Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 179 wyników dla: Burkowska

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
2 5 1827 Drużkopol Anna Burkowska 1 Dołhe c. prac. Teodora i Katarzyny 63 5 24 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2063/pages/PL_1_436_63_0003.htm
7 8 1827 Stary Konstantynów Dom Salomea Burkowska 1 Skowródki ojciec Michał, matka Łucja Bukowska, przyczyna zgonu: z bolenia żołądka 178-3-93 173V 91 Ż 336 KP2
24 10 1828 Radziwiłłów Józef Burkowski 56 Radziwiłłów żona Wiktoria Burkowska, synowie; Ignacy, Jan, córki; Marianna, Tekla, Augustyna, Franciszka, Dominika 814 265a 39 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0269.htm
5 5 1828 Kuniów Teresa Bórkowska (Burkowska) 70 Płoska Ur., zd. Rudkiewicz, wdowa po Grzegorzu, zost. syna Jana kawalera 171-1-1 93V-94R 25 R Mg
27 12 1829 Białogródka Anastazja Burkowska 48 Białogródka ur., mąż Ignacy, córki Katarzyna i Brygida 178-03-95 101R 83 Ż DM
4 3 1833 Korzec Faustyn Kuklinowska 4 Majdan Kropiwnia syn Marcina i Katarzyny z domu Burkowska 245-1-7 105 33 R PW
28 12 1840 Jampol Marianna Burkowska 39 Pohorylce z Stawskich, m. Michał, synowie Jakub i Stanisław 871 466 41
1 2 1841 Krzywin Marianna Burkowska 3 Sielce córka Wawrzyńca i Marianny z Zielińskich 171-1-12 39R 3 R Mg
31 3 1842 Ostróg Józefa Burkowska 5 Białotyń c. Macieja i Maryanny z Gongalskich 881 37 R 42
17 4 1844 Ostróg Marianna Burkowska 60 Białotyń z Gugałów, wdowa po Macieju, synowie Jan, Józef i Piotr 883 27 R 32 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0030.htm
6 8 1846 Starokonstantynów Cecylia Burkowska 52 Futory ur., z Grębeckich, wdowa, synowie Mikołaj i Jan, córki Cecylia, Magdalena, Marianna i Konstancja 178-3-114 49V 84 Ż DM
16 4 1849 Starokonstantynów Franciszka Chotowicka 48 Skowródki z puchliny, z d. Burkowska, 1-dw., mąż Benedykt, synowie Tomasz i Antoni 178-3-118 47V 66 Ż 90 DW
12 8 1855 Horochów Maria Burkowska 50 Porwańcze wlm., wdowa po Piotrze, synowie Adam, Aleksander i Piotr, córki Wiktoria i Teresa 93 62 34 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2093/pages/PL_1_436_93_0036.htm
19 6 1857 Białogródka Rozalia Burkowska 65 Białogródka 1-dw., z Karpińskich, wdowa po Franciszku, synowie Grzegorz, Maciej, Wincenty, Joachim i Edward, córki Marianna i Katarzyna 178-03-73 195R 29 Ż DM
4 12 1865 Żytomierz Zofia Burkowska 34 Żytomierz z tyfusu, 1-dw., panna 178-3-61 164V 379 Ż DG
12 10 1869 Białogródka Michalina Burkowska 5/12 Trusiłówka c. 1-dw. Bazylego i Zofii Królikowskiej 178-03-81 485V 74 Ż DM
19 8 1872 Białogródka Katarzyna Burkowska 9 Kuczmanówka c. 1-dw. Leonarda i Antoniny 178-3-84 312V 139 Ż DM
6 7 1875 Białogródka Wiktoria Burkowska 70 Kuczmanówka chł., z d. Skibicka, wdowa, synowie Leopold i Franciszek, córka Klementyna 178-3-133 66R 79 Ż DM
25 9 1878 Szumsk Emilia Burkowska 1,5 Stara Huta c. chł., Stanisława i Marianny Jastrzębskiej 1-230 66V 55 T DM 781
10 2 1887 Grzymałów Paulina Zacirka 4,5 Grzymałów córka Mikołaja i Marii zd.Burkowska 1614 73 5 LJ 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201614/pages/PL_1_301_1614_0038.htm
3 7 1894 Szumsk Michalina Burkowska 2 Sadeczki Małe c. chł. Franciszka i Antoniny z Giżyckich 01-233 344R 85 T

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
9 3 1769 Szumsk Agnieszka Jakusiewicz Jakuszewicz Huta Dubieńska Antoni Franciszka Jan Wrąb, Regina Bernacka, Wawrzyniec Bursta, Elżbieta Burkowska 297-1-180 145V Ł RK 4526
29 10 1775 Szumsk Marianna Burkowska Sadeczki Jan Barbara Aleksander Borowski, Anastazja Skibicka, Tadeusz Matemberski, Zofia Bielecka 297-1-181 14R Ł 014a RK
17 12 1781 Szumsk Marianna Obrocka Rachmanów Antoni Marianna Wawrzyniec Rudkowski, Barbara Burkowska 297-1-181 51V Ł 52 RK
27 8 1807 Ostróg Augustyn Baszyński Storonicze Michał Dorota Burkowska Wojciech Pikuliński, Helena Wereszczyńska 297-1-136 67 Ł SK
13 10 1807 Ostróg Teresa Burkowska Ostróg Ignacy Tekla Mikołaj Matwijów, Melania Adamczykowa 297-1-136 68 Ł 1103 SK
26 5 1814 Ostróg Magdalena Rucińska Storonicze Jan Marianna Polkiewicz Michał Baszyński, Anastazja Burkowska 297-1-136 210 Ł SK
30 4 1815 Ostróg Marianna Śliwińska Białotyn Marcin Rozalia Jan Szaranowski, Anastazja Burkowska 297-1-136 230 Ł 950 SK
27 7 1819 Torczyn Wincenty Łopuszański Budki Podberezkie Tomasz Teresa Jędrzeiowska chrzest 28.07.1819; Jan Garczyński, Teofila Burkowska, asysta: Piotr Szkuratowsk 49a b/nr EH
17 11 1827 Zasław św. Józefa Michał Kucharski Pobojna Karczma Piotr Cecylia Burkowska 178-03-009 40 85 Ż MO 79
19 11 1827 Butowce Marianna Zalubowska Bołkuny Piotr Marianna Adaszyńska Ludwik Wierzbicki, Petronela Burkowska 178-3-93 266 26 Ż 514 KP2
23 2 1828 Radziwiłłów Domicela Burkowska Radziwiłłów Józef Wiktoria Szczurowska 814 248a 6 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0252.htm
23 2 1828 Radziwiłłów Franciszka Burkowska Radziwiłłów Józef Wiktoria Szczurowska 814 248a 6 RP 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0252.htm
11 1 1828 Białogródka Honorata Burkowska Białogródka Szymon Tekla Jakubowicz Jan Pruszyński i Marianna Jurewicz ż. Józefa 178-03-94 64R 2 Ż DM
14 5 1828 Stary Konstantynów Dominikanie Agnieszka Burkowska Skowródki ur. Michał Lucyna Burkowska ur. Michał Żułkiewski, ur. Teresa Stepańska 178-3-94 157R 57 Ż 303 KP2
1 11 1828 Stary Konstantynów Dominikanie Tekla Przysowiecka Skowródki ur. Michał Katarzyna Burkowska ur. Jakub Andruszkiewicz, ur. Anna Stepańska 178-3-94 161R 106 Ż 311 KP2
10 6 1828 Teofilpol Trynitarski Antoni Jaroszewicz Wolica ur. Jan Anna Masławska ur. Antoni Kozyrski, Franciszka Burkowska 178-3-94 303R 25 Ż 581 KP2
18 2 1829 Szumsk Elżbieta Kamińska Zaliśce Daniel Marianna Burkowska 245-1-3 381R 227 R
18 1 1829 Białogródka Franciszek Pryjatkowski Białogródka Kazimierz Jadwiga Karnur Wawrzyniec Rewka i Anastazja Burkowska 178-03-95 61V 5 Ż DM
8 7 1829 Bazalia -fil.Tereszki Apolonia Karpińska Korczówka Tomasz Anastazja ur. Teodor Bujalski i ur. Anna Burkowska 178-3-95 223R 25 Ż DM
3 2 1829 Stepań Teodora Marta Lelawska Trosteniec Bazyli Justyna Burkowska Wm Michał Płotnicki i Marianna Łasowska, Franciszek Lubiszewicz ? i Anastazja Potapowicka 171-1-2 202V 5 R DM
28 12 1829 Stary Konstantynów Dominikanie Tomasz Sawicki Skowródki ur. Wincenty Małgorzata Burkowska ur. Michał Stepański, Marianna Lassowska 178-3-95 164 127 Ż 317 KP2
28 10 1829 Teofilpol Tadeusz Jaroszewicz Woliczka ur. Jan Anna Masłowska ur. Stanisław Talarowski, Franciszka Burkowska 178-3-95 330v 54 Ż 641 KP2
6 1 1830 Szumsk Marcelina Burkowska Sadeczki Małe Józef Elżbieta Zawadzka Szymon Demczuk, Magdalena Listowska ż. Wincentego 245-1-4 369R 314 R RK
9 7 1830 Szumsk Dawid Burkowski Huta Zalesicka Kazimierz Salomea Rawska Franciszek Myśliński, Anna Burkowska panna, Dawid Towarnicki, Tawra Weweyczuk żona 245-1-4 375R 702 R RK
28 3 1831 Turzysk Marcjanna Burkowska Bobły Piotr Marianna Szczurowska 709 43 8 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20709/pages/PL_1_436_709_0022.htm
10 3 1831 Puliny Maciej Husakowski Jagodzienka Mikołaj Tekla Symon Talko Jan, Burkowska Marianna, ż. Piotra 77 JZ
10 1 1831 Szumsk Teresa Burkowska Sadeczki Józef Elżbieta Łukaszuk Józefat Hrycko, Fiedora Adamowicz ż. Aleksandra 245-1-5 367R 2 R RK
28 4 1831 Zasław św. Jana Stanisław Paszkiewicz Michla Marcin Marianna Sadłowska ...Gągalski i Wiktoria Burkowska 178-3-97 3V 21 Ż DM
27 7 1831 Nowogród Marianna Orlińska Majdan Serednia Wojciech Petronela Szczepkowska ur. Jan Murawski, Ewa Burkowska wdowa 245-1-5 13R 1165 R 507 DW
9 9 1832 Łuck Petronela Soczyńska Wólka Marcin Joanna Burkowska Jan Nowiszewski, Anna Folkuszyn 368 145 64 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0073.htm
27 8 1832 Ostróg Jan Krajczyński Choteń Jan Elżbieta Burkowska Dymitrij Esmo..., Zofia Wierzbicka 171-1-5 10V 73 R MZ
28 1 1833 Białogródka Karol Karpiński Białogródka Stanisław Zofia Burkowska Teodor Krymski i Magdalena Pruszyńska ż. Jana 178-03-99 44V 16 Ż DM
18 7 1836 Ostróg Jan Kulikowski Moszczanica Marcin Ewa Kopczyńska Mikołaj Krasucki i Salomea Burkowska 171-1-9 13R 74 R DM
14 11 1836 Ostróg Stanisław Baszyński Białotyń Benedykt Apolonia Burkowska Jan Choina i Agnieszka Górska 171-1-9 20R 115 R DM
15 7 1836 Białogródka Wincenty z Pawli Kwiatkowski Białogródka Ludwik Magdalena Szwajdecka Michał Kublin i Rozalia Burkowska ż. Franciszka 178-03-106 121V 60 Ż DM
28 9 1836 Białogródka Józef Krymski Chrystówka Teodor Katarzyna Burkowska Seweryn Wilczyński i Antonina Rechold ż. Jana 178-03-106 125R 90 Ż DM
15 2 1837 Szumsk Antonina Daniluk Zaleśce Daniel Marianna Burkowska Daniel Dębski, Tekla Iwaniuk ż. Prokopa 245-1-11 473R 15 R RK
26 6 1837 Lachowce Petronela Burkowska Okniny Dominik Tekla Malicka Wlm Jan .... i Klementyna Olszewska panna 171-1-10 105V 34 R DM
1 12 1837 Lachowce Anna Jaśkiewicz Okniny Franciszek Katarzyna Zakrzewska Marcin Sowiński i Tekla Burkowska ż. Dominika 171-1-10 111V 70 R DM
5 4 1838 Białogródka Katarzyna Burkowska Białogródka Franciszek Rozalia Karpińska Grzegorz Jakuszewski i Magdalena Pruszyńska ż. Jana 178-3-110 136R 41 Ż DM
4 11 1840 Równe Karolina Burkowska Ulbarów Jan Marianna Blinowska chrz. 30.01.1841, Karol Milewski i Aleksandra ..... 171-1-12 112V 4 R DM
10 8 1841 Krzemieniec Dominik Wesołowski Rudka Wojciech Zuzanna Burkowska ur. Jan Jastrzębski, Marianna Tyleżyńska 872 407 56
8 11 1841 Krzemieniec Joanna Burkowska Krzemieniec NN Konstancja 872 414 75
15 6 1842 Kołki Cyryl Hołubowicz Okońsk Adam Rozalia Burkowska Ignacy Woyciech..?, Marianna Jankiewicz - ż. Wasyla; ch: 22.06. 828 229V 23 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20828/pages/PL_1_436_828_0233.htm
9 9 1843 Lachowce Aniela Krymska Semenów Teodor Katarzyna Burkowska 882 82 R 51 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0083.htm
2 7 1844 Lachowce Marianna Karpińska Hulowce Piotr Aniela Kobierska Jan Grzybowski, Magdalena Burkowska, ż. Antoniego 883 90 V 44 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0094.htm
25 4 1844 Bazalia Jan Giżycki Michnówka, par. Teofilpol Kazimierz Anna Żukowska dop. chrzu 1849, as. W. Józef Gruja, Anna Burkowska, Dominik Dziegciowski, Katarzyna Skolimowska 178-3-118 105V-106R 120 Ż DW 201
20 7 1846 Starokonstantynów Wincenty Sawicki Futory Łukasz Marianna Burkowska Mikołaj Burkowski i Małgorzata Terechowicz ż. Szymona 178-3-114 13V 96 Ż DM
17 2 1848 Ostróg Antonina Burkowska Biełotyń Jan Anna Baszyńska Stanisław Kraciński i Brygida Swiczarska ż. Eliasza 171-1-14 4V 22 R DM
8 1 1849 Białogródka Józefa Remsza Szarłajówka Andrzej Marianna Betlejemska Andrzej Zawadzki i Marianna Burkowska ż. Bazylego 178-03-118 504V-505R 13 Ż DM
2 4 1849 Starokonstantynów Paulina Burkowska Hromówka Mikołaj Katarzyna Domaszewska 178-3-118 11V-12R 52 Ż
23 7 1849 Starokonstantynów Jan Terechowicz Swinna Szymon Aniela Burkowska 178-3-118 14V-15R 66 Ż
27 6 1849 Białogródka Piotr Niedaszkowski Kropiwna Filip Julia Stefanów Michał Trojanowski i Rozalia Burkowska wdowa 178-03-118 531V-532R 96 Ż DM
25 7 1849 Białogródka Jakub Studziński Szarłajówka Piotr Marcela Jan Więckowski i Marianna Burkowska ż. Bazylego 178-03-118 536V-537R 111 Ż DM
23 11 1850 Starokonstantynów Aniela Burkowska Zapadyńce Marcin Marianna Kowalewska 1-dw. Aleksander Wiszniewski, Honorata Olszewska ż. Włodzimierza 178-3-119 27V-28R 127 Ż 54 DW
24 12 1850 Starokonstantynów Antoni Anglikowski Połowinniki Józef Ewa Majewska 1-dw. Leon Winiewicz, Katarzyna Burkowska ż. Mikołaja 178-3-119 29V-30R 139 Ż 58 DW
4 10 1853 Krzemieniec Franciszka Kuczakowska Huta Stożecka Antoni Apolonia Burkowska 878 43-44 62 0
13 2 1853 Białogródka Paweł Przegrodzki Kropiwna Jan Julianna Niedaszkowska Adam Jarzembski i Rozalia Burkowska wdowa 178-03-121 463V-464R 8 Ż DM
10 8 1853 Białogródka Hipolit Niewirowicz Bisówka Mała Maciej Marianna Burkowska Adam Jarzembski i Marianna Grzybowska panna 178-03-121 477V-478R 64 Ż DM
7 5 1855 Białogródka Stanisław Modzelowski Kuczmanówka Wojciech Józefa Roszkowska Michał Roszkowski i Wiktoria Burkowska 178-03-123 494V-495R 33 Ż DM
7 9 1855 Lubar Maria Kaniowska Awratin nn Marianna Kaniowska Grzegorz Baranowski, Wiktoria Burkowska (Dziecko panieńskie) 641-1-15 13 58 Ż MP
24 6 1857 Teofilpol Elżbieta Jewińska Futor Teofilpolski Kazimierz Stefania Lewińska Hieronim Jezierski i Paulina Burkowska 178-03-125 217V-218R 26 Ż 418-420 DM
10 4 1859 Ostróg Rozalia Burkowska Białotyń Józef Katarzyna Baszyńska Jan Krasucki i Anna Baszyńska ż. Jana 886 26-27 38 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0014.htm
15 3 1861 Połonne Ignacy Kułakowski Nowaki Adam Anna Siedlecka Michał Dobrowolski i Antonina Burkowska ż. Stanisława 178-03-76 15V-16R 57 Ż DM
10 5 1861 Połonne Marianna Burkowska Łodzianówka Gracjan Honorata Cichocka Franciszek Bagiński i Anna Święcicka ż. Karola 178-03-76 20V-21R 79 Ż DM
18 12 1861 Połonne Józef Sankiewicz Nowicze Leon Marianna Sobolewska Florian Woroniecki i Anna Burkowska ż. Stanisława 178-03-76 53V-54R 211 Ż DM
31 12 1862 Żytomierz Sylwester Osiecki Żytomierz NN Marianna z Pieleckich Osiecka syn żołnierki, chrzestni:Konstanty Padeski, Michalina Burkowska 178-3-54 5 6 Ż DG
1 5 1862 Białogródka Katarzyna Burkowska Kuczmanówka Leonard Antonina Wolska Marcin Sławecki i Emilia Orłowska ż. Andrzeja 178-03-77 111V-112R 41 Ż DM
7 6 1862 Białogródka Angela Podgórska Kuźmińce Józef Katarzyna Burkowska Józef Niewirowicz i Marcjanna Paszkiewicz ż. Jana 178-03-77 113V-114R 51 Ż DM
17 9 1862 Białogródka Antonina Sławecka Kuczmanówka Marcin Marianna Wolska Andrzej Orłowski i Antonina Burkowska ż. Leona 178-03-77 121V-122R 83 Ż DM
9 7 1863 Białogródka Cyryl Niewirowicz Bisóweczka Maciej Marianna Burkowska Franciszek Kozłowski i Katarzyna Kozłowska ż. Antoniego 178-03-81 17V-18R 65 Ż DM
5 10 1864 Białogródka Anna Burkowska Kuczmanówka Leonard Antonina Wolska Marcin Sławecki i Karolina Tokarska ż. Kazimierza 178-03-81 87V-88R 90 Ż DM
25 1 1865 Białogródka Klementyna Zaklicka Waśkowczyki Józef Barbara b/N Grzegorz Zawadzki i Agata Burkowska ż. Macieja 178-03-81 136V-137R 16 Ż DM
4 3 1865 Białogródka Marianna Podgórska Kuźmińce Józef Katarzyna Burkowska Franciszek Niemirowicz i Tekla Niemirowicz panna 178-03-81 140V-141R 29 Ż DM
5 4 1865 Białogródka Jan Zawadzki Waśkowczyki Grzegorz Rozalia b/N Jan Siedlecki i Agata Burkowska ż. Macieja 178-03-81 142V-143R 37 Ż DM
21 12 1865 Białogródka Marianna Chmielowska Białogródka Sylwester Anna Burkowska Karol Zieliński i Rozalia Kuśmińska ż. Jana 178-03-81 161V-162R 114 Ż DM
30 12 1866 Białogródka Zofia Burkowska Kuczmanówka Leon Antonina Wolska Tomasz Zarzycki i Anna Sławecka ż. Jana 178-03-81 229V-230R 124 Ż DM
10 11 1867 Białogródka Jan Podgórski Polachówka Józef Katarzyna Burkowska Kasper Myśliński i Marianna Piotrowska ż. Andrzeja 178-03-81 296V-297R 124 Ż DM
10 2 1867 Ostróg Adela Wankret Białotyń Feliks Marianna ???Krasuckich Piotr Burkowski, Katarzyna Burkowska żona Józefa 654-1-56 1R 4 R MZ
18 2 1868 Białogródka Franciszek Zawadzki Waśkowczyki Grzegorz Rozalia Dębicka Józef Zaklicki i Agata Burkowska ż. Macieja 178-03-81 346V-347R 15 Ż DM
19 2 1869 Białogródka Augustyn Sławecki Kuczmanówka Marcin Marianna Wolska Andrzej Orłowski i Antonina Burkowska ż. Leona 178-03-81 416V-417R 30 Ż DM
28 10 1869 Białogródka Maria Burkowska Kuczmanówka Leonard Antonina Wolska Michał Ruszkowski i Marianna Mondzelewska ż. Kazimierza 178-03-81 445V-446R 148 Ż DM
7 3 1870 Luboml Katarzyna Ołyniuk Jahodyn Michał Marianna Burkowska 313 12-13 27 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20313/pages/PL_1_436_313_0007.htm
17 4 1870 Białogródka Piotr Podgórski Polachowa Józef Katarzyna Burkowska Sylwester Szyszkowski i Marianna Krymska ż. Ignacego 178-3-84 16V-17R 52 Ż DM
3 6 1872 Luboml Paweł Ołyniuk Jagodzin Michał Marianna Burkowska Ludwik Suszko, Urszula Szulgacz ż. Wawrzyńca 315 20 47 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20315/pages/PL_1_436_315_0011.htm
14 5 1872 Ostróg Ludwik Polkiewicz Białotyń Ksawery Józefa Burkowska Aleksander Kraciński, Dominika Szymczewska ż. Floriana 654-1-56 50V 3 R MZ
22 10 1872 Białogródka Konstanty Brzeziński Białogródka Grzegorz Paulina Micherewicz Wincenty Jasielski i Agata Burkowska ż. Macieja 178-3-84 246V-247R 156 Ż DM
27 5 1873 Białogródka Aniela Burkowska Kuczmanówka Leon Antonina Wolska Jan Dzięgielowski i Marcelina Mondzelewska ż. Kazimierza 178-03-84 356V-357R 83 Ż DM
22 9 1873 Białogródka Wincenty Karpiński Białogródka Stefan Paulina Marcin Dąbrowski i Agata Burkowska ż. Macieja 178-03-84 380V-381R 155 Ż DM
2 5 1874 Szumsk Agata Burkowska Sadeczki Ludwik Barbara Jasińska chrz. 4.05 Franciszek Budkowski, Rozalia Kakurska ż. Szymona 1-227 14V-15R 56 T 519 DM
26 12 1875 Kuniów Józefa Ryżkowska Dołocze Józef Aniela Ozimkowska Jan Ozimkowski i Wiktoria Burkowska ż. Bazylego 178-3-78 384V-385R 95 Ż DM
16 1 1875 Białogródka Anastazja Burkowska Załuże Franciszek Marianna Krzyżanowska Jacenty Ostaszewski i Aleksandra Michałowska ż. Antoniego 178-03-133 3V-4R 12 Ż DM
26 11 1875 Białogródka Marcelina Jasińska Dworzec Ignacy Marianna Burkowska Julian Pilawski i Marianna Kotwicka ż. Tomasza 178-03-133 32V-33R 169 Ż DM
26 11 1875 Białogródka Anna Jasińska Dworzec Ignacy Marianna Burkowska Tomasz Kotwicki i Antonina Pilawska ż. Józefa 178-03-133 32V-33R 170 Ż DM
18 4 1876 Szumsk Leon Jastrzębski Stara Huta Kajetan Teresa Antonowicz chrz. 26.04 Jan Jastrzębski, Marianna Burkowska ż. Stanisława 1-228 14V-15R 54 T DM 597
22 10 1876 Szumsk Petronela Burkowska Sadki Małe Franciszek Antonina Giżycka chrz. 8.11 Tomasz Leszczyński, Helena Bilewicz ż. Łukasza 1-228 30V-31R 124 T DM 613
26 6 1877 Szumsk Emilia Burkowska Stara Huta Stanisław Marianna Jastrzębska chrz. 3.07 Władysław Jastrzębski, Franciszka Oborska ż. Franciszka 1-229 18V-19R 72 T DM 664
18 8 1877 Szumsk Karolina Burkowska Sadki Aleksander Marianna Listowska chrz. 15.09 Jan Tkaczuk, Pelagia Cywińska ż. Mikołaja 1-229 25V-26R 100 T DM 671
11 1 1877 Białogródka Antoni Orłowski Kuczmanówka Wojciech Katarzyna Zielińska Marcin Sławecki i Antonina Burkowska ż. Leonarda 178-03-133 120V-121R 7 Ż DM
2 5 1878 Szumsk Marianna Kokurowska Waśkowce Sylwester Michalina Burkowska chrz. 8.05 Łukasz Bilewicz, Antonina Kasiuba ż. Jana 1-230 13V-14R 49 T DM 728
18 8 1879 Szumsk Stanisława Burkowska Stara Huta Stanisław Marianna Jastrzębska Władysław Jastrzębski i Antonina Kalinowska ż. Franciszka 01-226 140V-141R 97 T 459 DM
26 10 1880 Krzemieniec Aniela Burkowska Lisznia Leonard Maria Balińska 1-74 16V-17R 48 T
14 11 1881 Białogródka Aniela Dąbrowska Krzywno Teofil Tekla Zaręba Marcin Popiel, Franciszka Burkowska ż. Tomasza 17-2-76 24V-25R 142 Ch
19 1 1881 Szumsk Józef Smoliński Sadeczki Małe Franciszek Marianna Tomaszewska chrz. 25.01 Mikołaj Leszczyński, Marcelina Burkowska wdowa 01-231 3V-4R 11 T DM 795
10 8 1881 Szumsk Wawrzyniec Kokurowski Waśkowce Sylwester Michalina Burkowska chrz. 17.08 Wincenty Zabłocki, Marcelina Kokurowska, asyt. Franciszek Kokurowski, Katarz 01-231 23V-24R 91 T DM 815
21 8 1881 Szumsk Olimpia Oborska Stara Huta Stanisław Franciszka Bilińska chrz. 30.08 Franciszek Jastrzębski, Marianna Burkowska ż. Stanisława 01-231 25V-26R 99 T DM 817
5 5 1891 Szumsk Antonina Kukorowska Waśkowce Sylwester Michalina Burkowska 01-233 17V-18R 66 T
24 10 1894 Szumsk Józefa Franczuk Załuże Franciszek Agata Burkowska 01-233 299V-300R 139 T
18 7 1895 Szumsk Kamila Burkowska Sadeczki Małe Mateusz Paulina Kokurowska 01-233 195V-196R 119 T
6 9 1895 Szumsk Michalina Burkowska Sadeczki Małe Franciszek Antonina Giżycka 01-233 201V-202R 143 T
11 5 1900 Krzemieniec Maria Burkowska Lisznia NN Aniela c. Leona 9 V-10 R 34 0
8 4 1900 Kuniów Antonina Krynicka Noworodczyce Stefan Adela Lisowska Marcin Studziński i Paulina Burkowska ż. Jana 178-3-86 8521V-822R 58 Ż DM
17 6 1901 Szumsk Antonina Burkowska Sadeczki Małe Jan Józefa Mazurek 0.1-236 359V-360R 104 T
4 12 1901 Szumsk Karolina Franczuk Załuże Franciszek Agnieszka Burkowska 0.1-236 385V-386R 212 T
15 7 1908 Zdołbunów Natalia Artiomowa Zdołbunów Nazary Nadzieja Burkowska akt konwersji 21/1925 (z prawosławia) z 7.11.1925, św. Adam Kubesz, Bazyli Czołowski O 8998 DW
20 5 1910 Tajkury Jadwiga Burkowska Nowosiółki Antoni Bronisława Gorlicka Józef Goreszuk, Barbara Fronczek R-740-4-69 14 V-15 R 57 0
23 9 1910 Tajkury Bronisława Dur Nowosiółki Józef Rozalia Sito Adam Klimek, Bronisława Burkowska ż. Antoniego R-740-4-69 22 V-23 R 95 0

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
15 2 1795 Meżyrów Jan Bernacki Franciszka Burkowska Rażepy Michał Kłopotowski, Józef Moler 29V 12 Ch
12 11 1811 Kuniów Marcin Wenniuk Płoska Jadwiga Burkowska Płoska 18 R 0
30 1 1827 Zasław św. Jana Piotr Kucharski Par. zasławska 25 Jan Marianna Cecylia Burkowska Suterki 17 Jan Cecylia 178-03-009 14 6 Ż MO 29
26 11 1833 Krzemieniec Tomasz Biendziński Krzemieniec 21 Wincenty Dorota Anna Dobrzańska Krzemieniec 19 Konstanty Franciszka Burkowska Eliasz Gilewicz i Łukasz Sędomirski 01-5 96R 39 T 825 DM
5 2 1833 Białogródka Tomasz Chodorowski Białogródka 20 Stefan Joanna Załużczyńska Brygida Burkowska Białogródka 17 Ignacy Anastazja Sosnowska Grzegorz Jakuszewski, Jędrzej Zalewski 178-3-99 56V 11 Ż DM
12 9 1833 Białogródka Teodor Krymski Białogródka 35 Adam Anna Krajewska Katarzyna Burkowska Białogródka 19 Ignacy Anastazja Sosnowska Jan Podolski, Stanisław Karpiński 178-3-99 58V 23 Ż DM
20 10 1835 Korzec Tomasz Wroczyński Majdan Kropiwnia 30 Jan Anna Burkowska Marianna Puchalska Majdan Kropiwnia 18 Jan Rozalia Szymańska 245-1-9 77 15 R PW
23 5 1837 Ostróg Józef Majewski Mohylany 25 Jan Justyna Wierzbicka Salomea Ziębicka Mohylany 17 Maciej Magdalena Burkowska Józef Kalasanty Waligórski, Józef Paradowski 171-1-10 24V-25R 9 R DM
22 8 1837 Korzec Antoni Kuklinowski Majdan Kropiwnia 21 Marcin Katarzyna Burkowska Helena Rakowska Balarka Lubtowska 20 Jan Małgorzata Suchozaniet 245-1-11 118 36 R PW
14 7 1840 Krzemieniec Wojciech Wesołowski Rudka 46w Mikołaj Regina Zuzanna Burkowska Krzemieniec 25 Wincenty Marianna 871 399 9 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0209.htm
20 4 1841 Ostróg Franciszek Frankowski Balarka Choteńska 44 Ignacy Dorota Elżbieta z Zawadzkich Burkowska Balarka Choteńska 40 Józef Marianna R 15 R 6
2 11 1841 Ostróg Mikołaj Kokorski Klonowiec 30 Jędrzej Katarzyna Burkowska Marianna Niemczycka Stojło 18 Ignacy Tekla Oborowicz R 18 R 18 0
22 2 1842 Ostróg Józef Krajczyński Balarka Choteńska 22 Jan Elżbieta Burkowska Franciszka Domalewska Balarka Choteńska 20 Walenty Tekla Żołędziowska 1-dw. Aleksander Brzezicki, Antoni Frankowski, Józef Brzezicki 881 22V 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0030.htm
7 11 1843 Ostróg Bazyli Baszyński Dorohoszcza 21 Józef Anna Burkowska Józefa Rucińska Dorohoszcza 18 Jan Marianna Pulkiewicz 882 22 V 35
14 2 1843 Korzec Teodor Łaskarzewski Balarka Lubtowska 24 Antoni Magdalena Sypał Sypuł Justyna Kuklinowska Majdan Kropiwnia 24 Marcin Katarzyna Burkowska 874 231 13 PW
2 7 1844 Korzec Piotr Kuklinowski BD 21 Marcin Katarzyna Burkowska Urszula Bielecka BD 19 Aleksander Katarzyna Orzechowska 875 205 15 PW
1 7 1845 Ostróg Franciszek Raczyński Sielec, par.Krzywin 42 Michał Agnieszka Burkowska Józefa Piotrowska Futory Milatyńskie 20 Antoni Marcjanna Lasota 884 28 V 10
4 2 1845 Krzemieniec Jan Lipski Krzemieniec 26 Piotr Zofia Janusiewicz Magdalena Burkowska Krzemieniec 23 Wincenty Marianna Zielińska Antoni Prochowski i Józef Ptaszyński 01-18 22R 5 DM 556 T
11 2 1845 Tetyjów odn. Wincenty Krzeczkowski Tetyjów 20 Michał Tekla Kalińska odn. Klara Burkowska Tetyjów 18 Hipolit Zofia Szachnicka Feliks Niedzielski, Franciszek Krzeczkowski, Jakub Czopowski 685-2-1021 5r 5 Ch 9 KP2
11 11 1845 Ostróg Antoni Baszyński Białotyn 24 Benedykt Apolonia Burkowska Marianna Brzezicka Balarka Choteńska 19 Antoni Marianna Iwanicka w.z. Bazyli Janicki, Karol Gongała, Aleksander Brzezicki 884 36R 25 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0037.htm
10 2 1846 Ostróg Filip Krajczyński Balarka Choteńska 23 Jan Elżbieta Burkowska Marianna Frankowska Balarka Choteńska 18 Antoni Gertruda Jankowska Franciszek Bagiński, Aleksander Brzezicki, Józef Brzezicki 885 25R 8 MZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0026.htm
17 11 1846 Starokonstantynów Aleksander Sprzysowiecki Skoworódki 23 Michał Katarzyna Burkowska Apolonia Michałowska Skoworódki 17 Piotr Franciszka Terlecka Stanisław Stepański, Andrzej Kostkiewicz 178-3-114 32V 31 Ż DM
31 8 1847 Ostróg Dionizy Golański Balarka Choteńska 23 Jan Marianna Jarzębkowska Barbara Krajczyńska Balarka Choteńska 18 Jan Elżbieta Burkowska Konstanty Chomicz, Bazyli Janicki 171-1-13 28R 17 R DM
12 10 1847 Ostróg Aleksander Kufalski Płużne 22 Jakub Marcjanna Zawalska Barbara Kondrat Ostróg b/w Kondrat Salomea Burkowska Oleksy Olańczuk, Oleksy Fedor 171-1-13 29R 21 R DM
4 7 1848 Łuck Mikołaj Fedorowicz Żabcze 22 Feliks Teresa Kornasiewicz Anna Burkowska Żabcze 18 Antoni Apolonia Rogowska 384 32 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20384/pages/PL_1_436_384_0017.htm
16 5 1848 Ostróg Józef Baszyński Choteń 21 Benedykt Apolonia Burkowska Barbara Jankowska Choteń 18 Jakub Anna Ożga Franciszek Bagiński, Bazyli Janicki, Mateusz Jankowski 171-1-14 26R 12 R DM
23 5 1849 Żytomierz Paweł Czyżewski 25 Andrzej NN NN Katarzyna Szuszkowicz 20 Szymon Anna Burkowska 178 3 72 25 Ż Ni
5 2 1861 Połonne Fabian Rudzki par. Kumanowce diec. Kamieniecka 24w Jan Franciszka Popławska Ludwika Koressendowicz Józefówka 18 Sylwester Rozalia Burkowska Ludwik Zalubowski, Jan Rudzki 178-03-76 58V 3 Ż DM
4 11 1862 Białogródka Józef Krymski Białogródka 25 Teodor Katarzyna Burkowska Julia Bogusławska Białogródka 18 Hieronim Tekla Baczyńska Adam Jarzembski, Franciszek Kejl 178-03-77 146V 30 Ż DM
18 2 1862 Starokonstantynów Paweł Sprzysowiecki Skowródki 35w Michał Katarzyna Burkowska Aniela Zakrzewska Zapadyńce 18 Piotr Teresa Trembecka Dominik Kowalewski, Maciej Krzyżanowski 178-3-131 36R 8 Ż DM
16 11 1869 Białogródka Jan Staszewski Ledzianka 30w Tomasz Elżbieta Murawska Tekla Niemirowicz Bisóweczka 20 Maciej Marianna Burkowska Franciszek Podgórski, Feliks Kozłowski 178-03-81 471R 28 Ż DM
13 5 1879 Białogródka Adam Bogusławski Puzyrki Wielkie 31 Zachariasz Sabina Burkowska Kuczmanówka 19 Leonard Antonina Wolska Feliks Bogusławski, Ludwik Sławecki 178-03-133 242R 24 Ż 470 DM
1 6 1881 Białogródka Józef Rakowski Polachowa 33w Konstanty Krystyna Niewodzińska Marcelina Burkowska Kuczmanówka 20 Leon Antonina Wolska Wawrzyniec Winiarski, Ignacy Królikowski 178-03-133 350V 18 Ż 678 DM
2 2 1882 Białogródka Piotr Kułakowski 35w Marcin Anna Zajączkowska Marianna Chmielowska Białogródka 17 Michał Anna Burkowska Ignacy Jasiński, Mikołaj Kędzierski 178-03-133 403R 11 Ż 780 DM
27 2 1883 Białogródka Józef Baczyński Sewruki, par. Bazalia 57w Antoni Marcelina Zaręba Franciszka Jarzębska z Iwińskich Białogródka 48w Jakub Marianna Burkowska Kazimierz Nowosielski, Jan Miedzianowski 178-3-133 476V 17 Ż DW 921
14 10 1884 Białogródka Mikołaj Hryniewiecki Sachnowce 29 Łukasz Urszula Maria Podgórska Białogródka 19 Józef Katarzyna Burkowska Franciszek Zieliński, Antoni Urbański 178-03-133 554R 24 Ż 1075 DM
9 6 1891 Szumsk Franciszek Franczuk par. Szumsk 21 Antoni Domicela Hornicka Agata Burkowska par. Szumsk 16 Ludwik Barbara Jasińska 01-233 45V 17 T
28 10 1901 Szumsk Karol Listowski Drygany 26 Karol Maria Listowska Stanisława Burkowska Stara Huta 21 Stanislaw Maria Jastrzębska Franciszek Łukomski, Bronisław Oborski 0.1-236 399V 37 T DW
12 5 1902 Młynów Władysław Rożycki Smordwa 20 Mateusz Helena Burkowska Aniela Jorkowska Jurkowska Smordwa 27 Stanisław Karolina Oleksińska Michał Kostrzewa, Tomasz Fedorowski 740-2-407 120R 15 R 1681 RK
11 10 1915 Kijów, św.. Aleksandra Franciszek Wierzbicki gm. Płużne, pow. Ostróg 20 Antoni Katarzyna Burkowska Maria Rabińska gm. Tywrów, pow. Winnica 20 Józef Karolina Nosilska Franciszek Żurawski, Dionizy Osiecki 312/1/129 113V 113 m.K. JM1
14 11 1932 Tajkury Mieczysław Skibiński Jadwiga Burkowska Nowosiółki 22 Antoni Bronisława Gorlicka R-740-4-69 14 V-15 R 57 dopisek R

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
4 Anna Burkowska 83 Niewirków Bystrzyca 1838 CDIAK AS 1045-2-228
53 90 Prac. Jan Paziński s. Feliksa, żona Anna Burkowska Gre-Ros. 46 Wyszogródek Żukowce 1857 AGAD DW
3 6 chłop Marcelina Burkowska wdowa 41 Szumsk Sadeczki Małe 1881 Równe RK 245-1-34
6 16 żona Maria zd. Burkowska 57 Szumsk Waśkowce 1881 Równe RK 245-1-34
11 32 Burkowska Paulina z Rusow. wd. 32 Ostróg Storonicze 1903 Ostróg par. DW
2 3 Burkowska Katarzyna wdowa 54 Łanowce Łanowce 1913 Żytomierz DM 178-49-56
129 68 żona Helena z d. Burkowska 31 Zasław św. Józefa Kłębówka - wieś i folwark 1915 Żytomierz DM 178-49-61
672 32 Burkowska Paulina z Kusowskich, wdowa 43 Ostróg Storonicze 1915 Żytomierz DM 178-49-63


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl