Imię
Nazwisko
Miejscowość
Parafia
Od roku:
Do roku:
Znaleziono 539 wyników dla: Rawski

Zgony


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię Nazwisko Lat Miejscowość Bliscy Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Indeks Skan
8 3 1814 Krzemieniec Józef Żurawski 55 Baszkowce pozostała wdowa 299 32 19 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0019.htm
6 9 1814 Kuniów Jan Morawski 1/365 Dryżaki s. ur. Józefa i Anny 297-1-086 39R Ł
14 9 1818 Krzemieniec Franciszek Żurawski 3 Krzemieniec s. Jana i Tekli Biernackiej 299 80 63 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0044.htm
2 8 1825 Krzemieniec Piotr Murawski 56 Krzemieniec 299 219 100 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20299/pages/PL_1_436_299_0115.htm
26 12 1828 Czartorysk Petronela Załądkowska 34 Majdan Temne z Burawskich 814 136a 8 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20814/pages/PL_1_436_814_0140.htm
20 12 1828 Krzemieniec Jan Murawski 3/12 Żołoby s. sław. Jana i Anny 01-7 52V-53R 346 T 921 DM
24 9 1829 Ptycza Wojciech Kozdrawski 8 Stołpiec rodzice: pr. Stefan zmarły i Helena wdowa 815 308R 31 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0313.htm
24 10 1829 Krzemieniec Marianna Widzikowska 91 Krzemieniec sł., z Żurawskich, pozostawiła córkę Agnieszkę 01-7 70V 514 T 939 DM
12 12 1830 Czartorysk Tomasz Burawski 0,5 Majdan Temny r: Jan i Teresa z Łochnickich; poch: 15.12. 816 101a 15 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20816/pages/PL_1_436_816_0103.htm
11 7 1831 Horochów Hipolit Niemczyński 7 Horochów s. sław. Tomasza i Franciszki z Morawskich 846 85V 78 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20846/pages/PL_1_436_846_0087.htm
30 3 1831 Krzemieniec Stefan Olbuszewski 38 Krzemieniec żona Tekla z Żurawskich, syn Wiktor i córka Emilia 01-7 99R 66 T 967 DM
12 7 1831 Krzemieniec Mateusz Morawski 63 Krzemieniec z cholery, W., pozostawił żonę 01-7 107V 154 T 976 DM
26 8 1831 Krzemieniec Wiktor Kolbaczewski 2 Krzemieniec s. ur., Stefana i Tekli z Żórawskich 01-7 110V 185 T 979 DM
30 1 1832 Ołyka Jan Murawski 46 Pokaszczów żona Regina Murawska, córki: Marta, Ewa i Tekla 818 254 4 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20818/pages/PL_1_436_818_0261.htm
30 1 1834 Lachowce Feliks Morawski 40 Siwki wdowiec mający około 40 lat 171-1-7 104R 4 R DM
10 11 1835 Ołyka Jakub Gwozdziecki 3/12 Didycze Stanisława i Tekli z Murawskich 821 144 24 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0145.htm
11 11 1835 Wiszenki Bazyli Ożga 69 Wiszenki wdowiec po Agnieszce z Burawskich; poz.4s. Michała, Wawrzyńca, Karola i Wojciecha, 4c. Małgorzatę, Franciszkę, Rozalię i Annę; poch: 13.11. 821 64a 18 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0065.htm
22 5 1835 Ptycza Jakub Pietrawski 85 Ptycza proboszcz parafialnego kościoła ptyckiego 821 255V 13 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0258.htm
15 11 1835 Ostróg Konstanty Żurawski 35 Mizocz z suchot 171-1-8 45R 99 R
15 9 1836 Dederkały Ludwik Ilnicki 2 Dederkały Wielkie s. ur. Adama i Eleonory z Sietrawskich 54 253 17 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0135.htm
27 3 1836 Ostróg Felicjanna Zarzecka 6 Bielmaż córka urodzonych Leona i Karoliny z Morawskich 171-1-9 32V 28 R DM
26 12 1836 Ostróg Agnieszka Oberewicz 25 Hurby z Rawskich, mąż Wojciech, zmarła w połogu 171-1-9 40R 89 R DM
18 2 1838 Ostróg Karol Korzeniowski 1 Dermań s. Walentego i Franciszki z Żurawskich 171-1-11 34R 33 R DM
28 4 1838 Ostróg Konstancja Korzeniowska 2/12 Dermań C. Walentego i Franciszki z Żurawskich 171-1-11 39R 68 R DM
23 1 1839 Lachowce Jan Murawski 19/52 Lachowce s. Antoniego i Pawliny z Pawłowskich 879 83 R 5
23 11 1839 Dederkały Eleonora Ilnicka 23 Dederkały Wielkie z Sietrawskich, ur.,mąż Adam, dwie córki Elżbieta Adelajda i Emerencja Anna 54 170 19 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0092.htm
25 7 1839 Horyńgród Kajetan Murawski 9 Mikulin s. uczciwych Franciszka i Doroty 879 147 R 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0149.htm
28 8 1839 Ostróg Filip Olszański 2 Mosty s. Michała i Apolonii z Żurawskich 879 25 V 69 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20879/pages/1_436_0_0_879_0027.htm
8 1 1840 Nowogród Wołyński Michał Kłosowicz 1 Huta Iwanówka s. ur. Pawła i Justyny z Żurawskich 871 79 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0042.htm
5 2 1840 Niewirków Marianna Bagińska 5 Huta Siedliska c. Adama i Katarzyny z Morawskich 880 241 R 4
3 10 1840 Dederkały Emercjanna Ilnicka 1 Dederkały Wielkie c. Adama i Eleonory z Sietrawskich 871 742 13 54 146 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0079.htm
7 1 1840 Ostróg Stefan Choina 2/52 Dorohoszcza s. Kazimierza i Karoliny z Żurawskich 880 16 R 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0017.htm
2 10 1840 Nowogród Wołyński Domicella Jasińska 60 Rudnia Czyżówka z Żurawskich, wdowa po Bazylim, synowie Stanisław i Grzegorz 871 98 96 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0053.htm
4 3 1840 Annopol Grzegorz Murawski 67 Annopol - Głinki żona Agnieszka z Borkowskich, synowie Aleksander i Franciszek, córka Marianna 880 95 V 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0099.htm
23 7 1840 Annopol Benedykt Murawski 96 Annopol - Głinki ur., wdowiec po Katarzynie z Koryckich, syn Tadeusz, córka Magdalena 880 97 R 18 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0100.htm
23 9 1841 St. Oleksiniec Paweł Rawski 13/52 Krutniów s.Józefa i Józefy z Paszków 872 606 25
4 2 1841 Ostróg Franciszek Korzeniowski 88 Nowomalin żona Józefa z Szurawskich (?), córki Zofia i Róża R 21 R 11 0
18 10 1841 Szumsk Feliks Cymbaluk 35 Iserna żona Appolonia z Rawskich, syn Łukasz, córki Aleksandra Marianna i Teresa 872 575 41 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0304.htm
22 5 1841 Nowogród Wołyński Antoni Morawski 50 Kaszuny żona Marianna z Masłowskich, synowie Antoni i Cezary, córki Julianna, Klementyna, Wiktoria, Olimpia i Joanna 872 98 48 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0054.htm
19 6 1841 Korzec Gabryel Żurawski 34 Storożów żona Agata z Dawidowiczów 872 273 74 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0145.htm
11 2 1841 Tuczyn Franciszek Morawski 5 Janin s. ur. Wincentego i Wiktorii 171-1-12 167V 4 Ż DM
28 8 1842 Annopol Antoni Murawski 3 Annopol s. Aleksandra i Heleny z Czechowskich 881 98 V 23
6 1 1842 Niewirków Wojciech Brusiłowicz 6 Huta Bystrzycka s. Mateusza i Agaty z Murawskich 881 290 R 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0296.htm
7 1 1842 Niewirków Karol Brusiłowicz 7 Huta Bystrzycka s. Mateusza i Agaty z Murawskich 881 290 R 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0296.htm
16 4 1842 Berezdów Dominik Kobylański 3 Maraczówka s. ur. Józefa i Marianny z Murawskich 873 272 46 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0142.htm
27 5 1843 Szumsk Magdalena Popławska 65 Cyranka z Żurawskich, wdowa po Walentym dawno potomstwa pozbawiona 874 768 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0390.htm
21 5 1843 Ostróg Franciszek Żurawski 70 Mizocz wdowiec, dzieci nie zostawił 882 28 V 44 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0030.htm
27 4 1844 Ostróg Antoni Żurawski 90 Swiate wdowiec, synowie Jan i Grzegorz 883 27 R 35 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0030.htm
4 2 1844 Berezdów Józef Kobylański 36 Maraczówka z suchot, ur., żona Marianna z Murawskich, syn Stefan 875 308 6 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0158.htm
16 3 1844 Dederkały Daniel Ranson 8/12 Dederkały Wielkie s. Józefa i Józefy z Sietrawskich 54 106 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0057.htm
5 4 1844 Korzec Jan Klemens Żurawski 59 Korzec szpital w. ż., żona Salomea, syn Konstanty, córka Ewa 875 225 44 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0115.htm
17 5 1844 Jampol Daniel Żurawski 2 Świętec s. prac. Jana i Ewy 875 641 29 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0337.htm
13 7 1845 Horyńgród Józef Kalasanty Murawski 10/365 Horyńgród s. Franciszka i Doroty 884 168 V 6
14 4 1845 Korzec Andrzej Jankowski 54 Balarka Lubtowska żona Brygida z Turawskich, synowie Wincenty, Michał, Józef, Jan, Antoni, Damazy 876 209 39 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20876/pages/PL_1_436_876_0112.htm
19 10 1845 Ptycza Jan Murawski 1 Stołpiec rodzice: odnodworce Klemens i Józefa z d. Strałkowska 831 268R 25 RK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20831/pages/PL_1_436_831_0274.htm
12 2 1845 Teofilpol Tekla Staszewska 1 Rydka c. 1-dw. Tomasza i Elżbiety z Morawskich 178-3-113 410V 15 Ż DM
20 3 1845 Teofilpol Józef Ostrowski 70 Teofilpol ur., żona Justyna z Szudrawskich, synowie Piotr i Dionizy, córki Paulina, Julia i Marianna 178-3-113 411R 23 Ż DM
5 5 1846 Dederkały Katarzyna Ranson 1 Dederkały Wielkie c. Józefa i Józefy z Sietrawskich 54 70 7 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0037.htm
13 9 1846 Dederkały Józef Sietrawski 63 Dederkały Wielkie jednodworzec, zona Klara z Popielów, synowie Jan, Dominik i Aleksander, córki Marcella, Józefa i Barbara 54 72 14 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0038.htm
6 5 1846 Tuczyn Franciszek Murawski 40 Horyńgród mąż Doroty, znaleziony utonięty w Horyniu, poch. W Tuczynie 10 maja, z przypadku utopiony w miesiącu lutym, s. Julian 885 175V 6 MU http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0182.htm
29 6 1847 Katerburg Mikołaj Żurawski 67 Rybcza żona Apolonia z Piotrowskich, córki Marianna i Antonina 199 63 13 468
14 3 1847 Korzec Barbara Jakutowicz 2 Korzec córka Jana i Marianny z Mórawskich Murawskich 43 PW R
18 4 1847 Korzec Fortunat Sydorski 2 Horodnica syn Szymona i Tekli z Mórawskich Murawskich 86 PW R
29 7 1847 Horochów Aniela Kamińska 1/12 Brany c. wolnożyj. Mateusza i Julii z Chirawskich 85 45 39 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2085/pages/PL_1_436_85_0025.htm
29 6 1847 Katerburg Mikołaj Żurawski 67 Rybcza żona Apolonia z Piotrowskich, córki Marianna i Antonina 199 63 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20199/pages/PL_1_436_199_0032.htm
7 4 1848 Katerburg Kamila Bolichowska 2 Rybcza c.Antoniego i Urszuli z Żurawskich 199 21 9 481
3 12 1848 Katerburg Anna Kwiatkowska 60 Piszczatyńce z Żurawskich, mąż Aleksander, syn Franc, córka Marianna 199 36 49 521
9 8 1848 Dederkały Antonina Ranson 2 Dederkały Wielkie c.Józefa i Józefy z Sietrawskich 54 27 29 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0015.htm
31 3 1848 Ostróg Jan Żurawski 45 Ostróg zmarł w szpitalu, ur., żona Marianna z Hryniewiczów, córki Antonina, Ludwika i Franciszka 171-1-14 35V 47 R DM
30 5 1848 Ostróg Bronisław Korzeniowski 2 Derewiańcze s. ur., Walentego i Zuzanny z Żurawskich ? 171-1-14 37V 63 R DM
2 3 1850 Szumbar Stanisław Murawski 57 Zahajce 1-dw., żona Klara, synowie Feliks i Kacper 625 165 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0087.htm
12 4 1852 Dederkały Franciszek Horodecki 9/365 Radoszówka s. Pawła i Marceli z Sitrawskich 55 288 15 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0149.htm
6 1 1852 Jezierna Kajetan Morawski 4,75 Seredyńce 17 s. Jana i Katarzyny Bednarskiej 488L 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%20488/pages/PL_1_301_488_0001.htm
16 5 1852 Katerburg Karol Bolichowski 11/12 Rybcza s. Antoniego i Urszuli z Żurawskich 202 237 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20202/pages/PL_1_436_202_0124.htm
19 9 1852 Katerburg Faustyn Żurawski 1 Rybcza s. Faustyny 202 241 36 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20202/pages/PL_1_436_202_0126.htm
20 3 1853 St. Oleksiniec Mikołaj Sobolewski 70 Krutniów żona Maria z Rawskich, syn Antoni, córki Katarzyna, Maria, Aniela i Anna 878 317 12
10 5 1854 Maciejów Piotr Kazimierz Morawski 38 Truble żona Anneta z Podkoczymów, syn Władysław, córka Leonilda 418 17 7 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20418/pages/PL_1_436_418_0011.htm
11 2 1854 Katerburg Marianna Bulichowska 5/12 Rybcza c. Antoniego i Urszuli z Murawskich 202 162 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20202/pages/PL_1_436_202_0085.htm
5 10 1854 Katerburg Marianna Piotrowska 14 Rybcza c. zmarłych odnodworców Karola i Apolonii z Żurawskich 202 166 14 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20202/pages/PL_1_436_202_0087.htm
15 7 1855 Kowel Edmund Romuald Makowski 1 Różyn s. wlm. Ludwika i Katarzyny z Chawrawskich 257 177 296 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20257/pages/PL_1_436_257_0093.htm
21 7 1856 Dederkały Mikołaj Horodecki 0,5 Dederkały Wielkie s. Pawła i Marceli z Sietrawskich 55 132 15 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0070.htm
8 4 1859 Dederkały Antoni Horodecki 1 Dederkały Wielkie s. Pawła i Marceli z Sietrawskich 55 50 10 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0026.htm
25 8 1859 Lachowce Antoni Morawski 70 Lachowce 1-dw., żona Paulina z Michałowskich, syn Piotr, córki Marianna, Katarzyna, Wiktoria, Aleksandra i Franciszka 886 202 33 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0106.htm
2 11 1859 Krzywin Franciszek Morawski 8/12 Choniaków s. 1-dw. Tadeusza i Franciszki Nowickiej 886 312 19 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0164.htm
1 2 1859 Ostróg Leon Morawski 0,5 Sadki s. 1-dw. Feliksa i Katarzyny Byczkowskiej 886 112 7 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0059.htm
26 2 1859 Ostróg Ferdynand Morawski 3 Sadki s. 1-dw. Feliksa i Katarzyny Byczkowskiej 886 113 10 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0060.htm
2 11 1860 Dederkały Władysław Sietrawski 2 Dederkały Wielkie s. Jana i Katarzyny z Majewskich 55 27 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0014.htm
20 11 1860 Krzemieniec Antoni Kylczycki 2 Kołosowa s. 1-dw. Dionizego i Teofili z Żurawskich 0.1-33 61V 85 T
6 1 1861 Krzemieniec Jan Bindas 5/12 Białokrynica s. Józefa i Tekli z Żurawskich 0.1-34 54R 5 T
19 2 1862 Turzysk Jan Rawski 70 Klusk stanu wolnego 891 152R 5 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20891/pages/PL_1_436_891_0134.htm
6 10 1862 Dederkały Feliks Horodecki 13 Pototurów s. Pawła i Marcjanny z Sietrawskich 56 245 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0128.htm
2 12 1863 Dederkały Franciszek Trawiński 53 Dederkały Wielkie żona Barbara z Sietrawskich, dzieci nie zostawił 56 217 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0114.htm
9 1 1863 Żytomierz Władysław Żurawski 24 Żytomierz z suchot, dw., Zostawił Honoratę z Rudkowskich 178-3-54 122V 9 Ż DG
23 1 1863 Żytomierz Feliks Murawski 2 Futor Kobylańskiego z krupu, syn Szymona i Konstancji z Koniuszewskich 178-3-54 124R 22 Ż DG
25 10 1864 Szumsk Kasper Rawski 55 Chodaki żołnierz, żona Joanna zd. Kucharska, dziecko: Józef 245-1-21 207R 49 R RK
26 7 1865 Krzemieniec Franciszek Żurawski 41 Krzemieniec gubernialny sekretarz, wdowiec po Karolinie, syn Jan, córka Nadzieja 1-37 50V 62 T 58
8 8 1865 Stary Oleksiniec Marianna Antoszczuk 80 Krutniów z Rawskich, chł., wdowa po Szymonie, córka Anna 1-37 99R 11 T 106
31 1 1865 Katerburg Helena Bolichowska 1,5 Rybcza koklusz, c. Antoniego i Urszuli Żurawskiej 1-37 118V 2 T 126 DM
31 3 1865 Żytomierz Bronisław Żurawski 11m Żytomierz z konwusji, syn mieszczan Kazimierza i Domicelli z Dobrzańskich 178-3-61 145R 108 Ż DG
27 5 1865 Żytomierz Marianna Rypczyńska 3 Futor Wasilewskiego z kaszlu, córka Franciszka i Anny z Żurawskich (jedna z 2 metryk o nr.122) 178-3-61 146V 122 Ż DG
13 6 1865 Żytomierz Stanisław Gajewski 2 Żytomierz z przeziębienia, syn Antoniego i Marcianny z Murawskich 178-3-61 147V 135 Ż DG
25 10 1865 Żytomierz Jan Leszczyński 3 Żytomierz z cholery, syn Józefa i Karoliny z Żurawskich 178-3-61 155R 249 Ż DG
29 11 1865 Żytomierz Franciszek Szymański 33 Futor Czyża z cholery, 1-dw., zostawił żonę Józefę z Żurawskich, syna Dionizego oraz córki Emilię, Apolonię i Mariannę Szymanowskich 178-3-61 163V 372 Ż DG
4 8 1865 Żytomierz Kazimierz Paszkowski 10m Albinówka ze szkarlatyny, syn mieszczan Andrzeja i Rozalii z Murawskich, pochowany w Albinówce 178-3-61 168V 426 Ż DG
3 7 1866 Opalin Szymon Żurawski 80 Huszcza kawaler 543 14 3 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20543/pages/PL_1_436_543_0009.htm
29 1 1866 Żytomierz Stefan Dubrawski 42 Dubowiec z cholery, 1-dw.,zostawił żonę Anielę z Kurowskich, synów: Stanisława, Antoniego, Jana, Mikołaja oraz córki:Sabinę i Franciszkę 178-3-63 116R 46 Ż DG 179
12 2 1866 Żytomierz Jan Żurawski 62 Huta Justynówka z guza, mieszczanin, zostawił żonę Rozalię z Honczalskich (Gonczalskich?), synów Jakuba, Józefa i Wojciecha oraz córki: Mariannę. Marciannę, Balbinę, Elżbietę i Anielę 178-3-63 118R 67 Ż DG 183
22 2 1866 Żytomierz Wincenty Rychalski 42 Żytomierz z konwulsji, zostawił żonę Lucynę z Żurawskich, s.Tadeusza i c. Michalinę 178-3-63 119V 83 Ż DG 186
31 3 1866 Żytomierz Antoni Żurawski 25 Futor Wasilewskiego z suchot, mieszcz, kawaler 178-3-63 123V 124 Ż DG 194
2 8 1866 Żytomierz Franciszek Żurawski 1 Futor Wasilewskiego z żołądka, syn Dominika i Antoniny z Kosowskich 178-3-63 135R 255 Ż DG 216
17 10 1866 Żytomierz Józef Żurawski 56 Albinówka ze starości, mieszcz., wdowiec, zostawił synów Dominika i Antoniego oraz córkę Agatę 178-3-63 140V 323 Ż DG 227
25 10 1867 Dederkały Krystyna Ranson 2 Dederkały Wielkie c. jednodworców Józefa i Józefy z Sietrawskich 56 137 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0072.htm
26 12 1867 Ołyka Józef Gleizer 23 Prażnin Ignacego i Katarzyny z Murawskich 489 67 32 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20489/pages/PL_1_436_489_0035.htm
16 8 1868 Horochów Jan Morawski 68 Horochów żołnierz, żona Katarzyna, córka Maria 104 35 19 0
14 2 1870 Ołyka Franciszek Karasiński 10/12 Pokaszczów Leona i Julii z Morawskich 491 55 7 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20491/pages/PL_1_436_491_0029.htm
14 8 1872 Szumbar Julian Murawski 38 Zahajce 1-dw., żona Katarzyna, syn Józef, córki Maria i Józefa 626 114 22 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20626/pages/PL_1_436_626_0058.htm
22 4 1874 Horochów Jan Murawski 5 Nowosiółki Czeskie s. pruskiego poddanego Jakuba 110 86 30 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20110/pages/PL_1_436_110_0046.htm
20 4 1876 Ołyka Walenty Morawski 63 Prażnin zostawił żonę Antoninę z Lasów, synów Wiktora, Maksymiliana, Adama, Edwarda, Bronisława. Adolfa i córki Aleksandrę i Matyldę 497 77 16 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20497/pages/PL_1_436_497_0040.htm
19 8 1878 Krzemieniec Jan Morawski 76 Krzemieniec em. szer., żona Eudokia, synowie Ignacy, Piotr, Teodor, Mitrofan i Aleksander 1-72 30R 56 T
21 6 1879 Katerburg Franciszek Świderski 1/4 Piszczatyńce s. Józefa i Anny z Morawskich 203 34 13
8 4 1879 Gródek Franciszek Wysoczyński 6 Kuźmińska Słobódka s. Ignacego i Anny Murawskiej 65 JZ
4 4 1879 Ołyka Marianna Leszczyńska 80 Ołyka z Żornickich, wdowa po Argentym, zostawiła syna Cypriana, córke Annę zamężną za Kazimierzem Morawskim 500 81 8 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20500/pages/PL_1_436_500_0042.htm
9 5 1880 Radziwiłłów Józef Rawski 75 Krutniów s. Stefana, chłop, żona Justyna z d. Słobodianiuk, potomstwa nie zostawił 1-74 69R 11 T
8 4 1880 Kuniów Jan Żurawski 75 Bołotkowce żona Agnieszka z Benderskich 178-3-78 614V 27 Ż DM
27 3 1880 Rzyszczów Antoni Murawski 79 Tulińce wdowiec, zostawił syna Dionizego i córkę Annę 312-1-114 21 9 m.K KM
26 3 1881 Ołyka Bronisław Morawski 13 Ołyka Kazimierza i Anny z Leszczyńskich 502 77 13 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20502/pages/PL_1_436_502_0041.htm
1 9 1882 Gródek Dominik Wysoczyński 1 Kuźmińska Słobódka s. Ignacego i Anny Murawskiej 151 JZ
18 2 1882 Kuniów Ignacy Konopacki 67 Borowica żona Marcelina z Morawskich, syn Adam i córki Aniela, Joanna i Marianna 178-3-78 703R 10 Ż DM
18 2 1885 Rzyszczów Grzegorz Morawski 55 Chodorów mieszcz., żona Roza z d. Drozdowska, syn Wiktor, córki Aniela i Antonina 1268-2-26 35 5 CDIAK
17 2 1886 Ołyka Antoni Śliwiński 56 Bogusławka zostawił żonę Julię z Murawskich, synów Adama, Józefa, Kazimierza, córki Ewę i Emilię 507 84 5 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20507/pages/PL_1_436_507_0044.htm
29 5 1887 Szumsk Jan Rawski 80 Chodaki chłop, żona Marianna z Gabruków, córki Marianna Kucharska i Konstancja Śliwińska 01-232 153V 37 T
13 12 1887 Szumsk Mikołaj Rawski 4/365 Chodaki s. chł. Wincentego i Marianny z Nowickich 01-232 160V 82 T
12 2 1889 Ołyka Julia Śliwińska 46 Huta Bogusławka z Murawskich, wdowa, dzieci Adam, Józef, Kazimierz, Ludwika 509 79 14 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20509/pages/PL_1_436_509_0045.htm
15 3 1892 Szumbar Barbara Trawińska 51 Dederkały Wielkie z Sitrawskich, wdowa po Franciszku, bez potomstwa 1020 223 7
27 3 1893 Ołyka Adam Burawski 23 Oderady 1018 228 33 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201018/pages/1_436_0_0_1018_0121.htm
9 10 1894 Ołyka Jan Aumbrawski 75 Kotów 1018 387 44 MO 0
9 11 1894 Ołyka Andrzej Burawski 80 Oderady wdowiec, zostawił dzieci:Karola, Stanisława, Antoniego, Grzegorza i Emilię 1018 389 51 MO 0
26 1 1894 Torczyn Tomasz Pec 20 Torczyn kawaler piotrkowskiej gub., pow. rawskiego, gm. Wałowice 680 42 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20680/pages/PL_1_436_680_0028.htm
27 2 1895 Ołyka Kazimierz Morawski 63 Ołyka żona Anna Leszczyńska, dzieci: Marcin, Narcyz, Wiktoria, Maria, Anna, Jadwiga 1018 497 18 MO 0
12 2 1897 Ołyka Julia Karasińska 68 Chromiaków z Morawskich, mąż Leon, dzieci: Piotr, Józef, Maria 1018 797 11 MO
29 12 1898 Kowel Anna Mazurek 11 Biełaszów c. chł. pow. Węgrów gm. Ruchna Franciszka i Ludwiki z Murawskich 931 74 56 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20931/pages/PL_1_436_931_0051.htm
23 12 1898 Szumsk Marcin Śliwiński 4 Chodaki s. chł. Wawrzyńca i Konstancji z Rawskich 01-234 94V 85 T DW
19 2 1899 Gródek Maria Wysoczyńska 14 Kuźmińska Słobódka c. Ignacego i Anny Murawskiej 31 JZ
17 6 1900 Niewirków Fabian Wereszczyński 60 Siwki mieszczanin społeczności rówieńskiej, żona Aniela z Morawskich, synowie Florian, Jakub i ..., córki Józefa, Michalina Franciszka 951 74 37 0
1 7 1902 Radziwiłłów Agnieszka Sobczuk 60 Leduchów z Rawskich, mąż Piotr, córki Katarzyna i Anna 22 R 17 0
15 7 1902 Szumsk Antoni Rawski 2 Chodaki s. chł. Wincentego i Marianny z Nowickich 0.1-236 323V 66 T
1 2 1903 Niewirków Stanisław Żurawski 1 Mokre Franciszka i Kamili z Chorążewskich 981 75 9 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20966/pages/PL_1_436_966_0068.htm
21 9 1903 Niewirków Roman Żurawski 1 Mokre Piotra i Rozalii z Borowskich 981 84 65 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20966/pages/PL_1_436_966_0077.htm
14 7 1903 Szumsk Franciszka Śliwińska 4/12 Chodaki c. chł. Wawrzyńca i Konstancji z Rawskich 0.1-237 94V 63 T
9 2 1904 Ołyka Józef Burawski 2 Oderady Stanisław i Zofia Praczkowska 984 70 15 MO 0
5 12 1904 Ołyka Maria Felicja Lepiszkiewicz 2 Łopateń Jan i Anna z Morawskich 984 81 79 MO 0
29 2 1904 Niewirków Wincenty Żurawski 1 Mokre Kazimierza i Anny z Teleckich 982 77 19 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20982/pages/PL_1_436_982_0067.htm
26 11 1904 Niewirków Aniela Wereszczyńska 50 Siwki z Murawskich, wdowa, zostawiła s. Jakuba i Ambrożego, c. Michalinę i Franciszkę 982 85 69 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20982/pages/PL_1_436_982_0075.htm
3 3 1904 Szumsk Franciszek Śliwiński 17 Chodaki s. chł. Wawrzyńca i Konstancji z Rawskich 0.1-238 67R 33 T
27 12 1905 Niewirków Wojciech Łoś 28 Stryj s. Władyslawa i Ludwiki z Żygadłów, żona Aniela z Żurawskich, syn Józef, córki Michalina i Franciszka 983 93V 86 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0084.htm
23 10 1905 Szumsk Maria Kucharska 40 Chodaki z Rawskich, c. Rafała, chł., mąż Antoni, synowie franciszek, Mikołaj i Józef, córki Magdalena i Anna 01-236 221R 147 T
18 3 1905 Włodzimierz Jan Zbarawski 54 Włodzimierz s. Józefa, miesz., em. podoficer, żona Marianna z Gidzińskich, syn Antoni, córki Klementyna i Petronela 991 80R 46 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20991/pages/PL_1_436_991_0078.htm
5 7 1905 Włodzimierz Franciszek Zbarawski 3/12 Włodzimierz s. miesz. Jana i Marianny z Gidzińskich 991 86R 88 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20991/pages/PL_1_436_991_0084.htm
19 1 1906 Szumsk Katarzyna Śliwińska 0,5 Chodaki c. chł. Wawrzyńca i Konstancji z Rawskich 01-236 145V 12 T
12 7 1906 Ołyka Władysława Gajdosik 1,5/12 Huta Bogusławka Józefa i Róży z Morawskich 1019 321 45 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201019/pages/1_436_0_0_1019_0173.htm
5 8 1912 Tbilisi Wincenty Węcławski 43 st. Dzegam chłop piotrkowskiej gub., rawskiego pow., żona Anna l. 37, dzieci: Maria l. 11 i Alfons l. 1 150 72 Tb
6 1 1912 Włodzimierz Piotr Białkowski 21 Ryławica chłop lubelskiej gub. pow. hrubieszowskiego gm. Horodło, kawaler, s. Jana i Rozalii z Durawskich 1044 135 5 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201044/pages/1_436_0_0_1044_0076.htm
11 6 1914 Włodzimierz Franciszka Szczepaniuk 64 Włodzimierz z Murawskich, córka Józefa, zostawiła wdowca Józefa s.Tymoteusza, bezdzietna 1058 94 87 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201058/pages/1_436_0_0_1058_0081.htm
23 10 1915 Tbilisi Łukasz Murawski 56 Tbilisi s. Franciszka, chłop siedleckiej gub., żona Maria z d. Kosecka c. Michała, dzieci: Leonty l. 14, Taisa l. 19, Antonina l. 18 228 135
29 12 1915 Tbilisi Wacław Murawski 4 Tbilisi s. Bronisława 234 165
14 4 1915 Kijów, św. Aleksandr Kazimierz Marian Morawski 27 Kijów mąż Jadwigi Adamowny Machan, syn Stanisław, ojciec: Kazimierz 312/1/129 140V 97 m.K. JM1
25 7 1918 Tbilisi Józefa Gontarek 54 Tbilisi c. Wincentego, panna, mieszkanka wsi Księża Wola rawskiego pow., piotrkowskiej gub. 387 123 Tb
27 8 1934 Krzemieniec Franciszek Bindas 70 Fiszczuki s. Jakuba i Tekli z Żurawskich, rolnik, kawaler 41 V 53 0
31 1 1935 Poczajów Antoni Dubrawski 62 Taraż Nowy s. Stefana i Tekli, żona Anna z d. Sańczuk, dzieci: Kazimierz, Jakub, Bazyli i Tatiana 3 0
16 2 1936 Krzemieniec Antonina Seweryna Noskowa 61 Krzemieniec z Górskich, c. Jana i Stanisławy z Morawskich ur.22.10.1875, mąż Mikołaj, dzieci: Paweł i Natalia 7 0

Urodzenia


Dzień Miesiąc Rok Parafia Imiona Nazwisko Miejscowość Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Chrzestni Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Pozycja 2 Skan
13 8 1640 Ostróg Jan Morawski Piotr Katarzyna data chrztu t.8. 620 ks. WŻ DM
9 1 1720 Torczyn Stefan Breski Stanisław Marianna Michał Szadrawski, Marcianna Grocholska 8a b/nr Ł EH
17 6 1722 Torczyn Antonina Wereszczaka Hulaniki Tomasz Alojzy Ewa Angelika Michał Szudrawski, Konstancja Hulanicka 12 b/nr Ł EH
5 1 1741 Czartorysk Józef Kasper Morawski Medweże Wawrzyniec Antonina ur. Dominik Soszyński, W. Konstancja Dolanowska, as.ur. Franciszek Babecki, Katarzyna Falibowska 297-1-185 52R Ł
5 10 1756 Szumsk Rozalia Kokur Kokurowska Antonowce Stefan Marianna Andrzej Rawski, Katarzyna Obierczycha 297-1-180 68R Ł RK 177
10 10 1757 Czartorysk Józef Niewęgłowski Czartorysk Jan Antoni Zofia Józef Żurawski, Anna Konopacka 297-1-185 72V Ł 9267 DW
0 1764 Czartorysk Szczęsny Franciszek Pokrzywnicki Maciej Julianna z Ośnicy, dop. chrztu nad 2-latkiem 19.3.1766, w. Wojciech Szliwicki, JW. Teofila Morawska, Ignacy Morawski, Franciszka Szliwińska, Michał Zahorowski, Joanna Pokrzywnicka 297-1-185 87R Ł DW 929
5 1772 Szczurowice Michał Stocki Szczurowice Szymon Katarzyna Marcin Lebus, Anna Drzewińska, Jan Zurawski, Rozalia Draczewska,Stefan Roszkiewi 1310L 10 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0006.htm
11 2 1777 Szczurowice Jan de Malta Zabuski Szczurowice Michał Agnieszka Stefan Żurawski, Anna Libus? 1310L 18 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0010.htm
13 10 1782 Szczurowice Michał Kuczyński Szczurowice Bazyli Teresa Żurawska c. Jana Jan Żurawski, Rozali Pyrkowska 1310L 24 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0013.htm
27 2 1798 Lubar Helena Horopaje Ilia Helena łacina, data chrztu, Andrzej Szudrawski, Marianna Kostiowna, panna 178-49-3 597V Ż Mg
27 1 1801 Ostróg Jan Rawski Dorochoszcza Tomasz Teresa Wojciech Rawski, Marianna ...kowska 297-1-136 1 Ł SK
7 7 1801 Ostróg Anna ...bcio Białotyn Andrzej Katarzyna Wojciech Rawski, Anna Przewłocka 297-1-136 7 Ł SK
2 3 1801 Lubar Stefan Sikorski Czartoryja Józef Anna łacina, chrzest 3.03.1801, Dymitr Morawski, Anna Rogalska 178-51-174 30V Ż Mg
10 7 1802 Ostróg Jan z Dukli Przewłocki Futory Ostrogskie Grzegorz Marianna Wojciech Rawski, Antonina Rawska 297-1-136 21 Ł SK
12 1 1802 Ostróg Kacper Rawski Michałkowce Wojciech Antonina Piotr Kotołowski, Agnieszka Polkiewicz 297-1-136 14 Ł SK
25 8 1802 Lubar Felicjan Piaskowski Lubar Antoni Marianna łacina, data chrztu, Dementy Morawski, Anna Ryzkowska 178-51-174 43V Ż Mg
13 9 1802 Lubar Józef Feliks Dziurdza ? Sieleski Lubar Antoni Rozalia Kaplińska łacina, chrzest 15.09.1802, Józef Morawski, Anna Mariellowa 178-51-174 44R Ż Mg
25 8 1803 Ostróg Ignacy Ludwik Żurawski Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz Nepomucen Gruszecki?,Rozalia Kozłowska 297-1-136 35 Ł CK
5 6 1803 Lubar Erazm Żurawski Korostki Kazimierz Barbara łacina, data chrztu, Bazyli Kaczkowski, Anastazja Wierzbicka 178-51-174 52R Ż Mg
10 3 1804 Ostróg Jan Grabowski Białotyn Andrzej Katarzyna Wojciech Rawski, Anna Przewłocka 297-1-136 40 Ł SK
24 12 1804 Ostróg Adam Żurawski Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz Krzysztof Karwicki, Izabela Świeykowska 297-1-136 47 Ł SK
30 5 1805 Lubar Józef Ferdynand Morawski Karpowce ? Józef Julia Leniewska łacina, data ur. i chrztu z wody, Józef Radwan, Katarzyna Massowa, wszywka 1, str. 2, po karcie nr 69 178-51-174 Ż Mg
19 4 1805 Lubar Józef Slusarz Derewiczka Józef Prakseda łacina, data chrztu, Grzegorz Murawski, Anna Skoknska, Józef Minkiewicz, Agnieszka Stefanowa 178-51-174 70R Ż Mg 158
9 6 1805 Lubar Magdalena Wyszomirska Lubar Ambroży Antonina łacina, data chrztu, Józef Murawski, Agnieszka Pawska, Antoni Pawski, Marianna Radziejowska 178-51-174 71V Ż Mg 161 0
15 8 1805 Lubar Laurenty Murawski Czartoryja Dymitr Julianna łacina, data chrztu, Jan Dobrowolański, Marianna Ksienicka, Feliks Dobrański, Prakseda Bogusławska 178-51-174 73V Ż Mg 168
5 1 1806 Lubar Kacper Tarnawski Korostki Jakub Apolonia łacina, chrzest 6.01.1806, Kazimierz Żurawski, Marianna Wierzbicka 178-51-174 77R 5 Ż Mg 181
14 7 1806 Lubar Aleksander Bonawentura Morawski (Murawski ?) Lubar Wojciech Barbara Niedzielska łacina, chrzest 30.07.1806, Bartłomiej Zakrzewski, Marianna Staszewska 178-51-174 8(83)V 87 Ż Mg 201
8 11 1806 Lubar Michał Wilczyński Nowa Czartoryja Wincenty Marianna łacina, chrzest 11.11.1806, Dymitr Morawski, Felicjanna Kwaśniewska, ass. Wincenty Kaczkowski, Teresa Duszyńska 178-51-174 86V 112 Ż Mg 207
14 2 1807 Ostróg Felicjan Rawski Dorohoszcz Tomasz Salomea ? Lisowski, Barbara Jankowska 297-1-136 62 Ł SK
17 11 1807 Ostróg Teodor Stanisław Żurawski Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz Karol ...iłowicz, Wiktoria Kirszowa 297-1-136 69 Ł SK
16 1 1807 Lubar Antoni Morawski Nowa Czartoryja Dymitr Julianna Szorc łacina, chrzest 17.01.1807, Wojciech Kudelski, Marianna Owsianicka 178-51-174 88V Ż Mg 211
11 4 1807 Lubar Domicella Majewska Derewiczka (Derewicze) Jan Marianna Tomaszewska łacina, chrzest 12.04.1807, Grzegorz Morawski, Barbara Sikorska 178-51-174 91R Ż Mg 218
13 8 1807 Lubar Laurenty Szokaluk Horopaje Jan Eufemia łacina, data chrztu, Eufemia Szudracka, Maciej Żurawski 178-51-174 94V Ż Mg 226 0
? 3 1808 Ostróg Katarzyna Brykowska Dorohoszcza Antoni Magdalena Tomasz Rawski, Barbara Jankowska 297-1-136 74 Ł 1112 SK
1 2 1810 Ostróg Konstanty Karol Żórawski Mizocz Franciszek Zuzanna Rynkiewicz Stanisław Sypniewski, Katarzyna Milewska 297-1-136 114 Ł SK
24 4 1810 Ostróg Stanisław Zajączkowski Storonicze Wojciech Tekla Tomasz Rawski, Anna Koszewska 297-1-136 119 Ł SK
14 12 1811 Ostróg Agnieszka Dorohoszcza Konstanty Franciszka Antoni Rawski, Pelagia Michałowa 297-1-136 170 Ł 885 SK
12 6 1812 Ostróg Jan Antoni Żurawski Mizocz Franciszek Zuzanna Kynskiewicz Stefan Turno, Marcjanna Downarowiczówna 297-1-136 180 Ł 897 SK
26 2 1813 Ostróg Mateusz Morawski Ostróg Kazimierz Magdalena Jan Kozmin, Antonina Mrozowska 297-1-136 191 Ł 909 SK
9 6 1815 Ostróg Felicjan Antoni Rawski Dorohoszcza Tomasz Salomea Stanisław Plewiński, Tekla Kromberkowa 297-1-136 232 Ł SK
30 9 1815 Ostróg Rozalia Brykowa Dorohoszcza Antoni Magdalena Linek Tomasz Rawski, Agafia Okuniowska 297-1-136 236 Ł 958 SK
18 1 1817 Torczyn Jan Chryzostom Woyciczki Torczyn Antoni Agnieszka Gorska Kajetan Morawski, Marianna Kucharska 36a 67 EH
10 4 1827 Łuck Konstanty Warawski Łuck NN Anna Rajkowska Michał Żuliński, Dioniza Kozłowicz panna 368 6 23 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20368/pages/PL_1_436_368_0004.htm
17 9 1827 Dederkały Dominik Sietrawski Dederkały Wielkie Józef Klara Popiel s. urodz., chrz.8.10., urodz. Błażej Hermanowski i urodz. Franciszka Wyszopolska panna, 01-4 28 T DM
15 12 1827 Dederkały Euzebiusz Antoni Jurkowski Dederkały Wielkie Wawrzyniec Marianna Leśniewicz s. urodz., chrz. 16.12., urodz. Józef Sietrawski i urodz. Marianna Godziszewska ż. Stani 01-4 4R 36 T 701 DM
8 1 1827 Zasław św. Józefa Mikołaj Murawski Zasław Jan Apolonia Rudnicka 178-03-009 30 2 Ż MO 59
14 7 1827 Bazalia Andrzej Żurawski Kajetynowce Wincenty Wiktoria Łapińska Jan Bartosiewicz i Fortunata Rolińska ż. Marcina 178-3-93 234R 69 Ż DM
17 2 1828 Krzemieniec Grzegorz Żelechowski Krzemieniec Hilary Barbara Lewandowska Jan Żurawski i Marianna Juszczyńska wdowa 01-3 36V 55 T 537 DM
20 4 1828 Ostróg Józef Lipczyński Dorohoszcza Mikołaj Marianna Markiewicz chrzest 25.04.1828, Adam Żurawski, Marianna Lachowicz panna 171-1-1 9R 49 R Mg
9 6 1828 Annopol Felicjan Waśkowski Gliniki Maksymilian Marianna Onufrej ch. 10.06.1828, Ur. Mateusz Morawski, Prac Jaryna Terentij ż. Jana, asyst. Ur. Franciszek Hey, Ur. M 171-1-1 132V 21 R Mg
3 8 1828 Annopol Antoni Waśkowski Gliniki Michał Teresa Milewska ch. 3.08.1828, Ur. Grzegorz Morawski, Ur. Teresa Korycka panna, asyst. Ur. Franciszek Korycki, Ur. J 171-1-1 133R 24 R Mg
16 8 1828 Bazalia Jan Łabędzki Zozulińce Wielkie Ignacy Anna ur. Jan Karawski i Teofila Karwowska, ur. Fryderyk Wilkin i ur. Antonina Kaniewska 178-3-94 226R 71 Ż DM
17 2 1829 Kołki Polikarp Romuald Czemerowski Trościaniec Jan Wiktoria Suszyńska Ludwik Żurawski, Julianna Czarnowska - wdowa; as: Kalix Eysmont, Salomea Czarnow 815 109a 6 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0110.htm
10 11 1829 Dederkały Michał Hulewicz Dederkały Wielkie Mikołaj Tekla Newe s. urodz., chrz.11.11., urodz. Józef Sietrawski i urodz. Marianna Jurkowska ż. Wawrzyńca 01-4 9V 26 T 707 DM
15 11 1829 Szumsk Stanisław Rawski Huta Zalisiecka NN Salomea 245-1-3 393V 300 R
16 4 1829 Krzywin Lambert Kleczkowski Lisicze Andrzej Tekla Krupska ch.17.04.1829, Ur. Andrzej Terlecki, Ur. Marianna Trościńska panna, asys. Ur. Jan Murawski, Ur. Tekl 171-1-2 29V 5 R Mg
6 3 1830 Czartorysk Tomasz Zburawski Majdan Temny Jan Teresa Łochnicka Wincenty Domaszewicz, Anna Sawicka - ż. Mikołaja; ch: 07.01. 816 94a 4 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20816/pages/PL_1_436_816_0096.htm
25 3 1830 Dederkały Aleksander Sietrawski Dederkały Wielkie Józef Klara Popiel s. urodz., chrz. 26.03., urodz. Józef de Szmitt i urodz. Tekla Hulewicz ż. Mikołaja, asy 01-4 11R 5 T 708 DM
21 4 1830 Dederkały Baltazar Chwajnowski Dederkały Wielkie Ignacy Aleksandra Ninart s. urodz., chrz. 22.04., urodz. Józef Sietrawski i urodz. Tekla Hulewicz ż. Mikołaja 01-4 11V 8 T 709 DM
1 11 1831 Opalin Michał Zajn Zabuże Michał Anna Donek prac. Łukasz Kondzierawski, Uppa Smolarska 511 20 9 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20511/pages/PL_1_436_511_0011.htm
7 1 1831 Krzemieniec Łucja Karolina Herter Krzemieniec Fryderyk Zuzanna Ignacy Żurawski i Wiktoria Dorożyńska 01-3 147R 15 T 649 DM
3 10 1832 Krzywin Franciszek Murawski Milatyn, par. Ostróg Jan Wiktoria ch. 6.10.1832, Ur. Wawrzyniec Kowalewski, Ur. Konstancja Nowicka ż. Józefa 171-1-5 39V 21 R Mg
3 10 1832 Ostróg Franciszek Murawski Milatyń Jan Wiktoria Ur. Wawrzyniec Kowalewski, Ur. Konstancja Nowicka żona Józefa 171-1-5 12V 94 R MZ
27 11 1832 Wyszewicze  Franciszek Ksawery Stachórski Futor Oleksiniec, Pow. Krzemieniec. Gub. Wołyńska Teodor Julia Radkiewicz Leon Wierzbicki, Barbara Lisiecka, mężatka, as. Jan Malewicz, Julia Wierzbicka, mężatka, Jan Ziubrawski, Antonina Pinkowska, dop. chrz. 21.01.1840 178-51-456 48R 2 Ż BS 108
28 2 1833 Ołyka Kazimierz Morawski Malin Józef Marcela Wysocka 819 127 25 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20819/pages/PL_1_436_819_0133.htm
13 7 1834 Opalin Jan Kondzierawski Smolary Stefan Anna Mejdanik 511 32 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20511/pages/PL_1_436_511_0017.htm
21 10 1835 Połonne Wojciech Bagiński Połonne Jakub Marianna Kuklanowska Filip Murawski żonaty, Anna Chmielnicka ż. Adama 245-1-9 154V 101 R DW
20 5 1835 Horyńgród Julian Murawski Horyńgród Franciszek Dorota ch.21.05.1835, Ucz. Tomasz Berdecki, Ucz. Ewa Klinkiewicz 171-1-8 149V 5 R Mg
25 2 1837 Katerburg Alexander Żurawski Rybcza Mikołaj Apolonia Piotrowska 200 175 7
12 2 1838 Dederkały Joanna Franciszka Leśniewicz Dederkały Wielkie Mikołaj Katarzyna Moscicka Józef Sietrawski, Marianna Przewłocka 54 208 6 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0112.htm
21 9 1838 Dederkały Hieronim Makowski Dederkały Małe Józef Marianna Wróblewska Józef Sietrawski, Anastazja Korczewska wdowa 54 211 18 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0113.htm
17 4 1838 Horochów Wojciech Murawski Horochów Kazimierz Katarzyna Brolińska Jędrzej Dzidziurkiewicz, Marianna Łotocka ż. Onufrego 853 111 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20853/pages/PL_1_436_853_0060.htm
28 8 1838 Krzemieniec Jan Morawski Kulików Antoni Paulina Pawłowska ur. Kazimierz Zakrzewski i Marianna Krzemińska panna 01-12 18R 83 T 231 DM
13 1 1838 Ostróg Agnieszka Szafrańska Świętów IN Teofila Jan Żurawski i Tekla Chwedorowa 171-1-11 2R 7 R DM
5 2 1838 Połonne Jan Murawski Burtyn Jakub Marianna Ludwik Prewal, Honorata Kalinowska ż. Józefa 245-1-12 106V 30 R DW 298
16 4 1838 Połonne Kalikst Dudkowski Burtyn Józef Petronela Józef Żurawski żonaty, Apolonia Sobolewska panna 245-1-12 111V 71 R DW 299
11 9 1838 Połonne Edward Święcicki Józefówka Tomasz Marianna Paweł Murawski żonaty, Małgorzata Leśniewska ż. Jana 245-1-12 120V 144 R DW 300
30 10 1838 Połonne Aleksy Żurawski Burtyn Leon Marianna Jan Żurawski żonaty, Joanna Sańkiewicz panna 245-1-12 124V 173 R DW 301
18 11 1838 Połonne Andrzej Dermanowski Józefówka Antoni Agata Mikołaj Murawski żonaty, Anastazja Pawłowska ż. Jana 245-1-12 125R 179 R DW 301 0
10 11 1838 Połonne Erazm Rajkowski Pohoryła Kazimierz Tekla Paweł Murawski żonaty, Rozalia Rajkowska panna 245-1-12 126V 189 R DW 302
29 12 1838 Połonne Tomasz Murawski Józefówka Tomasz Marianna Dubrawska nieśl., Szymon Murawski żonaty, Apolonia Marcinowska ż. pawła 245-1-12 128V 206 R DW 302
1 6 1840 Annopol Antoni Mórawski Annopol Aleksander Helena Czechowska 880 89 R 19 0
25 8 1840 Niewirków Ludwik Żurawski Hubków Paweł Justyna Żygadło 880 234 R 41 0
7 9 1840 Dederkały Marianna Józefa Juchkiewicz Dederkały Wielkie Piotr Emilia Tarnawska Józef Sietrawski, Anastazja Korczewska wdowa 871 729-730 11 54 135 11 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0072.htm
6 2 1840 St. Oleksiniec Agata Rawska Krutniów Stefan Parańka Bartkowa Józef Rawski, Anna Antoszczuk 871 516 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20871/pages/PL_1_436_871_0273.htm
7 8 1840 Iwanków Wawrzyniec Cydonowicz (Cudynowicz) Stepanówka Piotr Prakseda Grzegorz Tarawski, Helena Lisowska, chrz. 16.08.1840 178-51-456 11R 11V 20 Ż BS 24-
26 6 1840 Chabno Jan Czerwiński Wereśnia Łukasz Serafina Popiel Teodor Żurawski, WJN Pamella Jaroszewicz, panna, chrz. 26.08.1840 178-51-456 28R 27 Ż BS 68
7 8 1841 Połonne Mateusz Żurawski Burtyn Leon Maryanna 872 136 109 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0073.htm
17 12 1841 Połonne Szymon Żurawski Połonne Maryanna 872 144 172 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0078.htm
10 9 1841 Tuczyn Wincenty Morawski Janin Wincenty Wiktoria Gałęzowska Józef Kosarzecki i Julianna Urbanowicz 171-1-12 157V 24 Ż DM
23 5 1842 Kołki Aniela Burczak Majdan Czornyzki Konstanty Marianna Hradecka Stanisław Borawski, Katarzyna Szczepkowska - ż. Jana; ch: 24.05. 828 229R 19 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20828/pages/PL_1_436_828_0232.htm
1 2 1842 Połonne Jan Murawski Burtyn Leon Marianna 873 301 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0156.htm
20 7 1842 Połonne Hieronim Murawski Połonne Paweł Apolonia 873 316 98 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0164.htm
4 8 1842 Połonne Dominik Murawski Józefówka Mikołaj Teresa 873 317 105 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0164.htm
6 9 1842 Połonne Wincenty Żurawski Burtyn Jan Anna 873 322 129 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0167.htm
29 11 1842 Połonne Andrzej Murawski Józefówka Tomasz Domicela Piotr Borkowski żonaty, Anastazja Dermańska z. Ludwika 873 333 173 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0172.htm
25 12 1842 Jampol Stefan Żurawski Świętec Jan Ewa b.d. Jan Broniuk, Marianna Sacharczuk, ż. Teodora 874 651 1 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/1_436_0_0_874_0328.htm
7 7 1843 Niewirków Julian Murawski Ludwipol Jan Apolonia Rudnicka 882 249 R 50 0
12 1 1843 Włodzimierz Paweł Zbarawski Włodzimierz NN Lucjanna 858 4 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20858/pages/PL_1_436_858_0004.htm
7 11 1844 Dąbrowica Antoni Stanislaw Markowski Kniaże Pole Franciszek Julia Kanigowska Aleksander Rafalski, Julianna Karczewska; as: Jan Żurawski, Apolonia Rafalska; c 830 112 12 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0113.htm
20 12 1844 Luboml Eugeniusz Mirosław Mórawski Rymacze Franciszek Paulina Olszańska Karol Lipczyński, Elżbieta Morawka ż. Jana 859 595 130 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20859/pages/1_436_0_0_859_0317.htm
22 12 1844 Połonne Adam Murawski Józefówka Michał Aleksandra Adam Lachowiecki żonaty, Rozalia Murawska ż. Łukasza 875 443 190 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20875/pages/PL_1_436_875_0226.htm
1 3 1845 Kuniów Antoni Murawski Dańkówka Jan Katarzyna Ostapowicz 884 97 R 20
7 5 1845 Annopol Stanisław Murawski Annopol Aleksander Helena Czechowska 884 71 V 14
3 7 1845 Horyńgród Józef Kalasanty Murawski Horyńgród Franciszek Dorota Sołtys 884 166 R 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0170.htm
13 1 1845 Łabuń Jan Morawski Hryców Stefan Franciszka Wolska pr. Jan Rysiński i Teresa Hurkowska mężatka 178-3-113 121R 9 Ż DM
15 6 1845 Niewirków Jakób Zygadło Willa Piotr Alexandra Janiszewska Paweł Zurawski i Magdalena Zygadło 884 276 37 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0281.htm
15 7 1845 Niewirków Jakób Żurawski Hubków Grzegorz Apolonia Galicka Jan Galicki i Anna Świedzińska 884 277 44 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20884/pages/PL_1_436_884_0284.htm
22 9 1846 Szumbar Oktawian Murawski Zahajce 26 Józef Honorata ...wacka Olimpia Misiuna Zahajce 18 Jan Józ Opocka
28 6 1847 Dąbrowica Aleksander Dominik Żurawski Lubikowicze Jan Józef Ludwika Sławińska Bonifacy Warkucki - "k", Rozalia Trusiewicz; as: Wojciech Trusiewicz, Teresa Buy 833 226 20 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20833/pages/PL_1_436_833_0125.htm
14 3 1847 Biała Cerkiew Maria Malewska Biała Cerkiew Ignacy Konstancja Zaręba Eugeniusz Sierawski, Zofia Pawlikowska. Asystowali Antoni Dobrzański, katarzyna Mikusiewiczowa, chrz 178-51-548 4R 29 Ż BS 9
27 3 1847 Ostróg Magdalena Krasucka Ostróg Jan Katarzyna Hajworońska Jan Żurawski i Marianna Ficzkowska ż. Franciszka 171-1-13 7R 37 R DM
2 5 1847 Ostróg Anastazja Kozyrska Ostróg Szymon Teresa Dubicka Zenon Tyrawski i Natalia Karpowa ż. Daniela 171-1-13 10V 56 R DM
20 8 1847 Makarów Aleksander Drapeyko Karolówka Franciszek Anna Borawska Konstanty Borawski, Anna Ostrzyńska, as. Karol Pańczyk, Marianna Ostrzyńska,chrz.24.08.1847 178-51-548 63R 26 Ż BS 127
15 5 1847 Horbulów Zofia Bielak Rychta Rudnia Jan Zofia Żeluwska Jan Żurawski, Cecylia Bielak, mężatka, chrz. 17.05.1847 178-51-548 104R 14 Ż BS 215
13 10 1847 Horbulów Jan Żurawski Rychta Rudnia Grzegorz Anastazja Luszenko Jan Żurawski, Cecylia Bielak, panna, chrz. 18.10.1847 178-51-548 106R 25 Ż BS 219
4 1 1847 Malin Antoni Zielonka Czopowicze Sebastian Rozalia Żurawska Jan Żurawski, Marianna Zielonka, małżonka, chrz. 6.01.1847 178-51-548 108V 7 Ż BS 224
17 1 1847 Rozważów Antoni Freycont Zalepuny August Katarzyna Renkutt Wiel. Adolf Murawski, Medyk, Zofia Lippoman, wdowa, as. Wiel. Wacław Lippoman, Anunia Morawska, chrz. 9.03.1847 178-51-548 123V 10 Ż BS 254
1 4 1847 Rozważów Aleksander Zacharewicz Sydorowicze NN Marianna Winogradzka Teodor Zebrawski, Helenna Zacharewicz, ż, Jana, chrz. 3.04.1847 178-51-548 124R 12 Ż BS 255
20 11 1849 Szumbar Stanisław Murawski Szumbar Oktawian Olimpia Misiuna 625 269-70 14 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0143.htm
16 10 1849 Starokonstantynów Łukasz Żurawski Werborodyńce Paweł Rozalia Szymańska 178-3-118 22V-23R 107 Ż
5 3 1850 Kołki Franciszek Żołędziowski Majdan Czornyżski Maciej Marianna Kozłowska Stanisław Borawski, Tekla Trusiewicz panna 835 226-227 17 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20835/pages/PL_1_436_835_0118.htm
1 4 1850 Lachowce Edward Murawski Szuńki IN Marianna Antoni Iwanowski i Dominika Minkiewicz panna 171-1-16 293V-294V 16 R DM
8 4 1851 Katerburg Faustyn Żurawski Rybcza NN Faustyna 202 249-250 10
23 10 1851 Szumbar Seweryn Murawski Szumbar Oktawian Olimpia Misiuna 625 137_138 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0073.htm
1 11 1853 Szumbar Józef Antoni Murawski Cecyniówka Oktawian Olimpia Misiun 625 74-75 12 878 566-567 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0041.htm
5 3 1853 St. Oleksiniec Kazimierz Rawski Krutniów Stefan Paraska Tałałaj chł. Szymon Rawski, Józefa Paszko ż. Józefa 878 278-279 6 DW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20878/pages/PL_1_436_878_0147.htm
5 2 1854 Szumbar Michał Mączyński Cecyniówka Mikołaj Joanna Grzymała Oktawian Murawski, Eleonora Malinowska ż. Franciszka 625 90-91 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0049.htm
8 6 1857 Dederkały Katarzyna Grendysz Dederkały Wielkie NN Józefa Józef Krawski, Anna Grendysz ż. Piotra 55 224,229 11 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0117.htm
16 2 1857 Luboml Konstanty Witold Połoński Luboml Wincenty Janina Chrzanowska Fedor Morawski, Emilia Ka? ż. Aleksandra 869 83 26 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20869/pages/PL_1_436_869_0043.htm
24 9 1858 Dederkały Władysław Sietrawski Dederkały Wielkie Jan Katarzyna Majewska 55 66-67 18 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0035.htm
13 4 1858 Krasnopol Piotr Łanucki-Żurawski Stetkowce Łukasz s. Stefana Marianna Łanucka 178-3-45 6V-7R 42 Ż 13
27 1 1860 Kołki Karol Burawski Majdan Czornyżski Jan Katarzyna Chorążyczewska 841 477-478 5 0
6 9 1860 Bereżnica Joachim Buczyński Bereżnica Aleksander Marianna Gonyszkiewicz Leon Żurawski, Marianna Korniewicz ż. Jana 841 568-569 27 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20841/pages/PL_1_436_841_0314.htm
25 10 1861 Dederkały Franciszek Sietrawski Dederkały Wielkie Dominik Marcelina Łączewska Karol Dubiecki, Barbara Skrzypkowska z. Benedykta 56 258-259 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0136.htm
23 12 1863 Ołyka Wiktoria Michałowska Prażnin Konstanty Aniela Kowalska Józef Morawski, Teresa Piasecka 487 2-3 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20487/pages/PL_1_436_487_0002.htm
8 4 1863 Żytomierz Stanisław Zielinkowski Piotr Lidia Piotrowska Dominik Morawski, Eleonora Morawska 178-3-54 33 95 Ż DG
7 5 1863 Żytomierz Helena Kostkowicka Kamionka Edmund Marianna Chodorowska Józef Żurawski, Franciszka Muziewicz 178-3-54 39 115 Ż DG
25 5 1863 Żytomierz Aniela Kotwicka Dubowiec Jakób Brygida Godlewska Stefan Dubrawski, Zofia Kozieradzka 178-3-54 41 131 Ż DG
30 5 1863 Żytomierz Eliasz Wawrzyniec Żurawski Żytomierz Kazimierz Wawrzyniec Domicella Dobrzanska Feliks Oliszkiewicz, Julia Kozłowska 178-3-54 41 133 Ż DG
5 9 1863 Żytomierz Bronisław Piontkowski Dubowiec Kiryłło Pawlina Kotwicka Julian Murawski, Pawlina Piontkowska 178-3-54 61 214 Ż DG
18 9 1863 Żytomierz Józefa Czerniawska Dubowiec Michał Karolina Smiecinska Stefan Dubrawski, Anna Chodorowska 178-3-54 65 227 Ż DG
18 9 1863 Żytomierz Piotr Malinowski Baraszowka Adam Zofia Szczepańska Łukasz Żurawski, Marcelina Gorska 178-3-54 65 228 Ż DG
7 10 1863 Żytomierz Józef Żurawski Berezowka Filip Aleksandra Krzywanowska Dawid Czyżewski, Rozalia Sewrokał ? 178-3-54 69 242 Ż DG
9 11 1863 Żytomierz Józefa Żurawska Futor Wasilewskiego Paweł Rozalia Szaciło Jan Żurawski, Anna Krotowska 178-3-54 79 283 Ż DG
20 11 1863 Żytomierz Ignacy Borowski Żytomierz Józef Marianna Łagowska Filip Żurawski, Krystyna Renkasow 178-3-54 83 299 Ż DG
28 12 1863 Żytomierz Franciszka Żurawska Baraszowka Feliks Aleksandra Łoś Mikołaj Żurawski, Konstancja Łoś 178-3-54 91 327 Ż DG
15 11 1863 Stary Oleksiniec Stanisław Rawski Krutniów Bazyli Salomea Soroka chł. Jan Lewiecki, Rozalia Antoszczuk ż. Tomasza 245-1-21 234V-235R 28 R
1 8 1864 Lachowce Hipolit Tirawski Hulowce Henryk Joanna Piotrowska Jan Unolt i Tekla Kamińska ż. Wincentego 178-3-146 51V-52R 42 Ż DM
18 11 1864 Lachowce Marianna Biliński Hulowce Wojciech Karolina Gutewicz szl. Erazm Tirawski i Józefa Dorner ż. Zefiryna 178-3-146 58V-59R 69 Ż DM
29 12 1864 Żytomierz Michał Żytomierz Marianna Dobrzańska nieprawego łoża syn, Eliasz Żurawski, Apolonia Baranowska 178-3-61 2 Ż DG
27 7 1865 Żytomierz Aniela Czarniawska Dubowiec Michał Karolina Omiecińska córka 1-dw./ Stefan Dubrawski, Anastazja Wieczor / jedna z 3 metryk o nr 196 178-3-61 31 196 Ż DG
20 6 1865 Żytomierz Sylwestryna Święcicka Żytomierz Andrzej Emilia Kozyrska Córka ob./Antoni Murawski, Apolonia Szatkowska 178-3-61 26 154 Ż DG
28 5 1865 Żytomierz Franciszka Talko Dubowiec Grzegorz Tekla Kuczyńska córka 1-dw., Hipolit Dubrawski, Franciszka Omiecińska 178-3-61 21 124 Ż DG
25 5 1865 Żytomierz Konstantyn Murawski Futor Markowskiego Julian Antonina Kotwicka syn 1-dw., Konstanty von Lewel, Helena Radzichowska 178-3-61 21 122 Ż DG
25 12 1865 Żytomierz Franciszek Żurawski Futor Wasilewskiego Dominik Antonina Kłosowska syn mieszczan/ Józef Kłosowski, Anna Rybczyńska 178-3-61 49 325 Ż DG
18 12 1865 Żytomierz Feliks Żurawski Żytomierz Kazimierz Domicella Dobrzańska syn mieszczan/ Franciszek Krzywakowski, Klementyna Garlińska 178-3-61 49 326 Ż DG
13 10 1866 Stary Oleksiniec Jan Rawski Krutniów Bazyli Salomea Sorokowa 426-1-39 77V-78R 26 T 325
25 1 1866 Żytomierz Konstanty Murawski Żytomierz Jan Julia Sokołowska [03.02.1866] syn 1-dw., Adam Nowicki i Joanna Nowicka 178-3-63 8 27 Ż 15 i 16 DG
12 3 1866 Żytomierz Katarzyna Pientkowska Dubowiec Cyryl Pawlina Kotwicka [13.03.1866] córka dw., Julian Murawski i Filipina Sikorska 178-3-63 16 64 Ż 31 i 32 DG
13 5 1866 Żytomierz Marcella Gumowska Futor Ejzyka Jan Marianna Garbowska [15.05.1866] córka 1-dw., Franciszek Popiel i Balbina Żnykrup, asyst.: Walenty Murawski i Petronela 178-3-63 28 118 Ż 53 i 54 DG
27 6 1866 Żytomierz Piotr Talko Dubowiec Grzegorz Tekla Kuczyńska [29.06.1866] syn dw., Hippolit Dubrawski i Franciszka Omiecińska 178-3-63 34 153 Ż 65 i 66 DG
7 7 1866 Żytomierz Feliks Łagowski Mariówka August anna Gorzko [09.07.1866] Jakób Burawski i Dorota Węgłowska 178-3-63 36 161 Ż 69 i 70 DG
16 10 1866 Żytomierz Łukasz Żurawski Baraszówka Michał Julia Wyhowska [18.10.1866] syn mieszcz., Jan Garliński i Agnieszka Garlińska 178-3-63 52 251 Ż 101 i 102 DG
2 11 1867 Ołyka Bronisław Antoni Morawski Ołyka Kazimierz Anna Leszczyńska 489 34 43 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20489/pages/PL_1_436_489_0018.htm
15 8 1868 Stary Oleksiniec Jan Goralski Nowy Oleksiniec Wojciech Anastazja Bartczyszyn mieszcz. Stefan Dobrawski, Petronela Juryk ż. Pawła 426-1-41 89V-90R 28 T DW 859
16 11 1868 Stary Oleksiniec Józef Dobrawski Nowy Oleksiniec Stefan Tekla Moczulska mieszcz. Antoni Mazur, Maria Krawczyna ż. Eliasza 426-1-41 93V-94R 40 T DW 863
12 11 1873 Ołyka Marcin Morawski Ołyka Kazimierz Anna Leszczyńska 494 30 59 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20494/pages/PL_1_436_494_0016.htm
23 4 1878 Krzemieniec Stanisław Wirt Krzemieniec Justyn Antoni Teofila Waleria Świderska Władysław Sietrawski, Kamila Świderska ż. Teofila 426-1-73 10V-11R 40 T
19 11 1878 Szumsk Marcelina Lewandowska Chodaki Wincenty Zuzanna Gabruk chrz. 21.11 Józef Rawski, Franciszka Jasińska ż. Józefa 1-230 33V-34R 142 T DM 748
29 10 1880 Ołyka Narcyz Morawski Ołyka Kazimierz Anna Leszczyńska 502 4 4 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20502/pages/PL_1_436_502_0003.htm
14 5 1881 Połonne Adam Antoniewicz Kasperówka Franciszek Teofila Sitańska Stefan Murawski, Marianna Szyłbor 25V-26R 97 Ż
13 12 1881 Szumsk Franciszek Skorski Chodaki Józef Teresa Nowicka Józef Rawski, Marianna Kucharska 01-232 291V-292R 11 T
9 12 1887 Szumsk Mikołaj Rawski Chodaki Józef Marianna Giżycka Antoni Kucharski i Katarzyna Skorska ż. Piotra 01-232 114V-115R 165 DM 982 T
22 1 1888 Grzymałów St6anisław Poprawski Grzymałów NN Katarzyna Poprawska Bartłomiej Stebnicki, Honorata Ligęza 1614 101 2 EK 0
15 7 1889 Radziwiłłów Władysław Żurawski Żabokrzyki, par. Ptycza Adam Jadwiga Korus 0.1-81B 57 V-58 R 36 T
25 6 1891 Turzysk Władysław Murawski Turopin Józef Józefa Olszak 759 16-17 31 EW 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20759/pages/PL_1_436_759_0009.htm
10 12 1891 Radziwiłłów Antoni Żurawski Żabokrzyki, par. Ptycza Adam Jadwiga Korus 0.1-81 G 58V-59R 51 T
1 4 1892 Kuniów Paulina Sińkowska Kudryń par. Ostróg Wiktor Aleksandra Kalinowska Franciszek Rawski i Wiktoria Przewłocka ż. Karola 178-3-86 410V-411R 42 Ż DM
12 3 1893 Szumbar Jan Sitrawski Dederkały Wielkie Onufry Magdalena Kowalewska 1020 167-168 10 0
19 4 1895 Szumsk Marian Rawski Chodaki Wincenty Marianna Nowicka 01-233 181V-182R 63 T
29 5 1897 Kuniów Paweł Adaszyński Pererosłe Mikołaj Michalina Wysocka Antoni Rawski i Michalina Paszkiewicz ż. Mikołaja 178-3-86 658V-659R 45 Ż DM
19 7 1899 Tbilisi Grzegorz Murawski Chamury Józef s.Feliksa Pelagia c. Mikołaja Sajaniszwili (wpis w 1920 r.) Józef Chmielewski s.Stanislawa, Eugenia Adamska c.Melkona 236R 42 Tb
13 11 1900 Niewirków Emeryk Żurawski Mokre Kazimierz Anna Telecka 951 35 V-36 R 173 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0038.htm
3 12 1900 Niewirków Bronisław Morawski Moczulanka Ksawery Wiktoria Żygadło mieszcz. Roman Łukomski, Aniela Żgadło ż. Franciszka 951 36 V-37 R 178 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0039.htm
26 12 1900 Niewirków Adolf Żurawski Siedliszcze Jan Katarzyna Jędrzejczyk 951 38 V-39 R 187 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0041.htm
26 11 1901 Niewirków Piotr Morawski Stara Huta Józef Ewa Łabędzka 952 60-61 146 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20952/pages/PL_1_436_952_0031.htm
14 1 1902 Kowel Jan Żurawski Zielona Edward Leokadia Szczepańska 963 4 V-5 R 21 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20963/pages/PL_1_436_963_0005.htm
4 4 1903 Niewirków Wincenty (Ferrary) Żurawski Mokre Kazimierz Anna Telecka 966 17V-18R 66 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20966/pages/PL_1_436_966_0018.htm
12 4 1903 Niewirków Stanisław Murawski Moczulanka Ksawery Wiktoria Żygadło Roman Łukomski, Ewa Bagińska z. Hieronima 966 20V-21R 77 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20966/pages/PL_1_436_966_0021.htm
3 11 1903 Niewirków Hieronim Brusiło Huta Bystrzecka Władysław Helena Bagińska Piotr Żurawski, Paulina Bagińska panna 966 47V-48R 188 0 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20966/pages/PL_1_436_966_0050.htm
4 11 1904 Ołyka Antoni Burawski Cumań Franciszek Feliksa Miszkewicz 984 43 167 MO
3 2 1904 Niewirków Stanisław (Biskup) Bagiński Medwedówka Feliks Józefa Burawska Józef Burawski, Franciszka Bagińska ż. Jana 982 5V-6R 17 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20982/pages/PL_1_436_982_0006.htm
24 9 1904 Niewirków Bolesław Żurawski Słoboda Promska Jan Katarzyna Jędrzejczyk 982 34V-35R 136 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20982/pages/PL_1_436_982_0037.htm
12 5 1905 Niewirków Piotr Żurawski Mokre Franciszek Aniela Drań Piotr Żurawski, Paulina Kuriata ż. Piotra 983 21V-22R 84 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0022.htm
18 3 1907 Kowel Wincenty Żurawski Stare Koszary Edward Leokadia Szczepańska 1004 8V-9R 38 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201004/pages/1_436_0_0_1004_0012.htm
27 8 1908 Ołyka Bolesław Burawski Pełża Stanisław Zofia Praczkowska 1019 584 178 MO
8 1 1909 Niewirków Władyslaw Żurawski Słoboda Promska Jan s.Grzgorza Katarzyna Jędrzejczyk 1015 5V-6R 20 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201015/pages/1_436_0_0_1015_0008.htm
5 9 1909 Niewirków Hilary Murawski Moczulanka Seweryn Wiktoria Żygadło 1015 30V-31R 130 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201015/pages/1_436_0_0_1015_0033.htm
28 10 1911 Radziwiłłów Stefan Rawski Leduchów Jan Katarzyna Sobczuk Andrzej Małecki, Aniela Gradowa ż. Piotra 1-101 53 V-54 R 39 T 0
6 10 1911 Ołyka Wacław Murawski Huta Bogusławka Feliks Teodozja Szala 1063 12 47 MO
8 5 1915 Tbilisi Władysław Morawski Teława Edward s.Jana Walentyna c.Aleksan Isakowa Józef Jarosiński, Emilia Morawska 177R 112 Tb
26 4 1915 Kijów Św. Aleksandra Kazimierz Żurawski Kijów Franciszek Aniela Domańska Józef Jakumowicz i Marcjanna Sumowska 312/1/129 25V-26R 98 m.K JM1
15 6 1916 Jałowicze Kazimierz Żurawski Bałta Stanisław Ludwika Wojtaszek 1071 29 30 MO http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201071/pages/1_436_0_0_1071_0015.htm

Śluby

Dzień Miesiąc Rok Parafia Imię p. Młodego Nazwisko p. Młodego Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Imię p. Młodej Nazwisko p. Młodej Skąd Lat Imię Ojca Imię Matki Nazwisko rodowe matki Świadkowie Sygnatura Strona Pozycja Sygnatura 2 Strona 2 Uwagi Skan
4 2 1720 Torczyn Karol Szudrawski Anna Napircowska (Napiórkowska?) Konstanty Kaszowski, Mikołaj Kozyrski, Katarzyna Dubiecka 41, 41a b/nr EH
23 1 1746 Szumsk Piotr Zuromski Żurawski Żałobki Zofia Pawłowska Żałobki Jan Zabłocki, Tymoteusz Matwiczuk, Ewa Turczynianka 297-1-180 11R Ł RK
9 2 1755 Szumsk Wawrzyniec Ostrzycki Zahajce k Katarzyna Bogacka Zahajce w Bazyli Żurawski, Helena Janowa 297-1-180 23V Ł RK
28 1 1770 Szumsk Antoni Zychowski Chodaki k Cecylia Iwańska Chodaki p Szymon Zychowski, Antoni Rawski, Gertruda Zychowska 297-1-180 52V Ł RK
6 1 1777 Szczurowice Tomasz Bogucki Agnieszka Krzyżanowska Szczurowice Jan Żurawski, Marcin Libus 1310L 59 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0040.htm
31 5 1778 Szczurowice Kazimierz Ochociński Anna Rychlewicz Zawidze Jan Żurawski, Grzegorz Kaszczuk 1310L 60 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0041.htm
31 5 1778 Szczurowice Benedykt Młotek Maziarnia Marianna Stępkowska Szczurowice Jan Stefan Żurawski, Szymon Stępkowski 1310L 60 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0041.htm
10 5 1778 Szczurowice Grzegorz Frankowicz Zawidze Konstancja Bednarska Zawidze w Stefan Kuczera, Grzegorz Morawski 1310L 63 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0043.htm
12 1780 Szczurowice Leon Stałeczniuk Katarzyna Mazur Andrzej Jan Żurawski,Jan Szandruk 1310L 61 B http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301/sygn.%201310/pages/PL_1_301_1310_0041.htm
5 5 1795 Meżyrów Ignacy Chmielowski Marianna Osiecka Korostowce szl. Antoni Żurawski, Mikołaj Grzanowski 30R 20 Ch
24 1 1797 Meżyrów Andrzej Szarawski Anna Szapowałowa Martynówka Teodor Hunderuk, Teodor Motyczka, Hiacynt Cymbalisty 6R Ch
12 5 1804 Żorniszcze Marcin Franciszek Karnicki wd. Julianna Choinska Iwanka pann Teodor młody MD podchorąży ziemi rawskiej, młoda c. wojskiego krasnostawskiego; świadkowie: MD Wawrzyniec Wisłocki podkomorzy, wlm. Antoni Wisłocki podstarości ryczowolski MD Galius Consiliario, MD Michał Mianowski 178-51-195 206a b/n Ż EH
7 2 1809 Szumsk Jan Krasicki? Kasiuba? Majdan Dubieński k Anastazja Surzyńska Hucisko Surażskie w Antoni Białobrzycki, Piotr Murawski 297-1-183 68V Ł RK
18 2 1823 Krzemieniec Franciszek Wappa Szpikołosy 45w Joanna Popławska Szpikołosy 28 Tomasz Ejsmont Antoni Smerawski 300 5 - 6 10 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20300/pages/PL_1_436_300_0003.htm
18 5 1824 Krzemieniec Grzegorz Starawski Młynowce 23 Eleonora Górska Młynowce 24 Daniel Demczyński, Piotr Niwiński, Jan Górski 300 32 - 33 25 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20300/pages/PL_1_436_300_0017.htm
8 5 1827 Krzemieniec Piotr Czułowski Krzemieniec 28 Teodor Anna Ilnicka Apolonia Radkowska Krzemieniec 33 Michał Katarzyna Kędrzycka ur. Jan Żurawski i ur. Jan Orębski 01-5 4V 18 T 734 DM
31 7 1827 Krzemieniec Antoni Migorowicz Krzemieniec 26 Kazimierz Apolonia Anna Tarkowska Krzemieniec 18 Józef Katarzyna ur. Antoni Prochowski i ur. Jan Żurawski 01-5 7R 29 T 736 DM
24 4 1827 Dederkały Wawrzyniec Jurkowski Dederkały Wielkie 33 Jan Zofia Wędołowicz Marianna Skrzyńska z d. Leśniewicz Dederkały Wielkie 30w Marcin Marianna Pniewska Tomasz Rowińkowski, Józef Sietrawski 245-1-1 420R 1 R RK
24 4 1827 Zasław Św. Józefa Jan Murawski Zasław 30 Stefan Józefa Romanowska Apolonia Rudnicka Zasław 22 Grzegorz Anna Żółtowska 178-03-009 43 8 Ż MO 85
22 1 1828 Krzemieniec Mateusz Jankowski Krzemieniec 33 Andrzej Ksawera Alojza Jaworska Krzemieniec 22 Józef Rozalia Jan Domkowicz, Kazimierz Sietrawski 01-5 14R 2 T 743 DM
22 7 1828 Krzemieniec Michał Bąkowski Rudki 30w Józef Anna Marianna z Morawskich p.v.? Rudki 30w Józef Justyna Sabek Stefan Grabowiec, Prokop Kozakiewicz 01-5 22R 25 T 751 DM
4 11 1828 Horyńgród Kazimierz Romański Szubków 24 Jan Marianna Rozalia Małecka Szubków 12 Antoni Marianna Antoni Kikieni?, Wojciech Zabrystian, Franciszek Murawski 171-1-1 187R 6 R Mg 7079
16 7 1829 Radziwiłłów Jan Sudrawski Radziwiłłów 29 Onufry Ewa Darowska Aleksandra Gaszynska Radziwiłłów 17 Piotr Agata Ziębowicz 815 289a 10 RP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0294.htm
21 7 1829 Jałowicze Tomasz Sofczyński Jarosławicze 32 Jan Klara Wilczyńska Helena Urbanowska Jarosławicze 29 Józef Tekla Milewska Mateusz Turawski, Jan Moszyński 815 320 R 10 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20815/pages/PL_1_436_815_0326.htm
16 6 1829 Białogródka Jan Nowosielski 25 Marianna Lachowska Petronela Piotrowska Ledzianka 20 Paweł Marianna Wieczer Wojciech Trawski i Franciszek Lachowski 178-03-95 84R 18 Ż DM
3 8 1830 Krzemieniec Jędrzej Żurawski Krzemieniec k Jan Apolonia Antonina Chrapowiecka Krzemieniec p Joachim Fiedora Antoni Wojciechowski i Paweł Jaskiewicz 01-5 52V 38 T 782 DM
26 1 1830 Szumsk Feliks Cymbaluk Iserna 20 Marcin Katarzyna Adaszyńska Apolonia Rawska Iserna 18 Jan Rozalia Iwańczuk Jan Cymbaluk, Piotr Cymbaluk, Kasper Rawski 245-1-4 382V 80 RK
22 5 1830 Żytomierz Stanisław Kowalski Żytomierz 33 Józef Tekla Rybińska Marianna Talińska Żytomierz 17 Wincenty Barbara Ruzińska Johan Fiszer , Piotr Żurawski , Jan Gliński , Aleksander Brykatowicz 178 3 3 59 41 Ż Ni
1 5 1830 Żytomierz Wojciech Żurakowski Chutor Wasilewski 39w Jan Magdalena NN Aleksandra Twardowska zd.Nahumowicz Powiat Cudnowski 26 Daniel Anna Swięcicka Mateusz Żurawski , Franciszek Pinkowski 178 3 3 58 38 Ż Ni
18 5 1830 Żytomierz Antoni Niekrasz Żytomierz 34w Jan Apolonia Narocka Julia Borowska zd.Łozińska Żytomierz 20w Teodor Anastazja Czerniawska Stefan Gaszewski Bartłomiej Murawskim 178 3 3 57 34 Ż Ni
4 5 1830 Żytomierz Jan Biernacki Żytomierz 27 Jan Marianna Gutowska Małgorzata Duderenko zd.Czplińska Nowa Rudnia 26w Wojciech Agnieszka Żygadło Franciszek Żurawski , Szymon Rychalski 178 3 3 55 27 Ż Ni
17 8 1830 Żytomierz Mateusz Żurawski Rudnia Kamionka Wyższa 60w Jan Magdalena Łagowska Marianna Kobylin zd.Łozińska Żytomierz 35w Jan Agnieszka Szafran Jan Żurawski , Wojciech Żurawski 178 3 3 63 56 Ż Ni
7 6 1831 Żytomierz Franciszek Żurawski Żytomierz 38w Józef Agnieszka Saczewska Agnieszka Hrechoczuczka zd.Makowska Żytomierz 24w Szymon Apolonia Jastrzębska Piotr Morhaiewski , Czyżewski 178 3 4 50 29 Ż Ni
15 2 1831 Horyńgród Franciszek Murawski Horyńgród 26 Sebastian Marcella Dziedzińska Dorota Sołtys Horyńgród 18 Wojciech Wiktoria Onufry Klimkiewicz, Sylwester Sołtys, Pawłowski 171-1-4 172R 2 R Mg
19 6 1832 Kisielin Jan Piotr Murawski/ Muraszko Ozdziutycze, par. Swoiczów 39w Anastazya Wisłocka Nowy Dwór 20 Bernard Rodnicki, Piotr Mokrzecki 847 314 5 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20847/pages/PL_1_436_847_0167.htm
30 4 1833 Krzywin Kazimierz Lisiecki Ułaszanówka 48w Jan Marianna Kudrzycka Apolonia Kamińska Ułaszanówka 30 Maciej Marianna Linicewicz Ur. Mateusz Murawski, Ur. Franciszek Murawski, Ur. Ludwik Dobrzański 171-1-6 45V 3 R Mg
24 2 1834 Kołki Wilhelm Ramborger 25 Filip Teresa Gołębiewska Józefa Fremi par. Łuck 16 Fryderyk Marianna Tyszkiewicz Kaliks Żurawski, Jan Święcki 820 64 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20820/pages/PL_1_436_820_0066.htm
6 3 1834 Łuck Karol Żurawski Bodiaczów 39 NN NN Rozalia Terlecka Bodiaczów 30 Józef Antonina Kuczyńska Jan Kaczorowski, Jan Lubarski 371 6 6 ZP http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20371/pages/PL_1_436_371_0006.htm
30 9 1834 Horyńgród Tomasz Berdecki Horyńgród 22 Feliks Dorota Puchalska Marianna Sołtys Horyńgród 27 Wojciech Wiktoria Zaręba Franciszek Murawski ?, Teofil Grudziński, Jan Felkow 171-1-7 162V 4 R Mg
1 9 1835 Kołki Karol Chrapowiecki par. Kołki 21 Justyn Franciszka Szczerbińska Aniela Piaskowska par. Kołki 18 Tadeusz Franciszka Szabańska Ludwik Żurawski, Józef Kamiński, Tomasz Ludziński 821 76a 8 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20821/pages/PL_1_436_821_0077.htm
13 10 1835 Lachowce Antoni Murawski Kaletyńce Wielkie 36w Zachariasz Konstancja Rosołowska Paulina Popławska Kaletyńce Wielkie 13 Franciszek Marianna Czarnecka ? 171-1-8 116R 6 R DM
27 1 1835 Połonne Jan Pawłowski Józefówka 25 Michał Teresa Anastazja Morawska Józefówka 19 Jan Marianna Mikołaj Murawski, Ludwik Dermanowski 245-1-9 158V 4 R DW
3 11 1835 Połonne Józef Lisniowski Józefówka 24 Jędrzej Łucja Murawska Małgorzata Rajkowska Józefówka 18 Mikołaj Marianna Jasińska Antoni Dermanowski, Paweł Murawski 245-1-9 166R 42 R DW 2829
3 11 1835 Połonne Jan Święcicki Burtyn 20 Jakub Marianna Jasienicka Katarzyna Sobolewska Burtyn 19 Bartłomiej Honorata Kajdanowicz Jan Borowski, Filip Murawski 245-1-9 167R 44 R DW 2831
2 3 1837 Dederkały Józef Rzepecki Liski 24 Tomasz Anna Nowacka Wiktoria Ziemborska Liski 18 Andrzej Ma...na Józef Sietrawski, Józef de Szmitt 54 186 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0101.htm
30 1 1838 Wiszenki Ignacy Szymanczewski Majdan Trostenecki 27 Józef Wiktoria Pielawska Marianna Jabłońska Smolarnia Jezierska 17 Wojciech Tekla Lublińska Michał Kotowicz, Józef Morawski 824 51 1 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0052.htm
2 2 1838 Wiszenki Aleksander Sowiuk Rudnia 20 Dymitr Marianna Swaszcz Marianna Boczkowska Rudnia 17 Jan Horpyna Chodzińska Józef Morawski, Bazyli Ososki 824 51 2 RS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20824/pages/PL_1_436_824_0052.htm
6 11 1838 Szumsk Paweł Gabruk Iserna 46w Bartłomiej Rozalia Mostyńska Justyna Kasijanowska Chodaki 19 Tomasz Apolonia Rudnik Sylwester Gabruk, Franciszek Rawski, Mikołaj Maniakowski 245-1-12 293V 23 R RK
11 9 1838 Żytomierz Józef Żygadłowski Hutor Aleksandrowski 26 Maciej Katarzyna Sitek Anna Ratuszna Chutor Aleksandrowski 23 Jan Tekla NN Grzegorz Żurawski , Józef Kaleński 178 51 417 55 50 Ż Ni
24 7 1838 Horyńgród Karol Rylke Horyńgród 40( Jan Katarzyna Tekla Sołtys Horyńgród 32 Wojciech Wiktoria Zaremba Stanisław Sokołowski, Antoni Szymański, Franciszek Murawski, Józef Bartmański 171-1-11 167V 3 R Mg
16 7 1839 Dederkały Jan Kowalewski Dederkały Wielkie 45 Karol Prakseda Oczartowska Karolina z Czaplińskich Sawicka Dederkały Wielkie 25w Franciszek Marianna Mirowska Józef Sietrawski, Wojciech Jakubowski 54 163 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2054/pages/PL_1_436_54_0087.htm
10 11 1840 Międzyrzecz Kazimierz Tomaszewski Żeleźnica 25 Jan Tekla Anna Maciejewska Żeleźnica 20 Dominik Apolonia Maciej Dzieczyński, Klemens Żurawski 880 221 V 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0240.htm
11 2 1840 Niewirków Benedykt Morawski Siedliszcze 18 Józef Marianna Paprocka Teofila Galicka Siedliszcze 18 Bartłomiej Agnieszka Ordyńska 880 238 R 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20880/pages/PL_1_436_880_0257.htm
25 2 1840 Żytomierz Jan Zacharski 28w Kajetan Aleksandra Lesicka Rozalia Łagowska 17 Mikołaj Marianna Kotwicka Jan Żurawski , Wincenty Łagowski 178 3 10 59 18 Ż Ni
25 2 1840 Żytomierz Józef Puchalski 35 Bartłomiej Agnieszka Łukaszewicz Ewa Żurawska 20 Piotr Wiktoria Orłowska Jan Żuchowski ,Piotr Żurawski 178 3 10 59 16 Ż Ni
1 5 1841 Połonne Jan Miękin Józefówka 43 Józef Agnieszka Anna Zapałowska Józefówka 20 Kajetan Katarzyna Mikołaj Murawski i Jakub Rajkowski 872 148 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0081.htm
26 10 1841 Połonne Paweł Murawski Połonne 46 Stanisław Marianna Apolonia Bohdanowicz Połonne 30 Wawrzyniec Tekla Grzegorz Gliwiński i Karol Szczuka 872 154 29 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0084.htm
26 10 1841 Połonne Józef Antonowicz Kasperówka 21 Franciszek Anastazja Teresa Sikorska Połonne 18 Mateusz Marianna Kazimierz Stopa i Prokop Murawski 872 153 28 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0083.htm
12 10 1841 Połonne Franciszek Zalewski Burtyn 18 Maciej Marianna Anna Sobolewska Burtyn 17 Józef Tekla Wacław Załuski i Leon Murawski 872 152 23 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0083.htm
29 6 1841 St. Oleksiniec Łukasz Sobolewski Krutniów 46w Gabriel Jadwiga Marianna z Rawskich Antoszczuk Krutniów 42w Stefan Aniela prac. Tomasz Zdybiński, Stefan Centkiewicz 872 594 8 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20872/pages/PL_1_436_872_0315.htm
22 2 1842 Niewirków Stefan Urbanowicz Janin, par. Tuczyn 22 Grzegorz Julianna Kozłowska Ewa Bagińska Ozierce 20 Łukasz Tekla Bahińska Jan Kozłowski, Wincenty Murawski 881 288 R 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20881/pages/PL_1_436_881_0294.htm
27 1 1842 Korzec Grzegorz Mórawski Horodnica 30 Marcin Tekla Kowalska Franciszka Mironowicz Horodnica 19 Stefan Franciszka Medelska 873 161 1 PW 0
1 2 1842 Nowogród Józef Żurawski par. Puliny 30w Jan Helena Marianna Bóbr Józefówka 30 Jan Teresa Orzechowska Józef Żygadło, Wawrzyniec Łaszewicz 873 58 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20873/pages/PL_1_436_873_0032.htm
14 6 1842 Żytomierz Julian Murawski 20 Grzegorz Tekla Faszczewska Antonina Kotwicka 17 Tomasz Teresa Żurawska 178 51 484 23 Ż Ni
6 9 1842 Żytomierz Grzegorz Murawski 50w Antoni Konstancja NN Anastazja Rychalska 40 Józef Marianna Kociubińska 178 51 484 38 Ż Ni
24 1 1843 Szumsk Jan Rawski Chodaki 20 Jan Rozalia Jasińska Marianna Gabruk Iserna 18 Antoni Apolonia Kupniewicz Józef Kowalski, Sylwester Gabruk 874 751 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20874/pages/PL_1_436_874_0381.htm
23 5 1843 Niewirków Wojciech Żórawski Hubków 23 Józef Agata Głowacka Apolonia Galicka Ludwipol 18 Bartłomiej Agata Horodyńska 882 254 R 13 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20882/pages/PL_1_436_882_0255.htm
21 2 1843 Żytomierz Józef Żurawski 27 Grzegorz Apolonia Baszyńska Marianna Błażejewska 19 Tomasz Anna Krzyżanowska 178 51 5 19 Ż Ni
26 9 1843 Żytomierz Adam Murawski 40w Wawrzyniec Honorata Galicka Anna Tomaszewska 22 Jakub Marianna Pawłowska 178 51 5 69 Ż Ni
28 5 1844 Nowogród Wołyński Jędrzej Żurawski Mostowa Rudnia par. pulińskiej? 36 Jan Anna Lisowska Julianna z Garbowskich Szpakowska Rudnia Kuleszowska 30 Stanisław Ewa Żygadło Eliasz Kotwicki, Józef Kotwicki 875 22 EH
11 6 1844 Korzec Karol Murawski BD 35 Marcin Tekla Kowalska Kunegunda Książek z d. Iwanicka BD 37 Paweł Konstancja Szymańska 875 201 11 PW
4 2 1844 Kuniów Jan Murawski lub Morawski Dańkówka 24 Adam Konstancja Wolska Katarzyna Ostapowicz Dańkówka 24 Teodor Teresa Huczyńska 883 76 V 4 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20883/pages/PL_1_436_883_0080.htm
27 4 1844 Kołki Kazimierz Żurawski Łyczok 25 Ludwik Julianna Trupczawska Honorata Szczepicka Łyczok 26 Kazimierz Maryanna Dębowska Jan Bogusz, Adam Halowicz 830 83R 2 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20830/pages/PL_1_436_830_0084.htm
2 2 1844 Żytomierz Ignacy Żurawski 39w Franciszek Zuzanna Rynkiewicz Wilhelmina Pudłowska 21 Bazyli Balbina Geratkowska 178 51 514 10 Ż Ni
31 1 1845 Kołki Tadeusz Zieliński par. Kołki 22 Michał Regina Strupczewska Róża Szczepicka par. Kołki 20 Franciszek Maryanna Dębowska Ludwik Żurawski, Ignacy Jukowski 831 75 3 LJ http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20831/pages/PL_1_436_831_0077.htm
1 7 1845 Żytomierz Józef Żurawski Chutor Wasilewski 25 Szymon Anna Kotwicka Petronela Twardowska Chutor Wasilewski 18 Wojciech Teresa Borowska Jan Kotwicki , Jakub Żurawski 178 3 12 44 33 Ż Ni
30 9 1845 Żytomierz Konstanty Czajkowski Żytomierz 45w Tomasz Marianna Konarzewska Anna Laskowska Żytomierz 20 Bazyli Petronela Wolska Antoni Murawski 178 3 12 48 52 Ż Ni
14 10 1845 Żytomierz Antoni Żurawski wieś Baraszówka 50w Franciszek Anastazja Kosińska Marianna Baranowska zd.Suchodolska Żytomierz 30w Konstanty Agnieszka NN Piotr Żurawski , Stanisław Kowalski 178 3 12 49 56 Ż Ni
17 11 1846 Horochów Jan Nowicki Berdyczów gub.kijowska 28 Michał Antonina Michałowska Franciszka Knia? Zwiniacze 24 Ksawery Salomea Pogonowska Jan Koneczny, Jan Waniorski, Jan Morawski 861 16 EH
3 2 1846 Korzec Jan Mórawski Moczulanka par. Niewirków 24 Józef Marianna Paprocka Helena Wilczyńska Majdan Głuszkowo 22 Jan Anna Leśniewska 877 169 8 PW http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20877/pages/PL_1_436_877_0091.htm
22 9 1846 Szumbar Oktawian Murawski Zahajce 26 Józef Honorata ...wacka Olimpia Misiuna Zahajce 18 Jan Józefa Opocka 625 208 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20625/pages/PL_1_436_625_0110.htm
20 10 1846 Lachowce Antoni Żurawski Kaletyńce Wielkie 18 Mikołaj Katarzyna Wojciechowska Franciszka Sieszycka Kaletyńce Wielkie 16 Jan Elżbieta Maciejowska 1-dw: Ignacy Piotrowski, Antoni Mińkiewicz, Stefan Kornatowski 885 109V 12 MKS http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20885/pages/PL_1_436_885_0111.htm
13 1 1846 Żytomierz Jakub Ziemiecki Żytomierz 27w Kazimierz Marianna Bobińska Paulina Olszańska Żytomierz 23 Jan Katarzyna Borowska Antoni Murawski , Konstanty Czajkowski 178 3 14 53 2 Ż Ni
27 1 1846 Żytomierz Józef Kotwicki Słoboda Maryówka 20 Wojciech Agnieszka Omiecińska Marianna Borowska Słoboda Maryówka 16 Feliks Agnieszka Miszur Jan Żurawski , Teodor Twardowski 178 3 14 54 5 Ż Ni
3 2 1846 Żytomierz Kazimierz Trybel Szafrańskie Budysko par.Pulińska 58w Jędrzej Agnieszka NN Marianna Kozieradzka zd. Kwiecińska Dubowiec 43w Jan Marianna NN Piotr Żurawski , Jakub Żurawski 178 3 14 56 13 Ż Ni
17 2 1846 Żytomierz Andrzej Kruszelnicki Chutor Wasilewski 52w Marcin Anna Cybulska Anna Smirodzka wieś Balarki 18 Karol Magdalena Trygod Wojciech Łagowski , Jan Żurawski 178 3 14 60 29 Ż Ni
17 2 1846 Żytomierz Jan Renkas Kamionka Rudnia 22 Mikolaj Zofia Węgłowska Aleksandra Popławska Kamionka Rudnia 20 Tomasz Marianna Wróblewska Jakub Żurawski , Kalikst Węgłowski 178 3 14 60 30 Ż Ni
3 11 1846 Żytomierz Józef Krzywulski Wieś Budzisko Szafrańskiego par. Pulińska 25 Karol Teodora Chudal Aniela Żurawska Chutor Wasilewski 20 Szymon Anna Kotwicka Jakub Żurawski , Ignacy Targoński 178 3 14 69 66 Ż Ni
10 11 1846 Żytomierz Jerzy Wojciech Turski Żytomierz 30 Ludwik Anna Pożarska Apolonia Lewicka Żytomierz 19 Jan Antonina Korczewska Indult wydany przez Gen. Wikarego Diec. Łucko-Żyt. Prałata Stanisława Łoweckiego . Teodozy Brodowicz , Ignacy Żurawski 178 3 14 70 71 Ż Ni
12 5 1846 Starokonstantynów Paweł Żurawski Werborodyńce 40w Mikołaj Anna Konacholska Rozalia z d. Szymańska Kozieradzka Werborodyńce 30w Marcin Rozalia Bońkowska Jan Bońkowski, Jan Sawicki 178-3-114 27V 11 Ż DM
2 6 1846 Starokonstantynów Jędrzej Szepelski Werborodyńce 28 Franciszek Justyna Ostrowska Marianna Bońkowska Werborodyńce 18 Jan Marianna Centomirska Ignacy Niewęgłowski, Mikołaj Żurawski 178-3-114 28V 16 Ż DM
13 4 1847 Żytomierz Łukasz Buchowski par. Pulińska 28 Antoni Agnieszka Swięcicka Agnieszka Denaliwicz Żytomierz 26 Józef Johanna Adamowicz Wiktor Zdzielski , Franciszek Żurawski 178 3 1 52 14 Ż Ni
8 6 1847 Żytomierz Jan Skokowski par. Zwiahelska 40w Maciej Marianna Borowska Marianna Węgłowska wieś Balarki Cudnowskie 30 Stefan Ewa Garbowska Piotr Żurawski 178 3 1 55 28 Ż Ni
12 10 1847 Żytomierz Michał Witwicki Żytomierz 31w Tomasz Barbara NN Antonina Czyżewska Żytomierz 25 Andrzej Tekla Torczonoska Dymitr Wasiliew , Grzegorz Żurawski 178 3 1 59 44 Ż Ni
19 10 1847 Żytomierz Michał Żurawski wieś Baraszówka 21 Piotr Apolonia Bielewicz Julia Wyhowska Chutor Wychowski 18 Grzegorz Honorata Rakowska Józef Kaleński , Maciej Żurawski 178 3 1 60 47 Ż Ni
16 11 1847 Żytomierz Stefan Dubrawski Dubowiec 20 Marcin Aniela Omiecińska Aniela Kurowska wieś Dubowiec 18 Antoni Katarzyna Kozieracka Piotr Szymon , Mikołaj Wieczor 178 3 1 63 56 Ż Ni
22 2 1848 Horochów Michał Ryll Aleksandrówka, pow. Włodzimierz (ewangeli 25 Marcin Zuzanna Waleria Lipska *Strzyżówka, pow. Winnica, podolska gub. 19 Stefan Wiktoria Lisiecka Jan Morawski, Józef Bieńkowski, Antoni Świeciński 86 37 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2086/pages/PL_1_436_86_0021.htm
22 2 1848 Żytomierz Franciszek Renkas 22 Mikołaj Zofia Węglowska Krystyna Ganowska 20 Jan Marianna Żurawska Piotr Żurawski , Kalikst Węgłowski 178 3 23 55 9 Ż Ni
21 2 1850 Torczyn Adam Andrzejewski Boratyn 23 Michał Anna Wolska Domicela Czyżewska Boratyn 18 Gabriel Kunegunda Wiszniewska Julian Turawski, Aleksander Jastrzemski 636 34 2 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20636/pages/PL_1_436_636_0018.htm
7 5 1850 Luboml Piotr Morawski Kuśniska 34w Jan Elżbieta ?ska Aniela Podskoczysz Kuśniska 28 Maciej ? Ja?ka Tomasz Kurowicki, ? Dubiecki 863 607 17 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20863/pages/PL_1_436_863_0322.htm
16 11 1852 Dederkały Aleksander Sietrawski Dederkały Wielkie 22 Józef Klara Popiel Franciszka Paszyńska Dederkały Wielkie 18 Marcin Wiktoria Mokrycka 55 280 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0145.htm
14 2 1853 Maciejów Jan Żuk par. Maciejów 25 Florian Marianna Aleksandra Karpow par. Maciejów 23 Tomasz Agata Jan Murawski, Józef Sierakiewicz 417 15 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20417/pages/PL_1_436_417_0010.htm
18 10 1853 Białogródka Mateusz Malinowski Mokrzec par. Zasław św. Jana 35w Erazm Ewa Dąbrowska Franciszka Gurowska Białogródka 24 Antoni Barbara Radzimińska Józef Murawski, Kazimierz Kokulski, Ignacy Grątkowski 178-03-121 504R 22 Ż DM
27 1 1857 Włodzimierz Franciszek Morawski par. Włodzimierz 28 Józef Krystyna Gaposzewska Małgorzata z Jurkiewiczów Baranowska par. Włodzimierz 36 Dominik Maria Jan Kopczyński, Jan Cichocki 793 43 3 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20793/pages/PL_1_436_793_0023.htm
20 4 1858 Dederkały Jan Sietrawski Dederkały Wielkie 40 Józef Klara Popiel Katarzyna Majewska Dederkały Wielkie 20 Tadeusz Julianna Kłaszewska Wincenty Zarzecki 55 74 5 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2055/pages/PL_1_436_55_0039.htm
18 1 1859 Szumsk Wincenty Lewandowski Chodaki 18 Antoni Aniela Krajewska Zuzanna Gabruk Chodaki 20 Jan Izabela Mostyńska chł. Jan Rawski, Jakub Skórski, Jan Skórski 245-1-16 185V 1 R
15 1 1859 Ostróg Julian Murawski par. Ostróg 22 Franciszek Dorota Sołtyk Katarzyna Kossowska par. Ostróg 20 Marcin Marianna Kalatyńska Grzegorz Szawroński i Jan Bogatyński 886 89 3 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0048.htm
22 11 1859 Ostróg Grzegorz Żurawski Swiate 35 Antoni Maria Kotowska Antonina Naumowicz Hulcza 18 Jan Dorota Kołodyńska Władysław Godlewski, Antoni Szczyglewski 886 109 23 DM http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20886/pages/PL_1_436_886_0058.htm
13 11 1860 Szumsk Franciszek Jasiński Kąty 20 Piotr Marianna Bruczkowska Józefa Gabruk Iserna 18 Sylwester Orszula Rawska Jan Rawski, Lucjan Jasiński 245-1-18 214R 18 R
22 1 1861 Dederkały Dominik Sietrawski Dederkały Wielkie 30w Józef Klara Popiel Marianna Włączewska Dederkały Wielkie 26 Jan Zuzanna Lipska Józef Włączewski, Benedykt Skrzypkowski 56 262 1 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2056/pages/PL_1_436_56_0138.htm
23 2 1864 Ołyka Kazimierz Murawski Ołyka 30 Józef Marcelina Wysocka Anna Leszczyńska Ołyka 25 Argenty Marianna Żornicka 487 44 5 MO http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20487/pages/PL_1_436_487_0023.htm
24 1 1865 Żytomierz Sebastian Kłapiszewski Żytomierz 40 Benedykt Teresa Wanijewicz Józefa Michałowska Żytomierz 35 Kazimierz Zuzanna Koralko (weteran i dw.) Antoni Murawski, Paweł Kłapiszewski 178-3-61 111V 9 Ż 112 DG
24 1 1865 Żytomierz Jan Murawski Żytomierz 24 Adam Teresa Strzałkowska Julia Sokołowska Żytomierz 17 Dominik Anna Krasucka (ob.i dw.) Mateusz Nowicki, Adam Nowicki 178-3-61 112R 12 Ż 115 DG
7 2 1865 Żytomierz Alojzy Szkorupiński Balarka 26 Antoni Petronela Omiecińska Anna Gerkowska Balarka 17 Kajetan Emikia Żurawska (1-dw.i dw.) Teodor Żurawski, Piotr Szkorupiński 178-3-61 115V 26 Ż 122 DG
7 2 1865 Żytomierz Karol Krotofiilski Futor Ejzyka 30 Wincenty Julia Augustynowicz Salomea Rychalska Futor Ejzyka 19 Jan Katarzyna Bielan (ob.i ob.) Hilary Murawski, Wincenty Murawski 178-3-61 116V 29 Ż 124 DG
8 7 1865 Żytomierz Ludwik Sydorowicz Żytomierz 52 Szymon Marianna Kurowska Ludwika Drapczewska Żytomierz 42 Ludwik Zofia Ilanicka (ob., wdowiec.i dw., wdowa z Bańkowskich) Paweł Niewierowski, Antoni Murawski 178-3-61 124V 61 Ż 140 DG
5 9 1865 Żytomierz Piotr Żurawski Żytomierz 30 Aleksander Marcianna Tuszyńska Karolina Kulesza Albinówka 27 Jan Komarnicki Magdalena Inart (dw.i dw., wdowa z Komarnickich) Jarosz Sabatyn- sekr.gub., ppor. Teodor Sydarski 178-3-61 126R 68 Ż 143 DG
26 9 1865 Żytomierz Ludwik Słowiński Nowy Zawód, par. Puliny 24 Teodor Barbara Kotwicka Marianna Twardowska Futor Wasilewskiego 18 Jakób Jadwiga Kotwicka (dw.kawaler i panna) Dominik Kotwicki, Wiktor Murawski 178-3-61 127V 73 Ż 146 DG
15 11 1865 Żytomierz Piotr Jaroszyński Futor Zdań par.Puliny 20 Kazimierz Ludwika Kuczyńska Zuzanna Radzichowska Kamionka 18 Józef Helena Pinkowska (1-dw.i chłopka) Wojciech Żurawski, ? Chinciński 178-3-61 132V 94 Ż 156 DG
30 1 1866 Żytomierz Hilary Murawski Futor Ejzyka 24 Hilary Łucja Popiel Karolina Rychwalska Futor Ejzyka 24 Jan Agnieszka Żytkiewicz (ob. i mieszcz.) Karol Krotochwilski podof.Franciszek Popiel i Jan Buczyński 178-3-63 83V 9 Ż DG 134
15 9 1866 Żytomierz Antoni Lipnicki Żytomierz 61 Jerzy Helena Stotyńska Narcyza Korzeniewska Żytomierz 27 Walenty Franciszka Żórawska (dw.wdowiec i dw.panna) radca tyt.Antoni Żórawski i ob.ziemski Gracjan Peretiatkiewicz 178-3-63 93R 47 Ż DG 153
25 9 1866 Żytomierz Hipolit Dubrawski Dubowiec 29 Marcin Aniela Omiecińska Pawlina Kuczyńska Dubowiec 17 Szymon Marianna Zawadzka (1-dw i 1-dw.) Józef Kurowski i Piotr Omieciński 178-3-63 94R 50 Ż DG 155
20 11 1866 Żytomierz Józef Dmychowski Futor Płoska 32 Ignacy Magdalena Kotwicka Anna Żurawska Albinówka 20 Jan Helena Czopowska (1-dw i dw.) dw.Grzegorz Żurawski i Wincenty Kulesza 178-3-63 99V 70 Ż DG 165
22 11 1866 Żytomierz Jan Lesz Futor Głowackiego 25 Mateusz Scholastyka Binder Maria Kenig Futor Głowackiego 18 Bernard Marianna Szrainer (pan młody-kolonista) Hieronim Zieniewicz i Teodor Żurawski 178-3-63 100V 74 Ż DG 167
7 5 1867 Rzyszczów Grzegorz Morawski par. Rzyszczów 36 Piotr Salomea Mielnikowska Róża Drozdowska par. Rzyszczów 20 Władysław Anna Gorko Piotr Neweń, Celestyna Ciszewska 312-1-92 222 4 m.K KM
8 9 1868 Kuniów Michał Dzwonkowski Peremerówka 30w Marcin Tekla Piotrowska Franciszka Adaszyńska Peremerówka 19 Szymon Marianna Reszczyńska Antoni Tylicki, Józef Murawski, Rafał Malinowski 178-3-78 166R 8 Ż DM
11 5 1869 Nowogród Wołyński Jan Żurawski Krywotyn par. Uszomierz 35w Łukasz Marianna Żelizko Agnieszka Zalewska Huta Iwanówka 25 Kazimierz Helena Skokowska 178-3-152 144 15 Ż 285 MO
25 10 1870 Radziwiłłów Jan Rawski Krutniów 20 Józef Józefa Paszkowska Maria Sitarczuk Krutniów 18 Jan Anna Romaniuk 1-51 15 R 6 T
3 11 1874 Szumsk Wincenty Rawski Chodaki 19 Karol Anna Kucharska Franciszka Skorska Chodaki 18 Jakub Aniela Tomczuk Marcin Gabruk, Wawrzyniec Gabruk, Józef Skorski 1-227 44V 19 T DM 549
17 9 1878 Szumsk Wincenty Janicki Hucisko Moszkowe 23 Franciszek Marianna Mogosinska Aniela Sikorska Chodaki 19 Jakub Aniela Tomczuk Wojciech Gabruk, Wincenty Rawski 1-230 50V 19 T DM 765
2 6 1881 Dederkały Wincenty Rawski Chodaki, par. Szumsk 25w Kacper Maria Kar...ka Maria Nowicka Kaletyńce 18 Grzegorz Honorata Stachowska 58 265 6 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%2058/pages/PL_1_436_58_0137.htm
15 2 1881 Luboml Henryk Kowalczuk Rymacze 30 Tomasz Marianna Prucnal Zenobia Ekkert Rymacze 17 Karol Julia Murawska Jan Zygryn, Franciszek Morawski 324 89 22 BK http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20324/pages/PL_1_436_324_0047.htm
22 8 1882 Kowel Edward Żurawski Kruhel 18 Wincenty Julianna Grzybowska Leokadia Szczepańska Kruhel 17 Jan Katarzyna Zapałowska 283 52 24 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20283/pages/PL_1_436_283_0028.htm
20 10 1891 Radziwiłłów Jan Rawski Krutniów 25 Bazyli Salomea Soroka Katarzyna Sobczuk Drańcza 17 Piotr Jadwiga Rawska 0.1-81G 66V 9 T
28 1 1896 Ołyka Stanisław Burawski Zaścianki 31 Andrzej Karolina Chorążewska Zofia Praczkowska Zaścianki 21 Hipolit Ewa Kamińska 1018 630 6 MO
13 2 1900 Niewirków Jan Żurawski Siedliszcze 46 Grzegorz Apolonia Galicka Katarzyna Jędrzejewska Zastawie 23 Marcin Tekla Majchrzak Tomasz Jędrzejczak, Narcyz Górajewski 951 47 10 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0048.htm
20 2 1900 Niewirków Teodor Kuriata Podrałówka, par. Berezne 60 Szymon Wiktoria Karpińska Józefa z Żurawskich Szachniewicz Huta Bystrzecka 37 Grzegorz Apolonia Galicka Adam Bagiński, Szymon Kuriata 951 50 16 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0050.htm
29 10 1900 Niewirków Franciszek Żurawski Mokre 20 Kazimierz Apolonia Żygadło Kamila Chorążewska Siwki 18 Kazimierz Katarzyna Niżyńska Maciej Kuriata, Antoni Kuriata 951 60 35 http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20951/pages/PL_1_436_951_0055.htm
3 6 1901 Tbilisi Stanisław Murawski łomżyńska gub. 26 Kasper Maria Uszyńska Bronisława Kulikowska 24 Paweł Ludmiła Dowmont Jan Belzuczan, Rudolf Jurkiewicz 9 13 Tb
28 4 1905 Tbilisi Stanisław Żurawski łomżyńska gub. 29 NN Justyna Żurawska Józefa Olszewska Tbilisi 16 Tymoteusz Karolina Metner Ksawery Bojko, Stanisław Wrącki 105 18 Tb
5 2 1906 Niewirków Hilary Morawski Lipniki, par. Kazimierka 26 Hipolit Franciszka Gajdamowicz Ewa Maligranda Janówka 22 Michał Balbina Maligranda 1012 57V 9 http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201012/pages/1_436_0_0_1012_0049.htm
4 2 1907 Ołyka Wiktor Plata Ołyka 40 Franciszek Petronela Kuszewska Cecylia z Murawskich Iliaszewicz Ołyka 37 Józef Maria Andrzejewska 5062015223 1019 437 2 MO
1911 Równe Wacław Murawski Piotr Franciszka Maria Malewska 49
29 1 1912 Ołyka Kazimierz Murawski Bogusławka 24 Wincenty Kamila Osiecka Bogumiła Józefa Szter Bogusławka 20 Leon Bronisława Grabowska 1050 120 7 MO
1913 Aleksandria Edward Urbanowicz Paweł Barbara Chodorowska Bronisława z Morawskich Burzyńska MU 14
26 1 1914 Jałowicze Władysław Żurawski Ostrożec 24 Adam Jadwiga Korus Katarzyna Gajda Ostrożec 22 Kazimierz Józefa Kwiatkowska 29V 2
11 10 1915 Kijów, św.. Aleksandra Franciszek Wierzbicki gm. Płużne, pow. Ostróg 20 Antoni Katarzyna Burkowska Maria Rabińska gm. Tywrów, pow. Winnica 20 Józef Karolina Nosilska Franciszek Żurawski, Dionizy Osiecki 312/1/129 113V 113 m.K. JM1
20 11 1918 Tbilisi Aleksander Murawski Tbilisi 23 Józef Pelagia Sajanowa Anna Baublis Ryga 22 Michał Anna Sosnowska Dawid Kardachim, Bazyli N. 453 98 Tb
3 6 1923 Turzysk Władysław Żurawski Edmund Leokadia Ewa Jagaczyńska Wierzbiczno 31 Jan Marianna Jankowska 760 12-13 24 dopisek
17 2 1924 Ludwipol Tomasz Morawski Wiktoria Jakubowska Nowa Huta 24 Wincenty Dioniza Rudnicka 951 39 V-40 R 195
8 2 1925 Niewirków Stanisław Murawski Moczulanka 22 Ksawery Wiktoria Żygadło Janina Bagińska 966 20V-21R 77 dopisek
29 9 1928 Hołoby Jan Żurawski Zielona 26 Edward Leokadia Szczepańska Marianna Ruszkowska 963 4 V-5 R 21 dopisek 0
12 2 1928 Myszakowa Piotr Żurawski Mokre 23 Franciszek Aniela Drań Leokadia Michniewicz 983 21V-22R 84 dopisek http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0022.htm
27 7 1930 Młynów Antoni Morawski Anna Pałyska Satyjów 33 Ignacy Justyna Muchowska 953 1V 8 dopisek
22 11 1931 Lewacze Roman Żurawski Adela Stachowska Jakubówka 22 Roman Aniela Kuriata 1015 36V-37R 153 dopisek http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201015/pages/1_436_0_0_1015_0039.htm
18 10 1931 Kowel Wincenty Żurawski Stare Koszary 24 Edward Leokadia Szczepańska Genowefa Matalińska nr aktu 91 1004 8V-9R 38 dopisek http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201004/pages/1_436_0_0_1004_0012.htm
21 2 1933 St.Oleksiniec Kazimierz Dubrawski Taraż Nowy 32 Antoni Ludwika Jara Tekla Kowalczuk Rydoml 27 Kazimierz Józefa Góralska 2 0
31 5 1934 Poczajów Kazimierz Dubrawski Taraż Nowy 33 Antoni Ludwika Jara Charytyna Kowalczuk Bogdanówka 41 Serwatij Marfa Pidkidysz 8 0
28 1 1934 Kiwerce Bolesław Burawski Pełża 26 Stanisław Zofia Praczkowska Genowefa Suchodolska 1019 584 178 MO
28 10 1934 Warszawa, św. Bonifacego Marian Ignacy Żórawski Janina Górecka Pełża 20 Antoni Antonina Kwaśnicka 1063 182 110 dopisek http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201063/pages/1_436_0_0_1063_0193.htm
21 7 1935 Lewacze Józef Nawrocki Józefa z Żurawskich Drapikowska Mokre 30 Piotr Rozalia Borowska 983 21V-22R 82 dopisek http://agadd.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%20983/pages/PL_1_436_983_0022.htm
3 2 1935 Krzemieniec Piotr Borawski Krzemieniec 32 Franciszek Józefa Wierciszewska Anna Zahorska Krzemieniec 20 Jan Dominika Kucharenko 21 V 4 T
13 11 1936 Warszawa, Chrystusa Króla Wacław Murawski Huta Bogusławka 25 Feliks Teodozja Szala Władyslawa Pazir 1063 12 47 dopisek
16 10 1938 Ludwipol Władyslaw Żurawski Słoboda Promska 29 Jan Katarzyna Jędrzejczyk Marianna Kucharczyk 1015 5V-6R 20 dopisek http://agadd2.home.net.pl/metrykalia/436/sygn.%201015/pages/1_436_0_0_1015_0008.htm

Spisy

Nr Gospodarstwa Nr Mężczyzny Nr Kobiety Personalia Wiek Mężczyzny Wiek Kobiety Parafia Miejscowoœć Rok Archiwum Spisane przez Uwagi
158 146 Tomasz Rawski 45 Ostróg Dorohoszcz 1813 Ostróg par. DW
4 12 Pracowity Franciszek Rawski s. Jana żona prawosławna 55 Szumsk Chodaki 1857 Łuck DM 35-1-71
4 13 Pracowity Jan Rawski s. Jana 35 Szumsk Chodaki 1857 Łuck DM 35-1-71
4 14 Jana brat Kasper Rawski odstawny sałdat 48 Szumsk Chodaki 1857 Łuck DM 35-1-71
11 42 żona Urszula z Rawskich 35 Szumsk Iserna 1857 Łuck DM 35-1-71


Zarówno w samych księgach jak i przy ich odczytywaniu i tłumaczeniu zdarzaja się błędy. Proszę je zgłaszać na adres wodanka @ o2.pl