Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 156 wyników dla: Berezowski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
21 11 1800 Lubar Hilary Berezowski 1 Awratyn łacina, rodzice: Maciej, Tekla 178-49-3 665V Ż Mg
9 1 1817 Krzemieniec Hiacynt Berezowski 80 Krzemieniec pozostała wdowa 299 56 2 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0032.htm
28 1 1827 Krzemieniec Marcin Haczkowski 3/12 Wesołówka s. Wojciecha i Anny Berezowskiej 01-6 2V 14 T 871 DM
14 3 1827 Butowce Agata Berezowska 3 mies Dracze rodzice Jędrzej Berezowski i Marianna Zwyżyńska, z kaszlu 178-3-93 273R 12 Ż 527 KP2 0
12 3 1828 Radziwiłłów Jan Piaszczyński 33 Radziwiłłów żona Teresa z Berezowskich 814 262 16 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0266.htm
23 8 1828 Zasław św. Józefa Paweł Berezowski 56 Majdan Zasław bezżenny, z suchot 178-3-94 58V 55 Ż 113 KP2
7 2 1830 Wieledniki Romuald Florjanowicz 1 Matiowicze syn Ignacego i Karoliny z Berezowskich 178-3-3 425R 3 Ż MW 0
20 12 1832 Turzysk Stanisław Buraczyński 2 Radowicze s. Grzegorza i Apolonii z Berezowskich 847 656 32 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20847/pages/PL_1_436_847_0352.htm
4 11 1835 Krzemieniec Józef Berezowski 3 Krzemieniec sławetny, parafianin krzemieniecki 01-8 63V 93 T 1097 DM
28 4 1837 Równe Marianna Oborska 15/12 Równe c. ur. Józefa i Anny z Berezowskich 171-1-10 144V 10 R DM
6 12 1838 Ostróg Stefan Berezowski 52 Nowomalin żona Apolonia z Huleckich, syn Gracjan z ostatniego małżeństwa 171-1-11 44R 111 R DM
2 11 1839 Turzysk Feliks Iwanicki 11/52 Turzysk s. Feliksa i Rozalii z Berezowskich 715 31 25 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20715/pages/PL_1_436_715_0019.htm
29 8 1842 Turzysk Katarzyna Boraczyńska 1 Radowicze c. Grzegorza i Apolonii z Berezowskich 718 19 5 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20718/pages/PL_1_436_718_0012.htm
1 2 1844 Turzysk Gracjan Boraczyński 1/12 Radowicze s. Grzegorza i Apolonii z Berezowskich 720 18 2 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20720/pages/PL_1_436_720_0012.htm
31 3 1845 Zwinogródka Adam Berezowski 2 Zwinogródka rodzice odstawni żołnierze Teodor i Ewa Berezowscy, z odry 685-2-1022 15v 7 Ch 28 KP2
25 6 1846 Berezne Kazimierz Berezowski 30 Berezne z suchot, kawaler, s. Bazylego i Praksedy z d. Prokop 885 229R 10 Na, DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0239.htm
28 11 1847 Kodnia Stefan Berezowski 14 Syngury s. 1-dw. Wawrzyńca i Barbary Kaszperskiej 178-03-18 13R 27 Ż DM
28 12 1847 Krzemieniec Wojciech Haskiewicz 50 Wesołówka żona Anna z Berezowskich, synowie Mikołaj, Antoni, Rafał i Jan 426-1-21 39R 106 T DM
18 3 1848 Nieświcz Kasper Berezowski 25 Uhrynów prac., wolnego stanu 443 20 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20443/pages/PL_1_436_443_0013.htm
3 12 1850 Starokonstantynów Karol Krzewski 45 Starokonstantynów od paraliżu, tytularny radca, żona Domicela z Rybickich, z 1-ej żony Józefy z Berezowskich syn Józef i córka Maria, z 2-ej syn Apolinary, córki Julia i Olga 178-3-119 61R 141 Ż 120 DW
17 2 1851 Toporyszcze Joanna Rękas 3/52 Korczmy Teremeckie c. wolno żyjących Kazimierza i Marianny z Berezowskich 178-03-31 581R 10 Ż DM
8 9 1852 Korytnica Gierasim Berezowski 2 Worczyn s. Szymona i Petroneli z Niedzielskich 224 24 23 0
5 2 1852 Turzysk Marcelina Boraczyńska 3/12 Radowicze c. Leona i Anastazji z Berezowskich 725 16 1 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20725/pages/PL_1_436_725_0009.htm
17 1 1855 Łuck Władysław Berezowski 2 Serniki s. 1-dw. Jana i Katarzyny 391 56 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20391/pages/PL_1_436_391_0034.htm
1 5 1855 Łabuń Anna Osowska 70 Łotówka 1-dw., z Berezowskich, mąż Teodor, córka Domicela 178-03-123 725R 28 Ż DM
19 12 1855 Łabuń Marianna Resińska 60 Hryców chł., z Berezowskich, wdowa po Eliaszu, bez potomna 178-03-123 730V 86 Ż DM
4 2 1856 Łabuń Kazimierz Rybczyński 64 Łabuń 1-dw., wdowiec po Kunegundzie Berezowskiej, syn Wojciech i córka Antonina 178-03-124 680V 7 Ż DM
27 4 1856 Łabuń Piotr Berezowski 1 Szkarówka Wlk s. 1-dw. Kaspra i Domiceli Medyńskiej 178-03-124 682R 24 Ż DM
14 7 1857 Łabuń Kalikst Berezowski 80 Szkarawka Wielka wdowiec po Annie Kwiatkowskiej, synowie Kasper i Julian, córki Antonina, Marianna i Józefa 178-3-73 372R 29 Ż DM
18 8 1857 Łabuń Anna Rożańska 60 Łabuń z Berezowskich, mąż Józef, synowie Karol, Jan i Józef, córki Józefa i Karolina 178-3-73 373R 36 Ż DM
9 9 1858 Łabuń Jadwiga Wójcicka 70 Kośków 1-dw., z Berezowskich, wdowa po Franciszku, pozostawiła dwie córki 178-03-74 349R 55 Ż DM 0
14 3 1860 Łabuń Anna Chmielnicka 70 Hryców ur., z Berezowskich, wdowa po Adamie, synowie Mikołaj i Józef, córka Aniela 178-03-75 327V 16 Ż DM
1 7 1862 Krzemieniec Michał Berezowski 12 Krzemieniec s. NN i Zofii 0.1-35 55V 53 T
25 7 1863 Żytomierz Hilary Berezowski 3 Żytomierz z konwulsji, syn Józefa i Marceliny z Koźmińskich 178-3-54 136V 192 Ż DG
28 11 1865 Żytomierz Anastazy Lisowski 38 Żytomierz z cholery, dw., zostawił żonę Teresę z Berezowskich, syna Wacława oraz córki Marię i Helenę Lisowskich 178-3-61 163V 368 Ż DG
27 12 1865 Żytomierz Leonard Berezowski 3 Żytomierz z choroby zębów, córka Józefa i Marceliny z Kuźmińskich 178-3-61 166V 409 Ż DG
28 4 1873 Szumbar Leopold Roguski 58 Nowystaw wlm., s.Józefa i Franciszki z Berezowskich, żona Marianna z Kickiewiczów 626 95 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0049.htm
23 9 1876 Turzysk Aniela Kozaczuk 0,5 Tuliczów s. Jana i Konstancji z Berezowskich 744 17 7 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20744/pages/PL_1_436_744_0011.htm
28 2 1878 Turzysk Franciszka Kozaczuk 9 Tuliczów c. Jana i Konstancji z Berezowskich 746 16 1 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20746/pages/PL_1_436_746_0010.htm
15 7 1883 Turzysk Anastazja Kozaczuk 3 Tuliczów c. Jana i Konstancji z Berezowskich 751 31 10 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20751/pages/PL_1_436_751_0019.htm
15 3 1884 Meżyrów Władysław Berezowski 4 Płazówka Mikołaj Rozalia Piotrowska 904-6-5 8 W JS1
7 6 1888 Ołyka Kazimierz Tarnogórski 1 Chorłupy Władysława i Józefy z Berezowskich 508 90 32 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20508/pages/PL_1_436_508_0047.htm
21 2 1892 Krzemieniec Zofia Jaroszeńska 63 Krzemieniec z Berezowskich, wdowa 0.1-81D 33R 10 T
24 1 1893 Włodzimierz Franciszek Mazurkiewicz 78 Włodzimierz miesz., żona Łucja z Berezowskich, Synowie Piotr, Wojciech i Jan, corki Ewelina, Julia i Michalina 811 123 14 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20811/pages/PL_1_436_811_0063.htm
2 10 1894 Szumsk Antoni Myśliński 1 Rachmanów s. chł. Józefa i Marii z Berezowskich 01-233 347V 111 T
4 9 1895 Szumsk Adolf Myśliński 1/12 Rachmanów s. chł. Józefa i Marianny z Berezowskich 01-233 256R 57 T
29 12 1900 Torczyn Jan Berezowski 85 Budki Usickie s. Ignacego i Marianny z Paszkowskich 954 65 34 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20954/pages/PL_1_436_954_0035.htm
15 2 1905 Szumsk Bronisław Myśliński 3 Pruszańszczyzna s. chł. Józefa i Marii z Berezowskich 01-236 211R 47 T
18 2 1905 Szumsk Wojciech Myśliński 8 Pruszańszczyzna s. chł. Józefa i Marii z Berezowskich 01-236 211R 49 T
11 12 1905 Szumsk Petronela Myślińska 2 Rachmanów c. chł. Józefa i Marii z Berezowskich 01-236 224R 173 T
7 8 1912 Torczyn Julian Wąsowski 4,5 Usickie Budki z kokluszu, s. chł. Konstantego i Michaliny z Berezowskich 1042 66 21 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201042/pages/1_436_0_0_1042_0038.htm
19 11 1914 Kowel Adam Berezowski 20 Kowel s. Franciszka, chł. romanowskiej gr., pow. sokolskiego, grodzieńskiej gub., kawaler 1055 105 65 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201055/pages/1_436_0_0_1055_0056.htm
15 2 1934 Krzemieniec Jan Berezowski 79 Krzemieniec s. Stanisława i Domiceli, zakrystian. 36 R 11 0

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
11 5 1798 Lubar Hilary Berezowski Awratyn Maciej Tekla łacina, data chrztu, Jan Skalski, Marianna Baczyńska 178-49-3 603R Ż Mg
5 1 1801 Lubar Baltazar Berezowski Awratyn Mateusz Tekla Abramowicz łacina, chrzest 6.01.1801, Michał Dobrowolski, Justyna Murzynowska 178-51-174 27V-28R Ż Mg
4 7 1827 Ostropol syn Berezowski Józefówka Michał Marianna Brońciwiczowa Jan Jaworski, Marianna Czeczerska 178-3-93 202V 40 Ż 392 KP2
20 5 1828 Łabuń Jan Nepomucen Skok Tytków prac. Błażej Jawdocha z Andryjów prac. Niczypor Berezowski, Anastazja Hordysz 178-3-94 121R 19 Ż 236 KP2
28 12 1829 Włodzimierz Tomasz Berezowski Włodzimierz NN Józefa Berezowska 844 34 84 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20844/pages/PL_1_436_844_0020.htm
26 6 1829 Bazalia Jan Berezowski Czuchele IN Anna ur. Ludwik Wyszyński i Katarzyna Romanowska 178-3-95 215V 51 Ż DM 415
24 12 1830 Łuck Wojciech Berezowski Serniki Stanisław Domicela Kudynowska Wincenty Wiszniowski, Katarzyna Styrnicka 368 114 63 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0058.htm
2 3 1830 Lubar Kazimierz Berezowski Futor Lubarski Jan Marianna Szuraszkiewicz Stefan Dylowski Anna Berezowska 178 3 3 R359 17 Ż MP
19 3 1830 Kotelnia Józef Moszkowski Zabarze Bazyli Salomea Olizarowska Piotr Berezowski Marianna Nanowska as: Daniel Siechniewicz Teresa Moszkowska 178 3 3 R188 28 Ż MP
20 4 1830 Kotelnia Marianna Tyczyn Zabarze Paweł Domicella Waśkowska Jan Palczyńśki Józefa Suszycka as: Piotr Berezowski Suchniewicz 178 3 3 R189 34 Ż MP
19 2 1830 Berdyczów Helena Jakubowska Berdyczów Marcin Katarzyna Węzłowska Stanisław Berezowski, Marianna Sakowska 178 3 3 R118 33 Ż MP 0
14 4 1832 Kołki Adam Berezowski Majdan Mykowski Michał Franciszka Olszewska Adam Kamiński, Agnieszka Karolanowicz - ż. Jana; ch: 19.04. 818 50a 9 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0056.htm
11 3 1833 Kotelnia Grzegorz Załenski (Załęski) Zabara Alojzy Anastazja Burzymska s. ur., chrz. 12.03, chrzestni: ur.ur.: Piotr Berezowski, Tekla Palczyńska zona Jana, as.: Stefan Raczyński, Tekla Moszkowska żona Bazylego 178-51-300 56a 11 Ż EH
4 8 1835 Fastów Dominik Misztal Fastów Dominik Anna Krulicka Wojciech Konopnicki, Feliksa Berezowska ż. Kaspra, as. Kasper Berezowski, Marianna Wołkownicka, chrz. 17.09.1835 178-51-372 19R 14 Ż BS 40
6 7 1835 Zasław św. Józefa Piotr Berezowski Łeńkowce Kazimierz Marianna Kaleńska Szymon Roszczyna, Domicela Jędruska 178-3-101 52 121 Ż SK
25 3 1837 Łuck Jan Berezowski Łuck Wojciech Marianna Safanowicz Michał Safanowicz, Marianna Gajewska panna 374 13 26 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20374/pages/PL_1_436_374_0009.htm
5 5 1843 Horodyszcze Aniela Zwirewska Kośków Franciszek Teresa Kwiatkowska Jan Lebikowski i Marianna Kurowska, Klemens Berezowski i Marianna Smoczyńska 178-49-18 6R 30 Ż DM
24 10 1843 Horodyszcze Jan Lubiszewski Kośków Jan Franciszka Dr..owiecka Jan Lasota i Marianna Kurowska ż. Michała, Klemens Berezowski i Honorata Lubiszewska 178-49-18 13R 72 Ż DM
5 4 1845 Łabuń Leon Berezowski Kośkow Kalikst Anna Kwiatkowska 1-dw. Klemens Strycharski i Marianna Zagórska ż. Jana 178-3-113 124R 33 Ż DM
28 4 1845 Zwinogródka Jakub Berezowski Zwinogródka Teodor Ewa Kowalska ur. Onysim Ostrowski, Daria Jancowa, ojciec - odstawny towarzysz 685-2-1020 33r 9 Ch 65 KP2
13 6 1847 Szumbar Hipolit Berezowski Borki Stanisław Anastazja Głębocka 625 191 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0101.htm
15 8 1849 Butowce Jan Berezowski Dracze Mikołaj Julianna Piotrowska 1-dw. Jan Zalubowski, Marianna Odyniecka panna 178-3-118 67V-68R 25 Ż 130 DW
9 9 1851 Butowce Antoni Berezowski Dracze Mikołaj Julianna Piotrowska 1-dw. Grzegorz Zalubowski, Franciszka Łozińska ż. Feliksa 178-3-120 9V-10R 32 Ż 20 DW
7 11 1854 Bereżnica Stanisław Berezowski Wydymer Filibert Marianna Machniewska 838 270-271 26 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20838/pages/PL_1_436_838_0144.htm
10 2 1855 Łabuń Piotr Berezowski Szkarawka Wlk Kasper Domicela Medyńska Tomasz Majewski i Julianna Gawińska 178-03-123 701V-702R 18 Ż DM
20 3 1855 Łabuń Józef Berezowski Sasanówka Franciszek Cecylia Kossowska Franciszek Wilechowski i Agnieszka Kurowska 178-03-123 702V-703R 25 Ż DM 0
10 8 1855 Łabuń Klementyna Berezowska Kośków Klementyn Aleksandra Giełbutowska Mikołaj Berezowski i Katarzyna Zarnicka 178-03-123 709V-710R 59 Ż DM
15 2 1856 Łabuń Ludwik Berezowski Futor Łabuński Mikołaj Julia Piotrowska Andrzej Kołodyński i Franciszka Skrzyńska 178-03-124 653V-654R 10 Ż DM
25 2 1856 Łabuń Aleksander Kurowski Futor Łabuński Józef Agnieszka Zawadzka Mikołaj Berezowski i Józefa Gorska 178-03-124 654V-655R 14 Ż DM
2 2 1857 Łabuń Maria Berezowska Kośkow Jacek Franciszka Murawska Jan Berezowski i Teresa Żytkiewicz 178-3-73 338V-339R 8 Ż DM
9 9 1857 Łabuń Mikołaj Cygan Hryców Marian Marianna Berezowska s. austriackich poddanych, Franciszek Berezowski i Emilia Szwajkowska 178-3-73 350V-351R 63 Ż DM
8 2 1858 Łabuń Feliks Berezowski Hryców Franciszek Cecylia Kosowska Grzegorz Siedlecki i Julia Bielecka 178-03-74 317V-318R 13 Ż DM
10 7 1860 Opalin Kamila Szubert Wólka Uhruska Józef Aleksandra Wolańska Leon Berezowski, Józefa Kruszewska 537 6-7 8 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20537/pages/PL_1_436_537_0004.htm
10 3 1860 Łabuń Antoni Berezowski Kośków Klementyn Aleksandra Gelgutowska Wincenty Zarzycki i Katarzyna Hurkowska 178-03-75 303V-304R 18 Ż DM
26 12 1861 Łabuń Stefan Berezowski Futor Łabuński Mikołaj Julia Piotrowska Józef Skrzyński i Anna Chamska 178-03-76 349V-350R 87 Ż DM
31 10 1863 Żytomierz Leonard Berezowski Żytomierz Józef Marcelina Koźmińska A Zienkiewicz, Zofia Bilińska, asystowali: Jan Mirecki, Petronela Daliniecka 178-3-54 79 284 Ż DG
25 2 1865 Stary Oleksiniec Leon Bereżecki (Berezowski) Lewkowce Stanisław Domicela Rafałowicz 426-1-37 83V-84R 8 T 91 DW
20 11 1865 Żytomierz Jan-Fabian Berezowski Syngury ? Dominik Aniela Berezowska syn chłopów, Kazimierz Palczewski- radca stanu, Florentyna z Palczewskich Stecka- żona Nikodema- ase 178-3-61 46 305 Ż DG
6 9 1866 Żytomierz Marianna Żukowska Psyszcze Jan Marianna Sytko [11.09.1866] córka 1-dw., Dominik Berezowski i Franciszka Ruwiniewska 178-3-63 45 210 Ż 87 i 88 DG
19 4 1868 Krzemieniec Karol Leonowicz Krzemieniec Antoni Antonina Gulecka Mikołaj Berezowski, W. Antonina Leonowicz 426-1-44 9V-10R 26 T 776 DW
23 1 1874 Brzozdowce Andrzej Berezowski Brzozdowce 210 Jan Rozalia Sliwak 1742L 2 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201742/pages/PL_1_301_1742_0002.htm
17 2 1880 Torczyn Marcin Berezowski Budki Usickie Wincenty Feliksa Rudnicka 666 8-9 10 0
22 8 1882 Meżyrów Apolon? Berezowski Płazówka Mikołaj Rozalia 904-6-3 39 W 8 JS1
16 12 1884 Rzyszczów Stanisław Rudnicki Jabłonów Teodor Eleonora Gujska Kazimierz Berezowski, Julia Krenicka ż. Dionizego 1268-2-26 22-23 8 CDIAK
25 10 1885 Meżyrów Seweryn Berezowski Płazówka Mikołaj Rozalia Piotrowska 904-6-6 66 W JS1
11 4 1886 Meżyrów Stanisława Sokulska Petranie Jan Julia Jankowska Teodor Berezowski i Katarzyna Szturmirowicz żona Teofila 904-6-7 147-8V-149R 23 W JS1
19 10 1886 Meżyrów Maria Kędzierska Płazówka Jan Anna Berezowska Mikołaj Berezowski i Karolina Dobrzańska żona Jana 904-6-7 154V-155R 59 W JS1
19 9 1887 Meżyrów Bronisław Sokulski Petranie Adam Marcelina Krupska Ignacy Berezowski i Maria Chan Han żona Franciszka 904-6-8 155V-156R 52 W JS1
2 2 1888 Torczyn Marian Berezowski Budki Usickie Wincenty Feliksa Rudnicka 674 6-7 9 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20674/pages/PL_1_436_674_0004.htm
5 12 1889 Szumsk Franciszka Myślińska Rochmanów Józef Marianna Berezowska Józef Berezowski i Wiktoria Bogumił ż. Mikołaja 01-232 37V-38R 180 T 903 DM
16 11 1889 Meżyrów Apolonia Sokulska Petranie Jan Julia Jankoska Teodor Berezowski i Anna Sokulska żona Franciszka 904-6-10 169V-170R 57 W JS1
13 4 1891 Meżyrów Antonina Lachowicz Płazówka Władysław Honorata Piotrowska Mikołaj Berezowski i Antonina Kędzierska żona Antoniego 904-6-12 155V-156R 20 W JS1
20 10 1894 Szumsk Bronisław Berezowski Załuże Józef Antonina Barszczewska 01-233 301V-302R 145 T
10 11 1898 Torczyn Andrzej Berezowski Budki Usickie Ignacy Marianna Paszkowska Marian Hyrycz, Aniela Słupska ż. Dionizego 935 19V-20R 74 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20935/pages/PL_1_436_935_0020.htm
28 10 1900 Torczyn Jan Berezowski Budki Usickie Ignacy Marianna Paszkowska 954 32-33 79 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20954/pages/PL_1_436_954_0018.htm
24 12 1901 Krzemieniec Jan Berezowski Krzemieniec Leon Anna Robak 30 V-31 R 117 0
7 4 1902 Torczyn Antoni Berezowski Budki Usickie Ignacy Maria Paszkowska 967 6V-7R 27 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20967/pages/PL_1_436_967_0007.htm
26 12 1904 Torczyn Stefan Berezowski Budki Usickie Ignacy Maria Paszkowska 986 17 V-18 R 81 0

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
17 1 1799 Meżyrów Kazimierz Orzechowski Apolonia Kociurubska Mołochów szl. Józef Berezowski, Mikołaj Górski 31R 1 Ch
2 10 1799 Meżyrów Franciszek Wrzos Katarzyna Dolińska Bilikowce szl. Bazyli Berezowski, Stefan Pawłucki, Franciszek Ostrowski 31V 12 Ch
6 2 1827 Kotelnia Teodor Berezowski Minkowice 28 Jan Domicella Zielińska Aniela Markiewicz Minkowice 20 Antoni Anastazja Niekraszow Jakub Tułobiński, Paweł Markiewicz,Marcin Zinkiewicz 178-51-301 1R 2 Ż 3 BS
29 1 1828 Kotelnia Stanisław Dobrowolski Kotowiej 22 Jan Marianna Czyżewska Ewa Turska Kotowiej 24 Ignacy Teofila Kluckowska Piotr Berezowski, Klemens Burzymski, Ignacy Gilewicz 178-51-301 5V 5 Ż 12 BS
7 10 1828 Kotelnia Jan Chrzanowski w Jakub Franciszka Lasota Antonina Załęska z Olizarowskich Zabara w Hipolit Marianna Filanowicz Piotr Berezowski, Daniel Sichniewicz, Ignacy Grabowski 178-51-301 7V Ż 16 DW
21 10 1828 Kotelnia Wojciech Kuliński Jan Anna Mączyńska Joanna Zielińska Zabara Maciej Marianna Olizarowska Daniel Sichniewicz, Łukasz Długosz, Piotr Berezowski 178-51-301 7V Ż 16 DW
3 11 1829 Kotelnia Onufry Górski Niechworoszcza 25 Maksymilian Aleksandra Pawłowska Katarzyna Degórkow Pawełek 22 Andrzej Franciszka Korzeniowska Maciej Zalewski, Jakub Suszycki, Piotr Berezowski 178-51-301 14R 23 Ż 29 BS
3 11 1829 Kotelnia Hipolit Popiel Antopol 19 Wincenty Marianna Wesołowska Teresa Biątkowska Niechworoszcza 17 Michał Marianna Wesołowska Maciej Zalewski, Jan Studziński, Jakub Suszycki, Piotr Berezowski 178-51-301 14R 24 Ż 29 BS
3 11 1829 Kotelnia Łukasz Wierzbicki Halczyn 22 Krzysztof Justyna Wierzbicka Franciszka Tarnawska Lasawka 20 Stefan Marianna Ordyńska Jan Sieszycki, Piotr Berezowski, Józef Grzybowski, Florian Macewicz 178-51-301 14V 25 Ż 30 BS
4 5 1830 Kotelnia Piotr Romanowski Halczyn 27w Gabriel Katarzyna Iwanicka Anastazja Osińska Halczyn 20 Andrzej Katarzyna Kosińska Jan Sieszycki, Piotr Berezowski, Józef Grzybowski 178-51-301 16V 6 Ż 34 BS
8 9 1831 Ołyka Stefan Berezowski Ołyka 38w Ignacy Marianna Baczyńska Ewa Radziewicz Ołyka 24 Grzegorz Konstancja Węcławska 817 312 7 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0321.htm
24 5 1831 Kotelnia Mikołaj Harpowicz Zabara 23 Maciej Scholastyka Burzymska Cecylia Wierzbicka Kotówka 17 Antoni Anna Gilewicz Felicjan Burzymski, Piotr Berezowski, Kajetan Moszkowski 178-51-301 18R 3 Ż 37 BS
27 9 1831 Kotelnia Tomasz Burzymski Zabara 17 Felicjan Marianna Horodyska Helena Siehniewicz Zabara 15 Daniel Kunegunda Ber Eliasz Horodyski, Piotr Berezowski, Kajetan Moszkowski 178-51-301 19R 6 Ż 39 BS
4 10 1831 Kotelnia Stanisław Ber Zabara 25 Józef Rozalia Januszkiewicz Aleksandra Kozłowska Zabara 20 Aleksander Katarzyna Ordyńska Bazyli Moszkowski, Piotr Berezowski, Daniel Sichniewicz 178-51-301 19V 8 Ż 40 BS
18 10 1831 Kotelnia Jan Sieszycki Zabara 20 Jan Anna Draczewska Rozalia Olizarowska Zabara 15 Jan Małgorzata Krajewska Jukub Suszycki, Piotr Berezowski, Łukasz Podhajewski, Teodor Sieszycki 178-51-301 20R 11 Ż 41 BS 0
25 10 1831 Kotelnia Walenty Wilczyński Zabara 23 Franciszek Konstancja Lisiecka Magdalena Brucka Niechworoszcza 18 Antoni Anastazja Piątkowska Jan Powchowski, Piotr Berezowski, Daniel Sichniewicz, Teodor Sieszycki 178-51-301 21R 14 Ż 43 BS
15 11 1831 Kotelnia Klemens Burzymski Zabara 28 Antoni Marianna Kłodnicka Agnieszka Łazańska Zabara 18 Maciej Agnieszka Karpowicz Felicjan Burzymski, Eliasz Horodyski, Piotr Berezowski, 178-51-301 22V 20 Ż 46 BS
24 1 1832 Kotelnia Kazimierz Berezowski Zabara 24 Piotr Marianna Krasucka Urszula Lubecka Zabara 21 Feliks Tekla Lubecka Jan Sieszycki, Daniel Siehniewicz, Alojzy Załenski (Załęski) 178-51-301 23R 2 Ż 47 BS
24 1 1832 Kotelnia Piotr Iwanicki Harapówka 22 Eliasz Magdalena Jabłońska Katarzyna Ilnicka Harapówka 16 Gabriel Tekla Balińska Michał Towstecki, Eliasz Karłowicz, Leon Berezowski, Aleksander Suski. Pan młody -obrządku grecko-rosyjskiego. 178-51-301 23V 4 Ż 48 BS
31 7 1832 Kotelnia Wawrzyniec Sichniewicz Zabara 30w Jakub Aleksandra Wierzbicka Agnieszka Wilczyńska z d. Moszkowska Zabara 30w Grzegorz Marianna Lidzka Bazyli Moszkowski, Piotr Berezowski, Daniel Sichniewicz, Felicjan Burzymski 178-51-301 27V 19 Ż 56 BS
30 9 1834 Kotelnia Bonifacy Zieliński Zabara 24 Maciej Regina Olizarowska Marianna Krajewska Zabara 22 Franciszek Marianna Podgórska Jakub Sieszycki, Piotr Berezowski, Jan Kozłowski 178-51-301 33R 7 Ż 67 BS
7 10 1834 Kotelnia Antoni Ludwik Duchnowski Zabara 27 Bazyli Tekla Bogucka Apolonia Magnuszewska Zabara 22 Łukasz Marianna Tomaszewska Jan Sieszycki, Piotr Berezowski, Stefan Domański, Bazyli Moszkowski, Józef Diahnowski 178-51-301 34R 8 Ż 69 BS
21 2 1837 Krzemieniec Stefan Berezowski Bereżce 45w Jakub Marianna Baczyńska Apolonia Hulecka Bereżce 22 Tomasz Urszula Łopatyńska Teofil Kopczyński i Feliks Łopatyński 01-11 34V 12 DM 175 T
8 9 1840 Żytomierz Jan Bielacki 48w Tomasz Marianna NN Anastazja Skulska 22 Jan Aleksandra Ratowska Roman Czyżewski , Staniśław Berezowski 178 3 10 69 39 Ż Ni
13 6 1843 Krzemieniec Antoni Grzšdkowski Folwarki Wielkie 36 Jan Helena Sadowska Adolfina Berezowska Krzemieniec 22 Stanisław Maricjanna Kicka Józef Domański i Stanisław Bereżowski 01-16 26R 13 DM 462 T
1 11 1843 Horodyszcze kaplica Sudył Mikołaj Berezowski Kośków 20 Jędrzej Marianna Wierzyńska Julianna Pietrowska Kośków 18 Stanisław Teresa Kulińska Tadeusz Lisowski, Michał Wierzyński 178-49-18 27R 9 Ż DM
6 2 1845 Ostropol Piotr Berezowski Ostropol 20 Mikołaj Marianna Kukłowska Salomea Niepokulczycka Ostropol 18 Paweł Marianna Sołtanowska Franciszek Mysiewicz, Stefan Młynarski 178-3-113 259R 1 Ż DM
23 4 1845 Humań ur. Włodzimierz Dobrowolski Rozdole, Gub. Podolska 30 Jan Anna Gonczanowska ur. Konstancja Frycz Oksanina Albert Teresa Duńska ur. Franciszek Hurkowski, Mikołaj Etlinger, Andrzej Berezowski 685-2-1021 38r 5 Ch 65 KP2
22 9 1846 Krzemieniec Stanisław Berezowski Krzemieniec 21 Stanisław Marianna Kicka Anastazja Głębocka Nowosiółki 20 Benedykt Katarzyna Lewkowicz Michał Jakubowski i Franciszek Tomaszewski 01-19 23V 18 DM 615 T
9 9 1856 Łabuń Jakub Bielecki Szkarawka Wlk 20 Grzegorz Katarzyna Zabrzewska Marianna Dębicka Hryców 19 Leontyn Marianna Szczurowska Stanisław Pioruński, Kasper Berezowski 178-03-124 675R 15 Ż DM
15 8 1860 Łuck Stanisław Kołtunowicz Troscianka 28 Stanisław Honorata z Berezowskich Szejn Troscianka 841 420 14 0
8 5 1860 Opalin Leon Berezowski Wólka Uhruska 24 Jan Magdalena Kowalska Tekla Szubert Zabuże 23 Krzysztof Bogumila Chorąża 537 15 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20537/pages/PL_1_436_537_0009.htm
29 10 1861 Łabuń Piotr Siekierzyński Sasanówka 23 Stefan Anna Zgierska Tekla z d. Zubowicz Suska Sasanówka 29w Andrzej Petronela Wojciechowska Józef Skrzyński, Mikołaj Berezowski 178-03-76 358V 24 Ż DM
6 4 1866 Żytomierz Józef Świderski Żytomierz 33 Franciszek Antonina Rutkowska Adriana-Wincentyna Chodecka Żytomierz 20 August -radca tyt. Ludwika Puczkowska (emeryt. Porucznik i dw.) dw.Józef Berezowski i dw.Kazimierz Puczkowski 178-3-63 87V 25 Ż DG 142
17 7 1866 Żytomierz Stanisław Berezowski Żytomierz 43 Michał Maria Broniewska Apolonia Aleksandr-Iwanow z d. Zielińska Żytomierz 28 Piotr Tekla Juszczyńska (podofic. i żołnierka,wdowa) Stanisław Zieliński i Wawrzyniec Seleszczuk 178-3-63 91V 40 Ż DG 150
22 4 1873 Sidorów Jan Berezowski Sidorów (*Monaterzyska) 51w Stanisław Julianna Postępska Tekla z Komarnickich Szafrańska Sidorów (*Hawiłów) 53 Stanisław Józefa Wojakowska 1205L 60 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201205/pages/PL_1_301_1205_0034.htm
1 11 1875 Sidorów Jan Babij Zielona 34 Daniel Helena Bigenmisler Anna Nakoneczna z Fedyków 41w Bazyli Helena Jan Berezowski, Jan Szarokan 1205L 144 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201205/pages/PL_1_301_1205_0089.htm
15 1 1889 Ołyka Antoni Górski Pełża 23 Ludwik Rozalia z Knoblów Adela z Berezowskich Majerczuk Pełża 24 Adam Maria Niewińska 509 59 1 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20509/pages/PL_1_436_509_0032.htm
30 9 1890 Krzemieniec Leon Berezowski Krzemieniec 26 Stanisław Domicela Rafałowicz Anna Robak Krzemieniec 18 Józef Katarzyna 0.1-81W 30R 16 T
15 2 1898 Torczyn Ignacy Berezowski Budki Usickie 27 Wincenty Feliksa Rudnicka Maria Paszkowska Ozdeniż 22 Józef Marcelina ...ska 935 29 9 DW
11 6 1907 Krzemieniec Tomasz Broniewicz Krzemieniec 28 Jan Marianna Świdzińska Stanisława Żółtowska Krzemieniec 17 Konstanty Anna Czerniakowska Jan Berezowski, Jan Witkowski 426-1-95 25R 15 T DM
13 7 1907 Krzemieniec Aleksander Brzeźniakiewicz Tulczyn par. Tulczyn 30 Wincenty Feliksa Rudnicka Anna Grabowska Krzemieniec 26 Antoni Karolina Witlińska [Wyszyńska] Stanisław Gorliński, Jan Berezowski 426-1-95 25V 18 T DM
4 6 1915 Tbilisi Zygmunt Berezowski 23 Artur Ludwika Degering Irena Elżbieta Chilewska 23 Julian Helena Dybowska Edmund Berezowski, Bronislaw Makarewicz 333 15 Tb
24 8 1915 Tbilisi Szczęsny Czesław Zalesski par. Stawiszcze, kijowska gub. 25 Jan Stanislaw Bernard Ks Maria Ludwi Burkat Wacława Berezowska kijowska gub. 18 Edward Janina Przecławska Kazimierz Rynkiewicz, Zygmunt Berezowski 335 20 Tb
26 12 1928 Torczyn Stefan Berezowski Budki Usickie 24 Ignacy Maria Paszkowska Zofia Lisowska 986 17 V-18 R 81 dopisek

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
4 6 Paweł Berezowski 30 Białozórka brak danych 1857 AGAD DM 433-1
16 65 Chłopka Antonina z Berezowskich Kutiukowa mąż prawosławny 27 Złoczówka Paszowa 1869 Równe DW
2 3 żona Klementyna z Berezowskich 47 Szumsk Hołybisy 1872 Łuck DM 193-1-164
8 12 Urodz. Berezowski Mikołaj Gracjan s. Szczepana ż. praw. 31 Krzemieniec Krzemieniec 1872 Tarnopol DM 426-2-115
14 26 Mieszcz. Berezowski Jan s. Stanisława 15 Krzemieniec Krzemieniec 1872 Tarnopol DM 426-2-115
16 39 Berezowski Józef s. Stanisława 24 Krzemieniec Krzemieniec 1872 Tarnopol DM 426-2-115
19 49 Mieszcz. Berezowski Jan s. Stanisława 14 Krzemieniec Krzemieniec 1872 Tarnopol DM 426-2-115
246 198 żona Antonina z Berezowskich 32 Ostróg Choteń 1875 Równe DM 654-1-81
515 16 Berezowski Teodor 60 Ostróg Storonicze 1875 Równe DM 654-1-81
515 17 Berezowski Ludwik, żona prawosławna 42 Ostróg Storonicze 1875 Równe DM 654-1-81
107 307 Żona Tekla z Berezowskich 34 Łanowce Ohryszkowce 1881 Równe DW 245-1-34
1 1 żona Tekla z Berezowskich 41 Łanowce Ohryszkowce 1885 Równe DM 245-1-37
7 25 Żona Maria z Berezowskich 29 Berezdów Diaków 1885 Równe DW
47 45 .. Berezowski Józef, mieszcz. N-W, żonaty 69 .. Nowogród Wołyński Nowogród Wołyński 1885 Równe EH
6 1 Żona Joanna z Berezowskich 47 Białozórka Białozórka 1886 Tarnopol DW 426-2-202
185 6 Berezowski Andrzej 51 Ostropol Józefówka 1888 Żytomierz DM 178-49-23
185 10 Berezowski Józef 40 Ostropol Józefówka 1888 Żytomierz DM 178-49-23
185 11 Berezowski Edward 24 Ostropol Józefówka 1888 Żytomierz DM 178-49-23
59 157 _ Józef Berezowski 31 Szumsk Załuże 1891 Łuck DW 35-1-402
7 Berezowski Adam 56 Dubno Radów 1892 Łuck DW 1-22-297a
18 43 Chł. Grutkowska Maria z Berezowskich, wdowa 41 Kodnia Syngury 1897 Żytomierz DM 178-49-30
11 32 Berezowski Leon 31 Krzemieniec Krzemieniec 1903 Tarnopol DW
94 380 Żona Tekla z Berezowskich 51 Krzemieniec Krzemieniec 1903 Tarnopol DW
59 24 .. chł. Wincenty Berezowski 67 .. Torczyn Usickie Budki 1910 Łuck EH
59 25 .. syn Antoni Berezowski 27 .. Torczyn Usickie Budki 1910 Łuck EH
60 28 .. chł. Ignacy Berezowski 41 .. Torczyn Usickie Budki 1910 Łuck EH
456 17 Berezowski Jan 33 Bereźnica Sarny 1911 Żytomierz DM 178-49-37
292 30 żona Józefa z Berezowskich 50 Ołyka Pełża 1912 Żytomierz DM 178-49-52
7 23 Bielińska Franciszka z Berezowskich, wdowa 66 Sławuta Sławuta 1915 Żytomierz DM 178-49-68
10 15 Laskowska Paulina z Berezowskich, wdowa 65 Łabuń Łabuń 1915 Żytomierz DM 178-49-62
169 22 Berezowski Michał s. Wincentego 71 Łabuń Kośków 1915 Żytomierz DM 178-49-62
170 23 Berezowski Stanisław s. Adama 21 Łabuń Kośków 1915 Żytomierz DM 178-49-62
223 2 Świacka Maria z Berezowskich 72 Łabuń Macewicze Małe 1915 Żytomierz DM 178-49-62
233 35 Berezowski Jan s. Karola 60 Łabuń Macewicze Małe 1915 Żytomierz DM 178-49-62
280 3 Berezowski Stefan s. Mikołaja 52 Łabuń Sasanówka 1915 Żytomierz DM 178-49-62
281 5 Berezowski Józef s. Pawła 52 Łabuń Sasanówka 1915 Żytomierz DM 178-49-62
282 9 Berezowski Franciszek s. Józefa 65 Łabuń Sasanówka 1915 Żytomierz DM 178-49-62
283 12 Berezowski Paweł s. Pawła 65 Łabuń Sasanówka 1915 Żytomierz DM 178-49-62
299 1 Berezowski Antoni 58 Zasław św. Józefa Zubary - wieś i folwark 1915 Żytomierz DM 178-49-61
470 67 Berezowski Jan s. Mikołaja 67 Łabuń Futor Łabuński 1915 Żytomierz DM 178-49-62


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl