski Kajetan, Husakowska Marianna, z. Pawła 174 JZ 0 0
18 7 1838 Ostróg Szymon Karol Dymiński Sadki Józef Reina Korw Ludwik Kurowski i Zofia Wosińska 171-1-11 12V 70 R DM
6 1 1838 Połonne Tadeusz Nikurowski Łodzianówka Stanisław Anastazja Wojciech Kozłowski żonaty, Petronela Turasiewicz ż. Piotra 245-1-12 103V 5 R DW 297
18 2 1838 Połonne Piotr Gliwiński Połonne Paweł Agnieszka Franciszek Wkryński, Lucyna Konoplicka ż. Aleksandra, as. Józef Kurowski kawaler, Julianna Gliwińska panna 245-1-12 108R 43 R DW 298
20 3 1838 Połonne Bernard Kurowski Połonne Bartłomiej Marianna Aleksander Konoplicki żonaty, Julianna Gliwińska panna 245-1-12 109R 52 R DW 298
9 12 1838 Połonne Włodzimierz Kurowski Kopczyńce Hilary Pelagia Feliks Gliwiński żonaty, Tekla Kurowska ż. Jana 245-1-12 126R 188 R DW 302
1 1 1838 Szumsk Łucja Bilewicz Waśkowce Piotr Marianna Mołokoszuk Karol Tomczuk, Marianna Listowska ż. Wojciecha, Ludwik Kurowski, Julianna Jasińska 245-1-12 274R 1 R 269 RK
4 2 1838 Szumsk Agata Kokurowska Huta Stara Szumska Antoni Katarzyna Mogusińska Michał Kukurowski, Eudozja Listowska ż. Józefa 245-1-12 275V 11 R 271 RK
2 4 1838 Szumsk Paweł Kukurowski Huta Szumska Michał Marianna Głowacka Sebastian Kucharski, Helena Hulewicz ż. Łukasza 245-1-12 278R 27 R 273 RK
29 9 1838 Szumsk Michał Kukurowski Waśkowce Ludwik Barbara Michaluk Nicefor Hawryluk, Ludwika Jampolczuk ż. Jana 245-1-12 283V 60 R 279 RK 0
16 10 1838 Szumsk Łukasz Kucharska Kąty Piotr Małgorzata Kukurowska Adam Kukurowski, Helena Hulewicz ż. Łukasza 245-1-12 285V 70 R 280 RK
24 12 1838 Zasław św. Józefa Adam Kurowski Sławuta Grzegorz Marianna Szeręgowska Mateusz Miłoszeński, Emilia Bakinowska 178-3-112 46V 5 Ż 89 RG
23 1 1839 Łuck Józef Laudański Łuck Michał Krystyna Rosińska Piotr Kurowski, Anastazja Zasławska 375 5 9 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20375/pages/PL_1_436_375_0003.htm
5 2 1839 Klewań Piotr Kukurowski Zarzyck Franciszek Marianna Rogalska w. ż. Tadeusz Burzyński, Marianna Burzyńska 879 126 R 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0127.htm
15 1 1839 Ostropol Marcelina Olszewska Józefówka Paweł Marianna Kosińska Józef Domaszewski i Anna Statkiewicz, asyst. Ignacy Kurowski i Barbara Liniewicz ż. Fabiana 178-3-112 247V 4 Ż 476 DM
23 7 1839 Ostropol Magdalena Koresendowicz Hubin Bartłomiej Barbara Mińkowska Grzegorz Kurowski i Dorota Taborowska panna 178-3-112 254R 40 Ż 491 DM
21 8 1839 Ostropol Jan Kurowski Mecherzyńce Piotr Teresa Pilipów Jakub Sulikowski i Agnieszka Drozdowska 178-3-112 255R 45 Ż 493 DM
23 9 1839 Ostropol Władysław Żelechowski Pyszki Tomasz Anna Sawicka Mikołaj Kurowski i Wiktoria Ostrowska, asyst. Marcin Zawistowski i Marianna Sehen 178-3-112 256V 52 Ż 496 DM
9 2 1839 Szumsk Ignacy Zawadzki Huta Szumska Marcin Magdalena Hornicka Antoni Kukurowski i Marianna Kukurowska ż. Stefana 178-51-433 282V 6 Ż 294 DM
6 10 1839 Szumsk Franciszek Listowski Hucisko Pikulskie Józef Ewa Andrejczuk Kazimierz Kukurowski i Tekla Oborska ż. Franciszka 178-51-433 292R 67 Ż 304 DM
6 4 1840 Nowogród Wołyński Teofila Rudnicka Majdan Niepoznanicze Jan Regina Miedzwiecka ur. Joachim Kurowski, Katarzyna Zelazko panna 871 27 102 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0015.htm
3 5 1840 Puliny Jóżefa Burba Popławka Jan Elżbieta Szkorupińska Husakowski Paweł, Komarowska Marianna, ż. Stanisława, Kurowski Kajetan, Husakows 91 JZ 0 0
15 8 1840 Puliny Antoni Kurowski Popławka Kajetan Ewa Stachowska Husakowski Paweł, Kurowska Agata, ż. Pawła 154 JZ 0 0
25 4 1840 Wyszogródek Marcelina Cebryńska Musurowce Piotr Marianna Łapkowska Michał Kurowski, Karolina Kalinowska dziewka 871 597-598 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0315.htm
28 4 1840 Ostróg Piotr Kurowski Stojło NN Tekla Butyńska 880 6 R 50 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0007.htm
29 8 1840 Wyszewicze  Jan Kurowski Białokrynica Wincenty Agnieszka Mużarowska Jan Dworakowski, Apolonia Dworakowska, chrz. 29.08.1840 178-51-456 51V 22 Ż BS 115
26 11 1840 Krasnopol Augustyn Kurowski Januszpol Jędrzej Kunegunda Kwiatkowska Jakub Ostaszewski i Petronela Ulanowska ż. Jana 178-3-9 207R 89 Ż 408 DM
28 4 1840 Klewań Piotr Kukurowski Zarzeck Franciszek Marianna Mogalska 880 120 V 10 AGAD 124 DW, EK1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0124.htm
17 12 1840 Żytomierz Dalia Wiktoria Izdebska Ośniki Anastazy Zuzanna Wyhowska Adolf Suryn registrator i Julia Kurowska, asyst. Jan Kurowski i Antonina Peterson, Paweł Izdebski i Franciszka Kurowska 178-3-10 46V 355 Ż 93 DM
19 12 1841 Szumsk Sylwester Kukurowski Waśkowce Łukasz Barbara Błaszczuk prac. Jan Bilewicz, Marianna Listowska ż. Wojciecha 872 551 91
7 3 1841 Nowogród Wołyński Stanisław Kurowski Niepoznanicz Marcin Aleksandra Szymańska 872 14 51 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0009.htm
12 2 1842 Szumsk Ludwika Hyblińska Waśkowce Hieronim Masalla Fiedorowicz Szymon Kokurowski, Małgorzata Gierycka ż. Macieja 873 568 15 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0295.htm
9 8 1842 Szumsk Hyacenty Bilewicz Waśkowce Jan Teresa Dolińska Adam Kukurowski, Malgorzata Giezycka ż. Macieja 873 579 59 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0300.htm
1 10 1842 Szumsk Franciszek Kukurowski Waśkowce Szymon Małgorzata Listowska 873 582 71
22 3 1843 Ostróg Oktawian Kurowski Ostróg Ludwik Brygida Kozicka 882 8 V 60 0
29 10 1843 Ostróg Szymon Kurowski Ostróg NN Marianna 882 14 R 107 0
13 1 1843 Dubno Antoni Kurowski Kniahinin Augustyn Marianna Czudajeska 829 1V 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20829/pages/PL_1_436_829_0003.htm
30 8 1843 Horodyszcze Otolia/Otylia Radzichowska Pleśna Marcin Cecylia Lewicka Ignacy Wiszniowski i Marianna Kurowska, Grzegorz Kurowski i Adolfina Wiszniowska 178-49-18 10V 57 Ż DM
28 10 1843 Szumsk Szymon Kukurowski Hucisko Mykiczkowe Michał Marianna Głowacka Sebastian Kucharski, Helena Hulewicz ż. Łukasza 874 742 86 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0374.htm
2 12 1843 Szumsk Katarzyna Szlachetko Huta Szumska Kazimierz Antonina Stochańska Antoni Kukurowski, Franciszka Listowska ż. Michała 874 747 101 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0377.htm
27 6 1844 Puliny Piotr Kurowski Popławka Paweł Agata Krzemińska Husakowski Tomasz, Burba Marianna, ż. Jana 182 JZ 0
13 12 1844 Połonne Stanisław Niekurowski Poninka Izydor Sawicki Aleksandra Tomasz Burkowski żonaty, Katarzyna Sawicka ż. Franciszka 875 439 178 AGAD 224 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0224.htm
19 7 1844 Toporyszcze Wincenty Bazyli Kurowski Worów Antoni Franciszka Kaleńska Wlm Jan Sanocki Sędzia i Wlm Kamila Mianowska ż. Władysława Rotmistrza 178-51-514 488V 74 Ż DM
12 11 1844 Lubar Alfons Stanisław Kurowski Semenówka Aleksander Aniela Żołędziowska Franciszek Dobrowolański i Krystyna Kurowska panna, asyst. Paweł Dąbrowski i Wincentyna Kurowska panna 178-51-514 325R 84 Ż 30 DM
30 1 1844 Kuniów Jan Kurowski Willa Feliks Marianna Zawilichowska 883 68 V 11 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0072.htm
1 10 1844 Dubno Józef Kozłowski Kniahinin Karol Katarzyna Karwacka Augustyn Kurowski i Karolina Koropatnicka panna 830 122R 41 R 123 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0123.htm
2 12 1844 Dubno Antoni Kurowski Kniahinin Józef Rozalia Witkowska Ludwik Kurowski i Julia Nowicka ż. Jana, asyst. Augustyn Kurowski i Marianna Witkowska panna 830 124V 61 R 126 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0126.htm
14 1 1845 Ostróg Hilary Tadeusz Kurowski Ostróg Ludwik Brygida Kozicka 884 3 R 13 AGAD DW
7 11 1845 Puliny Franciszek Kurowski Popławka Stanisław Teresa Husakowska Talko Wincenty, Kurowska Agata, ż. Pawła 218 JZ 0 0
11 7 1845 Szumsk Jan Kukurowski Waśkowce Szymon Rozalia Listowska Erazm Rutkowski, Antonina Korzeniowska wdowa 876 625 49 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20876/pages/PL_1_436_876_0336.htm
6 8 1845 Szumsk Marianna Jampolczuk Waśkowce Jan Ludwika Korzeniewska Ludwik Kukurowski, Magdalena Listowska z. Wincentego 876 629 59 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20876/pages/PL_1_436_876_0338.htm
16 1 1845 Toporyszcze Konstancja Baranowska Brażynka Jędrzej Franciszka Karlińska Antoni Kurowski i Barbara Kańska panna córka Bazylego 178-3-12 459R 85 Ż 895 DM
4 3 1845 Stepań Aniela Micewska Wyrka Stanisław Marianna Kurowska Ksawery Kurowski i Honorata Dziekańska ż. Franciszka 884 222V 12 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0229.htm
7 12 1845 Lubar Władysław Kurowski Semenówka Aleksander Aniela Żołędziowska Franciszek Żołędziowski i Joanna Żukowska wdowa 178-3-12 168V 106 Ż 335 DM
2 12 1845 Starokonstantynów Mikołaj Kurowski Świnna Teodor Anastazja Łozicka Łukasz Kurowski i Katarzyna Dubielewicz ż. Jana 178-3-113 163V 139 Ż 327 DM
18 1 1846 Szumsk Antoni Kukurowski Huta Szumska Michał Marianna Głowacka 877 820 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0425.htm
19 9 1846 Szumsk Mateusz Kukurowski Kąty Adam Domicela Gembicka 877 844 75 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0437.htm
8 9 1846 Ostróg Roman Kurowski Ostróg Ludwik Brygida Kozicka Wiel. Gabriel Frałow-Major, Wiel. Albina Gorska żona Józefa, Ass. Wiel. Aleksander Petion, wiel. Józefa Geroszewska 885 15R 83 MZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0016.htm
19 2 1846 Starokonstantynów Leon Misiewicz Świnna Benedykt Anna Kurowska Łukasz Kurowski i Anastazja Kurowska ż. Teodora 178-3-114 5R 31 Ż 10 DM
2 6 1846 Toporyszcze Władysław Jan Paweł Kurowski Worów Antoni Franciszka Kaleńska Władysław Kownacki i Franciszka Mianowska ż. Jana, asyst. Jan Mianowski i Julia Kownacka ż. Władysława, Bazyli Jandałowski -pułkownik i Julia Kurowska ż. Jana 178-3-15 450R 43 Ż 62 DM
10 11 1846 Starokonstantynów Karol Kurowski Świnna Antoni Wiktoria Krotewicz Konstanty Krotewicz i Agnieszka Terechowicz ż. Tomasza 178-3-114 21R 157 Ż 42 DM
7 12 1847 Fastów Ambroży Kurowski Czerwona Antoni Łucja Izbicka Jan Paprocki, Apolonia Kurowska, ż. Mikołaja, chrz.8.12.1847 178-51-548 32V 39 Ż BS 66
29 8 1847 Ostróg Marcjanna Krajczyńska Balarka Choteńska Antoni Katarzyna Frolik Teodor Kurowski i Teresa Kokorska ż. Jakuba 171-1-13 15V 87 R DM
2 2 1847 Toporyszcze Marianna Czemerowska Rudeńka Styrteńska Tomasz Bronisława Janicka Wlm Antoni Kurowski Porucznik i Wlm Salomea Kalitowicz podsędkowa wdowa; Wlm Ferdynand Kurowski i Wlm Zuzanna Kalitowicz panna 178-3-19 496R 10 Ż 975 DM
12 8 1847 Toporyszcze Tadeusz Kurowski Worów Antoni Franciszka Kaleńska JWm Jan Sanocki Prezes Sądu i Wlm Franciszka Mianowska Porucznikowa; as. JWm Lambert Opocki i Julia Komnacka, Wlm Jakub Łukjanów i Eleonora Kurowska 178-3-19 505R 81 Ż 993 DM
24 3 1847 Toporyszcze Symeon Stanisław Prażmowski Januszpol par. Krasnopol Grzegorz Maksymiliana Polanowska dopeł.chrztu 21.09.1847, W. Antoni Kurowski i JW. Aleksandra Kaleńska Chorążyna wdowa, W. Michał Łazarkiewicz i W. Franciszka Kurowska i inni 178-3-19 505V 84 Ż 994 DM
5 2 1847 Lubar Dominik Łanowski Futor Lubarski Franciszek Marianna Adam Kurowski i Tekla Jędrzejewska ż. Tomasza 178-3-19 295R 12 Ż 584 DM
10 1 1847 Starokonstantynów Baltazar Szolski Starokonstantynów NN Kasylda Szolska Stefan Kurowski i Marianna Korkowska ż. Wincentego 178-3-116 161R 9 Ż 320 DM
7 6 1847 Klewań Felicjan Mikłaszewski Moczułki Gabriel Konstancja Jabłońska Marcin Buczyński, Elżbieta Żulińska wd. As. Feliks Kurowski, Tekla Makarowska panna 171-1-13 151R 18 R 155 AS
28 3 1847 Łabuń Antoni Kurowski Futor Łabuński Józef Agnieszka Zawadzka Jan Suchodolski i Magdalena Suchodolska, asyst. Kajetan Borecki i Lucyna szydłowska ż. Prokopa 178-3-116 134R 15 Ż 267 DM
22 3 1848 Ostróg Leon Kurowski Ostróg Ludwik Brygida Kozicka Jan Jabłonowski i Józefa Potion ż. Aleksandra 171-1-14 8V 45 R DM
23 2 1848 Ostropol Adam Suski Żytyńce Franciszek Rozalia Hrebenczuk Adam Kurowski i Marianna Zamiechowska ż. Marcela 178-3-117 349R 7 Ż 684 DM
23 4 1848 Ostropol Wojciech Kurowski Mecherzyńce Piotr Teresa Tomasz Apanowicz i Prakseda Tereszko ż. Ignacego 178-3-117 351V 21 Ż 689 DM
1 3 1848 Klewań Antonina Miśkiewicz Klewań Piotr Anna Żulińska chrzest 3.03.1848, Feliks Kurowski i Joanna Guzowska ż. Franciszka 171-1-14 173R 5 R 178 BW
31 3 1848 Szumsk Wojciech Listowski Waśkowce Sylwester Agnieszka Łukaszuk Ludwik Kokorowski [Kukurowski] i Marianna Listowska ż. Wojciecha 245-1-14 190V 21 R 366 DM 0
9 5 1848 Kulczyny Mikołaj Krzewicki Kulczyny Tomasz Tekla Pawłowska Karol Kurowski i Agata Lipska panna 178-3-117 499R 36 Ż 980 DM
29 6 1848 Kulczyny Paweł Głuchowski Mazepińce Antoni Magdalena Sałacińska Karol Kurowski i Łucja Andruska ż. Augustyna 178-3-117 502R 55 Ż 986 DM
15 4 1849 Ostropol Anna Czyż Wisznopol Dominik Marianna Sochaniewicz Stefan Kurowski i Antonina Jatkiewicz ż. Tomasza 178-3-118 200V-201R 9 Ż 371-376 DM
22 11 1849 Ostropol Cecylia Ostaszewska Pyszki Hipolit Petronela Srzedzińska Eliasz Ostaszewski i Salomea Srzedzińska ż. Macieja, asyst. Seweryn Kurowski i Celestyna Ostaszewska ż. Eliasza 178-3-118 205V-206R 30 Ż 381-383 DM
7 8 1849 Szumsk Aniela Listowska Waśkowce Sylwester Agnieszka Kucharska Kazimierz Kokurowski i Teresa Giżycka ż. Jana 245-1-15 217V-218R 73 R 298 DM
18 12 1849 Szumsk Łucja Kokurowska Kąty Adam Domicela Gębicka Wincenty Kokurowski i Anastazja Martyniuk ż. Jakuba 245-1-15 228V-229R 119 R 309 DM
4 7 1850 Ostropol Józefa Mileniewska Józefówka Jan Helena Kozieradzka Ignacy Kurowski i Paulina Mileniewska ż. Antoniego 178-3-119 247V-248R 26 Ż 484-485 DM
24 12 1850 Ostropol Ewa Rogalska Wisznopol Julian Antonina Końska Piotr Kurowski i Franciszka Grzybowska ż. Mikołaja 178-3-119 251V-252R 43 Ż 492-493 DM
19 3 1850 Klewań Józef Miklaszewski Moczułki Gabriel Konstancja Jabłońska chrzest 27.03.1850, Feliks Kurowski i Karolina Ruśnicka ż. Michała, as. Franciszek Guzowski i Salomea Gojarska ż. Marcina 171-1-16 515V-516R 4 R 530 BW
17 4 1850 Klewań Józef ? Miklaszewski Hołyszew Grzegorz Elżbieta Szandra chrzest 19.04.1850, Feliks Kurowski i Anna Makarowa wdowa 171-1-16 516V-517R 6 R 531 BW
12 1 1850 Szumsk Paweł Sikorski Kąty Franciszek Julianna Kokurowska Kazimierz Kokurowski i Tekla Giżycka ż. Benedykta 426-1-239 88V-89R 7 T 100 DM
29 5 1851 Starokonstantynów Feliks Kurowski Swinna Antoni Wiktoria Krotowicz 1-dw. Tomasz Terechowicz, Eleonora Kurowska ż. Dominika 178-3-120 38V-39R 66 Ż 74 DW
1 6 1851 Lubar Włodzimierz Kurowski Semenówka Aleksander Aniela Żołędziowska Jan Skupiński i Wiktoria Wasilewska wdowa 178-3-31 444V-445R 41 Ż 869-870 DM
5 8 1852 Szumsk Antoni Listowski Huta Nowa Michał Franciszka Chruszczewska Kazimierz Kokurowski i Anna Hornicka ż. Jana, asyst. Feliks Chruszczewski i Marcjanna Listowska ż. Benedykta 426-1-241 113V-114R 62 T 117 DM
2 11 1853 Szumsk Michał Kokurowski Waśkowce Szymon Rozalia Listowska 878 219-220 93 0
27 1 1853 Łuck Jan Kurowski Serniki Stanisław Julia Łatkowska Feliks Ciechanowski, Petronela Świrska 389 2-3 2 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20389/pages/PL_1_436_389_0002.htm
13 2 1853 Zasław św. Józefa Walenty Wierbski Kłębówka Gerard Aleksander Antonina Karczewska ojciec-radca tytularny, św. Karol Kurowski, Franciszka Czechowicz 178-3-121 400V-401R 28 Ż 752-753 RG
1 5 1853 Stepań Franciszek Kurowski Wyrka Ksawery Ludwika Wawrynowicz chrzest 3.05.1853, Antoni Wawrynowicz i Rozalia Dziekańska ż. Jana 171-1-33 533V-534R 14 R 525 BW
16 1 1854 Szumsk Karol Hornicki Huta Nowa NN Marianna Wawrzyniec Kokurowski i Marianna Krasicka wdowa, asyst. Wincenty Kucharski i Katarzyna Kokurowska ż. Wawrzyńca 172-1-30 359V-360R 3 R / FS 361 DM
4 1 1854 Szumsk Kasper Jasiński Kąty Paweł Urszula Krajewska Jakub Martyniuk i Marianna Śliwińska ż. Mikołaja, asyst. Kazimierz Kokurowski i Elżbieta Chwedorowska ż. Tomasza 172-1-30 359V-360R 1 R / FS 361 DM 0
13 12 1854 Szumsk Stefan Kokurowski Waśkowce Kazimierz Antonina Jarmolińska chrzest 8.01.1855, Jan Bilewicz i Aleksandra Budzińska ż. Wawrzyńca 172-1-41 379V-380R 2 R 382 DM 0
6 8 1855 Ostropol Dominik Kurowski Hubin Dominik Eleonora Kretowicz Jan Ognicki i Katarzyna Bejzymska ż. Jana 178-3-123 683V-684R 19 Ż 1346-1347 DM
11 8 1855 Szumsk Klara Listowska Waśkowce Sylwester Agnieszka Kucharska Szymon Kokurowski i Franciszka Listowska ż. Kaspra 172-1-41 390V-391R 45 R 393 DM
16 8 1855 Szumsk Marianna Jasińska Hucisko Piekulskie Michał Katarzyna Michałowska Daniel Kokurowski i Helena Oborska ż. Teodora 172-1-41 391V-392R 49 R 394 DM
20 2 1855 Niewirków Feliks Nikurowski Huta Siedliska Józef Tekla Rudnicka Józef Bagiński i Marianna Łukomska panna 171-1-51 335V-336R 21 R 340 DM 0
9 2 1855 Niewirków Piotr Nikurowski Huta Siedliska Michał Marianna Bagińska Józef Bagiński i Marianna Bagińska panna 171-1-51 335V-336R 22 R 340 DM
20 8 1855 Niewirków Franciszek Żygadło Huta Siedliska Andrzej Anna Łoś Michał Nikurowski i Anastazja Sterlis panna 171-1-51 340V-341R 42 R 345 DM
25 2 1856 Łabuń Aleksander Kurowski Futor Łabuński Józef Agnieszka Zawadzka Mikołaj Berezowski i Józefa Gorska 178-3-124 654V-655R 14 Ż DM
22 7 1856 Ostropol Apollon Miliniewski Józefówka Jan Helena Kozieracka Ignacy Kurowski i Joanna Dederkał ż. Antoniego 178-3-124 639V-640R 33 Ż 1215-1216 DM 0
14 1 1856 Szumsk Antoni Listowski Huta Nowa Michał Franciszka Chruszczewska Kazimierz Kokurowski i Honorata Janicka ż. Antoniego, asyst. Franciszek Kucharski i Katarzyna Kokurowska ż. Kazimierza 172-1-51 354V-355R 7 R / FS 361 DM
3 2 1856 Szumsk Józef Kokurowski Huta Nowa Antoni Katarzyna Mogusińska Benedykt Listowski i Tekla Zielińska ż. Marcina, asyst. Daniel Kokurowski i Marcjanna Listowska ż. Benedykta 172-1-51 355V-356R 10 R / FS 362 DM
13 12 1856 Szumsk Karolina Listowska Huta Nowa Benedykt Marcjanna Listowska Antoni Kokurowski i Franciszka Listowska ż. Michała 172-1-51 377V-378R 100 R / FS 383 DM
14 12 1856 Szumsk Łucja Hornicka Litowiszcze Jan Anna Kokurowska Wawrzyniec Kokurowski i Józefa Krasowska ? ż. Onufrego, asyst. Jan Listowski i Agnieszka Kucharska ż. Franciszka 172-1-51 378V-379R 101 R / FS 384 DM
9 1 1857 Torczyn Leopold Kurowski Skórcze, par. Skórcze Stanisław Julia Latkowska Leopold Bartosiewicz, Delfina Wojciechowska ż. Baltazara 643 6-7 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20643/pages/PL_1_436_643_0004.htm
7 8 1857 Bazalia Kajetan Suski Szmyrki Józef Teresa Kossowska Feliks Kurowski i Marianna Bezdecka 178-3-125 23V-24R 89 Ż DM
21 1 1857 Lubar Wincenty Skrzyński Lubar nn Agnieszka Skrzyńska Józef Minkiewicz, Anna Bilecka, as: Jacek, Kurowski, Marianna Krzyżanowska 641-1-17 5 7 Ż. MP
26 4 1857 Miropol Marceli Kurowski Kotelanka Ferdynand Wiktoria Orzechowska Antoni Kurowski i Paulina Wileżyńska panna, asyst. Feliks Kurowski i Katarzyna Osiecka wdowa 178-3-73 387V-388R 32 Ż 726-727 DM
9 7 1858 Lubar Antoni Kurowski Lubar Antoni Gotfryd Izabela Białobłocka Antoni Walewski, Marianna Slesicka - panna, as:Marceli Kurowski, Olimpia Duninówna - panna 641-1-18 13 48 Ż MP
15 12 1858 Ostropol Wiktoria Rogalska Wisznopol Julian Antonina Kańska Piotr Kurowski i Franciszka Grzybowska ż. Mikołaja 178-3-74 299V-300R 48 Ż 569-570 DM
20 4 1859 Włodzimierzec Mieczysław Bolesław Kurowski Serchów NN Józefa 841 688-689 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0381.htm
15 2 1859 Lubar Grzegorz Kurowski Lubar nn Julia Kurowska (stan wolny) Wincenty Skorodyński, Agnieszka Cyranowska - wdowa 641-1-19 9 19 Ż MP
27 1 1859 Szumsk Joanna Zielińska Huta Nowa NN Katarzyna Adaszyńska Kazimierz Kokurowski i Joanna Szelion ż. Jan, asyst. Ignacy Zawadzki i Antonina Szlachetko ż. Kazimierza 245-1-16 157V-158R 11 R / FS 159 DM
28 2 1859 Szumsk Franciszek Oborski Huta Nowa Teodor Helena Czernecka [Czarnecka] Daniel Kokurowski i Józefa Rutkowska panna 245-1-16 160V-161R 23 R / FS 162 DM
22 6 1859 Szumsk Antoni Kondratiuk Kruholec Mikołaj Anna Kokurowska Marcin Kokurowski i Katarzyna Kucharska ż. Wincentego, asyst. Jozafat Słobodaniuk i Horpyna Łukaszuk ż. Oksentego 245-1-16 169V-170R 58 R / FS 171 DM
1 8 1859 Szumsk Piotr Kokurowski Waśkowce Kazimierz Antonina Jarmolińska Ludwik Domański i Joanna Jarmolińska ż. Kazimierza 245-1-16 170V-171R 64 R / FS 172 DM
9 8 1859 Szumsk Aniela Kokurowska Waśkowce Szymon Rozalia Listowska Kazimierz Kokurowski i Katarzyna Poliszuk ż. Semena 245-1-16 171V-172R 68 R / FS 173 DM
22 1 1860 Dubno Marianna Kozłowska Bodiaki Karol Katarzyna Karwacka Józef Kurowski, Julia Karwacka z. Franciszka 841 3-4 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0003.htm
19 3 1860 Żytomierz Marianna Lenkiewicz Ignacy Justyna Chmielnicka Wincenty Kurowski, Maria Purowska 178-3-54 45 Ż DG
23 9 1860 Bazalia Tekla Maria Teodorowicz Szmyrki Hieronim Julia Zdanowicz Feliks Kurowski i Franciszka Zalewska 178-3-130 27V-28R 104 Ż DM 0
29 4 1860 Szumsk Antonina Mazurek Waśkowce Józef Józefa Kowalska Kazimierz Kokurowski i Joanna Bilewicz ż. Piotra, asyst. Michał Kokurowski i Wiktoria Kowalska panna 245-1-18 184V-185R 37 R 188 DM
21 5 1860 Szumsk Piotr Listowski Waśkowce Kasper Marianna Budzińska Grzegorz Zabłocki i Antonina Bilewicz ż. Jana, asyst. Szymon Kokurowski i Wiktoria Giżycka ż. Pawła 245-1-18 185V-186R 44 R 189 DM
2 8 1860 Szumsk Marianna Głowacka Kąty Antoni Anastazja Oborska Kazimierz Kokurowski i Tekla Zielińska ż. Marcina, asyst. Ignacy Oborski i Marcjanna Jasińska ż. Hieronima 245-1-18 192V-193R 69 R 196 DM
28 2 1860 Starokonstantynów Roman Kurowski Świnna Ignacy Katarzyna Wesołowska Michał Niezbrzycki i Marianna Dobrzańska ż. Augustyna 178-3-130 276V-277R 28 Ż 517-518 DM
4 1 1861 Szumsk Karol Kokurowski Huta Nowa Paweł Marianna Libczuk 245-1-17 171V-172R 10 R
11 1 1861 Szumsk Franciszek Sopiński Waśkowce Józef Ewa Derkacz chł. Kazimierz Kokurowski, Marianna Giżycka ż. Floriana 245-1-17 172V-173R 15 R
26 9 1861 Ostróg Jan Kurowski Choteń Antoni Marianna Kraśnicka Antoni Brzeziński i Anna Grześnikowa ż. Antoniego 654-1-36 4V Rapt. R DM
9 1 1861 Połonne Amelia Marcelina Saganowska Połonne Jan Paulina Zaleska Antoni Kurowski i Anna Cichocka ż. Ferdynanda 178-3-76 5V-6R 18 Ż DM
4 2 1861 Połonne Mieczysław Kurowski Nowosielica Karol Klementyna Sokołowska Jan Kozłowski i Honorata Dybowska ż. Leonarda 178-3-76 17V-18R 65 Ż DM 0
23 7 1861 Połonne Zenon Kurowski Połonne Gotfryd Antoni Izabela Białobłocka Wlm Henryk Petion i Eufrozyna Łączyńska ż. Edwarda, Tomasz Okuła Pułkownik i Antonina Petion ż. Henryka 178-3-76 28V-29R 114 Ż DM
16 9 1861 Połonne Stanisław Bagiński Burtyn Tadeusz Agnieszka Mikurowska Tadeusz Mikurowski i Marianna Łowińska ż. Jana 178-3-76 36V-37R 141 Ż DM
4 11 1861 Lubar Marianna Orańska Gryniowce Łukasz Barbara Gutowska Jan Kurowski, Katarzyna Ogińska 641-1-21 23 89 Ż MP
5 7 1862 Bazalia Antoni Niwiński Szmyrki Mikołaj Tekla Bilska Feliks Kurowski i Ewelina Frankiewicz 178-3-131 80V-81R 73 Ż DM
21 2 1862 Starokonstantynów Feliks Kurowski Świnna Jan Joanna Niezbrzycka Jakub Wolski i Marianna Tomaszewska ż. Kazimierza 178-3-131 8V-9R 30 Ż 18-19 DM
4 4 1862 Starokonstantynów Wincenty Kurowski Starokonstantynów Teodor Anastazja Łozicka Jan Krasuski i Katarzyna Dubilewicz ż. Jana 178-3-131 12V-13R 47 Ż 26-27 DM
14 7 1862 Łabuń Paulina Kostecka Chrabuźna Wojciech Marianna Władysław Kurowski i Paulina Borysowicz zamężna 178-3-77 330V-331R 43 Ż 654-655 DM
28 4 1862 Szumsk Józef Kucharski Kąty Maciej Aniela Chruszczewska Jan Chruszczewski i Marianna Jasińska ż. Franciszka, asyst. Daniel Kokurowski i Józefa Jasińska ż. Adama sołdata 245-1-19 156V-157R 29 R 271-272 DM
8 9 1862 Szumsk Marianna Listowska Waśkowce Kasper Marianna Budzińska Ludwik Kokurowski i Rozalia Kokurowska ż. Szymona 245-1-19 165V-166R 65 R 289-290 DM
24 9 1862 Szumsk Marianna Bilewicz Waśkowce Piotr Joanna Janicka Ludwik Kokurowski i Marianna Giżycka ż. Floriana 245-1-19 167V-168R 73 R 293-294 DM
3 10 1862 Szumsk Franciszek Kokurowski Waśkowce Kazimierz Antonina Jarmolińska Ludwik Kokurowski i Marianna Listowska ż. Andrzeja 245-1-19 167V-168R 74 R 293-294 DM
11 1 1863 Żytomierz Antoni Kurowski Dubowiec Paweł Ludwika Borowska Stanisław Drohomirecki, Marcianna Kurowska 178-3-54 7 15 Ż DG
30 1 1863 Żytomierz Piotr Omieciński Dubowiec Józef Franciszka Kurowska Józef Kurowski, Karolina Czerniawska 178-3-54 15 32 Ż DG
29 4 1863 Żytomierz Mikołaj Kurowski Dubowiec Józef Pawlina Dubrawska Ignacy Dubrowiński, Domicella Omiecińska 178-3-54 35 103 Ż DG
7 5 1863 Żytomierz Józef Chodorowski Dubowiec Franciszek Anna Omiecińska Piotr Kurowski, Marcianna Gornicka 178-3-54 39 116 Ż DG
9 8 1863 Żytomierz Antoni Kurowski Dubowiec Piotr Apolonia Baranska Bliźniak, Piotr Omiecinski, Teressa Porszczko ? 178-3-54 55 188 Ż DG
9 8 1863 Żytomierz Józef Kurowski Dubowiec Piotr Apolonia Baranska Bliźniak, Jan Gorecki, Marcianna Gromnicka 178-3-54 55 189 Ż DG
1 11 1863 Żytomierz Hipolit Kurowski Poprawka Bazyli Marianna Swiekuicka Józef Oczkowski, Michalina Korczewska 178-3-54 75 272 Ż DG
6 1 1863 Szumsk Kasper Korurowski Kokurowski Waśkowce Piotr Antonina Tomczuk Józef Jarmoliński, Aleksandra Budzińska ż. Wawrzyńca, Michał Kokurowski, Ludwika Tomczuk panna 245-1-21 174V-175R 4 R RK
25 3 1863 Szumsk Józef Giżycki Waśkowce Teodor Franciszka Leszczyńska Michał Kokurowski, Helena Listowska ż. Andrzeja 245-1-21 180V-181R 28 R RK
24 5 1863 Szumsk Franciszka Listowska Huta Nowa Benedykt Marcjanna Listowska Paweł Kokurowski, Anna Hornicka ż. Jana 245-1-21 183V-184R 44 R RK
28 10 1864 Bazalia Teodora Kutasiewicz Szmyrki Franciszek Marianna Bilska Feliks Kurowski i Franciszka Zalewska 17-1-7 81V-82R 155 Ch 162-163 DM
5 12 1864 Ostropol Franciszek Kamiński Charkowce IN Honorata Dominik Kurowski i Józefa Sehen 17-1-323 25V-26R 52 Ch 49-50 DM
21 9 1865 Żytomierz Antonina Kozieradzka Dubowiec Adam Zofia Kozaczewska Józef Kurowski, Karolina Czerniawska 178-3-61 38 246 Ż DG
30 5 1865 Żytomierz Józefa Dobromirska Łukawiecki Tartak Stanisław Teofila Janczyńska córka mieszczan/ Józef Kurowski, Barbara Werbachowska 178-3-61 22 130 Ż DG
28 1 1865 Żytomierz Dominik Szychewicz Krosznia Józef Apolonia Janczyńska syn dw., Piotr Kurowski, Elżbieta Janczyńska 178-3-61 6 21 Ż DG
10 1 1865 Żytomierz Dominik Kurowski Dubowiec Tomasz Anastazja Janczyńska syn 1-dw., Jakób Kotwicki, Tekla Godlewska 178-3-61 4 8 Ż DG
7 2 1866 Żytomierz Antoni Omieciński Dubowiec Józef Franciszka Kurowska [13.02.1866] syn 1-dw., Józef Kurowski i Karolina Czerniawska 178-3-63 11 38 Ż 21 i 22 DG
13 4 1866 Żytomierz Franciszek Kurowski Dubowiec Stefan Teresa Korbut [17.04.1866] syn żołnierza, Józef Szychewicz i Teofila Dobrowińska 178-3-63 25 98 Ż 47 i 48 DG
12 8 1866 Żytomierz Ludwik Kurowski Żytomierz Mirosław Maria Dolner [10.09.1866] syn właś.ziemsk., Maksymilan Gałecki i Agata Samborska 178-3-63 44 209 Ż 85 i 86 DG
6 11 1866 Żytomierz Stanisław Kurowski Żytomierz Paweł Ludwika Borowska [20.11.1866] syn 1-dw., kpt.Ferdynand Zawadzki i Brygida Klimowicz ? 178-3-63 58 283 Ż 113 i 114 DG
16 5 1866 Bazalia Jan Frankiewicz Szmyrki Ksawery Ewa Bilska Feliks Kurowski i Tekla Niwińska 17-1-7 158V-159R 74 Ch 220-221 DM
1 10 1867 Szumbar Franciszek Kurowski Zahajce NN Agata Grzegorz Rybczyński, Helena Falendysz ż. Daniela 626 191-192 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0098.htm
28 11 1870 Szumsk Mikołaj Sopiński Waśkowce NN Ewa Chruszczewska Kazimierz Kokurowski, Teresa Bilewicz ż. Jana 1-53 27V-28R 118 T RK
8 7 1870 Szumsk Michał Mazurek Waśkowce Kazimierz Teofila Kowalska Kazimierz Kokurowski, Tekla Trzeciuk ż. Piotra 1-53 16V-17R 64 T RK
14 5 1870 Szumsk Stanisław Kokurowski Waśkowce Piotr Antonina Tomczuk Franciszek Giżycki, Maria Listowska ż. Kaspra 1-53 13V-14R 46 T RK
14 2 1873 Szumsk Franciszek Kukurowski Waśkowce Michał Marianna Kucharska chrz. 4.02 Michał Charczyński, Aleksandra Kowalska ż. Alberta 1-226 70V-71R 12 T 388 DM
21 3 1873 Szumsk Katarzyna Gęblińska Waśkowce Józef Franciszka Fedorowicz chrz. 24.03 Jan Kokurowski, Karolina Wolska ż. Mateusza 426-1-226 74V-75R 26 T/FS 392 DM
27 3 1873 Szumsk Benedykt Kukurowski Waśkowce Piotr Antonina Tomczuk chrz. 27.03 Kasper Listowski, Marcelina Giżycka ż. Franciszka 1-226 75V-76R 31 T DM 393
21 6 1873 Szumsk Alojzy Kokurowski Marynki Daniel Agnieszka Giżycka chrz. 21.06 Andrzej Listowski, Franciszka Listowska, asyt. Tadeusz Centkiewicz z Lucyną 1-226 83V-84R 62 T DM 402
9 1 1874 Szumsk Feliks Kokurowski Waśkowce Sylwester Michalina Bruczkowska chrz. 12.01 Antoni Rutkowski, Anna Kokurowska zamężna, asyt. Mikołaj Matkowski, Katarzyn 1-227 2V-3R 8 T DM 507
11 11 1874 Szumsk Karol Jasiński Załuże Mikołaj Antonina Giżycka chrz. 12.11 Jan Kokurowski, Antonina Kokurowska ż. Józefa 1-227 27V-28R 108 T DM 532
24 12 1874 Szumsk Adam Kokurowski Waśkowce Jan Anna Tomczuk chrz. 28.12 Maciej Franczuk, Marianna Listowska ż. Kaspra 1-227 33V-34R 129 T DM 538
2 2 1876 Szumsk Marianna Kokurowska Waśkowce Kazimierz Antonina Jarmolińska chrz. 5.02 Jan Kokurowski, Helena Bilewicz ż. Łukasza 1-228 5V-6R 17 T DM 588
25 6 1876 Szumsk Łukasz Kokurowski Waśkowce Piotr Antonina Domczuk chrz. 29.06 Gabriel Giżycki, Marianna Jampolczuk ż. Tomasza 1-228 19V-20R 73 T DM 602
10 8 1876 Szumsk Antoni Jasiński Antonowce Jan Marianna Jasińska chrz. 15.08 Jan Kokurowski, Karolina Sawicka ż. Antoniego 1-228 23V-24R 90 T DM 606
14 8 1876 Szumsk Antonina Jasińska Załuże Jan Franciszka Sikorska chrz. 26.08 Daniel Kokurowski, Franciszka Kasperska ż. Tomasza 1-228 24V-25R 99 T DM 607
2 9 1876 Szumsk Mikołaj Michałowski Załuże Ludwik Antonina Listowska chrz. 10.09 Jan Kokurowski, Elżbieta Bilewicz ż. Jana 1-228 25V-26R 102 T DM 608
10 1 1877 Szumsk Mikołaj Kokurowski Załuże Jan Katarzyna Tomczuk chrz. 11.01 Jan Kokurowski, Elżbieta Bilewicz ż. Józefa 1-229 1V-2R 4 T DM 647
2 5 1877 Szumsk Jan Kokurowski Waśkowce Michał Marianna Tomczuk chrz. 8.05 Jan Kokurowski, Marianna Listowska ż. Kaspra 1-229 13V-14R 50 T DM 659
7 2 1878 Szumsk Łukasz Kokurowski Waśkowce Jan Anna Tomczuk chrz. 9.02 Maciej Tomczuk, Marianna Listowska ż. Józefa 426-1-230 5V-6R 19 T DM 720
16 2 1878 Szumsk Karol Tomczuk Załuże Jan Marianna Kokurowska chrz. 19.02 Jan Kokurowski, Elżbieta Kokurowska ż. Jana 426-1-230 6V-7R 21 T DM 721
4 6 1878 Szumsk Franciszek Kokurowski Marynki Daniel Agnieszka Giżycka chrz. 6.06 Jan Giżycki, Paulina Giżycka ż. Józefa 426-1-230 16V-17R 64 T DM 731
9 7 1878 Szumsk Józefa Mazurek Waśkowce Kaziemierz Teofila Kowalska chrz. 17.07 Ludwik Kokurowski, Wiktoria Demczuk z. Teodora 426-1-230 21V-22R 82 T DM 736
18 12 1878 Szumsk Antoni Listowski Waśkowce Piotr Katarzyna Gęblińska chrz. 26.12 Jan Kokurowski, Wiktoria Danieluk ż. Grzegorza 426-1-230 37V-38R 158 T DM 752
11 5 1879 Szumsk Antoni Listowski Waśkowce Jan Anna Wereszczyńska Kazimierz Kokurowski i Aleksandra Kowalska ż. Alberta 01-226 129V-130R 55 T 448 DM
1 5 1881 Szumsk Teresa Lubecka Waśkowce Arsen Antonina Jasińska chrz. 17.05 Jan Kokurowski, Teresa Osowska ż. Kazimierza 426-1-231 15V-16R 59 T DM 807
6 6 1881 Szumsk Antoni Giżycki Waśkowce Łukasz Aniela Jasińska chrz. 13.06 Jan Kokurowski, Karolina Rencz ż. Rafała 426-1-231 18V-19R 70 T DM 810
10 8 1881 Szumsk Wawrzyniec Kokurowski Waśkowce Sylwester Michalina Burkowska chrz. 17.08 Wincenty Zabłocki, Marcelina Kokurowska, asyt. Franciszek Kokurowski, Katarz 426-1-231 23V-24R 91 T DM 815
30 8 1881 Szumsk Stefania Hulewicz Kąty Jan Antonina Kokurowska chrz. 30.08 Franciszek Kokurowski, Marianna Kokurowska ż. Michała 426-1-231 26V-27R 104 T DM 818
5 11 1881 Szumsk Karol Kokurowski Marynki Józef Karolina Adaszyńska chrz. 9.11 Franciszek Kucharski, Aleksandra Kucharska ż. Szymona 426-1-231 36V-37R 143 T DM 828
10 5 1882 Szumsk Antoni Kukurowski Kąty Franciszek Joanna Kucharska Jan Jelinkowski, Marcjanna Giżycka ż. Franciszka 426-1-232 301V-302R 50 T
20 5 1882 Szumsk Adolf Kukurowski Marynki Daniel Agnieszka Giżycka Franciszek Jastrzębski, Elżbieta Listowska z. Antoniego 426-1-232 302V-303R 56 T
10 1 1885 Szumsk Ksawery Kukurowski Waśkowce Jan Anna Franczuk Maciej Franczuk, Marianna Listowska ż. Kaspra 426-1-232 166V-167R 9 T
6 2 1885 Szumsk Apolonia Tomczuk Załuże Paweł Antonina Kukurowska Jan Kukurowski, Marianna Siruk ż. Piotra 426-1-232 168V-169R 18 T
27 2 1885 Szumsk Karolina Kukurowski Waśkowce Sylwester Michalina Tomczuk Jan Jasiński, Tekla Bilewicz 426-1-232 170V-171R 28 T
10 3 1885 Szumsk Konstanty Kukurowski Waśkowce Stanisław Katarzyna Listowska Mateusz Bilewicz, Marianna Rudkowska ż. Antoniego 426-1-232 171V-172R 33 T
30 6 1885 Szumsk Piotr Kukurowski Waśkowce Michał s. Ludwika Marianna Jakub Listowski, wiktoria Kowalska ż. Teodora 426-1-232 179V-180R 74 T
9 7 1885 Szumsk Jan Kukurowski (Kokurowski) Kąty Franciszek s. Adama Joanna Kucharska Feliks Kucharski, Marianna Kucharska ż. Mikołaja 426-1-232 180V-181R 77 T
8 10 1885 Szumsk Franciszek Tomczuk Załuże Wincenty Marcelina Błaszczuk Jan Kukurowski, Katarzyna Kowalska ż. Jana, Mikołaj Jasiński, Tekla Kasiuba 103V-104R 123 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS9T-X47J-D?i=692&cat=834000
15 6 1887 Grzymałów Piotr Kurowski Wolica Jan Eufrozyna (?) Grzegorz Guliński, Ksenia Kaczmar 1614 51 5 EK 0
31 1 1887 Szumsk Piotr Kukurowski Marynki Józef Katarzyna Adaszyńska Antoni Jastrzębski i Agnieszka Kucharska ż. Franciszka 426-1-232 88V-89R 31 DM 956 T
9 3 1887 Szumsk Karol Kukurowski Waśkowce Jan Anna Tomczuk Mateusz Franczuk i Agnieszka Krajewska ż. Józefa 426-1-232 90V-91R 43 DM 958 T
20 3 1887 Szumsk Benedykt Tomczuk Załuże Paweł Aniela Kukurowska Jan Kukurowski i Anastazja Marciniuk ż. Franciszka 426-1-232 91V-92R 47 DM 959 T
15 6 1887 Szumsk Jan Kukurowski Waśkowce Franciszek Marcelina Kucharska Pawe Tomczuk i Antonina Hulewicz ż. Jana 426-1-232 98V-99R 85 DM 966 T
21 6 1887 Szumsk Józef Kukurowski Waśkowce IN Michalina s. nieślubny, Stanisław Kukurowski i Wiktoria ? Ż. Teodora 426-1-232 99V-100R 86 DM 967 T
23 1 1889 Szumsk Leonida Kowalska Załuże Jan Katarzyna Franczuk Jan Kukurowski i Marianna Siruk ż. Mikołaja 426-1-232 3V-4R 12 T 869 DM
3 3 1889 Szumsk Antoni Kukurowski Waśkowce Michał Marcelina Kucharska Łukasz Giżycki i Katarzyna Kukurowska ż. Stanisława 426-1-232 7V-8R 30 T/FS 873 DM
24 3 1889 Szumsk Katarzyna Tomczuk Załuże Wincenty Marcelina Błaszczuk Jan Kukurowski i Antonina Tomczuk ż. Jana 426-1-232 9V-10R 44 T 875 DM
10 11 1889 Szumsk Franciszek Kukurowski Waśkowce Stanisław Katarzyna Listowska Piotr Listowski i Macelina Kukurowska ż. Michała 426-1-232 34V-35R 165 T 900 DM
7 1 1890 Szumsk Lucjan Listowski Waśkowce Karol Julia Gilewicz Tomasz Kukurowski, Katarzyna Kukurowska ż. Stanisława 426-1-233 102V-103R 12 T
3 3 1890 Szumsk Kazimierz Listowski Waśkowce Piotr Michalina Listowska Jak Kukurowski, Katarzyna Kukurowska ż. Stanislawa 426-1-233 110V-111R 51 T
1 4 1890 Szumsk Franciszek Kukurowski Waśkowce Tomasz Marianna Listowska Stanisław Kukurowski, Julia Listowska ż. Karola 426-1-233 111V-112R 60 T
26 5 1890 Szumsk Antoni Kukurowski Waśkowce Piotr Karolina Jasińska 426-1-233 116V-117R 82 T
3 3 1893 Szumsk Jan Kokurowski Waśkowce NN Petronela Kokurowska Piotr Kokurowski, Teofila Jasińska ż. Jana 79V-80R 38 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-TDDD?i=206&cat=833999
1 6 1893 Szumsk Wasyl Kokurowski Waśkowce Michał Antonina Giżycka Jan Jasiński, Aniela Giżycka ż. Łukasza 89V-90R 83 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-T637?i=217&cat=834000
18 12 1893 Szumsk Jan Fiedorowicz Suraż Franciszek Józefa Wereszczyńska Stanisław Kokurowski, Marianna Krasicka ż. Antoniego 115V-116R 185 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-TD8K?i=245&cat=833998
6 10 1894 Szumsk Franciszek Kokurowski Marynki Stanisław Marianna Kucharska 426-1-233 296V-297R 126 T
5 2 1895 Szumsk Mikołaj Kokurowski Waśkowce Piotr Paulina Jasińska 426-1-233 173V-174R 29 T
9 12 1895 Szumsk Jan Kokurowski Waśkowce Stanisław Józefa Jasińska 426-1-233 215V-216R 199 T
30 5 1898 Tuczyn Piotr Nikurowski Majdan Rudeński Jan Teofila Konsewicz 937 13V-14R 53 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20937/pages/PL_1_436_937_0014.htm
4 1 1898 Szumsk Karol Kokurowski Waśkowce Stanisław Józefa Jasińska 426-1-234 1V-2R 2 T
16 7 1898 Szumsk Marian Kokurowski Waśkowce Stanisław Katarzyna Listowska 426-1-234 26V-27R 102 T
7 8 1898 Szumsk Kajetan Kokurowski Marynki Stanisław Marianna Kucharska 426-1-234 30V-31R 117 T
13 11 1898 Szumsk Marcin Kokurowski Waśkowce Piotr Karolina Jasińska 426-1-234 47V-48R 185 T
12 4 1901 Szumsk Wincenty Listowski Waśkowce Piotr Michalina Listowska Jan Kokurowski, Julia Listowska ż. Franciszka 0.1-236 349V-350R 59 T
16 4 1901 Szumsk Stanisław Kokurowski Marynki Alojzy Marianna Sopińska 0.1-236 350V-351R 61 T
6 5 1901 Szumsk Stanisław Kokurowski Waśkowce Piotr Karolina Jasińska 0.1-236 354V-355R 81 T
7 9 1901 Szumsk Józef Kokurowski Hucisko Kowalowe Stanisław Maria Kucharska Tomasz Listowski, Katarzyna Chruszczewska ż. Franciszka 0.1-236 370V-371R 149 T
14 4 1901 Starokonstantynów Kazimierz Kurowski Skowródki Roman Karnicka Bronisław Stefański i Antonina Leur ż. Waleriana 17-1-505 16V-17R 65 Ch 33-34 DM
23 5 1902 Fastów Maria Kurowska Czerwona NN Karolina Kurowska Tomasz Kurowski, Cezaryna żona Antoniego Oliszewskiego 1268-1-50 156V-157R 21 CDIAK 165 KM, DW
20 3 1903 Żytomierz Ludwik Kurowski Dubówka Stanisław Paulina Kotwicka Jan Szkorupiński, Julia Kurowska ż. Antoniego 178-3-171 111V-112R 111 Ż 219 DW
20 4 1903 Żytomierz Józefa Żurawska Dubówka Antoni Sabina Kurowska Stanisław Kurowski, Julia Kurowska ż. Antoniego 178-3-171 122V-123R 166 Ż 241 DW
25 8 1903 Żytomierz Henryk Ludwik Kurowski Żytomierz Antoni Julia Pawłowska Jan Arndt, Felicja Tkaczyska ż. Bolesława 178-3-171 163V-164R 372 Ż 323 DW
27 10 1903 Żytomierz Filomena Czajkowska Dubówka Franciszek Barbara Omiecińska Józef Kurowski, Emilia Talko ż. Seweryna 178-3-171 171V-172R 412 Ż 339 DW
4 11 1903 Żytomierz Maria Stankiewicz Poprawka Antoni Kamila Kurowska Aleksander Kurowski, Honorata Stankiewicz ż. Józefa 178-3-171 173V-174R 423 Ż 343 DW
9 9 1904 Ostropol Zofia Obuchowska Korzówka Błażej Wincentyna Statkiewicz Roman Kurowski i Wiktoria Zamulińska 17-1-323 437V-438R 40 Ch 854-855 DM
4 8 1905 Szumsk Jan Kukurowski Marynki Stanisław Maria Kucharska 426-1-236 175V-176R 97 T
26 12 1905 Szumsk Bronisław Kokurowski Marynki Franciszek Feliksa Chruszczewska 426-1-236 192V-193R 185 T
5 3 1906 Szumsk Józef Kokurowski Marynki Paweł Paulina Jasińska 426-1-236 92V-93R 39 T
15 6 1906 Szumsk Jan Kokurowski Kąty Józef Ludwika Dzwonkowska 426-1-236 102V-103R 87 T
22 10 1906 Szumsk Karol Kokurowski Kąty Michał Antonina Giżycka 426-1-236 117V-118R 161 T
8 5 1906 Nowogród Wołyński Stanisława Dzikowska Czmiel Kalikst Wiktoria Milewska Jan Kurowski i Anna Zalewska 178-3-202 41V-42R 287 Ż 83 DW
27 8 1906 Nowogród Wołyński Waleria Kurowska Czmiel Jan Maria Całko Ludwik Kurowski i Petronela Ostrowska 178-3-202 76V-77R 470 Ż 153 DW
6 11 1906 Nowogród Wołyński Karolina Dworecka Czmiel Grzegorz Stanisława Żurawska Jan Kurowski i Lucyna Żurawska 178-3-202 99V-100R 585 Ż 199 DW
15 2 1907 Szumsk Julian Kokurowski Waśkowce Mikołaj Anna Listowska 426-1-236 7V-8R 31 T
24 1 1908 Szumsk Dionizy Kokurowski Marynki Franciszek Feliksa Chruszczewska Antoni Gabruk, Paulina Jasińska ż. Piotra 426-1-97 4V-5R 16 T RK 609 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3WV-1?i=608&cat=833998
13 2 1908 Szumsk Marcelina Listowska Waśkowce Wincenty Rozalia Kukurowska Kokurowska Konstanty Kukurowski, Maria Listowska ż. Karola 426-1-97 7V-8R 32 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3WN-L?i=611&cat=833999
20 3 1908 Szumsk Józef Janicki Marynki Mikołaj Anna Borkowska Antoni Kokurowski, Anna Listowska ż. Józefa 426-1-97 11V-12R 52 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3WF-L?i=615&cat=833999
8 4 1908 Szumsk Joanna Tomczuk Załuże Stanisław Paulina Kokurowska Józef Kokurowski, Józefa Kasiuba ż. Józefa 426-1-97 12V-13R 59 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3HN-Z?i=616&cat=834001
9 5 1908 Szumsk Mikołaj Kokurowski Waśkowce Stanisław Józefa Jasińska Konstanty Kokurkowski, Adela Kokurowska ż. Izydora 426-1-97 16V-17R 79 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3HF-R?i=620&cat=834001
17 5 1908 Szumsk Adolf Borkowski Sadeczki Józef Maria Fedorowicz Franciszek Kokurowski, Petronela Borkowska ż. Jana 426-1-97 17V-18R 84 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3HF-K?i=621&cat=834001
28 5 1908 Szumsk Bolesław Gordzielewska Suraż Jan Maria Bilewicz Jan Kokurowski, Wiktoria Krajewska ż. Franciszka 426-1-97 19V-20R 93 T RK 624 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3HX-7?i=623&cat=834000
9 7 1908 Szumsk Stanisław Sikorski Kąty Franciszek Antonina Jasińska Franciszek Kukurowski, Rozalia Giżycka 426-1-97 23V-24R 114 T RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3WJ-K?i=627&cat=834001
19 9 1908 Szumsk Domicela Kokurowska Waśkowce Ksawery Marcelina Hryniewicz Karol Kokurowski, Maria Rolińska 426-1-97 31V-32R 151 T RK 636 https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3H6-B?i=635&cat=833998
24 2 1908 Fastów Bolesław Kowalewski Czerwona Andrzej Teofila Malinowska Tomasz Kurowski, Anna Kielwicz 1268-1-50 245V-246R 15 CDIAK 254 KM, DW
29 1 1908 Starokonstantynów Władysław Kurowski Starokonstantynów IN Stanisława c. Jana Kurowska Ksawery Śledziński i Emilia Maciejewska ż. Antoniego 17-2-88 5V-6R 23 Ch 12-13 DM
10 9 1908 Starokonstantynów Zofia Gilewicz Starokonstantynów Marian Anna Buraczyńska Marian Kurowski i Anastazja Czuchlewska ż. Marianna 17-2-88 28V-29R 113 Ch 58-59 DM
9 10 1908 Starokonstantynów Władysław Ostaszewski Krasnosiółka Tadeusz Ludwika Kurowska Stanisław Kurowski i Rozalia Tomaszewska panna 17-2-88 30V-31R 124 Ch 62-63 DM 0
26 10 1908 Starokonstantynów Ksawera Karnasiewicz Świnna Antoni Maria Kurowska Leon Kurowski i Aniela Karnasiewicz ż. Feliksa 17-2-88 33V-34R 133 Ch 68-69 DM
13 11 1908 Starokonstantynów Aniela Abert Krasnosiółka IN Emilia c. Rafała Abert Józef Kurowski i Anna Markiewicz ż. Michała 17-2-88 35V-36R 143 Ch 72-73 DM
19 3 1908 Ostropol Józef Ognicki Hubin Józef Maria Kozieradzka Roman Kurowski i Anna Ogniowska ż. Kazimierza 17-1-323 503V-504R 18 Ch 982-983 DM 0
1 4 1909 Szumsk Franciszek Kokurowski Kąty Józef Ludwika Dzwonkowska Cezary Jankowski, Ewelina Dzwonkowska ż. Ksawerego 61V-62R 55 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R34L-N?i=886&cat=833998
1 6 1909 Szumsk Karol Kokurowski Waśkowce Piotr Karolina Jasińska Mateusz Borkowski, Joanna Tomczuk ż. Antoniego 66V-67R 87 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R34R-L?i=891&cat=834000
10 10 1909 Szumsk Stanisław Kokurowski Waśkowce Franciszek Paulina Sikorska Marian Kokurowski, Karolina Kucharska ż. Antoniego 79V-80R 167 RK https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CS95-R3CF-X?i=904&cat=834002
14 11 1909 Fastów Wiktor Syczewski Fastów Piotr Aleksandra Graba Konon Kurowski, Leonarda Osłowska, Antoni Syczewski, Albina Kuczerenko 1268-1-50 283V-284R 52 CDIAK 290 KM, DW
25 1 1910 Dubno Anna Panczuk Dubno IN Franciszka Antoni Kokurowski i Antonina Panczuk panna 740-4-162 71V-72R 13 R 61 DM
18 11 1910 Dubno Stanisław Kukorski [Kukurowski] Hradki Franciszek Feliksa Chruszczewska Józef Raczyński i Paulina Jasińska panna 740-4-162 100V-101R 131 R 90 DM
21 9 1910 Fastów Bronisława Kaleńska Fastów Florian Zofia Kurowska Tomasz Kurowski, Katarzyna Kaleńska 1268-1-50 342V-343R 52 CDIAK 314 KM, DW
28 10 1910 Fastów Józefa Rokicka Fastów Karol Marianna Węzińska Konon Kurowski, Antonina Sochacka 1268-1-50 346V-347R 65 CDIAK 318 KM, DW 0
18 3 1911 Fastów Władysław Kurowski Fastów Konon Magdalena Kasianowska Franciszek Kasianowski, Elżbieta Kaczyńska 1268-1-50 340aV-341R 18 CDIAK 348 DW
10 10 1911 Fastów Franciszka Oliszewska Czerwona Antoni Cezaria Modzelewska Konon Kurowski, Leonarda Kasianowska 1268-1-50 350V-351R 66 CDIAK 359 DW
27 10 1911 Nowy Zawod Antoni Kurowski Huta Justynówka Florian Antonina Rewucka Piotr Jaroszyński, Emilia Łońska ż. Józefa 178-3-196 115V-116R 610 Ż 232 DW
6 11 1912 Starokonstantynów Feliks Kurowski Świnna Leon Maria Radziszewska Józef Sakiewicz i Ewelina Dubilewicz ż. Antoniego 17-2-89 34V-35R 134 Ch 71-72 DM
2 9 1915 Starokonstantynów Feliks Ziębicki Rasztówka Feliks Anna Ostaszewska Józef Kurowski i Maria Ostaszewska ż. Józefa 17-2-90 27V-28R 109 Ch 56-57 DM
26 11 1915 Starokonstantynów Mieczysław Fedorowski Rasztówka IN Maria c. Antoniego Fedorowska z par. Nowogród Wołyński, Stanisław Kurowski i Anna Ziębicka ż. Feliksa 17-2-90 35R 145 Ch 70 DM 0
1 2 1916 Nowy Zawod Józef Baszyński Truszkowskie Budyszcze Mikołaj Aniela Witkowska Antoni Kurowski i Marcelina Baszyńska ż. Roberta 178-3-197 293V-294R 48 Ż 581-582 DM
5 3 1917 Starokonstantynów Bronisław Ostaszewski Rasztówka Tadeusz Ludwika Kurowska Feliks Kurowski i Maria Osowska panna 17-2-90 114V-115R 16 Ch 218-219 DM
10 4 1917 Szumsk Zygmunt Janicki Hucisko Janowe Mikołaj Anna Kucharska Antoni Kokurowski, Tekla Janicka panna 426-1-257 13R 45 T 15 RK
15 5 1917 Szumsk Franciszek Kokurowski Marynki Alojzy Maria Bielińska Józef Oborski, Karolina Babiżewska ż. Andrzeja 426-1-257 17R 64 T 19 RK
17 9 1917 Szumsk Franciszek Błaszczuk Załuże Mikołaj Joanna Kokurowska Franciszek Kokurowski, Wiktoria Kokurowska ż. Piotra 426-1-257 30R 115 T 32 RK 0
2 12 1917 Szumsk Antonina Tyszkiewicz Waśkowce Jan Emilia Leszczynowicz Józef Kokurowski, Maria Listowska panna 426-1-257 36R 138 T 38 RK
17 5 1919 Szumsk Apolonia Listowska Marynki Franciszek Anna Kucharska Franciszek Kokurowski, Joanna Białobrzycka 426-1-258 18R 66 T 20 RK
29 8 1919 Szumsk Jan Kokurowski Waśkowce Bazyli Maria Aferenczuk Mikołaj Kokurowski, Paulina Gordzielewska 426-1-258 29R 112 T 31 RK
28 10 1919 Szumsk Antoni Kokurowski Waśkowce Konstanty Marcelina Bilewicz Franciszek Gordzielewski, Wiktoria Kokurowska 426-1-258 38R 148 T 40 RK
14 11 1919 Szumsk Franciszek Omelański Suraż Mieczysław Maria Lewandowska Piotr Kokurowski, Maria Omelańska 426-1-258 42R 163 T 44 RK
20 1 1920 Starokonstantynów Wacław Gilewski Starokonstantynów Jan Rozalia Gilewska Stanisław Kurowski i Feliksa Bliźniukiewicz ż. Wawrzyńca 17-1-91 112V-113R 36 Ch 215-216 DM
4 7 1920 Szumsk córka Tomaszewska Kąty Karol Anna Sikorska Antoni Kokurowski, Maria Sikorska 426-1-259 3R T 7 RK
27 10 1920 Szumsk Marceli Baranowski Kąty Franciszek Marianna Jasińska Mikołaj Kokurowski, Maria Gabruk 426-1-259 8R 134 T 12 RK 0
18 3 1921 Starokonstantynów Kazimierz Kurowski Wierzchniaki Stanisław Maria Gilewska Antoni Rogacki i Franciszka Czerwińska ż. Tomasza 17-2-91 cz.2 215V-216R 64 Ch 34-35 DM
23 3 1921 Starokonstantynów Tadeusz Gilewski Starokonstantynów Jan Rozalia Gilewska Stanisław Kurowski i Tekla Janik ż. Kazimierza 17-2-91 cz.2 218V-219R 78 Ch 40-41 DM
18 1 1921 Szumsk Ludwik Kokurowski Waśkowce Ksawery Maria Gryniewicz [Hryniewicz] Antoni Kokurowski, Olimpia Kokurowska 426-1-259 50R 8 T 88 RK
7 3 1921 Szumsk Joanna Kokurowska Waśkowce Józef Józefa Listowska Antoni Kokurowski, Antonina Mazurek 426-1-259 55R 35 T 93 RK
24 3 1921 Szumsk Maria Fedorowska [Fedorowicz] Suraż Adolf Anna Proniewicz Piotr Kokurowski, Julia Fedorowicz 426-1-259 57R 41 T 95 RK
1 6 1921 Szumsk Ludwik Kucharski Kąty Aleksander Antonina Bindas Antoni Kokurowski, Paulina Oręba 426-1-259 66R 87 T 104 RK
27 6 1921 Szumsk Leokadia Girzycka [Giżycka] Waśkowce [...] Anna Leszczyńska Konstanty Kokurowski, Klementyna Leszczyńska 426-1-259 68R 98 T 106 RK
14 8 1921 Szumsk Józef Kokurowski Kąty Antoni Adela Jasińska Karol Tomaszewski, Marcelina Janicka 426-1-259 72R 120 T 110 RK
28 8 1921 Szumsk Zofia Leszczyńska Waśkowce Piotr Antonina Kokurowska Mikołaj Kokurowski, Adela Bilewicz 426-1-259 73R 122 T 111 RK
21 10 1921 Szumsk Bronisław Kokurowski Waśkowce Bazyli Maria Mironiuk Stanisław Tomczykowski, Maria Kokurowska 426-1-259 81R 164 T 119 RK
5 11 1921 Szumsk Marianna Kokurowska Waśkowce Antoni Ludwika Tomczykowska [Tomczuk] Antoni Kokurowski, Józefa Kokurowska 426-1-259 83R 173 T 121 RK 0
25 11 1921 Szumsk Roman Kucharski Kąty [...] Adela Baranowska Jan Kokurowski, Aniela Jasińska 426-1-259 85R 183 T 123 RK
9 12 1921 Szumsk Stanisław Kowalski Waśkowce Kazimierz Wiktoria Gordzielewska Józef Kokurowski, Paulina Gordzilewska 426-1-259 87R 193 T 125 RK
1 5 1922 Szumsk Rozalia Bilewicz Waśkowce Benedykt Stanisława Kozukiewicz [Kozakiewicz] Marian Kokurowski, Rozalia Zabłocka ż. Romana 426-1-259 134R 91 T 198 RK
12 5 1922 Szumsk Jan Omelański Suraż Mieczysław Józefa Lewandowska Piotr Kurowski, Anna Fedakowska ż. Adolfa 426-1-259 135R 100 T 199 RK
26 5 1922 Szumsk Czesław Kokurowski Waśkowce Józef Marianna Jampolska Marian Kokurowski, Józefa Kokurowska ż. Antoniego 426-1-259 136R 101 T 200 RK 0
19 2 1923 Szumsk Helena Tyszkiewicz Waśkowce Jan Emilia Leszczynowicz Józef Kokurowski, Waleria Listowska ż. Jana 426-1-260 7V 40 T 16 RK
8 4 1923 Szumsk Ludwika Gordzielewska Waśkowce Franciszek Paulina Listowska Ksawery Kokurowski, Antonina Kokurowska ż. Piotra 426-1-260 12R 69 T 25 RK
9 7 1923 Szumsk Władysława Jasińska Załuże Antoni Maria Kokurowska Antoni Kokurowski, Petronela Telewiak ż. Mariana 426-1-260 21V 123 T 44 RK
19 9 1923 Szumsk Walenty Kokurowski Waśkowce Józef Marianna Jampolska Antoni Kokurowski, Joanna Wróblewska ż. Zygmunta 426-1-260 27V 160 T 56 RK
8 10 1923 Szumsk Stanisław Kokurowski Marynki Franciszek Aleksandra Uborska [Oborska] Stanisław Krasicki, Maria Kokurowska ż. Antoniego 426-1-260 29R 168 T 59 RK
1 12 1923 Szumsk Czesława Mazurek Waśkowce Marian Janina Bilewicz Marian Kokurowski, Julia Zabłocka ż. Romana 426-1-260 34R 200 T 69 RK
5 1 1924 Szumsk Józef Kokurowski Marynki Kajetan Franciszka Dzwonkowska Antoni Listowski, Stanisława Dzwonkowska panna 426-1-261 2V 8 T 6 RK

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie i uwagi Sygnatura Strona Pozycja Archiwum Nr skanu Indeks Skan
2 2 1766 Szumsk Kazimierz Kokoruczuk Kokurowski Rudnia Antonowiecka k Marianna Jasińska Kąty p Antoni Kotwicki, Eliasz Michalczuk 297-1-180 47R Ł RK
28 5 1769 Szumsk Wojciech Kukurczuk Kokurowski Rudnia Surażska w Zofia Zwolska Rudnia Surażska w Szymon Zychowski, Marianna Pasternakowa 297-1-180 51V Ł RK
26 1 1798 Lubar Tadeusz Buszczyński Tekla Koźlińska Wolica łacina, kawaler, panna, Łukasz Kurowski, Józef Umiński, Szymon Jankowski 178-49-3 599V Ż Mg
27 1 1801 Szumsk Andrzej Jaworoski Jaworowski Rudnia Antonowiecka k Antonina Białobrzycka Rudnia Antonowiecka p Jan Szymaszewski, Franciszek Kurowski, Marianna Sinkowska 297-1-183 36R Ł RK
10 11 1807 Szumsk Kazimierz Listowski Hucisko Mykiczkowe k Marianna Bilewicz Waśkowce p Franciszek Kukurowski, Bazyli Tomaszewski 297-1-183 63V Ł RK
4 5 1811 Dubno Piotr Kurowski Marianna Wojciechowska Warkowicze Feliks Skurski, Józef Poznański, Michał Dąbrowski 64 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2064/pages/PL_1_436_64_0007.htm
2 2 1827 Szumsk Franciszek Kokorowski Kokurowski Hucisko Mykiczkowe 40w Sebastian Teresa Piątkowska Marianna Oborska Hucisko Mykiczkowe 40w Fabian Marianna Rogalska Kazimierz Listowski, Jan Kozerski, Michał Kokorowski 245-1-1 393R 7 R RK
6 2 1827 Szumbar Stanisław Rojewski par. Jampol 22 Andrzej Anastazja Julia Olszewska par. Szumbar 17 Szymon Julianna Rużycka Różycka Grzegorz Kurowski, Kazimierz Cętkiewicz, Ksawery Zieliński, Stanisław Ossowski 245-1-1 412R 1 R RK
1 5 1827 Szumbar Hrycko Boyczun Bojczun par. G-R Cecyniówka 25 Semen Chima Hapka Martyniuk Cecyniówka 20 Iwan Anna Grzegorz Kurowski, Chwedko Mistaryczuk, Iwan Broluk 245-1-1 412V 3 R RK
2 2 1828 Szumsk Feliks Sopiński Huta Szumska 36w Mikołaj Katarzyna Ornicka Franciszka Kukurowska Kokurowska Huta Szumska 25 Jan Anastazja Biedniuk Kazimierz Listowski, Michał Kukurowski, Józef Listowski 245-1-2 399R 39 R RK
14 5 1828 Ostropol sław. Mikołaj Mikusiewicz Samczyki 26 sław. Stanisław ur. Julianna Szwaryczewska Samczyki 24 ur. Wawrzyniec ur. Feliks Tomaszewski, Stefan Kurowski 178-3-94 200R 2 Ż 383 KP2
22 4 1828 Połonne Stefan Murawski Połonne 33 Paweł Tetiana Antonina Lech Połonne 20 Michał Rozalia Tomasz Szczucki, Jan Kurowski, Antoni Sagacki 245-1-2 101V 10 R 2691 DW
3 2 1829 Szumbar Eliasz Domański Sosnówka 56w Jeremiasz Magdalena Marianna Krzyżałowska z Atraszewskich Borki 43w Marcin Konstancja ur. grzegorz Kurowski, pr. Wojciech Goliszewski 245-1-3 416V 2 R DW
13 2 1829 Szumbar Stanisław Mrozowicz par. Kozin 30 Michał Pelagia Wiktoria Hadziacka z Psurskich Szumbar 31w Michał Zofia ur. Mikołaj Chobrzyński, Leonard Baczyński, Grzegorz Kurowski 245-1-3 416V 3 R
17 2 1829 Szumbar Ignacy Budzyński Sosnówka 33w Wincenty Katarzyna Sokołowska Marianna Kamińska Sosnówka 19 Jędrzej Katarzyna Kaczorowska ur. Stanisław Goliszewski, Grzegorz Kurowski 245-1-3 417R 5 R DW
17 2 1829 Szumbar Paweł Czyżewski Cecyniówka 24 Józef Katarzyna Franciszka Tarnawska Cecyniówka 22 Antoni Anna sław. Jan Grzymajło. ur. Grzegorz Kurowski 245-1-3 417R 6 R DW
8 5 1829 Ostropol ur. Onufry Kurowski Józefówka 19 Tomasz Marianna Gorecka ur. Teresa Duilewska Józefówka 18 Józef Anna Lewkowska ur. Józef Gorecki, Jan Tomaszewski 178-3-95 201v 9 Ż 388 KP2
26 5 1829 Ostropol ur. Piotr Kurowski Mecherzyńce 21 Jan Józefa Czarnecka ur. Teresa Filipówna Mecherzyńce Franciszek Ewa ur. Jędrzej Budzyński, Anna Budzyńska 178-3-95 202r 13 Ż 389 KP2
15 1 1830 Żytomierz Józef Miszkiewicz par. Targowicka 28 Marcin Katarzyna Strojnowska Franciszka Płoszyńska Żytomierz 20 Wojciech Teresa NN Antoni Kurowski 178-3-3 49 2 Ż Ni
12 1 1830 Ostropol Franciszek Wiszniowski Pyszki 23 Józef Julianna Śliwińska Julianna Grocholska Pyszki 20 Wojciech Katarzyna Pastańska Jan Kozielski, Aleksander Kurowski 178-3-96 243R 2 Ż 451 DM
9 2 1830 Ostropol Stanisław Gumieniecki Pyszki 20 Karol Marianna Postańska Marcjanna Niedaszkowska Pyszki 30w Jan Rozalia Janicka Feliks Miłoszyński, Aleksander Kurowski 178-3-96 245R 10 Ż 455 DM
25 5 1830 Annopol Jakub Szczawiński Hubelce 20 Karol Tekla Ditkowska Wiktoria Kurowska Korostek 18 Marcin Agnieszka Krowicka Ambroży Szczawiński, Bazyli Kurowski 171-1-3 137V 3 R 143 DM
16 2 1830 Łabuń Feliks Kurowski Hajworoń 41 Ignacy Barbara Badowska Marianna Zawilichowska Hajworoń 25 Kazimierz Magdalena Michał Hurkowski, Jan Malski 178-3-96 115V 5 Ż 219 DM
20 10 1830 Łabuń Franciszek Gniewusz Brażyńce par. Połonne 21 Antoni Katarzyna Glewińska Cecylia Balińska Łabuń 21 Michał Dorota Karuska Joachim Kraczyński, Jan Kurowski 178-3-96 116R 11 Ż 220 DM
20 2 1831 Krzemieniec Faustyn Kurowski Andruha 46w Jerzy Elżbieta Tekla Skoczyńska par. Krzemieniec 36p Felicjan Antonina Antoni Baczyński i Franciszek Świętochowski 426-1-5 60V 9 T 790 DM
22 2 1831 Szumsk Józef Hornicki Hucisko Horodyskie 26 Józef Apolonia Adaszyńska Julianna Śliwińska Hucisko Surażskie 27w Benedykt Katarzyna Jastrzębska Bartłomiej Kozłowski, Marcin Kukurowski, Bartłomiej Skrzypkowski 245-1-5 375V 3 R RK
27 9 1831 Szumbar Gabriel Studziński par. Białozórka 40w Antoni Teresa Tekla Kicanowska z Moszyńskich Zahajce 23w Antoni Katarzyna Stanisław Plewiński, Grzegorz Kurowski 245-1-5 399V 2 R RK, DW
8 11 1831 Żytomierz Celestyn Kozieradzki Balarka Cudnowska 25 Jan Teresa Ryńska Barbara Kotwicka Widły 20 Antoni Rozalia Krotowicz Stanisław Kurowski , Stanisław Kozieradzki 178-3-4 61 75 Ż Ni
25 11 1831 Białogródka Kajetan Traczewski Teleżyńce 25 Jan Tekla Zatorska Tekla Hoffman Teleżyńce 18 Piotr Cecylia Benedykt Kijowski, Grzegorz Kurowski, Adam Grudniewski 178-3-97 89R 31 Ż DM
27 8 1831 Ostróg Maciej Kurowski Ostróg 78w Tekla Buczyńska Ostróg 25 Józef Elżbieta Dułkowska ...Skibiński, Bazyli Zaleski, Jan Dyczakowski 1-171-4 16R 9 R 7799 MZ
21 2 1832 Szumsk Michał Kowalewski Waśkowce 22 Maciej Anna Ciwińska Cywińska Marianna Mikiczko Waśkowce 19 Wawrzyniec Dorota Kornijowska Marcin Kokurowski, Piotr Bilewicz, Daniel Hawryluk 245-1-6 403R 17 R RK
13 11 1832 Ostróg Narcyz Niezabitowski Futor Ostrowski 25 Stanisław Rozalia Tańska Gertruda Niezabitowska Futor Ostrowski 18 Jan Urszula Żanowska Wojciech Kozłowski, Jakub Kozłowski, Ludwik Kurowski, Narcyz Rosiewicz 171-1-5 22V 29 R MZ
23 10 1832 Ostropol Aleksander Kurowski Pyszki 20 Mikołaj Apolonia Kamińska Katarzyna Karpińska Pyszki 18 Szymon Marianna Daniecka Stanisław Humieniecki, Tomasz Sehen, Marcin Żukowski 178-3-98 229V 13 Ż 435 DM
2 2 1833 Szumsk Kazimierz Kokorowski Kokurowski Hucisko Mykiczkowe 22 Franciszek Agnieszka Listowska Katarzyna Kucharska Kąty 20 Michał Anna Kozłowska Ignacy Tomaszewski, Franciszek Sikorski, Paweł Kucharski 245-1-7 392R 9 R RK
8 1 1833 Szumbar Jan Marcinkiewicz Bisówka, par. Lachowce 67w Maciej Konstancja Bujalska Marianna Huczyńska zd. Ostaszewska Szumbar 56w Jan Anastazja Osowska Aleksander Zwierzchowski, Grzegorz Kurowski 245-1-7 406R 1 R RK
29 1 1833 Ostróg Antoni Byczkowski Sadki 50w Antoni Agnieszka Honorata Chołodecka z Wisów Sadki 36w Aleksander Konstancja Maciej Kurowski, Augustyn Konferowicz, Maciej Górski 171-1-6 22V 7 R 8409 MZ
10 2 1835 Połonne Hilary Kurowski Kupczyńce 30 Bazyli Barbara Pelagia Marcinkiewicz Kupczyńce 17 Jan Marianna Bazyli Niwiński, Karol Nider 245-1-9 159R 7 R 2815 DW
29 9 1835 Ostropol Wojciech Baczyński Jaremicze 24 Kajetan Teresa Marianna Jastrzębska Jaremicze 20 Andrzej Katarzyna Ignacy Baczyński, Dominik Kurowski, 178-3-101 274 7 Ż 511 SK
27 10 1835 Starokonstantynów Stefan Kurowski Starokonstantynów 29 Tadeusz Agata Padecka Petronela Łuczkowska Starokonstantynów 28 Jan Katarzyna Teodor Kurowski, A. Klechnowski, Stefan Maciejowski 178-3-101 184 25 Ż SK
3 11 1835 Szumsk Ludwik Kokurowski Waśkowce 20 Marcin Krystyna Kowalewska Barbara Kinczuk Załuże 19 Józef Rozalia Błaszczuk Baltazar Mazurek, Józef Andrejczuk 245-1-9 381V 20 R 744 DM
14 6 1836 Szumsk Antoni Kukurowski Kokurowski Hucisko Mykiczkowe 20 Franciszek Agnieszka Katarzyna Mogusińska Mogosińska Litowiszcze 18 Bartłomiej Ewa Jasińska Łukasz Hulewicz, Józef Listowski, Jan Mogusiński 245-1-10 467V 20 R RK
10 8 1837 Horochów Wiktor Kurowski Boroczyce 28 Ignacy Julia Radwańska Joanna Herbatowska Boroczyce 22 Nikodem Julianna Ostrowska 75 56 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2075/pages/PL_1_436_75_0030.htm
27 6 1837 Ostropol Mikołaj Kurowski Pyszki 60w Tomasz Marianna Gałasyn Marianna Wiszniewska Pyszki 40w Wawrzyniec Franciszka Tomasz Sehen, Dominik Stryjewski 178-3-108 334R-334V 17 Ż 648-649 DM
19 6 1838 Szumbar Ignacy Śliwiński Cecyniówka 28 Benedykta Proniewicz Cecyniówka 25 Aleksander Krystyński, Grzegorz Kurowski 201 42 2 54 228 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0122.htm
20 11 1838 Szumsk Jan Kukurowski Kokurowski Hucisko Pikulskie 21 Ludwik Marcela Adaszyńska Marianna Podolska Kąty 20 Maciej Barbara Jasińska Franciszek Sikorski, Wincenty Kucharski, Teodor Sopiński 245-1-12 295R 30 R RK
3 7 1838 Ostróg Antoni Zwan Ostróg 28 Filip Agnieszka Krzyżanowska Tekla Pielecka Ostróg 29 Michał Teodora Brat Bartłomiej Grass, Łukasz Kurowski, Ludwik Litniewicz 171-1-11 23V 8 R DM
13 2 1838 Kodnia Stanisław Siemaszko Kodnia 24 Adam Barbara Szczepanowska Kamila Zaborowska Kodnia 18 Michał Paulina Strzałkowska Ignacy Jankowski , Stanisław Kurowski, Jakub Grzegorzewski 178-3-6 274V 4 Ż 531 DM
13 2 1838 Starokonstantynów Antoni Kurowski Świnna 23 Kazimierz Helena Wolska Wiktoria Kretowicz Świnna 17 Kajetan Apolonia Kamińska Józef Tomaszewski, Kazimierz Dubilewski 178-3-110 187R 8 Ż 359 DM
23 5 1838 Żytomierz Wincenty Talka Popławka , par. Puliny 23 Jakub Agnieszka Januszewicz Teresa Omiecińska Dubowiec 20 Michał Ewa Bilska Paweł Hussakowski, Kajetan Kurowski 178-3-6 50R 29 Ż 95 Ni
28 11 1839 Ostróg Ludwik Kurowski Ostróg 34 Ignacy Marianna Radwańska Brygida Kozicka Ostróg 26 Leon Franciszka Kotkowska 879 18 R 18
2 2 1839 Żytomierz Stefan Kurowski Żytomierz 30w Ignacy Katarzyna Dąbrowska Anastazja Łoyek Żytomierz 26 Jan Katarzyna Janiewicz Andrzej Wachowski 178-3-7 57 11 Ż Ni
12 11 1839 Szumsk Mikołaj Mogusiński Litowiszcze 19 Bartłomiej Ewa Jasińska Agnieszka Bruszkowska Litowiszcze 18 Ludwik Aleksandra Dobrotwór Jan Morozowski, Wojciech Maćkowy, Antoni Kukurowski 178-51-433 300R 13 Ż 313 DM
5 2 1839 Nowogród Wołyński Tadeusz Dubiski par. Butowce 25 Tadeusz Teodora Ptaszycka Honorata Proczkowska Swynobycze 20 Franciszek Domicela Sawicka Jan Dubiński, Władysław Kurowski 178-3-72 34R 18 Ż 66 DM
10 11 1840 Szumsk Szymon Kukurowski Waśkowce 20 Marcin Krystyna Kowalczuk Rozalia Listowska Waśkowce 18 Wincenty Magdalena Borkowska 871 502 20 AGAD DW
13 2 1840 Żytomierz Tadeusz Bukar par. Cudnów Adrian Anna Buszczyńska Emilia Kruszewska Sławów par. Toporyszcze Stanisław Katarzyna Suszczewska Jakub Omieciński marszałek pow. żyt., Dominik Cieszkowski marszałek pow. włodzimierskiego, kamerjunkier Marcin Kurowski 178-3-10 55V 11 Ż 104 Ni
11 5 1841 Połonne Józef Kurowski Brazyńce 28 Jan Katarzyna Agnieszka Zawadzka Brazyńce 18 Maciej Anastazja Grzegorz Kamiński i Kasper Gnioniński 872 149 11 AGAD DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0081.htm
14 9 1841 Ptycza Jan Godlewski Spasów, par. Dubno 22 Antoni Julianna Sakowska Paulina Jaszewska Buderaż 19 Jan Karolina Matusiewicz Jan Dytkowski, Józef Kurowski, Michał Godlewski 827 245R 5 RK JJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20827/pages/PL_1_436_827_0249.htm
1 3 1842 Berezdów Apollon Lubiniecki Krasula 30 Kazimierz Eufrozyna Małachowska Marianna Oborowska Prawutyn Wielki 27 Maciej Antonina Rutkowska Władysław Kurowski, Maciej Lubiniecki, Karol Lubiniecki 873 244 3 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0127.htm
16 5 1843 Szumsk Paweł Kondraciuk Kruholec 23w Maciej Małgorzata Tomaszewska Małgorzata z Kukurowskich Kucharska Kąty 25w Paweł Tekla Dylewska Grzegorz Fiedorowicz, Paweł Łukaszuk 874 754 10 AGAD DW, DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0380.htm
7 2 1843 Szumsk Szymon Kokorowski Waśkowce 45w Jan Petronela Słobodzianiuk Marianna z Błaszczuków Kaczałko Waśkowce 36w Wojciech Ewa Tadeuszuk Jan Andrejczuk, Ludwik Kukurowski, Maciej Tomczuk 874 752 5 AGAD DW, DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0379.htm
16 7 1844 Toporyszcze Paweł Kalitowicz Żytomierz par. Żytomierz 34 Piotr Agnieszka Zawadzka Antonina Szawlińska [Szaulińska] Buki 18 Kazimierz Placyda Mianowska Wlm Klemens Zasławski, Antoni Kurowski, Ignacy Fedorowicz 178-51-514 497V 23 Ż DM
23 1 1844 Lubar Aleksander Kurowski Berezówka par. Kumanowce gub. Podolska 24 Antoni Marianna Wierzbicka Aniela Żołędziowska Semenówka Paweł Justyna Tomaszewska Dominik Lebiedziewicz, Szymon Malikowski 178-51-514 329V 3 Ż 38 DM
20 5 1845 Łuck Prokop Koszelik Krajewski par. Łuck 27 Paweł Anna Petronela Domska par. Łuck 19 Jan Serafina Kokuszyńska Dionizy Kurowski, Wojciech Więckowski 381 28 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20381/pages/PL_1_436_381_0015.htm
11 2 1845 Starokonstantynów Augustyn Dobrzański Świnna 24w Józef Elżbieta Świrska Marianna Ziębicka Wierzchniaki 20 Mikołaj Aleksandra Grocholska Łukasz Kurowski, Józef Ostrowski 178-3-113 167R 6 Ż 334 DM
11 2 1845 Ostropol Stefan Kurowski Samczyki par. Starokonstantynów 25 Łukasz Franciszka Grzybowska Marianna Sochaniewicz Wiszniopol 18 Andrzej Marianna Orłowska Jan Gątkiewicz, Antoni Strutyński 178-3-113 259V 3 Ż 519 DM 0
16 1 1845 Lubar Fryderyk Wilhelm D?lle Prusy (wyz.luter.) 39 Krzysztof Anna Katarzyna Sztrokierchen Eleonora Kostro Futor Kostry 23 Hieronim Honorata Goleniewska Jan Juszczyński, Ludwik Lebiedziewicz, Antoni Kurowski 178-3-12 170R 1 Ż 337 DM
21 1 1845 Lubar Adam Kurowski Kupczyńce par. Połonne 22 Bazyli Barbara Kliwińska Marianna Krewel Seweryny Karol Elżbieta Gabriel Wojuwski, Jan Kurowski 178-3-12 170R-170V 3 Ż 337-338 DM 0
21 8 1845 Trojanów Antoni Kurowski Żytomierz par. Żytomierz 30 Ignacy Petronela Domaszewska Marianna Lewicka Dworzec Józef Tekla Skarżyńska Jan Kostecki, Stefan Kurowski 178-3-12 307V 12 Ż 602 DM
26 8 1845 Puliny Wincenty Talko Popławka 28w Jakub Agnieszka Januszewska Urszula Horodecka Popławka 18 Wacław Marianna Talko Antoni Żmijewski, Kajetan Kurowski 178-3-12 362R 38 Ż 713 DM
13 5 1845 Starokonstantynów Kazimierz Kurowski Świnna 40w Michał Antonina Swaryczewska Marianna Niewęgłowska Werborodyńce 30 Józef Justyna Kurowska Jan Bonkowski, Maciej Centomirski 178-3-113 170R 18 Ż 340 DM
18 11 1845 Starokonstantynów Konstanty Krotewicz Świnna 21 Kajetan Apolonia Kamińska Ludwika Tomaszewska Świnna 18 Józef Franciszka Kierszniowska Dominik Kurowski, Maciej Centomirski 178-3-113 176V 44 Ż 353 DM
10 2 1846 Lubar Seweryn Kurowski Futor Lubarski 22 Antoni Marianna Wierzańska Domicela Kostro Futor Lubarski 18 Hieronim Honorata Goleniewska Julian Lisiecki, Aleksander Witkowski, Antoni Kurowski 178-3-15 281R 8 Ż 28 DM
13 8 1846 Lubar Wincenty Przygocki Bazalia par. Bazalia 48w Antoni Marianna Gajewska Helena Paradowska Lubar 30 Jan Apolonia Stefan Marcinkowski, Dominik Czyż, Franciszek Kurowski 178-3-15 282V 17 Ż 31 DM
24 11 1846 Miropol Apollon Nikurowski Futor Grontkowskiego 20 Wojciech Marianna Kubicka Tekla Korejwa Rudnia Żaborzycka 18 Sebastian Marianna Grontkowska Antoni Nikurowski, Stefan Korejwa 877 340 18 AGAD 181 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0181.htm
5 10 1847 Krasnopol Aleksander Lisicki Czosnówka par. Ułanów 20 Paweł Marianna Maszycka Julia Florańska Dąbrówka 22 Jan Justyna Kamińska Adam Kurowski, Izydor Popiel, Kazimierz Florański 178-3-17 13R 10 Ż 26 DM
26 10 1847 Ostropol Tomasz Wiszniowski Wisznopol 21 Tomasz Anastazja Terpiłowska Marianna Bobrowska Wisznopol 18 Feliks Anna Rabczewska Stefan Kurowski, Wawrzyniec Sehen 178-3-116 280V-281R 8 Ż 553-554 DM
2 2 1847 Szumsk Ludwik Kukurowski Waśkowce 35w Marcin Katarzyna Kowalczuk Franciszka z d. Śliwińska Leszczyńska Kąty 30w Józef Marianna Listowska Józef Bilewicz, Jan Różański, Szymon Tomczuk 245-1-13 349V 7 R 693 DW, DM
26 6 1848 Starokonstantynów Stefan Kurowski Wisznopol par. Ostropol 30w Łukasz Franciszka Grzybowska Joanna Niewęgłowska Werborodyńce 24 Bazyli Konstancja Welbl Piotr Niewęgłowski, Florian Niewęgłowski 178-3-117 245V 15 Ż 481 DM
22 8 1848 Żytomierz Bazyli Kurowski 40w Antoni Katarzyna Tamiek ? Marianna Szczyglicka zd.Święcicka 25w Stanisław Marianna Kamińska 178-3-23 63 39 Ż Ni
4 7 1848 Ostropol Antoni Strutyński Wisznopol 27 Jerzy Katarzyna Dąbrowska Bazylea Śnichowska Wisznopol 20 Eliasz Klara Pinkowska Łukasz Grocholski, Stefan Kurowski 178-3-117 359V-360R 6 Ż 705-706 DM
8 8 1848 Tajkury Dominik Popiel Tajkury 45 Jan Marianna Aniela Gajewska Tajkury 29 Mikołaj Magdalena Erazm Żuliński, Józef Kurowski 171-1-14 64V 4 R 68 BW
15 2 1848 Szumsk Marcin Kokurowski Kąty 20 Paweł Tekla Bielewicz Agnieszka Słobodzianiuk Kruholec 18 Tomasz Anna Gabruk Michał Jasiński, Wincenty Kucharski, Stefan Babiejrzuk 245-1-14 204V-205R 8 R 394-395 DM
2 10 1849 Starokonstantynów Ignacy Kurowski Swinna 27 Jan Marcelina Kosińska Katarzyna Szulakowska z Wesołowskich Swinna 25w Jan Rozalia Gorczyńska 178-3-118 34V 22 Ż