Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 117 wyników dla: Smyk

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
29 10 1839 Olewsk Romuald Smyk 2 Rudnia Bystra z bólu w piersiach 178-3-8 502R 14 Ż Na
26 4 1845 Olewsk Jan Żołnierczuk 50 Rudnia Suszczańska z przyczyny kłótni sąsiedzkiej, żona Katarzyna z d. Smyk, synowie Nikodem i Mikołaj, córki Oxenia i Elżbieta 178/3/12 443V 9 Ż Na
17 9 1847 Olewsk Franciszek Chomątowski 95 Rudnia Choczyńska w wieku podeszłym, żona Jaryna z d. Smyk, synowie Łukasz, Leon, Kazimierz i Marcin, córka Zofia 178/3/19 485R 13 Ż Na
2 1 1857 Olewsk Oksana Żołnierczuk 20 Rudnia Perżańska z bólu wewnętrznego, c. Jana i Katarzyna z d. Smyk 178-3-126 799V 1 Ż Na
29 4 1865 Żytomierz Julian Smykowski 60 Żytomierz z suchot, emerytowany registr.kol., syn Wincentego, zmarł w szpitalu miejskim 178-3-61 145V 111 Ż DG
21 1 1916 Włodzimierz Stanisława Kusiuk 4,5 w.Oranie c.Trofima i Klementyny ze Smyków 1077 2-3 6 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201077/pages/1_436_0_0_1077_0002.htm
27 6 1932 Radziwiłłów Aniela Tomaszek 23 Brody ze Smyków, mąż Teofil, syn Ryszard, córka Genowefa 1-119 271 R 19 T 0

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
25 7 1797 Puliny Jakub Borowy Rudnia Kremenka Mateusz Oleksandra Rudnik Smyk Tomasz, Kotwica Oleksandra ż. Ignacego 2 5 JZ
20 11 1827 Łuck Marianna Frydryk Łuck NN Domicella wdowa soł Foksa Smykałów sołdat, Justyna Dmaszowa 368 30 95 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0016.htm
7 9 1829 Wieledniki Anna Smykowska Hutlanka Michał Eufrozyna 178-3-3 415V 9 Ż MW
14 4 1830 Olewsk Kazimierz Smykowski Rudnia Perżańska Józef Anna Chomontowska Jan Kotwicki i Anna żona Piotra Szybickiego 178-3-3 490R 18 Ż Na
12 4 1830 Olewsk Jan Chomontowski Rudnia Perżańska Antoni Agata Smyk Bazyli Chomontowski i Jadwiga Chomontowska panna 178-3-3 490R 19 Ż Na
13 5 1830 Wieledniki Agnieszka Rychwalska Rudnia Lipnicka Wawrzyniec Helena Smyk 178-3-3 417V 26 Ż MW
15 9 1830 Wieledniki Marianna Smyk Jasieniec Matiowski Jan Justyna Ludwicka 178-3-3 418R 34 Ż MW
6 2 1831 Wieledniki Łukasz Smykowski Rudnia Starożerewska Ignacy Charytyna 178-3-4 406V 24 Ż MW
7 2 1838 Olewsk Romuald Smyk Rudnia Bystra Szymon Marianna Siwkowska Wojciech Zajączkowski i Lukeria Charczyńska 178-3-6 451R 2 Ż Na
9 11 1838 Wieledniki Łukasz Smykowski Rudnia Starożerewska Jan Horpyna Kostian 178-3-8 463V 7 Ż MW
13 4 1839 Olewsk Wojciech Kotwicki Rudnia Radowelska Jakub Domicela Bondar Szymon Smyk i Agnieszka ż. Ludwika Kotwickiego 178-3-8 495V 9 Ż Na
20 11 1839 Wieledniki Jan Sycz Rudnia Hutlanka Stefan Marianna Smyk 178-3-9 378V 9 Ż MW
30 1 1839 Wieledniki Marianna Rychwalska Rudnia Lipnicka Kazimierz Katarzyna Smyk 178-3-8 464R 12 Ż MW
6 1 1839 Wieledniki Katarzyna Smykowska Rudnia Łuhinkowska Teodor Marianna Rychwalska 178-3-8 464V 21 Ż MW
20 2 1839 Wieledniki Teodor Czudak Rudnia Hamarnia Łuhińska Jan Teodora Smyk 178-3-8 465R 27 Ż MW 0
13 8 1839 Wieledniki Jan Smyk Rudnia Hutlanka Michał Zofia Bagińska 178-3-8 468R 59 Ż MW 0
13 7 1839 Wieledniki Jan Smyk Rudnia Staropełczańska Żerewska Franciszek Barbara Kościuszko 178-3-8 468R 61 Ż MW
23 9 1839 Wieledniki Marianna Rychwalska Rudnia Staropełczańska Żerewska Wawrzyniec Prakseda Smyk 178-3-8 468V 65 Ż MW
12 3 1840 Chabno Jan Tarczyński Rudnia Kowszyłówka NN Marianna Tarczyńska Daniło Tumański, Teodora Smyk, chrz. 14.03.1840 178-51-456 25V 10 Ż BS 63
19 7 1840 Chabno Jan Smyk Kowszyłówka Papierna Bazyli Motra Sadowska Szymon Jaroszewicz, Apolonia Kostro, mężatka, chrz. 21.07.1840 178-51-456 27V 22 Ż BS 67
1 8 1840 Chabno Marianna Zielińska Kowszyłówka Papierna Jan Katarzyna Smyk Ignacy Adaminko, Teodora Smyk , mężatka, chrz. 4.08.1840 178-51-456 27V 28R 24 Ż BS 67-
1 8 1840 Chabno Dominik Czepiel Rudnia Wyższa Hrezla Szymon Marianna Jan Baszyński, Tekla Smyk, mężatka, chrz. 4.08.1840 178-51-456 28R 25 Ż BS 68
20 12 1840 Chabno Anna Smyk Buda Warowska Jan Eudokia Sikorska Adam Drapinowski, Agata Rebryn, mężatka, chrz. 26.12.1840 178-51-456 30R 39 Ż BS 72
24 6 1840 Olewsk Jan Smyk Rudnia Bystra Szymon Magdalena Siwkowska Wojciech Zajączkowski i Łukeria Charczyńska 178/3/9 406V 23 Ż Na
24 6 1840 Olewsk Paulina Smyk Rudnia Bystra Szymon Magdalena Siwkowska Wojciech Zajączkowski i Łukeria Charczyńska 178/3/9 406V 23 Ż Na
26 9 1840 Olewsk Tekla Żołnierczuk Rudnia Suszczańska Jan Katarzyna Smyk Hieronim Szydłowski i Anna Targoni żona Wawrzyńca 178/3/9 407R 31 Ż Na
15 1 1840 Wieledniki Agnieszka Syczewska Rudnia Hutlanka Stefan Tetiana Smyk 178-3-9 378V 10 Ż MW
15 4 1840 Wieledniki Marcin Synicki Rudnia Lipnicka Wincenty Teresa Smyk 178-3-9 380R 36 Ż MW
14 6 1840 Wieledniki Anna Chomutowska Rudnia Staromakakowska Jan Domicela Smyk 178-3-9 380V 43 Ż MW
20 4 1845 Olewsk Józef Smyk Rudnia Bystra Szymon Magdalena Siwkowska Jan Charczyński i Apolonia Zajączkowska żona Mikołaja 178/3/12 438R 12 Ż Na
5 3 1845 Wieledniki Teofila Synicka Rudnia Jasieniec Franciszek Zofia Smyk 178-3-12 391V 6 Ż MW 0
20 5 1845 Wieledniki Ewa Czudak Hamarnia Łuhińska Jan Teodora Smyk 178-3-12 393V 25 Ż MW
25 4 1845 Wieledniki Marianna Smykowska Hamarnia Pełczańska Teodor Ewa Syczewska 178-3-12 394R 30 Ż MW
7 12 1845 Wieledniki Tekla Smykowska Hamarnia Łuhińska Michał Tetiana Sakolewicz 178-3-12 396V 55 Ż MW
15 6 1847 Chabno Petronela Linkiewicz Rudnia Hreżla Antoni Tekla Smyk Michał Beszyński, Tekla Paprocka, chrz. 22.06.1847 178-51-548 131R 29 Ż BS 269
13 9 1847 Olewsk Michał Smyk Rudnia Bystra Kasper Katarzyna Adam Targoni i Magdalena Smyk żona Szymona 178/3/19 480V 23 Ż Na
2 1 1847 Wieledniki Stefan Smykowski Rudnia Staropełczańska Paweł Tekla Rychwalska 178-3-19 446R 1 Ż MW
6 4 1847 Wieledniki Benedykt Synicki Rudnia Wygnanka Wincenty Teresa Smyk 178-3-19 447V 16 Ż MW
6 1 1847 Wieledniki Łucja Rychwalska Rudnia Staropełczańska Karol Ewa Smykowska 178-3-19 447V 18 Ż MW
7 10 1847 Wieledniki Teresa Smykowska Rudnia Pełczańska Teodor Helena Jurkowska 178-3-19 450R 40 Ż MW
6 11 1847 Wieledniki Karolina Syczewska Rudnia Hamarnia Pełczańska Józef Tekla Smykowska 178-3-19 450R 42 Ż MW
30 8 1850 Starokonstantynów Ludwik Smyk Połowinniki Józef Aleksandra Oleksowa chł. Grzegorz Kowalczuk, Teodora Smyk ż. Jana 178-3-119 20V-21R 94 Ż 40 DW
3 3 1851 Olewsk Katarzyna Zajączkowska Rudnia Bystra Jakub Dorota Kotwicka Szymon Smyk i Joanna Chalecka 178/3/31 602V-603R 11 Ż Na
6 1 1851 Wieledniki Jan Smykowski Rudnia Staropełczańska Paweł Tekla Rychwalska 178-3-31 491V 1 Ż MW 0
26 7 1851 Wieledniki Maria Czudak Rudnia Hamarnia Łuhińska Jan Teodora Smykowska 178-3-31 496V 32 Ż MW
27 9 1851 Wieledniki Tomasz Synicki Rudnia Hutlanka Maciej Helena Smykowska 178-3-31 497V 42 Ż MW
11 12 1851 Wieledniki Anna Synicka Rudnia Jasieniec Chłuplański Franciszek Zofia Smykowska 178-3-31 499V 54 Ż MW
15 11 1853 Wieledniki Prakseda Rychwalska Rudnia Staropełczańska Karol Ewa Smykowska 178-3-38 558V 4 Ż MW 0
9 11 1853 Wieledniki Michalina Rychwalska Rudnia Staropełczańska Józef Marcela Smykowska 178-3-38 558V 6 Ż MW
12 2 1854 Wieledniki Bazyli Smykowski Rudnia Staropełczańska Paweł Tekla Rychwalska 178-3-38 558V 3 Ż MW
27 3 1854 Wieledniki Karolina Chomutowska Rudnia Średnia Medweżańska Adam Marianna Smykowska 178-3-38 561V 23 Ż MW
6 8 1854 Wieledniki Feliksa Smykowska Rudnia Hutlanka Jan Barbara Kordisz 178-3-38 563V 34 Ż MW
10 8 1857 Olewsk Kajetan Kotwicki Rudnia Radowelska Marcin Marianna Smyk Wincenty Smyk i Petronela Targoni ż. Józefa 178-3-126 790V-791R 23 Ż Na
1 1 1859 Olewsk Agata Smyk Rudnia Perżańska Łukasz Anna Garbowska Jan Chomątowski i Wiktoria Chomątowska panna 178/3/50 761V-762R 20 Ż Na
2 2 1864 Wieledniki Agata Synicka Rudnia Wygnanka Stanisław Honorata Smykowska 178-3-56 22V 5 Ż MW
28 2 1864 Wieledniki Marianna Smykowska Rudnia Staropełczańska Łukasz Anna Rychwalska 178-3-56 23V 8 Ż MW
18 2 1864 Wieledniki Prakseda Smykowska Rudnia Hutlanka Ignacy Pawlina Syczewska 178-3-56 23V 11 Ż MW
1 6 1864 Wieledniki Zofia Smykowska Rudnia Czerwonka Józef Katarzyna Linka 178-3-56 26V 28 Ż MW 0
20 9 1864 Wieledniki Adam Smykowski Rudnia Staropełczańska Bartłomiej Helena Rychwalska 178-3-56 28V 42 Ż MW
13 12 1864 Wieledniki Franciszek Zieleziński Rudnia Czerwonka Jan Marianna Smykowska 178-3-56 29V 44 Ż MW 0
26 12 1866 Olewsk Karolina Gnietecka Zolna Feliks Paulina Smykowska 178-3-57 61V-62R 1 Ż
20 3 1866 Wieledniki Helena Chomutowska Usow Adam Marianna Smykowska 178-3-56 68V 28 Ż MW
9 7 1866 Wieledniki Franciszka Smykowska Rudnia Pełczanka Grzegorz Agnieszka Kordisz 178-3-56 69V 35 Ż MW 0
15 11 1866 Wieledniki Łukasz Rychwalski Rudnia Staropełczańska Józef Marianna Smykowska bliźnięta 178-3-56 71V 46 Ż MW
15 11 1866 Wieledniki Jan Rychwalski Rudnia Staropełczańska Józef Marianna Smykowska bliźnięta 178-3-56 71V 47 Ż MW
18 10 1866 Wieledniki Marianna Smykowska Rudnia Wygnanka Stanisław Honorata Synicka 178-3-56 73V 56 Ż MW
17 1 1867 Wieledniki Ewa Smykowska Hamarnia Pełczańska Paweł Anna Rychwalska 178-3-56 82V 8 Ż MW
28 6 1867 Wieledniki Franciszek Smykowski Rudnia Pełczańska Łukasz Anna Rychwalska 178-3-56 88V 45 Ż MW
15 8 1867 Wieledniki Jan Smykowski Rudnia Pełczańska Gabriel Franciszka Rypińska 178-3-56 89V 52 Ż MW
8 10 1867 Wieledniki Stefan Smykowski Rudnia Pełczanka Franciszek Elżbieta Rychwalska 178-3-56 90V 60 Ż MW
15 9 1867 Wieledniki Adam Zieleziński Rudnia Czerwonka Jan Marianna Smykowska 178-3-56 91V 66 Ż MW
15 5 1869 Wieledniki Roman Smykowski Rudnia Pełczańska Grzegorz Agrypina Kordisz bliźnięta 178-3-56 125V 35 Ż MW
15 5 1869 Wieledniki Ewa Smykowska Rudnia Pełczańska Grzegorz Agrypina Kordisz bliźnięta 178-3-56 125V 36 Ż MW
17 6 1869 Wieledniki Jan Smykowski Rudnia Pełczańska Łukasz Anna Rychwalska 178-3-56 126V 39 Ż MW
6 11 1869 Wieledniki Michalina Smykowska Rudnia Staropełczańska Franciszek Elżbieta Rychwalska 178-3-56 133V 67 Ż MW
1 2 1871 Wieledniki Marianna Rychwalska Rudnia Pełczańska Bartłomiej Julianna Smykowska 178-3-56 167V 7 Ż MW
26 3 1871 Wieledniki Eudoksja Smykowska Rudnia Pełczańska Benedykt Anna Borowska 178-3-56 168V 18 Ż MW
15 6 1871 Wieledniki Józef Smykowski Hamarnia Pełczańska Łukasz Ewa Rychwalska 178-3-56 173V 48 Ż MW 0
25 8 1871 Wieledniki Wiktoria Galicka Rudnia Pełczańska Jan Franciszka Smykowska 178-3-56 175V 55 Ż MW
27 9 1871 Wieledniki Atanazy Żurawski Hamarnia Pełczańska Kazimierz Tekla Smykowska 178-3-56 175V 59 Ż MW
20 10 1871 Wieledniki Bazyli Smykowski Rudnia Pełczańska Szczepan Marianna Rychwalska 178-3-56 176V 64 Ż MW
15 3 1872 Wieledniki Łukasz Smykowski Rudnia Pełczańska Paweł Aniela Rychwalska 178-3-56 191V 23 Ż MW
25 8 1872 Wieledniki Szczepan Smykowski Rudnia Wygnanka Stanisław Honorata Synicka 178-3-56 195V 46 Ż MW
3 1 1874 Wieledniki Marianna Żurawska Hamarnia Pełczańska Kazimierz Felina Smykowska 178-3-56 231V 2 Ż MW
19 7 1874 Wieledniki Symeon Smykowski Hamarnia Pełczańska Łukasz Ewa Rychwalska 178-3-56 243V 40 Ż MW
5 8 1874 Wieledniki Jan Smykowski Rudnia Pełczańska Benedykt Anna Borowska bliźnięta 178-3-56 244V 43 Ż MW
5 8 1874 Wieledniki Marianna Smykowska Rudnia Pełczańska Benedykt Anna Borowska bliźnięta 178-3-56 245V 44 Ż MW
15 8 1874 Wieledniki Karolina Smykowska Rudnia Pełczańska Bartłomiej Julia Rychwalska 178-3-56 246V 49 Ż MW 0
27 8 1878 Olewsk Paulina Kotwicka Rudnia Radowelska Antoni Teresa Smykowska 178-3-57 252V-253R 60 Ż
1 9 1882 Olewsk Teresa Smykowska Rudnia Pierzańska Kazimierz Ewa Chomętowska 178-3-57 330V-331R 70 Ż
8 8 1911 Włodzimierz Stanisława Kusiuk Zarzecze Trofim Klementyna Smyk 1038 34V-35R 167 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201038/pages/1_436_0_0_1038_0038.htm
23 4 1915 Sł.Czernicka Franciszka Smykowska Kamienny Majdan Aleksander Rozalia Garbowska Mokrzecki Józef, Oswiałt Faustyna, ż. Jana 95 JZ

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
29 1 1741 Szumsk Jan Siryj Zahajce Marianna Smyk Zahajce Jakub Wawro, Zofia Onopryianka, Jan Palij, Agnieszka Wawrówna, Michał Błendowski 297-1-180 4R Ł RK
27 7 1830 Olewsk Nazar Targoni Rudnia Perżańska 15 Grzegorz Marta Kowalczuk Aleksandra Chomontowska Rudnia Perżańska 15 Franciszek Jiryna Smyk Stefan Kotwicki, Onufry Targoni, Bazyli Kochanowicz 178-3-3 493V 4 Ż Na 904
27 4 1831 Żytomierz Bolesław Kopijowski Żytomierz 21 Adam Róża Prochnicka Amelia Village Żytomierz 16 Zygmunt Julianna Nakwiatowska Julian Smykowski , Dominik Mianowski 178 3 4 48 21 Ż Ni
12 5 1838 Olewsk Wojciech Kotwicki Rudnia Siedlicka 49 Jan Marianna Wachowska Jadwiga Tyszecka Rudnia Siedlicka 30 NN Marianna Smyk Piotr Kotwicki, Jóżef Hanuszkiewicz 178-3-6 455V 5 Ż Na 884
12 6 1838 Olewsk Andrzej Garbowski Budki Radowelskie 20 Grzegorz Agnieszka Suchodolska Agata Dworak Rudnia Perżańska 18 Piotr Anastazja Smyk Grzegorz Rudnicki, Jan Garbowski, Maciej Garbowski 178-3-6 456R 8 Ż Na
6 11 1838 Olewsk Jan Żołnierczuk Rudnia Suszczańska 46 Piotr Zofia Chomątowska Katarzyna Smyk Rudnia Perżańska 20 Józef Anna Chomątowska Stanisław Żołnierczuk, Jan Jasiński, Hieronim Szydłowski 178-3-6 456R 9 Ż Na
27 8 1839 Olewsk Jan Charczyński Bystra 20 Maciej Marianna Mielnik Julia Szymańska Barbarówka 20 Gabriel Marianna Koszejed Marcin Charczyński, Józef Kotwicki, Szymon Smyk 178-3-8 499V 3 Ż Na
18 8 1840 Olewsk Szymon Chomątowski Rudnia Perżańska 45w Bazyli Róża Szyczewska Marianna Dworzecka Rudnia Zamysłowska 27w Jan Katarzyna Garbowska Józef Smyk, Wincenty Rękas 178/3/9 409V 4 Ż Na
2 5 1843 Nowogród Wołyński Mikołaj Skokowski Czyżówka 20 Jan Józefa Bonda Bondyni Agata Smykowska Czyżówka 18 Grzegorz Konstancja Szymek 874 101 24 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0053.htm
26 11 1844 Żytomierz Karol Merkfał 40 Antoni Agnieszka Markowska Marianna Tyszkiewicz 20 Józef Apolonia Smyk 178 51 514 78 Ż Ni
4 2 1845 Olewsk Tomasz Chomątowski Rudnia Perha 18 Antoni Agnieszka Smyk Helena Rękas Rudnia Zamysłowska 16 Paweł Brygida Kotwicka Jan Chomątowski, Grzegorz Rękas 178/3/12 441R 1 Ż Na
6 9 1859 Olewsk Kazimierz Chomątowski Rudnia Chotyńska 30w Franciszek Regina Smyk Anna Lech Rykówka 20 Wojciech Marcelina Garbowska Benedykt Kotwicki, Andrzej Garbowski 178/3/50 771V 10 Ż Na
6 2 1866 Nowogród Wołyński Paweł Smyk Broniki 22 Antoni Marianna Lulewicz Karolina Lublińska Słoboda Czernicka 20 Jakub Agnieszka Mokrzecka 178-3-152 71 15 Ż 141 MO
6 2 1866 Nowogród Wołyński Grzegorz Jasiński Karpiłówka 30w Bazyli Domicela Smyk Waleria Skokowska Karpiłówka 20 Wawrzyniec Marianna Weselska 178-3-152 72 19 Ż 143 MO
1 8 1868 Nowogród Wołyński Marcin Jaworski Huta Kurczycka 20 Mikołaj Agnieszka Juzwicz Katarzyna Skokowska Huta Kurczycka 18 Mikołaj Agnieszka Smyk 178-3-152 126 26 Ż 249 MO
1 1919 Młynów Antoni Węgrowski Użyniec 29 Wojciech Józefa Sobieraj Olga Radczuk Użyniec 17 Aleksy Eufrozyna Mamuciuk Kuźma Michalczuk, Filip Smyk 740-6-136 56R 10 R DW 25
20 2 1925 Młynów Józef Rakowski Pańska Dolina 23 Franciszek Zuzanna Szubzda Katarzyna Piechota Pańska Dolina 21 Adam Franciszka Mruczek Antoni Bielawski, Franciszek Smykla 79V 7 R DW 50
7 11 1935 Wyszogródek Jan Krawczuk Pachinia 23 Dymitr Maria Smyk Anastazja z Mazurków Torbińska Korzkowce 23 Antoni Magdalena Lewandowska 3 0

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
3 8 Pracowita Smyk Katarzyna z Waleckich c. Józefa 34 Krzemieniec Królewski Most 1872 Tarnopol DM
307 481 Smyk Jan, mieszcz., Puliny, wdowiec 56 Nowogród Wołyński Broniki 1885 Równe EH 597-1-1
307 561 Smyk Katarzyna, mieszcz., Puliny., panna 35 Nowogród Wołyński Broniki 1885 Równe EH 597-1-1
310 486 Smyk Paweł, mieszcz., Puliny, żonaty 28 Nowogród Wołyński Broniki 1885 Równe EH 597-1-1
0 107 Smyk Katarzyna m.pr. 74 Krzemieniec Bereżce Małe 1903 Tarnopol DW


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl