Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 232 wyników dla: Krotewicz

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
29 3 1827 Białogródka Ludwika Krotewicz (Kretowicz) 50 Puzyrki Małe ur., z Ostrowskich, mąż Franciszek, synowie Kajetan i Paweł, córki Franciszka, Konstancja i Małgorzata 178-03-93 68V 22 Ż DM
14 1 1829 Bazalia Marcin Krotewicz 80 Łazuczyn Mały ur., zmarł nagle, wdowiec, pzostawił syna Jana 178-3-95 237R 7 Ż DM
20 9 1831 Kulczyny Górska 50 Dubiszcze Ur., zd. Krotewicz, mąż Jan, 4 synów: Piotr, Bazyli, Józef, Jakub i 3 córki: Tekla, Rozalia, Pawlina 178-03-97 406V 79 Ż Mg
10 6 1832 Szumsk Marianna Gordzielewska 24 Bykowce z febry, ur., zd. Krotewicz, mąż Józef Gordzielewski, dziecko: Agata 245-1-6 416V 64 R RK
4 5 1834 Lachowce Stefan Piotrowski 42 Lachowce ur., żona Franciszka z Krotewiczów, syn Józef i Jędrzej, córki Aleksandra i Marianna 171-1-7 105V 16 R DM
9 4 1838 Bazalia Teodor Krotewicz 35 Łazuczynek Mały kawaler 178-03-110 264V 38 Ż 523 DM
8 2 1845 Teofilpol Jan Krotewicz Stroki s. 1-dw. Grzegorza i Franciszki z Batowskich 178-3-113 409V 8 Ż DM
5 3 1845 Bazalia Józefa Krotewicz 2 Kołki c. ur. Antoniego i Urszuli z Bujalskich 178-03-113 240V 37 Ż DM
20 5 1847 Białogródka Antoni Krotewicz 5/12 Swerydy s. ur. Franciszka i Anieli z Sławeckich 178-3-116 124V 41 Ż DM
27 3 1851 Bazalia Aleksander Krotewicz 1/365 Łazuczynek Mały s. Jana i Elżbiety 178-03-120 134V 43 Ż DM
5 4 1851 Bazalia Jan Krotewicz 9/365 Łazuczynek Mały s. Jana i Elżbiety 178-03-120 134V 45 Ż DM
5 1 1856 Bazalia Antoni Krotewicz 1 Łazuczynek Mały s. Antoniego i Urszuli 178-03-124 113V 4 Ż DM
21 5 1856 Bazalia Salomea Krotewicz 50 Łazuczynek Mały mąż Józef, potomstwa po sobie nie pozostawiła 178-03-124 122R 70 Ż DM
9 11 1856 Bazalia Anna Krotewicz 7 Łazuczynek Mały c. Jana i Elżbiety 178-03-124 135V 98 Ż DM
20 8 1857 Teofilpol Ignacy Krotewicz 54 Kajetanówka żona Anna, syn Zachariasz, córki Marianna, Joanna i Wiktoria 178-03-125 235R 30 Ż 450 DM
14 4 1857 Bazalia Joachim Krotewicz 2,5 Łazuczynek Mały s. 1-dw. Jana i Elżbiety 178-03-125 62R 40 Ż DM
29 1 1862 Bazalia Józef Krotewicz 80 Łazuczynek Mały wdowiec, synowie Antoni i Jan, córki Agnieszka i Franciszka 178-03-131 123R 21 Ż DM
13 9 1864 Szumsk Jan Krotewicz Kretowicz 1,5 Waśkowce rodz. Filip i Salomea zd. Jaśkiewicz 245-1-21 205R 39 R RK
19 8 1872 Białogródka Franciszka Krotewicz 28 Nowa Wieś z d. Karczewska, mąż Jan, synowie Wincenty i Mikołaj 178-3-84 312R 138 Ż DM
16 11 1873 Białogródka Joanna Krotewicz 22 Białogródka 1-dw., z Przyłuskich, mąż Jan, syn Jan 178-03-84 440V 91 Ż DM
27 12 1873 Białogródka Marian Kretowicz 5/12 Nowa Wieś s. mieszczan Stanisława i Ludwiki [w akcie ur. Krotewicz] 178-03-84 443V 109 Ż DM
17 1 1876 Katerburg Weronika Grządkowska 2 Rybcza c. Mateusza i Magdaleny z Krotewiczów 202 124 4

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
9 11 1766 Szumsk Elżbieta Krotewicz Kretowicz Michałowka Aleksander Marianna Piotr Chedorowski, Konstancja Stępkowska 297-1-180 136R Ł 4504 RK
13 5 1769 Szumsk Antoni Kazimierz Tyszkiewicz Michałowka Szymon Helena Apolonia Kozeska, Franciszek Krotewicz, Aleksandra Zielinska, Marcin Szymaszewski 297-1-180 146V Ł RK 4529
4 3 1773 Szumsk Józef Krotewicz Kretowicz Michałowka Tomasz Petronela Tomasz, Anna Kulczycka, Łukasz Zaklicki, Tyszkiewiczowa 297-1-180 163V Ł RK 4566
11 4 1775 Szumsk Leon Krotewicz Krotowicz Michałowka Tomasz Petronela Aleksander Domański, Magdalena Lewandowska, Tomasz Błazejewski, Marianna Federowska 297-1-181 12R Ł 012a RK
3 11 1782 Szumsk Katarzyna Zarzycka Michałowka Dominik Joanna Franciszek Krotewicz, Petronela Krotewiczowa 297-1-181 58R Ł 058a RK
28 10 1784 Szumsk Marianna Krotewicz Krotowicz Michałowka Tomasz Petronela Łukasz Zaklicki, Marianna Chodorowska 297-1-181 69V Ł 70 RK
15 2 1788 Szumsk Józef Krotewicz Michałówka Marcin Aleksandra 87 V 0
26 10 1788 Szumsk Franciszek Krotewicz Michałówka Tomasz Weronika 93 R 0
27 12 1788 Szumsk Jan Adamek Adamko Adamowski Michałowka Krzysztof Marianna Łukasz Zaklicki, Aleksandra Krotewiczowa 297-1-181 94R Ł 3 RK
22 1 1789 Szumsk Agnieszka Jakubowska Michałowka Szymon Anna Gabriel Mikulski, Petronela Krotewiczowa, Rafał Kulczycki, Marianna Zaklicka 297-1-181 94R Ł 3 RK
2 4 1789 Szumsk Franciszek Szczepanowski Szumsk Paweł Barbara Antoni Kowalecki, Petronela Krotewiczowa 297-1-181 96V Ł 9 RK
1 2 1790 Szumsk Apolonia Zaklicka Michałowka Łukasz Marianna Piotr Chodoroski, Petronela Krotowiczowa, Mateusz Krotewicz, Zofia Krotowiczowa, Rafał Kulczycki, Aleksandra Krotowicz 297-1-181 100R Ł 19 RK
12 2 1799 Białogródka Rozalia Krotewicz Puzyrki Małe Franciszek Jadwiga chrz. 13.02., g. Antoni Popławski i g. Barbara Wolska, as. G.Maciej Wolski i g. Franciszka Wolska 178-51-95 103R 18 Ż DM
15 5 1799 Białogródka Anna Popławska Puzyrki Małe Maciej Franciszka Jasińska data chrz., Franciszek Krotewicz i Marianna Ryszkowska 178-51-95 106V-107R 45 Ż DM
15 12 1813 Dederkały Jan Krotewicz Dederkały Wielkie Piotr Marianna 44 R 0
9 7 1827 Szumsk Antonina Krotewicz Kretowicz Bykowce Antoni Agnieszka Brodzieiewska Brodziejewska Ignacy Jasiński, Helena Brodzieiewska ż. Franciszka, Jan Kowalewski, Kornelia Jasińska ż. Ignacego 245-1-1 381V 52 R RK
13 11 1827 Szumsk Stanisław Jakubowski Bacaje Jan Marianna Krotewicz Kretowicz Mikołaj Hocewicz, Katarzyna Wróblewska ż. Wojciecha, Paweł Żukowski, Marianna Jakubowska ż. Szymona 245-1-1 386R 81 R RK
10 1 1827 Bazalia Honorata Krotewicz Łazuczynek Józef Teresa Piotrowska Mateusz Piotrowski i Magdalena Bukowska 178-3-93 226V 4 Ż DM
30 9 1827 Bazalia Klara Królikowska Piotr Magdalena Ławecka Józef Krotewicz i Rozalia Czerniawska 178-3-93 239R 109 Ż DM
20 10 1827 Kupiel Jan Gołyński Czerniawa Andrzej Teodozja Krotewicz Jędrzej Bielecki, Marianna Bilecka 178-3-93 319V 23 Ż 613 KP2
18 6 1828 Teofilpol Trynitarski Julianna Drohomirecka Teofilpol ur. Tomasz Franciszka brak ur. Józef Krotewicz, Wiktoria Dużecka 178-3-94 303R 26 Ż 581 KP2
28 1 1829 Szumbar Johanna Krotewicz Borki NN Johanna 200 51 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20200/pages/PL_1_436_200_0028.htm
20 12 1829 Bazalia Lucyna Mazur Łazuczynek Mały Łukasz Tekla ur. Józef Krotewicz i Magdalena Bakowska 178-3-95 217R 99 Ż DM
22 3 1829 Teofilpol Marianna Piotrowska Kuńcza ur. Stefan Franciszka Krotewicz ur. Kazimierz Krotewicz, Marianna Czajkowska 178-3-95 325v 13 Ż 631 KP2
4 8 1830 Białozórka Dominik Koszkiewicz Białozórka Jan Anna Krotewicz Jan Przedakowski, Petronela Białkowska wdowa 245-1-4 360R 16 R RK
12 6 1832 Szumsk Józefa Jakubowska Bacaje Jan Marianna Krotewicz Franciszek Myśliński, Marianna Jakubowska ż. Szymona, Kazimierz Siestrzeński, Aleksandra Więckiewicz 245-1-6 392R 26 R RK
10 8 1832 Szumsk Zuzanna Krotewicz Bykowce Antoni Agnieszka Brodzewska Brodziewska Ludwik Szyndler, Agata Dobrzańska ż. Bartłomieja, Franciszek Krotewicz, Agnieszka Krotewicz panna 245-1-6 394R 44 R RK
26 1 1835 Bazalia Karolina Dubniewicz Borszczówka Jan Kunegunda Piotrowska Józef Piotrowski i Józefa Krotewicz, Piotr Krotewicz i Teresa Krotewicz 178-03-101 232V 12 Ż DM
19 5 1835 Bazalia Nikodem Bukowski Łazuczynek Mały Adam Urszula Buszyńska Tomasz Topolnicki i Barbara Żukowska, Józef Krotewicz i Magdalena Bukowska 178-03-101 235R 47 Ż DM
27 2 1835 Kupiel Józefa Jabłońska Sobkowce Wojciech Marianna Kruszyńska Teodor Wyszyński, Agnieszka Krotewicz 178-3-101 321 25 Ż SK
18 2 1836 Bazalia Kazimierz Niwiński Łazuczyn Mały Jan Anastazja Sokołowska Jan Turski i Urszula Bukowska, Piotr Sinicki i Teresa Krotewicz 178-03-106 263R 12 Ż DM
1 3 1836 Bazalia Kazimierz Krotewicz Łazuczynek Mały Piotr Józefa Szepelska Jan Żukowski i Katarzyna Sławecka, Tomasz Topolnicka i Anna Kaszkieiwcz, Jan Kaszkiewicz i BarbaranŻukowska 178-03-106 263V 17 Ż DM 0
17 5 1836 Bazalia Józef Powstański Bogdanówka Jan Katarzyna Kuszel Kajetan Bujalski i Tekla Miłaszewska, Antoni Krotewicz i Petronela Buszyńska 178-03-106 265V 39 Ż DM
11 8 1836 Bazalia Wawrzyniec Markun Łazuczynek Mały Grzegorz Katarzyna Józef Krotewicz i Marianna Niwińska 178-03-106 268V 76 Ż DM
22 8 1836 Bazalia Tekla Wojciechowska Łazuczynek Mały Łukasz Teresa Piasecka Jan Żukowski i Józefa Krotewicz 178-03-106 269R 84 Ż DM
11 5 1838 Bazalia Antonina Krotewicz Łazuczynek Mały IN Petronela ur. Marcin Żukowski i Teresa Wojciechowska 178-03-110 238R 35 Ż DM 0
26 9 1838 Bazalia Stanisław Krotewicz Łazuczynek Mały Piotr Józefa Szepelska ur. Józef Krotewicz i ur. Katarzyna Sławecka, Jakub Niwiński i Marianna Kozłowska 178-03-110 246R 85 Ż DM
24 8 1838 Bazalia f. Tereszki Ludwik Piotrowski Tryski Antoni Katarzyna Boruchowska ur. Mikołaj Krotewicz i ur. Marianna Boruchowska 178-03-110 257R 39 Ż DM
31 3 1841 Białozórka Wincenty Brant Mołotków Kajetan Katarzyna Steszyńska Józef Steszyński i Maryanna Krotewicz 872 752 10
28 12 1841 Katerburg Antonina Grządkowska Rybcza Józef Magdalena Dobrowolska ur. Franciszek Krotewicz, Anna Niewińska ż. Jana, Andrzej Grządkowski, Barbara D 199 104 42 872 801
24 7 1841 Katerburg Anna Woźnicka Horynka Franciszek Serafina Żołczowska ur. Franciszek Krotewicz, Anna Niewińska ż. Jana, Faustyn Zaborowski, Petronela 199 101 29 872 798
9 5 1845 Ostróg Wladysław Wereszczyński Storonicze Michał Katarzyna Krotewicz 884 11 V 60
1 1 1845 Teofilpol Marianna Ostrowska Karolina Jan Honorata Kraśnicka Teodor Szadkowski i Agnieszka Krotewicz ż. Józefa 178-3-113 394R 2 Ż DM
1 10 1845 Teofilpol Joanna Krotewicz Olejniki Ignacy Anna Boguszewska Jan Mosiewicz i Marcjanna Mosiewicz ż. Kazimierza 178-3-113 401V 61 Ż DM
1 12 1845 Teofilpol Joanna Krotewicz Stroki Grzegorz Franciszka Batowska Wojciech Mosiewicz i Marianna Mosiewicz ż. Andrzeja 178-3-113 403R 73 Ż DM
23 1 1845 Bazalia Agnieszka Sokołowska Łazuczynek Mały Tomasz Agnieszka Krotewicz Łukasz Wojciechowski i Barbara Żukowska 178-03-113 215R 7 Ż DM
4 8 1845 Bazalia Franciszek Łapiński Wasylówka Józef Elżbieta Krotewicz Franciszek Lipski i Marianna Żabowska 178-03-113 220R 85 Ż DM
14 9 1845 Bazalia Nikodem Kuźmiuk Łazuczynek Mały Kazimierz Helena Jan Krotewicz i Tekla Ostapiuk 178-03-113 221R 104 Ż DM
22 9 1845 Bazalia Tekla Bukowska Łazuczynek Mały Adam Urszula Baszyńska Józef Krotewicz i Franciszka Miłoszewska 178-03-113 221V 108 Ż DM
4 10 1845 Bazalia Eugenia Kuźmiuk Łazuczynek Mały IN Ludwika Ignacy Korycki i Elżbieta Krotewicz 178-03-113 221V 112 Ż DM
29 11 1845 Bazalia Andrzej Ciesielski Łazuczynek Mały Gabriel Anna Bujalska Tomasz Sokołowski i Elżbieta Krotewicz 178-03-113 223R 131 Ż DM
17 1 1846 Białogródka Antonina Budziszewska Nowa Wieś Wincenty s. Teodora Teresa c. Stefana Niedaszkowska Jakub Beyzymski i Marianna Krotewicz ż. Jana 178-03-115 127V 13 Ż DM
23 8 1846 Białogródka Marianna Strzemecka Puzyrki Wielkie Feliks s. Szymona Julia c. Gabriela Kobylańska Kajetan Krotewicz i Teresa Budziszewska ż. Wincentego 178-03-115 135V 78 Ż DM
1 9 1846 Starokonstantynów Wiktoria Terechowicz Świnna Tomasz Agnieszka Ognicka Konstanty Krotewicz i Franciszka Tomaszewska ż. Józefa 178-3-114 16V 121 Ż DM
10 11 1846 Starokonstantynów Karol Kurowski Świnna Antoni Wiktoria Krotewicz Konstanty Krotewicz i Agnieszka Terechowicz ż. Tomasza 178-3-114 21R 157 Ż DM
12 3 1849 Bazalia Grzegorz Łukarzewski Czuchele Jan Marianna Krotewicz 1-dw. Łukasz Krotewicz, Marianna Chojecka 178-3-118 88V-89R 38 Ż DW 167
17 8 1849 Bazalia Benigna Winogrodzka Bogdanówka Jakub Marianna Bujalska 1-dw. Łukasz Krotewicz, Elżbieta Korycka 178-3-118 99V-100R 90 Ż DW 189
1 4 1849 Bazalia f. Tereszki Franciszek Staszewski Tryski Józef Katarzyna Królikowska szl. Maksym Bobrzycki, Katarzyna Krotewiczowa 178-3-118 112V-113R 19 Ż DW 214
6 9 1850 Starokonstantynów Wojciech Gilewicz Swinna Franciszek Marcjanna Zabłocka 1-dw. Ludwik Kudelski, Ludwika Krotewicz ż. Konstantego 178-3-119 21V-22R 97 Ż 42 DW 0
20 4 1850 Bazalia Wiktor Krotewicz Łazuczynek Jan Elżbieta Olszewska 1-dw. Józef Sokołowski, Zofia Krotewiczowa 178-3-119 74V-75R 36 Ż 146 DW
20 4 1850 Bazalia Józefa Gutkowska Łazuczynek Karol Aniela Unelt 1-dw. Józef Krotewicz, Brygida Sienicka 178-3-119 74V-75R 38 Ż 146 DW
28 5 1850 Bazalia Lucjan Korycki Bogdanówka Antoni Elżbieta Korzeniowska 1-dw. Łukasz Krotewicz, Magdalena Winogrodzka 178-3-119 77V-78R 47 Ż 152 DW
27 10 1850 Bazalia Marianna Chojecka Bogdanówka Mikołaj Paulina Janicka 1-dw. Łukasz Krotewicz, Franciszka Korycka 178-3-119 91V-92R 102 Ż 180 DW
7 11 1850 Bazalia Michalina Sokołowska Łazuczynek Tomasz Agnieszka Krotewicz 1-dw. Józef Sokołowski, Brygida Kozłowska 178-3-119 92V-93R 107 Ż 182 DW
1 12 1850 Bazalia Paulina Terlecka Bazalia Feliks Zofia Krotewicz 1-dw. Łukasz Krotewicz, Scholastyka Kamińska 178-3-119 94V-95R 117 Ż 186 DW
26 3 1851 Bazalia Aleksander Krotewicz Łazuczynek Mały Jan Elżbieta Olszewska Józef Sokołowski i Agnieszka Sokołowska 178-03-120 96V-97R 44 Ż DM
26 3 1851 Bazalia Jan Krotewicz Łazuczynek Mały Jan Elżbieta Olszewska Antoni Krotewicz i Franciszka Przyłuska 178-03-120 96V-97R 45 Ż DM
22 4 1851 Bazalia Antonina Słupska Bogdanówka Piotr Ewa Czapska Kazimierz Krotewicz i Zofia Szymków 178-03-120 99V-100R 59 Ż DM
29 7 1851 Bazalia Aniela Chojecka Bogdanówka Franciszek Katarzyna Wolańska Kazimierz Krotewicz i Paulina Chojecka 178-03-120 108V-109R 101 Ż DM
18 8 1851 Bazalia Marianna Krotewicz Łazuczynek Mały Antoni Urszula Bujalska Tomasz Sokołowski i Urszula Bukowska 178-03-120 109V-110R 107 Ż DM
20 11 1853 Białogródka Cecylia Sławecka Swerydy Franciszek Aniela Krotewicz Hieronim Zaręba i Ewa Wolska ż. Adama 178-03-121 489V-490R 112 Ż DM
9 3 1854 Białogródka Tomasz Metelski Nowa Wieś Bazyli Ewa Krotewicz Roch Metelski i Marianna Ostrowska ż. Rocha 178-03-122 402V-403R 17 Ż DM
17 5 1854 Bazalia Piotr Baranowski Łazuczynek Mały Józef Apolonia Krotewicz Jan Krotewicz i Urszula Ziemborska 178-03-122 10V-11R 45 Ż DM
4 9 1854 Bazalia Joachim Krotewicz Łazuczynek Mały Jan Elżbieta Olszewska Franciszek Olszewski i Agnieszka Sokołowska 178-03-122 18V-19R 84 Ż DM
23 9 1854 Bazalia Justyna Krzywińska Bogdanówka Józef Aleksandra Wachowska Łukasz Krotewicz i Franciszka Korycka 178-03-122 20V-21R 91 Ż DM
24 9 1854 Bazalia Józef Gorski Łazuczynek Mały Kajetan Feliksa Bujalska Józef Kozłowski i Józefa Krotewicz 178-03-122 20V-21R 95 Ż DM
11 11 1854 Bazalia Marcin Metelski Tryski Feliks Justyna Janiszewska Franciszek Żytkiewicz i Katarzyna Krotewicz 178-03-122 24V-25R 113 Ż DM
20 12 1854 Bazalia Franciszka Jastrzębska Tryski Michał Katarzyna Staszewska Feliks Metelski i Katarzyna Krotewicz 178-03-122 27V-28R 127 Ż DM
30 3 1856 Bazalia Kornel Jakuszewski Łazuczynek Mały Jan Anna Bujalska Walerian Steczkowski i Józefa Krotewicz 178-03-124 66V-67R 30 Ż DM
25 6 1856 Bazalia Pulcheria Ostrowska Czuchele Wincenty Anna Grochowska Dionizy Pasławski i Anastazja Krotewicz 178-03-124 74V-75R 61 Ż DM
3 7 1856 Bazalia Józef Korycki Bogdanówka Antoni Elżbieta Korzeniowska Łukasz Krotewicz i Marianna Kulikowska 178-03-124 74V-75R 63 Ż DM
29 7 1856 Bazalia Anna Pietruszewska Łazuczynek Mały Franciszek Marianna Sokołowska Józef Kozłowski i Elżbieta Krotewicz 178-03-124 76V-77R 72 Ż DM
9 8 1856 Bazalia Zuzanna Mołodecka Tryski Jan Anna Gołębiowska Franciszek Żytkiewicz i Katarzyna Krotewicz 178-03-124 78V-79R 80 Ż DM
26 8 1856 Bazalia Marianna Terlecka Bazalia Feliks Zofia Krotewicz Łukasz Krotewicz i Marianna Lubieniecka 178-03-124 80V-81R 88 Ż DM
6 10 1857 Białogródka Jan Kozłowski Szarłajówka Tomasz Franciszka Krotewicz Mikołaj Faliński i Marianna Ratyńska ż. Teodora 178-3-73 160V-161R 92 Ż DM
9 10 1857 Białogródka Klara Sławecka Nowa Wieś Franciszek Aniela Krotewicz Marcin Sławecki i Anna Urbańska ż. Jana 178-3-73 161V-162R 94 Ż DM
2 2 1857 Bazalia Ignacy Zieliński Tryski Wincenty Ludwika Janiszewska Paweł Lipiński i Katarzyna Krotewicz 178-03-125 4V-5R 15 Ż DM
25 5 1857 Bazalia Petronela Krotewicz Bogdanówka Łukasz Anastazja Mondzelewska Kazimierz Krotewicz i Waleria Mondzelewska 178-03-125 15V-16R 58 Ż DM
1 9 1857 Bazalia Joachim Krotewicz Łazuczynek Mały Antoni Urszula Bujalska Józef Więckiewicz i Feliksa Górska 178-03-125 25V-26R 100 Ż DM
4 9 1857 Bazalia Tekla Sokołowska Łazuczynek Mały Tomasz Agata Krotewicz Józef Kozłowski i Marianna Stopnicka 178-03-125 26V-27R 103 Ż DM
8 11 1857 Bazalia Aniela Żaborowska Bogdanówka Jan Józefa Tymanowska Kazimierz Krotewicz i Anastazja Krotewicz 178-03-125 33V-34R 131 Ż DM 0
25 1 1858 Bazalia Dorota Przyłuska Łazuczynek Mały Kazimierz Eleonora Budzyńska Łukasz Wojciechowski i Elżbieta Krotewicz 178-03-127 3V-3Ra 14 Ż DM
3 2 1858 Bazalia Marianna Nowicka Bogdanówka IN Krystyna Kazimierz Krotewicz i Marianna Stachurska 178-03-127 3V-3Ra 15 Ż DM
9 5 1858 Bazalia Marianna Niwińska Bogdanówka Marcin Julianna Borewicz Łukasz Krotewicz i Aleksandra Niwińska 178-03-127 11V-12R 56 Ż DM
19 6 1858 Bazalia Marianna Chojecka Bogdanówka Franciszek Katarzyna Wolańska Kazimierz Krotewicz i Elżbietą Korycka 178-03-127 15V-16R 76 Ż DM
6 7 1858 Bazalia Karolina Dębicka Tryski Władysław Anastazja Boruchowska Łukasz Wiliński i Katarzyna Krotewicz 178-03-127 16V-17R 80 Ż DM
11 10 1858 Bazalia Franciszka Kozłowska Łazuczyn Wielki Andrzej Marianna Krotewicz Jan Piotrowski i Franciszka Okarska 178-03-127 22V-23R 114 Ż DM
14 11 1858 Bazalia Feliks Krotewicz Łazuczynek Mały Jan Elżbieta Olszewska Józef Zaleski i Wiktoria Przyłuska 178-03-127 25V-26R 126 Ż DM
2 3 1859 Lachowce Kazimierz Kornatowski Denysówka Stefan Antonina Krotewicz (Kretowicz) ur. Jan Kornatowski, Urszula Kornatowska, ż. Leona 886 147-148 19 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0077.htm
5 2 1859 Bazalia Jan Terlecki Bogdanówka Feliks Zofia Krotewicz Kazimierz Krotewicz i Franciszka Korycka 178-03-129 5V-6R 19 Ż DM
24 2 1859 Bazalia Jan Krzywiński Bogdanówka Józef Aleksandra Wachowska Kazimierz Krotewicz i Marianna Stachurska 178-03-129 7V-8R 27 Ż DM
22 3 1859 Bazalia Szymon Gałęzowski Łazuczynek Mały Józef Apolonia Krotewicz Józef Sokołowski i Marianna Dworecka 178-03-129 11V-12R 42 Ż DM
2 8 1859 Bazalia Katarzyna Szatkowska Łazuczynek Mały Józef Elżbieta Wesołowska Józef Kozłowski i Elżbieta Krotewicz 178-03-129 22V-23R 87 Ż DM
5 11 1859 Bazalia Stanisław Zawadzki Bogdanówka Ignacy Marianna Olszewska Łukasz Krotewicz i Katarzyna Petysz 178-03-129 31V-32R 127 Ż DM
17 11 1859 Bazalia Stanisław Steczkowski Łazuczynek Mały Józef Urszula Olszewska Franciszek Olszewski i Elżbieta Krotewicz 178-03-129 32V-33R 135 Ż DM
17 3 1860 Białogródka Grzegorz Kozłowski Szarłajówka Tomasz Franciszka Krotewicz Jan Czarnecki i Marianna Ratyńska ż. Teodora 178-03-75 110V-111R 29 Ż DM
27 2 1860 Bazalia Anastazja Szmiglewska Żerebki Małe Feliks Agata Bogucka Kazimierz Krotewicz i Marianna Kulikowska 178-03-130 7V-8R 27 Ż DM
29 3 1860 Bazalia Leon Żaborowski Bogdanówka Jan Józefa Tymanowska Gabriel Olszewski i Anastazja Krotewicz 178-03-130 11V-12R 41 Ż DM
29 3 1860 Bazalia Kornelia Żaborowska Bogdanówka Jan Józefa Tymanowska Kazimierz Krotewicz i Marianna Zawadzka 178-03-130 11V-12R 42 Ż DM
21 5 1860 Bazalia Julian Krotewicz Tryski Salwin Józefa Dębicka Wincenty Zieliński i Salomea Wilińska 178-03-130 15V-16R 54 Ż DM
2 6 1860 Bazalia Petronela Krotewicz Łazucyznek Mały Antoni Urszula Bujalska Józef Więckiewicz i Urszula Styczkowska 178-03-130 17V-18R 63 Ż DM
8 6 1860 Bazalia Jan Sokołowski Łazuczynek Mały Tomasz Agnieszka Krotewicz Adam Bujalski i Konstancja Kozłowska 178-03-130 18V-19R 65 Ż DM
23 11 1860 Bazalia Joanna Krotewicz Łazuczynek Mały Kazimierz Antonina Górska Adam Wierzbicki i Ludwika Szulc 178-03-130 32V-33R 123 Ż DM
25 12 1860 Bazalia Adam Niwiński Bogdanówka Marcin Julianna Borewicz Łukasz Krotewicz i Marianna Kulikowska 178-03-130 34V-35R 131 Ż DM
11 4 1862 Białogródka Kajetan Teleżyński Puzyrki Wielkie Józef Marianna Liniewicz Jan Krotewicz i Aniela Sławecka ż. Franciszka 178-03-77 108V-109R 29 Ż DM
17 8 1862 Białogródka Klementyna Kozłowska Szarłajówka Tomasz Franciszka Krotewicz Andrzej Kozłowski i Honorata Łukarzewska ż. Jana 178-03-77 119V-120R 76 Ż DM
1 10 1862 Białogródka Aniela Karpińska Czyżówka Franciszek Marianna Krotewicz Stanisław Sienicki i Lucyna Niewirowicz ż. Adama 178-03-77 123V-124R 89 Ż DM
15 11 1862 Białogródka Franciszek Krotewicz Puzyrki Wielkie Piotr Petronela Bobrowska Jan Krajewski i Katarzyna Lubikowska ż. Hieronima 178-03-77 126V-127R 102 Ż DM
27 12 1862 Białogródka Jan Sławecki Nowa Wieś Franciszek Aniela Kretowicz Jan Krotewicz i Antonina Różycka ż. Adama 178-03-77 129V-130R 115 Ż DM
25 10 1862 Bazalia Józefa Krotewicz Tryski Kajetan Anna Wierzbicka Roman Wojnowski i Salomea Wilińska 178-03-131 91V-92R 120 Ż DM
12 11 1862 Bazalia Marcin Krotewicz Bogdanówka Kazimierz Małgorzata Korycka Stanisław Niwiński i Marianna Kulikowska 178-03-131 93V-94R 125 Ż DM 0
14 2 1862 Starokonstantynów Antoni Wesołowski Świnna Michał Petronela Niezbrzycka Konstanty Krotewicz i Julianna Centomirska ż. Macieja 178-03-131 6V-7R 23 Ż DM
15 6 1862 Starokonstantynów Aniela Ognicka Świnna Mikołaj Honorata Centomirska Ludwik Krotewicz i Paulina Nowicka ż. Antoniego 178-03-131 20V-21R 78 Ż DM
15 6 1862 Starokonstantynów Emilia Krotewicz Świnna Konstanty Ludwika Tomaszewska Antoni Nowicki i Anastazja Piotrowska ż. Tomasza 178-03-131 20V-21R 79 Ż DM
6 8 1862 Starokonstantynów Dominik Krotewicz Świnna Ludwik Franciszka Dubielewska Tomasz Piotrowski i Julia Centomirska ż. Macieja 178-03-131 24V-25R 98 Ż DM
17 11 1862 Starokonstantynów Stanisław Niewidalski Świnna Augustyn Karolina Tomaszewska Ludwik Krotewicz i Ludwika Abramowicz panna 178-03-131 30V-31R 133 Ż DM
20 8 1863 Lachowce Józef Kornatowski Denisówka Stefan Antonina Krotewicz (Kretowicz) szl. Jan Kornatowski i Justyna Jurkiewicz wdowa 178-3-146 9V-10R 34 Ż DM
24 1 1864 Szumsk Józefa Wereszczyńska Suraż Jan Klara Krotewicz szl. Jakub Sieniawski, chł. Magdalena Korniejczuk ż. Jacka 245-1-20 144V-145R 9 R
23 7 1864 Białogródka Józef Bogusławski Puzyrki Wielkie Jan Katarzyna Popławska Feliks Teleżyński i Petronela Krotewicz (Kretowicz) ż. Piotra 178-03-81 83V-84R 73 Ż DM
3 11 1864 Białogródka Teofila Bereżecka Zawadyńce Jakub Marianna Krotewicz (Kretowicz) Feliks Krasuski i Aniela Radzimińska ż. Zygmunta 178-03-81 90V-91R 102 Ż DM
29 10 1865 Białogródka Andrzej Lubikowski Puzyrki Wielkie Józef Karolina Karczewska Jan Krotewicz i Michalina Zaręba ż. Jana 178-03-81 157V-158R 97 Ż DM
6 12 1865 Białogródka Mikołaj Krotewicz Nowe Sioło Jan Franciszka Karczewska Jan Sławecki i Marianna Sławecka ż. Marcina 178-03-81 160V-161R 111 Ż DM
25 3 1866 Białogródka Paulina Kaniewska Nowa Wieś Jan Franciszka Gołębiowska Jan Krotewicz i Paulina Mierzejewska ż. Walentego 178-03-81 205V-206R 27 Ż DM
15 1 1867 Białogródka Paweł Krotewicz Puzyrki Wielkie Piotr Petronela Bobrowska Karol Pisarski i Katarzyna Bogusławska ż. Jana 178-03-81 265V-266R 3 Ż DM
8 10 1867 Białogródka Dionizy Sławecki Nowe Sioło Andrzej Marianna Zagajewska Stanisław Krotewicz i Marianna Sławecka ż. Marcina 178-03-81 291V-292R 104 Ż DM, JZ
14 11 1867 Białogródka Jan Czernecki (Czarnecki) Puzyrki Wielkie Kornel Franciszka Lipska Piotr Krotewicz i Wiktoria Bogusławska ż. Zachariasza 178-03-81 298V-299R 129 Ż DM
26 1 1868 Dederkały Wincenty Kowalewski Bykowce Antoni Marcjanna Krotewicz 56 59-60 5 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0033.htm
4 7 1868 Białogródka Karol Krupczyński Puzyrki Małe Józef Antonina Teleżyńska Piotr Krotewicz i Michalina Zaręba ż. Jana 178-03-81 357V-358R 60 Ż DM
11 5 1870 Dederkały Ludwika Krotewicz Dederkały Wielkie Stanisław Franciszka Szymańska 56 6-7 8 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0004.htm
26 7 1870 Białogródka Krystyna Krotewicz Puzyrki Wielkie Piotr Petronela Bobrowska Karol Pisarski i Katarzyna Bogusławska 178-3-84 29V-30R 101 Ż DM
19 11 1870 Białogródka Elżbieta Krotewicz Nowa Wieś Jan Franciszka Karczewska Pafnucy Lisiecki i Marianna Sławecka panna 178-3-84 41V-42R 149 Ż DM
13 12 1870 Białogródka Adam Słomiński Nowa Wieś Adam Marianna Kozielska Jan Krotewicz i Antonina Kobylańska 178-3-84 44V-45R 161 Ż DM 0
30 1 1871 Białogródka Brygida Kozłowska Szarłajówka Tomasz Franciszka Krotewicz Teodor Ratyński i Anna Iwerska ż. Ignacego 178-03-84 106V-107R 20 Ż DM
22 3 1871 Białogródka Ludwik Lubikowski Puzyrki Małe Jan Agnieszka Ostrowska Piotr Krotewicz i Katarzyna Bogusławska 178-03-84 112V-113R 44 Ż DM
15 8 1873 Białogródka Marian Krotewicz Nowa Wieś Stanisław Ludwika Krajewska Andrzej Sławecki i Barbara Wielb ż. Piotra 178-03-84 368V-369R 118 Ż DM
17 11 1875 Białogródka Stanisław Słomiński Nowa Wieś Gabriel Marcelina Szyszkowska Stanisław Krotewicz i Marianna Słomińska ż. Jana 178-03-133 31V-32R 162 Ż DM
25 4 1876 Szumsk Mikołaj Jakuszyński Litowiszcze Jan Marianna Krotewicz chrz. 4.05 Michał Wróblewski, Justyna Soczyńska ż. Szymona 1-228 15V-16R 60 T DM 598
12 2 1877 Białogródka Jan Słomiński Ledzianka Adam Anna Teleżyńska Jan Krotewicz i Barbara Welbel ż. Piotra 178-03-133 122V-123R 23 Ż DM
4 12 1877 Białogródka Michalina Kozłowska Szarłajówka Tomasz Franciszka Krotewicz Teodor Ratyński i Wiktoria Remasza ż. Kazimierza 178-03-133 137V-138R 149 Ż DM
11 1 1895 Białogródka (syn) Krotewicz Puzyrki Wielkie Paweł Emilia Malinowska Józef Bogusławski, Anna Suchowirska ż. Jana 17-2-82 1R Ch
20 10 1903 Białogródka Wincentyna Krotewicz Puzyrki Wielkie Kazimierz Aniela Malinowska Michał Zubowicz, Józefa Krajewska ż. Jana 17-2-84 4V-5R 155 Ch

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
30 10 1827 Kupiel Jan Krotewicz Mały Łazuczyn, parafia Bazalia 23 Marcin Magdalena Popławska Agnieszka Ostrowska Sobkowce 17 Józef Anna Uchrenewicz Józef Moszczyński, Mikołaj Piotrowski, Michał Burkowski 178-3-93 322V 7 Ż 618 KP2
25 11 1829 Bazalia Michał Borkowski Łazuczynek Mały 27 Franciszek Rozalia Wiktoria Wysocka Łazuczynek Mały 19 Jan Tekla Jan Grządkowski, Antoni Kozłowski, Piotr Krotewicz 178-3-95 231R 41 Ż DM
12 2 1833 Szumsk Franciszek Eysmund Ejsmont Bykowce 23 Szymon Tekla Romanowska Urszula Krotewicz Bykowce 20 Antoni Agnieszka Brodziewska Jan Kowalewski, Ksawery Ejsmund, Tomasz Nipokulorycki 245-1-7 392V 11 R RK
29 10 1833 Szumsk Jan Dąbrowski Suraż 18 Michał Anna Dębicka Zuzanna Porańska Suraż 24 Wojciech Marianna Skrzypkowska Piotr Mrowski, Kazimierz Krotewicz, Klemens Gordzielewski 245-1-7 394V 20 R RK
3 6 1835 Bazalia Piotr Wysokiński Łazuczyn Mały 34w Antoni Apolonia Anna Borowska Łazuczyn Mały 30 Bazyli Apolonia Józef Krotewicz, Jakub Wysokiński 178-03-101 247R 18 Ż DM
22 11 1836 Bazalia f. Tereszki Dominik Zieliński Tryski 22 Wawrzyniec Franciszka Krzyszkowska Franciszka Królikowska Tryski 18 Wojciech Teresa Skąpska Mikołaj Krotewicz, Paweł Skąpski, Marcin Wieliński 178-03-118 289R 10 Ż DM
1 8 1837 Krzemieniec Stanisław Rafałowski Krzemieniec 52w Ignacy Ewa Krzyżanowska Tekla Zarzycka Krzemieniec 40 Dominik Joanna Krotewicz Jan Zarzycki i Franciszek Wróblewski 01-11 37V 18 DM 178 T
6 11 1838 Bazalia Pius Kozieradzki Łazuczynek Mały 22 Łukasz Barbara Kuźmińska Petronela Krotewicz Łazuczynek Mały 20w Marcin Teofila Jan Bujalski, Tomasz Chmielnicki 178-3-110 265R 29 Ż DM
28 10 1845 Bazalia Piotr Górski Łazuczynek Mały 28 Antoni Helena Krotewicz Franciszka Nowoszycka Łazuczynek Mały 21 Walenty Anna Staszewska Jan Wojciechowski, Aleksander Dębicki, Helena Ciesielska 178-03-113 233R 28 Ż DM
18 11 1845 Bazalia Feliks Terlecki Bazalia 25 Jan Teodora Winiarska Zofia Krotewicz Bogdanówka 19 Józef Anastazja Wróblewska Piotr Lubiniecki, Kazimierz Krotewicz,Marianna Baczyńska 178-03-113 234R 33 Ż DM 0
26 10 1847 Bazalia Franciszek Wiszniowski Bogdanówka 27 Wawrzyniec Józefa Kowalska Marianna Piasecka Bogdanówka 20 Tomasz Helena Jędrzejowska Franciszek Chojecki, Kazimierz Krotewicz, Elżbieta Korycka 178-03-116 251R 24 Ż DM
5 2 1850 Bazalia Piotr Wysokiński 55w Antoni Apolonia Zaleska Rozalia Baranowska Łazuczynek Mały 25 Wawrzyniec Marianna Czerniawska Józef Krotewicz, Józef Więckiewicz, Anna Wojciechowska 178-03-119 111R-111V 5 Ż DM
4 6 1850 Bazalia Andrzej Kozłowski Łazuczyn Wielki 21 Wojciech Helena Miłaszewska Marianna Krotewicz Łazuczynek Mały 19 Józef Teresa Piotrowska Feliks Witkowski, Wawrzyniec Turski, Elżbieta Krotewicz 178-03-119 113V-114R 12 Ż DM
15 2 1853 Białogródka Józef Teleżyński Puzyrki Wielkie 22 Ignacy Marianna Rogulska Marianna Leniewicz Puzyrki Wielkie 18 Daniel Konstancja Krotewicz Franciszek Karczewski, Karol Pisarski 178-03-121 496V 7 Ż DM
7 10 1854 Białogródka Jan Sławecki Kuczmanówka 23 Józef Franciszka Święcicka Anna Białokur Rublanka 16 Antoni Agnieszka Popławska Maciej Sławecki, Jan Krotewicz 178-03-122 432V 15 Ż DM Mg
17 1 1854 Bazalia Andrzej Wolański Porochnia par. Wołoczyska 40 Jan Apolonia Sowińska Klara Wiszniowska Bogdanówka 20 Michał Marianna Markiewicz Franciszek Chojecki, Kazimierz Krotewicz, Marianna Wolańska 178-03-122 30V 1 Ż DM
14 2 1854 Bazalia Izydor Niwiński Czuchele 25 Julian Marianna Łukarzewska Katarzyna Krotewicz Klitna Wielka 19 Józef Agnieszka Szatkowska Andrzej Lipski, Wincenty Kamiński, Franciszka Lipska 178-03-122 32V 9 Ż DM
23 5 1854 Bazalia Tomasz Kozłowski Szarłajówka par. Białogródka 20 Jan Marianna Rymsza Franciszka Krotewicz Łazuczynek Mały 17 Józef Teresa Piotrowska Klemens Krechowiecki, Andrzej Kozłowski, Anna Iwerska 178-03-122 33V 13 Ż DM
13 6 1854 Bazalia Jakub Górski Dubiszcze par. Kulczyny 28 Jan Katarzyna Krotewicz Marianna Pawłowska Pilipy 19 Jakub Agnieszka Zaręba Józef Kuczalski, Piotr Pawłowski, Petronela Krzyżanowska 178-03-122 33V 14 Ż DM
7 11 1854 Bazalia Jan Kłopotowski Tryski 26 Paweł Teresa Krotewicz Apolonia Piotrowska Tryski 20 Antoni Katarzyna Boruchowska Wincenty Wierzbicki, Józef Boruchowski, Salwina Krotewicz 178-03-122 35V 22 Ż DM
14 7 1857 Białogródka Salwan Krotewicz Tryski par. Bazalia 22 Mikołaj Katarzyna Lipińska Józefa Dębicka Ledzianka 18 Andrzej Marianna Różycka Paweł Lipiński, Józef Laskowski 178-03-73 182V 17 Ż DM
24 11 1857 Białogródka Jan Krotewicz Nowa Wieś 19 Kajetan Marianna Wolska Franciszka Krajewska? [Karczewska] Puzyrki Wielkie 17 Franciszek Aniela Mecherewicz Jan Sławecki, Mikołaj Sławecki 178-03-73 189R 34 Ż DM
17 2 1857 Bazalia Marcin Niwiński Bogdanówka 24 Franciszek Marianna Kulikowska Julia Borewicz Bogdanówka 22 Mikołaj Anna Miłaszewska Łukasz Krotewicz, Michał Kulikowski, Eleonora Chmielnicka 178-03-125 45R 12 Ż DM
19 5 1857 Bazalia Romuald Niwiński Bogdanówka 55k Urban Franciszka Popławska Aleksandra z d. Ursyn Święcicka Żerebki Małe 34w Ignacy Marianna Kotyjewska Michał Buszyński, Kazimierz Krotewicz, Julia Dębicka 178-03-125 46R 15 Ż DM
16 6 1857 Bazalia Augustyn Lipiński Tryski 20 Paweł Teresa Zielińska Urszula Kłopotowska Tryski 22 Paweł Anna Krotewicz Dominik Wiliński, Silwan Krotewicz, Katarzyna Wierzbicka 178-03-125 48V 22 Ż DM
20 10 1857 Bazalia Hubert Skąpski Tryski 21 Józef Antonina Ławecka Wiktoria Zielińska Tryski 18 Bazyli Marcjanna Bujalska Wincenty Kustowski, Jan Słotwiński, Katarzyna Krotewicz 178-03-125 51V-52R 32 Ż DM
26 1 1858 Bazalia Roman Ostrowski Salicha par. Kulczyny 19 Roch Marcelina Zielińska Józefa Kuklińska Tryski 18 Paweł Marianna Sławecka Wincenty Bilicki, Ignacy Krotewicz, Teofila Bilicka 178-03-127 31V-32R 5 Ż DM
20 4 1858 Bazalia Wawrzyniec Celiński Wójtowce par. Kupiel 43w Feliks Agnieszka Chwalińska Balbina Korzeniowska Bogdanówka Grzegorz Marianna Niemirowska Łukasz Krotewicz, Kazimierz Krotewicz, Aleksander Niwiński 178-03-127 35V-36R 17 Ż DM 0
9 11 1858 Bazalia Józef Cichocki Klitna Wielka 20 Andrzej Petronela Żółkiewska Honorata Krotewicz Klitna Wielka 17 Józef Agnieszka Szatkowska Franciszek Kaliński , Piotr Żółkiewski, Domicela Nowicka 178-03-127 44V 43 Ż DM
25 1 1859 Bazalia Dominik Wiliński Tryski 29w Jan Rozalia Ciszewska Olimpia Krotewicz Tryski 20 Mikołaj Katarzyna Lipińska Andrzej Wiliński, Kalikst Żytkiewicz, Justyna Wierzbicka 178-03-129 40R 3 Ż DM
1 2 1859 Bazalia Kazimierz Krotewicz Bogdanówka 37 Józef Anastazja Wróblewska Małgorzata Korycka Bogdanówka 19 Józef Franciszka Krzywińska Nikodem Korycki, Michał Celiński 178-03-129 40V 4 Ż DM
31 1 1860 Bazalia Kazimierz Krotewicz Łazuczynek Mały 23 Piotr Józefa Szepelska Antonina Górska Łazuczynek Mały 18 Józef Katarzyna Piotrowska Jan Krotewicz, Leon Sokołowski, Barbara Stupnicka 178-03-130 38V 4 Ż DM
13 11 1860 Bazalia Feliks Emilian Bogdanówka 27 Antoni Agnieszka Unelt Karolina Chojecka Bogdanówka 20 Mikołaj Paulina Janicka Nikodem Korycki, Kazimierz Krotewicz, Malgorzata Krotewicz 178-03-130 47V-48R 32 Ż DM
4 11 1862 Bazalia Mikołaj Mosiewicz Łazuczynek Mały 23 Franciszek Joanna Rudnicka Honorata Wysokińska Łazuczynek Mały 18 Jakub Feliksa Wąsowicz Antoni Krotewicz, Paweł Mosiewicz, Ludwika Szulc 178-03-131 111V 34 Ż DM 0
18 11 1862 Bazalia Grzegorz Akajewicz Kotiurzyńce par. Teofilpol 23 Mikołaj Brygida Fedorowicz Wiktoria Krotewicz Łazuczynek Mały 18 Jan Elżbieta Olszewska Feliks Akajewicz, Szymon Ulanicki, Paulina Teodorowicz 178-03-131 115V 46 Ż DM
31 5 1864 Lachowce Franciszek Ruczyński Hulowce 39w Józef Cecylia Pilipowska Eleonora Dobrowolska Hulowce 19 Kazimierz Katarzyna Krotewicz Wojciech Bieliński, Marcin Rybiński, Jan Unolt 178-3-146 64V 6 Ż DM
17 10 1865 Lachowce Władysław Malinowski Załuże 26 Wincenty Lucyna Rzepecka Julia Dobrowolska Załuże 22 Kazimierz Katarzyna Krotewicz Erazm Łastowski, szl. Jan Baranowicz, Leon Malinowski 178-3-146 111R 13 Ż DM
30 1 1866 Lachowce Andrzej Sławecki Nowa Wieś (Nowe Sioło) par. Białogródka 23 Franciszek Aniela Krotewicz Marianna Zagajewska Książęcin 19 Franciszek Katarzyna Chwalińska Marcin Sławecki, Stanisław Krotewicz, Franciszek Wolski 178-3-146 148R 6 Ż DM JZ
22 10 1867 Lachowce Filip Faliński Kuzmińce par. Białogródka 22 Franciszek Marianna Łukarzewska Karolina Kornatowska Denisówka 18 Stefan Antonina Krotewicz (Kretowic Jan Rychlicki, Ignacy Małachowski, Karol Kutasiewicz 178-3-146 193R 10 Ż DM
19 2 1867 Dederkały Tomasz Kowalewski Bykowce 21 Ludwik Tekla Nowicka Marianna Ejsmont Bykowce 18 Franciszek Urszula Krotewicz Jan Kretowicz, Antoni Sławecki, Szymon Bączkowski 56 127 2 1-41 126R T http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0067.htm
5 2 1867 Białogródka Leon Kłopotowski Tryski par. Bazalia 23 Paweł Teresa Krotewicz Tekla Metelska Chwedorówka 17 Jan Aleksandra Zielińska Fortunat Piotrowski, Maciej Rużycki 178-03-81 309R 8 Ż DM
8 9 1868 Lachowce Dominik Oberewicz Hurby par. Ostróg 22 Wojciech Barbara Sińkowska Franciszka Dobrowolska Żałuże 20 Kazimierz Katarzyna Krotewicz Jakub Nukij, Michał Kalnicki, Aleksander Ostaszewski 178-3-146 234R 8 Ż DM
28 1 1868 Białogródka Antoni Sokołowski Łazuczynek par. Bazalia 22 Tomasz Agnieszka Krotewicz Elżbieta Falińska Szarłajówka 18 Mikołaj Marcelina Gabriel Sokołowski, Grzegorz Stupnicki 178-03-81 379V 5 Ż DM
8 2 1870 Białogródka Antoni Piotrowski Salicha par. Kulczyny 19 Józef Katarzyna Wysoczyńska Ludwika Krotewicz Nowe Sioło 17 Kajetan Marianna Wolska Antoni Łapiński, Józef Sławecki 178-03-84 56V 11 Ż DM
8 11 1870 Białogródka Stanisław Krotewicz Nowe Sioło 25 Kajetan Marianna Wolska Ludwika Krajewska Puzyrki Wielkie 19 Jan Teresa Łapińska Julian Wolski, Józef Sławecki 178-03-84 73V 45 Ż DM
8 11 1870 Białogródka Dionizy Krotewicz Tryski par. Bazalia 19 Mikołaj Katarzyna Lipińska Agata Święcicka Chwedorówka 18 Franciszek Rozalia Wolska Antoni Lipiński, Celestyn Skąpski 178-03-84 76V 51 Ż DM
21 11 1871 Białogródka Kazimierz Lubecki Medce [Metce] par. Kulczyny 24 Stanisław Agnieszka Dąbrowska Sabina Metelska Chwedorówka 19 Bazyli Ewa Kretowicz [Krotewicz] Benedykt Dąbrowski, Tomasz Faliński 178-3-84 171R 40 Ż DM
6 2 1872 Białogródka Jan Kobylański Ledzianka 20 Michał Domicela Wierzbicka Aniela Teleżyńska Puzyrki Wielkie 17 Józef Marianna Liniewicz Jan Krotewicz, Józef Sławecki 178-03-84 253V 5 Ż DM
22 10 1872 Białogródka Jan Krotewicz Nowa Wieś 30w Kajetan Marianna Wolska Joanna z d. Przyłucka [Przyłuska] Szwajdecka Białogródka 20w Wacław Tekla Zańkowska Piotr Webel, Franciszek Kejl 178-03-84 280R 58 Ż DM
13 11 1877 Szumsk Michał Czechowski Sadki Wielkie par. Dederkały 28 Jakub Agata Szpakowska Katarzyna Jakuszewska Bajmaki 19 Jakub Marianna Krotewicz Józef Andrzejewski, Władysław Pacewicz 1-229 48V 23 T DM 694
21 1 1879 Białogródka Józef Krotewicz Nowa Wieś 25w Piotr Petronela Bobrowska Anna Teleżyńska Puzyrki Wielkie 18 Stefan Lucyna Królikowska Józef Głuchowski, Feliks Bogusławski 178-03-133 236V 1 Ż 459 DM
25 10 1881 Białogródka Franciszek Ksawery Krotewicz Świnna par. Stary Konstantynów 26w Konstanty Ludwika Tomaszewska Agata Wolska Chwedorówka 17 Romuald Honorata Białokur Dionizy Krotewicz, Feliks Nowicki 178-03-133 354R 32 Ż 685 DM
7 2 1882 Białogródka Antoni Terechowicz Sachnowce par. Stary Konstantynów 28 Tomasz Agnieszka Ognińska Karolina Bujalska Ledzianka 20 Tomasz Marianna Ładzińska Franciszek Proczkowski, Franciszek Krotewicz 178-03-133 404V 18 Ż 783 DM
2 2 1883 Białogródka Tomasz Faliński Ledzianka 58w Józef Marianna Zielińska Honorata Liniewicz Puzyrki Wielkie 35 Daniel Konstancja Krotewicz Grzegorz Kobierski, Jan Kobylański 178-3-133 473R 4 Ż DW 914
15 9 1885 Białogródka Józef Skomski Tryski par. Bazalia 23 Kornel Eufrozyna Zielińska Joanna Wojnowska Puzyrki Małe 23 Jan Emilia Bujalska Zygmunt Krotewicz, Stefan Szepelski 178-03-133 629R 28 Ż 1222 DM 0
16 9 1890 Szumsk Wincenty Kowalewski Waśkowce 22 Antoni Marcelina Krotewicz Marianna Bączkowska Sadeczki Małe 18 Szymon Anna Waszkiewicz 01-233 141R 11 T
27 1 1891 Krzemieniec Jan Pawłowicz Krzemieniec 27 Michał Salomea Reszakowska Julia Micherska Folwarki 28 Stanisław Joanna Krotewicz 0.1-81G 28V 2 T
25 1 1898 Szumsk Franciszek Barski Pererosłe, par. Kuniów 23 Jan Rozalia Nawrocka Waleria Krotewicz Bykowce 18 Franciszek Marianna Dzwonkowska 01-234 54V 2 T
20 10 1902 Szumsk Bronislaw Śliwiński Bykowce 24 Franciszek Zefiryna Ejsmont Malwina z Pacewiczów Krotewicz Bykowce 27w Sylwester maria Skrzypkowska 0.1-236 293V 26 T

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
3 9 żona Marianna zd. Krotewicz 40 Szumsk Bryków 1881 Równe RK 245-1-34
33 69 żona Aleksandra zd. Krotewicz 49 Szumsk Załuże 1881 Równe RK 245-1-34
8 21 żona Filomena z Krotewiczów 26 Łanowce Bereżanka 1885 Równe DM 245-1-37
37 106 106 Chł. Krotewicz Antoni 28 Bazalia Bazalia 1888 Żytomierz DM 178-49-67
38 108 żona Józefa z Krotewiczów 35 Bazalia Bazalia 1888 Żytomierz DM 178-49-67
40 2 syn Joanny po I-mężu Henryk Krotewicz 17 Bazalia Nowa Grobla 1888 Żytomierz DM 178-49-67
40 3 Chł. Marcin Krotewicz 44 Bazalia Nowa Grobla 1888 Żytomierz DM 178-49-67
175 6 żona Tekla z Krotewiczów 32 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
193 49 Chł. Krotewicz Joachim 32 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
196 51 żona Joanna z Krotewiczów 25 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
200 66 żona Honorata z Krotewiczów 20 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
210 93 żona Lucyna z Krotewiczów 34 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
219 129 Chł. Krotewicz Marcin 43 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
240 169 Chł. Krotewicz Elżbieta, wdowa 72 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
267 51 Krotewicz Wincenty 22 Starokonstantynów Zapadyńce 1888 Żytomierz DM 178-49-24
286 298 jego żona Petronela z Krotewiczów 25 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
287 299 żona Marianna z Krotewiczów 38 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
290 332 Chł. Krotewicz Paweł 52 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
293 338 Chł. Krotewicz Stanisław 52 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
294 322 córka Katarzyny po I-mężu Petronela Krotewicz 11 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
294 323 córka Katarzyny po I-mężu Wiktoria Krotewicz 4 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
301 342 Chł. Krotewicz Antonina, wdowa 41 Bazalia Łazuczynek Mały 1888 Żytomierz DM 178-49-67
302 1 żona Zofia z Krotewiczów 62 Bazalia Łazuczyn Wielki 1888 Żytomierz DM 178-49-67
325 23 Krotewicz Józef 30 Starokonstantynów Kuźmin 1888 Żytomierz DM 178-49-24
326 30 żona Antonina Krotewicz 67 Bazalia Janówka 1888 Żytomierz DM 178-49-67
416 17 Chł. Krotewicz Karol, wdowiec 47 Bazalia Klitna Wielka 1888 Żytomierz DM 178-49-67
436 12 Chł. Krotewicz Anna, wdowa 71 Bazalia Borszczówka 1888 Żytomierz DM 178-49-67
482 5 żona Katarzyna z Krotewiczów 29 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
486 20 Krotewicz Franciszek 58 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
486 22 Krotewicz Józef 32 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
487 24 Krotewicz Franciszek 28 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
487 26 Krotewicz Antoni 21 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
494 45 Krotewicz Franciszek 33 Starokonstantynów Świnna 1888 Żytomierz DM 178-49-24
623 20 żona Bronisława z Krotewiczów 25 Starokonstantynów Szkarawka Mała 1888 Żytomierz DM 178-49-24
26 65 Żona Maria z Krotewiczów 33 Szumbar Piszczatyńce 1901 Tarnopol DW
26 67 Matka Salomea z Jaśkiewiczów Krotewicz 58 Szumbar Piszczatyńce 1901 Tarnopol DW
9 24 Krotewicz Salonea z d. Jaśkiewicz wd. 60 Szumbar Piszczatyńce 1903 Tarnopol DW 426-1-60
28 71 Żona Maria z Krotewiczów 35 Szumbar Piszczatyńce 1903 Tarnopol DW 426-1-60
3 7 Krotewicz Józef 59 Białogródka Puzyrki Wielkie 1915 Żytomierz DM 178-49-60
3 b/n Krotewicz Stanisław 26 Białogródka Puzyrki Wielkie 1915 Żytomierz DM 178-49-60
9 28 żona Antonina Krotewicz 35 Białogródka Dosin 1915 Żytomierz DM 178-49-60
14 37 żona Karolina Krotewicz 35 Białogródka Romanów 1915 Żytomierz DM 178-49-60
16 45 Krotewicz Antoni 21 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
17 46 Krotewicz Jan 54 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
17 47 Krotewicz Karol 31 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
18 48 Krotewicz Jan 74 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
18 51 Krotewicz Karol 37 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
18 53 Krotewicz Józef 35 Białogródka Nowa Wieś 1915 Żytomierz DM 178-49-60
24 76 Krotewicz Mikołaj 43 Białogródka Puzyrki Wielkie 1915 Żytomierz DM 178-49-60
39 114 Krotewicz Julian 39 Białogródka Puzyrki Wielkie 1915 Żytomierz DM 178-49-60


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl