Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 400 wyników dla: Adamowicz

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
5 2 1785 Żółtańce Konstancja Adamowicz 90 Kłodzienko 10 pracowita 1595L 1b http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0001b.htm
20 12 1785 Żółtańce Jakub Adamowicz 0,5 Kłodzienko 10 prac. 1595L 1b http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0001b.htm
2 7 1787 Żółtańce Jan Adamowicz 0,5 Kłodzienko 10 prac. 1595L 1b http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0001b.htm
6 7 1796 Żółtańce Magdalena Adamowicz 8 Kłodzienko 1595L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0002.htm
10 6 1797 Żółtańce Eufrozyna Adamowicz 16 Kłodzienko 1595L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0002.htm
27 1 1799 Lubar Franciszka Adamowicz 3/12 Lubar łacina, rodzice: Józef, Teresa 178-49-3 624R Ż Mg
1 3 1800 Lubar Andrzej Adamowicz 18/52 Lubar łacina, rodzice: Józef, Teresa 178-49-3 650V Ż Mg
3 4 1800 Lubar Józef Adamowicz 27 Lubar łacina, 178-49-3 651R Ż Mg
19 3 1801 Żółtańce Józef Adamowicz 1 Kołodzienko 10 1595L 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0002.htm
4 11 1811 Żółtańce Michał Adamowicz 77 Kołodzienko 10 1595L 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201595/pages/PL_1_301_1595_0003.htm
12 8 1824 Krzemieniec Eleonora Adamowicz 1 Krzemieniec c. Ludwika i Doroty 299 187 99 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0099.htm
24 11 1827 Nabrzuska Antonina Rukiewicz 47 Kraśnica z Adamowiczów, Tomasza Rukiewicza małżonka, synowie: Edmund, Emilian, Apolinary, córki: Paulina , Wiktorya 843 564 3 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0314.htm
7 11 1827 Łabuń Zofia Borecka 4 Futor Łabuński ojciec Wojciech Borecki, matka Barbara z Adamowiczów, przyczyna zgonu: z żołądka bolenia 178-3-93 129V 64 Ż 252 KP2
15 11 1829 Ostróg Eliasz Markiewicz 50 Moszczanica żona Florentyna zd. Adamowicz, zostawił syna Franciszka, w maj. Maksymiliana Jabłonowskiego 171-1-2 26R 48 R 7206 MZ
11 12 1831 Ostróg Marianna Adamowicz 1,5 Storonicze z suchot, rodzice Marcin i Franciszka zd Piątkowska 1-171-4 32R 162 R MZ
14 9 1832 Włodzimierz Józef Adamowicz 29 Włodzimierz stanu wolnego, kunsztu krawieckiego 847 68 88 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20847/pages/PL_1_436_847_0036.htm
29 6 1833 Ołyka Paulin Adamowicz 10/365 Humienniki Mikołaja i Marianny z Wiszniewskich 819 149 27 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0156.htm
7 4 1833 Lachowce Jadwiga Adamowicz 22 Bisówka ur., z Jarzębskich, mąż Szymon 171-1-6 95R 25 R DM
28 4 1834 Kuniów Piotr Jakuszewski 25 Hucisko Stare żona Bogumiła z Adamowiczów, syn Karol R 83 V 22 0
25 8 1835 Ołyka Jacek Adamowicz 1/52 Humienniki Mikołaja i Marianny z Wiszniewskich 821 143 18 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0144.htm
5 5 1835 Ostróg Paweł Adamowicz 6 Choteń z gorączki syn Macieja i Franciszki zd Piątkowska 171-1-8 36V 47 R
23 11 1836 Ostróg Jan Wysoczyński 50 Chorów szlachetny, żona Antonina z Adamowiczów, syn Michał 171-1-9 38V 78 R DM
7 10 1837 Ostróg Anna Adamowicz 1 Storonicze c. Marcina i Franciszki z Piątkowskich 171-1-10 43R 85 R DM
24 2 1838 Przewały Agata Adamowicz 65 Hajki wdowa po Jakubie, s. Jan, Józef, c. Eleonora, Anna, Bogumiła 853 602 1 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20853/pages/PL_1_436_853_0339.htm
3 5 1838 Ostróg Józef Adamowicz 4 Storonicze s. Macieja i Franciszki z Piątkowskich 171-1-11 39R 71 R DM
1 8 1839 Turzysk Joanna Kozłowska 2 Turzysk c. Jana i Ewy z Adamowiczów 715 26 16 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20715/pages/PL_1_436_715_0016.htm
8 6 1839 Ostróg Franciszka Adamowicz 30 Storonicze z połogu, mąż Maciej 879 24 V 56 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0026.htm
30 6 1839 Ostróg Józef Adamowicz 3/52 Storonicze s. Macieja i Franciszki z Piątkowskich 879 25 R 61 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0026.htm
25 1 1840 Nowogród Wołyński Zofia Brzezicka 28 Nowogród Wołyński z Adamowiczów, mąż Paweł, syn Klemens Jan 871 81 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0043.htm
24 4 1840 Ostróg Maciej Adamowicz 55 Choteń wdowiec, synowie Szymon, Franciszek i Mikołaj, córka Bogumiła 880 19 V 41 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0021.htm
28 9 1841 Łuck Katarzyna Adamowicz 52 Łuck z Krajewskich, wdowa po Janie, pozostawiła synów: Bazylego i Jana, córkę Apolonię. 377 61 59 827 31V ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20377/pages/PL_1_436_377_0033.htm
2 12 1841 Horyńgród Helena Adamowicz 1,5 Dorohobuż córka Szlachetnych Jana i Tekli 171-1-12 153R 10 R Mg
9 12 1842 Ostróg Szymon Adamowicz 30 Choteń wdowiec po Elżbiecie z Rutkowskich, dzieci nie zostawił 881 44 V 102
10 12 1842 Ostróg Franciszek Adamowicz 25 Choteń młodzian, s. Macieja i Tekli z Galińskich 881 45 R 103
11 3 1842 Nowogród Wołyński Brygida Lewicka 0,5 Susły córka Ignacego i Józefy z Adamowiczów 873 90 51 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0048.htm
8 5 1843 Korytnica Franciszek Adamowicz 81 Czerniawka żonaty, synowie Piotr i Maciej żonaci, 2 córki zamężne i 2 panny 216 12 4 DW
27 10 1843 Ostróg Antonina Wysoczyńska 56 Ostróg z Adamowiczów, wdowa po Janie, syn Michał 882 31 V 79 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0033.htm
7 9 1844 Ostróg Rozalia Adamowicz 90 Ostróg z Skalskich, wdowa po Pawle, dzieci nie zostawiła 883 29 V 54 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0033.htm
7 1 1845 Jampol Michał Kapuśniak 1/2 Wiązowiec s. prac. Adama i Tekli z Adamowiczów 876 592 2 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20876/pages/PL_1_436_876_0319.htm
27 9 1845 Niewirków Woyciech Adamowicz 30 Ludwipol Pozostawił żonę Karolinę i dzieci 884 287 15 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0294.htm
18 12 1846 Łuck Apolonia Janoska 5 Łuck c. prac. Jana i Apolonii z Adamowiczów 382 69 99 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20382/pages/PL_1_436_382_0038.htm
4 9 1848 Ołyka Ludwik Adamowicz 2 Humienniki Mikołaja i Marianny z Wiszniewskich 472 49 36 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20472/pages/PL_1_436_472_0027.htm
24 8 1848 Zasław św. Józefa Marianna Adamowicz 1/4 Sławuta od cholery, c. NN i 1-dw. Karoliny wdowy 178-3-117 76R 138 Ż
27 11 1851 Luboml Józef Adamowicz 45 na drodze mieszkaniec wsi Musur, żona Jadwiga z d. Zelenkowa, córka Anna 864 198 73 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20864/pages/PL_1_436_864_0106.htm
13 8 1853 Korytnica Julianna Czerwińska 46 Wydranica z d. Adamowicz, wdowa po Tadeuszu, syn Jan, córki Tekla i Katarzyna 225 21 23
22 8 1853 Przewały Joanna Myślińska 19 Stawki z Adamowiczów, żona Jana, s. Michał 865 299 10 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20865/pages/PL_1_436_865_0158.htm
27 8 1854 Korytnica Józef Zubko 3/52 Wólka s. Wincentego i Julianny z Adamowiczów 226 27 33 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20226/pages/PL_1_436_226_0016.htm
11 11 1854 Korytnica Agata Adamowicz 76 Wólka wdowa po Kazimierzu, synowie Maciej i Piotr, córki Marianna, Julianna i Antonina 226 29 46 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20226/pages/PL_1_436_226_0019.htm
17 8 1855 Korytnica Petronela Adamowicz 70 Bystraki wdowa po Łukaszu, synowie Józef, Michał i Andrzej, córka Katarzyna 227 27 75 0
5 6 1855 Wiszenki Emilia Adamowicz 1 Majdan Jezierski c. w.ż. Jacentego i Praksedy z Sawickich 777 41 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20777/pages/PL_1_436_777_0022.htm
3 8 1855 Łabuń Julia Adamowicz 25 Hryców ur., panna 178-03-123 727R 49 Ż DM
20 1 1858 Ołyka Marianna Adamowicz 50 Humienniki z Wiszniewskich, mąż Mikołaj, synowie Stanisław, Józef i Marcin, córki Marianna i Teodora 482 50 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20482/pages/PL_1_436_482_0027.htm
29 9 1858 Ołyka Mikołaj Adamowicz 40 Humienniki wdowiec, zostawił synów Stanisława, Józefa, Marcina, Mariannę i Teodorę 482 57 17 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20482/pages/PL_1_436_482_0030.htm
10 4 1860 Ołyka Jan Adamowicz 0,5 Humienniki s. Stanisława i Agaty z Stankiewiczów 841 344 9 484 42 0
20 8 1860 Wiszenki Jan Adamowicz 1/52 Majdan Jezierski s. szl. Jacentego i Praksedy z Sawickich 841 640 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0353.htm
22 8 1860 Wiszenki Prakseda Adamowicz 33 Majdan Jezierski z d. Sawicka, szl., mąż Jacenty 781 45 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20781/pages/PL_1_436_781_0024.htm
25 11 1860 Łabuń Barbara Borecka 75 Fut. Łabuński ur., z Adamowiczów, wdowa po Wojciechu, synowie Jan i Kajetan 178-03-75 331V 56 Ż DM 0
20 7 1866 Żytomierz Leonida Lutostańska 2 Żytomierz z choroby zębów, córka Franciszka i Pawliny z Adamowiczów 178-3-63 134R 243 Ż DG 214
12 10 1871 Ołyka Józef Adamowicz 8 Humienniki Adama i Agaty ze Stankiewiczów 492 76 18 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20492/pages/PL_1_436_492_0040.htm
15 4 1872 Ołyka Karol Adamowicz 7 Humienniki Józefa i Anieli ze Stankiewiczów 493 65 12 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20493/pages/PL_1_436_493_0033.htm
30 3 1874 Ołyka Agata Adamowicz 36 Humienniki ze Stankiewiczów, mąż Staśko, zostawiła dzieci Jana, Wincentego i Mariannę 495 73 17 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20495/pages/PL_1_436_495_0038.htm
9 5 1875 Ołyka Marianna Adamowicz 8 Humienniki Stanisława i Agaty ze Stankiewiczów 496 72 8 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20496/pages/PL_1_436_496_0037.htm
10 9 1875 Ołyka Zofia Adamowicz 1,5 Humienniki Stanisława i Agaty ze Stankiewiczów 496 74 16 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20496/pages/PL_1_436_496_0038.htm
17 7 1877 Dederkały Barbara Grocholska 77 Sadki z d. Bożecka, 1.v. Adamowicz, wdowa po Teodorze, bez potomstwa 57 160 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2057/pages/PL_1_436_57_0090.htm
19 11 1881 Ołyka Józefa Adamowicz 8 Humienniki Józefa i Karoliny z Sulikowskich 502 95 47 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20502/pages/PL_1_436_502_0050.htm
23 2 1889 Kuniów Bronisława Podhorodecki 7/12 Hucisko s. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 315V 14 Ż DM
2 4 1891 Kuniów Franciszek Podhorodecki 1 Hucisko Stare s. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 395R 14 Ż DM
19 1 1892 Ołyka Józef Adamowicz 51 Humienniki żona Karolina z Sulikowskich, dzieci z 1 żony Ignacy oraz Mikołaj, Julia, Marianna, Emilia 1018 76 7 MO 0
8 10 1893 Kuniów Anastazja Jakubowska 2/12 Gurszczyzna c. Antoniego i Anny Adamowicz 178-3-86 500V 20 Ż DM
9 4 1895 Ołyka Józef Adamowicz 9 Humienniki Jan i Marianna z Jankowskich 1018 500 27 MO 0
27 12 1895 Kuniów Stefan Jakubowski 6/12 Gurszczyzna s. mieszczan krzemienieckiej społ. Antoniego i Anny z Adamowiczów 178-3-86 593V 89 Ż DM
20 2 1897 Ołyka Maria Adamowicz 80 Bogusławka z Wolaków, zostawiła męża Wincentego i syna Franciszka 1018 799 17 MO
3 9 1897 Ołyka Anna Adamowicz 30 Humienniki z Jankowskich, mąż Jan, córki Emilia i Józefa 1018 817 67 MO
15 1 1898 Ołyka Dominika Adamowicz 3 Huta Bogusławka Franciszka i Franciszki z Mierzwińskich 1018 938 2 MO 0
23 10 1898 Kuniów Mikołaj Podhorodecki 8 Hucisko Stare s. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 753R 66 Ż DM
20 3 1899 Kuniów Anastazja Podhorodecka 18 Hucisko Stare c. Józefa i Marianny z Adamowicz 178-3-86 803R 16 Ż DM
8 2 1900 Kuniów Franciszka Podhorodecka 2/12 Hucisko Stare c. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 859V 9 Ż DM
24 3 1900 Kuniów Edward Podhorodecki 21 Hucisko Stare s. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 861V 19 Ż DM
26 12 1900 Kuniów Teofila Podhorodecka 5 Hucisko Stare c. Józefa i Marianny z Adamowiczów 178-3-86 873R 90 Ż DM
10 9 1909 Ołyka Zofia Adamowicz 7/12 Humienniki Jana i Marianny z Bednarzów 1019 157 76 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0084.htm
8 1 1913 Ołyka Anna Rzepecka 60 Ołyka z Adamowiczów, zostawiła męża Dominika 1063 143 1 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0151.htm
15 9 1914 Ołyka Wincenty (Trofim) Adamowicz 102 Bogusławka wdowiec, zostawił dzieci: Teofila, Ludwika, Franciszka, Zofię 1063 219 86 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0231.htm
22 2 1917 Tbilisi Michał Adamowicz 71 Tbilisi s. Jakuba, mieszczanin m. Wilno, żona Praskowia z d. Wesnenko 297 78 Tb

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
19 10 1634 Ostróg Helena Adamowicz Stefan Ewa data chrztu t.8. 615 ks. WŻ DM
25 3 1760 Szumsk Barbara Bielewicz Bilewicz Waśkowce Aleksander Zofia Bazyli Adamowicz, Teresa Trochymowa 297-1-180 91R Ł RK 4410
3 10 1762 Szumsk Franciszek Bilewicz Bielewicz Waśkowce Aleksander Zofia Bazyli Adamowicz, Teresa Trochimowa 297-1-180 110V Ł 4453 RK
5 4 1763 Szumsk Wojciech Podolski Waśkowce Józef Katarzyna Bazyli Adamowicz, Anastazja Bilewiczowa 297-1-180 114V Ł 4461 RK
27 7 1766 Szumsk Ignacy Adamczukowicz Adamowicz Szumsk Szymon Agnieszka Stefan Jedruszkiewicz, Anna Matuszewszka 297-1-180 133R Ł 4498 RK
15 3 1768 Szumsk Wincenty Wacław Dombko Dąbski Dębski Sadeczki Tomasz Barbara Błażej Adamowicz, Marianna Gabrielicha 297-1-180 142R Ł 4517 RK
6 11 1769 Szumsk Michalczuk Szumsk Bazyli Teodora Andrzej Dembrowski, Marianna Hawrilicha, Konstanty Adamowicz, Tatiana Mendruczka 297-1-180 149R Ł RK 4534
11 6 1770 Szumsk Antoni Adamowicz Waśkowce Szymon Agnieszka Eliasz Rudzinski, Barbara Listowska 297-1-180 151V Ł RK 4539
16 9 1798 Lubar Franciszka Adamowicz Lubar Józef Teresa łacina, data chrztu, Teodor Łopuszański, Katarzyna Michalska 178-49-3 611V Ż Mg
13 3 1799 Lubar Anna Buderadzka Lubar Andrzej Apolonia Łopuszańska łacina, data chrztu, Józef Markiewicz, Anna Zozulińska, ass. Józef Adamowicz, Justyna Markiewicz 178-51-174 5R Ż Mg
1 12 1799 Lubar Andrzej Adamowicz Lubar Józef Teresa łacina, data chrztu, Teodor Łopuszański, Katarzyna Michalska, ass. Stefan Izydłowski, Brigida Rudnicka 178-51-174 17V-18R Ż Mg
30 6 1801 Ostróg Piotr Adamowicz Ostróg Paweł Marcjanna Mateusz Szczucki, Dorota Mrozowska 297-1-136 7 Ł SK
31 7 1801 Lubar Helena Zozulińska Lubar Marcin Helena łacina, data chrztu, Marcin Gudziennik, Teresa Adamowicz 178-51-174 34R Ż Mg
17 8 1802 Ostróg Joanna Adamowicz Choteń NN Adamowicz Wawrzyniec Biełasow, Józefa Grocholska 297-1-136 22 Ł SK
29 10 1806 Ostróg Szymon Adamowicz Choten Mateusz Marcjanna Feliks Ostaszewski, Marianna Teodorowa 297-1-136 60 Ł SK
15 4 1807 Ostróg Domicela Adamowicz Ostróg Paweł Rozalia Jan Piątkowski, Rozalia Brzezińska 297-1-136 64 Ł SK
12 5 1807 Ostróg Katarzyna ...ska Choten Błażej Eufemia Andrzej Tomaszuk, Marianna Adamowicz 297-1-136 64 Ł SK
24 2 1808 Ostróg Mateusz Iwanowski Chorów Jan Marianna ? Adamowicz, Teodora 297-1-136 72 Ł 1109 SK
19 4 1809 Ostróg Józef Czapliński Ostróg NN Angela Czaplińska Paweł Adamowicz, Helena Golecka 297-1-136 96 Ł 1144 SK
25 5 1809 Ostróg Justyna Płużne Józef Marianna Paweł Adamowicz, Otylia Gadeńska 297-1-136 98 Ł 1146 SK
5 12 1809 Ostróg Barbara Adamowicz Choten Mateusz Marianna Piotr Staszewski, Modesta Chweszczycka 297-1-136 108 Ł 1159 SK
22 12 1809 Ostróg Franciszka Wiktoria Gaimska Płużne Mikołaj Cecylia Mateusz Adamowicz, Domicela Jaroczyńska 297-1-136 109 Ł 1161 SK
8 4 1810 Ostróg Wincenty Adamkiewicz Choten NN Barbara Adamkiewiczowa Mateusz Adamowicz, Barbara Galimska 297-1-136 117 Ł SK
30 4 1810 Ostróg Piotr Adamowicz Choten NN Rozalia Adamowiczowa Leon Zamośniuk, Cecylia Zalewska 297-1-136 120 Ł SK
30 12 1811 Ostróg Bogumiła Adamowicz Storonicze Mateusz Marianna Wojciech Kłosiński, Zofia Teodorowa 297-1-136 172 Ł 887 SK
20 9 1814 Ostróg Michał Adamowicz Choten Mateusz Marianna Galimska Ignacy Złotkiewicz, Krystyna Żytnikowska 297-1-136 216 Ł SK
15 10 1814 Ostróg Szymon Zaleski Choten Wojciech Katarzyna Galimska Mateusz Adamowicz, Agnieszka Zaleska 297-1-136 218 Ł SK
8 12 1814 Ostróg Elżbieta Żuchnikowska Choten Błażej Chimka Mateusz Adamowicz, Teresa Żygadłowa 297-1-136 222 Ł SK
24 12 1815 Ostróg Franciszek Adamowicz Choten Mateusz Marianna Galimska Szymon Wierzbicki, Teresa Żygadłowa 297-1-136 240 Ł 963 SK 0
17 8 1816 Ostróg Wawrzyniec Wierzbicki Choten Szymon ? Elżbieta Żygadło Marcin Adamowicz, Antonina Wereszczyńska 297-1-136 257 Ł SK
20 3 1827 Łuck Kazimierz Adamowicz Teremne Józef Franciszka Chodzińska Heronim Panasiuk, Aleksandra Chlebnik panna 368 5 17 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0003.htm
6 8 1827 Łabuń Kajetan Borecki Berezna Wojciech Barbara Adamowicz Antoni Ostrowski, Anna Szewczowa 178-3-93 109R/109V 37 Ż 213/214 KP2
1 10 1827 Łabuń Brygitta Dzierzyńska Futor Łabuński Tomasz Julianna Adamowicz Ksawery Grocholski, Angiela Witwicka 178-3-93 110V 47 Ż 216 KP2
8 11 1827 Łabuń Grzegorz Rogowski Futor Łabuński Jan Marianna Adamowicz Jan Borecki, Agnieszka Wilczyńska 178-3-93 112R 56 Ż 219 KP2
2 1 1828 Krzemieniec Józef Jasiemkiewicz Krzemieniec Wojciech Klara Adamowicz Łukasz Papara i Helena Kamieńska ż. Antoniego 01-3 28V 2 T 529 DM
10 2 1828 Ostróg Julianna Adamowicz Choteń Maciej Franciszka Piątkowska chrzest 13.02.1828, Stanisław Zaniewski, Krystyna Żytnikowska ż. Jana 171-1-1 5R 25 R Mg
2 3 1828 Niewirków Franciszek Adamowicz Majdan Siedliskiej Michał Magdalena Kwiatkowska ch. 9.03.1828, Ur. Jakub Baczmanski, Ur. Anna Strachowska panna 171-1-1 253V-254R 62 R 7147 Mg
21 7 1829 Korytnica Agata Adamowicz Czerniawka Kazimierz Agata Kowal 208 15 49
28 7 1829 Korytnica Anna Adamowicz Czerniawka Jan Ksenia Łaton (?) 208 15 51
16 2 1829 Ostróg Paweł Adamowicz Maciej Franciszka Piątkowska 171-1-2 3V 19 R MZ 718
18 12 1829 Ostróg Adam Przewłocki Podobanka Michał Elżbieta Wysoczyńska Włodzimierz..., Marianna Kołotylina żona Piotra, Kazimierz Wolski, Aleksandra Adamowicz, 171-1-2 15R 113 R MZ 719
3 10 1830 Ołyka Stanisław Łukasz Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniewska 816 292 34 MO 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20816/pages/PL_1_436_816_0298.htm
2 4 1830 Ostróg Marianna Adamowicz Choteń Maciej Franciszka Piątkowska Paweł Ostapow, Marta Teodorowa 171-1-3 6R 40 R MZ
18 1 1831 Korytnica Tomasz Adamowicz Bystraki Józef Magdalena Bilska 208 22 70 0
4 6 1831 Dąbrowica Teodor Michałowski Berezki NN Ludwika Andrzey Adamowicz, Anna Krepieniewiczówna; ch: 08.06. 817 79 94 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0083.htm
10 1 1831 Szumsk Teresa Burkowska Sadeczki Józef Elżbieta Łukaszuk Józefat Hrycko, Fiedora Adamowicz ż. Aleksandra 245-1-5 367R 2 R RK
4 12 1831 Ostróg Mikołaj Adamowicz Storonicze Maciej Franciszka Piątkowska Ur. Kazimierz Mierzwicki, Pelagia Rudnicka 171-1-5 5V6R 28 R MZ
23 10 1832 Korytnica Sabina Seweryna Łaniewska Korytnica Justyn Antonina Adamowicz 208 34 18 0
13 11 1832 Dąbrowica Petronella Skibińska Dąbrowica NN Wiktorya Andrzey Adamowicz, Wincenta Romanowska; ch: 14.11. 818 87a 12 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0093.htm
20 1 1833 Korytnica Jan Adamowicz Czerniawka Jan Ksenia Wojtanowska 208 36 3 0
2 11 1833 Kuniów Karol Jakuszewski Hucisko Piotr Bogumiła Adamowicz R 68 R 57 0
22 6 1833 Ołyka Paulin Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniewska 819 131 34 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0137.htm
5 3 1834 Ostróg Józef Adamowicz Storonicze Maciej Marianna Piątkowska Jan Lipczyński, Zofia Krupicka 29 O 0
11 3 1834 Ostróg Mikołaj Zieliński Storonicze Mateusz Maria Kutyłowska Szymon Adamowicz, Tekla Lipczyńska ż. Jana 30 O 0
19 10 1834 Ostróg Piotr Grochowski Nowomalin Jan Katarzyna Woźnicka Piotr Adamowicz, Józefa Korzeniowska 98 O 0
1 2 1835 Korytnica Agata Adamowicz Czerniawka Jan Ksenia 209 1 2 0
14 8 1835 Ołyka Jacek Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniewska 821 129 24 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0130.htm
10 1 1835 Kamień Koszyrski Tomasz Malicki Huta Kamieńska Antoni Honorata Maśluk Jan Kierbiszyn, Marianna Adamowicz 168 1 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20168/pages/PL_1_436_168_0001.htm
5 2 1835 Białogródka Agata Adamowicz Chrystówka Ignacy Marianna Mazur Jan Kajetanów i Praska Zachartynczuk ż. Tomasza 178-03-101 112R 11 Ż DM
30 4 1835 Ożohowce Katarzyna Mikulska Łonki Józef Wincenta Franciszek Kaliński, Marianna Adamowiczowa 178-3-101 287 5 Ż SK
25 7 1836 Ostróg Anna Adamowicz Storonicze Maciej Franciszka Piątkowska Franciszek Soszyński i Katarzyna Soszyńska 171-1-9 13V 76 R DM
25 7 1837 Korytnica Józef Adamowicz Czerniawka Jan Helena 211 3 7 0
25 10 1837 Turzysk Joanna Teresa Kozłowska Turzysk Jan Ewa Adamowicz 713 11 21 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20713/pages/PL_1_436_713_0006.htm
19 5 1837 Ołyka Marianna Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniewska 823 135 19 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20823/pages/PL_1_436_823_0143.htm
28 5 1837 Równe Franciszek Równe IN Franciszka Mikołaj Korzeniowski i Agnieszka Adamowicz panna, as. Sawka Bartłomiejowicz i Julia Dymianowa panna 171-1-10 137R 13 R DM
15 12 1838 Targowica Anna Karpowicz Mstyszyn NN Konstancja Karpowicz Michał Bulbin, Tekla Adamowicz panna 824 225 V 19 ZP 0
29 10 1839 Ostróg Aleksander Jaworski Balarka Choteńska Mikołaj Bogumiła Adamowicz 879 12 R 90 0
20 9 1839 Turzysk Zenon Kozłowski Turzysk Jan Ewa Adamowicz 715 11 22 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20715/pages/PL_1_436_715_0006.htm
20 5 1839 Ostróg Józef Adamowicz Storonicze Maciej Franciszka Piątkowska Jan Lipczyński, Wiktoria Bagińska 879 7 R 48 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0008.htm
15 12 1839 Nowogród Wołyński Paweł Adamowicz Narajówka Grzegorz Katarzyna Puzyna 871 6 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0004.htm
14 4 1840 Szumbar Apolonia Adamowicz Zahajce Stefan Katarzyna Kasperska Stanisław Szumlakowski, Ludwika Boni Kalicka; Ignacy Witkowski, Joanna Szumlakow 201 22 4 871 690 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20201/pages/PL_1_436_201_0012.htm
3 5 1840 Nowogród Wołyński Ewa Adamowicz Słoboda Apołonówka Łukasz Marianna Domańska 871 29 108 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0016.htm
15 8 1840 Horyńgród Helena Adamowicz Iljin Jan Tekla 880 130 R - 130 V 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0133.htm
4 10 1840 Nowogród Wołyński Brygida Lewicka Susły Ignacy Józefa Adamowicz ur. Piotr Lewicki, Justyna Brzezicka ż. Pawła 871 50 192 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0026.htm
22 10 1841 Łuck Franciszek Ksawery Janowski Łuck Jan Apolonia Adamowicz Ludwik Hebel, Barbara Rychlewska 377 30 60 827 13V ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20377/pages/PL_1_436_377_0016.htm
29 7 1841 Nowogród Wołyński Emilia Hieronima Adamowicz Chutor Zwiahelski Józef Karolina Wojciechowska 872 36 138 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0021.htm
25 9 1842 Horyńgród Aniela Adamowicz Iljin Jan Tekla 881 229 R 14 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0238.htm
8 4 1842 Tuczyn Franciszka Reszczyńska Sobówka Andrzej Karolina Adamowicz 881 189 V 10 0
15 1 1842 Korytnica Ignacy Szczerbiński Czerniawka NN Marianna Adamowicz 215 1 1 0
8 9 1842 Szumsk Marianna Smolejczuk Sadeczki Nikifor Pelagia So.oł Paweł Adamowicz, Franciszka Kowalska panna 873 580 64 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0301.htm
14 3 1842 Szumbar Józefa Adamowicz Zahajce Stefan Katarzyna Kasperska 199 79 3 873 792
21 3 1842 Nowogród Wołyński Jan Adamowicz Narajówka Grzegorz Katarzyna Puzyna 873 23 89 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0013.htm
11 9 1842 Nowogród Wołyński Marianna Lewicka Susły Ignacy Józefa Adamowicz 873 40 157 PW gadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn. 873/pages/PL_1_436_873_0022.htm
10 11 1842 Nowogród Wołyński Michał Adamowicz Słoboda Apołonówka Łukasz Marianna Domańska 874 4 10 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0004.htm
25 2 1843 Nowogród Wołyński Klemens Kapuściński Susły Hipolit Apolonia Kosowska Adamowicz Mateusz, Borewicz Józefa, ż.Wincentego 874 12 35 PW, JZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0008.htm
5 9 1843 Nowogród Wołyński Rozalia Adamowicz Narajówka Jan Tekla Nieświastowska 874 50 148 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0027.htm
30 7 1844 Tuczyn Maciej Reszczyński Kudranka Andrzej Karolina Adamowicz Cyprian Gniatecki, Zuzanna Fedorowiczowa 883 148V 30 MU http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0152.htm
2 1 1844 Ostróg Jan Jaworski Choteń Michał Bogumiła Adamowicz 883 1 R 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0002.htm
30 10 1844 Połonne Teresa Adamowicz Połonne Ludwik Regina Rużycka Mikołaj Wyczałkowski żonaty, Marianna Romanowska wdowa 875 433 161 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0221.htm
1 1 1845 Nowogród Wołyński Barbara Adamowicz Apolonowka Łukasz Marianna Domańska Brzezicki Paweł, Łabędzka Anna, ż.Walentego 7 JZ 0
13 9 1845 Niewirków Łucya Adamowicz Budy Jan Tekla Malewicz Feliks Szabański i Apolonia Nieszporska 884 277 47 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0284.htm
23 3 1846 Tuczyn Kazimierz Reszczyński Kudranka Andrzej Karolina Adamowicz Józef Bagiiński, Rozalia Słowińska 885 165R 12 MU http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0171.htm
9 1 1847 Korytnica Antonina Adamowicz Czerniawka Maciej Helena Panasiuk 220 1 3 0
25 8 1847 Nowogród Rozalia Garbowska Kuleszowski Majdan Ignacy Tekla Adamowicz 147 JZ
15 1 1847 Włodzimierz Paweł Henryk Antoni Kamiński Załuże Władysław Teresa Adamowicz 862 5 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20862/pages/PL_1_436_862_0004.htm
23 2 1847 Ostróg Józef Jaworski Choteń Mikołaj Bogumiła Adamowicz Bazyli Janicki i Tekla Zielińska ż. Jana 171-1-13 4V 22 R DM
15 12 1847 Równe Waleria Wiktoria Kamińska Równe Izydor Anastazja Ledóchowska Józef Engiel i Franciszka Adamowiczówna, as. Teofil Szymański i Urszula Zalewska 171-1-13 136R 41 R DM
2 7 1847 Wieledniki Paweł Galicki Rudnia Barbarówka Bazyli Zofia Adamowicz 178-3-19 448V 29 Ż MW
23 12 1848 Korytnica Katarzyna Szczerbińska Czerniawka Jan Marianna Adamowicz 222 5-6 1 0
18 8 1848 Ołyka Ludwik Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniowska 472 15 27 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20472/pages/PL_1_436_472_0008.htm
13 6 1848 Nowogród Kleotylda Justyna Adamowicz Dziekunka Mateusz Franciszka Popławska Wasylewski Antoni, Wasylewska Marianna, panna 129 JZ
1 7 1848 Zasław św. Józefa Marianna Adamowicz Sławuta NN Karolina Wojciechowska szl. Fortunat Osmulski s. Józefa, 1-dw. Anna Karpińska 178-3-117 19R 73 Ż
19 4 1848 Tuczyn Wincenty Reszczyński Kudranka Andrzej Karolina Adamowicz Józef Bagiński i Rozalia Słowińska ż. Antoniego 171-1-14 206R 20 R DM
22 1 1849 Włodzimierz Zuzanna Anastazja Kamińska Załuże Władysław Teresa Adamowicz 870 9-10 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20785/pages/PL_1_436_785_0006.htm
1 5 1850 Korytnica Karolina Adamowicz Bystraki Łukasz Emilia Legierek Jan Iwanow, Marianna Olszewska ż. Jana 863 341-342 15 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20863/pages/PL_1_436_863_0180.htm
4 2 1850 Korytnica Bronisław Adamowicz Czerniawka Maciej Helena Miłonik w. z. kolonista Ludwik Wit, czł. Aniela Barczuk ż. Andrzeja 863 337-338 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20863/pages/PL_1_436_863_0178.htm
2 7 1850 Ołyka Marcin Adamowicz Humienniki Mikołaj Marianna Wiszniewska 474 24 27 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20474/pages/PL_1_436_474_0013.htm
6 6 1850 Luboml Witalis Iwaszkiewicz Mosur Alojzy Teofila Ostromencka Klemens Lutostański, Julia Masalska, Wiktor Bogusławski, Anna Adamowicz 863 574 60 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20863/pages/PL_1_436_863_0305.htm
23 8 1850 Luboml Kamila Honorata Ulianowska Mosur Edward Emilia Goroch Józef Adamowicz, Marcelina Grudnicka ż. Wawrzyńca 863 582 80 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20863/pages/PL_1_436_863_0309.htm
2 2 1851 Włodzimierz Antonina Wanda Kamińska Załuże Władyslaw Teresa Adamowicz 787 12-13 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20787/pages/PL_1_436_787_0007.htm
9 2 1852 Korytnica Józef Zubko Wólka Wincenty Julianna Adamowicz 224 2-3 4 0
9 8 1852 Korytnica Jacek Adamowicz Czerniawka Maciej Helena Panasiuk 224 8-9 22 0
30 4 1852 Łokacze Józefa Justyna Dębowska Zamlicze Ignacy Anastazja Glowacka Joachim Sumowski, Elżbieta Adamowicz 357 8-9 10 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20357/pages/PL_1_436_357_0005.htm
6 9 1852 Szumbar Kamila Jakuszewska Zahajce Karol Petronela Adamowicz Kajetan Misiuna, Joanna Demska ż. Józefa 625 115-116 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0062.htm
29 3 1853 Korytnica Franciszka Bilecka Bystraki Mikołaj Teresa Adamowicz 225 4-5 8 0
16 8 1853 Przewały Michał Myśliński Stawki Jan Joanna Adamowicz 865 287-288 3 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20865/pages/PL_1_436_865_0151.htm
7 10 1854 Włodzimierz Brygida Sorysaczeńska Puzów Bartłomiej Elżbieta Adamowicz 895 37V-38R 50 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20895/pages/PL_1_436_895_0039.htm
26 3 1855 Korytnica Kamila Adamowicz Czerniawka Maciej Helena Panasiuk 227 2-3 6 0
29 6 1855 Łuck Recel (?) Bolesław Stanisław Hulanicki Iwanczyce Grzegorz Teresa Kozik Stanisław Adamowicz, Konstancja Kozik 391 20-21 20 0
25 12 1855 Włodzimierz Anna Julia Kamińska Załuże Władysław Teresa Adamowicz 792 4-5 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20792/pages/PL_1_436_792_0003.htm
2 6 1856 Korytnica Antonina Zubko Wólka Wincenty Julianna Adamowicz 228 4-5 12 0
12 10 1856 Korytnica Aniela Adamowicz Czerniawka Józef Tatianna Bacańska 228 8-9 26 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20228/pages/PL_1_436_228_0005.htm
9 3 1858 Wiszenki Rozalia Łozińska Majdan Jezierski Michał Nepomucena Wolek Jan Wolak, Prakseda Adamowicz ż. Wincentego 780 10-11 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20780/pages/PL_1_436_780_0006.htm
30 4 1858 Korytnica Florian Adamowicz Czerniawka Maciej Helena Panasiuk 230 6-7 24 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20230/pages/PL_1_436_230_0004.htm
9 10 1859 Korytnica Anna Adamowicz Czerniawka Józef Tatiana Bacańska 231 13-gru 38 0
27 4 1859 Włodzimierz Celestyna Kamińska Załuże Władysław Teresa Adamowicz 795 16-17 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20795/pages/PL_1_436_795_0009.htm
9 10 1859 Korytnica Anna Adamowicz Czerniawka Józef Tatiana Bacańska Jan Bacański, Anastazja Chilewska ż. Daniela 231 12-13 38 0
25 8 1859 Ołyka Jan Adamowicz Humienniki Stanisław Agafia Stankiewicz 483 16 25 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20483/pages/PL_1_436_483_0009.htm
15 1 1859 Kuniów Karol Gutewicz Hucisko Stare Stanisław Aniela Jakuszewska Mikołaj Adamowicz i Justyna Podhorodecka ż. Mikołaja 886 214-215 4 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0113.htm
4 2 1859 Lachowce Julian Jasiński Jurówka Józef Klementyna Adamowicz 1-dw. Mikołaj Puzichowski, Tekla Szeptycka, ż. Teodora 886 143-144 9 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0075.htm
23 11 1860 Wiszenki Józefa Borecka Majdan Jezierski Edward Józefa Trybulska Jacek Adamowicz, Franciszka Zaręba ż. Jana 841 618-619 35 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0341.htm
21 7 1861 Korytnica Kamilla Adamowicz Czerniawka Józef Tekla Bacańska 233 8-9 22 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20233/pages/PL_1_436_233_0005.htm
20 9 1862 Tuczyn Mateusz Bagiński Ryswianka Paweł Karolina Adamowicz Jan Reszczyński i Elżbieta Dąbrowska panna 887 18-19 27 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0010.htm
9 10 1862 Tuczyn Pelagia Bagińska Kudranka Paweł Karolina Adamowicz Józef Bagiński i Rozalia Słowińska ż. Antoniego 887 20-21 29 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20887/pages/PL_1_436_887_0011.htm
24 2 1863 Żytomierz Piotr Reinski ? Żytomierz Hipolit Sabina Adamowicz Franciszek Raczyński, Martyna Masłowska 178-3-54 29 72 Ż DG
26 5 1863 Żytomierz Stanisław Lutostanski Żytomierz Franciszek Pawlina Adamowicz Prałat Lubowidzki, Leonarda Zawadzka 178-3-54 51 172 Ż DG
2 10 1863 Żytomierz Antoni Adamowicz Żytomierz Stanisław Konstancja Szczepańska Grzegorz Jachimowicz, Domicella Zawadzka 178-3-54 69 245 Ż DG
23 3 1864 Ołyka Józef Adamowicz Humienniki Stanisław Agata Stankiewicz Stefan Jabłoński, Katarzyna Stankiewicz panna 487 6-9 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20487/pages/PL_1_436_487_0004.htm
9 7 1864 Kuniów Franciszek Adamowicz Huciska Mikołaj Balbina Gutowicz Michał Podhorodecki i Józefa Olszewska 178-3-78 33V-34R 25 Ż DM
30 11 1864 Wieledniki Marianna Goszko Berezowy Grud Paweł Magdalena Adamowicz 178-3-56 44V 4 Ż MW
2 3 1865 Kuniów Aniela Podhorodecka Hucisko Jan Agnieszka Świderska Mikołaj Adamowicz i Józefa Olszewska ż. Franciszka 178-3-78 56V-57R 18 Ż DM
9 8 1865 Kuniów Franciszek Adamowicz Hucisko Mikołaj Balbina Gutowicz Wincenty Podhorodecki i Józefa Olszewska ż. Franciszka 178-3-78 62V-63R 5 Ż DM
12 7 1865 Żytomierz Anna Zawadzka Żytomierz Tomasz Domicella Adamowicz Jan Ałamowicz, Konstancja Adamowicz 178-3-61 30 189 Ż DG
28 3 1865 Żytomierz Marianna Adamowicz Żytomierz Stanisław Konstancja Szczepańska córka mieszczan, Tomasz Zawacki, Julia Wasilewska 178-3-61 14 74 Ż DG
21 3 1865 Żytomierz Bazyli Reinski Żytomierz Hipolit Sabina Adamowicz córka dw., Marcin Dembicki, Helena Żurow 178-3-61 12 68 Ż DG
4 1 1865 Żytomierz Leonida Lutostańska Żytomierz Franciszek Pawlina Adamowicz córka dw., Aleksander Teleżyński przewodniczący dworian., Leonida Zawadzka panna 178-3-61 4 9 Ż DG
27 9 1866 Żytomierz Stanisław Zawadzki Żytomierz Tomasz Domicella Adamowicz [16.10.1866] syn mieszcz., Stanisław Adamowicz i Franciszka Zienkiewicz 178-3-63 50 244 Ż 97 i 98 DG
1 12 1867 Tuczyn Franciszek Bagiński Kudranka Paweł Karolina Adamowicz 681 26-27 39 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20681/pages/PL_1_436_681_0014.htm
31 12 1868 Kuniów Franciszka Podhorodecka Hucisko Jan Tekla Panaszewska Mikołaj Adamowicz i Honorata Olszewska 178-3-78 161V-162R 77 Ż DM
28 3 1868 Wieledniki Aleksander Goszko Berezowy Grud Paweł Magdalena Adamowicz 178-3-56 103V 24 Ż MW
21 8 1869 Ołyka Anna Maria Adamowicz Humienniki Stanisław Agata Stankiewicz 490 32 45 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20490/pages/PL_1_436_490_0017.htm
7 1 1869 Kuniów Stefan Galimski Teremne Wojciech Józefa Gutowicz Mikołaj Adamowicz i Honorata Olszewska 178-3-78 176V-177R 2 Ż DM
15 1 1869 Kuniów Roman Adamowicz Hucisko Mikołaj Balbina Hulewicz Wincenty Podhorodecki i panna Podhorodecka 178-3-78 177V-178R 5 Ż DM
16 10 1869 Kuniów Roman Jakuszewski Hucisko Jan Honorata Jasińska Szymon Podhorodecki i Balbina Adamowicz 178-3-78 188V-189R 51 Ż DM
28 7 1869 Białogródka Stanisław Piotrowski Jurówka Paweł Franciszka Samołowicz Józef Żukowski i Balbina Adamowicz ż. Mikołaja 178-03-81 441V-442R 130 Ż DM
3 3 1870 Kuniów Wincenty Zabłocki Hucisko Wojciech Teresa Podhorodecka Wincenty Podhorodecki i Balbina Adamowicz 178-3-78 208V-209R 15 Ż DM
27 5 1871 Kuniów Anna Galimska Radohoszcz Mała Wojciech Józefa Gumwicz Jakub Galimski i Balbina Adamowicz 178-3-78 246V-247R 26 Ż DM
9 1 1871 Wieledniki Serafina Goszko Berezowy Grud Paweł Magdalena Adamowicz 178-3-56 172V 38 Ż MW
26 6 1872 Kuniów Albin Podhorodecki Hucisko Jan Józefa Olszewska Mikołaj Adamowicz i Józefa Olszewska 178-3-78 280V-281R 39 Ż DM
1 7 1872 Kuniów Dominik Podhorodecki Hucisko Kazimierz Aleksandra Zabłocka Mikołąj Adamowicz i Teresa Wolska 178-3-78 280V-281R 40 Ż DM
26 9 1872 Kuniów Teresa Podhorodecka Hucisko Andrzej Antonina Nawrocka Józef Paciorkowski i Balbina Adamowicz 178-3-78 287V-288R 57 Ż DM
28 10 1872 Kuniów Karol Zabłocki Hucisko Wojciech Teresa Podhorodecka Wincenty Podhorodecki i Albina Adamowicz 178-3-78 288V-289R 62 Ż DM
17 11 1872 Kuniów Joanna Żukowska Hucisko Dominik Agnieszka Olszewska Ludwik Olszewski i Albina Adamowicz 178-3-78 289V-290R 65 Ż DM
18 7 1873 Ołyka Zofia Adamowicz Humienniki Stanisław Agata Stankiewicz 494 20 38 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20494/pages/PL_1_436_494_0011.htm
1 6 1873 Kuniów Marcelina Paciurkowska Hucisko Józef Domicela Krynicka Wincenty Podhorodecki i Balbina Adamowicz ż. Mikołaja 178-3-78 309V-310R 29 Ż DM
8 9 1873 Kuniów Józef Gałaszyński Hucisko Bazyli Anastazja Sobotnicka Kazimierz Podhorodecki i Marianna Adamowicz ż. Mikołaja 178-3-78 313V-314R 45 Ż DM
18 3 1874 Ołyka Józefa Adamowicz Humienniki Józef Karolina Szulikowska 495 13-14 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20495/pages/PL_1_436_495_0008.htm
13 2 1874 Kuniów Franciszek Wolski Radohoszcz Mała Michał Rozalia Jasińska Bazyli Krzemiński i Balbina Adamowicz ż. Mikołaja 178-3-78 333V-334R 9 Ż DM
3 6 1874 Kuniów Julianna Wolska Hucisko Dominik Antonina Olszewska Mikołaj Adamowicz i Antonina Podhorodecka ż. Andrzeja 178-3-78 337V-338R 30 Ż DM
16 7 1874 Kuniów Franciszka Podhorodecka Hucisko Szymon Anna Paciurkowska Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka 178-3-78 339V-340R 36 Ż DM
28 10 1874 Kuniów Marianna Podgruszecka Hucisko Józef Antonina Podhorodecka Mikołaj Adamowicz i Dominika Paciurkowska 178-3-78 343V-344R 57 Ż DM
9 11 1874 Kuniów Franciszek Baczyński Hucisko Stanisław Julianna Jakuszewska Józef Jakuszewski i Marianna Adamowicz ż. Mikołaja 178-3-78 344V-345R 61 Ż DM
26 3 1875 Kuniów Józef Adamowicz Hucisko Stare Mikołaj Balbina Gutewicz Wincenty Podhorodecki i Józefa Olszewska ż. Franciszka 178-3-78 367V-368R 28 Ż DM
1 2 1876 Ołyka Marianna Adamowicz Radochówka Józef Karolina Sulikowska 497 4 5 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20497/pages/PL_1_436_497_0003.htm
30 7 1876 Kuniów Marianna Podhorodecka Hucisko Stare Szymon Anna Paciorkowska Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka ż. Wojciecha 178-3-78 419V-420R 68 Ż DM
9 9 1876 Kuniów Paulina Adamowicz Hucisko Stare Mikołaj Balbina Gutowicz Wincenty Podhorodecki i Rozalia Wolska wdowa 178-3-78 423V-424R 83 Ż DM
7 9 1877 Kuniów Rozalia Podgruszecka Hucisko Stare Józef Antonina Podhorodecka Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka ż. Wojciecha 178-3-78 466V-467R 74 Ż DM
14 10 1877 Kuniów Edward Podhorodecki Hucisko Józef Marianna Adamowicz Jan Podhorodecki i Aniela Podhorodecka panna 178-3-78 468V-469R 83 Ż DM
18 5 1878 Kuniów Jan Podhorodecki Hucisko Andrzej Antonina Nawrocka Mikołaj Adamowicz i Karolina Nawrocka panna 178-3-78 504V-505R 39 Ż DM
28 11 1879 Kuniów Natalia Podhorodecka Hucisko Józef Marianna Adamowicz Leon Jasiński i Antonina Podhorodecka ż. Andrzeja 178-3-78 563V-564R 107 Ż DM
28 12 1880 Kuniów Sylwester Adamowicz Hucisko Mikołaj Balbina Gutewicz Michał Galimski i Anna Podhorodecka ż. Mikołaja 178-3-78 603V-604R 81 Ż DM
1 6 1881 Kuniów Feliks Podhorodecki Hucisko Szymon Teresa Niemirowska Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka ż. Wojciecha 178-3-78 632V-6333R 43 Ż DM
9 3 1883 Kuniów Teofila Podhorodecka Hucisko Szymon Teresa Niemirowska Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka wdowa 178-3-78 720V-721R 31 Ż DM
15 4 1883 Kuniów Leon Podhorodecki Hucisko Józef Marianna Adamowicz Karol Adamowicz i Maria Samojłowicz panna 178-3-78 723V-724R 41 Ż DM
20 7 1884 Kuniów Jan Podgruszecki Hucisko Józef Aniela Pohorodecka Karol Adamowicz i Aleksandra Podhorodecka ż. Kazimierza 178-3-78 774V-775R 44 Ż DM
16 1 1885 Kuniów Anastazja Olszewska Hucisko Walery Adela Łukomska Karol Adamowicz i Teofila Jankowska ż. Adolfa 178-3-86 1V-2R 4 Ż DM
20 7 1885 Kuniów Stefan Wyżykowski fut. Koziński Piotr Marianna Czajkowska Karol Adamowicz i Emilia Paciorkowska ż. Stanisława 178-3-86 13V-14R 52 Ż DM
1 12 1885 Kuniów Klementyna Podhorodecka Hucisko Józef Marianna Adamowicz Karol Adamowicz i Aniela Wolska ż. Stanisława 178-3-86 26V-27R 101 Ż DM
7 3 1888 Kuniów Franciszek Podhorodecki Hucisko Szymon Teresa Niemirowska Mikołaj Adamowicz i Teresa Zabłocka wdowa 178-3-86 128V-129R 20 Ż DM
23 8 1888 Kuniów Bronisława Podhorodecka Hucisko Józef Marianna Adamowicz Leon Jasiński i Karolina Podhorodecka panna 178-3-86 143V-144R 80 Ż DM
12 4 1889 Kuniów Leon Samojłowicz Hucisko Paweł Aniela Wiarkowska Karol Adamowicz i Teresa Podhorodecka ż. Szymona 178-3-86 186V-187R 43 Ż DM
30 8 1890 Ołyka Helena Adamowicz Huta Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 510 22 83 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20510/pages/PL_1_436_510_0025.htm
20 2 1890 Kuniów Franciszek Podhorodecki Hucisko Stare Józef Marianna Adamowicz Karol Adamowicz i Anna Adamowicz panna 178-3-86 326V-327R 20 Ż DM
19 7 1891 Kuniów Wiktor Olszewski Hucisko Stare Ludwik Maria Okowińska Apolon Januszewski i Anna Adamowicz panna 178-3-86 370V-371R 70 Ż DM
20 2 1892 Ołyka Adam Adamowicz Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 1018 12 23 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201018/pages/1_436_0_0_1018_0009.htm
9 2 1892 Kuniów Mikołaj Podhorodecki Hucisko Stare Józef Marianna Adamowicz Karol Adamowicz i Anna Adamowicz panna 178-3-86 405V-406R 21 Ż DM
25 9 1892 Kuniów Karol Podhorodecki Hucisko Stare Szymon Teresa Niemirowska Mikołaj Adamowicz i Franciszka Jasińska ż. Leona 178-3-86 426V-427R 104 Ż DM
17 8 1893 Kuniów Anastazy Jakubowski Gurszczyzna Antoni Anna Adamowicz Karol Adamowicz i Katarzyna Gutewicz ż. Marcina 178-3-86 479V-480R 111 Ż DM
9 5 1894 Ołyka Petronela Adamowicz Humienniki Jan Maria Jankowska 1018 300 81 MO 0
6 1 1894 Ołyka Lucjan Adamowicz Huta Bogusławka Franciszek Franciszka Ożga 1018 258 16 MO 0
30 1 1894 Szumsk Władysław Adamowicz Hucisko Pikulskie NN Maria 01-233 270V-271R 22 T
29 9 1895 Ołyka Dominika Adamowicz Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 1018 459 102 MO 0
7 6 1895 Kuniów Stefan Jakubowski Gorszczyzna Antoni Anna Adamowicz Jan Boczkowski i Paulina Jakubowska panna 178-3-86 551V-552R 65 Ż DM
20 6 1895 Kuniów Marianna Podhorodecka Hucisko Stare Szymon Teresa Niemirowska Mikołaj Adamowicz i Franciszka Jasińska ż. Leona 178-3-86 553V-554R 74 Ż DM
6 12 1895 Kuniów Teofila Podhorodecka Hucisko Józef Marianna Adamowicz Piotr Podhorodecki i Paulina Adamowicz panna 178-3-86 569V-570R 151 Ż DM
10 8 1896 Ołyka Józefa Adamowicz Humienniki Jan Marianna Jankowska 1018 584 98 MO 0
4 4 1896 Kuniów Adolf Samojłowicz Hucisko Stare Paweł Aniela Jarkowska Marcin Jakuszewski i Paulina Adamowicz panna 178-3-86 605V-606R 37 Ż DM
29 11 1896 Kuniów Bronisława Jakubowska Gurszczyzna Antoni Anna Adamowicz Marcin Jakubowski i Anna Boczkowska ż. Jana 178-3-86 626V-627R 125 Ż DM
15 8 1897 Ołyka Marian Adamowicz Huta Bogusławska Franciszek Franciszka Mierzwińska 1018 728 84 MO 0
17 3 1898 Ołyka Józef Adamowicz Humienniki Emilia Adamowicz 1018 842 31 MO 0
29 8 1898 Kuniów Karolina Jasińska Hucisko Stare Leon Franciszka Jakuszewska Franciszek Zabłocki i Paulina Adamowicz panna 178-3-86 719V-720R 94 Ż DM
26 2 1899 Kuniów Edward Jakubowski Gurszczyna Antoni Anna Adamowicz Karol Adamowicz i Paulina Adamowicz 178-3-86 765V-766R 44 Ż DM
14 3 1900 Krzemieniec Józefa Malewska Ludwiszcze Franciszek Karolina Adamowicz 7 V-8 R 25 0
15 1 1900 Kuniów Franciszka Podhorodecka Hucisko Stare Józef Marianna Adamowicz Karol Adamowicz i Petronela Podhorodecka wdowa 178-3-86 812V-813R 14 Ż DM
5 3 1900 Kuniów Jadwiga Paciorkowska Hucisko Stare Bronisław Paulina Adamowicz Władysław Podhorodecki i Petronela Wolska ż. Adama 178-3-86 818V-819R 40 Ż DM
11 6 1901 Ołyka Józefa Adamowicz Huta Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 953 18V-19R 75 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20953/pages/PL_1_436_953_0019.htm
11 1 1902 Włodzimierz Bronisława Dębicka Włodzimierz Antoni Józefa Adamowicz 971 3V-4R 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20971/pages/PL_1_436_971_0009.htm
20 5 1904 Ołyka Aniela Adamowicz Humienniki Jan Marianna Bednarz 984 22 83 MO 0
6 4 1905 Ołyka Mirosław Adamowicz Huta Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 985 16 59 MO 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20985/pages/PL_1_436_985_0016.htm
24 1 1909 Ołyka Jadwiga Adamowicz Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska zawarła zw. małz z Franciszkiem Słowikowskim 1019 14 26 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0011.htm
2 9 1912 Ołyka Lucyna Porowska Huta Bogusławka Jan Helena Mierzwińska Bronisław Topolski, Franciszka Adamowicz ż. Franciszka 1050 82 157 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0043.htm
22 10 1912 Ołyka Bronisława Adamowicz Humienniki Jan Maria Bendarska 1050 96 185 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0050.htm
10 7 1916 Ołyka Stanisław Adamowicz Wydranka p. Kołki Franciszek Franciszka Mierzwińska 1081 117 46 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0065.htm
5 2 1917 Tbilisi Jan Adamowicz Tbilisi Józef s.Adama Urszula c.Adama Paksztis Franciszek Adamowicz, Stanisława Łagun 157V-158R 16 Tb

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
1 Zofiówka Franciszek Słowikowski Jadwiga Adamowicz Bogusławka Franciszek Franciszka Mierzwińska 1019 14 26
30 1 1763 Szumsk Hiacynt Jacoboski Jakubowski Waśkowce Marianna Pociągłaska Waśkowce p Błażej Adamowicz, Kazimierz Nowakoski 297-1-180 39V Ł RK
10 7 1763 Szumsk Jan Nowakoski Nowakowski Waśkowce Agnieszka Waśkowce Mikołaj Szyczuk, Błażej Adamowicz, Zofia Bielewiczowa 297-1-180 41R Ł RK
6 10 1765 Szumsk Józef Prokopiuk Szumsk Krystyna Jastrzemska Jastrzębska Szumsk p Stefan Woytasz, Bazyli Adamowicz 297-1-180 46R Ł RK
8 7 1798 Meżyrów Wawrzyniec Adamowicz w Domicela Wyszyńska Kazimierz Kozłowski, Bazyli Ochocki, Walenty Fabiański 14R Ch
17 1 1798 Lubar Józef Adamowicz Teresa Makodowicz Lubar łacina, kawaler, panna, Józef Markiewicz, Sebastian Klinowski 178-49-3 599R Ż Mg
8 11 1803 Szumsk Ignacy Choma Sadeczki, obrz. gr.-unic. k Anna Sadeczki p Marcin Dymitr Adamowicz gr.-unic., Marek Jaśków, Jan Semczuk gr.-unic. 297-1-183 47V Ł RK
31 5 1808 Klewań Konrad Chomiaczek Klewań w Marianna Zielińska Klewań w Franciszek Guzowski, Tyszko Adamowicz 206 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20206/pages/PL_1_436_206_0009.htm
22 10 1827 Nabrzuska Dionizy Ołdakowski Szorcze Krynica, woj. białostockie 40 Jakub Józefa Koropatnicka Paulina Rukiewicz Kraśnica 23 Tomasz Antonina Adamowicz Leopold Czarnecki, Piotr Czarnecki 843 563 2 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20843/pages/PL_1_436_843_0313.htm
4 7 1829 Ostróg Jan Myczykowski (Unita) 30 Józef Helena Tenka Marianna z d. Adamowicz par. Ostróg 35w Jan Marianna Tomasz Tenko, Jan Markiewicz 171-1-2 18RV 13 R 7197 MZ
2 2 1830 Ołyka Mikołaj Adamowicz Humienniki 20 Franciszek Teresa NN Marianna Wiszniewska Humienniki 15 Hieronim Marianna Lisztanska 816 296 1 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20816/pages/PL_1_436_816_0302.htm
19 10 1830 Żytomierz Jan Moszkowski Żytomierz 55w Szymon Marianna Adamowicz Aleksandra Wytwicka zd.Romanowska Żytomierz 43w Gabriel Katarzyna Iwanicka Wdowa po Tomaszu Witwickim , Jan Nowicki 178 3 3 67 74 Ż Ni
29 6 1831 Białogródka Jan Mysłowski Sosnoweczka 63w Franciszek Apolonia Olędzka Rozalia Adamowicz Sosnoweczka 52 Józef Apolonia Jan Jaskulski, Marcin Kalnicki 178-3-97 84V 11 Ż DM
15 11 1831 Lachowce Szymon Adamowicz Storonicze par. Ostróg 24 Maciej Marianna Galińska Jadwiga Jarzębska Bisówka 20 Ignacy Barbara Górska Hieronim Jezierski, Szymon Kozłowski 171-1-4 102R 27 R DM
25 10 1831 Nowogród Woł. Marcin Adamowicz Kulesze 40w Stanisław Zofia Kamińska Ludwika Sosnowska Emilczyn 30 Jan Klara Ostrowska ur. Franciszek Mempel, Klemens Bajer 245-1-5 29R 170 R 1127 DW
31 1 1834 Włodzimierz farny Władysław Kamiński Przedmieście Załuże 24 Tomasz Anna Machlińska? Teresa Adamowicz Przedmieście Załuże 16 August Doia, Paweł Grabowski 849 4 EH
22 9 1835 Uściług Stanisław Chmielnicki par. Uściług 21 Tomasz Katarzyna Buchres Katarzyna Adamowicz par. Uściług 19 Jan Marianna Słotwińska 850 225 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20850/pages/PL_1_436_850_0125.htm
13 10 1835 Połonne Jan Borecki Hlezna 25 Wojciech Barbara Adamowicz Karolina Iwańska Hlezna 18 Jędrzej Teresa Kałuska Jan Krzyżanowski, Michał Wolski 245-1-9 164R-V 35 R DW 2825
26 1 1836 Szumsk Nikifor Cywiński Sadeczki, obrz. gr.-unic. 22 Kondrat Marianna Apolonia Adamowicz Sadeczki 19 Józef Julianna Andrzej Miszczuk, Wawrzyniec Łukian, Joachim Cywiński 245-1-10 464R 6 R RK
14 8 1838 Żytomierz Ludwik Franckiewicz Żytomierz 27 Franciszek Elżbieta Adamowicz Anastazja Jędrzejowska Żytomierz 20 Antoni Katarzyna Bilska Franciszek Mińkiewicz , Franciszek Łukaszewicz 178 51 417 54 45 Ż Ni
16 10 1838 Żytomierz Włodzimierz Zawadzki Żytomierz 24 Ignacy Agnieszka Adamowicz Aniela Moklak Żytomierz 20 Tomasz Elżbieta Żołądkowska Roman Chodakowski , Gracjan Moklak , Wiktor Kwiatkowski 178 51 417 57 57 Ż Ni
20 11 1838 Żytomierz Stefan Brzezicki Żytomierz 18 Bazyli Aleksandra Lubicka Aniela Iwańkiewicz Żytomierz 19 Marcin Anastazja Adamowicz Grzegorz Brzezicki , Mikołaj Brzezicki 178 51 417 58 64 Ż Ni
20 7 1841 Łuck Jan Janowski 30 Wojciech Tekla Apolonia Adamowicz 26 Jan Katarzyna Krajewska Piotr Paszkowski, Grzegorz Suszkiewicz 377 38-39 8 827 18R ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20377/pages/PL_1_436_377_0021.htm
18 5 1841 Horyńgród Jędrzej Reszczyński Sobówka, par. Tuczyn 33w Maciej Anna Karolina Adamowicz Ilin 18 Jan Marianna Marcin Słowiński, Szymon Monowic?, oStanisław Marzewski, 171-1-12 151V 2 R Mg
8 10 1842 Korytnica Wojciech Zubek par. Uściług 50 Szymon Regina Hawryluk Aleksandra z Wereszczaków Adamowicz par. Korytnica 46 Tomasz Anna Jurczuk 215 9 3
10 5 1842 Nowogród Jan Adamowicz Narajówka 24 Grzegorz Katarzyna Puzyna Tekla Nieświastowska Narajówka 17 Wojciech Marianna Drapiejkowska Walenty Garbowski, Grzegorz Zawadzki 873 66 17 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0036.htm
3 10 1843 Żytomierz Władysław Zimmerman 28 Antoni Józefa Wysocka Krystyna Zawadzka 19 Ignacy Agnieszka Adamowicz 178 51 5 71 Ż Ni
14 11 1843 Żytomierz Józef Adamowicz 19 Benedykt Franciszka NN Marianna Zaklikowska 19 Marian Marianna Litańska 178 51 5 92 Ż Ni
24 10 1843 Nowogród Wołyński Mateusz Adamowicz Futor Zwiahelski 24 Józef Anastazja Mikulska Franciszka Popławska Huta Dziekonka 20 Stanisław Marianna Lewandowska 874 128 51 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0066.htm
25 2 1845 Łuck Wincenty Michałowski par. Łuck 45w Franciszek Marianna Wojciechowska Anna Jaworska par. Łuck 25 Jan Tekla Adamowicz 381 27 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20381/pages/PL_1_436_381_0015.htm
20 2 1845 Żytomierz Jan Hnadkiewicz Żytomierz 40 Karol Wiktoria Adamowicz Honorata Mołodecka Żytomierz 18 Ignacy Marianna Barankiewicz Michał Sawicki ,Andrzej Wachowski 178 3 12 40 16 Ż Ni
27 9 1845 Żytomierz Prosper Moklak Żytomierz 34 Tomasz Elżbieta Żąłądkowska Kamila Adamowicz Żytomierz 18 Kazimierz Bogumiła Tyzenhauz Władysław Zymermann , Aleksander Dobrowolski , Mikołaj Galli 178 3 12 48 49 Ż Ni
27 9 1845 Żytomierz Gracjan Moklak Żytomierz 29 Tomasz Elżbieta Żąłądkowska Emilia Adamowicz Żytomierz 21 Kazimierz Bogumiła Tyzenhauz Władysław Zymermann , Aleksander Dobrowolski , Mikołaj Galli 178 3 12 48 50 Ż Ni
15 9 1846 Żytomierz Felicjan Borysewicz Żytomierz 46w Jan Barbara Bodziłowska Katarzyna Targaniewicz Żytomierz 25 Roman Marianna Szyczerska Jan Kowalski , Józef Adamowicz 178 3 14 66 55 Ż Ni
3 11 1846 Żytomierz Wincenty Milewski Żytomierz 25w Benedykt Teofila Gorecka Urszula Adamowicz Żytomierz 20 Józef Marianna Jakubowska Tomasz Łuczycki , Antoni Jakubowski 178 3 14 69 67 Ż Ni
2 2 1847 Krzemieniec Franciszek Czugaliński Krzemieniec 35 Michał Anna Cybulska Agnieszka Sęczkowska Krzemieniec 24 Stanisław Agnieszka Adamowicz Antoni Brojanowski i Jędrzej Turobinski 01-21 15R 1 DM 709 T
13 4 1847 Żytomierz Łukasz Buchowski par. Pulińska 28 Antoni Agnieszka Swięcicka Agnieszka Denaliwicz Żytomierz 26 Józef Johanna Adamowicz Wiktor Zdzielski , Franciszek Żurawski 178 3 1 52 14 Ż Ni
12 10 1847 Żytomierz Antoni Adamowicz Żytomierz 26 Dominik Kazimiera Wroczyńska Florentyna Jakubowska Żytomierz 16 Augustyn Aleksandra Dombrowska Michał Krajewski , Jan Doliwo Dobrowolski , Michał Piotrowski 178 3 1 59 43 Ż Ni
8 2 1848 Korytnica Wincenty Zubko Wulka 22 Wojtek Hopryna Kozaczuk Julianna Adamowicz Czerniawka 21 Kazimierz Agata Woz... 221 9-10 2
14 5 1850 Wiszenki Jacenty Adamowicz Majdan Jezierski 26 Aleksander Marianna Herman Prakseda Sawicka Majdan Jezierski 24 Piotr Anna Wolek 775 27 5 835 194 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20775/pages/PL_1_436_775_0015.htm
25 6 1850 Łuck Władysław Rydzewski par. Łuck 40 Leon Julia Adamowicz Marianna z Salnickich Kaczanowska par. Łuck 35 Maciej Ewa Postankiewicz Antoni Fabiański, Aleksander Kuczyński 835 35 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20835/pages/PL_1_436_835_0019.htm
14 1 1851 Mielnica Józef Gromadzki par. Mielnica 40w Jakub Agata Adamowicz Apolonia Krzyżanowska Litohoszcze, par. Sokul 22 Paweł Marianna Woźnicka 864 253-254 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20864/pages/PL_1_436_864_0138.htm
10 2 1852 Łuck Justyn Zawadzki Łuck 30 Ignacy Agnieszka Adamowicz Maria Naruszewicz Łuck 25 Szymon Eufrozyna Rogowska 388 51 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20388/pages/PL_1_436_388_0031.htm
7 11 1852 Tyśmienica Józef Basamanowicz Koropiec 45w Tomasz Marianna Adamowicz Joanna Brokier Dobromil, pow. Przemyśl 28 NN Katarzyna 1682L 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201682/pages/PL_1_301_1682_0001.htm
18 10 1853 Torczyn Brunon Martynowicz par. Torczyn 26 Szymon Justyna Brzezinska Emilia Szeniawska 22 Józef Ludwika Adamowicz 639 34 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20639/pages/PL_1_436_639_0018.htm
30 10 1855 Korytnica Józef Adamowicz Czerniawka 18 Maciej Helena Milniczuk Tatiana Bacańska par. horodelska 18 Grzegorz Anna Kornyluk 227 15 9 DW
13 11 1855 Ołyka Stanisław Adamowicz Humienniki 22 Mikołaj Marianna Wiszniewska Agnieszka Stankiewicz Humienniki 25 NN Anna Stankiewicz 479 37 3 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20479/pages/PL_1_436_479_0020.htm
8 11 1859 Korytnica Feliks Krawczuk Paryduby 25 Leonty Paraskowia Aniela Adamowicz Czerniawka 18 Maciej Helena 231 18 8
29 5 1860 Ołyka Józef Stankiewicz Płoska, par. Klewań 18 Jakub Marianna Jaworska Marianna Adamowicz Humienniki 20 Mikołaj Marianna Wiszniewska 841 334 6 484 33 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20484/pages/PL_1_436_484_0018.htm
10 9 1861 Łabuń Jan Dzierżyński Połonne par. Połonne 36w Tomasz Aleksandra Adamowicz Tekla Rudnicka Chrobuźna 27 Stanisław Franciszka Konoplicka Piotr Wilczyński, Roman Pitnicki 178-03-76 356R 13 Ż DM
28 1 1862 Dederkały Franciszek Adamowicz Dederkały Wielkie 22 Jakub Teresa Stefań Marcela Demichowicz Dederkały Wielkie 20 Stefan Marianna Szundyk 56 234 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0123.htm
15 9 1863 Ołyka Jan Stokowski Par. Ołyka 34 Michał Maria Polchowska Maria Szaniawska Par. Ołyka 23 Józef Ludwika Adamowicz 486 41 5 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20486/pages/PL_1_436_486_0022.htm
18 10 1864 Nowogród Wołyński Karol Adamowicz Niepoznanicze 25 Grzegorz Katarzyna Puzyna Antonina Suchowiecka Niepoznanicze 17 Bazyli Katarzyna Zelazko 178-3-152 30 53 Ż 58 MO
14 2 1865 Ołyka Wasyl Czepko Szpaków par. Klewań 40w Stefan Tatiana Kiszliczko Teodora Adamowicz Humienniki 20 Mikołaj Marianna Wiszniewska 488 40 5 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20488/pages/PL_1_436_488_0021.htm
7 11 1865 Nowogród Wołyński Józef Olszewski Susły 23 Tadeusz Józefa Rudzka Józefa Lewicka Susły 17 Ignacy Józefa Adamowicz 178-3-152 62 57 Ż 124 MO
6 2 1866 Nowogród Wołyński Piotr Jędrzejewski Iwanówka 40w Józef Paulina Karolina Adamowicz Futor Zwiachelski 28 Józef Karolina Wojciechowska 178-3-152 71 18 Ż 142 MO
3 6 1866 Nowogród Wołyński Józef Sokołowski Katerynówka 30 Szymon Helena Krupowska Józefa Adamowicz Fedorówka 20 Jan Katarzyna Putko 178-3-152 74 29 Ż 148 MO
2 10 1866 Nowogród Wołyński Stanisław Głowacki Majdan Kurczycki 24 Szymon Aniela Sawicka Barbara Adamowicz Apołonówka 19 Łukasz Marianna Domańska 178-3-152 76 37 Ż 152 MO
25 9 1866 Żytomierz Józef Sauszcz Żytomierz 37 Stanisław Tekla Sowuc Marianna Adamowicz Żytomierz 18 Jan Franciszka Możarowska (emeryt.żołn i córka żołn.) Jan Młyński i Teodor Rowiński 178-3-63 93V 48 Ż DG 154
12 10 1869 Nowogród Wołyński Paweł Adamowicz Huta Użaczyńska 28 Grzegorz Agnieszka Puzyna Katarzyna Morzanowska Huta Użaczyńska 20 Feliks Magdalena Zinkiewicz 178-3-152 152 29 Ż 299 MO
11 10 1870 Tuczyn Antoni Szenger Bystrzyca, par. Niewirków 24 Hipolit Konstancja Ramze Aniela Reszczyńska Kudranka 18 Andrzej Karolina Adamowicz 684 43 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20684/pages/PL_1_436_684_0023.htm
15 2 1870 Nowogród Wołyński Grzegorz Zawadzki Majdan Kuleszowski 25 Jan Anastazja Żelazko Rozalia Garbowska Majdan Kuleszowski 20 Ignacy Tekla Adamowicz 178-3-152 169 15 Ż 334 MO
22 2 1870 Nowogród Wołyński Tomasz Adamowicz Nowogród Wołyński 33 Józef Karolina Sokołowska Józefa Wasilewicz Nowogród Wołyński 20 Jan Salomea Morawska 178-3-152 174 24 Ż 343 MO
22 2 1870 Nowogród Wołyński Andrzej Kozakiewicz Futor Zwiachelski 25 Jan Anna Ordyńska Brygida Lewicka Susły 16 Ignacy Józefa Adamowicz 178-3-152 175 27 Ż 346 MO
10 5 1870 Nowogród Wołyński Józef Siedlecki Słoboda Kniazka 22 Mateusz Antonina Markiewicz Julianna Olszewska z Lewickich Susły 22w Ignacy Józefa Adamowicz 178-3-152 176 29 Ż 348 MO
25 4 1871 Kuniów Dionizy Nowicki par. Kuniów 35w Bazyli Anastazja Ostrogska Honorata Olszewska Hucisko 25 Franciszek Marianna Podhorodecka Michał Adamowicz, Ludwik Olszewski, Józef Podhorodecki 178-3-78 261V 6 Ż DM
17 7 1877 Kuniów Józef Podhorodecki Hucisko 28 Dominik Teresa Galimska Marianna Adamowicz Hucisko 19 Mikołaj Balbina Gutewicz Aleksander Nawrocki i Paweł Samojłowicz 178-3-78 481R 10 Ż DM
12 7 1881 Ołyka Wincenty Adamowicz Humienniki 20 Stanisław Agata Stankiewicz Anna Siewruk (Sewruk) Suchowce 17 NN Joanna 502 67 14 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20502/pages/PL_1_436_502_0035.htm
9 11 1886 Ołyka Jan Adamowicz Humienniki 19 Stanisław Agata Stankiewicz Marianna Jankowska Humienniki 19 Pius Katarzyna Pawłowska 507 78 20 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20507/pages/PL_1_436_507_0040.htm
20 11 1888 Włodzimierz Florian Adamowicz Czerniawka, par. Korytnica 27 Maciej Helena Kaźmirczuk Marianna Kondracka Bielin 18 Jakub Justyna Bronicka 806 122 62 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20806/pages/PL_1_436_806_0063.htm
5 11 1889 Ołyka Franciszek Adamowicz Huta Bogusławka 25 Trofim Marianna Wolak Franciszka Mierzwińska Huta Bogusławka 18 Jan Konstancja Ożga 509 72 28 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20509/pages/PL_1_436_509_0040.htm
22 11 1892 Ołyka Andrzej Koksanowicz Dermanka 24 Adam Zofia Konefał Anna Mierzwińska Bogusławka 21 Jan Konstancja Oliwa Fabian Wyszyński, Franciszka Adamowicz 1018 72 19 MO 0
18 1 1892 Tbilisi Jan Rolke 26 Leon Otolia Kalże Wiktoria Maria Kałusowska gub. mohylewska 22 Michał Maria Głyniewska Wiaczesław Adamowicz, Marian Rolke 1 1 Tb
13 2 1892 Kuniów Piotr Czinbacki Kuniów 30 Henryk Waleria Bojalska Ewelina Bogacka Kuniów 26 Józef Emilia Drużyna Michał Adamowicz i Franciszek Kalnicki 178-3-86 438V 5 Ż DM
18 10 1892 Kuniów Antoni Jakubowski Gurszczyzna 23 Karol Katarzyna Falkowska Anna Adamowicz Hucisko Stare 19 Mikołaj Balbina Gutewicz Ignacy Zabłocki i Józef Podhorodecki 178-3-86 442V 21 Ż DM
17 1 1893 Kuniów Julian Markowski par. Ostróg 28 Józef Jadwiga Piasecka Anna Galimska Dertka 19 Wojciech Józefa Gutowicz Franciszek Musil i Karol Adamowicz 178-3-86 490V 2 Ż DM
15 5 1894 Ołyka Stefan Pawłowski Hołyszów par. Klewań 27w Władysław Marianna Szander Julia Adamowicz Humienniki 22 Józef Karolina Szulakowska 1018 362 16 MO
3 11 1896 Tuczyn Adam Milewski Charaług, par. Międzyrzec 74w Maksymilian Anna Sokołowska Franciszka z Reszczyńskich Kozłowska Kudranka 55 Andrzej Karolina Adamowicz 916 30V 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20916/pages/PL_1_436_916_0030.htm
26 10 1897 Kuniów Rafał Podgruszecki Płużne par. Zasław 24 Jan Marianna Oportowska Józefa Adamowicz Hucisko Nowe 18 Adam Julia Olszewska Julian Michałowski, Apolion Jakuszewski 178-3-86 681R 19 Ż DM
20 6 1899 Kuniów Bronisław Paciorkowski Hucisko Stare 25 Józef Dominika Krynicka Paulina Adamowicz Hucisko Stare 19 Mikołaj Balbina Gutowicz Piotr Podhorodecki i Adam Sokołowski 178-3-86 795R 16 Ż DM
12 11 1900 Kuniów Franciszek Adamowicz Hucisko Stare 32 Mikołaj Balbina Gutewicz Ewa Dzwonkowska Hucisko Stare 20 Feliks Konstancja Podhorodecka Józef Podhorodecki i Marian Podhorodecki 178-3-86 855V 30 Ż DM
21 5 1900 Kuniów Karol Adamowicz Hucisko Stare 37 Mikołaj Balbina Gutewicz Franciszka Podhorodecka Hucisko Stare 18 Szymon Anna Paciorkowska Bronisław Paciorkowski i Stanisław Podhorodecki 178-3-86 851V 14 Ż DM
15 1 1903 Kowel Władysław Adamowicz Petersburg 29 Kazimierz Józefa Sakowicz Maria Olejarz par. Kowel 19 Andrzej Teofila Kuszczyńska Aleksy Krywoszyjew, Władyslaw Łosowski 978 39V 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20978/pages/PL_1_436_978_0040.htm
10 5 1909 Ołyka Aleksander Kowalski Żabka Par. Wiszenki 26 Franciszek Katarzyna Markowska Helena Adamowicz Bogusławka 19 Franciszek Franciszka Mierzwińska 1019 122 23 MO
24 8 1910 Tbilisi Józef Robaszewski Kowno 29 Franciszek Marianna Adamowicz Helena Januszewska v. Januszys Wilno 23 Józef Wiktoria Łukaszewicz Stefan Lipski, Józef Frenzel 238 35 Tb
12 2 1911 Tbilisi Piotr Szychinow Gory, tbiliska gub. 52 Bagdasar Marta Dżankułowa Józefa Adamowicz pow. Lida, wileńska gub. 44 Feliks Tekla Bankiewicz Józef Gonczar, Franciszek Kanty 252 12 Tb
13 5 1912 Ołyka Jan Wiszniewski Miłostów, Par. Klewań 28 Gracjan Kamila Pisarska Emilia Adamowicz Humienniki 18 Jan Maria Jankowska 1050 124 16 MO
12 1 1913 Tbilisi Antoni Kowalski pow. Pułtusk, warszawska gub. 22 Antoni Karolina Bude Felicja Szkulten Poniewież, kowieńska gub. 22 Julian Anna Adamowicz Józef Donczar, Kazimierz Bołtuszko 295 3 Tb
23 10 1916 Kijów, św. Mikołaja Antoni Gulewski Kijów 32 Michał Agnieszka Witow Józefa Obermajer Kijów 19 Stanisław Petronella Domańska Leonard Józefowicz Domański, Adam Adamowicz Szypk 312/1/109 110V 77 m.K JM1
6 11 1916 Kijów, św. Mikołaja Józef Bazylewicz Lwów 23 Stefan Katarzyna Wagner Felicja Szczybalska Kijów 18 Wiktor Józefa Babisz Józef Adamowicz Emałowicz, Bolesław Izydorowicz Żabolewicz 312/1/109 111R 84 m.K JM1
19 7 1931 Zofjówka Władysław Piskoś (?) Józefa Adamowicz Huta Bogusławka 30 Franciszek Franciszka Mierzwińska 953 18V 75 dopisek
11 1 1931 Ołyka Józef Batko Bronisława Adamowicz Humienniki 19 Jan Maria Bendarska 1050 96 185 dopisek MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0050.htm
5 11 1937 Zofiówka Stanisław Adamowicz Wydranka p. Kołki 21 Franciszek Franciszka Mierzwińska Genowefa Judycka 1081 117 46 dop. MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0065.htm

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
129 682 Ignacy Adamowicz Ostróg Majdan Nowomaliński 1813 par. Ostróg DW
141 182 Rozalia Adamowiczowa 23 Ostróg Choteń 1813 Ostróg par. DW
141 183 Marcin Adamowicz 21 Ostróg Choteń 1813 Ostróg par. DW
141 183 Łukasz Adamowicz 16 Ostróg Choteń 1813 Ostróg par. DW
146 184 Maciey Adamowicz 31 Ostróg Choteń 1813 Ostróg par. DW
146 185 Barbara Adamowiczowa 41 Ostróg Choteń 1813 Ostróg par. DW
211 170 Marcin Adamowicz 25 Ostróg Storonicze 1813 Ostróg par. DW
80 Rozalia Adamowicz, wdowa 65 Ostróg Ostróg 1837 Równe Mg 654-1-8
411 9 żona Marianna z Adamowiczów 19 Toporyszcze Fasowska Rudnia 1853 Żytomierz DM 178-03-37
46 4 Elżbieta Adamowicz 66 Równe Równe 1862 Równe DW
1 443 Żona Lucyna z Adamowiczów 38 Aleksandria Jankiewicze 1885 Równe DW 597-1-1
19 667 Żona Marianna z Adamowiczów 29 Aleksandria Majdan Głażewskiej 1885 Równe DW 597-1-1
208 245 Adamowicz Celestyn, mieszcz. N-W, wdowiec 50 Nowogród Wołyński Futory Zwiahelskie 1885 Równe EH
231 292 Adamowicz Karol, mieszcz. Susły, żonaty 36 Nowogród Wołyński Apolonówka 1885 Równe EH
235 303 Adamowicz Ignacy, mieszcz, żonaty 33 Nowogród Wołyński Andrzejewicze 1885 Równe EH
235 396 Adamowicz Paulina, mieszcz, panna 17 Nowogród Wołyński Andrzejewicze 1885 Równe EH
490 27 żona Helena z Adamowiczów 21 Wiszenki Zaszcze 1911 Żytomierz DM 178-49-38
560 1 żona Zofia z Adamowiczów 51 Wiszenki Chołopiny 1911 Żytomierz DM 178-49-38
7 11 Adamowicz Adam 60 Dubno Dubno 1912 Żytomierz DM 178-03-49
59 168 żona Anna z Adamowiczów 40 Ołyka Ołyka 1912 Żytomierz DM 178-49-52
8 11 Adamowicz Aleksandra 54 Łabuń Łabuń 1915 Żytomierz DM 178-49-62
8 13 Adamowicz Konstanty s. Stanisława 51 Łabuń Łabuń 1915 Żytomierz DM 178-49-62
637 34 żona Anna Adamowicz 26 Łabuń Chrabuźna 1915 Żytomierz DM 178-49-62


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl