Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 196 wyników dla: Bir

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
7 7 1755 Szumsk Obirko Obierko 4 Antonowce rodzice: Franciszek i Anna 297-1-184 24R Ł 55 RK
8 1756 Szumsk Jakub Obirczuk Obirko Rudnia Antonowiecka rodzice: Szymon i Anna 297-1-184 26V Ł 60 RK
8 4 1761 Szumsk Wawrzyniec Obirek Obirko 85 Rudnia Antonowiecka 297-1-184 47R Ł 107 RK
4 6 1762 Szumsk Marianna Oborczecha Obirko 20 Rudnia Antonowiecka 297-1-184 55V Ł 127 RK
29 5 1764 Szumsk Wojciech Birczuk Obirczuk 1 Rudnia Antonowiecka rodzice: Szymon i Anna 297-1-184 64R Ł RK
13 10 1764 Szumsk Marianna Obiorko Obirko Obirczuk 4 Rudnia Antonowiecka rodzice: Franciszek i Katarzyna 297-1-184 65R Ł RK
1 11 1764 Szumsk Andrzej Obirczuk 5 Rudnia Antonowiecka 297-1-184 65V Ł RK
1 11 1764 Szumsk Piotr Obierczuk Obirczuk 10 Antonowce 297-1-184 65V Ł RK
1 11 1764 Szumsk Antoni Obiorczuk Obirczuk 1 Antonowce 297-1-184 65V Ł RK 0
22 12 1769 Szumsk Ignacy Obirczuk Obierczuk 5 Rudnia Antonowiecka rodzice: Franciszek i Katarzyna 297-1-184 75R Ł RK
19 6 1771 Szumsk Barbara Obirczuk Hryczanka 1 Zahajce rodzice: Jan i Zofia 297-1-184 77R Ł RK
28 9 1776 Grzymałów Jan Birk 34 Grzymałów uczciwy, żona Barbara 386L 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20386/pages/PL_1_301_386_0001.htm
15 7 1828 Kulczyny Justyna Zabirzewska 2 Salicha Mała córka Wincentego i Marianny z Pierzyńskich 178-3-94 341R 63 Ż Mg
8 1 1828 Zasław św. Józefa Karolina Birbucka 6 Sławuta ur. Mateusz Birbucki, Helena Solecka, z suchot 178-3-94 50R 2 Ż 96 KP2
27 3 1829 Łuck Emilia Birinher 5 Krasne c.Mateusza i Joanny Stanisławskiej 815 33 25 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0033.htm
24 1 1829 Kulczyny Sylwester Zalubowski 31 Salicha Mała Ur., żona Antonina zd. Zabirzewska, 2 synów: Dominik i Jan 178-03-95 365V 9 Ż Mg
29 11 1830 Kulczyny Honorata Bilicka 44 Salicha Mała Ur., zd. Zabirzewska, mąż Jan 178-03-96 353V 59 Ż Mg
9 8 1831 Ptycza Leon Birczecki 4 Budy Werbowskie rodzice: ur. Jan i Anna z d. Felińska 817 244V 42 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0252.htm
30 6 1831 Szumsk Antonina Birecka 4 Kąty rodz. Wojciech i Honorata 245-1-5 389R 81 R RK
26 12 1831 Ostróg Adam Birkowski 40 Luczyn wdowa Lubka, dzieci Filip, Stefania, Prakseda 1-171-4 33R 174 R MZ
6 2 1832 Korzec Helena Biryt 80w Balarka Aleksandrowska z d. Macitewska, z gorączki, mąż Piotr Biryt 245-1-6 91r 9 R Na
1 1 1833 Ptycza Franciszka Szabirska 4/52 rodzice: pr. Piotr i Anna z d. Demik 819 265R 1 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0274.htm
11 10 1834 Szumsk Antonina Birecka 60 Rachmanów z puchliny, ur., wdowa, mąż ś.p. Jan, dzieci: Ignacy, cztery córki 245-1-8 384R 32 R RK
6 11 1836 Dąbrowica Elżbieta Biruk 36 Jasieniec Rekrutka; poz. m. Wasyla, bezdzietna; poch; 07.11. 822 103 13 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20822/pages/PL_1_436_822_0104.htm
5 1 1838 Dąbrowica Eleonora Woytkiewicz 1,5 Rudnia r: Michał i Antonina z Birklów; poch: 07.01. 824 97 3 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0098.htm
6 4 1840 St. Oleksiniec Maryanna Faryn 35 Łopuszna mąż Stefan wzięty na Sybir 871 536 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0283.htm
20 1 1848 Korytnica Zofia Pierzchała 80 Stężarzyce z Birzmańskich, wdowa po Antonim, córki Marianna, Katarzyna i Tekla 221 13,15 7 0
10 8 1852 Złoczówka Marcin Imbirowski 67 Boremel chłop, żona Rozalia z Kuczerów, syn Paweł, córki Anna i Jaryna 836 288 20 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20836/pages/PL_1_436_836_0153.htm
18 10 1854 Gródek Jagieloński Katarzyna Elżbieta Haas 5/4 Artyszczów 45 c. Antoniego i Teresy Ballbirer 362L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20362/pages/PL_1_301_362_0002.htm
21 2 1855 Gródek Jagieloński Maria Magdalena Balbirer 2/52 Artyszczów 48 c.Piotra i Katarzyny Szuller 362L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20362/pages/PL_1_301_362_0002.htm
1 3 1855 Gródek Jagieloński Katarzyna Barbara Balbirer 26 Artyszczów 48 z d. Szuller, mąż Piotr 362L 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20362/pages/PL_1_301_362_0002.htm
11 3 1855 Łabuń Filip Sobirański 50 Łotówka mieszkaniec Cesarstwa Polskiego Kalińskiej Gubernii z miasteczka Turków, pozostawił po sobie żonę i jedną córkę 178-03-123 723V 15 Ż DM
25 1 1857 Butowce Karol Dynnebir 70 Czerniatyn szl., żona Domicela z Topolnickich, synowie Jan i Mikołaj, córki Joanna i Zofia 178-3-73 311V 2 Ż DM
26 7 1865 Rzyszczów Józef Perro 68 Piwce ze starości, zost. żonę Klotyldę Biron, synów Ignacego, Karola, Bolesława i Władysława, córki Karoline i Anielę 312-1-89 201 23 m.K KM
23 8 1869 Rzyszcz?w Karol Perro 22 Piwce nieostro?ne u?ycie broni, s. J?zefa i Klotyldy z Biron 312-1-96 239 22 m.K KM
8 11 1872 Radziwiłłów Jan Birecki 8 Srebno s. chłopów Ignacego i Barbary z Poniatowskich 1-60 26 V 44 T 0
13 7 1876 Krzemieniec Józefa Rekonwald 41 Wesołówka 1-dw., mąż Józef zesłany na Sybir, synowie Adam i Jan 426-1-70 38V 43 T
9 8 1876 Radziwiłłów Konstanty Zaborowski 68 Kopanie austr. podd., wlm., żona Wanda z d. Oloff, córka Maria Julia Biruta - żona Cezarego Czerczyckiego 1-70 71V 35 T
6 6 1880 Rzyszczów Teodor Leszczyński 65 Rzyszczów gangrena, zostawił wdowę Teresę Pobirowską, syna Franciszka 312-1-114 22 16 m.K KM
10 1 1881 Szumsk Antoni Babirzecki 6 Marynki szkarlatyna, s. chł., Franciszka i Lucyny Hornickiej 01-231 49V 2 T DM 841
10 7 1890 Krzemieniec Jakub Tymojewicz 22 Krzemieniec żołnierz Symbirskiego Pułku Piechoty 0.1-81W 37V 38 T
6 8 1903 Szumsk Tekla Babirzecka 7 Marynki c. chł. Franciszka i Lucyny z Hornickich 0.1-237 97V 81 T
19 8 1903 Szumsk Aniela Babirzecka 3 Huta Piaseczna c. chł. Franciszka i Lucyny z Hornickich 0.1-237 99R 88 T
30 8 1903 Horochów Antoni Chudorowicz 72 Strzelcze pozostawił żonę Annę z Szubirskich, dzieci: Walenty, Maria 961 53V 50 MJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20961/pages/PL_1_436_961_0045.htm
24 7 1904 Jałowicze Antoni Sztrajbo 2 Ostrożec s. austr. podd. Wojciecha i Marianny z d. Teszbirek 976 38V 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20976/pages/PL_1_436_976_0025.htm
14 8 1905 Włodzimierz Weronika Podbira 1 Ryławica c. NN i austr. poddanej Marianny 991 88V 107 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20991/pages/PL_1_436_991_0087.htm
11 6 1909 Tbilisi Franciszek Kuszelewski 44 Tbilisi birżański mieszczanin kowieńskiej gub., poniewieżskiego pow., żona Eudokia z Czerniaków c. Jana 74 71 Tb
7 4 1912 Jałowicze Józef Sztrauch 8/12 Ostrożec s. austr. poddanych Wojciecha i Marii z d. Tapsbirek 1046 45 3
14 7 1914 Ołyka Stanisław Toborek 7 Ołyka Michała i Katarzyny z d. Zbirun 1063 216 60 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0228.htm
24 3 1916 Ołyka Anna Tazbirek 6 Ołyka Michała i Józefy z Jurkiewiczów 1081 171 18 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0095.htm
16 2 1917 Tbilisi Gustaw Prel 23 Lazaret 40 s. Ludwika, szeregowy 28 Sybirskiego pułku Rezerwowego 295 70 Tb

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
11 1 1758 Szumsk Obirczuk Obierczyk Antonowce Franciszek Katarzyna Stanisław Brzozowski organista, Anna Hrycycha 297-1-180 75R Ł 193 RK
8 1760 Szumsk Marianna Obirko Obierko Rudnia Antonowiecka Franciszek Marianna Kazimierz Bernacki, Teresa Minkowska 297-1-180 95R Ł RK 4418
30 11 1760 Szumsk Andrzej Szumiło Antonowce Sebastian Anna Andrzej Obirko, Katarzyna Obirkowna 297-1-180 97V Ł RK 4423
25 1 1761 Szumsk Paweł Koniuszkowski Antonowce Wojciech Marianna Andrzej Obirko, Katarzyna Obirkowa 297-1-180 98V Ł 4425 RK
12 6 1764 Szumsk Antoni Obirko Obierczuk Rudnia Antonowiecka Szymon Anna Maciej Barszczewski, Marianna Miaskowska 297-1-180 121V Ł 4475 RK
4 9 1785 Torczyn Rozalia Wiktoria Sobucka Siedmiarki Jakub Pictoris Brygida 2v. Romanowiczowa chrz.: 8.09; Marcin Romanowicz Rozalia Tubirlewiczowa 24 15 Ł EH
23 10 1785 Szumsk Szymon Mekiczko Mekiczka Kąty Wojciech Anna Jan Mekiczka, Rozalia Obirowiczowa, Maciej Strzelecki, Wiktoria Mekiczkowa 297-1-181 76R Ł 076a RK
30 1 1799 Szumbar Marianna Birecka nieczytelne Katarzyna Ł 3 R 0
2 10 1827 Dombrowica Michał Karwacki Jasieniec Ignacy Helena Bułhak Aleksander Wołoszkiewicz, Elżbieta - ż. Biruka; ch: 03.10. 813 141a 25 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20813/pages/PL_1_436_813_0141.htm
25 4 1828 Krzemieniec Marcin Minkowski Ludwiszcze Teodor Marianna Birecka Franciszek Brodzewski i ur. Rozalia Romaszewska ż. Jana 01-3 44R-44V 98 T 544-545 DM
5 1 1828 Kulczyny Jan Zalubowski Salicha Sylwester Antonina Zabirowska ch. 1828.01.08, Ur. Jan Bilecki, Ur. Teresa Zachażewska, wdowa, ass. Ur. Roman Kukliński, Ur. Marianna Ostrowska, ż. Wojciecha 178-3-94 315V 4 Ż Mg
18 1 1829 Równe Jan Wilhelm Birnbaum Równe Franciszek Emilia Mikler ch. 24.02.1829, Michał Czebotarew pułkownik 49tego pułku i księżna Ludwika Lubomirska kasztelannowa kijowska, asystowali Wincenty Pohowski i Natalia Frydrychsowa, ojciec: lekarz sztabowy pułku 171-1-2 132V 10 R RG
11 3 1829 Kulczyny Grzegorz Bilicki Salicha Mała Jan Honorata Zabirzewska chrzest: 1829.03.12, Ur. Mikołaj Ostrowski, Ur. Marianna Dzięgilowska, ż. Stanisława 178-03-95 345V 26 Ż Mg
28 10 1829 Kulczyny Szymon Czarnecki Salicha mała Szymon Justyna Zabirzewska chrzest: 1829.10.29, Ur. Jam Mądzelowski, Ur. Magdalena Mądzelowska, ż. Grzegorza 178-03-95 353V 73 Ż Mg
15 9 1830 Dąbrowica Marjanna Taranowska Jasieniec Gabryel Apolonia Krasowska Jan Kozubowski, Elżbieta Birukowska; ch; 15.09. 816 104 78 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20816/pages/PL_1_436_816_0106.htm
14 3 1830 Kulczyny Józef Medurydowski Salicha mała Stefan Marianna Zagrodzka chrzest: 1830.03.15, Ur. Jan Zubirzewski, Ur. Honorata Bilicka 178-03-96 329R 24 Ż Mg
20 8 1830 Kulczyny Ludwik Zabirzewski Salicha Mała Jan Helena Latyńska chrzest: 1830.08.25, Ur. Jan Mądzelowski, Ur. Justyna Czernicka, ż. Szymona 178-03-96 333R 55 Ż Mg
5 11 1830 Kulczyny Karolina Mądzelowska Salicha Jan Anna Ordyńska chrzest: 1830.11.06, Ur. Grzegorz Mądzelowski, Ur. Helena Zabirzewska, ż. Jana 178-03-96 335R 74 Ż Mg
11 3 1830 Żytomierz Antoni Wilczek Żytomierz Wincenty Józefa Birkowalt Marianna Rymsza 178 3 3 R10 63 Ż MP
9 4 1831 Ptycza Leon Birczecki Budy Werbowskie Jan Anna Felińska Jakub Lokajrend, Anna Żołnawska panna 817 233R 9 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20817/pages/PL_1_436_817_0237.htm
23 1 1831 Korzec Karolina Biryt Balarka Aleksandrowska Marcin Małgorzata Bober 245-1-5 57 11 R PW
6 8 1831 Kulczyny Wincenty Zabirzewski Salicha Mała Jan Honorata Czyż chrzest: 1831.08.15, Ur. Stanisław Popławski, Ur. Anna Modzelowska, ż. Jana, ass. Ur. Stefan Medwedowski, Ur. Katarzyna Kopestynska, panna 178-03-97 382R 49 Ż Mg
5 4 1836 Ostróg Anna Sawicka Mosty Józef Marianna Wasilewska Jakub Rybczyński i Helena Biruk 171-1-9 7V 40 R DM
15 5 1837 Dąbrowica Felix Kozłowski Niweck Wawrzyniec Dominika Dworecka Aleksander Birkle, Anna Jędrzeiewska; as: Piotr Woynarowicz, Agata Karpińska - " 823 111 12 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20823/pages/PL_1_436_823_0116.htm
24 5 1837 Dąbrowica Józefa Wojtkiewicz Rudnia Michał Antonina Byrkle Aleksander Birkle, Antonina Wysocka - "p"; ch: 26.05. 823 112a 14 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20823/pages/PL_1_436_823_0117.htm
30 10 1838 Dąbrowica Felixa Teofila Woytkiewicz Rudnia Michał Antonina Birkle Prokop Kuliszewicz, Apoloni Kisiel - "p"; as: Józef Kobyliński, Konstancya Białk 824 93-94a 14 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0094.htm
18 2 1839 Łuck Jan Soczyński Łuck Marcin Joanna Birkowska Ignacy Skalarewicz, Aniela Rożańska małżonka 375 6 12 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20375/pages/PL_1_436_375_0004.htm
28 5 1840 Dąbrowica Felixa Marcellina Birkl Wysock Aleksander Anastazya Kozłowska Romuald Pawlikowski, Antonina Woytkiewicz; ch: 04.06. 826 118a 7 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20826/pages/PL_1_436_826_0119.htm
3 2 1844 Włodzimierzec Agata Biryt Majdan Hały Marcin Małgorzata Bober 830 89R 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0090.htm
23 8 1848 Zasław św. Józefa Filipina Kwiatkowska Barbarówka Wincenty s. Józefa Anna c. Karola Dynebir obcokr. Paweł Iwek s. Jana żonaty, szl. Joanna Wolska ż. Jana, as. Jan Wolski s. Piotra, Magdalena I 178-3-117 24R 93 Ż
13 2 1850 Starokonstantynów Julia Sokulska Starokonstantynów Karol Eleonora Bir szl. Andrzej Klechniowski, Róża Langchagel wdowa, Jan Korczewski, Marianna Sokulska panna 178-3-119 9V-10R 40 Ż 18 DW
18 5 1860 Dubno Jan Obirczuk Dytynicze Daniel Anna Gilewicz Dymitr Oberko, Katarzyna ż. Mirona 841 21-22 28 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0012.htm
23 1 1860 Włodzimierzec Wojciech Biryt Majdan Hały Józef Anna Rudnicka 841 686-687 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0380.htm
1 4 1860 Włodzimierzec Paulina Biryt Majdan Hały Cyprian Tekla Janicka Marcin Tokarski, katarzyne Slewińska ż. Wincentego 841 688-689 12 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0381.htm
14 9 1860 Włodzimierzec Franciszka Kerpicka Majdan Hały Paweł Wiktoria Tokarska Adam Czarnecki kawaler, Tekla Biryt ż. Cypriana 841 700-701 33 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0387.htm
20 1 1864 Wiszenki Adelajda Frycz Rożyszcze Józef Reneta Birke 784 4-5 5 0
9 8 1864 Rzyszczów Roman Łyszczyński Beregowka Fiodor Teresa Fabirowska Albin Bykowski, Apolonia Ja... 312-1-86 193 29 m.K KM
24 1 1864 Białogródka Maria Sławecka Rublanka Jan Antonina Zabirzewska Bazyli Sławecki i Tekla Słoniewska 178-03-81 68V-69R 13 Ż DM
24 9 1865 Żytomierz Władysław Leszczyński Żytomierz Adam Ewa Janiszewska syn sekretarza gub./ Wincenty Dombrowski, Petronela Zabirżewska, asystowali: Platon Sokołowski, Malw 178-3-61 41 266 Ż DG
15 8 1867 Rzyszczów Maria Łyszczyńska Bercow Teodor Teresa Fabirowska Oksenty Andrzejewski, Klara, żona Antoniego Trawińskiego 312-1-92 215 31 m.K KM
23 2 1868 Białogródka Teresa Sławecka Rublanka Jan Antonina Zabirzewska Michał Zabirzewski i Marianna Zabirzewska ż. Ludwika 178-03-81 348V-349R 24 Ż DM
26 12 1868 Wieledniki Mieczysław Stefan Wiszniewski Szajkursk? Leopold Emilia Baranowska dopisano akt w księdze 6.10.1910 r., ochrzczony 1.09.1869 w parafii w Irkucku, w Malityńsku? Zesłani na Sybir z powodów politycznych. 178-3-56 129 Ż MW
3 1 1869 Rzyszczów Adam Leszczyński Berezówka Teodor Teresa Fabirowska Awicenty Andrujewski, Klara, żona Antoniego Trawińskiego 312-1-96 218 7 m.K KM
19 1 1869 Rzyszczów Katarzyna Podgórska Prycki Wielkie Stanisław Maria Chojnacka Tadeusz Skomorowski, Klara Pobirowska 312-1-96 219 12 m.K KM
6 3 1869 Rzyszczów Konstanty Czerniawski Kuźmińce Maciej Paulina Metelska Dymitry Birkin, Aniela żona Ignacego Konopackiego 312-1-96 220 16 m.K KM
28 8 1871 Rzyszczów Jna Pobirowski Prucki Wielkie Stanisław Marianna Chojnacka Tadeusz Skomorowski, Józefa Kondraciuk 312-1-100 377 32 m.K KM
5 9 1871 Ostróg Anna Czesława Kubirnian Buderaż Franciszek Anna Kubełko Franciszek Musiał, Anna Musiał 654-1-56 43R 2 R 46 MZ
13 4 1872 Ostróg Antoni Z...ski Choteń Józef Anna Biruk ...Zieliński, Barbara Brzezicka ż. Jana 654-1-56 49V 4 R MZ
1 10 1874 Szumsk Antoni Babirzecki Marynki Franciszek Lucyna Hornicka chrz. 6.10 Stanisław Listowski, Józefa Giżycka ż. Józefa 1-227 23V-24R 89 T DM 528
27 8 1877 Białogródka Anna Sławecka Rublanka Jan Antonina Zabiżewska Michał Zabirzewski i Tekla Słomińska 178-03-133 131V-132R 103 Ż DM
15 3 1879 Rzyszczów Oktawian Władysław Leszczyński Pije Franciszek Idalia Birnbaum Władysław Kawecka, Rozalia Kamin, ż. Augusta 312-1-112 4 11 m.K KM 0
6 8 1887 Dederkały Marceli Kubow Dederkały Małe Piotr Aniela Birezińska Eliasz Niewiadomski i Franciszka Mazurek ż. Michała 1-81 78V-79R 27 T DM 977
14 1 1891 Semenówka Kaspar Kepgart (Kephart, Gephard Semenówka Michał (Michael) Magdalena Biryn (Birin) Kaspar Szermer (Schermer) z żoną Marią z d. Hertel 1 4 Tb
9 3 1891 Semenówka Magdalena Szermer (Schermer) Semenówka Kasper Maria Hertel Michał Kepgardt z żoną Magdaleną z d. Birin 5 18 Tb
20 4 1891 Semenówka Agnezja Sztrejtenberger (Schtreit par. Semenówka Andreas Maria Biring Georg Szenfeld (Schönfeld) z żoną Marią z d. Dataczek (Datascheck) 10 39 Tb
20 11 1893 Brody Stanisława Zofia Wibiral Karol Zofia Krupiecka L 35
24 1 1896 Kowel Jan Stecki Kowel Marcin Cecylia Tyrzbirek 907 4 V-5 R 15 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20907/pages/PL_1_436_907_0006.htm
23 10 1897 Jałowicze Paweł Birman Podhajce Ludwik Franciszka Buczyńska 905 13 V-14 R 39 0
29 6 1897 Luboml Piotr Grabowski Rymacze Stanisław Franciszka Tołyż Jakub Tołyż, Anna Elbirt? 911 13V 52 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20911/pages/PL_1_436_911_0014.htm
24 1 1901 Kowel Adolf Wojtowicz Kowel Teofil Julia Bir 948 2 V-3 R 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20948/pages/PL_1_436_948_0003.htm
2 3 1903 Szumsk Helena Przytomska Majdan Antonowiecki Adam Katarzyna Babirzecka Józrf Ostrowski, Anna Ostrowska panna 0.1-237 17V-18R 67 T
22 11 1904 Kowel Klemens Steczuk Kowel Marcin Cecylia Tyszbirek 979 25V-26R 123 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20979/pages/PL_1_436_979_0027.htm
22 11 1904 Kowel Cecylia Steczuk Kowel Marcin Cecylia Tyszbirek 979 25V-26R 124 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20979/pages/PL_1_436_979_0027.htm
1 12 1905 Szumsk Rafał Przytomski Majdan Antonowiecki Adam Katarzyna Babirzecka 01-236 188V-189R 163 T
23 3 1907 Ołyka Stanisław Tazbirek Ołyka Michał Józefa Jurkiewicz 1019 357 45 MO
5 12 1907 Ołyka Stanisław Toborek Ołyka Michał Katarzyna Zbiron 1019 429 190 MO
29 11 1908 Jałowicze Helena Sztrauch Ostrożec Wojciech Maria Tażbirek 999 37 MO
2 3 1908 Ołyka Stanisław Miller Ołyka Jabub Karolina Tazbirek 1019 518-519 48 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0276.htm
24 10 1909 Ołyka Anna Tazbirek Ołyka Michał Józefa Jurkiewicz 1019 94 221 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0052.htm
12 4 1911 Ołyka Stanisława Bielak Horodyszcze Wincenty Katarzyna Tazbirek 1063 22 85 MO
28 1 1911 Włodzimierz Adela Chmielewska Siedmiarki Michał Feliksa Oberda Stanisław Birus, Marianna Chmielewska ż. Józefa 1038 4V-5R 19 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201038/pages/1_436_0_0_1038_0008.htm
6 1 1912 Ołyka Helena Miller Suchowce Jakub Karolina Tazbirek 1050 8 10 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0006.htm
12 6 1912 Tbilisi Michał Wierzchucki st. Biełogorsk Mikołaj s. Wincentego Maria Katarzyna Bir Józef Zwierzchowski i 40R 84 Tb
21 11 1912 Tbilisi Antoni Rymkus Tbilisi Antoni Karolina Żytulis Wiktor Bironas, Weronika Dubris 46V 117 Tb
24 10 1912 Ołyka Jan Tazbirek Ołyka Michał Józefa Jurkiewicz 1050 96 188 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0050.htm
16 9 1913 Jałowicze Aleksander Dzięcioł Pjanie Jan Teofila Sobiraj 1047 26-27 38
17 2 1913 Ołyka Władysław Toborek Ołyka Michał Katarzyna Zbirol 1063 96 27 MO
18 4 1913 Ołyka Józefa Bielak Satyjów Wincenty Katarzyna Tazbirek 1063 104 58 MO
7 2 1914 Ołyka Anna Miller Suchowce Jakub Karolina Tazbirek 1063 167 50 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0177.htm
3 5 1914 Ołyka Maria Sztraff Satyjów Wojciech Marianna Tazbirek 1063 177 91 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0188.htm
11 8 1914 Tbilisi Emilia Dawnis Tbilisi Sylwester s.Antoniego Marianna c. Jana Satkunas Wiktor Bironas, Józefa Legiejka 106R 31 Tb
10 2 1915 Ołyka Marianna Tazbirek Turyn Michał Józefa Jurkiewicz 1081 24 39 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0015.htm
10 9 1915 Ołyka Stanisław Toborek Ołyka Michał Katarzyna Zbiron 1081 62-65 122 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0034.htm
30 3 1916 Ołyka Józefa Tazbirek Ołyka Michał Józefa Jurkiewicz 1081 101 13 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0057.htm
14 9 1916 Ołyka Zofia Dzięcioł Pjanie Jan Teofila Sobiraj 1081 131 77 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0073.htm
6 10 1917 Ołyka Zofia Toborek Ołyka Michał Katarzyna Zbirun 1081 215 63 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0118.htm
2 12 1917 Ołyka Bolesław Tazbirek Turczyn Michał Józefa Jurkiewicz 1081 219 70 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0120.htm

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
14 11 1745 Szumsk Jakub Birecki Bykowce Magdalena Jędrzej Bykowce Aleksander Grudziński, Teresa Suchocka 297-1-180 10V Ł RK
18 5 1755 Szumsk Szymon Obirczuk Antonowce k Anna Miechnicka Antonowce p Józef Miaskowski, Jakub Piculski 297-1-180 24R Ł RK
14 11 1756 Szumsk Antoni Jakusiewicz Jakuszewicz Huta Dubieńska k Franciszka Bernacka Huta Dubieńska p Błażej Bąkowski, Anna Birczycha 297-1-180 26V Ł RK
14 1 1760 Szumsk Wojciech ?kowicz Rudnia Antonowiecka Marianna Rudnia Antonowiecka Szymon Obirczuk, Agnieszka Ko?wiczowa, Józef Miaskoski, Mariannna ?koska 297-1-180 31V Ł RK
18 11 1761 Szumsk Wojciech Obierczuk Obirczuk Rudnia Antonowiecka k Marianna Jaskulska Jaskuła Rudnia Antonowiecka p Stanisław Brawiński, Teresa Binkowska, Wojciech Jaskuła, Ewa Błażeiewska 297-1-180 37R Ł RK
2 6 1765 Szumsk Stanisław Pawloczuk Pawłowski Rudnia Antonowiecka Marianna Kulis? Rudnia Antonowiecka w Franciszek Obirszczuk, Grzegorz Sulikowicz 297-1-180 45V Ł RK
17 4 1796 Szumsk August Birow Bołożówka k Katarzyna Czarna Bołożówka p Walenty Jelewski, Teresa Jelewska 297-1-183 18V Ł RK
1 6 1802 Szumsk Jan Obirczuk Hucisko Mykiczkowe w Marianna Listowska Hucisko Mykiczkowe p Franciszek Kokoroski, Paweł Obirczuk, Maciej Obirczuk 297-1-183 40R Ł RK
18 10 1803 Szumsk Jakub Jasiński Antonowce k Dorota Kupińska Antonowce p Krzysztof Obirkowski, Antoni Stankiewicz, Andrzej Dąbrowski 297-1-183 47R Ł RK
2 2 1827 Dombrowica Bazyli Biruk Jasieniec 20 Ignacy Barbara Laskowic Elżbieta Łaszkiewicz Jasieniec 20 Antoni Magdalena Siniłło Józef Michałowski, Grzegorz Tynacewicz 813 143a 3 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20813/pages/PL_1_436_813_0143.htm
30 10 1827 Szumsk Szymon Jakubowski Bacaje 28w Mateusz Zofia Popławska Anna Kraiewska Krajewska Bacaje 18 Maciej Julianna Hostrowska Józef Bogucki, Bartłomiej Skrzypkowski, Jan Birecki 245-1-1 397R 17 R RK
24 2 1829 Bazalia Antoni Czerniawski Łazuczynek 25w Bartłomiej Rozalia Marianna Zdaniewicz par. Bazalia 18 Stanisław Jan Niwinski, Antoni Imbirowski, Michał Borkowski 178-3-95 227V 16 Ż DM
25 8 1829 Kotelnia Kasper Palczyński Zabara 24 Jan Anna Filanowicz Marianna Glińska Zabara 18 Walenty Anna Jakubowska Jan Sieszycki, Piotr Birczowski, Eliasz Kłodnicki, Karol Walczyński 178-51-301 13R 20 Ż 27 BS
19 5 1829 Kulczyny Stanisław Popławski Orzechówka, par. Butowce 33 Paweł Marianna Kudyńska Antonina z Zabirzewskich Zalubowska Salicha Mała 28w Józef Apolonia Moszczyńska Urodzeni, świad: Ur. Szymon Czarnecki, Ludwik Popławski, Paweł Turczyński 178-03-95 359V 12 Ż Mg
17 11 1829 Kulczyny Jan Zabirzewski Salicha Mała 20 Józef Apolonia Moszyńska Honorata Czyż Salicha Mała 16 Kajetan Anastazja Czarnecka Urodzeni, świad: Ur. Antoni Ostrowski, Roch Ostrowski 178-03-95 364R 29 Ż Mg
4 5 1830 Kulczyny Ludwik Kukliński Salicha Mała 50w Teodor Apolonia Witwicka Zofia z Zabirzewskich Ordyńska Salicha Mała 40w Józef Agata Kopystyńska Urodzeni, świad: Ur. Jan Mądzelowski, Stanisław Chodorowski 178-03-96 341V 14 Ż Mg
2 2 1830 Wieledniki Jan Bajer Marcin Elżbieta de Birken Jeltb Benigna Tułowska Marek Anastazja Lizowska 178-3-3 421R 2 Ż MW
25 1 1831 Korzec Mikołaj Bielecki Majdan Aleksandrowski 35w Marcin Elżbieta Biryt Helena Grabolińska Majdan Aleksandrowski 22 Stanisław Katarzyna Żabińska 245-1-5 72 2 R PW
24 1 1832 Dąbrowica Jakub Jaroś par. Dąbrowica G-U 18 Onyśko Orodiejka Buhiryn Julianna Siniłło Jasieniec 18 Łukasz Helena Łotuszkiewicz Bazyli Birukowski, Grzegorz Mikołajew 818 88a-88 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0094.htm
15 10 1833 Kisielin Antoni Birgelewicz Berezołupy 46w Anna Strzemecka Berezołupy 30 Mikołaj Soszyński, Wincenty Baczewski 848 281 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20848/pages/PL_1_436_848_0160.htm
20 10 1835 Białogródka Grzegorz Mondzelowski Nowa Wieś 29w Mikołaj Marianna Ihnatowicz Tekla Ordyńska Nowa Wieś 20 Marcin Zofia Zabirzewska Paweł Kukliński, Bartłomiej Kopystyński 178-3-101 129R 18 Ż DM
21 2 1837 Dąbrowica Aleksander Birkle Wysock 25 Józef Eleonora Berch Anastazya Kozłowska Wysock 19 Wawrzyniec Dominika Dworecka Joachim Wyżewski, Franciszek Daniewicz 823 116a 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20823/pages/PL_1_436_823_0121.htm
14 2 1843 Szumsk Walerian Bujalski par. Szumsk 35w Paweł Marianna Szyszkowska Katarzyna z Tałałajów Birecka par. Szumsk 40 Antoni Marianna Buchwalska 874 754 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0382.htm
16 6 1846 Krzemieniec Mikołaj Wierzbicki Ludwiszcze 31 Michał Marianna Pawłowska Antonina Minkowska Ludwiszcze 18 Teodor Marcjanna Birecka Paweł Jakubowski i Marceli Brudzewski 01-19 21V 14 DM 613 T
6 2 1849 Horochów Jan Piasecki Drużkopol 20 Marcin Marianna Kosecka Teresa Symbirska Drużkopol 19 Aleksander Franciszka Polecka 87 60 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2087/pages/PL_1_436_87_0032.htm
31 7 1849 Ostrówki Jan Hinebirch? 20 Ludwik Marianna ? Franciszka Holc Holendry Świerżowskie 18 Ludwik Anna 559 38 10 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20559/pages/PL_1_436_559_0021.htm
13 6 1850 Żytomierz Dionizy Młyński 20 Karol Katarzyna Birgow Tekla Zabrodzka 18 Józef Marianna Gąsowska 178 3 2 76 43 Ż Ni
26 10 1860 Wiszenki Gustaw Mildner Walerianówka, par. Łuck 21 Karol Apolonia Gutbir Anna Brejtner Stanisławka 18 Johan Marianna Polowa 841 632 11 781 37 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0349.htm
24 7 1860 Włodzimierzec Ignacy Jastrebski Żołudek 40 Józef Marianna Lewicka Karolina Birytta Żołudek 20 Marcin Małgorzata Bober 841 713 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0393.htm
12 11 1861 Krzemieniec Daniel Obirczuk Detynicze, par. Dubno 33w Józef Barbara Zabielska Rozalia Puszkiewicz Lisznia 25 Jan Katarzyna Żynkiewicz chł. Seweryn Gilewicz, Bartłomiej Gilewicz 0.1-34 46R 26 T
19 7 1864 Włodzimierzec Franciszek Biryta Majdan Hały 18 Andrzej Marianna Kowalska Dominika Żarczyńska Majdan Hały 18 Jan Petronela Kołodyńska 842 354 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20842/pages/PL_1_436_842_0190.htm
16 1 1868 Łuck Józef Henning Kolonia Hnidawska 42 Dominik Katarzyna Tok (?) Anna Sznejder Kolonia Hnidawska 36 Adam Katarzyna Birkman 398 41 1 0
21 6 1870 Białogródka Władysław Mondzelewski Salicha par. Kulczyny 23 Kasper Franciszka Szymańska Franciszka Lubikowska Puzyrki Wielkie 18 Piotr Honorata Radziszewska Dominik Winoczewski, Jan Zabirzewski 178-03-84 64V 27 Ż DM
13 2 1872 Białogródka Jan Ostrowski Salicha par. Kulczyny 22 Józef Antonina Gorecka Marcjanna Zielińska Trusiłówka 17 Szymon Tekla Metelska Roman Ostrowski, Jan Żabirzewski 178-03-84 260R 18 Ż DM
11 11 1873 Szumsk Franciszek Babirzecki Dytnicze par.Dubno 24 Michał Rozalia Oberczuk Lucyna Hornicka Marynki 18 Jan Anna Kokurowska Franciszek Kucharski Paweł Kokurowski 1-226 117R 28 T DM 435
31 10 1876 Kuniów Franciszek Głuszko Antonówka 22 Franciszek Petronela Dognałk Maria Wanicka Antonówka 17 Wacław Anna Birko Józef Hejnowski i Józef Mark 178-3-78 437V-438R 14 Ż DM
25 5 1878 Rzyszczów Franciszek Leszczyński kawaler 25 Teodor Teresa Fabirowska Idalia Birnbaum panna, wyz. luterańskiego 20 Franciszek Alwina Kattel Jan Skibiński, Adam Bielecki 312-1-111 17 2 m.K KM 0
12 2 1889 Grzymałów Adolf Czaprak Tarnopol 25 nn Eufrozyna Czaprak Józefa Kwolik Borki 17 Antoni Antonina Skirbirzewska Fr.Matynkiewicz, Jan Czaczkowski 1614 228 2 LJ
2 2 1903 Tbilisi Antoni Legejko Syruca, pow. Rosienie 30 NN Felicjana Józefa Kaszkiewicz wileńska gub. 27 Jan Antonina Babiryk Jakub Satkunas, Jan Łoś 56 12 Tb
23 10 1905 Ołyka Jakub Miller Ołyka 21 Ludwik Barbara Iberl Karolina Tazbirek Ołyka 19 Tomasz Katarzyna Madur 985 61 39 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20985/pages/PL_1_436_985_0058.htm
16 10 1905 Szumsk Stanisław Lewicki Obhów, par. Dubno 30w Michał Anna Soczyńska Adela Babirzecka Marynki 22 Franciszek Łucja Hornicka 01-236 203R 32 T
27 8 1906 Ołyka Michał Tazbirek Ołyka 28 Tomasz Katarzyna Madura Józefa Jurkiewicz Ołyka 22 Wojciech Marianna Lipińska 1019 295 32 MO
24 6 1907 Ołyka Ludwik Sejka Romanówka 19 Grzegorz Marianna Wardacz Anna Tazbirek Ołyka 20 Tomasz Katarzyna Madura 1019 447 21 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0239.htm
18 5 1908 Ołyka Edmund Salecki Pielażyn 46w Franciszek Franciszka Skalska Katarzyna z Madurów Tazbirek Ołyka 48 Andrzej Marianna Piekarz 1019 635 28 MO
2 2 1908 Tbilisi Wiktor Biron pow. Wiłkomir, kowieńska gub. 38 Stefan Anna Rutkowska Urszula Sołowiej-Szolowiej kowieńska gub. 24 Józef Ewa Szałowiej Antoni Żybas, Jan Workos 176 5 Tb
8 11 1909 Ołyka Walenty Bielak Romanów 24 Jan Katarzyna Paszkowska? Katarzyna Tazbirek Ołyka 22 Tomasz Katarzyna Madura 1019 130 39 MO
1 2 1915 Tbilisi Stanisław Żebrowski Kowno 44w Zenon Michalina Zarzycka Anna Gwóźdź pow. Wiłkomir, kowieńska gub. 27 Augustyn Anna Biras Józef Baltuszko, Kazimierz Bałtuszko 327 4 Tb
7 11 1915 Włodzimierz Franciszek Podbira fol.Ryławica 23 - Marianna Podbira Marianna Wyszomirska fol.Siedmiarki 28 - Karolina Wyszomirska Jan Młynarski Leon Kaminski 1070 102 15 CO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201070/pages/1_436_0_0_1070_0054.htm
22 9 1915 Kijów, św.. Aleksandra Józef Wincenty Kuszel Warszawa 28 Ignacy Władysław Feliksa Marcela Tokarska Natalia Maria Taraszkiewicz Warszawa 26 Jan Amelia Kość-Zbirogowska Michał Kulikowski, Józef Stoliczko 312/1/129 110R 100 m.K. JM1
29 7 1915 Ołyka Jan Dymer Młynów 24 Wiktor Maria Józefa Dzencel Młynów 17 Jan Teofila Sobiraj 1081 69 7 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201081/pages/1_436_0_0_1081_0040.htm
12 6 1916 Tbilisi Bolesław Leśniewski pow. Konin, kaliska gub. 27 Franciszek Franciszka Tyliborowska Agata Zielenkowska pow. Poniewież, kowieńska gub 25 Paweł Elżbieta Skubirska Władysław Bukowski, Walenty Ziółkowski 343 10 Tb
15 6 1916 Kijów, św. Mikołaja Józef Wachowski Kijów 52 Jan Marianna Syczewska Teofila Fabirowska Kijów 38 Eliasz Elżbieta Manska Jan Karolowicz Manski, Antoni Ilicz Pobierowski 312/1/109 101R 39 m.K JM1
15 4 1923 Tbilisi Andrzej Kosmala 34w Filip s. Józefa Zofia Nowak Aniela Witwicka 26 Józef s. Franciszka Paulina c. Jana Imbirowska Zygmunt Wieczorek, W. Aleksiejew 530 10 Tb
14 11 1924 Radziwiłłów Tadeusz Birn Ignacy Amelia Fekel Olga Bujnicka Klemens Tekla Kowalewska Stawisław Feken, Wacław Birn, Włodzimierz Rychliński 1-119 84 R 30 T 0
9 6 1926 Kiwerce Jan Stecki Kowel 30 Marcin Cecylia Tyrzbirek Bronisława Pabjan 907 4 V-5 R 15 dopisek 0
29 6 1931 Ołyka Stanisław Tazbirek Ołyka 24 Michał Józefa Jurkiewicz Stanisława Janczak 1019 357 45 dopisek MO
4 9 1932 Ołyka Jan Tazbirek Ołyka 20 Michał Józefa Jurkiewicz Cyryla Kownacka 1050 96 188 dopisek MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201050/pages/1_436_0_0_1050_0050.htm
16 2 1936 Szumsk Hipolit Jasiński Załuże 29 Karol Lucyna Smolińska Anna ? Birytiuk ? 01-236 28V-29R 139 T dopisek

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
89 188 ż. Aniela z Biruków 50 Ostróg Choteń 1903 Ostróg par. DW
12 18 Biruta Maria, panna 27 Dubno Dubno 1912 Żytomierz DM 178-03-49
102 42 żona Maria Birnbaum 30 Kisielin Kupiczów 1912 Żytomierz DM 178-49-68
105 43 Birnbaum Jan - Czech 55 Kisielin Kupiczów 1912 Żytomierz DM 178-49-68
108 48 Birnbaum Józef - Czech 62 Kisielin Kupiczów 1912 Żytomierz DM 178-49-68
168 189 żona Anna Birnbaum 24 Kisielin Kupiczów 1912 Żytomierz DM 178-49-68


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl