Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 191 wyników dla: Benedykta

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
15 11 1802 Kuniów Karol Jezierski 3/52 Eliaszówka c. szl. Benedykta i Marianny 297-1-086 2V Ł
1 5 1811 Kuniów Norbert Niewęgłowski 1/12 Borowica Wielka s. szl. Benedykta i Heleny 297-1-086 26R Ł
9 12 1818 Krzemieniec Adam Zyluk 8/12 Budki s. Benedykta 299 93 69 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0051.htm
23 8 1827 Drużkopol Piotr Kowal 6/12 Drużkopol s. prac. Praksedy c. Benedykta i Marianny 63 8 40 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2063/pages/PL_1_436_63_0005.htm
20 12 1827 Horodyszcze Mikołaj Petrolaj 1 Horodyszcze Benedykta i Marianny 178-3-93 102 64 Ż MO 201
24 1 1828 Łuck Piotr Malinowski 2 Teremne s. Benedykta i Marii 814 27a 6 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0031.htm
15 10 1828 Ołyka Dorota Przetacka 85 Ołyka wdowa po Jakubie, zostawiła syna Benedykta 814 161 33 MO 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0165.htm
11 7 1828 Annopol Józef Nowosielski 43 Hubelce Ur., żona Barbara zd. Szczawińska, zost. 2s. Benedykta i Jana 171-1-1 142V 37 R Mg
28 4 1828 Klewań Konstancja Tetkiewicz 2 Zarzyck c. Ur. Benedykta i Petroneli 171-1-1 169R 10 R 7060 Mg
6 12 1828 Białogródka Marianna Osińska 1 Polachowa c. ur. Benedykta i Marianny z Kępskich 178-03-94 96V 123 Ż DM
1 4 1829 Kuniów Jakub Jeżewski 11 Illaszówka ur. S. Benedykta i Marianny z Zawadowskich 75 V 12 0
13 11 1829 Dąbrowica Magdalena Łaskiewicz 54 Jasieniec "w" po Antonim, poz. s. Benedykta i c. Elżbietę; poch: 15.11. 815 149 38 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0153.htm
13 5 1829 Krzemieniec Jan Złotoliński 50 Krzemieniec żona Marianna Barańska, córki Franciszka, Lucyna, Helena, Katarzyna i Benedykta 01-7 62R 427 T 930 DM
15 7 1831 Wiszenki Jaśko Rybak 27 Dubiszcze s. Benedykta, poz. żonę; poch: 16.07. 818 112a 15 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0119.htm
30 5 1831 Krzywin Jędrzej Sadkowski 67w Krzywin Ur., wdowiec po Apolonii z Domiankowskich, 2s. Jan i Łukasz oraz córka Benedykta 171-1-4 41R 26 R Mg
18 7 1831 Ostróg Anna Benedykta 65 Mizocz Benedykta wdowa, dzieci Marianna, Magdalena 1-171-4 30V 141 R MZ
21 12 1832 Turzysk Stefan Daszkiewicz 5 Radowicze s. Benedykta i Domicelli z Jabłońskich 847 656 33 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20847/pages/PL_1_436_847_0352.htm
27 9 1833 Ołyka Jan Krupiński 1,5 Dermanka Benedykta i Agnieszki z Konopackich 819 151 37 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0158.htm
20 9 1834 Białogródka Teresa Osińska 6/12 Krzyworudka c. Benedykta i Marianny z Skąpskich 171-1-100 99R 68 Ż DM
4 2 1835 Szumbar Erazm Bogucki 9/12 Szumbar s.Benedykta i Rozalii z Kraczkowskich 199 223 1 693
14 12 1835 Ołyka Rozalia Krupińska 75 Pyszny Bór wdowa, zostawiła dzieci: Marka, Benedykta, Jana, Konstantego oraz Magdalenę i Katarzynę 821 145 29 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0146.htm
11 1 1836 Radziwiłłów Jakub Illaszewicz 59 Radziwiłłów żona Marcjanna Lisowska, synowie; Zachariasz Józef, Straton Jan, Walery Stanisław, Augustyn Roch, Marcin Mina, córki; Konstancja Antonina, Benedykta Franciszka 822 219a 6 RP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20822/pages/PL_1_436_822_0227.htm
21 2 1837 Turzysk Marianna Wolnowska 50 Turzysk z Zomborów, ż. Benedykta, dawno potomstwa pozbawiona 713 16 1 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20713/pages/PL_1_436_713_0010.htm
27 3 1837 Łuck Teresa Suchodolska 60 Worotniów Wdowa pozostawiła syna Benedykta 374 69 15 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20374/pages/PL_1_436_374_0040.htm
18 11 1837 Łuck Ludwik Suchodolski 1,5 Worotniów s. Benedykta i Franciszki Głuszyńskiej 374 98 108 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20374/pages/PL_1_436_374_0055.htm
22 8 1837 Ptycza Elżbieta Proniewicz 4/52 Pełcza nieprawego łoża, matka: ur. Benedykta Proniewicz 823 278R 20 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20823/pages/PL_1_436_823_0311.htm
18 4 1838 Ołyka Adam Krupiński 1 Dermanka Benedykta i Agnieszki z Konopackich 824 136 11 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0137.htm
12 1 1838 Ostróg Stanisław Baszyński 1 Białotyń s. Benedykta i Apolonii z Burkowskich 171-1-11 30V 10 R DM
5 6 1838 Białogródka Eliza Solecka 2 Puzyrki Małe c. ur. Benedykta i Antoniny z Widortów 178-3-110 161V 47 Ż DM
30 7 1840 Równe Weronika Chorążyczewska 0,5 Równe c. Benedykta i Elżbiety z Głębskich 880 115 R 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0118.htm
27 7 1840 Równe Anna Chorążyczewska 0,5 Równe c. Benedykta i Elżbiety z Głębskich 880 115 R 28 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0118.htm
29 5 1840 Łuck Teresa Benedyczuk 60 Żabka Wdowa. Zostawiła syna Benedykta i córkę Ludwikę 376 45 42 826 32R ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20376/pages/PL_1_436_376_0029.htm
31 8 1841 Berezdów Piotr Zabłocki 1 Paszuki s.Benedykta i Marianny z Paszyńskich 872 347 36
13 3 1841 Ołyka Wojciech Krupiński 89 Pyszny Bór wdowiec, pozostawił Marka, Benedykta, Jana, Konstantego, Magdalenę i Katarzynę 827 164 7 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20827/pages/PL_1_436_827_0167.htm
31 1 1842 Nowogród Wołyński Jan Żmijewski 38 Użaczyn syn Benedykta i Elżbiety 873 84 14 PW JZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0045.htm
12 2 1842 Stepań Wiktoria Łozowicka 2 Użanie c. Benedykta i Eleonory z Krawcewiczów 881 175 V 4
28 5 1842 Szumsk Julia Sopińska 1 Huta Szumska c. Benedykta i Małgorzaty z Stechuńskich 873 608 33 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0315.htm
9 12 1842 Berezdów Władysław Zabłocki 20 Paszuki s. ur. Benedykta i Marianny z Paszyńskich 873 295 115 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0153.htm
18 7 1842 Nowogród Wołyński Stefan Feliński 10/12 Futor Zwiahelski syn Benedykta i Elżbiety z Buczyńskich 873 104 134 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0056.htm
27 12 1843 Swojczów Piotr Sawicki 3 Swojczów s. pr. Benedykta i Julianny z Laszuków 605 26 26 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20605/pages/PL_1_436_605_0015.htm
15 12 1843 Swojczów Gabriel Sawicki 7/12 Swojczów s. pr. Benedykta i Julianny z Laszuków 605 25 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20605/pages/PL_1_436_605_0015.htm
25 1 1843 Kisielin Teofila Skulska 70 Swinarzyn z Paszkowskich; "w" po Michale, poz. 2s. Stanisława i Benedykta, c. Justynę; poch: 26.01. 858 190 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20858/pages/PL_1_436_858_0100.htm
10 1 1843 Korzec Katarzyna Kuriata 1 Rudnia Klonowa c. Benedykta i Tekli z Łozowickich 874 244 5 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0125.htm
9 8 1843 Jampol Anastazja Marchaluk 3 Naryłów c.prac. Benedykta i Julianny z Kaspruków 874 686 35 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0346.htm
19 8 1844 Szumsk Marianna Sopińska 1,5 Huta Szumska c. Benedykta i Małgorzaty z Stehańskich 875 712 58 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0376.htm
14 1 1845 Łuck Władysław Bielecki 0,5 Łuck s. Benedykta i Katarzyny z Koskowiczów 381 31 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20381/pages/PL_1_436_381_0017.htm
26 5 1846 Turzysk Feliksa Jasiniecka 1 Tuliczów c. Benedykta i Katarzyny z Bihoniuków 861 538 10 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20861/pages/PL_1_436_861_0233.htm
24 3 1846 Korzec Antoni Kuriata 9/12 Rudnia Klonowska syn Benedykta i Tekli z Łozowickich 877 192 36 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0103.htm
16 6 1846 Dąbrowica Michał Werpulewski 48 Hranie r: Ignacy i Marcellina z Tomkiewiczów; poz. 2s. Józefa (12l) i Benedykta (6l); poch: 18.06. 832 119 7 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20832/pages/PL_1_436_832_0127.htm
2 9 1846 Jampol Feliks Morhaluk 1 Jampol s. prac. Benedykta i Julianny z Bajdiuków 877 775-776 26 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0400.htm
2 4 1846 Białogródka Paulina Osińska 6/12 Krzyworudka c. 1-dw. Benedykta i Agnieszki Sławeckiej c. Franciszka 178-03-115 151V 28 Ż DM
14 8 1846 Białogródka Szymon s. Marcina Sławecki 81 Kuczmanówka ur., żona Marianna z Bujalskich c. Benedykta, synowie Franciszek i Eustachy, córki Konstancja, Marianna, Domicela i Katarzyna 178-03-115 155R 62 Ż DM
21 4 1847 Turzysk Józef Jasiniecki 8/365 Tuliczów s. Benedykta i Katarzyny z Bihoniuków 722 15 6 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20722/pages/PL_1_436_722_0010.htm
15 3 1847 Korzec Marianna Kuriata 4 Rudnia Klonowska córka Benedykta i Tekli z Łozowickich 46 PW R
14 5 1847 Ostróg Stefania Ulanicka 12 Borszczówka c. ur., Benedykta i Agnieszki z Staniszewskich 171-1-13 37V 53 R DM
13 4 1847 Białogródka Katarzyna Gajewska 81 Puzyrki Wielkie ur., z Bogusławskich c. Benedykta, wdowa po Franciszku, córki Tekla i Marianna 178-3-116 124R 35 Ż DM
25 7 1848 Beresteczko Jan Skibicki 71 Beresteczko s.Benedykta i Anny 10 25 16
6 9 1848 Dederkały Antoni Skrzypkowski 2 Dederkały Wielkie s. szlachciców Benedykta i Barbary z Malewskich 54 28 32 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0015.htm
11 3 1848 Zasław św. Józefa Jan Andruski 8 Łeńkowce z suchot, s. 1-dw. Benedykta s. Franciszka i Domiceli z Zalewskich 178-3-117 59R 35 Ż
26 10 1848 Zasław św. Józefa Anna Andruska 12 Lenkowce od gruźlicy, c. 1-dw. Benedykta i Domiceli z Zalewskich 178-3-117 88R 188 Ż
16 7 1848 Zasław św. Jana Albin Piasecki 1 Bilczynek od suchot, s. 1-dw. Pawła s. benedykta i Emilii z Boguckich 178-3-117 111R 52 Ż
12 12 1848 Ostróg Julia Rekonwald 4 Piwcza c. ur. Benedykta i Elżbiety z Wróblewskich 171-1-14 49R 154 R DM
31 8 1849 Starokonstantynów Marianna Misiewicz 11/12 Swinna od suchot. c. kantonisty Benedykta i Anny z Kurowskich 178-3-118 58R 150 Ż 111 DW
11 8 1851 Łuck Anna Chiżewska 1 Podhajce c. Benedykta i Kunegundy z Chiżewskich Jędrzejewskich 387 97 50 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20387/pages/PL_1_436_387_0051.htm
1 2 1852 Łuck Sabina Jędrzejewska 14 Podhajce c. wolnych Benedykta i Kunegundy 837 60 3 388 62 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20837/pages/PL_1_436_837_0033.htm
23 1 1853 Jampol Katarzyna Barszczewska 36 Dołhalówka z Dobrzańskich, mąż Aleksy, synowie: Aleksy, Wawrzyniec, Ludwik i Piotr, córki Zuzanna, Teresa i Benedykta 878 149 6
14 3 1855 Katerburg Antonina Leszczynowicz 2 Piszczatyńce c. szl. Benedykta i Agnieszki z Iwińskich 201 81 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20201/pages/PL_1_436_201_0046.htm
24 11 1855 Krzemieniec Kajetan Maszycki 1 Krzemieniec s. szl. Benedykta i Tekli z Kochalskich 0.1-27 54R 113 T
29 3 1856 Nabrzuska Karolina Leszczyńska 0,5 Karasin córka Benedykta i Ludwiki z Sierpińskich 868 318 4 MS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20868/pages/PL_1_436_868_0172.htm
7 2 1858 Turzysk Tekla Jasieniecka 7/12 Tuliczów c. benedykta i Katarzyny z Bigoniuków 730 17 2 EW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20730/pages/PL_1_436_730_0010.htm
13 4 1860 Dederkały Marianna Skrzypkowska 5 Dederkały Wielkie c. Benedykta i Barbary z Malewskich 55 23 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0012.htm
28 9 1860 Turzysk Wincenty Jasieniecki 17 Tuliczów s. Benedykta i Katarzyny z Bihoniuków 732 29 5 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20732/pages/PL_1_436_732_0017.htm
16 3 1860 Złoczówka Ludwika Ukraińska 8 Szybenna c. Benedykta i Antoniny z Janiszewskich 841 238 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0131.htm
29 3 1860 Złoczówka Paulina Ukraińska 4 Szybenna c. Benedykta i Antoniny z Janiszewskich 841 239 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0131.htm
28 11 1860 Nabrzuska Julia Podczaska 5 Grabyska c. szl. Benedykta i Elżbiety z Tomaszewskich 889 214R 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20889/pages/PL_1_436_889_0212.htm
1 1 1860 Kowel Józef Bałkowski 69 Myślina szl., żona Benedykta z Myślińskich, synowie Piotr i Gerwazy 889 22V 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20889/pages/PL_1_436_889_0024.htm
24 12 1863 Żytomierz Anna Pogorzelska 5 Żytomierz z konwulsji, córka Benedykta i Antoniny z Bagińskich 178-3-54 146R 318 Ż DG
29 10 1864 Białogródka Sylwester Lipiński 47 Zielona żona Benedykta z Piotrowskich, synowie Piotr, Jan, Stefan, Mikołaj i Michał, córki Anna, Karolina i Antonina 1718-03-81 129R 50 Ż DM
23 9 1865 Żytomierz Jan Błocki 1 Futor Żnykrupa z przeziębienia, syn Benedykta i Marianny z Borowskich 178-3-61 152R 210 Ż DG
1 8 1865 Rzyszczów Jan Zambrzycki 2 Nikołajewka konwulsje, syn Benedykta i Zofii z Lipińskich Zambrzyckich 312-1-89 202 29 m.K KM
28 1 1866 Lachowce Józefa Piotrowska 4 Adamówka c. 1-dw., Benedykta i Katarzyny 178-3-146 155V 1 Ż DM
28 3 1866 Żytomierz Wiktoria Rusiecka 92 Żytomierz z d. Kulicka, ze starości, wdowa, zostawiła s.Benedykta 178-3-63 122V 115 Ż DG 192
3 12 1867 Tuczyn Balbina Zelizko 37 Reczyca z Żukowskich, miesz., mąż Jan, synowie Henryk i Leon, córki Julianna, Marianna i Benedykta 681 49 30 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20681/pages/PL_1_436_681_0026.htm
15 1 1867 Rzyszcz?w Julian Zambrzycki 6 Miko?ajewki szkarlatyna, syn Benedykta i Zofii Lipi?skiej 312-1-92 225 5 m.K KM
14 2 1869 Ołyka Kamila Leszczyńska 1,5 Prażnin Benedykta i Anastazji z Rudnickich 490 66 2 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20490/pages/PL_1_436_490_0035.htm
13 10 1872 Ołyka Katarzyna Garzyńska (Harzyńska) 45 Wólka Kotowska z Mazurkiewiczów, zostawiła męża Ludwika, synów Ludwika i Benedykta, córki Mariannę zamężną za Pawłem Biernackim, Franciszkę za Felicjanem Cybulskim oraz Julię 493 70 23 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20493/pages/PL_1_436_493_0036.htm
16 12 1872 Sidorów Mikołaj Jurkowski 4 Tłusteńkie 1 s. Benedykta i Apolonii Piotrowskiej 1205L 32 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201205/pages/PL_1_301_1205_0018.htm
16 12 1872 Sidorów Anna Jurkowska 2 Tłusteńkie 1 c. Benedykta i Apolonii Piotrowskiej 1205L 32 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201205/pages/PL_1_301_1205_0018.htm
18 8 1872 Szumsk Antonina Marciniuk 3 Załuże z cholery, c. chł. Benedykta i Józefy Franczuk 01-226 58R 89 T DM 375
1 10 1872 Szumsk Józef Marciniuk 5 Załuże z cholery, s. chł. Benedykta i Marianny Bogusińskiej 01-226 63R 121 T DM 380
27 4 1874 Kowel Apolonia Myślińska 98 Myślina wdowa, synowie Aleksander, Feliks, Władysław i Franciszek, córki Benedykta i Fortunata 275 50 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20275/pages/PL_1_436_275_0027.htm
26 11 1875 Luboml Józefa Jasińska 1 Binduga r. Franciszek, Benedykta Gruszczyńska 318 101 74 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20318/pages/PL_1_436_318_0053.htm
17 3 1876 Tuczyn Wiktoria Bartmańska 4,5 Mikulin c. Benedykta i Marianny z Brzezickich 690 42 12 0
28 12 1877 Szumsk Antonina Marciniuk 2 Załuże z krupy, c. chł., Benedykta i Józefy Franczuk 1-229 62V 67 T DM 709
10 1 1878 Krzemieniec Feliksa Marciniuk 3 Folwarki Wielkie c. chł. Benedykta i Kamili z d. Antonowicz 1-72 23V 4 T
1 12 1878 Krzemieniec Józefa Marceniuk 1,5 Folwarki Wielkie c. chł. Benedykta i Kamili z d. Antonowicz 1-72 32V 74 T
13 2 1886 Szumsk Mikołaj Marciniuk 2 Załuże s. chł. Benedykta i Anny z Kowalskich 01-232 274R 14 T
14 12 1889 Krzemieniec Antoni Marciniuk 3 Folwarki Wielkie s. chł. Benedykta i Kamili z Antonowiczów 01-81B 48V 68 T
22 2 1890 Tuczyn Adam Bagiński 60 Kudranka mieszcz., żona Teresa z Murgów, dzieci z 1-go małż z Elżbietą z Mikłaszewskich: Donat, Jan, Barbara, Jadwiga, Aniela i Benedykta 704 50 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20704/pages/PL_1_436_704_0027.htm
27 1 1891 Szumsk Antoni Jasiński 1 Kąty s. chł. Benedykta i Karoliny z Listowskich 01-233 66V 9 T
9 1 1893 Luboml Anna Krawczuk 2 Terebejki c. Benedykta i Marii z Stachniuków 336 120 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20336/pages/PL_1_436_336_0062.htm
12 10 1894 Szumbar Seweryn Bobowski 34 Temnohajce mieszcz. , s. Benedykta i Marianny z Marcinkiewiczów 627 86 22 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20627/pages/PL_1_436_627_0049.htm
14 12 1894 Szumsk Mikołaj Marciniuk 1/12 Załuże s. chł. Benedykta i Anny z Kowalskich 01-233 351V 135 T
17 12 1894 Szumsk Marceli Marciniuk 10 Załuże s. chł. Benedykta i Anny z Kowalskich 01-233 351V 137 T
19 3 1896 Ołyka Leon Krzymiński 48 Metelno zostawił żonę Leontynę z Lichtańskich, dzieci: Franciszka, Benedykta, Albinę, Katarzynę, Helenę 1018 654 18 MO
25 8 1900 Horochów Józef Gruszecki 6 Kupowalce syn Benedykta i Franciszki z Lipskich 943 51 40 MJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20943/pages/PL_1_436_943_0041.htm
19 9 1909 Tbilisi Wanda Norejko 17/12 Tbilisi c. Benedykta i Ludwiki 82 111 Tb
23 1 1911 Ołyka Franciszek Suchodolski 110 Wólka Kotowska s. Benedykta, wdowiec, zostawił Jana, Daniela, Elżbietę, Paulinę, Teofilę, Franciszkę 1063 75 8 MO
2 9 1913 Tbilisi Anna Czetyrko 59 Tbilisi c. Benedykta, chłopka mińskiej gub. 174 75 Tb
15 4 1916 Tbilisi Janina Norejko 0,5 Tbilisi c. szlachcica Benedykta 248 65
6 12 1917 Tbilisi Romuald Norejko 4 Tbilisi s. Benedykta i Jadwigi 351 347 Tb
28 6 1930 Luboml Jan Wojtaszuk 22 s. Benedykta i Anieli z d. Iwko 1010 46V 182 dopis http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201010/pages/1_436_0_0_1010_0050.htm

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
? 0 1 Krzemieniec Elżbieta Marianna Morawska Krzemieniec Piotr Kunegunda Miller dopeł.chrz.12.04., Wlm Jan Aleksandrowski i Benedykta Świętochowska 01-3 43R 92 T 543 DM
2 2 1827 Krzemieniec Stanisław Marian Puchalski Krzemieniec Piotr Marianna de Segur dopeł.chrz. 29.02.1828 Wilibald Besser i Wlm Benedykta Klingenberg pułkownikowa WR wdowa 01-3 32R 28 T 532 DM
22 1 1828 Szumsk Jan Weresczyński Wereszczyńsk Huta Szumska Maciej Rozalia Wereszczyńska Leon Zarzecki, Katarzyna Śliwińska ż. Benedykta, Jan Zieliński, Antonina Apolonia Ornicka ż. Jana 245-1-2 387R 116 R RK
18 3 1828 Aleksandria Józefa Ostrowska Balarka Łażowska Antoni Regina Rudnicka ch.18.03.1828, Ur. Stefan Szuwarski, Ur. Antonina Kotowska ż. Benedykta 171-1-1 178V 9 R Mg
12 5 1828 Horyńgród Benedykta Zaremba Folwark Horodyszcze, par. Kamieniec, Gub.Grodzieńska Sylwester syn Franciszka Julia Janowska chrz. z wody 12.05.1828, Józef Ropelewicz ? Tekla Matuszewicz, Podkomorzyna Brzeska, as. Wincenty Janiszewski, Benedykta Majewska, dopeł. chrz. 1.05.1847, Wiktor Gruszczyński, Katarzyna Muszczyńska 171-1-13 186V 9 R Mg
24 11 1831 Krzywin Katarzyna Terlecka Lisicze Jędrzej Agnieszka Tyszecka ch.26.11.1831, Ur. Jan Wilchelm, Ur. Benedykta Sadkowska panna 171-1-4 36R 19 R Mg
2 5 1831 Białogródka Feliks Makowski Kuźmińce Stanisław Anna Zalewska Marcin Szymański i Karolina Chodakowska ż. Benedykta 178-3-97 74V 28 Ż DM
22 7 1831 Białogródka Dominik Burkowski Białogródka Franciszek Rozalia Karpińska Ignacy Kowalewski i Benedykta Sławecka ż. Stanisława 178-3-97 76R 42 Ż DM
1 8 1832 Szumsk Piotr Cerklewicz Huta Szumska Teodor Agnieszka Woynaszewska Wojnaszewska Maciej Wereszczyński, Katarzyna Śliwińska ż. Benedykta, Mikołaj Soroczyński, Zofia Kalinowska ż. Ada 245-1-6 393V 39 R RK
24 2 1832 Białogródka Klementyna Podolska Dosin Józef Wiktoria Sokolnicka Stanisław Makowski i Karolina Chodakowska ż. Benedykta 178-03-98 39V 23 Ż DM
7 10 1833 Białogródka Franciszek Makowski Kuźmińce Stanisław Anna Zalewska Jan Pasławski i Karolina Chodakowska ż. Benedykta 178-03-99 51V 89 Ż DM
4 2 1835 Połonne Agata Sobolewska Adamów Kazimierz Marianna Kuzmińska ur. Szymon Stankiewicz, Elżbieta Chomicz ż. Benedykta 245-1-9 143V 16 R DW
30 6 1835 Fastów Paweł Kamiński Czerwona Jan Klara Fabiewska Ignacy Szanderowski, Anna Szanderowska, ż. Benedykta, chrz. 1.07.1835 178-51-372 16V 3 Ż BS 35
9 4 1837 Białogródka Paweł Greszczuk Chrystówka Mikołaj Helena Chwedko Nicefor Kopijko i Marianna Matwiejów ż. Benedykta 178-03-108 149R 41 Ż DM
10 12 1837 Białogródka Łukasz Zahorski Krzyworudka Piotr Honorata Remsza Maciej Brzyski i Agnieszka Sławecka ż. Benedykta 178-03-108 159R 119 Ż DM
15 5 1838 Szumsk Petronela Malnowska Molnowska Obycz Wincenty Lucjanna Rzepecka Józef Makowski, Rozalia Bogucka ż. Benedykta, Marcin Ulaniuk, Marianna Wierzbicka 245-1-12 279V 34 R RK
9 9 1839 Tuczyn Maria Józefa Konstancja Anna Pruszyńska Sinne Antoni Tekla Krasicka Wincenty Omieciński Marszałek Powiatu Rówieńskiego, Benedykta Szeriejkowska, asy 879 154 V 34 MU http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0157.htm
23 10 1841 Katerburg Jan Kornicki Michał Tekla Dębicka ur. Grzegorz Hański, Benedykta Śliwińska ż. Ignacego 199 103 34 872 799
24 8 1841 Katerburg Bartłomiej Ludwik Bielecki Temnohajce Stanisław Feliksa Mickiewicz ur. Tadeusz Witosławski, Benedykta Śliwińska, Jakub Kamiński, Anna Prumiewicz pa 199 104 41 872 801
27 3 1843 Kołki Jan Juchniewicz Sitnica Michał Teresa Zielińska Stefan Krzeczetowicz, Joanna Orzeszko - ż. Benedykta; as: Tarpet Orzeszko, Anton 829 213V 24 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20829/pages/PL_1_436_829_0228.htm
8 12 1845 Białogródka Mikołaj Łukarzewski Szarłajówka Michał s. Sylwestra Marianna c. Feliksa Okarska Jan Więckowski i Marianna Zawacka ż. Benedykta 178-3-113 100V 132 Ż DM
8 1 1846 Białogródka Seweryna Olszewska Teleżyńce Mateusz s. Józefa Zuzanna c. Antoniego Zielińska Aleksander Zieliński i Karolina Chodecka ż. Benedykta 178-03-115 126V 4 Ż DM
25 1 1846 Białogródka Jan Chryzostom Brzyski Krzyworudka Maciej s. Jana Anna c. Wincentego Słomińska Tomasz Różycki i Agnieszka Osińska ż. Benedykta 178-03-115 127V 14 Ż DM
25 3 1846 Białogródka Antoni Rymsza Szarłajówka Andrzej s. Macieja Marianna c. Marcina Betlejemska Cyryl Czernecki i Marianna Zawadzka ż. Benedykta 178-03-115 130V 37 Ż DM
23 5 1846 Ostróg Józef Płaszkiewicz Sujmy Tadeusz Magdalena Piotrowska Wincenty Bagiński, Elżbieta Rekonwald żona Benedykta 885 11R 58 MZ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0012.htm
13 9 1847 Ostróg Jan Bielecki Biełotyń Józef Marianna Żytnikowska Jakub Jędrzejów i Tekla Baszyńska ż. Benedykta 171-1-13 16V 92 R DM
17 8 1847 Rokitna Katarzyna Kucharska Sawinki Michał Józefa Dziadkowska Stanisław Kozłowski, Marianna Pankowska, ż. Benedykta, chrz.18.08.1847 178-51-548 34V 12 Ż BS 70
1 9 1848 Zasław św. Józefa Jan Potapski Lenkowce Tomasz Teresa Kalińska 1-dw. Wincenty Kaliński żonaty, 1-dw. Domicela Andruska ż. Benedykta 178-3-117 23R 90 Ż
13 12 1850 Lachowce Władysław Głowacki Dzwonki Jakub Marianna Malewska Aleksander Malewski i Barbara Skrzypkowska ż. Benedykta 171-1-16 305V-306R 57 R DM
16 5 1852 Dederkały Aleksander Kułakowski Sadki Ignacy Franciszka Bilecka Mikołaj Hulewicz wdowiec, Marianna Bączkowska z. Benedykta 55 263-264 8 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0137.htm
13 12 1853 Dederkały Lucjan Malewski Dederkały Wielkie Aleksander Karolina Rojewska Stefan Demichowicz, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 878 624-625 18 55 244-245 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0127.htm
28 5 1856 Dederkały Lucjan Goliszewski Dederkały Wielkie Ignacy Marianna Rowinkowska Wawrzyniec Rowieńkowski, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 55 116-117 11 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0061.htm
11 10 1856 Beresteczko Ignacy Maksymilian Tomaszewski Piaski Piotr Józefa Zofia Trybuchin Hilary Korzeniowski kawaler, Adolfina Fotyńska ż. Benedykta 18 8-9 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2018/pages/PL_1_436_18_0005.htm
13 5 1860 Dederkały Piotr Kowalewski Dederkały Wielkie Wawrzyniec Paulina Januszkiewicz Wawrzyniec Schabikowski, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 55 8-9 8 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0005.htm
25 10 1861 Dederkały Franciszek Sietrawski Dederkały Wielkie Dominik Marcelina Łączewska Karol Dubiecki, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 56 258-259 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0136.htm
6 10 1862 Dederkały Józefa Włączewska Radoszówka Józef Marianna Malewska Aleksander Malewski, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 56 228-229 14 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0120.htm
12 2 1863 Białogródka Anna Kozieradzka Zielona Feliks Franciszka Zielińska Kazimierz Omieciński i Benedykta Lipińska ż. Sylwestra 178-03-81 4V-5R 15 Ż DM
13 12 1864 Białogródka Jan Kobylański Szarłajówka IN Agnieszka Kobylańska s.panny, Józef Kozłowski i Benedykta Piasecka ż. Józefa 178-03-81 95V-96R 120 Ż DM
28 12 1865 Dederkały Tomasz Krajewski Dederkały Wielkie Stanisław Franciszka Szymańska Franciszek Andrzejewski, Barbara Skrzypkowska ż. Benedykta 56 175-176 17 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0092.htm
19 12 1866 Dederkały Jan Łączewski Wołkowce Józef Marianna Malewska Mitrofan Bednarski, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 56 155-156 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0082.htm
20 1 1868 Lachowce Timofiej Wojciechowski Lachowce Szymon Petronela Żukowska Wincenty Baryszewski i Cecylia Piotrowska ż. Benedykta 178-3-146 204V-205R 3 Ż DM
14 6 1868 Białogródka Zofia Zinkowska Polachówka Józef Józefa Winiarska Wincenty Brzeziński i Józefa Piasecka ż. Benedykta 178-03-81 356V-357R 55 Ż DM
22 8 1871 Luboml Antoni Tatysiuk Ziemlica Onufry Joanna Ławrysiuk Dominik Kuniczuk, Benedykta Jasińska ż. Franciszka 314 46 91 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20314/pages/1_436_0_0_314_0025.htm
9 12 1871 Luboml Antoni Wawrysiuk Binduga Wojciech Marianna Laszuk Kacper Nieczaj, Benedykta Jasińska 314 76 159 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20314/pages/1_436_0_0_314_0040.htm
17 7 1873 Gródek Anna Lenga Gródek Franciszek Anna Kińczyk Lenga Mateusz, Lenga Franciszka, ż. Benedykta 179 JZ
4 5 1874 Szumsk Domicela Kasiuba Załuże Jan Antonina Oborska chrz. 5.05 Jan Sopiński, Aniela Błaszczuk ż. Benedykta 1-227 12V-13R 48 T DM 517
26 12 1875 Dederkały Wiktoria Rowińkowska Sadki NN Agnieszka Bidiuk Jan Rowinkowski, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 57 205-206 28 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2057/pages/PL_1_436_57_0114.htm
25 4 1876 Szumsk Adolf Tomczuk Załuże Daniel Maria Listowska chrz. 26.04 Leon Mielniczuk, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 1-228 13V-14R 52 T DM 596
6 12 1876 Szumsk Marianna Marciniuk Załuże Franciszek Anastazja Gęblińska chrz. 8.12 Józef Gębliński, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 1-228 33V-34R 139 T DM 616
3 6 1879 Szumsk Marcelina Tomczuk Załuże Michał Elżbieta Franczuk Mateusz Tomczuk i Marianna Marciniuk ż. Benedykta 01-226 130V-131R 60 T 449 DM
12 10 1880 Dederkały Wiktoria Górska Unijów, par. Jampol Jan Zofia Hulanicka Józef Dobrowolski, Barbara Skrzypkowska ż. Benedykta 57 23-24 44 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2057/pages/PL_1_436_57_0013.htm
19 7 1881 Szumsk Magdalena Błaszczuk Załuże Emilian Agnieszka Sopińska chrz. 22.07 Marcin Kasiuba, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 01-231 21V-22R 81 T DM 813
3 11 1883 Luboml Szymon Wojtaszuk Terebejki Mikołaj Anna Stachniuk Jan Wdowicki, Marianna Krawczuk ż. Benedykta 326 72 144 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20326/pages/PL_1_436_326_0040.htm
31 12 1884 Szumsk Mikołaj Blaszczuk Załuże Franciszek s. Kazimierza Dorota Jasińska Mikołaj Jasiński, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 01-232 165V-166R 4 T
14 5 1884 Dederkały Antonina Boguszewska Sadki Józef Franciszka Romanowska chrz.15.09.1885 Józef Gordzielewski i Barbara Skrzypkowska ż. Benedykta 1-79 126V-127R 32 T 716 DM
10 1 1885 Szumsk Michalina Jasińska Załuże Leon Lucyna Fedorowicz Józef Krajewski, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 01-232 166V-167R 10 T
27 11 1885 Szumsk Barbara Adaszyńska Hucisko Horodyskie Józef Marianna Siruk Adam Sińskowski, Katarzyna Supińska ż. Benedykta 01-232 193V-194R 145 T
23 12 1885 Szumsk Adam Błaszczuk Załuże Eliasz Agnieszka Ludwik Michalczuk, Marianna Marciniuk ż. Benedykta 01-232 197V-198R 160 T
27 9 1887 Szumsk Karolina Kasiuba Jan Antonina Oborska Załuże Jan Sopiński i Anna Marciniuk ż. Benedykta 01-232 108V-109R 134 DM 976 T
24 1 1887 Dederkały Helena Rowińkowska Sadki Piotr Józefa Brączkowska Franciszek Ostrowski i Barbara Skrzypkowska ż. Benedykta 1-81 72V-73R 7 T DM 971
30 8 1888 Luboml Marianna Stachniuk Terebejki Stanisław Józefa Koguciuk Wojciech Krawczuk, Marianna Krawczuk ż. Benedykta 331 52 104 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20331/pages/PL_1_436_331_0027.htm
10 8 1893 Gródek Franciszka Kopyciak Gródek Michał s. Stanisława Anna Bukowska Bukowski Franciszek, Czernecka Katarzyna ż. Benedykta 192 JZ
28 11 1893 Luboml Michał Kupracz Kąty Marek Tekla Biluk Sylwester Sawosz, Tekla Biluk ż. Benedykta 336 76 149 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20336/pages/PL_1_436_336_0039.htm
30 3 1893 Łanowce Adam Górski Napadówka Władysław Helena Wickiewicz Edward Górski i Klementyna Górska ż. Benedykta 1-81zh 141V-142R 18 T 277 DM
17 4 1899 Gródek Cecylia Słobodzian Gródek Jan Zofia Kopyciak Kopyciak Józef Gorecki Antoni, Czarnecka Katarzyna, ż. Benedykta Giera Agnieszka 79 JZ
22 6 1900 Horochów Józef Sawicki Kupowalce Michał Maria Jaworska Stefan Mypiejewski, Franciszka Gruszecka ż. Benedykta 943 15V-16R 57 MJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20943/pages/PL_1_436_943_0016.htm
27 10 1900 Luboml Marianna Jaszczuk Kąty Paweł Magdalena Petruk Stefan Petruk, Tekla Biluk ż. Benedykta 949 72 142 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20949/pages/PL_1_436_949_0037.htm
26 10 1902 Luboml Jan Matyszczuk Kupracze Wiktor Joanna Matyszczuk Jan Matyszczuk, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 981 47 V-48 R 185 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20981/pages/PL_1_436_981_0048.htm
22 2 1903 Gródek Wiktor Słobodzian Gródek Józef s. Łukasza Rozalia Koszałko Burtak Wojciech Koszałko Antoni, Czarnecka Katarzyna, ż. Benedykta Cisielska Pet 68 JZ
27 2 1903 Luboml Marianna Błaszczuk Kąty Piotr Magdalena Petruk Marek Kupracz, Tekla Biluk ż. Benedykta 964 8V 30 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20964/pages/PL_1_436_964_0009.htm
2 4 1903 Luboml Wiktor Ołyniuk Kupracze Mateusz Petronela Grabowska Jan Staniuk, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 964 12V 46 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20964/pages/PL_1_436_964_0013.htm
17 1 1904 Luboml Katarzyna Grabowska Kupracze Jan Paulina Petruk Wiktor Matyszczuk, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 1009 8 14 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201009/pages/1_436_0_0_1009_0007.htm
8 2 1905 Niewirków Apolonia Moroz Moczulanka Adam Paulina Falkowska Kazimierz Żygadło, Celestyna Korkuś ż. Benedykta 983 6V-7R 22 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0007.htm
16 11 1905 Niewirków Rozalia Piekietczuk Perełysianka Gracjan Paulina Wasilewska Piotr Macijewski, Salomea Kozińska ż. Benedykta 983 51V-52R 201 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0052.htm
1 12 1909 Luboml Jan Wojtaszuk Terebejki Tomasz Marianna Grabowska Józef Stachniuk, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 1009 766 180 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201009/pages/1_436_0_0_1009_0404.htm
6 11 1910 Luboml Michał Mordacz Terebejki Aleksander Katarzyna Kużel Jan Mordacz, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 1060 84 166 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201060/pages/1_436_0_0_1060_0049.htm
23 12 1911 Luboml Jan Wojtaszuk Terebejki Tomasz Marianna Grabowska Marcin Kużel, Aniela Wojtaszuk ż. Benedykta 1060 318 245 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201060/pages/1_436_0_0_1060_0170.htm
23 1 1913 Luboml Adam Grabowski Jankowce Franciszek Rozalia Matysko Stanisław Grabowski, Marianna Grabowska ż. Benedykta 1060 546 17 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201060/pages/1_436_0_0_1060_0289.htm
18 8 1913 Luboml Anna Koguciuk Jankowce Piotr Dorota Petryk Jan Petryk, Marianna Grabowska ż. Benedykta 1060 594 114 BK http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201060/pages/1_436_0_0_1060_0313.htm

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
169 989 Benedykta - córka 5 Ostróg Hulcza 1813 Ostróg par. DW
3 12 Urodzony Maciej Śliwiński s. Benedykta 38 Szumsk Huta Nowa 1857 Łuck DM 35-1-71
7 16 Pracowity Ignacy Orłowski s. Benedykta 56 Szumsk Hucisko Surażskie 1857 Łuck DM 35-1-71
16 47 żona Benedykta Marianna z Listowskich 30 Szumsk Huta Nowa 1857 Łuck DM 35-1-71
6 31 Jego żona Helena córka Benedykta z Guroków 19 Złoczówka Złoczówka 1869 Równe DW
36 143 Benedykta córka 5 Złoczówka Bilcze 1869 Równe DW
7 200 Supiński Jan s. Benedykta 16 Krzemieniec Huta Stożecka 1872 Tarnopol DM
6 18 Benedykta 13 Międzyrzec Długa Niwa Chmielowska 1912 CDIAK DW


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl